Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 518 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 26. kvě. 2010 14:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Solidus, Taky jsem se psem pořád doma, protože stále nemám práci. Od začátku sem se ho snažila zvykat na odloučení, odcházela jsem třeba jenom na pár minutek denně. Jenomže když jsem pak odešla nakoupit asi tak na cca 30-40minut, tak doma bylo fakt krásně naděláno a všude to rozmatlal. A to i přez to, že než jsme odešli tak byl venku! Po druhý se nám to stalo taky, ale potom už ne. Každopádně samostatný není, když odejdu z domu, začne řvát. Někdy jen tak píská, ale potom ho to chytne a vydrží třeba i hodinu v kuse výt a štěkat.
Doma nic neničí když je sám, nedávno začal cupovat gauč, ale to dělá jen když jsme doma, když je sám tak ne....Už s tim bojujeme víc jak tři měsíce, ale moc se nám nedaří. Někdy je hodnej a nenaříká, jen leží a čeká, občas zapíská, ale většinou pořád kňourá....

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 15:32 
Offline

Registrován: čtv 03. čer. 2010 18:03
Příspěvky: 4
Bydliště: Řícmanice,Brno-venkov
Mám vlčáka Bena a bydlím v domku se dvorkem a zahradou,kde má Ben přístup po celý den.Je mu rok a půl a zatím se mě nepodařilo vyřešit štěkání a vytí každé ráno když se naše rodina rozuteče do práce a škol.Jsem tu nová a po přečtení všech příspěvků už vím co bych měla udělat.Ale napadla mě ještě jedna věc,jestli by nebylo dobré nechávat Bena jen venku a nebrat si ho do domu.Mělo by to taky nějaký účel na tu jeho závislost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 16:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
ahoj, máš vlčáká jako NO nebo čévéčko??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 17:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
určitě bych mu přístup domů nezakazovala, myslím že volný přístup dům/zahrada je pro psa ideální. Na samostatnosti zapracujte podle návodů tady - neloučit, nevítat, před odchodem utahat.
Ještě - při odchodu necháváte psa na omezeném prostoru nebo má stále volný průchod?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 13:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář. 2009 10:13
Příspěvky: 110
Bydliště: Pha 8 Libeň
Mam dotaz. Kdyz sem rano sla k doktorovi,tak sem cubu musela nechat doma. Prestoze samostatnost ma ve znamym prostredi naprosto v pohode,tak knucela... Nevim,cim to bylo,ale to ted neni podstatny. Vyvencena a vybehana byla. Nechala sem ji a sla.. Asi 200m od baraku sem zjistila,ze nemam penezenku. Otocila sem se a sla dom. Cuba knucela,tak kdyz sem otevrela dvere,tak na me zacla skakat,tak sem delala,ze tam vubec neni,vzala sem penezenku a sla. Potom uz bylo ticho. Nespoji si to,nebo to bylo dobre? Prekvapilo me,ze presto,ze sem "na zavolani prisla" ale ignorovala,ze pak bylo ticho :dontknow:

_________________
Mír v duši

Lada(Ginny, Safira a Aranka "Rarášek")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 13:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
... řekl bych, že měla jen "blbý okamžik" .. asi bych to jako ojedinělí případ neřešil, kdyby se to opakovalo, tak by to mohl být problémek, ale tohle může být jen to, že se třeba špatně vyspala, nebo po tobě před odchodem chtěla něco (cokoliv) a ty jsi na to nereagovala. ... V podstatě to může být cokoli z toho momentu ..
Někdy se mi to taky stává a je to spojeno s psychikou psa před odchodem, někdy si ani nevšimne, že odcházím a jindy je vidět, že je jí prostě smutno a nechce být sama.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 10. čer. 2010 14:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář. 2009 10:13
Příspěvky: 110
Bydliště: Pha 8 Libeň
Jasne no... Je to mozny,prtz kdyz sem odchazela,tk sem byla v nervech,sla sem se registrovat k novy doktorce...

