Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:26
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pon 23. dub. 2007 07:47 
Dobry den, hrozne rada bych se dozvedela, co muze znamenat toto chovani. Nas rocni ohar (je to pes), kdykoli prijede k mym rodicum, pribehne k nasi 12lete jezevcici a zacne ji olizovat usi a nasledne otevre tlamu a celou jeji malou hlavu uchopi do sve tlamy a jakoby ji okusoval ci chtel spolknout:)...vse je jen v naznacich, nevypada to, ze by ji to vadilo, ona drzi a nehybe se. Proc to dela?Obcas olizuje usi i nam? :-) Predem diky za odpoved.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. dub. 2007 08:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je to forma rodinné péče o druhé.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování uší
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 21:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. pro. 2008 20:28
Příspěvky: 10
Bydliště: Hradec Králové
Ahoj! Mám podobný dotaz. Obě moje labradorky mě občas s chutí oblíznou. Nejsem si jistá,jestli jejich gesta chápu dobře. Jedna to dělá, když se chce vnutit, to mi nejradši vlepí "hudlana" přes celou tvář nebo se pustí do uší. Ale ta druhá je olizovací maniak. Poslední dobou to u mě vypadá zajímavě, holky spí se mnou, tak má Zuzka dost příležitostí. Kdyby mohla,oblíže mě od hlavy k patě. Když jí opečovávanou část těla vezmu, chytne si ji packou a vesele pokračuje,ale je u toho neuvěřitelně něžná. Je to projev náklonnosti nebo jí to prostě baví?

_________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování uší
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 21:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jé to mam doma taky (všichni potvrdí). Rozhodně je to náklonost

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování uší
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 23:09 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Eva Štemberová píše:
Rozhodně je to náklonost


Ale myslím si, že tak jako všechno i olizování má zřejmě mnoho významů. Záleží asi taky kde, kdy a jak. Třeba babičce Budeček vždycky pečlivě lízat ruce a nohy div jí nevydřel díru do kůže a obvykle to dělal vždycky když bylo nebo mělo být babičce špatně. Má vysokej tlak a omdlívá a buď podle toho poznala, že bude mít ,,záchvat" tedy že omldlí nebo když ho měla, tak jí takhle lízal až jí ,,vylízal" zpátky do ,,vědomí" (sakra to se blbě pojmenovává).

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování uší
PříspěvekNapsal: sob 10. led. 2009 13:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. pro. 2008 20:28
Příspěvky: 10
Bydliště: Hradec Králové
Na tom asi něco bude, já jsem epileptička a Zuzinda mě teda dost hlídá.Ale to olizování jí moc baví :finga:

_________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování uší
PříspěvekNapsal: sob 10. led. 2009 18:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
dzedzy to ano, ale je to "pozitivní" tedi náklonost jestli mě chápeš :oops:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování uší
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 05:13 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Eva Štemberová píše:
dzedzy to ano, ale je to "pozitivní" tedi náklonost jestli mě chápeš :oops:



no pozitivní to rozhodně je, to souhlasím. Nějak si ani neumím představit olizování negativní. Ale i to může mít trochu jiné podvýznamy než jen přízeň. :wink: Tak jsem to jako myslela. Může to být i varování nebo spíš asi snaha o léčení bych řekla zdravotního problému, který páníček má nebo bude mít.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Urputné olizování
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. dub. 2009 18:45
Příspěvky: 35
Bydliště: Mělník
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat co znamená, když mě můj 7letý bulteriér začne urputně lízat ruku nebo nohu (prostě kteroukoliv holou část těla). Dělá to nejen mě, ale i manželovi a stejně tak komukoliv kdo třeba přijde na návštěvu a má zrovna kraťasy atp. Čím víc se dotyčný nechá olizovat, tím víc je Deny urputnější a pak začne dokonce jakoby štípat předními zuby - jako by nás čistil od blech nebo co (ujišťuji vás, že blechy nemáme).
Snažíme se ho v tom nepodporovat, ale on využije každou vhodnou příležitost, kdy si třeba manžel lehne k televizi a dá ruku z pohovky. Jakmile jde Denďa kolem, hned ho alespoň zkusmo olízne (jako jestli ho náhodou nenechá v tom pokračovat).

