Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:55
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: pes a fenka
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 09:31 
Dobrý den, mám dotaz ohledně chování našeho 4-letého psa zlatého retrievera(dále uvádím jméno- Lobo). Před třemi týdny jsme si pořídili ještě jednoho psa (štěně), tedy fenku-Meggie (opět retriever). Ze začátku na ni Lobo žárlil, ne že by jí nějak ubližoval, ale třeba když jsme si s ní hráli nebo ji hladili, tak se dožadoval pozornosti- nastavoval hlavu, abychom hladili jeho apod. Zajímavé je, že když je třeba pozorujeme, když jsou sami puštění na zahradě, hezky si spolu hrají. Ale v naší přítomnosti si pes fenky nevšímá, jako by vůbec nebyla. Ale teď k tomu co mě trápí. Včera jsme přišli s Meggie z procházky (Lobo byl doma), na které s námi byla kamarádka s jejím anglickým kokrem, a Lobo po Meggie začal skákat, jako „při páření“…do teď to nikdy neudělal. Máme strach je nechat samotné, aby ji nějak neublížil, můžete mi prosím poradit, jestli to jde nějak řešit (příp. co vede k jednání našeho psa)? Budu Vám moc vděčná za jakoukoliv radu. Děkuji, Kristýna K.
(p.s.Doufám, že se můj příspěvek dá aspoň trošku pochopit.)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
r.maggie no jen by mě zajímalo jeslti jste nějak nezměnili chování k vašemu psovy po pořízení štěněte- otázky jako proč jste byly venku jen s fenkou? atd

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 10:00 
No musím se přiznat, že jsem nad tím taky přemýšlela...ale myslím, že ne...snažíme se chovat k oběma psům stejně, ba spíš to Lobovi vynahrazovat, protože do teď byl jako "jedináček". Včera jsme byli na procházce jenom s fenkou z toho důvodu, že náš Lobo se nesnese se psem mé kamárádky...a my chceme, aby si Meggie zvykala i na ostatní psy (chceme s ní až povyroste chodit na cvičák), nejen na Loba. Ne že by jsme na Loboška kašlali, ten byl pak na procházce samozřejmě taky...Neříkám, že neděláme chyby, určitě nějakou děléme, ale myslím, že to nebude v chování k našemu psovi...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 10:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
r.maggie možná děláte ěnjakou chybu kteoru vy nevidíte- možná to chce rpostě čas. určitě by vám neuškodilo ale zajet na ovčáry už kvuli Lobovo nesnášenlivosti vuči ostatním psum .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 10:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
r.maggie,
Tvůj Lobo vůbec nemusí mít žádný větší problém, dokonce myslím, že ho nemá, krom trochy rozmazlenosti :wink: . Spíš to bude způsobeno tím, že ještě zcela nepřijal fenku za svou, vrátila se z procházky bez něj (!) a ještě k tomu z ní byl cítit úplně cizí kokr(!!!). Klidně to Lobo mohl vzít jako provokaci a drzost, která si žádala potrestání. :twisted:
Jestli chceš opravdu dobrou radu, zajeď si na free sobotu k Rudovi. Co tam uvidíš Ti hodně rozšíří obzor a pomůže pochopit spoustu dalších situací v budoucnu.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 10:20 
Ja sem tele...napsala jsem to úplně blbě...ono se nejedná o nesnášenlivost našeho Loba k ostatním psům...on ten kokřík se spíš nesnáší s ostatními pejsky...nerve se s nimi,ale vrčí a štěká na ně...jednou jsme chtěli jít na procházku s naším Lobem a tím zmiňovaným kokříkem...dopadlo to tak, že kokřík zuřil jenom Loba viděl a ten si to samozřejmě nechtěl nechat líbit tak na něj štěkal- ale žádná rvačka nebyla(psi byli na vodítku)...toho kokra pokousal jezevčík když byl štěně, tak si jeho majitelka myslí, že proto tak pes reaguje...kokr už má 11 let a začíná ostatní psy ignorovat, tím se možná jejich problém řeší...ale ten náš ne...dnes zase Lobo na Megginu skákal...stačí když zvýšíme hlas a on toho nechá...ale pořád s nimi taky nejsme...myslíte, že jí nemůže nějak ublížit? Zase zavírat je každého zvlášť nám nepříjde moc rozumné...vždyť spolu budou celý život...jo a děkuji za vaše postřehy...snad na to co děláme špatně brzo příjdeme...No nic, jdeme se vyvenčit :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 10:23 
Melody:
To máš velkou pravdu, náš Lobo je opravdu rozmazlený :? Ale jinak se zase chová k Meggie hezky...je sranda pozorovat jak ho Meggie kopíruje :D Jestli to bylo tím, že z ní cítil Lobo pach cizího psa, tak se vše vysvětluje... snad ho to brzy přejde...díky moc za postřehy :wink:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. čer. 2007 16:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
r.maggie píše:
No musím se přiznat, že jsem nad tím taky přemýšlela...ale myslím, že ne...snažíme se chovat k oběma psům stejně, ba spíš to Lobovi vynahrazovat, protože do teď byl jako "jedináček". Včera jsme byli na procházce jenom s fenkou z toho důvodu, že náš Lobo se nesnese se psem mé kamárádky...a my chceme, aby si Meggie zvykala i na ostatní psy (chceme s ní až povyroste chodit na cvičák), nejen na Loba. Ne že by jsme na Loboška kašlali, ten byl pak na procházce samozřejmě taky...Neříkám, že neděláme chyby, určitě nějakou děléme, ale myslím, že to nebude v chování k našemu psovi...