_________________
Mír v duši

Lada(Ginny, Safira a Aranka "Rarášek")


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 11. čer. 2010 08:46 
Offline

Registrován: čtv 03. čer. 2010 18:03
Příspěvky: 4
Bydliště: Řícmanice,Brno-venkov
Ben je českosl.vlčák a při našem odchodu má přístup jak na dvorek,tak i na zahradu.Ale je pravda,že není tak utahaný jak by měl. To teda ještě budu muset napravit.Moc Vám děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stálé vytí a destrukce v době nepřítomnosti páníčkaNapsal: s
PříspěvekNapsal: pát 09. črc. 2010 09:33 
Offline

Registrován: stř 07. črc. 2010 11:16
Příspěvky: 12
Bydliště: chrudim
Ahoj, potřebovala bych poradit s chováním našeho pejska. Máme křížence amerického bulduka s vesnikým pejskem. Fenku máme již 4 roky. Před 14 dny u nás byl soused s tím, že Fany v době naší nepřítomnosti neustále brečí ( kňučí, škrábě na dveře ). Nemohli jsme tomu uvěřit, protože dřív nic takového nedělala a byla naučená být sama doma ( klidně i 8 hodin ). Je to prý už půl roku, přišli jsme na to, že mamka ztratila práci byla chvíli doma a právě před půl rokem zase začala chodit do práce. Nejspíše si Fanyna zvykla, že je s ní někdo doma... Je mi však záhadou, že někdy testkní a někdy ne, vždy když odejdu já tak ječí jako blázen ( můžu být před tím s ní hodinu venku a pořádně ji utahat...) Když odejdu můj bratr ( který ji má na háku a nevšímá si ji ) je klidně 4 hodiny v klidu. Nevím teď jak ji to mám odnaučit, protože nechápu proč jednou vyvádi a jednou spí v klidu. Již jsem si přečetla zkoušet přicházet a odcházeta nevšímat si ji VERSUS čekat za dveřmi a vždy když začne vyvádět plácnout ji přes čumák např. novinami. Další věc je kastrace ( víme určitě že štěňata nechceme ), mohal by se potom zklidnit - je poměrně dost divoká a bláznivá, jiní psy jsou již utahaní a ona je stále čilá... Můžete poradit co by bylo lepší? Je to panelákový pes, sousedi jsou zatím v klidu, avšak potřebovala poradit s jejím chováním a hlavně proč kňučí když odcházím poslední já.... Moc děkuji za jakoukoliv radu Míša :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 12. črc. 2010 17:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Babu okrem témy,do ktorej som tvoju otázku zaradila, odporúčam prečítať témy o trestaní a aj kastrácia má vlastnú tému, stačí pohľadať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 12. črc. 2010 21:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Přečti si po sobě svůj dotaz, odpovídáš si sama, kde je problém.

Bití čímkoli je hloupost, myslíš, že ona neví, že jsi za dveřmi? Cítí tě a slyší tě. Kastrací jí samostatnosti opravdu nenaučíš. Je to pit, je k neutahání, to je u nich asi celkem normální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 13. črc. 2010 08:12 
Offline

Registrován: stř 07. črc. 2010 11:16
Příspěvky: 12
Bydliště: chrudim
Essi kdybych věděla proč to dělá, nepsala bych tento dotaz, pokud máš něco namysli a mohla by jsi mi poradit tak prosím. To, že se má pes plácnout přes čumák novinama jsem našla v této sekci, nevymyslela jsem si to, proto se ptám, zda s tím má někdo zkušenost? Kastraci nám doporučila veterinářka, protože měla fanča nedávno falešnou březost. Jinak jsem v tuto chvíli začla zkoušet to, že když přijdu vůbec ji nevítám... Včera byla doma 4 hodiny sama a žádný bordel nedělala, ale zase odešel poslední brácha tak nevim :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 20:05 
Offline