_________________
Náš intelekt mezi nás staví bariéru, zatímco zvířata mezi námi rozdíly smazávají.
Joy Adams


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Urputné olizování
PříspěvekNapsal: stř 22. črc. 2009 08:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Taky se chci zeptat co znamená, sice to není olizování ale je to snad tomu podobné, když od někud dojedu, pak přijedu a pes mě vítá tak neolizuje ale když se k němu ohnu tak najednu tak chňapne do obličeje , jakoby cvakne zubama, nevypadá že by to myslel zle ale nějaké modřinky už z toho byli. Nedělá to jen mi ale aji jiným když se s nima vítá a když se k němu někdo z ohne najednou z ničeho nic udělá chňap:-) Ne vždy, ale u mě skoro pořád když se vítáme. Potom co chňapne, já ucuknu tak začne olizovat, podruhé už necvakne. Si už říkám jestli se tím nebaví? A druhá fenka je zase přehnaně opečovatelka olizuje mi kdejaké bebino co mám, dokonce čistí ochrapky aji druhému psovi :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 07:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chňapání způsobuje právě to ucukávání, pes se tak snaží si svůj objet přitáhnout.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 07:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Desenský píše:
Chňapání způsobuje právě to ucukávání, pes se tak snaží si svůj objet přitáhnout.

Aha :D Díky za vysvětlení


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 08:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. črc. 2009 14:59
Příspěvky: 14
Bydliště: Pelhřimov
Zdravím. Někdo nademnou psal o tom "štípání".. náš NO (6měs) to dělá taky ... Prostě nás jakoby "ohlodává".. jakmile se posadím, přiběhně, chytne ta ruku, třeba si ji narve do huby (když dam ruku v pěst tak celou pěst) .. a jemně stiskává zuby.. když řeknu že nesmí, začne jakože ohlodávat ruce, nohy..prostě jen brousí po kůži předními zuby - občas ji to bohužel nevyjde a stikne kužičku.. to to štípne! Řeknu znovu, že nesmí, tak "na usmířenou" začne lízat, ale za chvilku už zase hlodá...Co chce říct?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 08:24 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
anii píše:
Zdravím. Někdo nademnou psal o tom "štípání".. náš NO (6měs) to dělá taky ... Prostě nás jakoby "ohlodává".. jakmile se posadím, přiběhně, chytne ta ruku, třeba si ji narve do huby (když dam ruku v pěst tak celou pěst) .. a jemně stiskává zuby.. když řeknu že nesmí, začne jakože ohlodávat ruce, nohy..prostě jen brousí po kůži předními zuby - občas ji to bohužel nevyjde a stikne kužičku.. to to štípne! Řeknu znovu, že nesmí, tak "na usmířenou" začne lízat, ale za chvilku už zase hlodá...Co chce říct?


Že tě má rád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 08:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Takzvané bleškování :P

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pon 26. říj. 2009 22:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Ráda bych se zeptala zkušenějších: Můj Rikouš - ne moc kamarád se psy (ti co byli na free ho viděli), ale doma mazel největší. Často si sedne na zadek, obě přední tlapy mi dá na rameno a buď se jen přitiskne k hrudníku nebo mi kouká do očí nebo "štipkuje" bradu. Málokdy olizuje obličej. Dělá to jen mi. Jiným jen podává packy. Co to znamená?

