Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přičlenění třetího psa do smečky
PříspěvekNapsal: pát 08. led. 2010 14:27 
Offline

Registrován: úte 05. led. 2010 09:59
Příspěvky: 8
Bydliště: Brno
Dobrý den, prosím o radu, jak nejlépe postupovat při příchodu třetího psa do domu. Momentálně mají rodiče dvě feny obě cca 1,5 roku staré. Jedna se při setkání s novým větším psem bojí a schovává za lidi, trvá jí dvě tři minuty než se otrká a začne si hrát. Druhá má tendenci z dálky na psi štěkat, zblízka se kamarádí. Ani jedna se nikdy nechovala na psa agresivně (pominu-li to štěkání), spolu vycházejí výborně. Mají se rády, ale nejsou na sobě závislé.
Teď k nim přibude cca 12 fena zlaťáka, podle informací, které máme z útulku (i co jsme viděli při návštěvě) k ostatním psům úplně bezproblémová.
Jak nejlépe postupovat při seznámení a sžívání?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přičlenění třetího psa do smečky
PříspěvekNapsal: ned 10. led. 2010 23:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ahoj, seznámení udělejte klasické - na cizím území pro všechny psy, na procházce, zezačátku na vodítku. Pokud se ta bojavá bude schovávat, postavte tu novou čubinu tak, aby si jí mohla v klidu očuchat ocas a pak obráceně. V klidu na ně mluvte (vyprávějte jim třeba co budou mít k večeři nebo je představte), to samé s tou štěkací, pokud bude dělat moc kravál. Žádné litování, žádné napínání vodítka. A nedržte je dlouho namístě, líp se stres rozchází, takže po úvodním očichání vyrazte na vycházku, kde se čuby už otrkají.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 19:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář. 2009 21:51
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
ahoj, přemýšlela jsem o pejskovi z útulku k naší fence, chci se zatím orientačně zeptat, jak se chovají pes s fenkou dohromady...fena hárá 2x do roka, když bych nechtěla, aby došlo k nakrytí, tak co mám za možnosti? Hlídat je? oddělit? není kam, máme malý byt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 20:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Brio - já jsem z tvých předchozích příspěvků měla dojem, že tvoje fenka je poměrně labilní a plachá, bojácná a že tím pádem ne tak úplně ovladatelná... Opravdu si myslíš, že by měla být vzorem pro nového útulkáčka? Ono je hezké pomáhat potřebným, ale všechno má své meze a aby to pak nedopadlo blbě, což odnesou POUZE psi.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Neboj Lucko .. ona ta její šelma čivavovitá, dostala na prochajdách školení a myslím že jí to pár výhybek přehodilo a bude v pohodě ... :yawinkle:

Že jo Bria :finga:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 20:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář. 2009 21:51
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Gungan: no je to skutečně o dost lepší, už venku hopká kolem malých psů, provokuje je ke hře. Je stále trochu bojácná, ale labilní snad není. Chce si hrát, očuchává cizí "nohy" co se kolem ní mihnou, jen pohladit se zatím moc nenechá...

Ale pravdu stejně máš, Lucko, jsem víc nadšená než rozumná, nejdřív bych měla vychovat jednoho psa, abych si mohla pořídit dalšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Brio - tak to je super, že jste s čubinou pokročili :D Ale stejně :wink: je něco úplně jinýho mít jednoho a víc psů, zvlášť když jsi třeba začátečník, co fakt ještě hledá zkušenosti k výchově jednoho jedinýho psáka společníka... Ale na druhou stranu, někdy se s tím "vícpsovstvím" začít musí :D Sama mám 3 psy a každej z nich potřebuje něco trochu jinýho, ať v přístupu, každej má rád jiný hry, s každým jinak cvičím a tak no :) Je to hodně náročný na čas!!! i na nervy :))) A i malilinkatej pejsánek potřebuje smysl života, práci a zaměstnání a když panička potřebuje odpočinek, tak dva se můžou skvěle zabavit - když si padnou do oka :partyman:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 20. úno. 2010 14:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
bria ještě vydrž.-) jinak je možnost dát čubinku nebo psa na kritické období k někomu na hlídání- třeba k nám .-)))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přičlenění třetího psa do smečky
PříspěvekNapsal: sob 17. dub. 2010 10:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Něco podobného budu teď řešit i já.Mám 2 psy, 4 letého retrívra a skoro 2 letého Vlkouše.Teď bych měla v létě na 3 měsíce hlídat 2 letého rotwíka mé kamarádky.Psi se znají, s retrívrem není problém a Vlkoušek právě teď tráví více jak týden na hlídání právě u Rotwíkových a vše je prý neprosto v pohodě.Už jsme pochopili že pokud odstraníme některé faktory jako hračky z dosahu a jídlo pohromadě ne je vše defakto v pohodě.
Problém trošku nastává pokud jsou všichni 3 pohromadě.Ti moji 2 mají už zažité svoje hry, pro mě jsou kapku drsnější,takže se snažímje korigovat ovšem Rotwík je z rodu řešitelů a já mám strach, že pokud je v mé nepřítomnosti nechám všechny pohromadě že se někde kousnou.Když nejsem doma, je tam má babi která by určo nevěděla co s nimi a ani ji tomu vystavit nechci.Myslíte, že je dobré je po dobu mé nepřítomnosti oddělovat?Neudělá to více škody než užitku?Musím zajistit normální chod domácnosti jinak mě s Rotwíčkem vyhodí:o).
Děkuju za reakce