Registrován: stř 07. črc. 2010 11:16
Příspěvky: 12
Bydliště: chrudim
Ahoj, potřebovala bych ještě poradit ohledně neustálého chození za mnou: Fany za mnou v bytě neustále chodí, kam jdu já jde i ona. Je lepší ji úplně ignorovat, nebo ji neustále posílat na místo? Ona na něm sice zůstane, ale pouze chvilku, pak ji zase vrátím a zase tam chvilku zůstane. Je možné, že se to ignorací odnaučí a přestane ji to bavit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 16. črc. 2010 11:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
prosím ocituj mi pasáž kde tu někdo radil plácnout psa novinama?
Neloučit nevítata je základ zybtek už je tu popsaný

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 16. črc. 2010 11:29 
Offline

Registrován: stř 07. črc. 2010 11:16
Příspěvky: 12
Bydliště: chrudim
jj to už dělám, neloučím, nevítám, když je doma a hraje si tak si ji nevšímám, snažím s ní chodit hodně ven a teď chci i zkusit zaměstnání mozku ( schovávat ji hračky, aby je hledala ). Ale co s tím chozením za mnou? Je lepší ta ignorace nebo vracení na místo? Dneska jsem třeba spala v pokoji ( ona spí v obýváku ) a už od 6 mi malinko kňučela před dveřma - v tomto případě je leší ignorovat její kňučení nebo vstát, vrátit ji na místo a když zase přijde ke dveřím udělat to samé? V tomto mám trochu zmatek :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 19. črc. 2010 09:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže dojdete za ní, když si pískne... Důsledky znáte. Kdykoli mám pocit, že mne pes pronásleduje, vyženu ho tak, aby mne neobtěžoval, jen občas slušně požádal o mou přízeň. Pes nemá nárok mne k čemukoli nutit, to mohu já vůči němu. Pokud vyslovím povel "místo!", řeknu to jenom jednou a v tu chvíli má na vybranou. Buď to udělá hned, nebo až po tom, co ho k tomu přinutím takovým způsobem, abych ho příště nemusel přesvědčovat.
V předchozím příspěvku jsi použila výraz "brečí". Já osobně ho nahrazuji výrazem "všichni se pojďte ze mě pos... a teď hned!" Je v tom projev typu "já chci!" a vůči němu zaujímám naprosto nepřátelský postoj, aby pes chápal, kdo s kým má právo manipulovat a hlavně v jakém modu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 21. črc. 2010 14:47 
Offline

Registrován: stř 07. črc. 2010 11:16
Příspěvky: 12
Bydliště: chrudim
Mohli by jste mi prosím ještě poradit s tímto probémem?

Potřebovala bych ještě poradit ohledně neustálého chození za mnou: Fany za mnou v bytě neustále chodí, kam jdu já jde i ona. Je lepší ji úplně ignorovat, nebo ji neustále posílat na místo? Ona na něm sice zůstane, ale pouze chvilku, pak ji zase vrátím a zase tam chvilku zůstane. Je možné, že se to ignorací odnaučí a přestane ji to bavit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 22. črc. 2010 04:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže mám pocit, že mne můj pes pronásleduje, vyženu ho o sebe. Tudíž to není ani ignorace, ale ani odeslání na místo, prostě naprosto striktní a direktivní povel "vypadni!" ve varovné intonaci, kdy je pro psa bezpečnější si držet odstup. V případě neuposlechnutí varování, už jen jednám tak, aby pro psa bylo značně nevýhodné se pokusit mne znova pronásledovat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 22. črc. 2010 07:51 
Offline

Registrován: stř 07. črc. 2010 11:16
Příspěvky: 12
Bydliště: chrudim
Moc děkuji, už vím jak na to :-) Ještě se zeptám, je možné aby měl pes 2 místa? jedno místo má u mě v pokoji a leží tam, když se např. u mě díváme ne televizi a pak má místo v obýváku tam je když jsme všichni pohromadě a v obýváku. Když ji chci poslat na místo u mě v pokoji, ukážu na pelech a řeknu místo, když jsem kdekoliv jinde v bytě ukážu na místo do obýváku a řekni na místo a jde tam. je to možné takto provádět, nebo musí mít vždy pouze 1 místo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 22. črc. 2010 09:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
moji psi nemaj stroktně určeno kam si maj lehnout- krom tří pelechů v přízemí mají další tři pelechy v patře a rohožky po celém baráku- pelechy- povel místo znamená- uklid se někam aneotravuj prostě lehni si- jestli to bude na rohožku na chotbě nebo na pelech za křeslem je jejich volba