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: úte 05. led. 2010 22:32 
Dobrý deň, ja mám s mojou fenkou jazvečika podobný problem, má tendencie aj pred úplne cudzími luďmi okamžite ukazovať brucho a olizovať im čokolvek, vačšinou to nevadí ale už sa viackrát stalo, že spolubyvajúca sa odkopala a Kiki ju zobudila olizovaním nôh, čo nieje veľmi príjemné. Mňa sa olizovať nesnaží, viacmenej len keď si ma chce udobriť, zato mi stále vyberá blchy(alebo aspoň môjmu pyžamu, perinám alebo ponožkám:). Chcela som sa opýtať, či je dobrý nápad jej to zakazovať alebo nejako obmedziť styk s cudzími luďmi, dík

A aby som nezabudla Kikina žiadneho ektoparazita na 100% neulovila- teda na mne :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: úte 05. led. 2010 22:44 
Offline

Registrován: pon 09. bře. 2009 13:54
Příspěvky: 182
Bydliště: Vsetín
To olizování noh byla specialita naší první fenečky - byla mistryně v "pedikůře." My jsme na to byli doma zvyklí a byla to tím jejím hebkým a přesto lehce drsným jazýčkem ta nejlepší masáž chodidel! Takže já osobně tvé spolubydlící závidím :lol:

_________________
KaždýToMyslíNáramněDobřeSlidstvem,Ale s jedním každým člověkem to ne.Tebe zabiju,ale lidstvo spasím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: stř 06. led. 2010 18:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je to projevem submisivního (podřízeneckého) chování, které je běžné u psů s pocitem nízkého hierarchického zařazení, což je dané typem povahy psa, nikoli výchovným problémem. Zakazovat to je stejné, jako babičce zakazovat vám podstrojovat, když tam přijedete na návštěvu. Anebo jako zakazovat spolubydle, aby se odkopávala

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: úte 09. bře. 2010 20:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. dub. 2009 20:05
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 5
Chci se zeptat,naše fenečka mě už odmalička urputně olizuje,přítele moc ne,je fixovaná strašně na pusu,nedá se ani odehnat,je na tom úplně závislá.Znamená to něco?

_________________
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pon 29. bře. 2010 21:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
ahoj, chci se zeptat. při vítání benouš olizuje obličej a občas při tom štípne, je to to co bylo popráno výše, že si mě chce přitáhnout?

jinak maminu budí lízáním obličeje, když nereaguje tak "přitvrdí" začne ji okousávat ruce a občas ji, já osobně si myslím, že nechtěně, štípne, že ji udělá modřinku....

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pon 29. bře. 2010 22:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Gugísová mě olizuje třemi způsoby ...první je z radosti že mě vydí po dlouhé době a to mě olizuje prudce a absolutně všude a hrozně se při tom kroutí a ksichtí a poskakuje a když si k ní kleknu, dá mi paciny přes ramena dokonale my vyčistí ušiska :-) to si vysvětluji tak, že mě prostě vítá a chce si mě "poumývat" jako znovu navrátivšího ke smečce
Pak má takové velmi jemné a něžné olizování vetšinou na rukách ...když leží v klíně, tak mi olizje hřbet ruky a nekdy i předloktí až do loketní jamky a tváří se utoho hrozně blaženě a spokojeně ...to si vysvětluju tak že "hladí" ona mě .."mám tě ráda" :heart:
No a to poslední je když "má choutky" tak mě začne hodně vášnivě olizovat uši krk, někdz komplet celou hubu, pak mě "bleškuje" ramena (někdy tak že mám cucfleky) a skončí nakrýváním ... :-)

Je to projev radosti, přízně a někdy podřízenosti ... záleží na situaci a na vašem vztahu. Cokoli je ti nepříjemné ho nauč děla tak aby ti to bylo příjemné, nebo mu hezky vysvětli ať to nedělá, že se ti to nelíbí :wink:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pon 29. bře. 2010 22:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Mě Jíra "líbá" pokud má radost, že přijdu u toho se taky různě kroutí, poskakuje a kvíká a je to takové to honem honem abych mu náhodou neutekla a pak někdy když si s ním povídám a nebo ho hladím, tak stáhne uši, vrtí ocáskem a jemně mi olizuje pusu. :heart:

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: úte 30. bře. 2010 10:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
gungan, no což o to, mě to nevadí, u mě se naučil, že když mě ráno štípne, tak letí. ale mamina mu to nějak neumí vysvětlit, hlavně je ráno uplně zabržděná, takže jí asi ani nenapadne mu to nějak zakazovat, a když se probere, tak už je pozdě :-)

