Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:49
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. říj. 2008 22:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já nevím ymlsímže teoreticky říkám všichni to samí- aneb jde o čas kdy pes ještě není v tahu ale už vlastně skoro táhne je to zlomek vteřiny kterej se musí umět načasovat .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. říj. 2008 22:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ajka - když to člověk přeluští tak s tebou i souhlasí :lol:

Alča - jo, kdybych uměla napsat přesný návod tak už ho dávno tisknu a prodávám po stovkách. Navíc jsou samozřejmě rozdíly podle temperamentu psa. Já to brala tak že štěně vůbec nesmí ani napadnout že by snad na vodítku táhnout šlo. Prostě buď jsem se přizpůsobovala psu (v situacích kdy jsem jej nechtěla učením rušit, např. když šel spáchat trousek) nebo byl pes už při malém tahu odpovídajícím (tedy malým) škubnutím upozorněn že to už nee. Pokud snad vyrazil prudce stačilo ve správný okamžik lehce cuknout do protisměru - síly se sečetly (proto taky LEHCE!) a pejsánek v podstatě silou vlastního rozběhu letěl pěkně zpátky. Mockrát to nezkoušel.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09. říj. 2008 11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
proč nemůže mít haltinu?- u velkých psu tu ruda psal že cukání snad ani moc nepoužívá že sou tam jiný metody- mě třeba ppomáhá chytnutí za ocásek .-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 15:13 
ajka píše:
proč nemůže mít haltinu?- u velkých psu tu ruda psal že cukání snad ani moc nepoužívá že sou tam jiný metody- mě třeba ppomáhá chytnutí za ocásek .-))


má hodně velké dermatologické problémy, hlavně v místech, kde ohlávka leží... :-(
zajímala by mne rada od RD... :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 07:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Alternativ, jak odnaučit psa tahat na vodítku je velké množství. U každého konkrétního psa to řeším trochu jinak podle toho, o co si ten který pes v danou chvíli řekne. Už z toho důvodu je dobré psa vidět, abych viděl styl jeho tahání na vodítku a práci psovoda. U každého psa je to trochu jinak a podle toho se s tím každým psem trochu jinak pracuje. Osobně Haltinu takřka nepoužívám. Ovšem je složité vám tu popisovat sílu, úhel a moment práce s vodítkem po netu, když to prakticky nemáte šanci správně pochopit.
Jsem praktik, proto to umím vysvětlit a úkázat nejlépe a účinně zase jenom prakticky.
Pokud někdo chce naučit psa netahat vodítko, následující free sobota bude na toto právě zaměřená.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě. 2010 16:00 
Offline

Registrován: čtv 08. dub. 2010 11:55
Příspěvky: 15
Bydliště: slovensko
zdravim a vedeli by ste mi takto poradit ako mam postupovat uz som bol z pejskom raz von s haltinou a bolo to super normalne som to nespoznaval. len by som chcel vediet ako s nou mam narabat ci si mam voditko pene drzat na nohe a ist svojim krokom a ignorovat ze voditku je trochu napnute alebo potahovat so psom dokym nebude voditko uplne volne, bojim sa aby nato nezvykol ze bude kus napnute. a tiez neviem ci je to dobre casto cukat s voditkom. nechcel by som to totiz nejak skazij vypada to fakt skvele tak haltina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pát 02. črc. 2010 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
kamarat7 píše:
zdravim a vedeli by ste mi takto poradit ako mam postupovat uz som bol z pejskom raz von s haltinou a bolo to super normalne som to nespoznaval. len by som chcel vediet ...


Já po Ronym požaduji, aby ho nenapínal. Nesmí ho napnout, protože pak přijde škubnutí.

Já mám několik stupňů škubnutí u haltiny. Pokud mi rony jde dopředu a jen " zapomněl " že je na vodítku, tak jen tak lehoulince mu to připomenu. Takový krátký škub. Nepoužiju moc síly, prakticky žádnou.

Pokud jde už rázněji, tak dostaně silnější škubnutí. Takový hooooodně velký připomenutí. Pokud vidí psa, jde dopředu, dostane škubnutí a nic se neděje, obracím se čelem k psu a jdeme od něj. " Když se neumíš chovat, seznamování nebude. ( si tak řeknu pro sebe ) " Po chvíli se obrátím a jdeme zase směrem ke psu. Tam už rony ví, že pokud se chce seznámit, nesmí tahat a tím tam dojdeme v pohodě.