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 22. črc. 2010 09:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
U nás je místo kdekoliv, kde se neplete pod nohy, přesně jak říká Ajka, nejvíc mě dokáže naštvat, když se včetně manžela a dětí motá v mini kuchyni ještě pes, to jdou na místo všichni :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 22. črc. 2010 12:10 
Offline

Registrován: stř 07. črc. 2010 11:16
Příspěvky: 12
Bydliště: chrudim
Tak to věřím :-) Musím moc poděkovat za všechny rady, které jsem od Vás dostala. Fanča se klidní, včera byla doma 4 hodiny sama a ani slechu po ní nebylo :-) Nikdy bych nevěřila, že se to dá za tak malou chvilku odbrourat neloučením a nevítám. Moc moc děkuji :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 04. srp. 2010 19:26 
Offline

Registrován: stř 07. črc. 2010 11:16
Příspěvky: 12
Bydliště: chrudim
Tak se s Fančou poctivě učíme povely. Bohužel mám trochu problémy s povelem zůstaň. Dobře umí zůstat na místě, kde se to učíme ( 2 různá místa ), ale jakmile přijdeme někam jinam a řeknu ji zůstaň, jen co se otočím a jdu pryč jde hned za mnou. Když ji to tak zhruba 3 minuty učím tak už to zvláda. Zatím se to učíme na krátké vzdálenosti a po delší době odejdu třeba za roh baráku a pak jdu zpátky k ní. Vždycky když jdu zptáky k ní a je na místě, tak se usmívám a pohladím ji. Ale to ji to budu muset na nových místech učit vždycky? Máte s tím někdo zkušenosti? Myslela jsem, že když to zvládá na jednom místě, naučí se tento povel a bude to umět všude :-( Díky za všechny zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 04. srp. 2010 19:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
zkoušet to na co možná nejvíce místech, dvě jsou opravdu málo [-X časem jí bude jedno kde ji necháš, trénovat to při procházce, nahodile bez systému...ale zase to nepřehánět třá jednou dvakrát za procházku a moc se od ní nevzdaluj - ať ji včas opravíš...do skrýše bych chodila až později...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 04. srp. 2010 20:01 
Offline

Registrován: stř 07. črc. 2010 11:16
Příspěvky: 12
Bydliště: chrudim
No jo na procházkách, ale to kolem chodí lidí s dětma, nebo mám strach že někde vyběhne nějaký pes. Je to těžky, zkouším to, snad to půjde :-) Mám křížence, slyšela jsem i názor, že jsou pomalejší a musí se jim to neustále připomínat, tak snad se to jednou naučí :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 04. srp. 2010 20:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nepřeskakuj lekce - u všech povelů platí že ve známém prostředí pes poslechne mnohem líp než v rušivém. Navíc u odložení se postupuje velmi pomalu - začínáš prodlužovat čas, pak ubereš čas a prodloužíš vzdálenost, zas prodlužuješ čas,... po krocích, po půlminutách! Zatím dávej odložení kdykoliv a kdekoliv, ale odejdi jen před ni, nejvýš krok od ní. Jinak jí dopřej dostatek pohybu a s odložením to nepřežeň ať jí ten povel neznechutíš. Plemeno absolutně neřeš!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 04. srp. 2010 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
:mimo tému:
Babu píše:
Mám křížence, slyšela jsem i názor, že jsou pomalejší a musí se jim to neustále připomínat, tak snad se to jednou naučí
.....mám taky krížence a věř mi,že rozhodně z něj nemám pocit,že by byl pomalejší....o plemeni to opravdu není,je to jen o nepřeskakování obtížnosti,důslednosti a správného zhodnocení co můžu a nemůžu po svém psovi v daném stupni nácviku požadovat.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 19:55 
Offline

Registrován: stř 14. črc. 2010 09:06
Příspěvky: 32
Bydliště: Brno
Zdravim,

potreboval bych poradit. Procetl sem to tady skrz naskrz a uz zacinam byt bezradnej..

