Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:40
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Zdravím, chtěla bych se zeptat možná na hloupou otázku, ale jak krmit štěně.
Mám skoro 5 měsíční štěndo :heart: krmíme ho 3x denně (ani svou denní dávku nesní) vedle toho má nějaký ten pamlsek za odměnu. Dnes mi ale známí řekli, že jí krmím špatně a to tak, že ráno jdu s ní ven, pak jí dám nažrat. Po obědě přijde holka ze školy vezme jí ven a pak dá nažrat to je prý v pořádku, ale večer jí dám poslední jídlo a jdeme ven a tam to prý dělám špatně. Mám prý jít ven a dát jí až pak nažrat, přičemž normálně do rána vydrží nevyvenčená, ale takhle nevím jestli to štěně vydrží do rána se nepokadit. Uvítám každý názor.. :rolleyes:
Snad jsem otázku moc nepřekombinovala a pochopíte to :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
.. dělám to naprosto stejně. jen máme někdy odpoledně větší výlet. Nevidím v tom problém, pokud pesan po jídle nemetá salta :-)

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 12:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
záleží, v kolik hodin večer krmíš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Večer krmím naposled cca 18,30 - 19,00hod.
Pak jdeme ven a domů se vracíme až kolem 21,00hod někdy přijdeme o něco dřív. To pak vypadá, že by i tu další misku snědla, ale nemá nějaký drastický hlad. Tak nevím.. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 13:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ono jde o to, aby hned po nažrání nešla lítat, aby měla chvilku na slehnutí žaludku. Obecně plátí tak 30 - 60 minut.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 04. čer. 2009 22:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
radka.79 píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat možná na hloupou otázku, ale jak krmit štěně.
Mám skoro 5 měsíční štěndo :heart: krmíme ho 3x denně (ani svou denní dávku nesní) vedle toho má nějaký ten pamlsek za odměnu. Dnes mi ale známí řekli, že jí krmím špatně a to tak, že ráno jdu s ní ven, pak jí dám nažrat. Po obědě přijde holka ze školy vezme jí ven a pak dá nažrat to je prý v pořádku, ale večer jí dám poslední jídlo a jdeme ven a tam to prý dělám špatně. Mám prý jít ven a dát jí až pak nažrat, přičemž normálně do rána vydrží nevyvenčená, ale takhle nevím jestli to štěně vydrží do rána se nepokadit. Uvítám každý názor.. :rolleyes:
Snad jsem otázku moc nepřekombinovala a pochopíte to :?

Keď bola Bára šteňa,tiež som to robila takto,aby nešla s plným bruchom von a v klude trávila.Keď bola vonku,blbla a chcela sa hrať,to by bolo po nažraní nevhodné.
Eva Štemberová píše:
Ono jde o to, aby hned po nažrání nešla lítat, aby měla chvilku na slehnutí žaludku. Obecně plátí tak 30 - 60 minut.
U velkých plemien aj dlhšie.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 21:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
Zdravím, řeším zrovna, jestli krmím správně 4 měsíční štěně landseera. Krmíme Arden Grange Large Breed + jednou denně syrové maso. Z čeho mám ale strach, tak to je panostitida, to je moje noční můra, a jelikož tyhle AG granule kombinuju napůl s BARFem, bojím se opravdu přebytku bílkovin. (S předchozím landseeřím štěndem, jsme si opravdu užili:-( ) Takže bych radši přešla na granule míň "nadupaný" na bílkoviny, abych mohla přikrmovat syrovym masem bez obav.
Takže chci kvalitní granule s nižším obsahem bílkovin, abych to mohla bezpečně kombinovat s BARFem.
Rozhoduji se mezi těmito granulemi:
1) FirstMate - Chicken with Blueberries
+ Líbí se mi to povídání o borůvkách :-))
+ Řekla bych, že dobrý podíl bílkovin.
-/+ Nevím co s těmi brambory - ve škole nám říkaly, že vařený brambory jsou pro psy naprosto nestravitelné a syrové naopak jedovaté