toto sem taky dělala a muj problém (starší problémovej pes vs. nový štěně)se zhoršoval

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 07:41 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Já to asi moc nepochopila,ale na tom,že fenku pes občas "nakrývá" přece není nic nenormálního. Je těžké posoudit,jak to vypadalo,ale klidně to mohlo být gesto přivítání a zároveň se tím mohl jakoby utvrzovat,že fenka patří k němu,když poznal,že venku byla s jiným psem. Ale rozhodně si nemyslím,že by jí tím nějak měl ublížit. Jinak jak píše Eva - přesně ten přístup,že prvnímu psovi chcete něco vynahrazovat,je špatný. Není co mu vynahrazovat. Vy jste šéf,do smečky jste přivedli dalšího psa,navíc ještě čubinu a život jde normálně dál. On vám nemá do toho,co kecat. Zásadou je chovat se stejně k oběma psům a nedělat rozdíly. To,jestli si fenky všímá a hraje si sní je jeho věc,pokud se snaží na sebe upoutat pozornost,když jí hladíte,tak ho ignorujte a mazlete se s ním jenom když opravdu chcete vy. A hrát si můžete přece společně,aspoň u nás to tak vypadá,že člověk si začne hrát s jedním a za chvíli je obsypaný celou smečkou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 07:42 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
A ještě dodám,že tři týdny na zžití je hrozně málo,když budete zachovávat stejná pravidla pro oba, uvidíte,že se za pár týdnů i chování Loba změní a bude z nich dvojka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 09:23 
Děkuji za rady...asi máte pravdu. Vím, že je to pořád jen pes, ale pro nás i člen rodiny...a proto mi přišlo kruté, aby měl pocit, že sme si místo něj pořídili štěně a on je odsunutý na druhou kolej...ale hold bude muset pochopit, že není jediný...a já zase, že je to jenom pes....Včera mně příjemně překvapil, když si s Meggie hrál i před náma:-) Snad to časem bude ještě lepší...A s tím "nakrýváním"...mně to zas až tak normální nepříjde...když sem ho nachytala naposled, tak byla chudák Meggie celá od bláta, jak ji naháněl po zahradě. A přece jenom je to malé štěně, které se ještě moc bránit nemůže. Ale věřím, že to Loba přejde.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 09:27 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Jasně,neměl by jí tímhle způsobem šikanovat a když se vám zdá,že to přehání,tak zasáhněte. Ale na druhou stranu je to normální psí chování a nedělala bych z toho zbytečný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 09:32 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Neviem posúdiť ako sa chováte ku ktorému psovi ale Zjavne Lobo cíti zmenu vášho správania a to ho môže miasť.
Čo sa týka toho nakrývani, náš pes je kastrovaný a pri pradostných príležitostiach, napríklad pri návrate domov z prechádzky alebo keď sa proste teší, tak sa pokúša naskakovať na "svoju" fenku.
V takom prípade ak sa mi to nepáči ho zložím dolu a dám jasne a s kľudom najavo že Belka je "MOJA" a nech sa ide radšej hrať s loptičkou, alebo tak niečo.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 09:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
r.maggie píše:
Děkuji za rady...asi máte pravdu. Vím, že je to pořád jen pes, ale pro nás i člen rodiny...a proto mi přišlo kruté, aby měl pocit, že sme si místo něj pořídili štěně a on je odsunutý na druhou kolej...ale hold bude muset pochopit, že není jediný...a já zase, že je to jenom pes....Včera mně příjemně překvapil, když si s Meggie hrál i před náma:-) Snad to časem bude ještě lepší...A s tím "nakrýváním"...mně to zas až tak normální nepříjde...když sem ho nachytala naposled, tak byla chudák Meggie celá od bláta, jak ji naháněl po zahradě. A přece jenom je to malé štěně, které se ještě moc bránit nemůže. Ale věřím, že to Loba přejde.