Mame doma 3/4 rocni fenku (je to nalezenec, mame ji teprve 3. mesic) krizence (pravdepodobne ohar + neco).. je hodna, ucenliva, vychovana, vcelku poslusna. Ale mame nasledujici trable.. porad knuci. Kdyz jedeme v aute (at uz jede vzadu v kleci nebo vepredu po nohama), kdyz nekdo prijde domu, kdyz je zavrena v kleci doma a my s ni nejsme v pokoji, kdyz sme venku a jeden z nas jde do obchodu, .. proste porad, kdy ma moznost. A druhy problem s tim souvisi - kdyz ji nechame samotnou doma, tak vyvadi a demoluje byt. Potom, co ho 3x trochu zdevastovala, koupili sme klec. Kdyz ji nechame samotnou doma v kleci, tak jenom kvili. Dneska byla sama doma neco malo pres hodinu (predtim byla max. 20 minut) a dostala se z klece ven.. stekala, jecela a radila v ni tak dlouho, dokud se z ni nedostala ven a zacala znova devastovat..
Cvicili sme samostatnost podle rad tady.. vsechno z toho zvlada. Uz vazne nevim, co s ni..

Muze mi nekdo poradit? :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 20:22 
Offline

Registrován: stř 07. črc. 2010 11:16
Příspěvky: 12
Bydliště: chrudim
My jsem taky měli problés kňučením, když jsme docházeli pryč. Opravdu během týdne nám pomohla absolutiní ignorace když jsmeodcházeli nebo přicházeli a 100% to pomohlo. Dále doporučím míček na pamlsky, je to balón, který se naplní např. piškoty, jsou v něm otvory a během kutálení z toho padají pamlsky, takže Fanča opravdu přestala řešit kde je kdo. Stojí to cca 200,- Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 20:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kolik má pohybu, jak reagujete, když kňučí? Jaké má odložení?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 21:13 
Offline

Registrován: stř 14. črc. 2010 09:06
Příspěvky: 32
Bydliště: Brno
Pohybu dost si myslim.. i po 15km na Macose nebo 15km po Palave druhej den porad jecela v aute.. min. 10 minut si neodpustila a chvilu jecela, nez se polozila a byla hodna.
Jinak doma min. jednou denne delsi prochazka aspon na hodinu, na volno, hodne beha + par kratsich (15 minut) prochazek behem dne, pri nichz se snazime, aby taky behala..
Ze zacatku sme to zkouseli uplne ignorovat. Ted to nekdy ignorujem, nekdy chytnem za cumak a "vysvetlime" do oci.. vetsinou ji ted vezmu za cunu a potichu ji do oci reknu, co si o tom myslim a ze to neni dobre.. Obcas uz je to teda k nevydrzeni, tak ji jenom okriknem, at uz doma nebo v aute..
Asi nechapu odlozeni.. doma byva bud v kleci v pokoji nebo v obyvaku na pelechu. Kdyz bude sama doma, tak je zavrena v kleci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 21:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
odložení je jeden ze základních povelů - zůstaň. Zkus co ti na slůvko odložení poví zdejší vyhledávač (nezkoušela jsem, ale párkrát se tu detailně probíralo, tak by to něco najít mohlo).

Jinak pohybu na křížence ohaře nic moc, ale vzhledem k věku budiž (i když - není v okolí podobně praštěný pejsek se kterým by mohla občas půlhodinku polítat?). Důležité je ale taky utahat psa psychicky - výcvik, přemýšlecí hry, stopy. Pokud má pes problémy s ničením, dám mu tolik práce, že bude rád když vypadnu a bude se moct jen svalit a nic nedělat. Klec problém možná řeší ve vašich očích, ale psovi spíš přitíží.