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přičlenění třetího psa do smečky
PříspěvekNapsal: ned 18. dub. 2010 14:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Lado - jestliže neumíš cizího psa začleňovat do smečky, tak bych je určitě nenechávala spolu o samotě, stát se může ledasco a nejsou to drobečkové, takže za mě bych to hrála spíš na prevenci. :-)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Psík z útulku
PříspěvekNapsal: pon 23. srp. 2010 11:56 
Offline

Registrován: úte 08. čer. 2010 14:18
Příspěvky: 12
Bydliště: Bratislava
Dobrý deň,
chceli by sme si adoptovať z bratislavského útulku k nášmu dvojroč. ridžbekovi sučku. Mali sme ju minulý víkend na skúšku u nás doma (dom so záhradou). O sučke neviem skoro nič, čakám viac info z útulku. Je vo veľmi zlom zdravot. stave, veľmi vychudnutá, asi staršia, určite problémy s kĺbami, ale zlatúšik povahou (zatiaľ). Prítulná, vôbec sa nebojí, poslušná. Náš pes je zatiaľ veľmi rezervovaný, ale vidno že sa bojí o svoje výsadné postavenie. Prosím o odpoveď na otázku: na čo si dať pozor pri prijatí ďalšieho člena do svorky, aby sme niečo nezbabrali. Ináč zbabrali sme toho už dosť pri výchove nášho Azziho, je to náš prvý pes, ale veľmi pomohla kniha od p. Desenského a každodenné návštevy jeho www stránky. Vopred ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 24. srp. 2010 10:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
hlavatam tvoju otázku som zaradila do témy, v ktorej máš v starších príspevkoch dostatok informácií.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 24. srp. 2010 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
RR jsou většinou rezervovaní i k novému členu smečky, pokud váš pejsek je dobře socializovaný, neměl by mít s fenkou problémy. U nás to trvalo cca týden, kdy se štěněti vyhýbal a nechtěl s ním mít nic společného. Prostě se mu jen vyhýbal. Pak se začal trošku ohrazovat, když se ze štěněte stala malá piraňa (to u vás nehrozí). Nicméně já jsem staršímu neměnila žádné zvyky, prostě jen přibyl další člen smečky a já jen dozorovala, aby ani jeden nebyl upřednostňován nebo naopak přehlížený. Dneska jim je 3 a půl roku a 14 měsíců a je to naprosto v pohodě. Co mám zkušenost, když k nám jezdí naši kámoši s fenkama RR, tak to je naprosto bez problémů i když je moji kluci vidí poprvé. Tak držíme palce ať se nové kámošce u vás líbí a padnou si do noty. :D

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 24. srp. 2010 14:32 
Offline

Registrován: úte 08. čer. 2010 14:18
Příspěvky: 12
Bydliště: Bratislava
Rozhodla som sa, že pred adopciou ešte absolvujeme viacero spoločných prechádzok mimo domu a uvidím, ako budú spolu vychádzať. Ridža (tak ju volajú v útulku, ale určite to nie je jej pôvodné meno, lebo veľmi naň nereaguje) sa ukazuje ako veľmi rozumná. Chcela sa s Azzim hrať, provokovala a lákala ho, ale on na ňu vrčal, tak to vzdala a už ho nechala na pokoji. On sa k nej ale nepriblížil na menej ako meter. Z útulku mi vlastne nevedeli dať žiadne info o sučke, ale nevadí, určite si ju vezmeme a dáme ju dokopy. Ináč, ďakujem za reakciu na moje obavy a za dodanie odvahy. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 24. srp. 2010 14:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jak se chvová k ostatím psům a čubám? Stejně jako k téhle z útulku? A jak reagujete vy?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 07:46 
Offline

