Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:43
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Obezita
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 09:42 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Sendinka(10 let) jako malá prej hodně zkusila, dostali jsme jí ve 3 měsících a byla hodně zanedbaná a všeho se hrozně bála, ne jako každé štěně co jančí, ona vždy byla taková zaražená. Časem se to samo zlepšilo, ale... členy rodiny je vidět miluje ale dává to najevo jen když přijdeme pak je raději furt sama a moc se nezapojuje do ničeho. Například chození ven je s ní veliký problém, kolikrát nejde ven i více jak 20 hodin.... prostě s ní doma nehnu, musím jí třeba vynést ven před barák, vyčůrá se a zase domu. Vím že to neni zdravé, tak se snažíme tomuto max. vyvarovat, ale od mala prostě nechce moc chodit ven, leda když jdeme 2 a více lidí z rodiny tak pak je menší problém jí dostat ven. No a co z toho vyplívá je obezita měla by mít něco kolem 11 kg a má 15 kg. Vaříme jí většinou drůbeží žaludky a někdy s přílohou někdy bez, ale když dam menší porci tak pak je vidět že nemá dost a ona když má hlad furt štěká-to je problém, bydlíme v bytě tj nemůže štěkat dlouho aby si někdo nestěžoval a já nevím jak jí říct že už nic neni, má stálý přístup ke granulím K9 ale o ty samosebou projeví zájem jen v případě té největší nouze. Nevím čím toto zpravit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 09:42 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Za prvé aby redukovala a za druhé aby neštěkala-neměla hlad. Jak jsem psal je především zvyklá na vařenou stravu. Zeleninu nikdy moc nemusela. Už se trochu o ní bojím, k jejímu věku a váze prý mohou být zdravotní potíže, říkal veterinář, a řekl at jí nechame půl roku jen na granulích nevim jestli je dobré jí takto hned odstavit nebo jestli je vůbec dobré přejít jen na granule. Díky moc lidi za každou radu ;) Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
snížila bych poměr těch žaludků a zvýšila proci příloh - balastu který jí zasytí. pokud granule nežere vynechala ybch je uplně je to podle mě zbytečné. a snažila bych se zvýšit pohyb jak jen to pujde takže idkyž nechce- vzít jí odnést ven a projít se s ní

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 09:54 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Super děkuju za každou radu jen co je to ten balast


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 10:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pěkně si vás vycvičila... až na to že jestli je jí opravdu 10 let, tak hledáte řešení dost pozdě.

Nechce ven? K čemu máte vodítko - nevěřím tomu že se nechá táhnout po břiše (a když už, tak ne dlouho). Jenže v jejím věku a nadváze to zase nesmíte s pohybem přehnat.
Štěká? Pokud bych chtěla být potvora, vemu její štěkání jako povel k procházce. Tedy místo jídla dostane vodítko a jde se. Ono by ji to štěkání rychle přešlo.
Problém je ale opravdu v tom, že 10 let jste poslouchali vy ji, tak se teď těžko bude přeučovat proč je to najednou jinak.
Se žrádlem bych určitě přešla na něco méně energetického, zeleninu po troškách přimíchávat, dávky nesnižovat radikálně, ale postupně. Žádné pamlsky, žádné ochutnávání nebo zbytky.
Umí nějaké povely? Zaměstnejte ji cvičením. Chce přídavek? Dobrá, dostane kousek, ale ať si ho vyčenichá.

Prostě po troškách přidat pohyb a ubrat žrádlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 11:19 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
Peťo taky moc děkuju ano máš pravdu ona vycvičila nás ne mi jí a vím že hledat řešení ted je už hodně pozdě, ale začala mě hodně nezpokojovat ta nadváha a hlavně něvěděl jsem kde hledat rady až sem narazil včera na toto forum ;) snad nám to s ní pomůže