2) FirstMate - Maintenance, Maintenance & Large Breed Puppy
- Na druhém místě pšenice.
+ "obsah živin a minerálů upraven tak, aby nedocházelo k poruchám růstu a přetěžování pohybové a opěrné soustavy"

3)Orijen - Puppy Large
- Vyšší obsah bílkovin

4) Nuova Fattoria - Mister Puppy
- Kukuřice na prvním místě - pro tak velké štěně ok???
+ Proteinové zdroje živočišného původu 97 %

Ocením každý názor, díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. led. 2010 23:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Proč dáváš granule? Já mám 7měs. štěndo a od odstavu je na BARF a je naprosto v pořádku. Ona ta kombinace granule a maso není asi úplně nejlepší. Maso tráví mnohem kratší dobu než granule. Navíc nejvíc krmíme kuřecíma skeletama, hovězího má minimum a když, tak napůl s kostma, takže panostitida ze žrádla nehrozí. To všechno najdeš v tématu BARF.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: ned 21. úno. 2010 00:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Zdravím, máme také problém s pažravostí - jednak se po normální porci štěně kouká jakobych to snad nemyslela vážně, že to bylo všecko, a ještě třikrát se k misce vrátí ji prohlédnout, jestli v ní něco nenarostlo, před každým jídlem jakmile ho začnu chystat, tak předvádí dokonalé "sedni" a jen nás hypnotizuje, kdy už mu tu misku konečně dáme - kámen by se ustrnul. No nevydrželi jsme a dáváme mu víc, to asi není dobře, nehledě na to že to leze do peněz...
A největší kámen úrazu je, že v našem nejbližším venčícím parčíku se pořád válí různé hnusy a zbytky od turistů a bezdomovců, různých krmičů holubů a tak. Např. každou chvíli tam někdo vysype na zem kosti od kuřete... je to hrozně náročné ho uhlídat, aby to nežral, a šťourat mu to pak z tlamy... snažím se vyměňovat všecko za mlsky, ale to nalezené samozřejmě daleko líp chutná :mrgreen: Mám strach, že když mu budem dávat předepsané množství granulí, bude to ještě horší, když měl hlad tak se snažil žrát furt i všechna hovínka co našel a že to nebyly jen psí...
Dá se žravé tříměsíční štěně naučit, aby nebaštilo to, co najde na zemi? Dík moc za rady a zkušenosti...

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: ned 21. úno. 2010 08:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Začala bych jinak. Jaké granule krmíte, kolikrát denně mu dáváte, proč mluvíš o předepsaném množství - copak jsou granule léčivo a štěně se vejde do nějaké tabulky, kolik má pohybu, přidáváte mu něco?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: ned 21. úno. 2010 12:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Krmíme jak bylo zvyklé už jen 3x denně Proplan large puppy atletic. Když jsme ho přivezli v 11 týdnech, skoro dva dni jedl hrozně málo, byl tu ze všeho vykulený, protože přišel z venkovského klidu do centra, jezdí nám tramvaje a auta kolem domu a je tu randál, venčení mezi cizíma lidma v parčíku, když do té doby znal jen svou psí a lidskou rodinu - no blázinec. Ale pak se rozjedl jakoby to chtěl dohnat. "Předepsané" množství beru podle údajů na pytli - do 3 měsíců je tam jako horní hranice doporučené krmné dávky 235g a myslím, že australský ovčák není zas tak velká rasa, aby potřeboval to maximum... a teď dostával ještě víc, jenže máme dost nepřesnou váhu, tak jsme to spíš odhadovali.
Je pravda, že abychom se dostali do klidnějšího prostředí, chodíme s ním od začátku na dost dlouhé vycházky 2x až 3x denně (částečně jsme nosili, hlavně schody, ale teď už je dost těžký). Na Letné často potkáváme psiska a tak má výdej energie dost velký, když s nima blbne, a doma se hoďku vyspí a začne zas bláznit po bytě... ale teď jsme mu začli dávat za odměnu kromě psích sušenek i piškoty (každý aspoň na čtvrtiny, odměňujeme maličkými kousky když přijde a když si venku nechá něco vzít a vůbec, když něco udělá dobře...) a zdá se nám, že je skoro tlustý, kromě granulí a mlsů mu dáváme jen občas trošku tvarohu, když se moc tváří, ale nepravidelně.
Uvažovali jsme mu ještě dávat 4x denně, ale nějak se nám ten režim na 3x dobře zaběhl - myslíš, že by to bylo lepší? Dík za reakci!

