Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je stř 27. bře. 2024 05:57
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: stř 20. říj. 2010 19:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Vyuzivam tohle tema, abych se zeptala jednu vec.
Zjistovali jste nekdo jak je to se zakony ohledne nadmerneho hluku pres den?

Proc to potrebuji. Dostala se k nam rocni fena gronskeho psa po predchozim spatnem zachazeni. Nemela u nas zustat, ale zustala.
Gronsky pes je severan s kapkou vlka. Komunikuje vytim a vrcenim (ruzne skaly - neagresivni), nesteka.
Ze zacatku osamote hodne vyla, ale to se pomerne rychle zlepsuje. Nevyje kdyz odejdeme, nevyje kdyz prijdeme. V kotci osamote je maximalne 8 hodin. Jinak se ji venujeme a spi pak s nama.
Problem je v tom, ze 1 sousedka pracuje z domu a rika, ze Tereza odpoledne vyje. Pry ji obtezujeme nadmernym hlukem. A je jedno, jestli vyje hodinu, nebo 6. Mohla jsem na to odpovedet jen tim, ze to resime a zlepsuje se to.
Ovsem cekam, ze to bude resit pres policajty a podobne.

Podotykam, jsou to stejni sousedi, kteri si stezuji, ze pes (na nasi zahrade) cura na plot, kteri vynadali nam, ze jejich pes na jejich zahrade vystartoval po mojich (kteri si ho nevsimali) a zlamal jim kyticky. Co si dovolujeme, poustet nase psy na nasi zahradu..
Proste radosti sousedskeho souziti...

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: stř 20. říj. 2010 19:35 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Teď jsem zkusila chvilku googlit, našla jsem tohle:

Základní limity pro venkovní hluk (např. u obytných domů)pro hluk jiný, než z dopravy jsou následující: venkovní hluk den (6:00-22:00) 50 dB a noc (22:00-6:00) 40 dB
Těch 50dB překročíš pokaždé když hlasitě promluvíš, takže tam je to pak podle vyhlášky: paragraf 127 občanského zákoníku, který upravuje vlastnické právo. Podle něj mohou občané žalovat souseda, který je "nad míru přiměřenou poměrům" obtěžuje nebo omezuje jejich vlastnická práva, hlukem, popílkem...atd
Takže se obávám, že kdyby sousedka opravdu chtěla prudit, bude nejspíš úspěšná. Jediné co by ji mohlo odradit je že "Nevýhodu občanskoprávního řízení je vedle jeho délky to, že poškození lidé nemohou požadovat konkrétní řešení"...ale dost to záleží na ní. Zkus ještě zagooglit (hygienický limit hluku), pročti si to, ale se štěkáním psů a netolerantními sousedy je potíž. Budeme držet palce ať se to vyřeší co nejdřív a v co největší pohodě...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: stř 20. říj. 2010 19:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Johule píše:
Teď jsem zkusila chvilku googlit, našla jsem tohle:

Základní limity pro venkovní hluk (např. u obytných domů)pro hluk jiný, než z dopravy jsou následující: venkovní hluk den (6:00-22:00) 50 dB a noc (22:00-6:00) 40 dB
Těch 50dB překročíš pokaždé když hlasitě promluvíš, takže tam je to pak podle vyhlášky: paragraf 127 občanského zákoníku, který upravuje vlastnické právo. Podle něj mohou občané žalovat souseda, který je "nad míru přiměřenou poměrům" obtěžuje nebo omezuje jejich vlastnická práva, hlukem, popílkem...atd


Hmm. tak to je pro nas dost spatne. Oni jsou dementi celkove, od zacatku. Jedine ze by snad soud uznal, ze na vesnici neni hodina nebo dve vyti odpoledne "nad míru přiměřenou poměrům".

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: stř 20. říj. 2010 20:29 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
já si myslím...vždyt v maloměstech a vesnicích štěká pes na každým dvorku - snad by tam mohl být někdo rozumnej, kdo by je poslal někam...a i kdyby, tak než se to vyřeší, s tím, jak dlouho jim to většinou trvá, tak čubís bude dávno v pohodě :wink: :-)

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: stř 20. říj. 2010 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
IMHO tohle už není problém zákonů, soudů nebo snad výchovy psa, ale střet s lidskou blbostí, která má svoje vlastní zákony :evil: Znám to, taky jsme měli debilní sousedy a takovým bude vadit prostě vše a vždycky si najdou způsob, jak vám "zpestřovat" život. Je určitě nutný znát svý práva a povinnosti, ale hlavní je nenechat se od nich rozhodit... držím palce ať mají těch záminek co nejmíň a hlavně ať to zvládáte s klidem a s úsměvem!

