Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:16
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: čtv 31. pro. 2009 18:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Příspěvek jsem ti přesunul do tématu, kde najdeš odpovědi na své otázky. Doporučuji přečíst od začátku.

velmi stručně: vrčení znamená, že jsi pro pejska nedostatečně srozumitelná
tresty jsou v tomto případě zbytečné

více se dočteš v tomto tématu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak odnaučit vše žrát?
PříspěvekNapsal: sob 02. led. 2010 00:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. říj. 2009 16:47
Příspěvky: 15
Bydliště: Vysočina
Ahoj, máme problém, našemu JRT teď byly 3 měsíce, je velmi učenlivý a pozorný, ale prostě ho nemůžu naučit, aby nežral vše co je na zemi. Vím že u štěňat je to normální, ale i přes to, že ho třeba vidím, že něco chce sebrat a říkám fuj, stejně to sebere a rychle zhltne, abych mu to nemohla sebrat, venku sbírá hlavně jídlo, dnes to byl salám, a doma piliny které občas potkani vyhodí z klece. Vždy to řeším tak, že ho vytahám za kůži s velmi důrazným co to bylo, nebo něco v tom smyslu, ale nepomáhá to. Ale to by bylo ještě dobré, u nás jsem autorita já, ve všem krom tohohle mne poslechne. Ale přítel má problém, už jednou se stalo, že pes si cumlal ucho a on šel okolo a jen tak ho pohladil (vím že to není dobře, že si ho k sobě měl třeba zavolat), a pes na něj vyjel, nikdy to neudělal, samozřejmě dostal sprdunk, ale dnes to udělal znovu. Venku chtěl něco sebrat a taky to sebral, přítel se slovy fuj šel k němu, že mu to sebere a pes se zase ohnal. Jak by jste to u takového štěnda řešili? Dá už se použít ignorace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: sob 02. led. 2010 11:00 
Offline

Registrován: sob 03. říj. 2009 13:54
Příspěvky: 12
JirkaSi píše:
Příspěvek jsem ti přesunul do tématu, kde najdeš odpovědi na své otázky. Doporučuji přečíst od začátku.

velmi stručně: vrčení znamená, že jsi pro pejska nedostatečně srozumitelná
tresty jsou v tomto případě zbytečné

více se dočteš v tomto tématu


... čtu ale stejně nenacházím odpověď jak trestat to vrčení... protože tomu "nesrozumitelná" moc nerozumím, podle mě pejsek ví, že to dělat nemá - ostatní věci, třeba papír. kapesníky, zátky pouští, když mu řeknu "fuj", ale když je to "jedlé", zkrátka to uloví a nechce dát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: ned 03. led. 2010 08:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Kdybych měl řešit každé vrčení psů, nechal bych psů a dal se na zahradničení. Máš málo informací. Pročti si poradnu zaměřenou na tresty. Pochopíš víc.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: ned 03. led. 2010 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
.. čtu ale stejně nenacházím odpověď jak trestat to vrčení...


Takové rady tu nehledej. Jsou tu rady jak na to, abyste se se psem domluvili bez vrčení a bez trestů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak odnaučit vše žrát?
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2010 22:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Terezka21 píše:
Ahoj, máme problém, našemu JRT teď byly 3 měsíce, je velmi učenlivý a pozorný, ale prostě ho nemůžu naučit, aby nežral vše co je na zemi. Vím že u štěňat je to normální, ale i přes to, že ho třeba vidím, že něco chce sebrat a říkám fuj,...


vyhľadaj si v poradni slovné spojenie "zákazové povely" a čítaj

Citace:
... Vždy to řeším tak, že ho vytahám za kůži s velmi důrazným co to bylo, nebo něco v tom smyslu, ale nepomáhá to.

Bodaj by pomáhalo. prečítaj si tému viewtopic.php?f=41&t=723

Citace:
Ale to by bylo ještě dobré, ... a pes se zase ohnal. Jak by jste to u takového štěnda řešili? Dá už se použít ignorace?