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: ned 21. úno. 2010 12:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Moje zkušenost: osvědčily se mi velké telecí a hovězí kosti. Buď syrově nepo povařené. Štěníky si z nich ožužlávají maso, pomalu si vyviklávají zoubky a mají pocit že mají stále něco "do huby". Lze je sehnat v makru nebo globusu - pozor hovězí ne vepřové. Také je zaváží vetamix, ale samotnou kost vám nedovezou. V řeznictví můžete koupit tzv harfy (hovězí kosti s masem), ale musíte se dopředu domluvit, aby vám je nechali ve větším kusu, jinak je sekají na malé kousky. Tím by se dala odstranit pažravost. Venku jsou štěňata jako malé děti-co potkají to ochutnají. Tam pomáhá náhubek, protože časté okřikování ausině nebude dělat dobře...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: ned 21. úno. 2010 12:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
v řeznictví se daj sehnati hezký morkový kostičky velký a taky hodně vydržej rpo štěníky taky super

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: ned 21. úno. 2010 13:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Jenže ausiny a např. i rasslové obecně mají netuším proč mizernější zažívání a po tučným (morek) průjmy...

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: ned 21. úno. 2010 14:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Neřešila bych to váhou a takovými věcmi, ale tím, jak vypadá štěník, jestli je v přiměřené kondici a tak. Nedá se nacpat do šablon, někteří psi když dostanou doporučené množství, budou jako soudky a někteří zase hubení. K těm kostičkám bych přidávala také například olomoucké syrečky, prostě něco "voňavého" pro psa, aby pak neměl takovou tendenci sbírat také něco "voňavého".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: ned 21. úno. 2010 21:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
Kosti a syrečky, výborně, díky moc! Ty velké kosti budou super, aspoň ho taky přejde zálusk na nábytek - takhle nás zachraňuje kmínek z vánočního stromečku :newy: , který mu vždycky předhodím místo rohu skříně apod.
S tou kondicí - poslední dobou mi přišel skoro línější než na začátku, do kopce se vždycky vleče jak kdyby už nemohl, ale když pak potká nějakou zábavu tak lítá jak splašenej. Jestli mu jsou cítit obratle když ho pohladím po zádech - no záleží jak přitlačím, přes ty jeho chlupy moc ne... bojím se, aby si nepřetěžoval kosti a kostru, ale když se dost venku nevyřádí tak pak to doma všecko lítá, znáte to...
V úterý jdem k veterináři pro očkování, tak on nám ho posoudí, a v sobotu bychom rádi vyrazili na freečko na Vlčáry, psí společnost miluje tak snad ho to tam bude bavit a my přijdem k nějakým rozumům a snad i trochu pomůžem :drv:

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: úte 02. bře. 2010 21:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 12. úno. 2010 23:45
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha
lenka apenzelka píše:
Moje zkušenost: osvědčily se mi velké telecí a hovězí kosti...


