Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:24
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 253 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 19:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Gerdo, nechápu jak můžeš diskutovat o něčem, z čeho, jak sama píšeš, část příspěvků nečteš. To se pak nedivím že jsou tvoje příspěvky občas mimo mísu. Samozřejmě se celou dobu bavíme o stahováku, tedy o řetízku zapnutém na stahování. A to o chůzi u nohy si vyhledej - podle Czertice pes jde u nohy, je chválen, nejde u nohy, je "kousnut" (= cuknut na škrťáku).

Gerda píše:
Tím, kdo jí nerozumí? Kdo trestá/kárá, musí vědět, co dělá.
Jo, on by měl jaksi člověk vědět co dělá nejen u trestání, ale to jaksi pořád nevylučuje, že je nejdůležitější to jak daná činnost působí na psa. Člověk může něco udělat jen proto, že mu někdo říká co dělat - mám-li na cvičáku nováčka, klidně mu nejdřív řeknu co má udělat a až to udělá (protože pes nepočká) tak mu teprve vysvětlím proč to dělal. Rozhodující je jak to chápe pes. Ideální je samozřejmě aby to chápali oba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 19:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Czertice píše:
Paní si blbě vybrala psa, takže co - může se jít picnout?

Paní si blbě vybrala, tak proč za to má být trestán pes? A že ostnáč asi v tomto případě není používán ani správně ani jemně... Řešení je namotivovat psa na sebe, naučit jej základní povely a ovládat jej zejména povely, ne silou - vodítkem, naučit se psu rozumět. Ostatně i takhle velký pes se dá poměrně jednoduše ovládat, když víš kam šáhnout - a na to nepotřebuješ žádný zázrak, na to ti stačí se svým psem občas zabývat a vědět o něm víc, než kde se připíná vodítko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 19:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Mimochodem to, že si někdo vybere psa na kterého nestačí mívá (aspoň podle toho co jsem viděl) dost často za důsledek, že pes skončí na stahováku a pokud se majiteli zdá, že to stejně pořád není ono, tak na ostnáči. Dost nešťastná situace vidět ročního čtyřicetikilovýho psa vládnoucího 60letému důchodci (protože se mu líbí).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 19:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ne, dost msutné potkat cca 3 měsícční štěně krysaříka nebo jiného malého pinče, který má nylonový obojek a nad ním stahovák na stahování.... nylonový pevný obojek měl jen že ho měl, vedla ho slečna na tom tahováku - podotýkám, že nebyl prověšený.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 19:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ještě k tomu leonovi - když už, tak co mu dát raději haltinu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Undertaker píše:
Mimochodem to, že si někdo vybere psa na kterého nestačí mívá (aspoň podle toho co jsem viděl) dost často za důsledek, že pes skončí na stahováku

Tak to si musela blbě vybrat většina čévéčkářů, jak jsem viděla včera na výstavišti :laughing7:

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 20:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Petro výstava je něco trochu jinýho, ale stahováky maj ČVčka většinou ne kvůli tomu, že si je berou lidi, který na to nemaj (ikdyž stát se může), ale protože se snažej s nima cvičit a učej je to na cvičáku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
jj pravda je přesně mezi náma. Doufám, že víš, jak to myslím.
A jak říkám měli je někteří, tudíž nepředpokládám, že jim nahrazoval výstavní obojek :yawinkle:
A s tím učením na cvičáku...... :roll:

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Undertaker píše:
Petro výstava je něco trochu jinýho, ale stahováky maj ČVčka většinou ne kvůli tomu, že si je berou lidi, který na to nemaj (ikdyž stát se může), ale protože se snažej s nima cvičit a učej je to na cvičáku.


Takže stahovák na stahování rovná se dělat se psem na cvičáku? Zvláštní, ne? Právě tam by měli učit lidi zvládat psa a dobře se s ním domluvit jinak, než pomocí toho stahováku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 20:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. čer. 2006 20:58
Příspěvky: 90
Asi budu trochu mimo ale na výstavách např leoni maj na 80 možná dokonce na 90% stahováky protože to psům neničí srst.Ala pokud se nepletu tak to v kruhu nesmí být zapnuté na stahování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 20:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Romča píše:
Asi budu trochu mimo ale na výstavách např leoni maj na 80 možná dokonce na 90% stahováky protože to psům neničí srst.Ala pokud se nepletu tak to v kruhu nesmí být zapnuté na stahování.