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: stř 31. bře. 2010 09:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zde není problém na straně psa. Kromě toho, pokud pes při olizování štípe, pak je to proto, že se člověk snaží uhnout a pes si ho jakoby přitáhne blíž.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 14:12 
Offline

Registrován: stř 29. dub. 2009 17:45
Příspěvky: 8
Bydliště: Sev. čechy
Dobrý den!
Chtěla bych se zeptat, co mi pes chce říct. Hráli jsme si a já jsem hračkou psovi táhla pod nohou, asi se mu tam zachytil drápek, každopádně zakňučel a v tu chvíli si přestal hrát a začal mi olizovat pusu, docela dlouho. Okomentovala jsem to slovy "tak to neřeš, vždyť sem ti nohu neutrhla, nee?" :mrgreen: Přemýšlela jsem, co to asi mohlo znamenat, myslím, že mi dával na jevo, že ho to bolelo a ať jsem příště opatrnější 8) . Co si myslíte vy? Díky za odpovědi :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 15:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Leela - řekla bych, že máte spíše submisivního psa a to že ho to zabolelo - tak nechapal proč jste mu "ublížila" a tak si Vás hned snažil udobřovat. Řekla bych, že úsměv a pomuchlání pak bylo dobré. Mně to takhle dělá Jíra. Možná to tento případ není, zkušenější jistě odpoví.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: ned 25. dub. 2010 14:48 
Offline

Registrován: sob 16. kvě. 2009 09:12
Příspěvky: 1
Bydliště: Prostějov
Dobrý den,
mám problém s pejskem (Pražský Krysařík, 7 let), který neustále má potřebu lízat předměty nebo osoby. Většinou začně lízat, když přijde přítel domů a začně mu olizovat nohu, ruce, ale i mikinu, prostě všechno, pak začně lízat předměty - prostřeradlo, deku, polštář. Nevím čím to může být, bojím se, jestli mu něco neschází, že má potřebu neustále lízat nebo četla jsem, jestli nemůže naznačovat, že někdo z nás může mít nějakou nemoc. Trvá to už tak rok a nevím co s tím. Nemůžu sehant žádné informace. ptala jsem se veterináře a ten mi řekl, že to může být v souvislosti s tím, že má zubní kámen, ale byl na operaci a to nepomhlo.
Budu vděčná za každou radu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub. 2010 06:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tento způsob olizování je pro psa něco jako droga na pach člověka, což mu dělá dobře. Ve smečce mám dvě takováto "lízátka", zabývají se tím několik let a nemá to souvislost s žádným problémem. Obvykle to dělají psi, kteří mají pocit, že nemají dovoleno olizovat obličej lidí, ačkoli by strašně chtěli se takto kamarádit. Pocit zákazu nemusí být přímý, stačí, že jim to kdysi někdo znepříjemnil.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub. 2010 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Desenský píše:
Tento způsob olizování je pro psa něco jako droga na pach člověka, což mu dělá dobře. Ve smečce mám dvě takováto "lízátka", zabývají se tím několik let a nemá to souvislost s žádným problémem. Obvykle to dělají psi, kteří mají pocit, že nemají dovoleno olizovat obličej lidí, ačkoli by strašně chtěli se takto kamarádit. Pocit zákazu nemusí být přímý, stačí, že jim to kdysi někdo znepříjemnil.



Neni jedno z tych lizatiet aj Romyna? Ja mam seltiu co to robi pretoze jej nedovolim olizovat mi tvar. (Moze len po krk.) Kamoska ma tiez seltiu co to robi ale ta je uplne extremna. Olizuje vsetko co pride do jej blizkosti.