Registrován: úte 08. čer. 2010 14:18
Příspěvky: 12
Bydliště: Bratislava
Chová sa k rôznym psom rôzne. K fenkám väčšinou priateľsky, k tým divokejším aj bojazlivo. K známym psom kamarátsky, k neznámym podľa toho ako sa chovajú oni - ak vrčia, tak sa nechá vyprovokovať, keby som ho nedržala, tak sa aj pobijú. Ak sú pokojní, aj on je pokojný a iba sa oňuchávajú. S kamarátmi sa niekedy navzájom akoby nakrývajú, ale minule chcel Azziho nakryť nám neznámy pes a to Azzi penil. Snažím sa vždy aby nedošlo k bitke. Pri neznámych psoch je zo začiatku vždy na vôdzke, až keď vidím ako sa to vyvinie a je to dobré, tak ho pustím aby sa pohrali. Agresia uňho voči ostatným psom je väčšinou odpoveď na útočné správanie druhého psa. Ale tlmím jeho agresívne reakcie trhnutím vôdzky a slovami nie, nesmieš, fuj. Celkovo v zoznamovaní s inými psami je na tom ako ja s ľuďmi, chvíľu mu trvá než sa osmelí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 14:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Ahojte, chcela by som sa poradiť ohľadom nového psíka. Ak sa všetko podarí, mala by som si ho zobrať 10. septembra, ale moja fenka začala dnes úplne mimo plán hárať. Vychádza mi to tak, že bude hárať plus mínus do 15. Myslíte, že by som mala nového psíka do bytu priviesť až keď fenka dohára alebo je to jedno, keď s háraním do budúcnosti aj tak počítame (aj keď sme mysleli, že to stihneme už v inom byte, v tomto nemáme dvere). Čo by mohlo psíka stresovať menej, nová smečka s hárajúcou fenkou alebo keby ostal o desať dní tam, kde je (kde ho to ale podľa všetkého neteší)?

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 20:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je to dospělý pes? háravá čubina má v tomto své výhody, ale i nevýhody. Já bych nečekala a psa si vzala i když bude hárat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 20:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
A keď nemajú v byte dvere,ako ich oddelia? Keď budú doma dá sa to ohlídať,ale ako na to,keď budú preč? Mňa by to tiež zaujímalo,síce mám Báru kastrovanú,ale teoreticky keby nebola,tiež nemáme moc dverí v byte. :-k

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Má dva, možno dva a pol roka. A je to ridge, ale osobne ho nepoznám. Zobrať ho chcem určite, lebo ho, zdá sa, nikto nechce a tá, čo by ho chcela, ho zasa mať nemôže. Viem, že min. raz menil domov a že teraz sa (asi) nemá moc dobre. A mal by byť fajn, "nekonfliktný" podľa slov majiteľky. To sú všetky info, ktoré mám (okrem toho, že na fotkách na mňa pôsobí smutne).

Nebudem teda ani jedného traumatizovať? Akože čo si mi to panička priviedla domov za úchyla? A jak som sa to ocitol v tomto novom byte prikurtovaný dňom i nocou (nemáme k tomto byte dvere :twisted: ) k cudzej ženskej? Pôvodne som si myslela, že ich v pohode zoznámim niekde na lúke a doma ho budem len poočku sledovať a hlavne nijak zvlášť neriešiť (pokiaľ teda bude dodržiavať naše pravidlá). Ale takto ho budem musieť riešiť asi furt a bez vybudovaného rešpektu by som nechcela, aby si myslel, že som nejaká nespravodlivá bachárka. V čom môže byť to háranie nevýhoda? Na čo si dať pozor?

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 21:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Indianko, uvázat na řetěz (lanko... s karabinou s obrtlíkem!) každho do jednoho rohu :wink: když to jinak nejde, nebo kennelku.

Nevýhoda je právě to, že hárá a ty si přivedeš samce, když na to nejsi zvyklá (?). Výhoda - pes nebude tolk řešit kde je a s kým je, bude myslet hlavně na to jedno. Hlavně nelituj ani nic podobnýho, Chovej se k němu, jako bys ho měla od štěněte, takže hned jasná a stručná pravidla a jejich dodržování.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 21:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Indiánka píše:
A keď nemajú v byte dvere,ako ich oddelia? Keď budú doma dá sa to ohlídať,ale ako na to,keď budú preč? Mňa by to tiež zaujímalo,síce mám Báru kastrovanú,ale teoreticky keby nebola,tiež nemáme moc dverí v byte. :-k


To bude problém, ale našťastie mám možnosť zhruba mesiac byť s nimi celý deň, prípadne sa striedať s priateľom, to by sa malo dať zvládnuť. Prinajhoršom si zoberiem Frídu do práce a preskúšam riča v samostatnosti. Aj keď asi teda nebude dvakrát nadšený, že mu beriem háravku a necháva ho v novom prostredí zase samého.