Můžou být na stahování, nebo aspoň jsem se nikdy nesetkala s problémem.... aspoň u HO

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 20:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Nevím, promluvíme si o tom ve čtvrtek na venčení :wink:
Někteří ho mají jako výstavní obojek, někteří na něm chodí běžně. Je to stále o tom co komu vyhovuje a na cvičácích ho doporučujou běžně. Když jsem byl já naposled cvičit na víkend, tak výcvikář jen protože zná Rudu, tak řikal: "Jestli chceš cvičit s tímhle obojkem, tak klidně, ale počítej s tím, že se víc nadřeš a bude ti to trvat dýl než pes bude chodit přesně." Zkrátka pro cvičení je zažitej spíš řetízkáč a to, že na zkouškách je jedinej povolenej tomu nahrává, ikdyž důvody pro to chápu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 20:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Essi píše:
Takže stahovák na stahování rovná se dělat se psem na cvičáku? Zvláštní, ne? Právě tam by měli učit lidi zvládat psa a dobře se s ním domluvit jinak, než pomocí toho stahováku.


Vykládáš si to po svém. Ikdyby to tak bylo, vysvětlovat to musíš ty, která už něco se psama umíš a ne takovej břídil jako já. Proč by to měli učit jinak? Pokud se se psem domluví stahovákem, tak pro cvičitele je to OK, majitel má radost, že jim to konečně jde a psa se nikdo neptal :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 21:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no ale to co si o tom myslí ten pes je pro mě dost důležité...

a jinak - stahovák se dá zrovna k přesné chůzi u nohy ve skutečnosti použít dost dobře, jenže rozhodně ne stylem "buď chválím nebo cukám" - tím si právě veškerou jemnou práci (s jakýmkoliv obojkem) pošleš do kytek, protože psu jenom znecitlivuješ krk. Ono i ten ostnáč se dá použít dobře, ale rozhodně ne člověkem, který jej použije jen proto, že psa není schopný ovládnout na hladkém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 21:24 
Offline

Registrován: ned 25. črc. 2010 11:05
Příspěvky: 51
Bydliště: neratovice
osobně nemám nic proti stahováku, běžně ho používám, mám ho zapnutý na nestahování a osobně psu nasadím raději stahovák než haltinu, když by mi např. táhnul na vodítku z důvodů, že na stahováku pochopí, že nemá táhnout, na halti možná taky, ale v tu chvíli, kdy mu ji sundám mám opět ruce u kolen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 21:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jasně, ale bohužel se to u nás stále dělá u psů stejně jako u koní.... člověk neumí, trenér neumí, zvíře neumí a nerozumí, tak zvířeti dáme to nejostřejší co najdem, abysme mu ukázali. kdo je tu pánem. A přitom jsou tyhle pomůcky vymysleny pro tu nejjemnější ruku pro někoho, kdo umí, ví a stejně tak pro zvíře, které umí a rozumí. A dokud budou lidi vodit psy na flexině a na stahováku, dokud budou "lektoři" dávat na zvířata tyhle pomůcky proto, že jsou neschopní, budu proti to takhle masově využívat na každého "pouličního" psa. A dělat osvětu? Nevím, jestli není jednodušší přesvědčit lidi o záporech "preventivního" kastrování nebo mýtu o syrovém mase.

Kejtlin, pak s halti neumíš pracovat. Ale to je o něčem jiným. Ostatně ano, je to tak u všech pomůcek, ale halt "naštěstí" neni tak rozšířená.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 21:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Takže stahovák nesundáš?

Halti používám jako korekční pomůcku, vodím psa na obojku a na haltině má druhé vodítko, kterým vysvětluju v případě potřeby. Takže se mi to, co popisuješ nemůže stát. Když sundám haltinu, pes ví, že se netahá a nedělá to. Takže já zase raději použiju halti než stahovák. Mimochodem, použít stahovák jen pro to, že pes tahá? To ho na tom vyškrcuješ nebo co? Vídám spoustu psů, jak sípou na stahováku, ale tahají na vodítku pořád.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 21:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Eva Štemberová píše:
člověk neumí, trenér neumí, zvíře neumí a nerozumí, tak zvířeti dáme to nejostřejší co najdem, abysme mu ukázali kdo je tu pánem.

Evo, tohle je velmi přesné... bohužel... :dozdi:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 21:32 
Offline

Registrován: ned 25. črc. 2010 11:05
Příspěvky: 51
Bydliště: neratovice
stahovák sundám samozřejmě, na něm mu vysvětlím jak má chodit na vodítku a určitě nesípe a neškrtí se a naví v něm cvičí na zkouškách tak je dobré, že je na něj navyklý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 21:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Undertaker píše:
Essi píše:
Takže stahovák na stahování rovná se dělat se psem na cvičáku? Zvláštní, ne? Právě tam by měli učit lidi zvládat psa a dobře se s ním domluvit jinak, než pomocí toho stahováku.


Vykládáš si to po svém. Ikdyby to tak bylo, vysvětlovat to musíš ty, která už něco se psama umíš a ne takovej břídil jako já. Proč by to měli učit jinak? Pokud se se psem domluví stahovákem, tak pro cvičitele je to OK, majitel má radost, že jim to konečně jde a psa se nikdo neptal :wink:


Vykládám to přesně tak, jak jsi to v citovaném příspěvku ty sám napsal.