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 11:56 
Offline

Registrován: úte 15. čer. 2010 08:07
Příspěvky: 102
Bydliště: Praha
A ještě k tomu vodítku většinou mam popcit že by si nechala raději utrhnout hlavu než aby šla tj radši já ustoupím, ale asi to je chyba ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 07:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
jak jste si nekteri urcite vsimli,arwen hrozne pribrala. v pulce srpne vylinala,to byla docela normalni,ne uplne stihlous,ale pak snad ze dne na den hrozne nakynula.snizila jsem ji porce,kure ji trochu varim,davam ji brambory,aby nemela hlad,ale prijde mi,ze tloustne ze vzduchu. zacaly jsme zase chodit po kopcich,ne moc,ted jsme usly asi jen 7 km,ono tech 10 je pro ni tak akorat.ale chtela jsem se zeptat,jestli muzou mit na tloustnuti vliv hormony pred haranim. blizi se totiz podzim a s nim mozna 2.harani.tak jsem si rikala,ze by to mohlo byt i tim,protoze takhle nakynout "pres noc" mi neprijde zase tak OK. nebo je mozny i vliv stitne zlazy? proste musi shodit,to se neda nic delat...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
změn jí poměr maso příloha oprvadu minimum masa a hodně přílohy. zajed na veterinu jí zvážit pokud nehodí do 14 dnu apson 1kg po tom co jí změníš dávku a začneš s ní víc chodit začla bych hledat rpoblém jinde

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
diky. a tech brambor muze byt,no nerikam jakekoliv mnozstvi,ale hodne? a ta souvislost s haranim nebo stitnou zlazou tam byt muze? samozrejme ji zkusim nejdriv zhubnout a pak to eventuelne resit,ale spis me to zajima teoreticky.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 10:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Může a pokud je hotová po 10 km, tak bych udělala i vyšetření srdce, to jsem ti na Vítkově zapomněla říct.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 10:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
obojí muže s tím háráním nevím no teoreticky jo ale nidky sme to neviděla štítná žláza ano smaozřejmě

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
ajka píše:
změn jí poměr maso příloha oprvadu minimum masa a hodně přílohy.
a takhle pes zhubne? Já myslela, že je to naopak :-k

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 11:29 
Offline

Registrován: úte 08. čer. 2010 14:18
Příspěvky: 12
Bydliště: Bratislava
Mellorn, nezadržiava v sebe vodu, ako je na tom s močením, nie je to niečo s ľadvinami, nemusí byť pribratá ale opuchnutá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 11:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Přílohy ve smyslu vlákniny - zelenina, brambory, otruby.. ne rýže a těstoviny, po tom by opravdu přibral. Nebo je ještě možnost přejít na lajtkový granule....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Eva Štemberová píše:
Může a pokud je hotová po 10 km, tak bych udělala i vyšetření srdce, to jsem ti na Vítkově zapomněla říct.


no hotova uplne neni,spis po tech 15 toho ma akorat a to neni udejchana,podezrivam ji ,ze ji boli nohy. :( je objednana na aquaterapii k ortopedum do stodulek,aby si ve vode nasvalila zadni nohy a prej je to i dobre k hubnuti.
priznam se,ze se zacinam trochu bat toho ,co se na nas zase vali za zdravotni problemy.nechci propadat panice,ale ta arwen uz toho ma za sebou celkem dost na to,aby me to nechavalo uplne klidnou...

hlavatam- no,kdyz ji prohmatam kozich,tak citim tuk a necitim vubec zebra. jak se pozna,ze zadrzuje vodu nevim,prijde mi to jako sadlo. :-k cura normalne myslim.ja s ni asi fakt zajdu na tu veterinu k doktorce malikove na nejake komplexni vysetreni..

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 11:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo tak to jo, to jsem tě špatně pochopila. Aquaterapie je podle mě zbytečný luxus :oops: stačí plavat venku sama - když ti tam vleze, tak se plavání podél břehu dá zvládnout povelem. Nebo pořiď neopren a plavej s ní :wink: A taky tahání, na sledovém postroji, pokud má v pořádku lokte a ramena.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Mellorn, po vodě zůstane v kůži důlek, tuk je pružnější.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 12:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Eva Štemberová píše:
Jo tak to jo, to jsem tě špatně pochopila. Aquaterapie je podle mě zbytečný luxus :oops: stačí plavat venku sama - když ti tam vleze, tak se plavání podél břehu dá zvládnout povelem. Nebo pořiď neopren a plavej s ní :wink: A taky tahání, na sledovém postroji, pokud má v pořádku lokte a ramena.


