Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:28
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: ned 06. pro. 2009 12:45 
Offline

Registrován: sob 05. pro. 2009 21:58
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, jak zvládnout pubertu u rotvíka. Jezdíme s ním pravidelně na cvičák, základní povely ovládá, jen s přivoláním máme trošku problémy, pokud se do něčeho zabere (mršina, fujtajbl na cestě atd..) tak nereaguje na povel ke mně. Přiběhne až když se např.otočím a odcházím pryč případně až na něj potřetí zavolám. Když jej mám na stopovačce tak jak na potvoru reaguje na jedničku.. poslední dobou ale začal zkoušet na členy rodiny.. seděla jsem s ním na dvorku, on měl v hubě kost a já jej normálně hladila, všechno v pohodě, najednou jsem ale rukou přejela z hřbetu na bedra a on z ničeho nic vystartoval po mé ruce, bez vrčení mě hned kousl.
---zlúčenie príspevkov---
Já hned vstala a zařvala na něj co to je, tak sedl ke mně a olízl ruce. Pak vzal kost a lehl si opodál. Když jsem k němu chtěla jít, tak vrčel, zvýšila jsem tedy hlas, čubla ho po zadku a on zavrčel ještě víc.. udělala jsem asi blbost, v ten moment jsem se ho opravdu lekla, tak jsem jen stála, přivolala ho k sobě on hned přišel a olízl zas ruce...po 2 hodinách jsem mu zkoušela dát náhubek, že půjdeme ven, nejdřív v pohodě, pak jsem ale po něm chtěla aby lehnul - to udělal, ale pak hned začal vstávat, tak jsem znovu trvala na tom, aby lehnul a přitlačila ho k zemi - znovu zavrčel, zařvala jsem na něj fuj a on předemnou utekl, krčil se a vrčel na mě. Přivolala jsem jej k sobě a to přišel hned. Navíc zavrčel i na cvičáku na mého přítele, který po něm vyžadoval povel sedni, měl tendence neustále stoupat, tak mu přítel přimáčkl zadek a on se po něm ohnal. Přítel ho tedy hned hodil na záda a držel pod krkem (nevím, jetli to nebylo přehnané, cvičitelka mu řekla, ať na něm leží dokud se nevycuká, pak zas šlapal jak hodinky)..
---zlúčenie príspevkov---
nevím co si mám o tom myslet, nejhorší je, že mám 8 měsíční holčičku, která jako každé dítě je do něj hrr.. chceme, aby si na ni zvykl (malá se narodila přesně ten den, kdy jsme si vzali rotvíka domů), takže se snažíme, aby byli co nejčastěji spolu. Jenže včera, když jej malá hladila a on seděl u mě a já jej pro jistotu celou dobu držela za obojek jsem si všimla, že začal odvracet hlavu, začal zívat a snažil se na malou nedívat. Ta si ho pak začala nevšímat a lezla po čtyřech pryč, to našeho rotvíka zaujalo a chtěl jít za ní. Jamile vstal, malá se obrátila a chtěla opět za ním, tak stuhl a všimla jsem si, že začal ohrnovat pysky. Nevrčel a bylo to jako příprava na vrčení.Tak jsem ho jen důrazně oslovila jménem vzala jsem ho za obojek a odvedla pryč. V chodbě jsem ho povelem položila na zem, on se hned otočil na záda a ležel na zádech. Tak jsem jej hladila, ale jakmile jsem jej pohladila po tlapkách (bříškách tlapek) tak zase začal vrčet, řekla jsem fuj a znovu přejela přes tlapky, znovu zavrčel, tak jsem jej pleskla přes čumák a důrazněji řekla fuj, to už vrčel víc, tak jsem mu jakoby klekla na hrudník, chytla pod krkem a mluvila na něj co blbne ať se sklidní.Tak jen ležel, já pak vstala, on pořád ležel na zádech, dala jsem povel sedni a to hned splnil a už v pohodě...
---zlúčenie príspevkov---
Nerozumím jeho chování, popravdě od té doby co na mě vyjel k němu nemám moc důvěru i když se to snažím řešit. Každý den s ním chodím na procházky, trénujeme povely a vše v pohodě,ale pořád ve mně hlodá červík, kdy to zase zkusí znovu. Navíc se bojím o malou, nikdy s ní není sám a nikdy ani nebude, ale nechci aby ji nedejbože nějak ublížil.. zjistila jsem, že budete příští sobotou v Brně, tak bych chtěla i se psem přijít a chtěla bych aby jste mi ukázal kde dělám chybu. Není to můj první pes, předtím jsme měli 13 let vlčáka (taky psa) se kterým nebyl nikdy žádný problém a nikdy nás nekousl ani po nás nikdy nevystartoval jako tento.....prostě mám strach, že ho nezvládnu :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pon 07. pro. 2009 20:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Nedalo mi neschváliť túto otázku, aj keď je v poradni podobných prípadov riešených viac. Takýto príklad tlaku na psa snáď ani v jednom nie je obsiahnutý takto presvedčivo.
Ivie počítam s tým, že sa asi postavíš proti, ale mám len jednu radu. Čo najskôr si dohodnite osobnú konzultáciu, než toho psa pritlačíte k nejakej osudnej reakcii.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pon 07. pro. 2009 20:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pes vám nerozumí, bojí se vaší agrese a vrací to stejnou agresí. Brněnským fríčkem začněte a zrovna si tam domluvte termín pro osobní konzultaci. Do té doby čtěte tuto poradnu - základní články na hlavní straně, příspěvky zejména v okolních tématech, hlavně ty psané červeně. Pes se naučil rozumět vašim povelům, vy jste se bohužel nenaučili rozumět mu ani ty základní otázky které vám pokládá...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pon 07. pro. 2009 20:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kvůli vám všem, dejte psu trvale košík (pohodlný, přes který může žrát granule a pít) a na krk hladké vodítko dva a půl délky psa. Košík proto, že se bojíte, váháte, tak abyste byli v klidu (ten týden do free do vydrží) a vodítko proto, abyste ho nemuseli držet za obojek (velice citlivé místo, dost psů považuje vzetí za obojek za útok). Pes je hodně zmatenej, bojí se, nerozumí, ale snaží se (přijde na zavolání, olízne ruce). Odstraňte jakýkoli nátlak vůči němu. Povely dávejte, jen když jste v pohodě, nepochybujete. Když třeba "sedni" neudělá, v klidu ho pohlaďte od krku, po boku až na záď a jemně se na ní zastavte a povel zopakujte, tak, jako by ho slyšel poprvé v životě. Vše s úsměvem. Popisovaný "incident" s dítětem je ukázka, jak je pes hodný. Odklonil hlavu, zíval - jasné známky toho, že se necítí dobře, že už je toho na něj moc. Sledujte ho, jak se tváří a poslechněte ho. Když zívá, neznamená to, že vás má na háku, ale to, že jen neví, je zmatený, je toho na něj moc. V tu chvíli je třeba zastavit, nehcat psa proběhnout třeba a pak začít znova, jinak, lépe. Další, pokud psu dám kost, tak mu jí dám a nevšímám si ho, já taky nesnáším, když mě někdo během doby kdy jím, ruší nebo je moc blízko. Když na vás začne vrčet, vykašlete se na okřikování, a fuj a bůhví co ještě. Ale uklidněte situaci humorem, podivte se co blázní... To vše je tu napsané mnohokrát. Věřte, že máte doma zlatíčko, jen je teď na vás, naučit se mu rozumnět :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pon 07. pro. 2009 21:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Obrázek