Pokud se se psem domluví stahovákem, majitel má radost a pro cvičitele je to OK? Podle mého soukromého názoru je to pak zatraceně špatný cvičitel. Protože věci fungují, když jsou v rovnováze. A jak to může být v rovnováze, když se psa nikdo neptal? Nezdá se ti to jako pitomost? Pak zjistíš, že někdo nasadí ani ne ročnímu puberťákovi EO jen proto, že nemá dotažené přivolání atd. Možná proto se nemůžeme s Czerticí a Gerdou a dalšími domluvit. My se těch psů ptáme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 21:40 
Offline

Registrován: ned 25. črc. 2010 11:05
Příspěvky: 51
Bydliště: neratovice
o elektrickém obojku zde nebyla řeč, jak sis jistě přečetla, a já mám přivolání 100% u všech psů to je dost zvláštní že? vyjma téměř hluché a staré tessy, ale to se dá pochopit.
a kdybych nepoužívala ten dle tvého strašlivý stahovák s šla se psem na zkoušku a nasadila ho před zkouškou, myslíš, že by mi na něm pracoval? a proč ho používají i špičkoví výcvikáři, když je to donucovací prostředek?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 21:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Protože je předepsaný na zkoušky, ne? Na další důvody se jich zeptej. ... strašlivý stahovák .... pak nechápu, proč ho používáš, když je tak strašlivý.

Mám 100 přivolání také, bez stahováku. 99% u starého skoro hluchého nalezence, kterého mám pár měsíců. Jen nevím, proč jsi to sem psala, co to má společného s tématem stahovacího obojku.

My ho k ničemu nepotřebujeme a moji přátelé, a mnoho z nich cvičí na výkon a dva z nich na ostré nasazení, ho nepotřebují a nepoužívají ho také. Mají zkoušek a bodů docela dost. Asi to bude o tom, že se se psem umí dohodnout i bez stahováku a podobných věcí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 21:58 
Offline

Registrován: ned 25. črc. 2010 11:05
Příspěvky: 51
Bydliště: neratovice
psala jsi to sem s tématem obojku elektrického-myslím to přivolání, též nechápu, proč jsi to dávala do souvislosti, ale budiž.
proč používám stahovák-odpověděla sis sama,protože je předepsaný na zkouškách.
když teda pominu fakt, že těžko bych šla ven s mojí smečkou a kdyby byt´ 3 psi měli halti tak jsou to pro mne zbytečná 3 vodítka do ruky při cestě přes vesnici než dojdem do lesa.
a když používáš halti, prosím jak dlouho trvá psu než pochopí nebo mu vysvětlíš, že nemá např. tahat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 22:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ty učíš, dejme tomu, 3 psy zároveň, aby netahali? :shock:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 22:09 
Offline

Registrován: ned 25. črc. 2010 11:05
Příspěvky: 51
Bydliště: neratovice
myslím, že by to nebylo neproveditelné, ale učím je to po jednom, ale na vycházky chodím s celou smečkou a kdybych měla nasadit halti a několik měsíců než by to pochopili mít v ruce navíc 3 vodítka..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 22:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
učím je to po jednom,

Jo tak, já už se lekla a chtěla návod. Jinak s halti to není na několik měsíců, je to o pár "lekcích", pokud je člověk důsledný a nebojuje se psem i jinak, než jen "detaile" tahání na vodítku".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 22:18 
Offline

Registrován: ned 25. črc. 2010 11:05
Příspěvky: 51
Bydliště: neratovice
ano vše je o důslednosti, bez důslednosti psa nevychováš ani nevycvičíš, to ale platí o všech pomůckách


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 22:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
proč sem cpete zkoušky, když na zkouškách je jasně předepsáno "řetízkový obojek zapnutý na nestahování", tedy nikoliv stahovák. Když chci jít se psem na zkoušky, tak mu občas nasadím kovovej řetízek, můžu mu jej dokonce spojit s intenzivním cvičením, ale nevidím jediný důvod, proč jej zapínat na stahovák. Pokud někomu řetízek vyhovuje, dobře mu tak, ať si jej používá, ale řetízek, NE STAHOVÁK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: ned 26. zář. 2010 23:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Petra píše:
proč sem cpete zkoušky, když na zkouškách je jasně předepsáno "řetízkový obojek zapnutý na nestahování",


Asi tak nějak!Já začínala cvičit na normálním obojku,nějak by mě nenapadlo na který cvik je stahovák potřeba,a až když jsme měli něco nacvičeno a chystali jsme se to někde předvést,tak jsem zakoupila řetízkovej a když děláme přípravu na zkoušky prostě ho používám tak jak musí být na zkoušky nestahovací.....