Tohle je můj systém, který mi funguje. U tvýcho psa to může být jinak, takže je lepší zajet na vlčárky a nechat si to raději ukázat a ušít na míru.

Každopádně platí tohle: Nenechat ho tahat. Když chci, aby netahal, tak tahat nebude. Hotovo.

Pokud musíš často škubat, hodně často škubat, to znamená co krok, to pomalu škubnutí, tak pes nechápe co po něm chceš. To byl alespoň můj případ, takže nevím jestli to platí i u tebe = raději navštívit vlčáry. :sunny:

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pát 02. črc. 2010 15:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tenhle postup bych nepoužívala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pát 02. črc. 2010 19:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Essi píše:
Tenhle postup bych nepoužívala.


Proč? Co konkrétně? :?:

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pát 02. črc. 2010 19:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Neškubala bych se psem na haltině, ani by mě to nenapadlo. Haltinu, pokud jí mám, používám tak, že psa vedu na obojku a na haltině mám druhé vodítko, kterým psovi připomenu, co se po něm chce. Na obojku se psem škubnu -nebo se o to snažím - o malinkou chvilku dřív, než on to napne. Dám mu pak čas na to, aby pobral, co se stalo a proč se stalo, aby mu to došlo. Také používám zatáhnutí za ocásek, chlupy a tak dál. Jenom škubání a hlavně opakované škubání mi vůbec nesedí. I když jsem se nedávno dočetla v jedné knize o výcviku psů, že pokud psa odborně vyškubeme na obojku, bude nás sice bolet ruka, ale máme položen základ pro chůzi u nohy..... .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pát 02. črc. 2010 19:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Essi píše:
Neškubala bych se psem na haltině, ani by mě to nenapadlo. Haltinu, pokud jí mám, používám tak, že psa vedu na obojku a na haltině mám druhé vodítko, kterým psovi připomenu, co se po něm chce. Na obojku se psem škubnu -nebo se o to snažím - o malinkou chvilku dřív, než on to napne. Dám mu pak čas na to, aby pobral, co se stalo a proč se stalo, aby mu to došlo. Také používám zatáhnutí za ocásek, chlupy a tak dál. Jenom škubání a hlavně opakované škubání mi vůbec nesedí. I když jsem se nedávno dočetla v jedné knize o výcviku psů, že pokud psa odborně vyškubeme na obojku, bude nás sice bolet ruka, ale máme položen základ pro chůzi u nohy..... .


Já neškubu do bezvědomí. Není to tak, že by letěl vzduchem. To ne.

Ruda nám to ukazoval právě na halti ohlávce když jsme byli ve Frenštátě pod Radhoštěm a od té doby chodíme lépe a dolaďujeme to... Takže mě to s tím druhým vodítkem docela zarazilo.

Ocásek a chloupečky používám taky. Není to jenom to škubání. Používám to jak kdy. :sunny:

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pát 02. črc. 2010 20:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Je to o načasování toho škubnutí, aspoň takovou mám zkušenost. A o tom, nechat psovi čas, by to pobral. Já haltinu používám tak, jak jsem popsala. Na svých psech jí nepotřebuju, ale u jiných jí používám tak, jak jsem popsala. Jestli vám Ruda postup ušil na míru, určitě se do toho nebud plést.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pát 02. črc. 2010 20:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Essi píše:
Je to o načasování toho škubnutí, aspoň takovou mám zkušenost. A o tom, nechat psovi čas, by to pobral. Já haltinu používám tak, jak jsem popsala. Na svých psech jí nepotřebuju, ale u jiných jí používám tak, jak jsem popsala. Jestli vám Ruda postup ušil na míru, určitě se do toho nebud plést.


Načasování to je, to máš pravdu. Je to hra na postřeh, která mě baví. Je to sranda s ním chodit. Se báječně odreaguju. :mrgreen: :sunny:

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: sob 03. črc. 2010 08:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Já mám psa 3 roky a z toho dva roky chodí na haltině a stááále tahá. Když chodíme na známá místa, tak je to v pohodě, ale jak jdeme tam, kde jsme dlouho nebyli nebo potkáme někoho známého nebo dokonce psa, tak je hotovo. Na nějaký škubání vůbec nereaguje. Prostě to asi stále neumím načasovat.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: sob 03. črc. 2010 14:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nech si správný postup předvést.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: sob 03. črc. 2010 15:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Na haltině se psem neškubu vůbec, ale s ní chodíme málokdy. A na vodítku škubnu klidně tak, že se proletí, když se mi to povede. Už i pár salt se mu povedlo... taky už tahá málokdy, spíš když je na dosah háravka nebo tak něco...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: sob 03. črc. 2010 18:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Essi píše:
Nech si správný postup předvést.