na základe prečítaného by si mala, ak budeš chcieť, pochopiť aj odpoveď na zbytok tvojej otázky. Máš trojmesačné šteniatko, s ktorým si buduješ vzťah a tento spôsob nie je správny,ak nechceš, aby ti neskôr toto správanie pes vrátil. Pri šteňati treba myslieť na prevenciu a učiť ho. Nie takto nezrozumiteľne a agresívne tlačiť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: úte 05. led. 2010 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. říj. 2009 16:47
Příspěvky: 15
Bydliště: Vysočina
Děkuji za rady, říkám no, ne mě ještě nezavrčel, učím ho různé "triky", baví ho to, a na to, že jsou mu 3 měsíce umí opravdu hodně. No s tim že požírá trus se asi budu muset smířit, už jsem četla to téma o požírání výkalů, spíš mi vadí že žere jakékoliv jídlo které najde na zemi. Máme to ještě o to těžší, že přítelův otec hází z okna na zem kočkám salám :dozdi: jinak je to v pohodě, doma občas něco zlikviduje, ale není toho hodně, beru to....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: sob 30. led. 2010 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
Chtěla bych se zeptat, když tedy svou fenku naučím, že ty "hnusy", co se někde válí na zemi, ať je to třeba zaječí trus, různě vylité polévky do kanálu, odhozený chleba apod. se vážně nežerou a my jednou kolem něčeho takové půjdeme a ona to přejde, protože bude vědět, že to má zakázané - mám ji za to pochválit, že to nesežrala a nebo to naopak "přehlídnout" a neupozorňovat na to, protože to je samozřejmost? :-)
...zároveň by mě zajímalo ještě něco... když si bude Jessie běhat na volno a někde bude ležet nějaké to odhozené jídlo... když by mi na procházkách na vodítku to jídlo přehlídla, ale když je na volno a ode mě třeba 100 m, myslíte, že kdyby to měla perfektně naučené, že by si to i tak nevzala? Občas o tom pochybuju, protože ví přece, že je na volno a může si s tím může utéct :-k
Děkuju za odpovědi :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: pon 01. úno. 2010 09:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jessiana píše:
...ona to přejde, protože bude vědět, že to má zakázané - mám ji za to pochválit, že to nesežrala a nebo to naopak "přehlídnout" a neupozorňovat na to, protože to je samozřejmost?
Ani jedno, ani druhé. Pokud mne pes překvapí podobným naučeným chování, dám mu najevo svou spokojenost, jen z toho nebudu příliš vyšilovat. Míru hranic mezi těmito dvěma verzemi, mezi které je nutné se vejít, se na netu nedají příliš popisovat, jde totiž o emoce. Tento pocit se dá vyložit podobně, jako když mrkneš na kámošku, která ze tebe řekla něco, co ti nahraje. Také k tomu přidáš souhlasný pocit.

Citace:
ale když je na volno a ode mě třeba 100 m, myslíte, že kdyby to měla perfektně naučené, že by si to i tak nevzala?
Tohle hodně záleží na vašich vzájemných vztazích. Mojí Romýšovou, která umí žít ve dvou světech, musím hlídat i na 100 metrů, protože je to nenažraná bufeťačka a silou to z ní dostávat fakt nehodlám.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: pon 01. úno. 2010 16:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp. 2008 12:20
Příspěvky: 47
Bydliště: Troubky
Takže je to zase něco, co nejde "řešit" přes internet, ale spíše osobně :-) stejně se k vám musíme vydat, to si rovnou všechno sepíšu... ale i přesto moc děkuju :wink:

K tomu druhému - pokud tedy něco takhle na dálku sežere, budu vědět, že náš vztah není úplně super... :? ale upřímně řečeno, nevěřím tomu, že by to nesnědla, je to taková nenažraná popelnice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: úte 02. úno. 2010 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...ja som tiez riesil pozieranie macacich exkrementov, a uspesne,..
na zahrade, kam chodia svoju potrebu robit macky od susedov (susedia ich maju 15, dalsi 2, dalsi 1)
som vzal do striekacky citronovu stavu, a v tom momente, ak to vzal alebo olizol, dostal celu davku "kyslace"...po cca tyzdni, len olizol, tak som mu to pripomenul, a bol pokoj, s konzumom,....ale macky veselo se.u dalej, ......ale asi pred tyzdnom prisiel zo zahrady, a bolo jasne, ze konzumoval,...
..zabudol uz na tu kyslac ? zopakovat "strek" znovu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: úte 02. úno. 2010 15:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nějak si odporuje tvá první věta s tou poslední.

Mimochodem tento typ zákroku se zcela jistě nedá předem načasovat, leda bys tam byl dřív než ten pes...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: pon 15. úno. 2010 20:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 14. pro. 2009 19:37
Příspěvky: 6
Bydliště: Prostějov
Tak jak to zde popisujete, taky jsem zkoušela. Ale u nás to funguje, jen když plně dávám pozor, nebavím se se spoluvenčícími, nebo netelefonuju. Jakmile ji na chvilku spustím z očí, hned dáví nějaký fujtabl! :hnev: Ani stopovačka nefunguje a na cvičáku taky neporadili. To ona prostě ví, že se na ni něco chystá a i kdyby tam leželo kilo uzenýho, ani si nelízne. Jediné co zabere je míček, to si hraje a nevšimne si ničeho, ani procházejícího psa. Jenže pokaždé kopat míček taky nejde. A pořád na ni pokřikovat mě taky zrovna nerajcuje. Tak teď poraďte! :shock: A kdyby mi dal radu přímo pan Desenský, velice bych to ocenila, jelikož mi už nejedna rada od něj pomohla. Né že bych rady od druhých nebrala, vyzkouším cokoliv, jen aby ty hnusy nesbírala a já ji nemusela neustále okřikovat. :dozdi: A taky těm dneším lidem nevěřím ani nos mezi očima! Stačí mi, jak na mě zhlíží, když jedu s obouma holkama s kočárkem. Bojím se, aby se notrávila! :help:

_________________
Dejte štěněti domov....ono Vám za to dá své srdce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 08:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud si přečteš moje texty tady, zjistíš, že v podobných situacích nemluvím, ale jednám. Okřikováním nevyřešíš nic. A když už si povídáš s ostatními atd., hlídej si u toho psa. Dokud bude nežádoucí činnost psovi procházet, bude v ní pokračovat. Celé je to o prioritách a hlavně o důslednosti.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 22:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 14. pro. 2009 19:37
Příspěvky: 6
Bydliště: Prostějov
Jo, jo,tak trošku jsem tuto odpověď čekala. Neříkám, že jsem světoborný odborník na výcvik psů, ale v mém krátkém životě, mi už pár psů a různých ras prošlo rukama a vyždycky jsem to zvládala. Ale s tou mou foxtlí slečnou (v březnu má dva roky) si co se týče požírání všeho možného (ale hlavně úplného odnaučení) fakt nevím rady. Dělá to od štěňěte, teď je to už lepší, ale pořád ne stoprocentní. Řekla bych, že už víc důsledná ani být nemůžu, ale dělám někde chybu a fakt nevím kde. A taky jsem to, že když si s někým povídám, napsala tak, že to možná vyznělo, že si jedu s kočárkem a vykládám si a na psa skrátka prdím, max ho okřiknu-to jsem napsala blbě. Dávám pozor pořád, ale prostě když s někým jdu,tak zkrátka chci doříct větu. Je to tak, že ona něco najde, já zařvu"FUJ"ona moooc dobře ví, co po ní chci, pustí to a následuje přivolání "KE MĚ"a ona přiběhne. Což já ji přece nemůžu potrestat, když ty povely všechny splní?! JENŽE ujdeme pár metrů a situace se zoopakuje. Tak pak mi nic jiného než to zoopakovat nezbyde a to je to moje tzv."okřikování".Tuto diskuzi jsem si přečetla, ale odpověď jsem nenašla. Jak jsem už napsala, vím, že někde chybu dělám, ale kde? Zatím mi nikdo(ani lidi, co se výcvikem psů zabívají)neporadil nic, co by zabralo. Bylo mi řečeno, že fox je nevicvičitelné plemeno a že jsem zkrátka blbá, že jsem si něco takového pořídila - což ten názor mi připadne stupidní! Dle mého, každý pes se dá dokonale vycvičit, jen vědět jak na to!

_________________
Dejte štěněti domov....ono Vám za to dá své srdce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: pon 22. úno. 2010 09:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud vám ke zvládnutí problému nestačí informace, které tu zde byly popsány, pak vám nezbývá než se domluvit na osobní návštěvě se psy u mne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: pon 22. úno. 2010 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Bobina píše:
Bylo mi řečeno, že fox je nevicvičitelné plemeno a že jsem zkrátka blbá, že jsem si něco takového pořídila - což ten názor mi připadne stupidní! Dle mého, každý pes se dá dokonale vycvičit, jen vědět jak na to!


Ad část jedna: člověka co ti tohle řekl bych poslal někam (stylem hrubším či lehce "vybraným") podle toho v jakém vztahu bych k němu byl.

Ad část dvě: je dobré že zastáváš tento názor - to už je samo o sobě krůček k úspěchu.

Desenský píše:
Pokud si přečteš moje texty tady, zjistíš, že v podobných situacích nemluvím, ale jednám. Okřikováním nevyřešíš nic. A když už si povídáš s ostatními atd., hlídej si u toho psa. Dokud bude nežádoucí činnost psovi procházet, bude v ní pokračovat. Celé je to o prioritách a hlavně o důslednosti.