Dík za tip! Uhlík je z nich naprosto nadšený a je od něj někdy až na hodinu klid :shock:
Koukala jsem, jak ty instinkty fakt pracujou: když kost důkladně ožužlá, začne ji nosit po bytě a hledá, kde by ji zahrabal nebo aspoň schoval. Hrozně ho štvalo, že v papírové krabici nejde vyhrabat jamka. Jednu kost si dokonce odnesl na procházku, nesl si ji přes velkou křižovatku a jakmile viděl vhodný záhonek, začal hrabat... pak trochu zapomněl, k čemu to vlastně chce, ale hrabat ho to furt nutilo, tak vedle vyhrabal větší jamku, kost tam spokojeně nechal a já už na něj spěchala, tak jsem to zahrábla sama a odvlekla ho. Druhý den okolo dost čmuchal, ale vyhrabat ji už ho nenapadlo, naštěstí :wink:
Možná je rád, že tam má železnou zásobu...
Teď už mu je beru, mít po bytě poschovávané - pravda docela čisté - kosti nic moc

_________________
Iva a Uhlík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí a vyjíždí při jídle.
PříspěvekNapsal: čtv 18. bře. 2010 19:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jeanny88 píše:
ovesné vločky s kuřetem

Lepší je rozvařená rýže, relativně dost psů má po oves. vločkách průjem natož když už jím trpí. Zbytek co poradila Rea, jen dodám, jak by si byla šťastná ty, kdyby jsi dostala jednou za čas kousek čokolády (nebo prostě něco, co máš moc ráda a je to zřídkady) a někdo by ti na to sahal, otravoval tě... Gratuluju, naučilala jsi si tím štěndo, aby si žrádlo hlídalo :wink: Ale neboj, dá se to napravit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 19:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Mám možná netradiční a vtipný dotaz :))) ale uvítala bych praktické tipy na krmení malých psů. Doposud jsem měla popelnice, teď poprvé budu mít psa malého (tím myslím fakt malého - borderterier). Nechci v žádném případě dávat granule, chci buď syrové přemražené maso a nebo vařit. A s tím vařením mám trochu problém - jak to praktikujete, máte-li někdo pouze jednu takovou blechu? Přijde mi že navařit na tři dny je až až, pak už je to hazard, jenže nevím, jestli se v tomhle případě dá říct "navařit." Opravdu vaříte maso po hrstkách? Masožrouti mi tvrdí, že dnešní psi potřebujou i k syrovému masu přílohu; to opravdu budu vařit tři lžíce rýže a mít mrkev na pětkrát? :) samozřejmě čtu co můžu, ale všichni máte pořádný psy a i pro mě toto bude naprostá novinka (bohužel jsem měla smůlu na alergiky, takže jsme doposud byli odsouzení na hypoalergenní granule a krmení masem nebylo možné).

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 19:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
dávej syrové + zeleninu, příloha není nutná, ale pokud na ní trváš dají se koupit hotové přílohy (i Vetamix nabízí kolínka), které jen přeliješ horkou vodou a necháš nacucat a zchládnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 19:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Takže řešení by bylo nakrájet maso na trojitý porce, ty zamrazit a pak postupně rozmrazovat + jen syrovou zeleninu? Samozřejmě jako štěně toho splácá víc, ale zase nebude dostávat jen maso. Já si taky myslím že jsou ještě plemena, co nejsou tak zdegenerovaný že by musely dostávat tisíc doplňků aby byly schopný strávit obyčejný maso. Já nemám prostor na skladování a pochybuju že někdo bude zvědavej "dělit" se se mnou o Vetamix s našima 3kg na měsíc :D ale tak nějak to vymyslíme, mě spíš děsí ty pidiporcičky jak pro panenku :rolleyes:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 19:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Zeleninu kupuju 1x za měsíc, rozmixuju a rozdělím do sáčků po takovym množství, jaký potřebuju, zamrazim a není problém :)

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 19:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
To chápu, když vidím toho psa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 19:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Na psovi nezáleží, dou zamrazit i malý porcičky :D stačí dát trochu do pytlíčku zauzlit, dát zase a zase zauzlit -do jednoho sáčku se ti pak vejde i třeba 5 porcí :)

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 20:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Z toho tři zůstanou za nehtama :finga:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Presne jak rika Vhera, takhle jsme do delali s jidlem pro civavu, kazdej sacek mel pak nekolik 'boulicek', vzdycky se jedna odrizla, dala rozmrazit a bylo. Vyhoda je, ze se ti do mrazaku vejde jidlo fakt na dost dlouho :D