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: ned 02. kvě. 2010 23:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Mně se teď Jírák naučil udobřovat olíznutím do pusy, když mu nadávám nebo se s ním nechci bavit, zjistil, že když to udělá a pak na mě kouká jako šašek, tak že se neudržím a začnu se smát a nějaké nadávaní nebo zákaz už není tak ostrý :D . Prostě to se mnou umí. :heart:

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno. 2012 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Náš staroch (9 let) trošku víc "vyjel" na čubinku (3 měsíce), už ho moc "okusovala", ona se lekla a malinko uskočila, jeho jsem si přivolala a ona HNED běžela k němu a urputně mu olizovala hubu,přišlo mi to jako "promiň, promiň, že jsem Tě tak ročílila", chápu to správně? A ještě jedna věc, Džík (ten starší) dokáže hodně dlouho koukat do očí, tak si tak sedíme, koukáme si do očí, přitoms ena něj usmívám a on po chvilce začne povrčívat, pokňučívat, ale furt kouká, až se zvedne vyskočí na mě a začne mě děsně olizovat :o), přijde mi že je to v pořádku, ale proč kňučí? znervózňuju ho? Kdyby mu to vadilo, tak uhne pohledem ne? Pokud mi někdo vysvětlíte...díky :o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno. 2012 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Ahoj, tvé otázky jsou tu v mnoha tématech a mají jednu společnou odpověď - přečti si celou metodickou část poradny. Jsou tam souvislosti, rady a pochopíš proč co psiska dělají. A když ti nebu něco jasného, tak se pak ptej na konkrétní věc. Ale opravdu by vám jako smečce prospělo navštívit Rudu. Než si tam nasekáš zbytečné chyby. Jinak trošku k tvému příspěvku. Proč proboha necháš štěně tak dlouho otravovat staříka, až po něm vyjede? Proč si nehraješ se štěnětem ty a tím odvedeš pozornost od staříka. Nebo jste pořídili štěně staříkovi? Asi ne co? Jinak s tím olizováním...štěně nechápe CO udělalo špatně, protože prostě nikdo mu neřekl, že se stařík neotravuje, když si nechce hrát. A pak se mu vtíralo do přízně, omlouvalo se z nejistoty. A když na tebe stařík povrkává, pokňukává, tak nechápe, co mu tím koukáním do očí chceš říct, proč ho nespouštíš z očí, co mu chceš udělat = nechápe tě. Ani stařík ani štěně ti nerozumí. Snaž se pro ně být srozumitelná. Jak se chovat ke staříkovi a štěněti ti už Ruda odpověděl, tak tak jednej a čti. Myslím, že se ti brzy rozsvítí :book3:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno. 2012 10:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
vlkXY píše:
A když na tebe stařík povrkává, pokňukává, tak nechápe, co mu tím koukáním do očí chceš říct, proč ho nespouštíš z očí, co mu chceš udělat = nechápe tě.

Tohle je jen jedna možnost. Druhou možností je prostě typ hry na lov. Ale takhle po netu těžko říct, kde je pravda. A jestli neexistuje ještě další možnost :wink:

A co se týká té hry - hraju ji často se svejma psama. Ale ukončuji ji první = dělám, že to déle nevydržím a udělám pohyb jako první. Má to takový smysl, jako když při přetahování pustíš první. Zvyšuješ tím sebevědomí. To povrkávání a kňučení může znamenat, že se pes už jen těžko ovládá, že to vzrušení nemůže už vydržet, ale přesto se ještě snaží "vyhrát".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno. 2012 10:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Děkuji za odpověď, čtu tu už týden, ale ještě jsem nedočetla vše, tak pardon, že předcházím, když se ptám už teď. Štěněti, jsem to vysvětlovala, že jsem ho od něj odtahovala se slovy "nech ho" a nebo nalákala na jinou hru, ale nevystříhám se situace, kdy spolu jsou "sami", třeba něž si zaleju čaj v kuchyni, nebo vy stále chodíte za štěnětem všude a pořád si s ním hrajete? Nevím, jak je od sebe jinak dostat než zavřít dveře mezi místnostmi, ale nepřijde mi to jako nejlepší řešení a nebo štěně dát na vodítko a neustále ho nutit chodit se mnou všude po bytě, aby nemohlo ke starochovi? Jsem tu nová, tak nevím,jak hledat konkrétní odpovědi, když zadám do vyhledávače, tak vyjedou jen odpovědi, kt.obsahují slovo, ale ne už celou související tématiku, takže nevím,na co ty odpovědi jsou. Píšu o radu proto, abych těch chyb nenasekla tolik, než se mi "rozsvítí". Být čitelná je určitě dobře míněná rada, ale , když nevím, jak to v praxi provést, tak se to tu snažím dozvědět. k p.Desenskému se chystám, resp.na free a pak třeba i samostatnou konzultaci, když bude mít na nás čas. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno. 2012 13:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Eva Štemberová píše:
A co se týká té hry - hraju ji často se svejma psama. Ale ukončuji ji první = dělám, že to déle nevydržím a udělám pohyb jako první. Má to takový smysl, jako když při přetahování pustíš první. Zvyšuješ tím sebevědomí...
Ovšem záleží jak uhneš, respektive jaké gesto tam vložíš, což není pro začátečníky.