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: úte 08. pro. 2009 20:12 
Offline

Registrován: sob 05. pro. 2009 21:58
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
moc děkuji za odpověď, na freečko do Brna určitě přijedem, jen, nemyslím si, že na psa tlačíme, nedělám s ním žádný dril do zblbnutí a povely zkoušíme vždy pár minut, pak se psem blbnem a pak třeba za pár hodin zase jen pár povelů typu sedni - lehni a samozřejmě všechno za pamlsky :-) , samozřejmě kromě cvičáku, ten je vždy na hodinu.. já mám z něj prostě pocit, že poslouchá jen, když ví, že něco dostane, případně má dobrou náladu, jak se po něm chce něco důrazněji, aby vydržel třeba sedět a nevstával, tak se mu to už nelíbí.. každý mi na to říká, že je holt v pubertě a že mu mám důrazně ukázat, kdo je tu pán (když zavrčí, tak mu prostě pořádně naložit aby to už propříště nedělal-s tím ale moc nesouhlasím :( ).. s tím úsměvem to určitě zkusím :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: úte 08. pro. 2009 21:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle toho, co jsi popsala v prvním příspěvku, si myslím, že na něj tlačíte hodně a hlavně agresivně a nesrozumitelně. Vy pak svou agresi stupňujete a on se snaží bránit, protože nechápe a jse v kolečku. Domluvte si schůzku s Rudou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: úte 08. pro. 2009 22:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na fríčku zdaleka neprobereme to, co potřebujete naučit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 08:02 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
ivie píše:
jak se po něm chce něco důrazněji, aby vydržel třeba sedět a nevstával, tak se mu to už nelíbí.. každý mi na to říká, že je holt v pubertě a že mu mám důrazně ukázat, kdo je tu pán (když zavrčí, tak mu prostě pořádně naložit aby to už propříště nedělal-s tím ale moc nesouhlasím :( )