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 20:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mě bere Vetamix kamarád co má chovnou stanici brazilských fil - já si pak maso naporcuju na dvoudenní kousky a zamrazím. Pro prcka se dá i kupovat maso ve zveráči - bývá trochu dražší, ale při malé spotřebě to nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pon 16. srp. 2010 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Super je, že se do dvoušuplíkovýho mrazáku "vejdem" obě. Já s Míšou a blecha s masem, to je fér :icon_thumright: mít doma dvousetlitrovej mrazák a k němu bernardýna je sice můj sen, leč velmi vzdálenej :-k

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 07:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Já mám malý psy a v poho. Velmi se mi osvědčily tzv. polské granuláty z masopropsy. Bohužel je začínají z nabídky vypouštět. Výhodu to má v tom, že maso je namleté a namražené po malých hrudkách, takže si odsypeš, kolik zrovna potřebuješ - kilový pytel mám pro dva 7kg psy na pětkrát. Zeleninu mixuju každý den čerstvou, podle toho, co mám zrovna v lednici nebo na zahradě. Blbý je, když máš kilovou hroudu zmraženýho masa a potřebuješ z toho dostat jen miniporci - to teď dělám tak, že ho nechám tak dvě hoďky "povolit" a naporcuju ho velkým nožem na 4-5 dílů a ty nastrkám zpátky do mrazáku.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 07:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Já mám malýho čokle a barfujeme naprosto bez problémů. I s malým mrazákem. Když nemám mletý, který se dá ještě zamražený nařezat pilkou na železo, tak nechám třá křídla lehce povolit, oddělím, dám do krabičky a hotovo. Docela se mě osvědčily ty zamykací krabičky na potraviny, maso se v nich kazí mnohem pomaleji. A zelenina se dá eventuelně nastrouhat a zalejt vařící vodou. Já když nakupuju zeleninu, schválně nakupuju ty malý zmetky, protože mu to bohatě jako porcička stačí... a maso kupuju normálně ve zveráku, nebo v řeznictví, to třeba seženu něco občas i levnějš než v tom zveráku. Minule jsem to počítala a na vetamixu bych ušetřila asi 100 za měsíc, což je sice hezký, ale není to taková úspora, abych kupovala novej mrazák, jak bylo v plánu. Akorát člověk holt musí chodit nakupovat častějš, nebo je odkázanej na lidi,co berou třá ten vetamix, nebo něco jinýho, pokud třeba berou často a jsou ochotní ti pokaždý pár věcí vzít...

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 08:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
A taky je celkem good nakupovat v hypermarketech maso s 50% slevou, který prochází v den prodeje nebo den dva po něm. Včera jsem koupila např. kuř. žaludky plato za 12,-. To samý mají i u balený zeleniny - kupovala jsem mísu ředkviček za 4,-, dva lilky za 10,- apod. Pokud vím, mají tyhle "akce" v Bille a Kauflandu.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 08:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Já si nejsem úplně jistá, jestli bych těm předem mletým, neidentifikovatelným směsím úplně věřila :hmm: nedávno jsem měla tu čest vidět "špatnou" várku nějaký hovězí drti z Vetamixu, bylo to evidentně zamražený zkažený-děsná rychna. Ten kdo to rovnou vaří ve velkým na to asi těžko přijde, ale při tom rozmrazování to bylo hned znát. Prý se občas stane, že jsou např. kuřata zasmrádlý, kamarádka z Vetamixu krmí víc velkých psů a říkala, že tak 15% z těch dodávek vyhodí. Na druhou stranu "lidský" maso narvaný hormonama musí být taky asi super výživová hodnota, to bych se spíš bála, že se jednoho ráda probudím vedle nějaký anabolický kreatury :grr:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 08:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Vetamix nekupuju a nikdy jsem nekupovala, ale tohle jsem slyšela už od hodně lidí. U masa z masopropsy se mi to nikdy nestalo - naopak maso od nich má krásnou barvu a vypadá a voní čerstvě (až na drštky :rolleyes: ) a ani psi s ním nikdy neměli sebemenší problém. Krmím s ním už asi rok.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 08:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Objednávám z vetamixu už rok a nikdy sem nic zkaženýho nedostala... ale kdyby jo tak oni to bez problému vyměněj. Na to je tu ale jiný téma