Blana, pořád nechápeš, že to není jenom o tom, držet štěně od starouše, ale především starouše naučit jisté toleranci vůči štěněti. Má za tebou přijít i do té kuchyně, ne po něm vyjet a ty pak něco řešit. Svoje psy tomuhle učím, zvláště pak ty, kteří mají výchovný vliv na ta štěňata. Když sem přinesl štěně (i s mámou, ostatně také štěnětem), měl jsem zpočátku pořád skoro až na hlavě právě ty psy, kteří to nezvládali, ale znali pravidlo hry o nedotknutelnosti štěňat. Je mi jasné, že je starouš protiva, s tím se potýká mnoho psů v jeho věku a s návyky jistého dosavadního pohodlí, ale když to řeknu natvrdo, měl by pár věcí udejchat, nebo prostě vypadnout. To znamená myslet u toho, co dělá ještě dřív, než to udělá. V tomhle totiž plaveš a nutno dodat, že po netu tě tohle nikdo nedokážeme naučit, nebo ti to srozumitelně vysvětlit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno. 2012 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Chápu, co má on pochopit, ale nejsem schopná mu to psovsky vysvětlit a chápu, že mi to tu na netu taky nemůžete vysvětlit, proto se budu snažit jak budu nejlépe umět, než bude pražské freečko a pak se zkusím domluvit a ráda bych se to od vás zkušených naučila převést myšlenku (to co po psovi chci) do praxe. Vy to zvládáte na 1* "vysvětlit" psovi...to já nezvládám, jako např. " až tě bude otravovat tak přijď" :o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: čtv 16. úno. 2012 22:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 18:05
Příspěvky: 21
Bydliště: Nové Město p. Smrkem
Chtěl jsem se zeptat na toto:Andy mi občas při mazlení kromě olizování vezme někdy do tlamy pomalu celý krk ze spodu a někdy u toho i zachrochtá.
Trochu někdy i stiskne,ale jen jemně.Určitě to bude přátelské gesto,ale nevím přesně,co tím chce říci.
Láďa.

_________________
"Dobrý pejskař nemůže být špatný člověk"

http://ladislavzastera.wz.cz/andy/index.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pát 17. úno. 2012 08:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Neznamená to nic víc, než tohle
Obrázek

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pát 17. úno. 2012 08:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Tak u tohodle by mě zajímalo, který z těch dvou to gesto inicioval.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pát 17. úno. 2012 08:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vlčí "francouzák", Waya ho také dokonale uměla. Odpověď na otázku, ten vpravo.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pát 17. úno. 2012 09:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Rozumím tomu dobře, že je to gesto podřízenosti?

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pát 17. úno. 2012 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Jo francouzák, Anduli vždycky číhá když zíváme, jestli by se nááhodou nepovedlo... BLEJZ! A když si dovolím prskat chlupy a otřít si pusu, tak se tváří dotčeně :D.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pát 17. úno. 2012 10:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
To bych řekla, že je něco jiného...mě dělá Bram to, co vlk vpravo - teda v měřítku 1:7, cca...a to ve dvou různých situacích...jednou když chce, abych řekla nějaké spásné slovo - jako ven, žrádlo, dobrota a pod. a druhá situace je přesně opačná. Ví, že řeknu něco, co se jí nebude líbit, tak se mi snaží "zavřít zobák"..moc moudrá z toho nejsem :-)

