Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:03
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 07. říj. 2009 15:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. pro. 2008 17:54
Příspěvky: 83
Bydliště: Prostějov
Díky za vaše odpovědi..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 21. říj. 2009 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Nikdy se mi nestalo, že by Borek vyjel po člověku, dřív měl tendenci rozeběhnout se za běžcem nebo chytat kola ciklistů, ale těch si dnes už nevšímá, jedinýho co ho stále zajímá jsou hůlky běžkařů. Ovšem včera jsem šla kolem jednoho mladého páru s kočárkem, byli roztažený po celým chodníku takže jsem šla do silnice abych se jim vyhnula a jemným tahem navedla Borise aby se jim taky vyhnul, (sice lidi nekouše ale očichává je a oni se ho bojí) protože šel stále rovně a nevypadalo to že by chtěl uhnout. Celou dobu šel na prověšeným vodítku a ani si jich nevšímal, oni si nevšímali jeho tak sem nic neřešila. Slečna měla položenou ruku na kočárku a Borek najednou vyskočil a rafnul jí do tý ruky, naštěstí jenom do bundy takže se nic nestalo. Já sem byla mimo páč se mi to ještě nestalo takže sem se jí pořád omlouvala a na trest už pak bylo pozdě, po pár metrech mi vyskočil na jednoho klukam to už sem podle jeho postoje očekávala a tak hned při výskoku sem mu škubla s vodítkem se slovy ať toho nechá a laskavě se uklidní. Ale vůbec nevim co do něj vjelo, proč to udělal a jak tohle mám řešit??

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2010 16:21 
Offline

Registrován: sob 02. led. 2010 19:31
Příspěvky: 1
Bydliště: Javorník u Jeseníku
Dobrý den
Mám 3 letou fenku NO, jak mile sní jdu ven a u vidí nějaké lidi tak začne štěkat. Když vidím, že někdo jde tak ji říkám nesmíš fuj, někdy to zabere, ale jak mile někoho u vidí, že je blízko tak začne vrčet štěkat vždy ji chytnu a mluvím na ni, ale furt se soustředí na lidi, kteří jsou blízko. Už nevím co stým. Můžete prosím poradit děkuji Vašek K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2010 17:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
kozy-zub píše:
Dobrý den
Mám 3 letou fenku NO, jak mile sní jdu ven a u vidí nějaké lidi tak začne štěkat. Když vidím, že někdo jde tak ji říkám nesmíš fuj, někdy to zabere, ale jak mile někoho u vidí, že je blízko tak začne vrčet štěkat vždy ji chytnu a mluvím na ni, ale furt se soustředí na lidi, kteří jsou blízko. Už nevím co stým. Můžete prosím poradit děkuji Vašek K.

Příspěvek jsem ti zařadil do tohoto tématu, kam patří. Pročti si jej od začátku a doporučuju přečíst i ostatní témata v této poradně (Agresivní chování...).
Stručně: musíš být pro ni zajímavější než okolní lidi - k tomu ti pro začátek pomůže otočit ji zády k vyštěkávanému objektu - zbytek načteš zde na poradně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2010 19:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Chtělo by to jí socializovat na lidi, neříkat jí zákazovými povely, co dělat nemá, ale navést jí na to, co dělat má. Nikdy jí nenech napínat vodítko ani ho nenapínej ty sama. Nech si to ukázat v praxi a domluv si konzultaci na Vlčárech nebo přijeď na free sobotu. Jednou vidět je lepší než 10* číst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: agresivní chování
PříspěvekNapsal: úte 02. úno. 2010 21:13 
Offline