Výcvik pomůže i v situacích kdy jeden z vás někam odchází - pokud pes vyvádí, druhý člověk jej zaúkoluje tak aby mu na kecy nezbyl čas. Jako u všeho platí - řekněte mu co dělat MÁ a přestane dělat to co nemá (nechtějte ovšem po psovi půlhodinové odložení bez dohledu, když neumí ani dvě minuty na pět kroků)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 08:11 
Offline

Registrován: stř 14. črc. 2010 09:06
Příspěvky: 32
Bydliště: Brno
Jo takhle.. odlozeni a zustan pomerne dobre zvlada, at uz venku, kdy ji nechame sedet a odejdeme od ni na 30 metru treba nebo i doma..

Zadnyho pejska-kamarada, ktery by s ni chtel pravidelne behat, bohuzel nema:/ Klec sme poridili hlavne proto, ze jeji destruktivni chovani o samote je docela nezadouci.. kdyby jenom jecela, tak by se na tom dalo pracovat a nikomu /krom sousedu/ by to neublizovalo, takze bych ani neuvazoval o tom, ze ji budeme zavirat do klece, ale kdyz nici byt, tak to neni dobry (asi ho nenici umyslne, ale spis svym silenstvim a zachvatem strachu - strhane listy u dveri, zavesy, rozhazenej stul, poskrabany zdi u dveri, atd..)
A zaroven se bude dat v 7 rano asi spatne utahat, kdyz musim odejit do prace/skoly a nemam na to tolik casu..

Jak ji mam zaukolovat, aby ji to "bavilo"? Hracky na ni v tu chvili neplati a kdyz ji rikam, co "ma delat", tak i kdyz plni prikazy (misto, sedni, ...), tak porad cumi ke dverim a poknukava..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 08:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Koja - "A zaroven se bude dat v 7 rano asi spatne utahat, kdyz musim odejit do prace/skoly a nemam na to tolik casu.."

To bude těžké, moc těžké... Na co psa primárně máte?

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 08:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
Koja píše:
Zadnyho pejska-kamarada, ktery by s ni chtel pravidelne behat, bohuzel nema:/


V Brně se můžeš přidat na společné venčení, myslím, že šílenců na běhání se najde dost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 08:35 
Offline

Registrován: stř 14. črc. 2010 09:06
Příspěvky: 32
Bydliště: Brno
Skola zacne az koncem zari a pes je ted ve Znojme s pritelkyni, ktera je s nim doma "cely den".. primarne? Primarni "ucel" asi nema.. potom co sme ho nasli, tak sem ho mel par dni v Brne u sebe a kdyz sem zjistil, jak je ucenliva a hlavne, jak si rozumime, rozhodli sme se, ze ji do utulku proste nedame a zustane s nama..

Spolecny venceni neni vubec spatnej napad :) Jak uz sem psal, ted je jeste ve Znojme, ale od zari by se to dalo praktikovat :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 08:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Koja - no jo, ono každý zachraňování něco stojí :)))) Najděte jí práci, aby měla nějakou náplň života.. Každej pes potřebuje něco jinýho, některý víc, některý míň a některý ulta super moc zaměstnání, aby jejich život za něco stál :wink: a užili si ho a nebyly u páníčků v šuplíčku s osekanými nožičkami :D To venčení určo zkus :)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 11:13 
Offline

Registrován: stř 14. črc. 2010 09:06
Příspěvky: 32
Bydliště: Brno
Urcite ji do neceho zaprahnem, hned, jak bude s nama v Brne :) Jenom doufam, ze to jeji vyvadeni a strach brzo skonci.. driv, nez nebudeme mit kde bydlet :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 17:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ať ji přítelkyně zapřáhne do práce hned! A trénovat odchody - po minutách. Rozházet stereotipy, neloučit, nevítat. Pokud je přítelkyně doma, úplně bych odbourala zavírání do klece - jinak to moc nemám ráda, ale v tomto případě bych psa na nákupy atd. brala sebou a na tu krátkou dobu uvázala před obchodem. Jinak totiž bude další stereotip: klec = budou pryč táááák dlouuuhooooo, uááááá.
Utahaný pes = hodný pes. Opravdu. A dokud se nenaučí odpočívat, lepší to nebude, spíš je pravděpodobné že když se jí nepodaří rozbourat klec, obrátí destrukci proti sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 17:35 
Offline