Už jsem si několikrát nechávala předvést. Jak cvičitelé, tak samotného Rudu. I když dělám co vidím, tak to asi dělám blbě,bohužel. Ono u by to spíš chtělo, aby se někdo kouknu na mě, co já dělám špatně............špatné načasování nebo úhel, apod.
Taky se mi vždy stalo to, že buď na cvičáku nebo cvičení v terénu mezi psy první den tahal, pak už to bylo v pohodě. Zvykne si na místo i na příomné psy.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: sob 03. črc. 2010 20:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Řekla bych, že to nebude o technice, ale o respektu :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pon 05. črc. 2010 08:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Eva Štemberová píše:
Řekla bych, že to nebude o technice, ale o respektu :wink:

Nebo o obojím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pon 05. črc. 2010 08:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Zuzka :o) píše:
Já mám psa 3 roky a z toho dva roky chodí na haltině a stááále tahá. Prostě to asi stále neumím načasovat.

Zuzko, musím absolutně souhlasit s Rudou. Pokud ti pes dva roky chodí na haltině a pořád vodí na procházku on tebe a ne ty jeho, tak je to o respektu. A co se techniky týká, pak už nepotřebuješ haltinu, jestli se jedná o labíka v avataru a není to 40ti kilové "telátko" a ty nejsi o pět kilo těžší než on :-)
Mám dva měsíce osmiletou feňuli labíka, kterou nikdy nikdo na vodítko neučil a ona se podle toho chovala. Stále v zápřahu a kupředu, kde bylo něco zajímavého jen ne ve směru kterým jsem chtěl já nebo ten kdo držel druhý konec. Asi po měsíci to občas ještě zkusí, když jdeme venčit s velkou smečkou. Nechám je hodně poodejít a vím, že v ten moment vypíná absolutně všechno včetně mě a vidí jen to jediné co chce víc než cokoli na světě. Pomalu se rozejdu a jakmile vystartuje tak v momentě kdy je vodítko tesně před napnutím udělám velmi dlouhý a rychlý krok zpět a velmi rychlý a prudký pohyb vodítkem zpět. Můžu tě ujistit, že v ten moment, má naprosto jasno kdo určuje kam se jde, s kým se jde a jakou rychlostí. Haltinu nikdy neměla a když je na vodítku, už dobře ví, že když je příliš daleko od druhého konce, tak musí zpomalit, aby se "nenaplo příliš" :wink:
To vše za předpokladu že má pes dostatečně široký a správně utažený obojek

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pon 05. črc. 2010 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jardo jen ifno na haltině se daj udržet i dva psi kteří dohromady váží o 20kg víc než ty :-)) ale je to o tom respektu s tím musím zaručeně souhlasit

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: úte 06. črc. 2010 18:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Gungan píše:
Zuzka :o) píše:
Já mám psa 3 roky a z toho dva roky chodí na haltině a stááále tahá. Prostě to asi stále neumím načasovat.

Zuzko, musím absolutně souhlasit s Rudou. Pokud ti pes dva roky chodí na haltině a pořád vodí na procházku on tebe a ne ty jeho, tak je to o respektu. A co se techniky týká, pak už nepotřebuješ haltinu, jestli se jedná o labíka v avataru a není to 40ti kilové "telátko" a ty nejsi o pět kilo těžší než on :-)
.......................[/b]