Registrován: stř 27. led. 2010 20:10
Příspěvky: 1
Bydliště: Líšnice 9, 399 01 Milevsko
Dobry den, mam skoro ročního BŠO, máme problém hlavně s tím, že vyjíždí po cizích lidech, v určitých situacích např.když s ním cestuji vlakem a průvodčí mi podává nazpět jízdenku on po něm vyjede příde mi to jako kdyby mě chránil a nebo má spíš strach. Na cvičáku je to nejhorší ,je tam dost nervní, protože jsou tam všude cizí psi s ,kterými moc dobře taky nevychází(mám ho tam na vodítku)Ale párkrát když jsem ho pustila tak si pár kamarádů, spíš kamarádek našel a hrál si s nimi. Ze začátku když jsme tam začli chodit se takhle nechoval nechal se i od výcvikářů hladit, teď po nich taky vyjíždí. Možná je to taky tím že jsem tam nějaký čas s ním nebyla a hned potom jsme zkoušeli obranu ale jen na hadr aby se začal seznamovat, figuranta se značně bál a měl doslova záchvat agrese a když se k němu přiblížil tak couval.nevím jestli je to tím, je to možná taky tím že s ostatními lidmi(cizími) není moc v kontaktu, trávím s ním čas hlavně v přírodě kde je jen on a já. když k nám přijela jednou návštěva hystericky štěkal a když se kněmu někdo přiblížil(hlavně strejda) tak po něm vyjel, pak když už byli s námi na zahradě delší dobu tak asi pochopil že jsou to přátelé a když se k němu strejda sehnul tak ho dokonce i olízl do obličeje.Myslím si že je to všechno ze strachu. Děkuji moc za odpoveď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 03. úno. 2010 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Baxbara
Ac psa neznam a chtelo by videt,podle popisu je velmi prevdepodobna chyba ve vycviku,ae i z vasi strany.Pes uz asi od zacatku mnel neduveru ,a nizke sebevedomi balancoval na hrane strachove reakce.Takovito pes nema co na obranach delat a je snim potreba pracovat hodne citlive,nedopustit aby jej cokolivek a kdokoliv prevalcovat,pomalu seznamovat s prostredim a pritom nenechat psa utikat pokud se mu neco nezda ....balancujete na tenkem lede.A uz potrebujete presne znat co muzete nebo ne.
V soucasne situaci musite opept ziskat duveru psa v lid a zjistit kde a v jake situaci se projevuji nezadouci spojitosti ktere tam sou.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 03. úno. 2010 15:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 29. čer. 2009 18:32
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha 4 - Lhotka
Muj devitimesicni pes se chova dost podobne. A mas pravdu v tom, co rikas. Ale nerikas jak??? To je ten nejvetsi problem. Obe vime, ze to co dela, by delat nemel. Tomu mymu vadi lidi v mistnosti uz na tri metry. Po case si zvykne, ale jen co se nekdo zvedne a pohybuje se, tak startuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 03. úno. 2010 15:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na tohle téma je tu napsáno docela dost informací, pokud si s nimi nevíte rady, pak je lepší mi zavolat a přijet s tím psem za mnou. Poradím si s tím hravě a vy budete vědět jak na to.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vrčení na cizí lidi
PříspěvekNapsal: pon 15. úno. 2010 21:10 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 20:27
Příspěvky: 11
Bydliště: Ratíškovice
Mám 2letého psa čv a poslední dobou vrčí na cizí lidi, hl. na chlapi. Podotýkám, že nemá s žádným mužem negativní zkušenoust. Pokud si ho nikdo nevšímá je to o.k. ,ale pokud by ho chtěl někdo pohladit začne vrčet a dle mě je to jen varování a je schopný po dotyčném vyjet. Pokud je na vodítku mám určitě podíl na jeho chování i já pač mám obavu že se něco stane.Bylo mi porazeno že když začne bručet tak ho mám sejmout k zemi, ale přijde mi že bude pak mít strach když k němu někdo přijde, že zas dostane. Prosím o jakoukoliv radu, případně doplním informace pro ujasnění dotazu. Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2010 20:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Co mám odkoukáno, tak většina psů ČSV někdy zkusí, že má svůj prostor, do kterého nepustí nikoho, kdo mu není sympatický. V mládí se to dá dobře řešit přes pamlsky, dýl se mi osvědčilo nechat psa sednout zády k té osobě, přidržet ho a nechat pohladit, při tom jsem mu vysvětloval, že je trouba a nic moc se neděje. Potom ho pomalu pouštět a při dalším vrčení zopakovat a nechat drbat dýl. Určitě by to šlo i čelně, ale pro začátek si nerisknu, že by po někom vyletěl byť i s košíkem. Je při tom ale zapotřebí domluvit se i s druhou osobou. Když odejde, tvůj pes vyhrál a bude se to napravovat o to hůř. Tohle byla moje zkušenost, teď snad někdo napíše, jak na to správně :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2010 21:01 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 20:27
Příspěvky: 11
Bydliště: Ratíškovice
Dík za radu, zkusíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 10. bře. 2010 10:59 
Ahoj Rudo, zajimalo by me jak to Barbora ma resit kdyz toto je spatne jak jsi psal:

Citace:
Pokazde kdyz zavrci, tak ho chytnu pritlacim k zemi a durazne opakuji, fuj, nesmis

Chapu to co pises o autorite( psychicka prevaha vudce smecky), ale tota reakce snad s jejim urcenim co pes smi a co je netolerovano autoritou uzce souvisi. Ve vlci smecce taky alfa par musi autoritu upevnovat i rucne, ne jen psychicky. Me se osvedcila kombinace zakaz+expozice s neoblibenou osobou, ktera psika obdaruje pamlskem. Vse pod mim dohledem. Myslim ze by to bylo dobre i pro Barboru.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 10. bře. 2010 11:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
když se bojíš a někdo tě potrestá za to že to dáš najevo - přestaneš se bát?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 10. bře. 2010 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
K čemu je ti tam ten zákaz? A být okřikován a trestán a pak mu někdo dá pamlsek? To je trošku zmatené, ne? Tenhle postup bych nepoužívala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 10. bře. 2010 11:39 
Bez zakazu to nejde, dle meho, pokud to bude spontani reakce, musim zareagovat zakazem a pote vysvetlovat.

Pokud pujde o cviceni, cili simulaci bez zakazu se obejdu, naopak je zakaz nesmyslny.

Zkus pote co ti tvuj agresivni pes po nekom vyjede bezet za nim s piskotem
:-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 10. bře. 2010 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Ajry píše:
Zkus pote co ti tvuj agresivni pes po nekom vyjede bezet za nim s piskotem
:-)


myslí že jste se nepochopili ... když mi pes po někom vyjede, tak je praxe obrátit jeho zájem (agresi) proti sobě a dost arogantně a hrubě se ho zeptat jestli chce něco mě (že má problém se mnou ne stím po kom vyjel) Pak bych ho nechal "omakat ", pohladit, podrbat tím po kom vyjel (samozřejmě pod dohledem a s klidným "komentářem" situace) a zato by dostal případně pamlsek. Za to že pochopil, že mu ten člověk neubližuje a proto nemá důvod ke strachu a k útoku. Jinak je to jako by útočil proti mě a jestli má všech pět pohromadě tak si to rozmyslí - rozházet si páníčka.

Tím že mu budeš říkat "fuj"! a "nesmíš"!, bude tvoje intonace jako "štěkot" a to toho psa zmate, nedokáže si "přecíst co se děje a bude to dělat dál "po svém".

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 10. bře. 2010 12:15 
Presne tak to delam, jen jsem v popisech krapet strucnejsi kamo.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 10. bře. 2010 12:23 
Jinak cele jsem to psal, neb je potreba Barbore pomoct a ne se do ni navazet, jak se stalo na zacatku vlakna. Ona jen nevi jak na to, pak prichazeji emoce a zmatek, to je jen dusledek. Jiste to se psem brzy hrave zvladne. Vsichni se stale ucime. Dokonalost je velmi vzdalena.....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 10. bře. 2010 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Ajry, podívej se tady, na co jsou zákazový povely (většinou na nic moc)... my používáme "fuj" maximálně jako příkaz- znamená to třeba "vypal od toho co žereš a to hned"... ale když řekneš "fuj" a myslíš tim zákaz, co má teda pes dělat? Tady bych se na nějaký fuj vykašlala...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 10. bře. 2010 13:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
Bez zakazu to nejde, dle meho, pokud to bude spontani reakce, musim zareagovat zakazem a pote vysvetlovat.