Eva: Skúsenosti s tým moc nemám. Akurát raz som strážila Mykee psy, keď sa hárala vlčanda a bola v najlepšom a Džoš sa išiel zblázniť. Bolo to teda dosť husté. Trochu sa bojím, že jak je on rič (a na fotke vyzerá tak na 40 kilo), že urobím nejakú blbosť, zazmätkujem a budem zbytočne ostrá (myslím teraz intonáciu, nie nejaké fyzické zásahy) a on to nepobere. Preto rozmýšľam, či by tých desať dní nebolo lepšie ho tam nechať. Ale to je asi len pohodlnosť toto

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 21:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No já věřím, že nezůlstane jen u intonace, ale dojde na "fyzično" pokud to bude trošku úchylák :wink: :twisted:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 21:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Jo jasné, zavrem jedného na záchod a druhého do kúpeľne :finga:

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 21:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
přinejhorším budeš mít koupelnu se záchodem propojenou (a psy taky) :finga:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 21:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
ježiš, už to vidím, ako si so svojimi labradorofilovými šteníkami s ridžom na chrbte budú hľadať nového páníčka, lebo ja sa :Hangman:

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář. 2010 06:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
petra burzova píše:
... rozmýšľam, či by tých desať dní nebolo lepšie ho tam nechať.
Z toho, co jsem zde četl, mi vychází, že je lepší ho tam těch pár dní navíc nechat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: čtv 02. zář. 2010 10:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
díky

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 10. říj. 2010 18:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Ahojte, chcem si z útulku vziať bíglika. Psík je mladý, má cca 1-2 roky. Je veľmi zlý na psov, ale Arisa znesie. Žiaľ, Aris s jeho prítomnosťou v byte nesúhlasí a hoci teda je schopný správať sa viac-menej slušne, obaja sú v strese, neľahnú si, neodpočinú si. Tak som sa rozhodla, že Leo zostáva v útulku a brávam ho každý deň na výlety. Ak sa dá, tak s Arisom, aby si na seba zvykli. Niekedy idem Lea venčiť hneď z roboty (cca o 12-tej), to ešte Aris nechodí von, takže mám čas. Napadlo mi, neviem, či to nie je blbosť, ale nemohlo by mu byť Leov pach prijateľnejší, že by si naňho postupne zvykal, keď ten pach cíti z môjho oblečenia? Keď sa vraciam domov a Aris ma víta, dôkladne mi prečuchá nohavice a ruky. Niečo v tom zmysle, že si Leov pach spojí s niečim príjemným - môj príchod domov, maznanie so mnou a tak. Či to takto nefunguje?

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 10. říj. 2010 20:17 
Offline

Registrován: ned 07. čer. 2009 18:56
Příspěvky: 347
Bydliště: letovice
Lindchen píše:
Ahojte, chcem si z útulku vziať bíglika. Psík je mladý, má cca 1-2 roky. Je veľmi zlý na psov, ale Arisa znesie. Žiaľ, Aris s jeho prítomnosťou v byte nesúhlasí a hoci teda je schopný správať sa viac-menej slušne, obaja sú v strese, neľahnú si, neodpočinú si. Tak som sa rozhodla, že Leo zostáva v útulku a brávam ho každý deň na výlety. Ak sa dá, tak s Arisom, aby si na seba zvykli. Niekedy idem Lea venčiť hneď z roboty (cca o 12-tej), to ešte Aris nechodí von, takže mám čas. Napadlo mi, neviem, či to nie je blbosť, ale nemohlo by mu byť Leov pach prijateľnejší, že by si naňho postupne zvykal, keď ten pach cíti z môjho oblečenia? Keď sa vraciam domov a Aris ma víta, dôkladne mi prečuchá nohavice a ruky. Niečo v tom zmysle, že si Leov pach spojí s niečim príjemným - môj príchod domov, maznanie so mnou a tak. Či to takto nefunguje?


Pokud se spolu snesou venku, postupně to zkoušet i doma - stavit se z dlouhé vycházky. Sama uvidíš, kam jejich chování směřuje a kam jsi schopna je případně přesměřovat. Jak dlouho byl biglík u tebe doma a kolikrát? Byl tvůj pes vždy jedináček?
Na pach bych rozhodně nesázel.