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 08:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
To maso je zhruba tak nastejno. Já osobně neberu vetamix ve velkým, jen občas koupím kartony fíků a mlsíků na víkendy, beru ve zveráku, kde se dá sehnat maso od skoro každý firmy. Jednou mi křídla smrděly, ale to prostě nevím, kde se stala chyba, nikdy nevim, jestli to ve zveráči nenechali rozmrazit a podobně. Jinak když jsme brali přímo z vetamixu naposledy, tak jsem odtama měla 10kilo různýho masa a nic nesmrdělo. Asi mám fakt štěstí. A navíc, berou reklamace, na tyhle věci. Takže já v tomhle ohledu problém fakt nemám. Ty předem mletý směsi jsou vcelku fajn, je to takový zpestření. A pes mi na tom fakt zatím neumřel. :-)

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 08:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
To je fakt. Bude to v poho. Jsem zase moc zodpovědná, kašlu na to :hura: pořád lepší cokoliv než granule. Mmch.jsem měla super zkušenost s jedněma masovýma „konzervama“, jezdila jsem kupovat přímo do výrobny, protože to mám ve vedlejší vsi. Jsou to hrubomletý směsi, nedávají to do konzerv ale do těch „salámků“ a jak se mi fenka podělala téměř po všem, tak tohle mohla spokojeně baštit i bez granulí.
Chovají už roky bernardýny a dostal se k tomu prý tak, že pořád nemohl najít to nej co by vyhovovalo všem jeho psům. Každopádně je to sympaťák, o krmení docela ví co mluvit a neváhá návštěvníka kdykoliv provést :) je to obyčejný vesnický člověk, řekla bych se selským rozumem a nenakrmenej reklamou, ale má přehled. Jen nevím, jestli tady můžu psát výrobce. Brala jsem hovězí nebo králičí a vždycky to krásně vonělo, byly tam jak kusy svaloviny, tak i chrupavek, mrkev, hrášek..dávala jsem k tomu jen vlákninu, ale to bylo opravdu špatný zažívání, který si vyžadovalo pozornost. Takže to je další možnost pak na dovolené bez mrazáků, kterou jsem ochotna s naprosto klidným svědomím podávat. Jen mají asi 710g, což blecha nestihne za tři, max. 4 dny zbaštit, ale pro 23kg psa to bylo naprosto ideál.
Jinak ty konzervy jsou občas k bl*tí.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 13:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Stran vaření- vařené maso mi vydrží v lednici dýl než dva dny -bez problémů i celý týden.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: úte 17. srp. 2010 16:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Hnid...máš SZ. Jinak moje kámoška má taky borderteriérku, oni jsou suprový :mrgreen: ...