Bez zákazu to jde, protože bys měl vědět nebo předpokládat jednání svého psa a být na to připravený nebo mít psa zajištěného. Zákaz po tom, co už to udělal, je podle mého názoru zbytečnost.

Citace:
Zkus pote co ti tvuj agresivni pes po nekom vyjede bezet za nim s piskotem


Proč bych podle tebe měla dělat takovou hloupost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 10. bře. 2010 14:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ajry píše:
Ahoj Rudo, zajimalo by me jak to Barbora ma resit ...

Baxbara už ví, jak to má řešit, byla tu na individuální návštěvě a teď jezdí na free soboty. Za tu chvilku už se ten pes docela slušně stabilizoval a panička taky, jelikož ví, co má dělat.
Práce s tímhle je především o emocích psovoda, který jimi řídí svého psa. Když se ví jak na to, je to snadné, ale jak chceš tohle popisovat po netu...
Zákazovými povely se vše jen zhoršuje. Zákaz je jedna z forem agrese a agresí strach nevyřešíš, jen prohloubíš.
Kromě toho uštěkaný pes nemůže být autoritou, ale "uštěkaný" člověk rovněž ne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 10. bře. 2010 14:38 
Hanko, pises ze zvladas predpokladat chovani sveho psa- ma gratulace, jen tak dal.
Ohledne zajisteni: Tvuj pes chodi v byte na voditku a z kosikem, kdyz prijde k Vam navsteva?
Konkretne jsem reagoval na zacatek diskuse ohledne navstev u Barbory jak si muzes precist.

Ohledne vlastnich zkusenosti- pokud budu mit v budoucnu nakeho noveho psa co bude agresivni k lidem, rozhodne ho pri jeho agresivnim projevu zastavim a to motoricky a pridam k tomu slovni povel, libovole ci fuj nebo nesmis. On bude vedet ze rozhodne jen nestekam. To ohledne expozice bude nasledovat+ pozitivni odmena, rozmluva. Samozrejme je nejlepsi situace nejlepe simulovat a cvicit tez.
Myslim ze je jiz zbytecne to dal rozpytvavat, hlavne ze Barbora, jak psal Ruda jiz vi jak na to, to je nejdulezitejsi.
Ohledne me- me tento princip funguje, tak nevidim duvod proc bych ho kvuli tobe mel menit.
Nic ve zlem, mej se fajn.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 10. bře. 2010 14:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no základ a podstatná věc je zjistit zda to ten pes dělá z agrese- hlídání si svého uzemí či ěnco podobnéh nebo ze strachu tam se to pak i liší v provedení atd strachovýho psa pravděpodobně nebudu povalovat na zem a štěkat na něj nesmíš

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 10. bře. 2010 15:18 
S tim souhlasim. Jen je myslim dulezite zabranit tomu nejhorsimu, pokud se stane nejaka nahla reakce ze strany psika, pak to dal zpracovavat. Priciny jsou ruzne, ale to uz je pak o te simulaci, tam se to napravuje, uci. Myslim ze uz to tu bylo zdeleno nekolikrat a je zbytecne mlatit prazdnou slamu.
Tak hlavne preji vsem , at Vam to v praxi funguje a minimalni sklony k silenstvi .


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 11. bře. 2010 08:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vidíš Ajry, tvůj styl tobě možná funguje, ale u psů, jako je ten Baxbary, by to stav problému jen neskutečně zhoršilo. Dělám se psy a lidmi se psy už hodně dlouho a v podobném chování psů převládá strachová agrese, na kterou je tebou popisovaný styl kontraproduktivní. Proto ho tobě i jiným zde dementujeme.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 11. bře. 2010 09:21 
Offline