Zvýraznil jsem citaci u Rudova příspěvku a navážu na něj. Labíci jsou popelnice asi jako spousta jiných plemen. Tu moji čubu jsem odnaučil "bufetit fujky" asi v 16 měsících. Klasické "padej od toho" nesmíš a fuj, pochopitelně fungovalo jen "trochu" takže nefungovalo. Jednou jsem si vyloženě počíhal, až si veme do tlamy odpadky od popelnice a udělal jsem jí takovou "scénu", že si to pamatuje do teď. Min. 10 min. nevěděla "jak se jmenuje" než jí "zapadly výhybky". Dnes už stačí jen to padej a to už musí být opravdu extra "soustíčko", aby ji vůbec začalo zajímat.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: úte 23. úno. 2010 10:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Gungan píše:
Labíci jsou popelnice asi jako spousta jiných plemen. Tu moji čubu jsem odnaučil "bufetit fujky" asi v 16 měsících. Klasické "padej od toho" nesmíš a fuj, pochopitelně fungovalo jen "trochu" takže nefungovalo. Jednou jsem si vyloženě počíhal, až si veme do tlamy odpadky od popelnice a udělal jsem jí takovou "scénu", že si to pamatuje do teď. Min. 10 min. nevěděla "jak se jmenuje" než jí "zapadly výhybky". Dnes už stačí jen to padej a to už musí být opravdu extra "soustíčko", aby ji vůbec začalo zajímat.
Tak to ti závidím, tohle jsem nezvládla. Furt musím mít oči na šťopkách a psice se mě snaží přečůrat. Pár věcí jsem jí "ručně" vysvětlila s úspěchem (lovení, odpadkáč...) ale hledání hnusíků v lese, to ne. Teď ve 3 letech si myslím, že už prostě ví jak na mě, a ani na nějakou drsnou scénu - pokud by se mi vůbec podařilo dostat se k ní včas! - už mi nenaletí.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: úte 23. úno. 2010 10:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
Charlie je chorobac na papierove servitky, ale dostal 2 x po vystrahe silnejsi trh stopovackou, teraz ak sa k nejakej blizi, spomali, pozrie na mna, ja "pod", (uz podla spomalenia-zastavenia a vyrazu vidim na nom, ze sa nieco deje)
...ale s macacimi exkrementami od susedovie maciek (okolo ich je cca 20), ma problem i maltezacik (vyskusam mu to znovu naraficit, a ked da do tlamy, strek citronovu stavu do pusy, cca 4 mesiace si ich ani nevsimol-zabudol ?) ale i my, na parapet na oknach sa vykadia, na skodoch, lavicke, zahradnom stole, do drevarne chodia,....a uz mi trosku adrenalin stupa,...a hlavne, co s tym robit, otravuje nas to vsetkych...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: úte 23. úno. 2010 16:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
... zastřelit souseda :D ...
tohle je vážně oříšek a bude to chtít čas a trpělivost a hlavně důslednost. Toho většího hafana bych řešil stopovačkou tak, že bych ho rovnou přitáhnul a hodně, hodně důrazně bych mu vysvětlil, že to není v jeho zájmu, všímat si těhle "fujek".
Pokud funguje přivolání mělo by to řešit část problému. Je mi jasné, že pes může zafungovat i tak, že vezme nějaký ten hnus do tlamy a než přiběhne na přivolání tak ho spolkne.
Proto bude lepší dávat ze začátku pozor a chodit cíleně na místa kde takových "úlovků" spousta a řešit to tou stopovačkou. Jak uvidíš, že se k něčemu takovému třeba jen "jakoby náhodou" přiblíží hned ho varuj "padej od toho" nebo podobně. Jakmile zareaguje, přivolat, když ne, bez dalšího varování bych ho přitáhnul a začal s důrazným vysvětlováním.
Dá se to řešit i bez stopovačky a to tak, že po něm něco hodíš (většinou perfektně funguje řetízkový obojek, nebo něco podobného ) ale to bych dal, až jako druhý level.

S Jorkem bych asi pokračoval v tom co už vám jednou zabralo :-) je to jako s dětma .. když ztratíte pozornost, tak se na 99% vždy něco stane :twisted:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: úte 23. úno. 2010 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
....na vlastnu velku zahradu nemoze clovek pustit psika kvoli susedovie macacim exkrementom ( jeden sused poznamenal "ved to je pre neho zakusok")
...svagor ma jazvecika, na par dni ho necham na zahrade, vraj vie s mackami urobit poriadok (alebo aj maltezaka naucim obchadzat houna, ako to robime aj my ostatni...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 13:29 
Offline

Registrován: sob 30. led. 2010 21:02
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava
Mám 8 měsíční fenku zl.retrievera.Žraní prochází fázema od kamenů,hlíny,papírků,střepů,látky,igelitových sáčků,ponožky a spodní prádlo.Všechno se nám dařilo vyřešit,když našla něco,co není k jídlu,tak stačilo fuj.Když je něco k jídlu je to težší,ale nechá si to vytáhnout,nosí neustále stopovačku,když něco najde,tak se nechá přivolat,ale nenechá se chytnout,když je na stopce tak ji proste přitáhnu a vezmu ji to.Trpělivost došla když jsme svedly boj o pečené kuře, které se válelo v lese, musela jsem jí kousnout,abych ji ho vypáčila z tlamy a ke stopovačce přibyl i náhubek! Problém by se mohl zdát vyřešen,ale do obliby přišly hovna(zaječí bobky překousnu),ale lidské už ne(člověka i překvapí, kam je schopný to člověk vykonat).
Neptám se jak ji odnaučit je nežrat,rady jsem si už přečetla.Fenka nebyla nikdy fyzicky trestaná,poslušnost máme zvládnutou,ale dělá si ze mě srandu a to tak,že když ji hubuju,tak ona to bere jako hru začne skákat a kousat a pak už nepomáhá nic,ignorace znamaná ještě větší kousání a povel fuj to samé(pomůže jen odložení, lehni a zůstaň, nechat jí než se zklidní).A tady je ten problém,když si přes ten košík pasíruje trousek,aby ho mohla snist,vynadám ji přestane,ale problém nastane,když ji chci ten koš sundat,abych jí ho nějak otřela začne dělat ty svoje scény a než se zklidní jsem od toho hovna úplně celá ruce,bunda, kalhoty!!!! A to nikdy nedostla,a přitom jakmile udělá něco špatného a potřebuju ji jen za obojek otočit na jiný smět začne se tahhle bránit!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 13:41 
Offline