Jsem přesvědčená, že tady ti tohle neřekne nikdo. tudy cesta nevede, leda do pekel rozuměj do útulku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: stř 09. pro. 2009 11:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
netlačíte?
ivie píše:
... přítel mu přimáčkl zadek a on se po něm ohnal. Přítel ho tedy hned hodil na záda a držel pod krkem...

ivie píše:
... znovu zavrčel, tak jsem jej pleskla přes čumák a důrazněji řekla fuj, to už vrčel víc, tak jsem mu jakoby klekla na hrudník, chytla pod krkem...
vždyť vy se s ním perete... a on jen zatím nevyužil toho, že tuhle bitvu může klidně "vyhrát" (což je ve skutečnosti nesmysl, páč z toho nikdo nevyjde jako vítěz)

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pát 11. pro. 2009 14:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Ivie, mě vždycky hrozně překvapí a mrzí, když se takhle ke štěňatům chovají ženský/holky. Když na psa neúměrně tlačí chlap, dokážu si jeho myšlenkový pochody vysvětlit (neříkám, že je chápu nebo s nima souhlasím), ale holky? Já jsem svojí první čubu vychovával společně s dcerou, a bez jakejchkoliv kynologickejch zkušeností a vědomostí mi přišlo nějak samo od sebe samozřejmý, že jsem se k oběma choval svým způsobem v podstatě stejně. Proč to nenapadne vás?
Tady lidi už mockrát psali, že se tu radí něco úplně jinýho, než jim říkají všichni ostatní, a co si z toho teda mají vybrat. Už několikrát jsem sem chtěl dát můj oblíbenej úryvek z knihy Konejšivé signály od norský cvičitelky psů Turid Rugaas, aby to měli i vytištěný černý na bilým, ne jenom tady na poradně od podezřelý party divnejch lidí, co spěji se svejma psama v posteli. Kvůli tobě jsem se k tomu konečně dokopal.
Na přepisování by to bylo dlouhý, tak jako obrázek:
Příloha:
rugas.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pát 11. pro. 2009 15:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
málem jsem se při čtení té stránky rozplakala. Je to tak dojemně napsaný :-)

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2010 22:51 
Offline

Registrován: stř 30. pro. 2009 14:55
Příspěvky: 2
Bydliště: Opava
Tohle by si měli všichni přečíst než si dovedou domů štěně O:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: úte 05. led. 2010 00:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Já mám teď sedmiměsíční štěně a díky téhle poradně se k němu chovám úplně jinak, než jsem se chovala k tomu staršímu. Tam mě radili na cvičáku, "RR je tvrdý, dominantní, nesmí vám přerůst přes hlavu", já hlupaňa je poslouchala (jsou to "odborníci"), taky jsem volila tenhle postup. Naštěstí jsem narazila na Rudovu knížku a pak na tyhle poradnu. Rok mě trvalo, než jsem napravila pošramocenou důvěru a "agresivitu" svého psa. Dneska jsme naprosto v pohodě a můj starší pes je miláček a zlatíčko s kterým můžu kamkoliv. Prcek má již úplně jinou výchovu. Nestavěla jsem na výcviku, ale výchově. Není sice vycvičený tak, že by mohl skládat zkoušky poslušnosti :D :D , ale základy máme suprové a na nich teď stavíme. Vždycky, když vidím, že se takhle někdo chová ke štěněti, tak se pokouším zasáhnout. Ve dvou případech jsem byla úspěšná a ti lidi si dali říci. To mě udělalo radost.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pát 08. led. 2010 22:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
zbynek píše:
Uz nekolikrat jsem sem chtel dat muj oblibenej uryvek z knihy Konejsive signaly od norsky cvicitelky psu Turid Rugaas, aby to meli vytisteny cerny na bilym, ne jenom tady na poradne od podezrely party divnejch lidi, co speji se psama v posteli. Kvuli tobe jsem se k tomu konecne dokopal.
Na prepisovani by to bylo dlouhy, tak jako obrazek:

Páááni, to je tak něco nádhernýho =D> , nejde to dát na nástěnku jako hlavní článek ve štěněcí sekci??