Ps:u nás na cvičáku jsem byla několikrát svědkem kdy naše cvičitelka klientovi přepla stahovák na nestahování,sama má stafíky a všichni její psi nosí řetízky,ale jen na nestahování....

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 00:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Essi píše:
Vykládám to přesně tak...
...Možná proto se nemůžeme s Czerticí a Gerdou a dalšími domluvit. My se těch psů ptáme.


Omlouvám se, chyboval jsem. Měl jsem namysli řetízkáč, ale rozhodně minimálně půlka z nich ho nosí zapnutý na nestahování jako na zkouškách. Na výstavách se asi ten poměr mění, protože tam chce každý předvést co nejovladatelnějšího psa, tudíž stahovací stahovák je polovina práce (nehledě na to, že se v srsti schová a zvíře vypadá skoro jako bez obojku). Hanko běžným cvičitelům to takto stačí... protože během pár lekcí naučí někoho pracovat se psem, který byl do té doby neovladatelný, někdy i problémový. Aby se někdo psa ptal, musí být už někde jinde. Též ptát se psa pořád je někdy cesta do pekel.
EO je zcela jiné téma, ale jako odstrašující lze toho ročka určitě zmínit, jenže stejně většině lidí začne ten roční pes s elektrikou chodit na přivolání. To jak chodí je věc další a ne pro každého důležitá. Teď ti leží v žaludku Czertice, Gerda... příště to budu já a potom zase někdo jinej. Zkus se od toho oprostit a řešit jenom věci okolo psů a ještě přečíst a přemýšlet nad opačnými názory. Potom se dostaneš někam ke středu (rovnováha).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 07:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Prosím, neprojektuj, nemáš pravdu a promítáš tam něco, co je jen tvoje.

Czertice a ostatní zastánci stahováků jako osoby jsou pro mě v pohodě. Vadí mi způsob používání stahováku, který Czertice popisuje. Vím, že se to tak učí při výcviku, ale nepovažuju to za dobré. Důvody jsem popsala.
Jestli máš pravdu v tom, že "průměrnému cvičiteli" to stačí, tak by to podle mého názoru neměl dělat. Zvládnout stahovákem za pár lekcí psa,který byl problémový.... to nebude mít dlouhého trvání, protože je to zvládání psa silou. Pak už ti zbývá v případě problémů jen větší síla... a tak dál, takže budou nastupovat tvrdší donucovací prostředky, protože se majitel od takového cvičitele naučí jenom škubat obojkem. Trošku málo, ne?

Lomato, vaše cvičitelka je asi dobrá.

Nejdéle to trvalo dva týdny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 07:02 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Petra píše:
Paní si blbě, vybrala, tak proč za to má být trestán pes? A že ostnáč asi v tomto případě není používán ani správně ani jemně... Řešení je namotivovat psa na sebe, naučit jej základní povely a ovládat jej zejména povely, ne silou - vodítkem, naučit se psu rozumět. Ostatně i takhle velký pes se dá poměrně jednoduše ovládat když víš kam šáhnout - a na to nepotřebuješ žádný zázrak, na to ti stačí se svým psem občas zabývat a vědět o něm víc než kde se připíná vodítko.


Tak, prosím, poděl se o zcela jistě bohaté zkušenosti v tomto. Popiš, jak to děláš, když dnes a denně vodíš těžkého, problémového - 70kg psa-psy v "těžkém" prostředí. Ale konkrétně - ze své zkušenosti -tyhle tvoje teorie mě fakt neberou.

Undertaker, proč se pořád omlouváš a podceňuješ? Že říkáš svůj názor? To by mělo být normální, přeci... :wink:

Gerdo, :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 07:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Romane, denně tady dělám s neovladatelnými a problémovými psy. Každému psu, který mi sem přijde po zadních na stahováku, kdy za ním psovod vlaje jako prapor, půjčím vlastní kožený obojek, který mu upravím přesně na míru. Na tomhle tu rozchodím každého z těch psů a učím to i jejich majitele. Když je nejhůř, jde se na chvíli na haltinu. V dnešní době se traduje, že škrťák vyřeší tahání, proto je lidé psům dávají. Někdy sem přijď v týdnu a poslouchej, co mi lidé ke škrťákům říkají, je to pořád stejná ohraná písnička "…na cvičáku nám řekli, že stahovák..." A pes je stejně rve jako sáňový pes tak, že sem často přibruslí a zastaví je pes až u mne nebo u mých psů.
Hodně často se naprosto nesmyslně škrťáky používají u bázlivých psů, což je velká většina, i když se jedná třeba "jen" o mezipsí agresory, kdy je to stejně také ze strachu. Pes je pak přiškrcený, to znamená přidušený, jde do totálního hysteráku, protože má zatemněno a kde je výsledek? Psa toho strachu nezbaví a u těch agresorů se jiným psům raději vyhýbají obloukem.
V mojí klientele převládají lidé, kteří buď cvičák neznají, nebo se tam jen mihli pro radu a ta byla běžně hned ve dveřích "škrťák". Když mi sem přijde člověk, který na cvičák pravidelně chodí, většinou má třeba řetízkáč, ale ne škrťák. Zpravidla ho má ten pes proto, že se lépe nasazuje, než u pracného zapínání spony koženého obojku. Tohle vůbec neřeším, není k tomu žádný důvod. Vadí mi ale masivní vnucování škrťáků, na kterém pes při "chůzi" sípe, tahá jak ve spřežení, nejlépe je vodí ještě na navijáku a stejně je ten pes totálně neovladatelný. Navíc pak chvíli trvá, než začne správně reagovat na vodítko přes otupělost citlivosti na krku.
Je pravdou, že když mají nezvladatelného psa na nestahovacím řetízkáči, pes se jim z něho běžně vyvlíkne, pak mají tendence zapnout řetízek na stahování. Z toho důvodu prosazuji pevně dotažené kožené obojky, které psu sedí. V sobotu mi sem přivedli fenku o deset čísel větší než je Mufka, fena byla na koženém obojku, jenže tenkém jako pro jezevčíka a měla ho pěkně zarytý v kožichu. I to je příklad nesprávného použití koženého obojku, ale nenadělalo to žádné škody, kdy hrozilo jen přetržení obojku. Proto pořád dokolečka připomínám, že obojek má psu sedět na míru.
Na závěr jenom dodám, že moji psi dříve nebo později nosí obojek, když už ho nosí, jen jako věšák na známku s telefonním číslem. Zvonění kovových obojků mi vadí, a kdyby to šlo, dal bych jim známku na odblešák. Často si můžete všimnout, že když přijedu na nějakou akci, obojky psům nasazuji až na místě, protože je málokdy používám. Domluvím se s nimi i bez těchto věcí. Ale každý z mých psů začínal na hladkém koženém obojku a dlouhé šňůře. Jenom na rozdíl od většiny lidí neflákám výchovu, že bych dal psu příliš brzy tolik volnosti, aby mě měl na háku, když třeba zahlídne zajíce a já na něho nedosáhnu, nebo odpustil psu jakýkoli tah do vodítka z jakéhokoli důvodu, který je zde na poradně popsán.
Jediný, kdo u mne chodí na vodítku a bude chodit pravděpodobně pořád, je moje vlčice, protože to už je trochu jiný level. Ale i ona je voděna na hladkém koženém obojku, které jí dělám, nebo nechávám dělat přesně na míru. Na škrťáku bych si s ní zničil dobré vztahy a o to vážně nestojím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 07:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petra píše:
Paní si blbě, vybrala, tak proč za to má být trestán pes? A že ostnáč asi v tomto případě není používán ani správně ani jemně... Řešení je namotivovat psa na sebe, naučit jej základní povely a ovládat jej zejména povely, ne silou - vodítkem, naučit se psu rozumět. Ostatně i takhle velký pes se dá poměrně jednoduše ovládat když víš kam šáhnout - a na to nepotřebuješ žádný zázrak, na to ti stačí se svým psem občas zabývat a vědět o něm víc než kde se připíná vodítko.
S tímto souhlasím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 07:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Essi píše:
Prosím, neprojektuj, nemáš pravdu a promítáš tam něco, co je jen tvoje.

Czertice a ostatní zastánci stahováků jako osoby jsou pro mě v pohodě. Vadí mi způsob používání stahováku, který Czertice popisuje. Vím, že se to tak učí při výcviku, ale nepovažuju to za dobré. Důvody jsem popsala.
Jestli máš pravdu v tom, že "průměrnému cvičiteli" to stačí, tak by to podle mého názoru neměl dělat. Zvládnout stahovákem za pár lekcí psa,který byl problémový.... to nebude mít dlouhého trvání, protože je to zvládání psa silou. Pak už ti zbývá v případě problémů jen větší síla... a tak dál, takže budou nastupovat tvrdší donucovací prostředky, protože se majitel od takového cvičitele naučí jenom škubat obojkem. Trošku málo, ne?