Registrován: sob 30. led. 2010 21:02
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava
Ještě bych doplnila, že na cvičáku mi řekli, že si ze mě pejsem dělá srandu to vidím, ale že jí za to mám dávat facky, to se mi nechce protože mám pocit, že by to pak bylo jeste horší. Nedělá to jen o toho žraní hnusů, ale například....trenujeme poslušnost je všechno v pohode, když poslouchá není problém chválím, pak ale například příjde přivolání a protože pejska momentálně zajímá neco jiného (máme problém v přítomnosti jiných pejsků, když je sama přivolání 100%) příjde na řadu stopovačka, na přivolání vždycky trvám, někdy nestačí jen škubnutí, tak si jí musím prostě přitáhnout a teď nastane problém, když si ji přitáhnu proti její vůli a chci aby si sedla přede mnou, tak se začne vzpírat, skákat, kousat (ne ve zlém spís hra) a to je ten okamžik kdy nevím co s ní....fakt všechno ji evokuje k tomu, aby se její šílenství jeste zhoršilo.
Moc děkuju za jakou koliv radu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
nepíšeš, jak probíhá to sundavání koše, jen ty následky :lol: Asi bych to řešil tak, že bych si ji přivolal. Nastala by "menší buzeračka" sedni,lehni, ke mě, odložení a pod; a tak párkrát do kola. "Sedni" a koš bych jí sundal než by jí docvaklo co se děje. Jinak se to dá docela dobře řešit "šokovou terapií" :-) jak popisuju níže.
Když se se mnou chtěla Meg takhle "poprat" absolutně jsem přestal brát ohledy na cokoli a prostě jsem ji "zakleknul, zalehnul, zpacifikoval" tak aby se nemohla moc hýbat a vklidu jsem jí řekl ať to už nezkouší a neblbne. Chvilku se snažila bojovat, ale brzo jí docvaklo ,že jediná možná cesta z takové pro ni nepříjené situace je podvolit se mému přání. Je mi jasné, že když jí vysí "dáreček na košíku" máš asi tendence se od ní raději držet dál, ale zkus to si s ní "zabojovat". Ona to zkusí tak dvakrát, třikrát a pak jí to dojde. Musíš být 100% důsledná a nemí se ti vysmeknout dokud se 100% neuklidní a nerozdýchá tu svoji "agonii". Pak jí koš v klidu sundej a pochval ji jak je hodná že si ho nechla sundat.

Podobné problémy jsem řešil taky, ale koš můj "čubís"vůbec nezná ... :lol:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
"omluva za druhou zprávu"

P.S: Psa nikdy nefackovat !!! je to blbost - ne udery, ale tlak, nebo maximálně štípance !!!

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 16:50 
Offline

Registrován: sob 30. led. 2010 21:02
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava
Děkuju....ne ne psa bych nefackovala je mi jasné, že by se tím rozhodně nic nevyřešilo maximálně by se začla bát a teďkom sice nemá respekt, ale pak bych ztratila i důveru. No sundávání koše proběhlo tak, že jak byla nad tím hovnem, tak jsem zařvala fuj a jak se otočila, tak jsem ji chytla za obojek abych ji ten koš jen dala dolů, protože v tom koši toho měla dost požehnaně a nechtěla jsem čekat až si to vylíže. Ale žádná síla, žádné násilí. Metodu ´´buzerace´´ běžně používám protože je fakt jediná, co pomáhá. Prostě žádný křik, žádný kontakt jen pár povelů dokolečka (ale v té dnešní situaci mě to nenapadlo použít chtěla jsem jí dát koš rychle dolů). Zalehnutí už jsem taky zkoušela, ale bez úspěchu můžu na ní ležet i hodinu, ale vždycky se třeba na minutu uklidní a pak se vzpírá a zase uklidní a furt dokola. A po té hodině jak povolím tak stejně vyskočí a začne kousat. takže bez úspěchu. I dneska ukradla botu a jak jsem ji donutila botu odevzdat tak zase záchvat...proste skáče a kouše (ale ne ve zlém prostě si myslí že si hrajem) jenže vždycky to odnese oblečení a modřiny mam snad všude. Hned jí dávám sedni, ale stejně si tak 3X kousne než si sedne a můžem dát naše kolečko:-d


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 16:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
používáte zřejmě špatný a nesrozumitelný gesta pokud nemají úspěch. tohle už je bohužel na řešení v reálu ne po internetu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 11:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeď na fríčko na Moravě. Viz. informační část poradny.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Sežere vše pokud se k tomu dostane
PříspěvekNapsal: pon 15. bře. 2010 18:36 
Offline

Registrován: ned 14. bře. 2010 12:51
Příspěvky: 1
Bydliště: Frenštát p. Radhoštěm
Dobrý den, snad již píši do té správné sekce a bude mi snad odpovězeno. Předem děkuji.
Pane Desenský, prosím poradíte mi, jak vycvičit dospělou fenku 3 roky Zlatý retrívr,nebyla naučena ani základním povelům a už vůbec nebyla vedena k tomu aby venku nepožírala co najde.

Ujala jsem se této fenky a mám jí doma v bytě 2 měsíc, základy výcviku se snažíme taky zvládat až na malé nedostatky by to už šlo.
Nejvíce mě ale trápí to, že pokud má venku povel na volno a má dostatek volnosti, stane se, že
si najde něco co sežere. Zejména se jedná o zbytky jídel venku nebo trsy trávy s hnojem apod. Pokud je na volno nemám šanci jí v tomto zabránit, protože pokud bych jí chtěla u této činnosti odchytit a pokárat, tak mi uteče. Pokud je na vodítku tak šanci něco sežrat nemá!