Registrován: úte 15. pro. 2009 11:30
Příspěvky: 40
Bydliště: České Lhotice
Poprosím v této souvislosti též o radu. Máme pětiměsíční kavkazandu, na nás jako rodinu je spolehlivá, bez jakékoliv agrese, ani u jídla nejeví nikdy žádné známky agresivity. To platí i v jejím vztahu k našim dalším dvěma psům. Když ale přijde návštěva, kterou nezná, většinou vrčí a štěká a velmi ji hlídá. Chceme, aby hlídala, ale rádi bychom, aby návštěvy které jsou zvané ignorovala, nevšímala si jich. Jak správně postupovat? Máme ji za štěkání napomenout, zakázat jí to povelem, nebo jen odvést její pozornost jinam? Předem díky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 11. bře. 2010 09:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Moji psi seštěkají všechno, co se k našemu psinci přiblíží. Také nemám, ani nepotřebuji nějaký zvonek. Pokud však přijedou přátelé, nebo kdokoli, kdo tam má být, zavelím "klid!", případně "uhni!" a pes jim musí vyklidit pole. Pokud má s dotyčným pes problém, zařídím to tak, že si psa ta osoba pohladí tak, aby do toho nemohl pes nějak zasahovat. Hlavně je to všechno v přátelské a pohodové atmosféře, i kdyby se pes přátelsky nechoval. Jen mu zabráním v jakýchkoli manévrech, které by vedly tam, kam vést nemají. To zmíněné hlazení nedělám u lidí, kteří se toho psa bojí, jen u přátel, kteří s tím nemají sebemenší problém.
Vezmi ji sem na fríčko, předvedu ti jak na to.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 11. bře. 2010 09:51 
Offline

Registrován: úte 15. pro. 2009 11:30
Příspěvky: 40
Bydliště: České Lhotice
Moc díky za odpověď, problém je v tom, že většina našich návštěv se bohužel Kavkazandy Adélky bojí :-) takže jí raději pohladit nechtějí, i když je ještě štěňátko a spíš straší, než aby chtěla skutečně kousnout. Ale určitě těch pár co mají odvahu poprosím. Na fríčko určitě přijedeme rádi, už se chystáme dlouho, ale bohužel chodím do práce i některé víkendy a zrovna i teď sloužím. Takže na další se budeme snažit to nějak naplánovat. Chtěli bychom vzít sebou všechny tři psy, máme ještě Berňulku Corinu (tu jsi viděl na kurzu Canisterapie v Poděbradech v září minulý rok, to byla ta co měla strach z chlapů) a Havaňáka Mufa. Tak doufám, že nějaké další fríčko se konečně k tobě dostaneme. Máme taky známé, kteří mají Kavkazáka (otec naší Adélky) a ten je velmi dominantní, nepustí k nim nikoho, ani když oni chtějí a musí ho pořád zavírat, takže by určitě taky potřebovali rady. Možná to bude i na individuální konzultaci s tebou, ale to by jsi řekl, až jak ho uvidíš na některém fríčku. Ještě jednou díky a měj se krásně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 11. bře. 2010 13:35 
Jo dulezita je terapie usita na miru konkretnimu psu...Rudo. Souhlasim.
Jinak preju fajn free sobotu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 09. dub. 2010 22:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Chtěla bych se zeptat na jednu situaci, která se nám opakuje: přide návštěva, pes de vítat -příde k osobě, čuchne, pak si ji změří a začne po ní jakoby s vrčením šplhat... v klidu ho sundám, řeknu ať neblbne a on je hned v klidu, směje se :-k ani to vrčení se mi nezdá nějak agresivní, ale lidi to poleká

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: sob 10. dub. 2010 06:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Těžko říci, když to nevidím. Psi mají různé způsoby vlastní zábavy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: ned 11. dub. 2010 19:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Že by to dělal z legrace? :) to bych snad i brala -on je na lidi posera, ale chápu, že se to nedá takhle posoudit... stejně děkuju

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nevyzpytatelné chování
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub. 2010 09:21 
Offline