Prosím, neprojektuj, nemáš pravdu a promítáš tam něco, co je jen tvoje... a teď si za to něco domysli :wink:
Až bude víc nadprůměrných, tak to ti průměrní nebudou dělat... takhle můžem bejt rádi, že aspoň nějak se ty lidi naučej svoje psy zvládat. A ten stahovák je jen jedna drobná část. Zkrátka když vezmeš různý lidi a k nim různý psy, tak během deseti lekcí ti většina udělá nějakej pokrok patrně spíš se řetízkáčem než s koženým obojkem, protože jako korekce je prostě silnější. Ty žiješ v tom, že se tak často učí "jenom škubat obojkem" a nic jiného? To pak není pro mě ani průměrný výcvikář.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 07:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dorotka píše:
Tak, prosím, poděl se o zcela jistě bohaté zkušenosti v tomto. Popiš, jak to děláš, když dnes a denně vodíš těžkého, problémového - 70kg psa-psy v "těžkém" prostředí. Ale konkrétně - ze své zkušenosti -tyhle tvoje teorie mě fakt neberou...
Tohle už je na hraně provokace. Máš nějaký konkrétní problém?
Předvedu ti vodění těžkých, a nebo problémových psů kdykoli. Většinou je problém těžkých psů jenom to, že je ten pes těžký a člověk přecenil své síly.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 07:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dorotka píše:
Tak, prosím, poděl se o zcela jistě bohaté zkušenosti v tomto. Popiš, jak to děláš, když dnes a denně vodíš těžkého, problémového - 70kg psa-psy v "těžkém" prostředí. Ale konkrétně - ze své zkušenosti -tyhle tvoje teorie mě fakt neberou.


Není to sice směrované na mě, ale jelikož s Petrou souhlasím, dovolím si odpovědět dvěma zkušenostma:
jednou doga, dosplělý pes se sebevědomím na bodě mrazu, strachová agrese vůči psům. Dvakrát jsem ho venčila, ajka ho zná. Broušek pes, když se mu dodá pevný bod ve vesmíru. Okolo psů šel bez potíží, dokud bylo opravdu doslova prověšené vodítko, kolem kočky takktéž. Jednou mi chtěl sežrat psa, dobrouše, to jsem si ho jen vzala k noze, vodítko navolno a hladila jsem ho po hlavě, ruku blízko u ucha a když se chystal, stačilo během hlazení ho jemně přidržet za ucho a promluvit, okamžitě vnímal mě, pak mi skočil po jendom jorkovi, to jsem to fakt nečekala, protože po prckách se m do té dobyani nepodival, tak jsem ho zase vzala za slabinu a posadila a zase vše v poho. No a pak další zkušenost je s asiatkou, jestli si pamatujete, jak jsem sháněla nový domov pro čubu "z okna". Nebyla to bůhvíjaká bestie ani obluda, ale taky se uměla otočit, po asiatím. A to jsem ani jendoho psa neznala, viděla je poprvé. Oba ps měli pevné obojky.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 08:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Rudo díky za ten text... většinu toho už vím nebo jsem viděl, ale to je přesně to, co by mohlo bejt pro někoho poučný. Co se týká tvého posledního příspěvku, to je už problém pořád stejnej. Lidi si poříděj psa na kterýho nestačej fyzicky a řešej to až když je pozdě. Stačí se podívat i na fríčkách, že i ovčoun 35kg si může majitele vodit a to nemluvim o dvakrát takových kavkazácích, se kterejma pro jistotu kupa lidí ani ven nechodí. Bohužel se takový lidi informujou až když je skoro pozdě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 09:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Undertaker píše:
takhle můžem bejt rádi, že aspoň nějak se ty lidi naučej svoje psy zvládat. A ten stahovák je jen jedna drobná část. Zkrátka když vezmeš různý lidi a k nim různý psy, tak během deseti lekcí ti většina udělá nějakej pokrok patrně spíš se řetízkáčem než s koženým obojkem, protože jako korekce je prostě silnější. Ty žiješ v tom, že se tak často učí "jenom škubat obojkem" a nic jiného? To pak není pro mě ani průměrný výcvikář.

Pro mě to není korekce ale trest. Když psa vyškubu (např za to, že vyjel po jiném psovi), jak ví, co má/měl udělat jinak???? Můžeš na tohle odpovědět?
Takže jinak: "jako TREST je prostě silnější." A pak už platí jen to co řekla Essi,
Essi píše:
Pak už ti zbývá v případě problémů jen větší síla... a tak dál, takže budou nastupovat tvrdší donucovací prostředky