Prosím jak bych měla postupovat abych jí odnaučila úplně cokoliv venku požírat???

Moc děkuji za odpověď.

Sisi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: žraní venku a somrování
PříspěvekNapsal: pon 15. bře. 2010 22:02 
Offline

Registrován: pon 15. bře. 2010 14:46
Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava
Ahojte. Mám pětiletou fenu retrívra. Je moc hodná, vcelku poslešná, venku se drží u mě (psů se spíše bojí). Ale strašně mě už štve.. pořád a čím dál víc něco venku žere. Nepomáhá včasné fuj apod. ona už ví, že to příjde, tak se podle toho chová. Chodí teď pořád s náhubkem, ale už to umí i s ním. A taky začala strašně "somrovat". Mě to tak nevadí, přehlížím ji. Ale jiným lidem je to nepříjemné. Nevím jak ji to odnaučit. Jako štěně to nedělala, ale ve dvou letech jsem ji vzala do Anglie a od té doby toto.. Díky za radu.
Lucík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozirani odpadku
PříspěvekNapsal: pon 22. bře. 2010 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
Tohle jsem nezvládla. Furt musím mít oči na šťopkách a psice se mě snaží přečůrat. Pár věcí jsem jí "ručně" vysvětlila s úspěchem (lovení, odpadkáč...) ale hledání hnusíků v lese, to ne. Teď ve 3 letech si myslím, že už prostě ví jak na mě, a ani na nějakou drsnou scénu - pokud by se mi vůbec podařilo dostat se k ní včas! - už mi nenaletí.[/quote]
Já byla včera v lese, fena (10měsíců FCR) si lítala navolno. Měla jsem radost a říkala si, že tady přeci ty lidský ho...nebudou. Ale byly :prayer: Měla jsem připravený kamen, že ho hodím, jenže ona byla daleko a než jsem doběhla, spokojeně se olízla. :x
Kamarád, který nás do lesa odvezl (nemám auto) ví, že fena zvrací v autě. Cesta tam proběhla v pohodě, jen ublinknuté šťávy, ale při cestě zpět.... :prayer: :dozdi: všechen ten lidský humus na sedačce, na mne, na psovi ...Nevím, co s tím.

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pon 22. bře. 2010 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Jé, to jsme se tu ale pěkně sešly s těma retrívrama!
Mně se asi podařil drobný úspěch - housky. U nás v lese jsou všude poházené, zřejmě krmení pro zvěř :evil: a už se nám podařilo kolem několika projít... psice se podívá na housku, na mě (dělám, že ji nevidím) a jde zkroušeně dál. A já jí řeknu že je moje holčička a hodím jí aportík :heart:
Ale jak jsem toho dosáhla? Na tu popelnici nezabere zařvání, vytahání za flígr, jistě by nezabralo ani zmlácení... mám dojem, že člověk musí toho psa absolutně šokovat něčím novým, aby mu fakt vylezly oči z důlků a příště si to už rozmysel. Co zabralo jednou, příště už nezabere. Konkrétně u housek jsem udělala to, že jsem jí jednou doopravdy dopálená narvala do tlamy celou nějakou bagetu (zmrzlou), se kterou jem jí načapala, hodně ošklivě (potichu) jsem jí řekla, ať si je sežere třeba všechny, a já že jdu domu. Od té doby klídek (doufám že né před bouří!).
Jen ty ho...a! Ona žere vše možný, trávu, srnčí "hašlerky" - to se strašně blbě zakazuje... jenže kde už je pak hranice mezi srnčím a prasečím (už taky dost smrdí) a prasečím a lidským... :dontknow:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pon 22. bře. 2010 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
To moje prase (ale mám jí fakt ráda) žere nejraději právě ty ho... Nedávno jsem zkusila košík, jenže si ho stáhla a za minutku rozkousala. Byl plastový. Tak teď sháním kovový (nedaří se mi) a udělám další pokus. Bohužel ona ráda tahá klacíky, tak uvidím, jak se jí to ne-bude líbit. :drinkers:

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pon 22. bře. 2010 13:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Být rychlejší, chytřejší, vynalézavější... Když vidíš, že jeden způsob nefunguje, vykašlat se na něj začít znova úplně jinak...
Mužovo rodiče taky musí venčit s košíkem - protože čuba jim prostě na férovku za tím hnusem zdrhne a než oni se tam dohrabou, všechno to do sebe nasouká a pak sice dostane vynadáno, ale to už je nanic...
Já chodím s tím samým psiskem bez koše a navolno - na rozdíl od nich ji dokážu kdykoli přivolat - za cenu toho, že musím furt číhat jak ostříž, a stejně holt občas "zaboduje".