no jsme objednani na vstupni konzultaci a taky se rozhodnu podle ceny,zase se nemuzu nechat zruinovat.ale jednou tejdne bych to zvladnout mohla.
no,ona prave do te vody nechce,pokud je studena,tak plavat nebude,neni motivovatelna na klacky,leda bych ji tam musela hazet piskoty,to je jeste ochotna si pro ne doplavat.spis se tak cachta.
no a jak to ma s tahanim na postroji uz vim taky. netaha.nebo hrozne malo.takze resim to,ze musi zhubnout pohybem a dietou,ale pohybu zase nezvladne tolik,protoze neni zas tak dobre nasvalena.
hlavne nevim,jake ma lokty,ty jsme nedelali,ale za rok mame mit kontrolni RTG u Duchka,jak se ta dysplazie vyviji,tak ji je necham udelat taky...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 13:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Mellorn aquaterapie rozhodně není žádnej luxus, pokud si to můžeš dovolit, choď tam s ní. Bavila jsem se o tom na konferenci s Beránkem a fakt jsou schopný to nařídit psoj a jeho problémům na míru. To ty ve vodě nezvládneš. Tahání jí můžeš učit na pneumatice, kámošky pes takhle krásně nasvalil, jinak netahá, jen když ho mám já zapřeženýho s Trixou, ale to proto, že se přebíhaj.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 13:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Myslela jsem to samozřejmě vzhledem k financím. O příznivém vlivu nepochybuju!

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
správně dávkovanej pohyb- aneb ne chodit deněn naráz 15km ale třikrát deně zezačátku třeba 3 a zvednout na 5 a víc psotupně jí krásně nasvalí. další věc je běhání do kopce v hlubokým sněhu a i jeslti brouzdá tak v tý vodě

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 15:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Mellorn píše:
jak jste si nekteri urcite vsimli,arwen hrozne pribrala. v pulce srpne vylinala,to byla docela normalni,ne uplne stihlous,ale pak snad ze dne na den hrozne nakynula.snizila jsem ji porce,kure ji trochu varim,davam ji brambory,aby nemela hlad,ale prijde mi,ze tloustne ze vzduchu. zacaly jsme zase chodit po kopcich,ne moc,ted jsme usly asi jen 7 km,ono tech 10 je pro ni tak akorat....

Mellorn, tohle znám poměrně dost z vlastní osobní zkušenosti - dlouho nic moc neděláš, skoro se nehejbeš, žereš jak prokopnutá, dlouhou dobu nic nic nic a pak najednou lup a skutečně třeba ze dne na den nedopneš valnou část šatníku. Sama si psala, že Arwen je líné čévéčko a ty línej člověk, že těm prochajdám až tolik nedáte. Pokud nemá vyloženě vážné onemocnění, což by ti měla říct vyšetření u veta, prostě je jen bez kondice a tlustá. Je mi až skoro líto psa, kterej je v mladym věku hotovej po deseti kilácích, nebo ho snad bolej nohy po sedmi kilometrech venčení. Neumim si ani představit tlustý čévéčko, bez svalů na nohách. Přitom Arwenka je ten (z mého pohledu) krásnej typ čsv, tak se za ní přimlouvám, pokud není vážně a těžce nemocná, vrať ji do podoby atletického aktivního běžce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 15:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
gerda má čtyřky kyčle tajkže tomu pohybu to musí přizpusobit- proto sme psala o dávkování rpocházek

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 15:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
jo to je jasný, jenom právě pes s dysplázkou by měl bejt pořádně nasvalenej správnym pohybem, aby svaly pomáhaly držet ty vyvaklaný hlavice kloubu, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 15:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jistě ale to už je na jinou debatu která tu už dlouho existuje stačí si jí přečíst

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 16:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
snad pomůže ten aqua-aerobic na zhubnutí, no.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 16:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Gerda píše:
snad pomůže ten aqua-aerobic na zhubnutí, no.