slušně vychovanej pes by měl bejt nadšenej že ste přivedli štěně! stejně jako vy

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ja jen dodám že ruda tuněkde psal- že pes tak nějak jako machruje hlavně před svým panečkem- takže psi jsou v pohodě dokud jsou sami a až když přijde paniček tak jedne znich třeba začne gestit nebo tak nák

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 11:52 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
r.maggie píše:
Děkuji za rady...asi máte pravdu. Vím, že je to pořád jen pes, ale pro nás i člen rodiny...a proto mi přišlo kruté, aby měl pocit, že sme si místo něj pořídili štěně a on je odsunutý na druhou kolej...ale hold bude muset pochopit, že není jediný...a já zase, že je to jenom pes....Včera mně příjemně překvapil, když si s Meggie hrál i před náma:-) Snad to časem bude ještě lepší...A s tím "nakrýváním"...mně to zas až tak normální nepříjde...když sem ho nachytala naposled, tak byla chudák Meggie celá od bláta, jak ji naháněl po zahradě. A přece jenom je to malé štěně, které se ještě moc bránit nemůže. Ale věřím, že to Loba přejde.


Spojení, vždyť je to jen pes, moc nemusím, ale věřím, že je to myšleno dobře... :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 08. čer. 2007 12:19 
Omlouvám se, ono to vyznělo asi ošklivě. Já to napsala jako reakci na příspěvek od janyA:"...Vy jste šéf,do smečky jste přivedli dalšího psa,navíc ještě čubinu a život jde normálně dál. On vám nemá do toho,co kecat....". Nemyslela jsem tím, že by pes pro mně byl "věc" nebo tak něco. To určitě ne, beru ho opravdu jako rovnocenného člena rodiny. Jen musí mít jasně daná pravidla.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: čtv 03. čer. 2010 21:37 
Offline

Registrován: ned 03. led. 2010 16:46
Příspěvky: 1
Bydliště: bohuslavky 20
Dobrý den,rád bych věděl proč náš pes při setkání s fenami které jsou menší než on děsně slintá, platí to i v případě štěněcích fenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: pát 04. čer. 2010 10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tipla bych si to na nějakou nervozitu rozrušení