Registrován: stř 14. črc. 2010 09:06
Příspěvky: 32
Bydliště: Brno
Stereotyp z klece nebude, zavirame ji tam obcas i pres den, prave proto, aby si to nespojovala s nasim odchodem. A jinak v kleci i pres den lezi/odpociva a v noci spi. Prave vcera se ji podarila rozbourat..
Pokud by byla sama pred obchodem.. to by bylo hroznyho jeceni a vyvadeni, mozna by to odneslo i voditko, uz se ji jedno povedlo prekousat v aute, kdyz sme ji jeste nevozili v kleci, ale uvazanou v kufru.
Diky za rady, snad vsechno dopadne, jak by melo.. :/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 17:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A malej tip, sice budete utahaní taky, ale mě na psa zaručeně zabírá brzké vstávání, týden sjem musela být už v pět ve stáji, vstávala jsem někdy kolem 4:30. Pes šel samozřejmě se mnou a usínal ve stoje :twisted:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: sebeposkozovani
PříspěvekNapsal: stř 01. zář. 2010 11:52 
Offline

Registrován: stř 01. zář. 2010 09:54
Příspěvky: 1
Bydliště: Nejdek
dobry den.. mam psa Benjiho, jsou mu 3 roky. Kdyz byl jeste stene, a byl sam doma (jenom u nas v byte) tak trhal vse co mu prislo do cesty (boty, igelity, vysypaval odpadkovy kos prestoze mel jidlo v misce a kousaci kost) Mysleli jsme, ze kdyz dostane hracky a nechame mu nejakou starou botu tak ze se zabavi ale stale to pokracovalo... pak s tim ale prestal rok byl klid... No ale asi pred mesicem jsem byla na prazdninach spolu s Benjim. Musela jsem, ani ne na pul hodiny odejit a jeho jsem nechala sameho v byte. Kdyz jsem se vratila mel rozdrapane usi az do krve a nemel na nich srst. Pak to delal pokazde kdyz sem si odskocila treba jen na 5 minut a on zustal sam... Myslela jsem, ze ma neco s usima, ale kdyz jsem byla s nim tak nic nedelal... Pak me napadlo ze mu treba chybi domov, jenze ted kdyz jsme doma a on je sam tak si ty usi zase skrabe az do krve. Nemuzeme ho nechat doma ani nikde. Premyslela jsem, ze mu dame takovej ten kuzel kolem hlavy, jenze bojim se ze si zacne skrabat telo. nevim co mam delat, ale vsude ho s sebou tahat nemuzu a kdyz ja chodim do skoly a rodice do roboty musi ostat sam doma. tata rika, ze ho da proto do utulku.. :cry: a to vazne nechci... prosim pomozte co mam delat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 01. zář. 2010 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
a v útulku se jako drbat nebude? :shock: fakt řešení...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 01. zář. 2010 19:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Škoda že nejdřív nečteš..zrovna přímo tady je popsaný rozumný řešení. Právě ho aplikuju na sedmiměsíční fence, kterou jsem jako maličkou přivezla z útulku a od té doby jsem ji neviděla, protože si hned našla rodinu. Nyní se přijela na týden hlídat, do toho poprvé hárá, takže opravdu neví kde jí hlava stojí, ale po několika mých odchodech o tři patra níže (a vydatné vycházce a večeři) už to vzdala a už mě ani nedoprovází ke dveřím :icon_thumright: myslím že pro vašeho pejska i pro jeho uši bude nejlepší si pročíst aspoň toto téma, tatínek může pomáhat..