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pon 22. bře. 2010 17:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. čer. 2007 20:32
Příspěvky: 51
Bydliště: Hořovice
svobodová píše:
To moje prase (ale mám jí fakt ráda) žere nejraději právě ty ho... Nedávno jsem zkusila košík, jenže si ho stáhla a za minutku rozkousala. Byl plastový. Tak teď sháním kovový (nedaří se mi) a udělám další pokus. Bohužel ona ráda tahá klacíky, tak uvidím, jak se jí to ne-bude líbit. :drinkers:


Já se bojím, že se tím bude klidně cpát i přes košík. My s tím u čuby taky bojujeme, jediný, co pomáhá, je ji mít pořád na očích - párkrát se mi jí podařilo hodit něco na kebuli, takže si to většinou nelajsne žrát před náma. Ale jakmile ji nechám někde vzadu, nebo začnu řešit druhýho psa, tak si dost koleduju, že si něco lákavýho najde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 24. bře. 2010 14:10 
Offline

Registrován: sob 30. led. 2010 21:02
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava
No řekla bych, že košík je aspoň částečné řešení, každopádně aspoň pro mě, protože už nemusím naší zlatačce pomalu sedět na zádech, abych všechno viděla dříve než ona. Jako určitě se tím nevyřešili ty hovínka, které sní hravě i přes koš (všeho původu, teda jenom psí nám zatím nechutnají), ale třeba cokoliv jiného když najde, tak stihnu být rychlejší než ona, protože přes košík to není schopná sníst tak rychle jako bez něj!!
Klacky a míčky taky milujem a pánička vždycky svolí a košík sundá a pak toho lituje protože ta moje potvora toho vždycky využije a najde si i něco pod zub. Takže teď to řeším tak, že je buď na volno a s košíkem, nebo bez košíku, aby si mohla hrát, ale na dlouhé stopovačce abych jí mohla kdykoliv chytnout a vytahnout hnusík z držky :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pozieranie odpadkov
PříspěvekNapsal: pon 23. srp. 2010 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. dub. 2009 20:05
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 5
Potřebovala bych nutně info,fenka mi dnes sežrala rtěnku a má velký průjem,hrozí jí něco vážnějšího?

_________________
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pozieranie odpadkov
PříspěvekNapsal: úte 24. srp. 2010 11:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nutné info ti může dát jen veternář!

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pozieranie odpadkov
PříspěvekNapsal: sob 02. říj. 2010 19:31 
Offline

Registrován: čtv 28. led. 2010 15:14
Příspěvky: 6
Bydliště: Nové Zámky
Chcela by som poprosiť o radu. Mám 11 týždňové šteniatko NO, ktoré neustále ako je vonku na vodítku chce spapať všetko čo vidí na zemi. Dnes ako bola vonku s mamou sa jej podarilo v priebehu niekolkých sekúnd uchmatnuť rozbyté hrdlo s flaše, ChvalaBohu sa jej nič nestalo lebo mama jej ho okamžite vybrala z úst aj jej skontrolovala ústa ale nemala žiadne zranenie. Dávame na ňu vonku obrovský pozor, stále sledujeme čo robí. Len niekedy nevieme ked ňuchá či chce vykonať potrebu alebo niečo uchmatnuť. Papať dostáva 3 krát denne takže hladná nemôže byť, hračiek má viac než dosť. No zakaždým ked ideme na prechádzku chce vonku všetko spapať. Bojíme sa aby náhodou niečo nezjedla čo by jej mohlo ublížiť či uškodiť. Prosím ako by ste to riešili u takéhoto malého šteniatka ? Dakujem ešte raz za rady... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pozieranie odpadkov
PříspěvekNapsal: sob 02. říj. 2010 20:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Takhle malé štěně bych ještě krmila 4x za den. Další otázka čím krmíte, jestli granulema, takjakou značkou. Dále by to chtělo štěně zabavit - třeba míčkem, hadrem na provázku.... A ještě dotaz - když je navolno, tak to nedělá?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pozieranie odpadkov
PříspěvekNapsal: ned 03. říj. 2010 17:34 
Offline

Registrován: čtv 28. led. 2010 15:14
Příspěvky: 6
Bydliště: Nové Zámky
Dobrý deň, chovateľ od ktorého sme si šteniatko brali nám hovoril aby sme krmili 3 krát denne že aj on tak krmil šteniatka a nemal s tým problém, ale kludne prejdeme aj na 4 krát denne. Krmime granulkami Acana puppy large breed , v 5 mesiacoch chceme prejsť na First Mate Potato and Fish puppy large dog. Von brávame so sebou loptičku ale niekedy sa jej s ňou vôbec nechce hrať a ignoruje ju. Na volno ju púšťame len ked je s našou staršou fenkou ( 7 rokov), v tedy behá za ňou a nesleduje všetok odpad na zemi. Pár krát sme ju pustili ked bola sama a to sa hned rozbehla hladať nejaký fujtajbl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 22:49 
Offline