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: pon 18. říj. 2010 09:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Ahoj, mám prvý dotaz ohľadne Bobeša, respektíve Frídy. Frída žiarli jak prasa, ale držím to v medziach slušnosti. Bobeš je super, snažíme sa to rôzne striedať a vymýšľať triky, aby si nezvykal na stereotyp, zdá sa mi, že má nábeh na závisláctvo, tak ich berieme von tak rôzne, spolu, potom len Frídu, dnes ráno do mesta som si zobrala len Bobeša a bol skvelý, neťahal ma (alebo len minimálne). Ale občas sa pokúsi na Frídu náznakom naskočiť, stačí ho len osloviť, dokonca stačí len pohľad a ide si po svojom, Frída sa za to na neho ale cerí. Asi sa bojí, že keby to chcel skúšať naozaj, mal by navrch. Alebo ho proste chce šikanovať, jak je rozmaznaná. Riešim to za nich, v podstate je pohoda. Moja otázka je, čo je v tejto chvíli spravodlivosť? Čubu síce chránim, ale zase nechcem, aby bola taká háklivá na fakt jemné naznačenie naskočenia zo strany Bobeša. Na druhej strane nechcem, aby Bobeš úchyláčil, ale zase je sporiadaný a všetko chápe.

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: pon 18. říj. 2010 10:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dej jim čas. Bobeše nenech naskakovat ani to naznačovat (to nenechávám žádnýho psa lézt po čubách), Frídu koriguj do pohody, ať nehysterčí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: pon 18. říj. 2010 11:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář. 2008 16:31
Příspěvky: 144
Bydliště: Plzeň
Tak jo, dík. A ešte jedna vec :mimo tému: skúšal niekto Bobeša na deti?

_________________
Petra, Frída a Bobeš
galerie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: pon 18. říj. 2010 12:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tady ne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ač hladový, nežere
PříspěvekNapsal: stř 02. úno. 2011 13:42 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 14:54
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Dobrý den.V domácnosti máme fenku a psa, stáří oba 5,5 let. Vyrůstají spolu od půl roka. Pes je boxer, fenka bígl. Při krmení dostane nejdříve boxer a pak bíglice. Bíglice nemá se žraním problémy, sežere vše hned. Boxer občas dělá drahoty. Kručí mu v břiše, ale on jen stojí nad miskou, slintá, strká do ní, vyhazuje granule, odstupuje od ní, pak si k ní lehne a začne si ji před fenkou hlídat. Nevíme, proč to dělá. Chce si upevnit postavení ve smečce jako alfa? Přijde nám totiž, že smečku vede fena. Mají společnou boudu - když chce, vyštěká fena boxera ven, sebere mu i všechny deky a pak ho už do boudy nepustí. On jen sedí jako ňouma před boudou se sklopenou hlavou. Děkuji za radu, snad je dotaz napsán srozumitelně. Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno. 2011 08:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ano, dotaz je dost srozumitelný. Pes si hlídá žrádlo, protože ví, že o něj může přijít, ne protože by zkoušel něco v modu alfa. Otázkou je, jak může smečce vládnout nějaký pes, v tomto případě fenka, když je tam člověk a hlavně, jak může člověk dopustit šikanu fenky vůči neprůbojnému psu. Nedivím se, že je u krmení nervózní, když předem ví, co bude, když misku nechá ležet a opustí ji. Divil bych se, kdyby se u něho neprojevovaly i jiné aspekty nedůvěry vůči svému okolí, když je "legálně" šikanován. Jak by tobě chutnalo někde v bufetu, kdyby ti do pusy hladově civěl nějaký vágus, který by se nezdráhal ti dát po hubě, kdyby sis došla pro nápoj a chtěla sis pak vzít zpátky, co on ti mezi tím sebral? ... Jenže to ber tak, že ten tvůj pes nemá možnost navštěvovat jiný, klidnější bufáč a také nemá povahu to nějak racionálně řešit. Je to sice extrémní příklad, ale doufám, že je srozumitelný.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ač hladový, nežere
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno. 2011 09:38 
Offline

Registrován: ned 07. čer. 2009 18:56
Příspěvky: 347
Bydliště: letovice
baron1 píše:
...Při krmení dostane nejdříve boxer a pak bíglice...