_________________
Hodnotím podle toho, co dokázali, smekám před nimi. Hodnotím podle toho, co nedokázali, plivu na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 11. říj. 2010 11:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Ten pach som myslela len ako "doplnok". Chodíme spolu na výlety, teda obaja, alebo ak nie na výlet, tak aspoň na dlhé venčenie (naposledy to boli 4 hodiny). Ak si chce Aris naňho niečo dovoliť, napr. vrčí alebo doňho rýpe, tak Lea bránim, akoby bol už náš. Potom to rešpektuje a nedovolil by si ublížiť mu alebo naňho škaredo kukať. U nás bol raz, po trojhodinove prechádzke, počítala som s tým, že budú unavení a zoznámení :? . Bol u nás len raz, zatiaľ. Problém bol najmä pri mojich veciach, keď ich chcel Leo očuchať. Všade za ním chodil a kontroloval, čo tam robí. Ďalší problém bol, keď sa stretli v úzkej chodbe, nevedeli vedľa seba prejsť. K bitke našťastie neprišlo, stihla som tam pokaždé skočiť.
Aris je náš jediný pes od malička (má 3,5 roka). Bolo u nás už pár psov, ale ich poznal od šteniatka. Doma neznesie ani cudziu suku.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 11. říj. 2010 12:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Doma neznesie ani cudziu suku.

Jak nesnese? Ty se ho ptáš? Najust bych mu domu vodila co nejvíc cizích psů, jak jen by to bylo možné.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 11. říj. 2010 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Eva Štemberová píše:
Citace:
Doma neznesie ani cudziu suku.

Jak nesnese? Ty se ho ptáš? Najust bych mu domu vodila co nejvíc cizích psů, jak jen by to bylo možné.

Myslela som to skôr tak, že prejavuje nevôľu, že sa mu to moc nepáči, nie že by sa nedal usmerniť alebo, že by hrozilo, aby jej ublížil. On sa skonsoliduje a správa sa slušne, akurát nie je z tých, ktorí akúkoľvek návštevu nadšene privítajú.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 11. říj. 2010 21:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
"sa mu to nepáči" - no a to je tak asi všechno co s tím může dělat. Přečti si Rudův příspěvek dole na první stránce tohoto tématu. Přečti si jak dlouho trvalo Báře od Indiánky než se na buldočka přestala tvářit uraženě - tvářit se může, ale tím to končí. A časem si zvykne a budou rádi že jsou spolu.
Je to na tobě - a v tobě. Pokud se TY rozhodneš že už nemáš jednoho psa, ale dva, tak to tak bude a běda tomu kdo nesouhlasí s tvým názorem, ne? A běda tomu kdo se pokusí některému z TVÝCH psů ublížit, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 11. říj. 2010 21:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Petra píše:
"sa mu to nepáči" - no a to je tak asi všechno co s tím může dělat. Přečti si Rudův příspěvek dole na první stránce tohoto tématu. Přečti si jak dlouho trvalo Báře od Indiánky než se na buldočka přestala tvářit uraženě - tvářit se může, ale tím to končí. A časem si zvykne a budou rádi že jsou spolu.
Je to na tobě - a v tobě. Pokud se TY rozhodneš že už nemáš jednoho psa, ale dva, tak to tak bude a běda tomu kdo nesouhlasí s tvým názorem, ne? A běda tomu kdo se pokusí některému z TVÝCH psů ublížit, ne?

Buldočka??? Už aj ty brat Brutus? :lol: Jo,brumlá na neho stále,ale je to jej problém.Chytím si ju za čuňu,Ashoňák jej stojí prednými packami na hrudi,ona cerí zuby a brble ako čert a ja sa jej smejem do tváre.Viem že ma neklofne,na to máme vyjasnené pozície až moc.A možno budeme mať o člena v smečke viac,chlap sa zbláznil do bostonov. :yawinkle:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 12. říj. 2010 12:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tak asi Aris cítí, že o tom druhém psovi nejsi úplně přesvědčená - a snaží se ti dát všemožně najevo, že on s tím fakt nesouhlasí. A ty mu to podle všeho polykáš. Tak proč by to nedělal, když to funguje?
Podle toho co tu čtu, je celkem častý, když ten původní pes není z novýho zpočátku nadšenej. Ale když vidí, že s tím nic neudělá, tak se s tím časem srovná. Notabene bígl by přece měl být neagresivní smečkový zvíře, ne?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 12. říj. 2010 17:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Zita píše:
Tak asi Aris cítí, že o tom druhém psovi nejsi úplně přesvědčená...

No, je to tak :? . Odvtedy, čo sa psík dostal do útulku v Bratislave (predtým bol v útulku v Dubnici) je Leo veľmi agresívny. Už dvakrát bol vrátený a nenesie to dobre. Chceme si dať pozor, aby sme sa dobre rozhodli, nechceme Leovi neustálimi zmenami rodín a útulkov uškodiť.