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pon 10. kvě. 2010 21:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. kvě. 2010 18:36
Příspěvky: 10
Bydliště: Hředle 124, 26751
taky mě to dostalo... mám doma 3-měsíční štěně křížence labradora a cane corso a je fakt, že když na něj jdu v klidu a myslím to dobře, je zlatíčko. Kdežto přítel s ním bojuje... často na něj vrčí a kouše. Dám mu to taky přečíst =D> =D>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 09:43 
Offline

Registrován: sob 20. bře. 2010 11:25
Příspěvky: 2
Bydliště: Havířov
dobrý den, tak jako každé ráno, než jdu do práce, tak se se svou 15 měs. fenečkou ještě mazlím, drbám ji za ušima, hladím, mluvím na ni nebo se přetahujeme o hračku, potom se s ní rozloučím a vyloženě jí říkám, že jdu pryč, že zase přijdu, atˇse má hezky, ať si hraje atd., šel jsem se do chodby obléct a Sofi si mezitím vlezla do košíku v chodbě a koukala na mně, tak jsem ji opět začal hladit rukou na hlavě a mezi ušima a mluvil jsem na ni a v tom okamžiku po mně docela ostře vyjela a rafla mně do bundy, ucuknul jsem rukou, poodstoupil a chvíli na ni vyjeveně koukal, protože takovou reakci jsem nečekal, nikdy to ještě neudělala a říkám jí co to děláš?! koukala dost vyjeveně a upřeně mně do očí, jako by čekala, co já na to a co příjde, nešel jsem k ní , ale snažila si lehnout na záda, jenom jakoby to naznačovala, tu podřízenost ke mně a že jako ví, co se stalo, mluvil jsem na ni dál, snažil jsem se být klidný a to gesto už nezopakovala jenom normálně zůstala ležet a koukala jak "sůva z nudlí", oči vykulené a nechápavý výraz v očích, tak jsem se sebral a odešel jsem pryč, teď nevím co mám dělat a jak se mám k ní chovat až přijdu večer z práce domů, protože já jí ráno nijak neublížil, nic ji nezabolelo a ona ví že něco provedla, tak mně napadlo jestli třeba nebyla ve stresu z toho, že odcházím, nebo jsem se jí už moc "vnucoval" svým chováním, nevím....
děkuji moc za rady, pepino.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Rušil jsi jí v JEJÍM pelechu, kde platí to pravidlo, že je to výhradně její útočiště, kam chodí odpočívat a nikdo nemá právo ji tam rušit. Pokud jí chceš mazlit, hrát si s ní a tak, tak jí nejdřív zavolej z pelechu. Tys jí pomazlil, pak ses obléknul, byl jsi na odchodu, proto si šla lehnout, ale tys ji pak znovu přišel "obtěžovat", když už ona chtěla mít svůj klid.
Až dnes přijdeš domů, chovej se k ní normálně, jakoby se nic nestalo. Ale "pravidlo pelechu" dodržuj :yawinkle:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 10:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Udělal jsi něco, čeho se lekla a měla pocit ohrožení. Nelez za ní do pelechu, ale když jí něco chceš, přivolej si jí. To otočení na záda bylo podřízenecké a omluvné gesto, protože si uvědomila, že je něco hodně špatně a to nejenom na její straně. Chovej se k ní naprosto normálně, neutěšují jí, nelez jí někam, nepodlézej jí. Někteří psi to bytostně nesnáší, moje čuba, naprostý lidumil, je schopná za tohle lidi poslat dost tvrdě někam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 10:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
tak mně napadlo jestli třeba nebyla ve stresu z toho, že odcházím, nebo jsem se jí už moc "vnucoval" svým chováním,

Podle mě jsi na to kápnul. Čuba ve stresu, že odcházíš a že jsi i ty z toho ve stresu (ty komentáře, že s ebrzo vrátíš apod), pak už teda se na to připraví, ale ty za ní ještě dojdeš na její útočiště, když má nervy na pochodu, z tebe ty nervy taky cítí a osaháváš jí tam a ještě zezhora na hlavě.
Večer a další den se chovej jako by se nic nestalo, jen si odpust to loučení a odejdi, jako by si se měl vrátit za pět minut.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 11:36 
Offline

Registrován: sob 20. bře. 2010 11:25
Příspěvky: 2
Bydliště: Havířov
tak nevím, jestli jí vadilo, že jsem jí vlezl do pelechu, protože já v něm vlastně ani nebyl, jen jsem se k ní vkleče naklonil a drbal ji za ušima ze shora( to je špatně?) ,měla svůj čumák a hlavu pod mým předloktím, nevím jestli ji toto vyprovokovalo, vůbec ničeho jsem si nevšiml, že by třeba zavrčela nebo stáhla uši dozadu nebo nějaký jiný projev, dříve jsem to tak dělával skoro každé ráno a nevadilo jí to, když si to teď tak uvědomuji ,často se s ní mazlím "tvář na tvář", to mi taky mohla ráno ukousnout nos,že? ještě abych se jí teď začal bát, asi budu muset přehodnotit svůj styl mazlení s ní a zcela určitě mi tím chtěla něco říct, udělal jsem někde chybu, ale mrzí mně, že nevím kde, pepino.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 11:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
pepino: to jsme ti tu teď napsali, kde jsi udělal chybu