A proč nemohou jíst zároveň?
My dáme psům sedni, položíme na zem misky se žrádlem a až na volno jde každý ke své misce. Pokud některý pes dojí, tak nesmí obtěžovat druhé. Když některý pes nechá v misce je na nás jestli jinému povolíme to sníst či nikoliv. Takto nám to funguje v klidu a míru.
Pokud bychom psy krmili po jednom postupně v jedné místnosti, tak by nejspíš bylo po klidu a míru... Máme dva psy z útulku, jednoho ze Slovenska a jen jednoho "našeho". Protože přivandrovalci vždy neměli co na žrádlo, má pro ně žvanec mírně vyšší prioritu než je obvyklé.
Pokud chceš psy i nadále krmit postupně, tak dej vždy druhého do jiné místnosti.

_________________
Hodnotím podle toho, co dokázali, smekám před nimi. Hodnotím podle toho, co nedokázali, plivu na ně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno. 2011 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mám žravú fenu a nežravého psa.Žerú obaja v kuchyni,prvej dám fene,kŕmim granulami tak jej to nasypem a može sa do toho pustiť.Pes čaká až príde na radu,má zákaz strkať čumák fene do misky.Fena sa zase nehrabe do misky jemu.Po nažraní si ide lahnúť na svoje miesto.Nevidím problém v tom aby žrali oba baronove psi v jednej miestnosti.Chce to len nastaviť pravidlá aby psy neliezli tam kde nemajú.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno. 2011 12:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Mám to nastavené stejně jako Indiánka. Jedna čuba nežere, ale vdechuje, tudíž má mísu prázdnou během 10 vteřin. Druhá je schopná žrát i 10 minut. První dostane nažrat ta pomalá, druhá v zápětí. Ta druhá měla ze začátku tendence rychle vyžrat svoje a pak hurá do druhý mísy. To jsem rezolutně zakázala a teď se smí maximálně z dálky a bez keců dívat a teprv, až ta druhá dožere, tak jí může jít misku zkontrolovat.
Pánem jsi ty a ty určuješ pravidla :yawinkle:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: čtv 03. úno. 2011 12:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A ještě věc co se týče bud. Rozhodně bych pořídila ještě jednu - takhle je to nejen o jeho zdraví psychické, ale i fyzické. A bíglice, jak by se mu tam nasáčkovala a nechtěla ho pustit dovnitř, by dostala vyhazov takovej, že by nevěděla, jestli je ještě na naší planetě. A pro bíglici by to chtělo menší boudu - aby se v ní dokázala zahřát sama. obě to jsou krátkosrstá plemena, takže výplň boudy je ideální místo dek, které chladí, zmrnou a jsou mokré, sláma. ta hřeje i když se promočí. Je tu samostatné téma ustájení psů.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: pon 07. úno. 2011 13:36 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 14:54
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Jsem nenapsala podrobnosti. Boudu mají pejskové na zateplené prosklené lodžii (máme je v bytě).Jsou takhle zvyklí od malička, že mají jako svůj kotec.Když se nám narodilo dítě, osvědčilo se nám to, protože ani jeden ze psů nežárlí, mají pořád stejný život, jako před dítětem.Bouda je rozdělená na dvě části špriclema - menší vzadu pro bíglici, větší vpředu pro boxera. Žrádlo dostávají najednou - jen nejdřív podáme misku se slovy vezmi boxerovi, pak bíglici. Pokud boxer dělá drahoty a nežere (viz. můj dotaz), tak misku sebereme a odneseme pryč. Bíglice samozřejmě po něm nedojídá! Jinak oba psi jsou cvičení, nejsou s nimi jiné problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: pon 07. úno. 2011 13:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo ták. No tak pokud nežere a má v pořádku hubu (zuby, jazyk...) tak jeho smůla. Misku bych mu sebrala, až když dožere bíglice, kdyby se mu náhodou zachtělo.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: pon 01. srp. 2011 05:52 
Offline