Zita píše:
Notabene bígl by přece měl být neagresivní smečkový zvíře, ne?

Nuž áno, ale nie všetci sa podaria. Obaja jeho rodičia aj súrodenci (poznám 2 z 5) majú výborné povahy. Pritom Aris sa denne od štenacieho veku pohybzje vo svorke 8 až 15 psov (podľa situácie) a trávi s nimi aj niekoľko hodín. Chodí často na psie vychádzky so psami kamarátov z jedného diskusného fóra, kde sú psy cudzie a rôzne čo do veľkosti aj pováh. Nemáva s nikým problémy a svorkový je až moc :Hangman: . Ale proste cudzí pes v byte je fuj. Pracujeme na to, aby sa skamarátili, brávam si Lea často z útulku a keď sa budú pekne znášať, skúsime ho zas vziať k nám domov.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 12. říj. 2010 18:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Petra píše:
Zita píše:
Notabene bígl by přece měl být neagresivní smečkový zvíře, ne?

jasně že by MĚL. Holt rozmazlený jedináček, kterému to, přesně jak jsi napsala, vychází...

To jsem nemyslela tak úplně že jakožto bígl nemá nárok mít kecy a že je na něm něco špatně. Ale spíš že až zjistí, jak je to vlastně fajn, mít kamaráda, tak to ocení. Že to vrčení teď je spíš takovej blok, obrana proti něčemu, na co neni zvyklej a co se mu nepozdává. On prostě neví, co je pro něho dobré :roll:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 12. říj. 2010 18:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no já jsem to vždycky brala tak, že bydlím především já a kolik (a jakých) zvířat mám je můj problém. Nesměl mi do toho kecat ani pes ani kocour a Micky u našich jsem se taky neptala jestli k nim můžem. U sebe jsem měla ježka, vystřídala se tam hromádka kočičích nalezenců a pár psů na hlídání. Jediný kdo kdy dělal problémy byla nalezená kočka, která se k nám přidala, vyjela s námi (i se psem) výtahem, mazlila se, nažrala se a pak se rozhlídla a začala útočit po všech (i po mně) - musela jsem ji odchytit a vynést zas ven. Dodnes netuším co jí najednou přeskočilo.
Aris prostě sobecky chce mít Lindchen (a byt a pelíšky a hračky a misky a ...) pro sebe, může i cítit že druhý pes má na to být hierarchicky výš, ... jo, venku bude s každým kamarád, ale doma? Ale fakt bych se ho na tvém místě neptala, druhého psejka prostě vzala (pokud ho opravdu chceš) a běda tomu kdo poruší dohudu o neútočení. Druhému psejkovi nasaď couračku ať jej můžeš dobře ovládat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 15. pro. 2010 13:19 
Offline

Registrován: čtv 19. srp. 2010 20:37
Příspěvky: 6
Bydliště: Vratimov
Dobrý den, potřebovala bych poradit jak se chovat v této situaci. Mám berňáka fenu (6) a přítel německého ovčáka psa (12). Bratr si právě pořídil float coated retriever psa (3 měs), bydlí taky v domě, ale ne na dlouho. Všichni tři se snesou v pohodě, ale floatík je hodně hravý a nedá těm dvou pokoj. Neustále na ně vyskakuje, líže tlamu, kouše do ucha a jim se to evidentně nelíbí a odchází, nikdy si se psy nehráli. Sem tam mu dají najevo, ať je floatík nechá být, tím, že zavrčí, on se lekne, ale pokoj jim nedá. Mám obavy, aby malému neublížili, když zajdu třeba do domu. A druhá věc, když floatík vyroste, jak docílit toho, aby se snesl s německým ovčákem, když nás bude navštěvovat? NO si s dospělými psy vůbec nerozumí. Nikdy tu výše zmíněnou situaci nenechám dojít dál, ale jak SPRÁVNĚ postupovat? Nechat je nebo usměrňovat malého floatíka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 15. pro. 2010 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
romcasara píše:
Mám berňáka fenu (6) a přítel německého ovčáka psa (12). Bratr si právě pořídil float coated retriever psa (3 měs), bydlí taky v domě, ale ne na dlouho. Všichni tři se snesou v pohodě, ale floatík je hodně hravý a nedá těm dvou pokoj. Neustále na ně vyskakuje, líže tlamu, kouše do ucha a jim se to evidentně nelíbí a odchází, nikdy si se psy nehráli. Sem tam mu dají najevo, ať je floatík nechá být, tím, že zavrčí, on se lekne, ale pokoj jim nedá. Mám obavy, aby malému neublížili, když zajdu třeba do domu. A druhá věc, když floatík vyroste, jak docílit toho, aby se snesl s německým ovčákem, když nás bude navštěvovat? NO si s dospělými psy vůbec nerozumí.