Registrován: stř 21. dub. 2010 15:44
Příspěvky: 1
Bydliště: praha
dobry den, mam doma 5 letou fenu dalmatina. nemam ji uplne od stenete, vlastnilo ji nekolik lidi, dokonce byla nejaky cas i v utulku. stava se mi, ze kdyz jdem na prochazku, bez varovani zacne stekat na kolemdouciho cloveka a nekolikrat po nem i vystartovala a kousla ho. ne ze by se zakousla a nechtela pustit, spis cvakne a utece.. nevim cim to je, nedokazu odhadnout kdy to udela a kdy ne, proto s ni chodim ted vetsinou na voditku nebo s kosikem. pokud ji venci pritel, neodvazi se nic takoveho udelat, jde mu poslusne u nohy. myslim ze z nej ma strach. vzdy totiz kdyz neco provedla a on u toho byl, byla od nej bita. prosim o radu, jak se k ni chovat a jak muzu zabranit (pokud muzu zabranit) tomu, aby se toto jiz neopakovalo.diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub. 2010 19:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Príspevok som zaradila do témy, kam patrí. Odporúčam prečítať staršie príspevky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zaútočil na návštěvu
PříspěvekNapsal: ned 16. kvě. 2010 21:32 
Offline

Registrován: sob 15. kvě. 2010 22:58
Příspěvky: 1
Bydliště: Karviná
Můj pes Bordeaux doga, 2,5 roku....hodný, vlídný, trochu paličatý....má své neduhy, na kterých pracuji,viz. HALTI ale trápí mě problém, kdy u nás byla návštěva, kterou, přišel k ní, kroutil ocasem, bez jakékoliv agrese, návštěva se naklonila k němu a zničehonic vystartoval a cvaknul do obličeje. Došlo pouze ke škrábnutí na čele.....ale nedokážu si tuto reakci vysvětlit. Nikdy toto neudělal, návštěvu znal, je velice společenský....nevím jestli mu hrabe že je jaro a fenky harají...nerad bych aby se tato situace opakovala :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 17. kvě. 2010 18:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tento případ nelze po netu posoudit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese vůči lidem
PříspěvekNapsal: čtv 20. kvě. 2010 20:28 
Offline

Registrován: ned 21. úno. 2010 19:26
Příspěvky: 4
Bydliště: Hradec Králové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám skoro dvouletého psa krátkosrsté kolie, začal mi chňapat po lidech, když jsme ve větší společnosti lidí. Nekousne, jen chňapne, myslím, že to dělá ze strachu, potřebovala bych poradit, co s tím mám dělat. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: sob 22. kvě. 2010 16:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
ryznami odporúčam prečítať témy o strachu z ľudí a o agresivite k ľuďom (do jednej z nich som otázku presunula).

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese vůči sousedům
PříspěvekNapsal: čtv 03. čer. 2010 11:33 
Offline