To že lidi chodí na průměrný a podprůměrný cvičáky, kde je naučí jen škubat obojkem, je prostě pravda je to problém. Je potřeba si to připustit.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Tak jeden příklad z vlastní zkušenosti. Babča okolo 70 let od nás z vesnice si pořídila labradora (úžasnej miláček a pohodovej pes pro každýho) a v pubertě to total nezvládla a labík napadá psy, absolutně nepříčetnej, prostě magor. Kamarád a její vnuk v jedné osobě s ním začal chodit na cvičák, kde jsem se byl jednou podívat a stačilo a během toho kurzu se naučil s ním nějak pracovat, maj aspoň nějaký přivolání a když mu jde do psa (jakože toho mýho by chtěl zabít), tak ho vycuká... začínal u cukání, teď mu stačí jedno cuknutí, aby ho pes vnímal. Ač pejskař v podstatě z donucení, tak s tím psem nějak funguje a ten pes ho respektuje. Pro mě jednoznačně změna k lepšímu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 09:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
No Romane, nevim, jestli tenhle priklad co jsi uvedl, je zrovna spravnej, jelikoz v nem prave doporucujes pouziti stahovaku a vycukavani a podobne dalsi prezitky. A to, ze ho to posunulo a pomohlo mu to je sporny. Castecne mu to „vyresilo“ jeho problem, ovsem za jakou cenu. Ke stejnemu nebo i lepsimu vysledku by se mohl dopracovat za pouziti jinych metod a postupu a nejen, ze by pes pracoval, ale jeste by si upevnili vzajemnej vztah. Coz vyskubanim na skrtaku rozhodne nezlepsis.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
Zkrátka když vezmeš různý lidi a k nim různý psy, tak během deseti lekcí ti většina udělá nějakej pokrok patrně spíš se řetízkáčem než s koženým obojkem, protože jako korekce je prostě silnější.


Zkrátka jsi to napsal jasně: je to založené na síle a nátlaku. Jde jen o to, čemu říkáš "pokrok". Potvrdil jsi to, co si o tom myslím od samého záčátku.


Citace:
maj aspoň nějaký přivolání a když mu jde do psa (jakože toho mýho by chtěl zabít), tak ho vycuká...
Citace:
začínal u cukání, teď mu stačí jedno cuknutí, aby ho pes vnímal
. Ač pejskař v podstatě z donucení, tak s tím psem nějak funguje a ten pes ho respektuje. Pro mě jednoznačně změna k lepšímu.


Potvrzuje předešlé. Labrouš pořád neví, proč ty psy nemá napadat a že není nutné se jich bát, neví, jak se má správně chovat, jen reaguje na bolestivé škubnutí. A tomu říkáš respekt??? Já teda ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Huckyšák píše:
No Romane, nevim, jestli tenhle priklad co jsi uvedl, je zrovna spravnej, jelikoz v nem prave doporucujes pouziti stahovaku a vycukavani a podobne dalsi prezitky. A to, ze ho to posunulo a pomohlo mu to je sporny. Castecne mu to „vyresilo“ jeho problem, ovsem za jakou cenu. Ke stejnemu nebo i lepsimu vysledku by se mohl dopracovat za pouziti jinych metod a postupu a nejen, ze by pes pracoval, ale jeste by si upevnili vzajemnej vztah. Coz vyskubanim na skrtaku rozhodne nezlepsis.


Chápu i tenhle pohled, ale koukni se na to z druhý strany. On jenom z dobrý vůle začal brát už zkaženýho psa ven a přesto, že je takovej... no řekněme spíš flákač, tak se hecnul a začal na ten cvičák chodit. Určitě by to šlo jinak, ale on zrovna není ten typ, kterýmu by se chtělo se s tím psem piplat. On prostě využívá na jednu stranu tohle, na druhou balonek a jsou (myslím i oba) v rámci možností spokojený. A jak jsem psal, tak teď už nepotřebuje škubat tolikrát a ani s takovou intenzitou jako na začátku. Třeba se taky časem dostanou k hladkýmu obojku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Undertaker: to jsi sem dal jen další příklad toho co výborně vystihla Eva
Eva Štemberová píše:
člověk neumí, trenér neumí, zvíře neumí a nerozumí, tak zvířeti dáme to nejostřejší co najdem, abysme mu ukázali, kdo je tu pánem

Myslíš že s touhle metodou bude někdy možný toho labrouše vypustit navolno mezi ostatní psy? Jediný, co ten pes teď ví, že když se otočí po "potenciálním nepříteli", zachrastí řetízek a přiškrtí ho stahovák. No tak tudy asi ne. Ale kudy? A když ten stahovák mít nebude, tak má dělat co?
Říkám to stejné jako u pani s leonbergrem: To že neni po ruce lepší učitel (trenér), ale jen jeden z těch průměrných, ještě není argument pro blbou metodu.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
Undertaker píše:
Chápu i tenhle pohled, ale koukni se na to z druhý strany. On jenom z dobrý vůle začal brát už zkaženýho psa ven a přesto, že je takovej... no řekněme spíš flákač, tak se hecnul a začal na ten cvičák chodit. Určitě by to šlo jinak, ale on zrovna není ten typ, kterýmu by se chtělo se s tím psem piplat. On prostě využívá na jednu stranu tohle, na druhou balonek a jsou (myslím i oba) v rámci možností spokojený. A jak jsem psal, tak teď už nepotřebuje škubat tolikrát a ani s takovou intenzitou jako na začátku. Třeba se taky časem dostanou k hladkýmu obojku.