ten apuatraining neni primarne na hubnuti,ale prave pro bezpecne nasvaleni pod lek.dohledem,je to pro psy po uraze,operaci patere apod.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 19:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
ajka píše:
gerda má čtyřky kyčle tajkže tomu pohybu to musí přizpusobit- proto sme psala o dávkování rpocházek

od kámošky pes-čsv má kyčle trojky, říkal jí vet tu na VFU, že to u čsv není problém, páč ty klouby netrpí tolik jak kdyby tu trojku měl např. NO, že u čsv je to spíš o psychickém problémů páníčka....takže pokud Arwen není vyloženě bolestivá......je lepší spíš se na rtg neohlížet a dát jí normální zátěž, dlouhé procházky co do km, tomu úměrný běh atd atd.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 19:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nějak nevím, jak na to může mít vliv, zda je čsv nebo obyč ovčák... jinak Arwenka chodí blbě, ale to už jsme OT.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 19:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
Nějak nevím, jak na to může mít vliv, zda je čsv nebo obyč ovčák...

to netuším, nejsem ten vet, prostě jí to tak řek, asi to myslel tak, že NO mají už po x generací víc odvařený klouby.
Arwen jsem chodit neviděla, stejně jí krom asi kloubní výživy pomůže jen to větší nasvalení a to prostě doma v pelechu nezíská.
O Arwenčině pohybu píše Gerda výše.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 20:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
v každém případě obezita těm kyčlím neprospívá, spíš se doporučuje držet zvíře v lehké vyhublosti. Dost nechápu jak jste si po delší době daly 7 km - to dáš za normální dvouhodinovou vycházku pomalejším tempem. Se dvěma psiskama jsem kromě normálního vyvenčení dávala denně tříhodinovku a pomalu jsem u toho rozhodně nechodila. Když jsme v dešti nebo mrazu dali jen hodinu, měla jsem pocit že je týrám. S jedním tolik nechodím, je hrozně líný, ale 7km bude denní minimum ve "flákacích dnech"(celkově za den).
Určitě bych tyhle "delší" (u vás těch 7-10 km) procházky zařazovala 2-3x týdně, řiď se tím jestli ji to nebolí. Postupně až trochu shodí tuk a nabere svaly, dala bych jednou delší, příště kratší, ale se zapřaženou zátěží, postupně se propracovat třeba k 5ti km se zátěží, to už by měla být slušně nasvalená. A ty svaly jí udržovat, ať tu kyčel něco drží, když má klouby v háji. Je dost možné že chodí blbě právě proto, že nemá svaly

ad NO x ČSV nemůže být rozdíl v úhlení kyčlí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: stř 22. zář. 2010 20:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
ad NO x ČSV nemůže být rozdíl v úhlení kyčlí?

jo pardon, já prve četla o "loktech", nevím kde jsem to vzala, tak to pak být může asi

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář. 2010 07:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Petra píše:
Dost nechápu jak jste si po delší době daly 7 km - to dáš za normální dvouhodinovou vycházku pomalejším tempem. Se dvěma psiskama jsem kromě normálního vyvenčení dávala denně tříhodinovku a pomalu jsem u toho rozhodně nechodila. Když jsme v dešti nebo mrazu dali jen hodinu, měla jsem pocit že je týrám. S jedním tolik nechodím, je hrozně líný, ale 7km bude denní minimum ve "flákacích dnech"(celkově za den).


hele,zase si to nepredstavuj,ze jsme se valely 14 dni na gauci a pak jsem ji vytahla do lesa. my chodime,ale spis za prahu nekam do kopcu a to jsme treba chvilku nechodily,jinak pohyb ma.ale chci s ni chodit vic.snazim se,aby se vyblbla se psama,coz treba hodne skakat,prudce zatacet by taky nemela,ale prece ji nebudu vodit celej zivot na voditku,co by z toho mela.chci aby z toho zivota mela i nejakou radost.i kdyz to vodeni na voditku se mi doporucovalo.to samy i s tou lehkou vyhublosti. urcite nechci aby byla tlusta,ale aby se pes celej zivot nemoh nazrat,to taky nechci. to radsi,at se vic hejbe.

ajko,muzu ji teda davat brambory rano i vecer? aby zase nebyla prebramborovana.a vlocky by mohla?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář. 2010 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
melorm mužeš klidně i odpoledne s vločkama nevím

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář. 2010 10:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. bře. 2009 14:34
Příspěvky: 73
Bydliště: Praha
Mellorn - me oba coklici po vlockach pribiraj, nevim jestli to tak funguje obecne, ale u nas jo, takze spis bych s nima byla opatrna.

