Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:32
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vodění těžších psů
PříspěvekNapsal: úte 30. led. 2007 11:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
U kavkazáků, leonků a jiných "medvědů" trhnutí vodítkem skoro nepoužívám, to bych mohl mít ruce také o metr delší. Obstojně funguje podvlečení vodítka mezi přední packy, ale ne zároveň mezi zadní. Buď jedno nebo druhé, aby tah vodítka točil psa do vrtule. Jako další věc používám to, že si na vodítko jakoby sednu. Psa mám u levé nohy vodítko si dám za záda a pevně ho držím pouze pravou rukou. Levou rukou při velkém tahu psa dloubnu jedním prstem psa do levé slabiny. Obvykle se snažím dloubnout přímo do tříselné uzliny, ta pěkně bolí a nutí to psa otočit se do protisměru proti směru hodinových ručiček. I třeba kousače tím spolehlivě naštvu, ale netáhnou. Takto se dá ovládat pes jedním prstem :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09. dub. 2007 09:03 
Offline

Registrován: pát 30. bře. 2007 09:47
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava - přechodně
Tak to hned na tu naši 60-ti kilovou Mášu vyzkoušíme. Je lechtivá, tak bude mít z dloubání radost:))
Jen si to musím ještě párkrát přečíst, abych pochopila celý systém:)

_________________
Ráda pomáhám, obzvláště zvířatům. Doma - na horách - máme 7 psů a několik koček, takže nekecám:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2008 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:49
Příspěvky: 13
Bydliště: Ústí nad Labem
Dobrý den, nejprve bych chtěla napsat, že jsem velmi ráda "narazila" na tyto stránky. Máme 9ti měsíční kříženku čuvače, váží cca 40 kg a mám co dělat, když se na procházce rozhodne náhle vyrazit za čímkoliv. Chodím s ní sice tak půl roku už na cvičák, ale poslechne většinou tehdy, když se poblíž nepohybují jiní lidé nebo zvířata =o) Určitě to zkusím s Halti ohlávkou. I mě samotné se nelíbí, jak se škrtí na stahováku (ten jsem pořídila na radu výcvikářky ze štěněcí školky). No není to jediný problém. I přes to, že nemá žádnou špatnou životní zkušenost, najednou se začala bát všeho možného. Jít do budovy, po náměstí, vlastně po všech neznámých místech. Celou dobu jde na procházce strašně vystrašená a přikrčená, vyděsí ji i malé vřískající děcko jedoucí na tříkolce. Nejspíš je to tím, že se pohybovala jen na zahradě. Na procházky chodíme sice denně, ale stejnou ulicí. No snažím se to napravit,snad není pozdě,jen nevím,jak překonat ten její strach a stres,tváří se,jako by šla na porážku a vlastně ji někdy i musím tahnout, abychom se dostali z místa :( Díky za případné rady, jak si s tím poradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2008 20:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pořiďte halti a přijeďte na free nebo se domluvte na osobní návštěvě, zatim si můžete přečíst o tom jak pracovat s jejim strachem, jak naučit přivolání....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2008 21:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přivez mi ji ukátat a já tě naučím ji z toho strachu dostat. Jen bych to moc neodkládal.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2008 21:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. bře. 2008 21:49
Příspěvky: 13
Bydliště: Ústí nad Labem
OK,až bude trošku příznivější počasí,schůzku domluvím. Naštěstí se nebojí jezdit autem. Díky moc za okamžité reakce =o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2008 21:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
A sundej ten škrťák. Je vám víc ke škodě než k užitku. Jestli tohle radí ve štěněcí školce - šla bych rychle jinam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vodeni tezsich psu
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 21:34 
Dobry vecer vam vsem.
Dneska jsem si precetla skoro cely web, co se tyce tahani psu. Mam pejska, ktery vazi neco pres 50 kilo a chuze na voditku je hruza. Musim se opravit. Pokud se jedna o prostredi, ktere zna, chodi ukazkove. Ale pokud se vzdalime nekam jinam, jak je to katastrofa. Taha jako divy a ja mam co delat, ho udrzet...Je jako v tranzu.
Docetla jsem se o metode podtazeni voditka pod nohou a vedeni pres hrbet. Dnes jsem to vyzkosela a pri kazdem cuknuti se mi pejsem z toho vyvlikne. A pak uz zveda porad packu a voditko si vyvlikne sam. Takze tahle metoda se mi nejak nepodarila.
A druha metoda je stipnuti pejska do slabiny. To jsem vyzkousela take, ale pokazde jak pejska stipnu, tak se po mne ozene, takze mam obavy, ze by mohl i kousnout :( . Neni zly, ale mam pocit, ze je to leknuti...
Tak vas moc prosim o radu, jeslti neco delam spatne, nebo jak ho naucit netahat....Halti uz jsem vyzkousela take a nic...
Moc vam dekuji...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 06:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
monisek82, ale no tak. Nechápu, jak chceš vymyslet techniku správného vodění psa podle návodu na netu. To je jako bys chtěla naučit po netu pletení. To chce vidět. Naposledy jsem dělal speciání fríčko pro práci s Haltinou v Praze a každý pes na ní chodit bezvadně do minuty. Přijeď na fríčko, odchyť si mne s tímto problémem, za pár minutek tě naučím několik technik vodění tahajícího psa.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10. lis. 2008 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Ahoj, mám 10-měsíčního BSP Sama, který váží skoro 50 kg. Na vodítku netahá do té doby, než se míjíme se psem (ale ne pokaždé) nebo na nás zuřivě štěká pes za plotem. Řekla bych, že se Sam chce podívat zblízka, ne že by chtěl útočit. Má otázka zní, jakým tónem na něj mám v tom okamžiku mluvit (uklidňovat, lhostejně nebo výhružně), aby si těch psů nevšímal? Snažím se mu zabránit v tahání cuknutím, ale to už mi při jeho váze moc nejde a přitom na něj mluvím klidným hlasem. Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 12:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zdravím do Děčína. Osobně bych nic moc nekomentoval a vzal psa někde za kožich, aby přestal s tím taháním. Účinné je mít psa vedle levé nohy a pokud se hrne na psa za plotem, pořádně tomu svému hrábnout do boku na opačné straně, než je ten pes za plotem, aby se ti otočil za rukou od toho psa a začal tě vnímat. Jakékoli komentáře vůči psu jsou jen nepodstatné detaily. Hlavní je to tahání na vodítku. Pakliže je problém ho při jeho váze udržet, pomůže Halti ohlávka, o které se tu píše často.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 15:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. čer. 2008 08:27
Příspěvky: 38
Bydliště: Trnava, Slovensko
A ako stiahnut pozornost pri asi 20 cm psovi?? :D