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Zdravím, mám otázočku - kedy ste prešli na kŕmenie 1x za deň? Skoro všade sa píše, že v roku psa, ale moja fenka bude mať teraz 11 mesiacov a hoci doteraz zožrala vždy všetko, posledný týždeň nikdy nezje celú dávku - zatiaľ ju kŕmim 2x - ráno a večer. Je ešte skoro prejsť na jedno kŕmenie za deň? Mne sa tak zdá, že by jej to už stačilo. Už má aj asi mesiac po prvom háraní, mám pocit, že už tak trošku dospela, aj keď je to stále ešte hravé šteňa, ale neviem, či pochopíte, ako to myslím, ale už nie také pošahané ;-) - proste vidí sa mi už vyspelejšia, že už toľko energie nespáli a preto si myslím, že by jej už viac vyhovovalo aj to jedno kŕmenie denne. Alebo by to bolo ešte skoro a to slabšie žranie je len prechodné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 12:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Krmím dvakrát denně oba psy (5 a 8 let). Nenapsala jsi (nebo jsem to přehlédla) čím krmíš.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Kŕmim várou - vždy kus mäsa, nejaká zelenina, niečo na zahustenie - celá dávka mi vojde do litrového vedierka - teda teraz má za deň dve takéto vedierka. Fenka je kríženec vlčiaka, teraz meria cca 58 cm a váži 28 kg, takže zatiaľ to bolo v poriadku, skôr som musela dávať pozor, aby moc nepriberala, len teraz akosi menej je a aj sa trošku skľudnila, ale nie tak, že by jej čosi bolo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 13:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Jestli má problémy s celou dávkou, klidně jí nech 2 denně. A jestli to dobře chápu, má tam přílohy? Jsou zbytečné... A je normální, že pes jak dospívá a ukončuje růst, tak žere míň.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 13:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Taky bych klidně nechala krmení 2x denně a menší porce, ale ty přílohy jsou opravdu zbytečné - zvlášť, pokud nedojídá a navíc máš strach z přibírání. Maso (vč. kostí) a zelenina (občas) bohatě stačí.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Zita píše:
Jestli má problémy s celou dávkou, klidně jí nech 2 denně. A jestli to dobře chápu, má tam přílohy? Jsou zbytečné... A je normální, že pes jak dospívá a ukončuje růst, tak žere míň.

Ja som už na prílohách vlastne automaticky ubrala,keď som videla, že ich nepotrebuje. V podstate necháva v miske iba tie + zeleninu a vývar, mäso zožerie ešte vždy všetko. Takže tie prílohy vynechám úplne a teda je lepšie kŕmiť stále dvakrát, ale menšími porciami, ako jej obe dávky spojiť do jednej a dať len napr. večer? Ja som myslela, že za celý deň lepšie vyhladne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
To záleží na psovi, některým to vyhovuje, jiným ne. Musíš sledovat toho svýho a podle toho se zařiď. Anebo to udělej podle sebe a nech psa, ať se přizpůsobí.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 14:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
**EFCA** píše:
To záleží na psovi, některým to vyhovuje, jiným ne. Musíš sledovat toho svýho a podle toho se zařiď. Anebo to udělej podle sebe a nech psa, ať se přizpůsobí.

No práveže sa už tak nedočkavo nevrhá na misku, keď jej dávam žrať, tak mám pocit, že vlastne asi ani nie je hladná. Mne je to v podstate jedno, či ju budem kŕmiť raz, alebo dvakrát, kľudne sa v tomto prispôsobím jej potrebám :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 14:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Já bych se přikláněla ke krmení dvakrát denně, protože krmíš masem a to tak dlouho v trávicím traktu nezůstává jako granule. Zmenši porce a uvidíš.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 14:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
**EFCA** píše:
Já bych se přikláněla ke krmení dvakrát denně, protože krmíš masem a to tak dlouho v trávicím traktu nezůstává jako granule. Zmenši porce a uvidíš.

Fajn, tak to skúsime s tými menšími porciami úplne bez príloh a uvidíme, čo to urobí :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 14:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
:icon_thumleft: Udělala bych to taky tak. Hladná asi je, jen se prostě s věkem klidní a už to není ten mladistvý vlčí hlad... Mně naše mladá při servírování žrádla jako štěně skákala až nad hlavu a teď už se taky tváří "ok, tak já to teda sežeru" :-) Navíc se taky blíží jaro - jak se oteplí, zvířata maj menší energetickou spotřebu, a taky po hárání není uplně od věci trošinku ubrat.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 15:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Retrívra krmím jednou za den od jeho cca 4 měsíců. Vačici jsem krmila 3 - 4 za den do cca 12 měsíců, jinak zvracela. v CHS u policajtů se štěnda do 3 měs. krměj 3 za den, pak dvakrát za den. Individuálně někteří psi jen jednou. Takže se vykašli kdo co říká a krm podle toho, co vyhovuje psu :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!