Registrován: úte 15. pro. 2009 11:30
Příspěvky: 40
Bydliště: České Lhotice
Já mám též problém s pojídáním exkrementů u své fenky Bernského salašnického psa. Jenže je těžké s tím něco dělat, protože ona je sbírá, když je sama na naší zahradě (máme další dva psy a právě jejich výkaly ona pojídá). Nejsem schopná posbírat všechna hovínka dříve, než to stačí ona. Nemáte s tím někdo zkušenosti a případně nějaký nápad, jak tomu zabránit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: pon 20. pro. 2010 22:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A vadí ti to moc? Je to potvých psech, takže víš, jak jsou na tom zdravotně. Při olizování si jí budeš hlídat, jestli jí z huby nepáchne. :wink: Jinak rada: zkus přidat do žrádla pangamin, neprané hovězí dršťky. Nic neslibuju, ale možná to zabere. No a pak najít náhradní zábavu. Třeba morkové kosti, pokud se ti o ně neservou bez dozoru.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 05:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
[quote="Eva Štemberová"]A vadí ti to moc? Je to potvých psech, takže víš, jak jsou na tom zdravotně.
No mne to u mé čubiny vadí, protože žere cizí a nejraději ty s papírem. A protože zvrací, tak si občas uleví i v autě. A to je teprve síla :prayer: Pokud mi zblajzne nějaké psí, tak to naštěstí rychle z tlamy vyvětrá. Zatím žádná zdravotní komplikace, ale hodně strachu, že se otráví. ](*,)

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 08:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Citace:
máme další dva psy a právě jejich výkaly ona pojídá


No tenhle problém mám také u našeho křížence, který je hierarchicky na poslední pozici ve smečce, takže mi přijde, že je to nějaké gesto podřízenosti, že se snaží ovonět jako ti nadřazení, aby mezi ně lépe zapadla. Včera jsem zjistila, že to začala dělat naše mladá tibetka, tam zkusím změny v potravě, ale psi od sebe okoukají kdeco a především to co nechceš :-) navíc jsou obě holky dost lízací :P

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 09:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
svobodová píše:
No mne to u mé čubiny vadí, protože žere cizí a nejraději ty s papírem. A protože zvrací, tak si občas uleví i v autě. A to je teprve síla :prayer: Pokud mi zblajzne nějaké psí, tak to naštěstí rychle z tlamy vyvětrá. Zatím žádná zdravotní komplikace, ale hodně strachu, že se otráví. ](*,)

Ale jí to dělá čuba doma...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 09:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
havlice píše:
Já mám též problém s pojídáním exkrementů u své fenky Bernského salašnického psa. Jenže je těžké s tím něco dělat, protože ona je sbírá, když je sama na naší zahradě (máme další dva psy a právě jejich výkaly ona pojídá). Nejsem schopná posbírat všechna hovínka dříve, než to stačí ona. Nemáte s tím někdo zkušenosti a případně nějaký nápad, jak tomu zabránit?


Já jsem reagovala na tenhle příspěvek

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 14:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
havlice píše:
Já mám též problém s pojídáním exkrementů u své fenky Bernského salašnického psa. Jenže je těžké s tím něco dělat, protože ona je sbírá, když je sama na naší zahradě (máme další dva psy a právě jejich výkaly ona pojídá). Nejsem schopná posbírat všechna hovínka dříve, než to stačí ona. Nemáte s tím někdo zkušenosti a případně nějaký nápad, jak tomu zabránit?
Tady mě nenapadá nic jednoduššího, než ráno si přivstat a vzít psy na procházku hned jak se vzbudí, aby si rozhejbali střeba a vykajdili se mimo zahradu. Odpoledne a večer to samé. U nás to tak funguje - když se venčí pravidelně, holky na zahradu na záchod nechodí. Plus pravidelně kontrolovat zahradu a sbírat, plus doplnit "sajrajty" ve výživě jak psala Eva. U nás to proti hovnožerství možná trochu zabralo, i když těžko říct.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: úte 21. pro. 2010 15:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no já bych se nejprve zeptala čím krmíte a kolik čubině je

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Požírání odpadků a exkrementů
PříspěvekNapsal: stř 22. pro. 2010 09:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Problém s požíráním exkrementů vzniká zpravidla už v době imprintingu, kdy má štěně hlad a "dožere se" tím, co je snadno dostupné v jeho okolí, tedy výkaly. Takoví psi žerou i po sobě. V dalším případě je to přebytek bílkovin a tuků v krmivu, které pes nestráví a je tak použitelné znovu u jiného psa, který je věčně hladový. Třetím aspektem je nedostatek určitých látek v krmivu. Ve všech případech, kdy dojde k opakovanému požírání těchto hnusů, se z toho stává zlozvyk, který je nutno eliminovat výchovně. V prvé řadě znepřístupnit psu ty hnusy a mít ho pod dozorem v místech venčení, kde se toto vyskytuje. Potom pořádně prolustrovat složení krmiva, jeho stravitelnost a nakonec i výstup. To už je trochu alchymie a hlavně matematika. Mnoho lidí dává psům ve své smečce "to nejlepší" a často zbytečně "předimenzovává" krmné složení. Problém totiž je, když je na výstupu dostatek zbytkové energie, kterou pes nestráví a začne zajímat jiného psa. Zde je nutné změnit typ nebo značku krmiva, často jen snížením "nabušenosti" třeba nějaké superprémiovky na prémiovku a podobně. Pakliže je pes pojídající hnusy krmen marketovkami, je řešení více než snadné...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 292 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!