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 15. zář. 2010 10:11 
Offline

Registrován: pon 06. zář. 2010 17:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Valašské Meziříčí
dobry den,mame taky problem s odchodem a se samostatnosti.Cvicime samostatnost,odchazim z bytu a po nekolika minutach opet prijdu,nevitam ho a ani se s nim neloucim.Vim,ze to chce cas,ale vzdy strasne vyje,sousedka rika,ze mu to vydrzi vzdy tak hodinu,potom je klid,ale po par hodinach treba nachvilicku zas zacne.S tim souvisu i to,ze neco rozkouse.Nechavam mu klacek a hracku na hrani.Dekuji za nejake rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 15. zář. 2010 10:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jak je na tom s odložením? Uvázáním někde, třeba u obchodu? Po těch pár minutách, když se vracíš, vyje nebo je ticho? A platí, že "mrtvý" pes = hodný pes. Půl hodina ráno nestačí. A co mu místo hračky nechat morkovou kost?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 15. zář. 2010 10:39 
Offline

Registrován: pon 06. zář. 2010 17:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Valašské Meziříčí
odlozeni u obchodu jsme zkouseli a strasne stekal.Vyzkousim odlozeni nekde v prirode,privazu ho ke stromu a budu se o par kroku vzdalovat.Kdyz cvicime doma samostatnost a odejdu,tak nekdy zacne knucet a nekdy stekat,vratim se a delam,ze jsem si neco zapomnela doma,opakovala jsem to tak trikrat-ctyrikrat a nakonec jen trosku zaknucel a kdyz jsem se vratila lezel na pelisku v chodbe.Nechavam mu treba klacek,ale zkusim tu morkovou kost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 15. zář. 2010 10:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
e jsem si neco zapomnela doma,opakovala jsem to tak trikrat-ctyrikrat a nakonec jen trosku zaknucel a kdyz jsem se vratila lezel na pelisku v chodbe.

Tohle chce dělat co nejčastějš - je to velice únavné, ale funguje to. Chodit z místnosti do místnosti a zavírat psu před nosem dveře bez jediného slova. Klidně ho těm dvěřmi i "přiskřípnout", aby se do nich příště tak necpal. Nauč ho odložení - je to tu někde popsané podrobně (nejspíš dole v "jak, kde a co cvičit psa), záleží na času, ne na zvdálenosti, na to pamatuj. A hlavně, unavenejpes, hodnej pes!

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 15. zář. 2010 11:02 
Offline

Registrován: pon 06. zář. 2010 17:31
Příspěvky: 11
Bydliště: Valašské Meziříčí
vyzkousime teda odlozeni u stromu,vim,ze je dulezity cas ne vzdalenost,kdyz budu od nej odchazet a zaknuci mam se k nemu vratit nebo se jen pozastavit a pockat az prestane knucet a stekat?Doma jsem zacla za sebou zavirat uz i dvere do koupelky a vzdy knuci.Mam byt 1+1,takze ma pristup vsude a cviceni samostatnosti probiha tak,ze vzdy musim z bytu pryc.Tako s tim souvisi to,ze kdyz nevyje,tak nici veci doma,kouse periny,udela diru do plachty jak vrata,ted v patek mi rozkousal obaly od dvd,dokonce skrabe rohy v chodbe.Jinak povely docela zvlada,naucil se nespat v posteli,pelisek mel vzdt u postele,ale v noci se treba probudil a knoural,ted jsme mu ho dali na chodbu a je klid i treba pres den,kdyz jsme doma.Jinak dekuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 15. zář. 2010 11:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
vyzkousime teda odlozeni u stromu,vim,ze je dulezity cas ne vzdalenost,kdyz budu od nej odchazet a zaknuci mam se k nemu vratit nebo se jen pozastavit a pockat az prestane knucet a stekat?

Právě že jde o čas, ne o vzdálenost! Takže od něj neodcházej, ale poodstup nejdřív třeba jeden dva kroky, tam si sedni a čti si (např.) až tohle bude považovat za normální (bude ležet a třeba si něco kousat nebo spát), tak přidej zase o např metr vzdálenost a tak dokola.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 518 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!