_________________
Katerina, Apollo a Betty
http://www.fcretriever.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář. 2010 18:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
k obezitě - můj pes nikdy nebyl titěrnej, vždycky spíš tlustější než štíhlejší :-))) Teď jsme měli na hlídání Mařeny kamarádku, kokřičku, vyloženě tlustou. Krmila jsem holky celou dobu rybou, k tomu jsem dávala zeleninu s vývarem. Za těch deset dní Amálka viditelně zhubla, na veterině se dokonce podivili nad změnou kvality srsti (to mě hooodně překvapilo, za deset dní bych to nečekala). Mařena zhubla jenom malinko. Rybku jsem mohla dávat v trošku větší porci, zeleniny jsem přidala kopec a porce tak byla veliká a holky byly spokojený a nažraný. Po vločkách mě osobně pes spíš přibral. Jasně že tohle je všechno popsaný v témě o krmení, nicméně zrovna právě pes s dysplázkou by měl nasvalit nutně. Dysplázku v rameni mám taky, naše mistrová z toho měla docela i radost, že kloub má teď daleko lepší a větší rotaci, ale nutila mě pořádně navalit, aby rameno nebylo pořád jen vykloubený, svaly ho udržej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: čtv 23. zář. 2010 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak rybička je clekově hodně dietní takže věřím že ta jo ta na hubnutí určo a tu srst po deseti dnech taky- když začnu dávat pangamin je vše lepší do týdne

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 07:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Maličko odbočím, ale opravdu jen maličko. Můj otec ve svých šedesáti letech zjistil, že měl jako dítě vykloubený obě kyčle a že je celý život má posazený úplně jinde, než kde mají být. Neměl nikdy žádné problémy a jen díky tomu, že je celý život aktivním sportovcem, nemá na těle jediný gram zbytečného tuku a atletickou postavu by mu mohl závidět kdejaký teenager. Takže problém, který by nenasvaleného tlouštíka složil ve dvaceti, s nutností operace atd. se projevil teprve teď, když ho ty kyčle začaly trochu pobolívat. Nutno ale taky určitě vybírat správný druh pohybu, táta dělá orientační běh, což je vytrvalostní disciplína po měkkém lesním terénu, takže pro jeho problém ideální.
Věřím, že psí problémy s kyčlemi půjdou řešit úplně stejně.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 07:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ano, pokud se jedná o čistou dysplazii, když už je tam rozjetá artoza a tudíž stálé mechanické poškozování, na to ti nasvalení nepomůže (teda pomůže, ale ne tak, jak ty popisuješ a jak je to možné i u psů).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 08:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Jemu se právě ta artroza rozjela až v těch šedesáti, a to údajně proto, že koub byl sice jinde, ale tak perfektně drženej svalama, že se neopotřebovával o nic víc, než kdyby byl na svém místě. A taky táta opravdu nikdy nevážil zbytečně moc. Jasně, že kdyby začal sportovat až třeba ve třiceti, tak už to nevytrhne.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 08:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jasně, tím jsem jen chtěla říct, že když už má pes protíže, je pozdě. To chce mít v kondici už psa od štěnda. Hlavně psy, který k tomu mají predispozice - labíci, NO, psi po rodičích s problémy... A tak se spousta lidí ani neodví, že jejch pes má DKK a jak vysokou.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 09:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
no,u arwen jsem ty vysledky vubec tak spatne necekala.vsichni sourozenci 0/0,tata bez nalezu,mama 1/2.
ale snad je dobre,ze je to cevecko,treba ma prognozu se i s temihle kyclemi dozit vyssiho veku,pokud tomu budu pomahat a drzet ji v kondici.
brambory zere s chuti,davam ji tam trosku netucneho tvarohu.
jak psala gerda ,ze krmila ty cubiny rybou a zeleninou,tak me napadlo ze k tem bramboram bych ji mohla varit nejakou zeleninovou smes s pytliku,aby toho bylo na objem opravdu hodne.syrovou do ni nedostanu,leda drobne nakrajenou a pridanou k masu,vetsi kusy by uspesne vypreparovala,takze rozstouchat to s var.bramborama+zalit vyvarem z masa by ji mohlo i chutnat...jako vitaminy ma chlorellu+mikromineral. a bude znovu i cas na bomazeal.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 10:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
ajka píše:
když začnu dávat pangamin je vše lepší do týdne