No od toho dotycnyho tam je pozitivni to, ze se rozhodl s tim psem neco delat a snazil se najit pomoc. Kazdopadne pouziti stahovaku nevidim jako to spravny reseni, ale to uz neni chyba pouze z jeho strany. Chyba je v neinformovanosti verejnosti, ze ne vzdy je cvicak to spravny misto, kde najde odbornika, kterej mu poradi. Bohuzel, na vetsine cvicaku najdes lidi, kteri znaji jen sablonky a jednou z jejich zakladnich rad je casto prave pouziti skrtaku. Pricemz jak uz tu bylo mockrat receno pri spravnym pristupu muzes dojit k reseni problemu stejne rychle a to naprosto jinym pristupem, kterej pes pochopi a jeste si zlepsite vztah.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 11:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Zita píše:
Myslíš že s touhle metodou bude někdy možný toho labrouše vypustit navolno mezi ostatní psy? Jediný, co ten pes teď ví, že když se otočí po "potenciálním nepříteli", zachrastí řetízek a přiškrtí ho stahovák. No tak tudy asi ne. Ale kudy? A když ten stahovák mít nebude, tak má dělat co?
Říkám to stejné jako u pani s leonbergrem: To že neni po ruce lepší učitel (trenér), ale jen jeden z těch průměrných, ještě není argument pro blbou metodu.


Myslím, že nebude. A vůbec nejde o pomůcky, metody, ale o to, že se mu nehodlá natolik věnovat a smířil se s tím, že ho bude pouštět jen když nebudou okolo žádný psi. Kdo chce, tak si psa vypiplá na koženým obojku, kdo nechce, pomůže si jinak i za cenu toho, že to pro psa nebude příjemný. Taky bych asi nebyl zrovna milej na psa, kterej by se choval jako ten labrouš. Neřek bych, že se bavíme o blbý metodě, ale pořád jen o špatný pomůcce použitý na špatnýho psa a ve špatnej okamžik. Časem se určitě setkám s někým, kdo se stahovákem cvičit umí, ví kdy ho použít a jak, ale zatím spíš potkávám opak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 11:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Takže účel světí protředky? Za mě ano, ale jen když jde o život nebo zdraví ...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 11:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Ale jo, bavíme se o blbý metodě! Protože i kdyby tohle řešili vycukáváním na látkovým nebo koženým obojku, furt to bude blbě a pes z toho nic nepochopí. Takže by toho třeba časem nechali a zkusili na to jít jinak. Akorát na tom řetízku to psa víc bolí, a proto to má NĚJAKEJ efekt - pes si radši rozmyslí VŮBEC NĚJAK REAGOVAT, aby se vyhnul bolesti. Čili máme vyřešeno, můžeme jít domu, šoupnout psa do boudy a za tejden zase hurá na cvičák. Hurá...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Huckyšák píše:
No od toho dotycnyho tam je pozitivni to, ze se rozhodl s tim psem neco delat a snazil se najit pomoc. Kazdopadne pouziti stahovaku nevidim jako to spravny reseni, ale to uz neni chyba pouze z jeho strany. Chyba je v neinformovanosti verejnosti, ze ne vzdy je cvicak to spravny misto, kde najde odbornika, kterej mu poradi... Pricemz jak uz tu bylo mockrat receno pri spravnym pristupu muzes dojit k reseni problemu stejne rychle a to naprosto jinym pristupem, kterej pes pochopi a jeste si zlepsite vztah.


Myslim, že tam i ten stahovák udělal víc užitku než škody, ale jinde by to neplatilo a o to mi jde. Určitě by se to dalo i jinak, nebyl to nejlepší případ komu a jak by měl bejt prospěšnej, ale tady má určitě svůj podíl na tom, že se na toho psa nevybod.
Tohle je cvičák zaměřenej převážně na roťáky, NO a kamarádka co tam dělala výcvik retrievrů odešla, protože se jí nelíbil onen silovej přístup. Poslední věta většinou platí, ale musí člověk chtít.

Eva Štemberová píše:
Takže účel světí protředky? Za mě ano, ale jen když jde o život nebo zdraví ...


Jasně, je to hnusný. Ten pes nemá moc na výběr... buď bude trčet na zahradě a jednou za měsíc půjde s babičkou ven a udělá průšvih nebo bude chodit skoro denně na stahováku (s povoleným vodítkem) a když bude dělat něco, co nemá, bude potrestán. Zvažuj co je lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stahovací obojek
PříspěvekNapsal: pon 27. zář. 2010 11:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To nebylo jen na tohohle konkrétního labíka, ale obecně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 253 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!