_________________
www.macofuzik.wbl.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 16:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. črc. 2008 15:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Trnava
Rudo, to s tým uchopením za kožich je niečo ako vyťahanie za kožu? Lebo je to ako som pochopila nežiadúce. Viem, že podstatné je z toho čo si napísal to aby sa pes otočil a neťahal.
Ja som moju odnaučila ťahať sa za plotmi tak, že som ju chytila za kožu za krkom a ako keby odtiahla, ale to bolo predtým, ako som narazila na tieto stránky. Myslela som, že to je zle a mrzelo ma, že som ju to naučila takýmto spôsobom.
Nevyznám sa v tom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 16:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ruda mě učil spíš zabodnout nebo chytnout prstama za slabinu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 16:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Essi píše:
A sundej ten škrťák. Je vám víc ke škodě než k užitku. Jestli tohle radí ve štěněcí školce - šla bych rychle jinam.

Hanko, bohuzel to radí skoro vsude:-(( Narazit na cvicák, kde se skrták nepouzíva, je skoro zázrak.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 16:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Silwuska píše:
A ako stiahnut pozornost pri asi 20 cm psovi?? :D

sehnout se :twisted: taky to dělám u russela, kterýho občas hlídám

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 16:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Věra Mannaertsová píše:
Narazit na cvicák, kde se skrták nepouzíva, je skoro zázrak.