Registrován: úte 01. čer. 2010 06:48
Příspěvky: 1
Bydliště: Světec 7, Bezvěrov
Dobrý den, dle rady jsem si přečetla několik témat, které by se mohli týkat i mého psa. Mám 1,5 ročního NO, je chytrý, učenlivý, zvládá základní povely, jen s přivoláním je problém. Pes také od malička utíkal a bohužel se setkal s drážděním od sousedů. Takže už od mala je vysazený na souseda. Taky jsem se snažila neustále mu zabránit v útěku. Situace se vyhrotila tím, že pes utekl a sousedé si začali stěžovat, že je na ně agresivní, zaútočil na malého psa, ale zatím nikomu neublížil. Mám 4 letou dceru, nám, dceři, známým nikomu neublížil, cizím lidem, kteří přijdou na návštěvu nikomu neublíží, ale na ostatní z vesnice je zlý. Psa jsem musela odvézt ke strýci, kde zatím bude, než se mi podaří tuto situaci nějak vyřešit, bohužel k nám se vrátit nemůže, protože by hrozilo, že by ho sousedi otrávili. Dá se u tohoto psa určit, jestli je agresivní a jestli je otázkou času, kdy napadne i nás nebo je někdě problém, který mi uniká? Nevím, jeslti jsem to napsala správně. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 10:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Takhle podle popisu těžko hodnotit, ale pokud mu sousedi neudělali nic dobrýho, asi je milovat nebude. Na tohle bude nejlepší domluvit si osobní konzultaci a zajet za Rudou. Sousedi jsou problém dost často a málokdo má to štěstí, že široko daleko žádného b*ba nepotká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle popisu je pejsek hodně nevychovaný puberťák, který zjistil, že si může dělat to, co chce a tak to prostě dělá. Na nějakého velkého agresora to podle popisu nevypadá. Ale pokud chcete mít jistou, domluvte si konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 21. čer. 2010 12:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. led. 2010 16:55
Příspěvky: 8
Bydliště: JIhlava
Zdravim,
mame dvouletou bulterierku.Doposud vse v naprostem poradku.Nikdy nebyla agresivni vuci nicemu ani dominantni.Proste vesela a pohodova.
Ted se treti tyden hara.Ale uz je to tak mesic co se zacala divne chovat ke znamym lidem.Na sousedku,ktera vzdycky klabosi s mamkou mezi dvermi (panelak) zacala vrcet a dost stekat,najezi se a rekla bych ze se doslova boji,schovava se.Tu sousedku zna od malicka a vzdycky se kni chovala nadsene a vitala ji jako vsechny ostatni lidi.
Chovala se takto i ke strycovi ktery se nedavno stavil,take ho zna od stenete.Zkouseli aby ji nabidl piskot,ale ani ten si nevzala.
A nakonec jsem potkala syna te sousedky,sla jsem domu z venceni,psina ho privitala on ji hladil a vse vpohode.Kdyz zacal odchazet domu najednou se rozstekala a zjezila.
Prosim o vysvetleni nebo radu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 12:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vysvětlení je jednoduché. Začala si dělat, co chce. Myslí si totiž, že už je dospělá. Řešení jistě znáte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 17:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. led. 2010 16:55
Příspěvky: 8
Bydliště: JIhlava
No nejsem jista...Protoze pusobi ze ma z tech lidi dost strach.Je neco jineho, kdyz takhle reaguje na vysavac.To je spise agresivni...Je mozne ze si zacala delat co chce,protoze je sni ted mamka doma(4mesice), takze jde ven kdy si rekne, mazli se kdy si rekne apod.?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 21:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Co má společného mazlení a venčení s tím, že se čubina cítí nejistá a bez opory a jen čeká, kdo jí tu oporu dá? Kdo jí řekne, jak se má v které situaci chovat a proč, kdo jí naučí správně vyhodnocovat? Určitě vůbec nic. To, že si řekne o vyvenčení a o pomazlení nemá s tím ostatním mnoho společného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 21:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
fhanicka píše:
Je mozne ze si zacala delat co chce,protoze je sni ted mamka doma(4mesice)

To určitě ne, já jsem s nima doma již třičtvrtě roku a nic takového nepřipadá v úvahu.
Essi píše:
To, že si řekne o vyvenčení a o pomazlení nemá s tím ostatním mnoho společného.
Moji psi můžou ven kdykoliv během dne, kdykoliv můžou pro pomazlení a taky se tak nechovají. Essi to popsala, je nejistá.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 23. čer. 2010 06:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vladimíra Hovorková píše:
fhanicka píše:
Je mozne ze si zacala delat co chce,protoze je sni ted mamka doma(4mesice)

To určitě ne, já jsem s nima doma již třičtvrtě roku a nic takového nepřipadá v úvahu.
Jsi si jistá, že obě používají stejný styl zacházení se psem? Obvyklé je to, že ten styl se hodně různí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 23. čer. 2010 08:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Desenský píše:
Jsi si jistá, že obě používají stejný styl zacházení se psem? Obvyklé je to, že ten styl se hodně různí


To máš 100% pravdu, já jen reagovala na to, že to nebude tím, že je s ní někdo doma.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 23. čer. 2010 09:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. led. 2010 16:55
Příspěvky: 8
Bydliště: JIhlava
Ano myslela jsem to prave tak, ze mamka se kni preci jen chova jinak nez ja.Jak ji mame tu jistotu vratit nebo to napravit? Nejsem si jista co delam spatne.Kdyz ji vencim ja, je rekla bych vpohode.Reaguje na psy dobre,chce se pozdravit apod...Na lidi jak ktere,obcas se podezrivave ohlizi,ale jinak si jich nevsima a se znamymi se normalne zdravi.Kdezto u mamky se obcas stane ze se lidem a psum obloukem vyhyba.Predtim byvala sama doma do doby nez jsme zacali chodit z prace a vetsinu casu, co se tyce meho volna a venceni travila semnou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!