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pát 17. úno. 2012 12:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
zajimalo by me,co presne znamena,kdyz doma po nejake vymene nazoru,ani nemusime rvat,staci blby ton,prijde cuba ke me,vidim na ni,ze se ji to nelibi a zacne mi olizovat nohu.stalo se to dnes rano a pritel ji "vycetl",ze je na moji strane,kdyz ji videl to delat,coz ji myslim polidstuje,ale ja bych to videla jako usmirovaci gesto,ale nevim vuci komu....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: pát 17. úno. 2012 12:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Řekla bych, že vůči Tobě, my to máme doma taky, je dost dobře možné, že je i vzatovačná k sobě, takhle to je u nás, hned se uklidí a pak chodí připo......, čeká, že asi zřejmě dostane (jako kdy byl od nás někdy bit :roll: ) a to o něj ani pohledem člověk nezavadí. Bruno dělával to, že to přišel třeba i koučovat a dát nám přes držku :grr: .

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: sob 18. úno. 2012 06:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Psi jsou citliví na nálady, atmosféru, energii. Jakmile je ve smečce nějaké nečekané bleskové napětí, okamžitě na to zareagují, třeba zmíněnými způsoby, ale i spoustou dalších. Včera jsem tu měl pejska, který mě chtěl sežrat jen proto, že jsem si dovolil mu sáhnout na ocas. Trošku jsem ho přibrzdil ve vášních, ale bylo ho pár vteřin zřetelně slyšet až ven, jak se vztekal a v tu chvíli začala celá smečka včetně vlka s usmiřujícím vytím, což toho psa docela dostalo a začal více vnímat víc než jen sebe. Znělo to jako něco ve stylu "klídek hoši...". Smečka je tady zvyklá na harmonii, nemáme tu rádi války a v momentě, jak se harmonie rozhodí, začnou se fenky vtírat, někteří psi znervózní do submisivity, dominátoři jsou ve střehu a šli by to pomoci stopnout, do toho vlk začne výt, čímž rozvyje celou smečku. V momentě, kdy je situace opět stabilní, končí koncert, všichni jsou rádi, že je po všem a zpravidla začnou tzv. relaxační hry.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: sob 18. úno. 2012 11:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Toto robí bulina mojej doge,vzťah medzi nimi je taký že bulina k Báre "vzhlíží" a všemožne sa jej cpe všade možne pri každej príležitosti :D Obrázek

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: úte 13. bře. 2012 01:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Jak co nejlépe vyřešit tuhle situaci? mám hypeaktivní fenku APBT (2 letou) a vítala tak, že skákala na návštěvy - to jsme odstranili. Vítáme hezky až když se uklidníme. Pokud hodně vyšiluje, jde chvilku na místo a pak může pomalu přijít vítat :-)

Mám přítele, který sem chodí často a fenku zbožňuje a ona jeho ještě víc. Ona se uklidní pak se jdou přivítat. Včera se nám ale stalo tohle: Ona sedí vedle něj na gauči a něžně ho olizuje (nesplašeně) a pak najednou CVAK a ve své brutální lásce ho nečekaně rafla do nosu. On ji v afektu velmi prudce odstrčil. Nestalo se to poprvé. Naštvalo mě, že do ní tak rychle strčíl a ona nepochopila o co vůbec šlo, ale na druhou stranu kousnutí do nosu od pitbulčátka příjemné není. Jak to korigovat? vysvětlila jsem mu, že nemá uhýbat a když už se s ní nechce mazlit at jí dá povel dolů z gauče. Vždycky ji drží kolem "ramen" tak kdyby mu náhodou chtěla vlézt až na hlavu. Ale ze včerejšku mám pocit, že to nebylo fér ani z jedné strany. jak na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Olizování páníčka
PříspěvekNapsal: úte 13. bře. 2012 09:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když se mi pes rozvášní tak, že mě cvakne, také ho zahodím a je mi jedno, že to bylo z vášně lásky. Příště trochu "ubere plyn".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!