No u nás se třeba nemusí používat, každýmu je úplně fuk, na čem si psa přivedš, když to nebude flexina....Stejně tak jsem na cvičáku ještě neviděla, že by byl někdo surovej na psa... znám teda jen jeden cvičák poslušnostní a jeden agilní, ale ještě sem se tam nesetkala s tím, že by někdo někoho nutil mít psa na škrťáku.....A když už máš psa na řetízku, vždy tě výcvikáři upozorní, že ho nesmíš mít na to škrtící stahování...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 16:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Gerda píše:
Věra Mannaertsová píše:
Narazit na cvicák, kde se skrták nepouzíva, je skoro zázrak.

No u nás se třeba nemusí používat, každýmu je úplně fuk, na čem si psa přivedš, když to nebude flexina....Stejně tak jsem na cvičáku ještě neviděla, že by byl někdo surovej na psa... znám teda jen jeden cvičák poslušnostní a jeden agilní, ale ještě sem se tam nesetkala s tím, že by někdo někoho nutil mít psa na škrťáku.....A když už máš psa na řetízku, vždy tě výcvikáři upozorní, že ho nesmíš mít na to škrtící stahování...

U vás je kde?:-) Klidne SZ.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 16:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
U nás je na Břevnově, ZKO Břevnov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. lis. 2008 23:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Desenský píše:
Zdravím do Děčína. Osobně bych nic moc nekomentoval a vzal psa někde za kožich, aby přestal s tím taháním. Účinné je mít psa vedle levé nohy a pokud se hrne na psa za plotem, pořádně tomu svému hrábnout do boku na opačné straně, než je ten pes za plotem, aby se ti otočil za rukou od toho psa a začal tě vnímat. Jakékoli komentáře vůči psu jsou jen nepodstatné detaily. Hlavní je to tahání na vodítku. Pakliže je problém ho při jeho váze udržet, pomůže Halti ohlávka, o které se tu píše často.


Zrovna včera mi udělal takový divadlo. K naší brance přišli dva lidé a naši psi se na ně strašně rozštěkali. Jen se na něco ptali, ale my je přes psy neslyšeli. I ten BSP vyváděl (naučil se to od staršího uštěkaného vořecha) a já ho nemohla utišit. Nakonec jsem ho chytla za kůži za ušima a odtáhla aspoň metr od brány a snažila se ho udržet v sedě čelem ke mně (po povelu). Sice neštěkal, ale snažil se mi vycouvat, takže jsem měla prsty zapíchlý v jeho kůži po stranách krku a zdálo se mi, že ho to vůbec nebolí, aby toho nechal :cry: Asi to nebyl nejlepší způsob, ale nedokázala jsem ho jinak udržet, aby splnil povel. Uklidnil se, až když odcházeli. Prosím o radu, jak to mělo být správně. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 03:34 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Jak už se tu psalo několikrát, asi bych nepoužívala povel ,,neštěkej" a neodtahovala a spíš bych mu řekla nebo ukázala co má dělat jinýho. Pokud je na aporty, tak klidně i hodila aport (s tlamou plnou aportu se blbě štěká), případně odeslání na místo nebo jiné povely, které chce mít téměř 100% vypilovány. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. lis. 2008 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
gerdo tohle už se tu řešilo ty neznáš ani jeden kde by se to nedělalo já znám zase jen jeden kde se to nedělá- ze čtyř co znám a ten kde se to nedělá je agilitní cvičák- kde by to teda bylo už při nejmenším trapný

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 15. lis. 2008 16:00 
Offline

Registrován: pát 17. říj. 2008 19:21
Příspěvky: 13
Bydliště: rybnice 48
ahoj náš Pakýnek váží přes 40 kg vyzkoušela jsem podvlečení vodítka pod packou a perfektně to funguje...šel jak nejlíp vychovaný pes .malý zázrak ..dííky za rady.už jsem od něj měla pomalu vykloubený rameno..velmi rychle pochopil....ještě doladíme ostatní poslušnost.....no na to že ho cvičím jen 4 měsíce je fakt velmi učenlivý ,když vlastně do 1 roku se ho nikdo nevšímal....pak se dostal k nám.....