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To snad nemyslíš vážně, že by ses jí začal bát. Zkus si navodit tuhle situaci: sedni si na gauč a nech někoho velkého k sobě přijít a naklonit se nad tebou tak, jako jsi se naklonil ty nad ní...., zjistíš, že to je velmi nepříjemný pocit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pát 04. úno. 2011 13:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ano a ne. Táleží na kombinaci mnoha faktorů. Prostě na to zapomeň, že se to stalo. Jen omez loučení při odchodu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pon 17. říj. 2011 06:40 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
Naše 10měsíční fenka už po nás cca 1 měsíc začla vyjíždět. Nejčastěji když jdeme večer vyvenčit - leží na gauči, spí a asi se jí nechce ven, můžeme jí volat jak chceme, ale nepřijde. Vždy si pro ní musíme dojít (toto nedělá odpoledne, když jdeme na větší procházku a není ospalá) a většinou ani když k ní dojdeme, dělá že neslyší. Musíme jí tedy postrčit rukou z toho gauče a už několikrát nám po ruce vyjela a jednou i kousla. Včera byl ještě jeden případ - ležela s námi na gauči a dala jsem jí plyšáka na kousání, po chvíli jsem rukou kontrolovala přímo u čumáku, jestli netáhá tu výplň a ona znehybněla. Dala jsem ruku pryč a pak ještě jednou ji vrátila a najednou mi po ní vyjela s vrčením. Hned jsem jí poslala dolů z gauče s naštvaným tónem hlasu. Nakonec si zalezla na místo (často tam dobrovolně nechodí) a uraženě tam kousala klacek. Myslím, že to na nás začíná zkoušet v rámci hierarchie. Jak se v takových situacích chovat? Máme jí nějak trestat, nebo jí třeba sebrat nějaká privilegia (zakázali jsme jí spát s námi v posteli).

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pon 17. říj. 2011 07:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Zapomente na trestani a na nesmysly o tom, ze spanim v posteli je hierarchicky nad vami. Sahani rukou cuba chape jako ohrozeni, agresi a proto se brani a ozene se po vas. Predstavte si, ze vy spite, neco se vam zda a nekdo s vami zacne cloumat - taky se leknete a budete hodne neprijemna. Resila bych to pres privolani a couracku, za tu si ji pritahnete a pomuzete ji povel (privolani kdyz jdete ven a ji se nechce) splnit. Stejne tak, pokud vrci nebo se ozene, kdyz ji chcete - z jejiho pohledu - brat hracku. Privolala bych si ji a hracku vymenila z aneco jineho, lakavejsiho tak, aby ji ochotne odevzdala. Trestanim niceho nedocilite, na vasi agresi bude odpovidat zase jenom agresi.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pon 17. říj. 2011 09:14 
Offline

Registrován: pát 25. úno. 2011 10:46
Příspěvky: 26
Bydliště: Rakovník
To spaní v posteli jsme zakázali z osobních důvodu, než z důvodu hierarchie. S tím venčením to není tak, že bych z ničeho nic k ní přišla a začla s ní cloumat, ale obleču se, jsem u dveří a volám jí, že jdeme ven a ona prostě kouká a leží i když ví, že má přijít. Jak vezmeme např. granule, to letí hned. Ohledně té hračky - jak ji můžu přivolat, když leží hned vedle mě? Měla bych kvůli tomu jít někam dál? Nešlo mi ani o to jí to vzít (i když ona to tak asi pochopila). Kousání by si neměla přece dovolit, co až budeme mít dítě třeba? Šlo mi o to, jak reagovat, když už mě kousne, to už bych jí to asi nějak vysvětlit měla ne? Nikdy jsem jí nebila a možná jsem až moc liberální a ona mi začíná přerůstat přes hlavu - tak to na mě poslední dobou působí.

_________________
Peťule a Jessie
http://fajnholka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování u 9 měsíčního rotvíka?
PříspěvekNapsal: pon 17. říj. 2011 09:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Postavit systém výchovy psa na agresi je začátek konce, jelikož se pes následně stane agresivním. Asi by nebylo od věci přijet na nějakou free sobotu na Vlčáry a trochu si popovídat. Mezi tím doporučuji přečíst si knihy, kde tohle všechno popisuji.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!