Tomuhle malinko nerozumim. Ano, jedná se o labíka v avantaru a má cca 32kg a já 53kg. Když s ním jdu, kde vím že potkám psy, tak si to prostě bez haltiny nelajznu. On by mě odtáhl. Teď k tomu chodím s kočárkem, takže bez haltiny do rušivého protředí by to opravdu nešlo.
Jak potkáme psa, který se mu nelíbí, tak tahá a dělá fakt hrozně. Vypadá jak agresor. Když je ale bez vodítka, tak je v pohodě a se psama vychází a nerve se. U nás to bohužel bez vodítka chodit nejde, protože chodíme dost okolo silnice.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: čtv 08. črc. 2010 00:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Ahoj, rádi za vámi někdy přijedem a ukážu, jakým stylem jsem to učil psa o 10kg těžšího. Haltinu používám jen v případě, že mám volnou jen jednu ruku. Netvrdím, že se pes nezapomíná, ale rozhodně mi vší silou neurve ruce. To je sice o respektu, ale zároveň o naučeném chození na vodítku. Měl jsem u Rudy na vodítku Báju a docela jsem koukal jak se hlídala, aby vodítko bylo řádně prověšené a to jsem ji jindy asi ani na vodítku neviděl. Určitě se na tom dá hodně zapracovat, ale i tak bych v okolí Běstviny určitě našel kupu lepších cest než u silnice, ikdyž kočárek je asi dost limitující. :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: čtv 08. črc. 2010 19:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Undertaker píše:
Ahoj, rádi za vámi někdy přijedem a ukážu, jakým stylem jsem to učil psa o 10kg těžšího. Haltinu používám jen v případě, že mám volnou jen jednu ruku. Netvrdím, že se pes nezapomíná, ale rozhodně mi vší silou neurve ruce. To je sice o respektu, ale zároveň o naučeném chození na vodítku. Měl jsem u Rudy na vodítku Báju a docela jsem koukal jak se hlídala, aby vodítko bylo řádně prověšené a to jsem ji jindy asi ani na vodítku neviděl. Určitě se na tom dá hodně zapracovat, ale i tak bych v okolí Běstviny určitě našel kupu lepších cest než u silnice, ikdyž kočárek je asi dost limitující. :-k

Záleží na tobě, já budu ráda. Řekni kdy a klidně můžeš dorazit.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: ned 11. črc. 2010 01:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Momentálně pobývám v Brně, ale až budu v RL, napíšu SZ a domluvíme se. Viděl bych to ale nejdřív na středu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pon 12. črc. 2010 08:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
V pohodě, zas tolik to nespěchá. Tahá 3 roky, takže den sem den tam. Až budeš moct, tak se ozvi.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pát 22. dub. 2011 19:52 
Offline

Registrován: pát 04. bře. 2011 20:16
Příspěvky: 2
Bydliště: Příčina
Náš půlroční pes chodí s haltinou. Běžně chodí na vodítku slušně, dokáže si ho ohlídat, pouze když napne tak krátce škubnu a on ví, co je špatně. Hrůza se však děje, když jdeme okolo nějakého plotu se psem. Okolo plotů, kde jsou psi, které zná nebo se s nimi přátelsky očmuchává projde bez problémů. U plotů nebo vrat, kde jsou pro něj neznámí psi však šíleným způsobem vyráží jako smyslů zbavený. Vždy s ním prudce trhnu, nebo se sám zastaví o konec vodítka. Vyskakuje při tom a když škubám, dělá i salta ve vzduchu, padá na záda i tlamu, ale jemu je to úplně jedno. Tahám ho i za chlupy nebo za ocas, ale tím docílím akorát toho, že se zastaví a nechce jít dál a když ho pustím tak znova vyrazí, nebo tahá i když mu držím chlupy. Někdy je to lepší, někdy zase horší, občas mu stačí jen jednou dvakrát prudce škubnout a je to v pohodě, jindy je mu všechno úplně jedno. Budu ráda za jakoukoliv radu, děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pon 25. dub. 2011 06:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Haltinou respekt nenaučíš. Co je to za psa?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pon 25. dub. 2011 09:04 
Offline

Registrován: pát 04. bře. 2011 20:16
Příspěvky: 2
Bydliště: Příčina
Je to border kolie, prostě divoch.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: pát 29. dub. 2011 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. lis. 2009 14:25
Příspěvky: 73
Bydliště: Kyjov
Zuzko z toho si nic nedělej já dodnes s Haltinou nemumím zacházet.... :D a pes mi táhne pořád.... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: úte 27. srp. 2013 16:51 
Offline

Registrován: sob 03. srp. 2013 17:07
Příspěvky: 2
Bydliště: Ruzomberok
Dobrý deň,náš Eddie ,15 mesačný labrador tiež ťahá ako besný,keď vidí mačku,holuba a niektorých psov.Ja som sa dala poučiť,kúpila som ohlávku,je to fakt veľký rozdiel.Môj manžel má však problém mu ju dať,radšej sa nechá vláčiť,pretože VRAJ Eddie PSYCHYCKY tým trpí.Je to pravda?Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: úte 27. srp. 2013 20:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pokud mu manžel vsugerovává, že trpí, pak ano, trpí. Pes řeší to, co řeší majitel.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahá i s Haltinou
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 05:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když řidič auta hodně spěchá a v každé vesnici je předepsaná rychlost pouze 50km/h, tak ten řidič netrpí? ...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 133 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!