_________________
ladka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. lis. 2008 14:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. črc. 2008 15:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Trnava
len by som si chcela upresniť to podvlečenie pod nohy - má to byť pod obe predné nohy, alebo medzi predné nohy?

ďakujem vám


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: .
PříspěvekNapsal: úte 18. lis. 2008 15:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
mezi, tzn. pouze pod jednou :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. lis. 2008 16:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. črc. 2008 15:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Trnava
tak to robím dobre, musím povedať, že aj mne sa táto metóda osvedčila, ale predsa, nemôže mať z toho zdravotné problémy?
nemám ju tak celý čas, čo sme vonku, len keď sme napr. na hlavnej ceste, aby som ju mala pod kontrolou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. lis. 2008 13:00 
ja som to prevlecenie pomedzi predne nohy vyskusala, potiahol prvy krat ale asi riadne a zabolelo ho to lebo zaskucal a potom uz to slo ok.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: pát 16. led. 2009 15:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Kellee píše:
ja som to prevlecenie pomedzi predne nohy vyskusala, potiahol prvy krat ale asi riadne a zabolelo ho to lebo zaskucal a potom uz to slo ok.


Tak ja to zkusil a muzu ti rict, ze ten muj rottwik by si klidne nechal amputovat nohu jen aby se dostal k tomu psovi, knuci jako mimino (az je to trochu na jeho postavu k smichu :rolleyes: ). Chtel bych se zeptat, jak na to, kdyz jdeme po ulici a ma povel k noze a proti nam jde jiny pes, vzdy vystartuje takovym tempem a silou, ze ani nepomuze trhnuti. A kdyz uz teda udela salto, nabere znovu a tahne snad jeste vetsi silou. Kdyz jdeme sami a dam k noze, tak vcera udelal pokrok. Hlidal jsem si voditko celou dobu a kdykoliv se snazil ho napnout, prislo ostre cuknuti. Potom uz stacilo jen lehonunky naznak cuknuti pri daslich pokusech tahnout. Po nejake dobe opet ostrejsi cuknuti a pak uz jen lehka korekce. Musim rict ze sel jako beranek a hlidal si voditko. Kdyz potkame ale psa, nevim jak na nej aby sel v klidu vedle me nohy. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodění těžších psů
PříspěvekNapsal: úte 22. čer. 2010 17:23 
Offline

Registrován: pát 18. čer. 2010 18:25
Příspěvky: 1
Bydliště: Kroučová 75,Řevničov
ahojky,máme holčinu leonka(teď už desetiletou) a když jsem ji učila nevšímat si procházejících psů, lidí a jiných rušivých elementů,fungoval povel k noze.ze začátku jsem na ni musela mluvit po celou dobu než jsme psa přešli,chválit žvatlat jak je šikovná,když na něho nekoukala a tak, ale brzy se naučila jen k noze bez ostatních průpovídek. odnaučila se takhle i bát okolo jedoucích traktorů.momentálně spíš řeším drobný problém, jak naučit 5 měsíčního bloodhouna aby netahal a šel volně když jde po stopě a někoho hledá.ale určitě to nějak domyslíme


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodění těžších psů
PříspěvekNapsal: stř 23. čer. 2010 17:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
No to se obávám, že nedomyslíte :-) . Psi se neumí zároveň soustředit na stopu a na to, aby si drželi vzdálenost na vodítku. Musíte si vybrat vždycky jen jednu činnost. Buď se jde spořádaně na vodítku nebo se stopuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodění těžších psů
PříspěvekNapsal: stř 23. čer. 2010 17:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Proč myslíš? Jinak tohle je otázka spíš dolu do výcviku, je tam stopovací téma. Jako tip bych řekla, udělat těžší stopu, aby se sám od sebe zpomalil. Je mu teprve pět měsíců, ještě nemůže být pořádně vychozený a vyčmuchaný. Píšu SZ.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodění těžších psů
PříspěvekNapsal: stř 23. čer. 2010 18:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
No nevím, neviděla jsem ještě psa ani na živo ani videu, že by stopoval a držel tempo s chůzí... Navíc jsem příspěvek pochopila tak, že pejsek si stopuje sám od sebe.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!