Pangamín bych u žravého psa asi zvažovala - já ho teď poprvé v životě koupila, jen kvůli vyzkoušení, ale ještě jsem ho dávat nezačala, protože mám psa kyselinu a pokud jí to ještě zvýší apetit, bude šílená. Srst nahonit nepotřebujem, Mařena má přenádhernou hedvábnou lesklou srst, které není co vytknout. Ale na Amálku pangoš zkusíme.

Mellorn píše:
.
.syrovou do ni nedostanu,leda drobne nakrajenou a pridanou k masu,vetsi kusy by uspesne vypreparovala,takze rozstouchat to s var.bramborama+zalit vyvarem z masa by ji mohlo i chutnat...

Mě holky žerou i syrovou, je fakt, že zeleninu mixuju a míchám s kefírem, to prostě milujou, takže přes den, pokud "chcípaj" hlady, dostanou malou krabičku se sváčou v podboě mixlé zeleniny s kefírem. Zeleninu přihazuju do vody k vařenému masu, až úplně nakonec, jen aby se malinko ovoněla masovým vývarem a změkla. A dávám na malinký kousky, chutná jim to, i když se Amála v prvních dnech po zelenině ofrňovala. Ale s rybou by snad snědla i citron, kdyby tam byl nakrájenej :-))

Jinak hodně souhlasím se Zuzkou s příspěvkem o kyčlích, vlastní zkušenost mám jen s rukama (ramena a loket), zprostředkovaně pak sportovce, co po úrazech a snížení fyz kondice teprve přišli na to, že vlastně mají problémy s klouby, což předtím netušili, protože svaly tomu hodně pomohly. Nemluvim o artroze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 10:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
ja si rikam,jestli jsem neco nezpackala v dobe vyvinu stenete,ale pretezovana nebyla,ona nebyla nikdy moc akcni,ze by byla strelene torpedo,jak byvaji nektera stenda,celkem rada odpocivala se mi zda. taky tomu mohlo "pomoct" to,ze byla v pul roce na te operaci strev a zasekla se i s rustem,ja fakt hodne mala. rudova vlcice ji ted ve 4,5 mesicich dorostla.
srst ma peknou,hedvabnou.mozna si to naplouvam,ale zda se mi,ze trosinku shodila.dneska jsme sli rano asi 5 km a byla v pohode.ale musim vstat o hodinu driv,v 4;45,abych to stihla na sedmou do prace.ale co clovek pro toho psa neudela 8)

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 11:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
ja si rikam,jestli jsem neco nezpackala v dobe vyvinu stenete...

Hele, to je fuk... teď je teď. Teď můžeš akorát čubinu shodit na váze, nasvalt a podávat něco na podporu růstu chrupavek. Je na to dobrá i aloe vera např.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
něco na podporu růstu chrupavek. Je na to dobrá i aloe vera např.

nebo kolagen....dávám Rokynovi Colafit, taky je na tom se zadníma všelijak.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Neblázni, zas to nemusíš všechno stihnout za jeden týden přce, když budeš dluhodobě ve spánkovym deficitu, budeš zas marodná ty. Prostě jí sniž porci, odpo přidej na procházkách, hodně choďte, poraď se s vetem krz tu dysplázku, jako já osobně bych asi prachy za ten aquaaerobic nevyhazovala, když psu můžeš hodně pomoct správně dávkovanym pohybem, tim neřikám ani omylem, že je na nic, to ne! Pozor, jen řikám, že bych asi peníze za to nedávala, jo.....Nehoň to teď násilím a lámáním přes koleno, jen nastav režim pro dysplázkáče buřtíka a drž se ho tak, ať to vyhovuje vám oběma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
zelenina se stejně kvůli využitelnosti vitamínů má dávat v co nejmenších kouscích - nastrouhaná, namixovaná...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obezita
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 11:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Fakt??? Super, aspoň něco dělám dobře :-)))


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 82 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!