Ahoj. Flata urcite usmernovat aby starsi tolik neotravoval, prevadet jeho zajem o hru na neco jineho - treba micek, pretahovadlo.. hlavne hru s clovekem. Starsi berou, ze je to stene a kdyz maji dost, tak odchazeji. Takze zajistit jim vzdy moznost odejit mimo, aby meli klid a hlavne nemuseli nic zkouset resit.
Ja jsem velke stene od maleho stareho psa 3/4 roku v nasi nepritomnosti radeji oddelovala, aby se ani jeden necitil sikanovany. Vychazeji spolu velice dobre i kdyz ted uz byvaji spolu volne. Ale chtelo to cas, nez se stene naucilo, ze vse ma sve hranice. A stary byl usmernovan, pokud by mladeho chtel resit moc.
Stareho NO zvykat na stene, nenechat ho otravovat - aby mel stene spojene s prijemnymi pocity, nebo docilit ignoraci. V dospelosti by se pak taky meli snaset.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 15. pro. 2010 13:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Zatím bych je určitě nenechávala bez dozoru. Zvlášť pokud je vlčák nesnášenlivý. Pro štěně není dobré být zavřený na dvorku s asociálním strýčkem a pro vlčáka není dobré být zavřený na dvorku s malým otravou, který na něj doráží. Přeci jen už je děda a má i nárok na svůj klid. Vlčák musí mít možnost se před malým schovat (např. do kotce, kde ho fletík nebude otravovat) a štěně musí mít možnost vyblbnout se především s vámi a s jinými štěňaty, s kterými bude mít stejné zájmy a hry.
Starosti typu "co bude až fletík vyroste" bych nechala koňovi a pracovala na klidném a spokojeném soužití TEĎ.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 15. pro. 2010 16:30 
Offline

Registrován: čtv 19. srp. 2010 20:37
Příspěvky: 6
Bydliště: Vratimov
Díky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 15. kvě. 2011 08:41 
Offline

Registrován: úte 29. pro. 2009 21:59
Příspěvky: 2
Bydliště: Humburky
Dobrý den, včera jsme si přivezli štěně borderky-fenku. Doma již máme 6-ti letou kříženku-taky fenku. Obávala jsem se, jak bude starší reagovat, ale nese to dobře (malá se může motat kolem boudy, kolem misek...). Jediné v čem se nevyznám je chování starší, když si jdeme hrát. Pořád kolem ní krouží, ocasem vrtí, má takový ten pohled "to mě zajímá" ale jakmile k ní malá poskočí tak starší uskočí a dělá kolečka dál. Když se malá někam rozeběhne, tak starší běží taky, třeba ji přeskočí a zase obíhá. Pořád ji očuchává, např. malá vyleze z boudičky a starší ji hned běží očuchat. Nevíte co tohle chování znamená?
Děkuji za pomoc, hledala jsem tu toto téma, ale nic jsem neobjevila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 15. kvě. 2011 12:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Neuvádíš jestli kříženka je taky z části bordera nebo jiné plemeno. Nejsem znalec ovčáků, ale může to být něco jako výzva ke hře, nebo jen "pasení" soukmenovce. Asi bych tohle chování nijak "neřešil" a jen v klidu sledoval vývoj. Oni si to holky za nějaký čas vyjasní a naučí se komunikovat a číst jedna druhou a ty jim taky porozumíš :wink:
Když si vemeš druhého psa do smečky zjistíš, že svého původního psa najednou poznáváš z úplně jiné stránky .. začne se chovat smečkově jinak a ukáže ti "nové věci" .. sleduj a užívej si to :sunny:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 19. čer. 2011 08:10 
Offline

Registrován: pát 17. čer. 2011 17:04
Příspěvky: 1
Bydliště: Lounsko
Dobrý den,prosím o radu.Máme fenu rotwajlera je jí pět let,je už rok vykastrovaná a jejího syna jsou mu 2roky.Ona je hodně vostrá pořád ho dusí kvůli žrádlu a taky žárlí když se příjdou pomazlit,vždy ho zle vyžene.Kolikrát už se i poprali.Fena přivrčuje i na nás když jí hladíme.Je taková už od malička.Když nám s tímto poradíte budu ráda,ale chci pomoct s něčím jiným.Před měsícem nám zemřela ve věku 14let pražská krysařka oba je vychovala sice se s rotwajlerkou moc nemuseli,ale žádný velký problém tu nebyl na dvoře se míjeli.Nám se stýská po prckovi a chtěli by jsme si zase fenečku toho samého plemene pořídit od štěňátka,ale máme strach,že nám to psy zakousnou.Se psem by problém nebyl je hodný,ale asi ta fena je hodně dominantní jen stačí aby se koukla na psa a on už se bojí jít ze zahrady na dvůr.Naši psy jezdí s manželem hlídat do služby a jak vidí psa jakého-koli i malého tak můžou zbořit auto.Ani kočku nemůžeme mít.Nevíme jak to máme udělat ,štěňátko bude maličké ale já ho nechci stranit jen doma zavřené,mysleli jsme že dáme i stejné jméno kvůli psům že jsou na ně zvyklé.Poraďte nám prosím jak to máme udělat a jestli vůbec .Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 19. čer. 2011 11:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak v první řadě - čuba není dominantní, ale pořádně rozmazlená a nevychovaná. To, že měla štěňata nebudu komentovat. Je to zbytečné, protože už jsou štěnda dospělá a ona kastrovaná.