Registrován: pát 29. črc. 2011 10:44
Příspěvky: 3
Bydliště: Zlín
Dobrý den, chtěli sme si vzít z útulku k feně psa. Fena je u nás tři roky (také z útulku), byla velmi vystrašená a bála se všeho, i psů. Teď už sem si myslela,že je to v pořádku.Pes byl u nás na víkend a neustále fenu pronásledoval a chtěl na ni naskakovat (nekdy si možná jen hrát) a ona prchala, u toho se počurala a sekala po něm zubama. Oba jsou kříženci drsnosrstého jezevčíka a teriéra (asi).Když ho k sobě fena nepustila (vrčela a sekala zubama),tak u ní seděl a kňučel,když se pohla,hned byl v pozoru.Vyřeší se situace vykastrováním psa a napomínáním feny,aby se tolik nebránila?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: úte 02. srp. 2011 15:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ne, tímto se to nevyřeší. Je to o tom si je oba ukáznit, aby dělali jen to, co jim dovolíte. Detaily popisuji ve svých knihách.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: stř 03. srp. 2011 05:36 
Offline

Registrován: pát 29. črc. 2011 10:44
Příspěvky: 3
Bydliště: Zlín
No, tak to abych začala rychle číst, protože se mi nechce psa nechávat dlouho v útulku. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: ned 21. srp. 2011 07:53 
Offline

Registrován: pon 19. říj. 2009 12:27
Příspěvky: 33
Bydliště: Blansko
Ahojky, taky bych měla dotaz...kamarádka si asi před půl rokem pořídila 4 letou fenku fr. buldočka. S ní není problém, problém je se psem jejího syna. Je to asi rok a půl starý sharpei, nevychovaný, rozmazlený, který jezdí občas na víkend, který musí trávit s buldočkou. A v tom je ten problém, on tu byl první a tak pěkně žárlí. Když jsou spolu v jedné místnosti, tak se chová odtažitě, i když si jich člověk snaží všímat stejně. Teď poslední dobou začal ještě ucvrkávat, a to v případě, že přijde právě kamarádka. Nikomu jinému to nedělá, jen jí. No a ona teď neví, jak se k němu zachovat. Není to její pes, ale očas ho přes ten víkend hlídá a mít za dva dny pročůraný celý byt není žádná radost. Rozdělit je nejde, mezi psy problém není, buldočka si udělala pořádek hned zkraje, ale nesmí se objevit kamarádka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: pon 22. srp. 2011 19:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Když jsou spolu v jedné místnosti, tak se chová odtažitě, i když si jich člověk snaží všímat stejně.

Nastolit pravidla, řád (poslušnost na první a jediný povel, bez agrese, bez lítosti, suveréně). Žádné podlejzání psu ("Když nehcceš, tak si trhni nohou"). Nevím, co si mam představit pod pojmem "ucvrkává". Jestli značkuje, nebo se bojí, nebo ....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: úte 23. srp. 2011 08:33 
Offline

Registrován: pát 29. črc. 2011 10:44
Příspěvky: 3
Bydliště: Zlín
Tak už jsem přečetla dvě z Vašich knih a podívala se na DVD. Psa už máme doma a musím říct, že je to mnohem lepší než ze začástku,nevím, zda je to kastrací nebo návštěvami v útulku.Musím se ještě podívat do tématu "tahání na vodítku".Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: čtv 25. srp. 2011 08:49 
Offline

Registrován: pon 19. říj. 2009 12:27
Příspěvky: 33
Bydliště: Blansko
Citace:
Když jsou spolu v jedné místnosti, tak se chová odtažitě, i když si jich člověk snaží všímat stejně.


Tzn., že když jsou psi spolu sami v pokoji, tak se nic neděje, ale jakmile do pokoje přijde kamarádka, tak během chvilky vidí Tedíka se zvedlou nožkou, jakoby to dělat na truc, ze strachu to určitě není. Když přijde někdo jiný, tak se to nestává. Nastolit pravidla a vychovat psa by měli jeho pánečci, kamarádka nic moc nezmůže, když ho má vždy jen na chvíli. Ale jak se k němu zachovat, když to zase udělá? Není to štěně aby nevěděl, že doma nesmí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes a fenka
PříspěvekNapsal: ned 28. srp. 2011 15:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
:hledej: značkování:
search.php?keywords=zna%C4%8Dkuje+zna%C4%8Dkov%C3%A1n%C3%AD&terms=any&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=a&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat
172 výsledků hledání!

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!