Pročtěte si poradnu a nejlépe domluvte osobní konzultaci na Vlčárech (banner nahoře: telefon a kdy volat).

Zatím čubu (i psa) pořádně naučte přivolání, odvolání, odeslání na místo, odložení a netahání na vodítku. Základní abecedu výchovy, potažmo výcviku psa. Vše na první a jediný povel.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 23. srp. 2011 19:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Tak a hlásim sa znovu. Berieme si bíglika od kamarátky-chovateľky, ktorej sa psík vrátil vo veľmi zlom stave. Pretože má výbornú povahu, napriek zanedbanej socializácii a minime podnetov z prostredia, je veselý, hravý, dôverčivý, veľmi šikovný a aktívny.
Prvé zoznámenie prebehlo bez väčších problémov. Aris nemá voči Brownymu žiadne vážnejšie výhrady, nevrčí naňho ani doňho neskáče, viac-menej si ho nevšíma. Napijú sa postupne z jednej misky (čo u Arisa zrovna bežné nie je), prejdú okolo seba uvoľnene a v pohode. Dokonca znesie, keď si B. pohladkám alebo mu dám pusinku bez toho, aby nejako vyjadroval nevôľu, nerieši to.
Riziková situácia nastáva vtedy, keď je Aris blízko mňa (pol metra a menej) a B. je tiež blízko mňa, vtedy vrčí a ak B. neodíde, snaží sa vyvolať bitku. Dnes sa mu to podarilo a chlapci sa pochytili. Stihli sme ich odtrhnúť, takže k mele ani vlastne nedošlo. Len potom naňho ešte chvíľu povrkával a už nebol tak v pohode ako doteraz. Psík ešte nie je u mňa, zatiaľ si naňho chodíme len zvykať.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Souziti dvou psu
PříspěvekNapsal: ned 18. pro. 2011 10:16 
Offline

Registrován: sob 17. pro. 2011 20:47
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobry den, vcera sme si vzali z utulku 8leteho vymarskeho ohare Bruta( kluk )ktery na jedno oko nevidi a je velice hubeny. Doma uz jednoho vymarskeho ohare mame Pluto (7 let). pluto je odmalicka zvykly zit ve dvou, v srpnu nam umrel jeho kamarad Sniffy ,nikdy spolu nemeli problemy,obcas se porvali ale jen velice lehce,nikdy netekla krev protoze pluto vzdycky zvitezil a ukazal svoji dominanci ve smecce. Bruto se nam zda ze ale nebude chtit jen tak ustoupit...vcera se jednou na zahrade porvali,Pluto ale opet dostal Bruta na zada. Kdyz jsou na zahrade sami,vyhybaji se navzajem,obcas jen zavrci ale kdyz tam prijde jeden z nas je zle. Chteli sme Brutikovi pomoct a vzit si ho k nam na doziti. Nemame zkusenosti se snasenlivosti dvou cizich dospelych psu. Moc dekujeme za rady.http://www.psi-utulky.cz/2239-brut-vymarsky-ohar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový pes ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 20. pro. 2011 10:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nechápu, jak můžete dopustit, aby vám nějaký pes sahal do druhého psa a něco si na něm dokazoval. Kdykoli slyším, že si nějaký pes prosazuje (dokazuje) "dominanci", berou mě mrákoty, jelikož dotyčný ani netuší, co tento termín vůbec znamená. Tady jde totiž o šikanu, ne o to, o čem si myslíte, že něco víte. Mám tady několik opravdu dominantních psů a ani jeden z nich nemá potřebu si na druhých psech cokoli dokazovat už proto, že jsou dominantní a ne nějací šikanisti. Asi by to chtělo si přečíst moje knihy, kde tohle docela podrobně vysvětluji, mimo jiné.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!