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: stř 20. říj. 2010 20:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nebo si k sobě nastěhujte na pár dní smečku seveřanů, ať poznaj, co je vytí a rušení :twisted:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: stř 20. říj. 2010 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
... čímž značně posunete onu "míru přiměřenou poměrům" a následně už bude vše v nejlepším pořádku :lol:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 16:33 
Offline

Registrován: čtv 23. zář. 2010 11:59
Příspěvky: 6
Bydliště: Kralupy nad vltavou
Dobrý den,
s tímto máme taky problém. Máme dvouletého stafíka a již několikrát jsme se stěhovali a vždycky vše proběhlo v pořádku. Nyní jsme se přestěhovali do Holubic a když odejdeme z bytu, tak si sousedi stěžují, že prý vyje, kňourá a brečí. Přitom, když jsem náhodně šla do baráku a stála o patro výš, tak jsem nic neskyšela. Nicméně nás chtějí vystěhovat, když nedáme psa pryč (to se i nechce), nebo s tím něco neuděláme. Zkoušela jsem prodlužovat odchody, ale vydržel to vždycky bez pípnutí. Prosím poraďte co s tím. Má u sebe hračky, žrádlo i vodu a než jdeme pryč, tak je vždycky hodinu a půl venku. Moc děkuji za radu!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 16:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nejdřív si zjistěte jestli opravdu vyje- nahraj te si ho. a zybtek je tu popsán dosti podrobně- neloučit nevítat atd

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 16:52 
Offline

Registrován: čtv 23. zář. 2010 11:59
Příspěvky: 6
Bydliště: Kralupy nad vltavou
Právě, že se s ním ani neloučíme, ani ho nevítáme. Když přijedu domů, nebo se jdu náhodně podívat do baráku a stojím o patro výš, neslyším nic, že by nějak vyváděl. Tak prostě nevím. Je možné, že jednou třeba vyváděl a lidi si stěžujou už jen z principu. Každopádně stěhovat se nechceme a do práce chodit musíme. Jak říkám, vždycky, když jsem tam náhodou přijela, tak jsem nic neslyšela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 17:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nahrajte si ho na diktafon. Pes o vás ví dřív, než vkročíte do baráku, nato když stojíte o patro výš :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: úte 26. říj. 2010 19:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Někteří jedinci jsou opravdu zvláštní. Já jsem se psy již rok z pražského bytu. Před 14ti dny jsem byla přes noc v Praze (sama, pesáci zůstali s manžou na baráku). Přilítla sousedka "musíte si něco udělat s tím psem!, celé dopoledne tady vyje", tak jsem ji vysvětlila, že za a) mám už dva psy, takže kterého má na mysli a za b) jsou už rok pryč a jestli je slyší na vzdálenost 120 km, tak ať si to dá patentovat. Její odpověď byla opravdu "pozoruhodná" "aha, tak to je jiný pes, nevíte který?". Zabouchla jsem bez pozdravu. :D

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 08:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Tak k nasem vyti.
Fena za posledni 2 tydny temer nebyla bez dohledu a stejne nam predevcirem prisel doporuceny dopis, ze pokud jakymikoliv prostredky nezamezime vyti naseho psa, soused to pozene na soud. Pry domluva s nama neni mozna, jak se presvedcili sami, protoze ja jsem rekla, ze musi pockat dokud si pes nezvykne. (jinymi slovy, ale v podstate ano).
Nacez uz to muzi nedalo, vcera si vzal dovolenou, fenu zavrel do kotce (dokonce o hodinu driv) a tvaril se, ze doma neni.
Fena byla temer celou dobu zticha, cca od 15:29 do 15:39 se ozyvala (bud z nudy, nebo na jine psy) a pak se ozvala 5x v rozmezi 16:30 - 16:50. V sest ji vzal domu.
Pocitam, ze kdyby fena vedela, ze je doma, tak by vyla vic, aby se ji sel venovat.
Vzhledem ke zmene casu, tak fena byla v kotci v podstate o 2 hodiny vic nez normalne, 1 hodinu pred a 1 hodinu po normalnim case, co tam travi.
Osobne si myslim, a budu se o to i klidne soudit, ze zamezit jakymkoliv zvukovym projevum psa v kotci je hloupost a nemozne. Kdyby byla jine plemeno, tak by v tu dobu stekala a fakt si nemyslim, ze pes si nesmi ani otevrit tlamu.
Kdyby fakt vyla nekolik hodin nepretrzite, nereknu ani slovo. Ale takhle..
Takze nas ceka nejspis brzo prestupkova komise, pak soud a tam budeme casto, protoze si planujeme poridit i deti. A mimina rvou jeste hur nez ten pes a rozhodne dele, pak vyrostou a budou se s krikem honit pod oknama a pak.. zacnou cvicit na nejaky hudebni nastroj :finga:

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 08:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Slyšela jsem o případu, kdy jednu pani dohnali sousedi k tomu, že svého psa (něco většího, už si nepamatuju) odnaučila štěkat. No a byla spokojenost. Ale chvíli na to ty souedy vykradli a oni jí chtěli žalovat pomalu za to, že ten pes u ní neštěkal a nedal vědět, že tam je zloděj :Hangman:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Jeste dodam, samozrejme to planujeme to jeste resit. Akorat na to bude potreba dost financi a proste dokud nebudou..
Prvni vec se bude delat dreveny plankovy vysoky plot od toho souseda misto pletiva. A pak, jelikoz kdyz byla fena volne na zahrade, tak nevyla, resp. mozna se ozvala na druhem konci zahrady a to uz asi tolik nevadilo. Jenomze zacala zdrhat, pletivo ji zdrzi tak na 30 sekund :roll: Takze planujeme po cele delce plotu pripevnit kari site (nejnarusenejsi mista jsou uz ted spevnena kari siti) akorat ty taky nejsou nejlevnejsi, kdyz jich clovek potrebuje pomalu 100 metru. A to jeste budeme muset nejak vyresit ty hroty, aby si v ramci hry neublizili... Jenomze to je vsechno na dlouho a sousedi chteji okamzite reseni - cili fena pryc nebo utratit.
Takze zbyva jenom doufat v rozumnost soudu.

Eva
Hm, to by mne zajimalo, jak muzu fenu odnaucit jakkoliv komunikovat. Vyti je jediny zpusob komunikace, krom vrceni, ktery to plemeno umi - neco jako CV. Kdyby to bylo nesamostatnosti - to se resit da. Z nudy - no,bohuzel, je to mlady hyper - pubertak, za 30 minut spanku je zase fit. Ale stejne nerve -spi, okusuje si kost a nudi se potichu. Ale jestli kolem stekaji psi a ona se ozve "Ja jsem tady taky" tak to uz fakt nevim.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
my jsme vyti resili pul roku a bylo to peklo.V byte teda. pak si na nove bydliste zvykla a v podstate prestala vyt ze dne na den. a to jsme zkusili hodne veci,rady jako utahat nebo nevitat ,neloucit nejak nezabraly.proste to chtelo cas.
za prestupek muze byt udelena max.pokuta 5000 kc a nejsem si jista,jestli by tohle vubec resil soud.trestny cin snad spachan nebyl,tak by se to asi resilo v prestupkovem rizeni. a mozna,ze tech 5000 kc se muze udelit snad jen 2x,tak by se to asi donekonecna netahlo. ale je to hroznej opruz,ale pokud sousedi nevidi jine reseni,tak dobre jim tak,pokud se tim hodlaji zabyvat.
ale dala bych si bacha,aby vam ji neotravili,lidi jsou takovi....Arwen je CV,ale ke komunikaci vyti nijak zvlast nepotrebuje,na to ma jiny zvuky...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 15:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Mellorn píše:
ale dala bych si bacha,aby vam ji neotravili,lidi jsou takovi....Arwen je CV,ale ke komunikaci vyti nijak zvlast nepotrebuje,na to ma jiny zvuky...


Toho jedineho se bojim, ale pokud by k tomu prislo, budeme tahat souseda po soudech my.
K te komunikaci - nemyslela jsem to jako veskera komunikace, ale pokud ve dvorech kolem stekaji psi a ona se jim ozve, tak nesteka, ale zavyje. Nebo jestli bude za plotem kocka, a ona se na ni bude chtit dostat, tak vyda takovy zvuk - jako vyti, ve stylu ja chci.
Kdo ma severana, nebo CV, nebo je aspon zkusenejsi pejskar, dokaze rozeznat co je vyti z osameni, co je z nudy, co je projev ja chci tamtu kocku, nebo ja si chci taky hrat s tema pejskama... Ale pro neznaleho ma 2 projevy - vyti a vrceni. To ze je to kombinace obou a Vraauuu neznamena sezeru te, ale chci si hrat je vedlejsi.
A mne prave neprijde, ze tohle vyti je z osameni. 10 min za 9-10 hodin.. to mi uz prijde jako normal (podotykam, normalne je maximalne 8, tohle bylo za ucelem testu).. nevim jak docilit, aby pes nevydal za dobu v kotci ani hlasku, nereagoval absolutne na nic, ani na jine stekajici psy, ani na kocky chodici kolem, ani na delniky za druhym plotem u sousedky,.. jedine snad operace hlasivek a ze zcela pochopitelnych duvodu si psa mrzacit nehodlam :dontknow:

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 16:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
hele, jestli vyje 10 minut jednou za dobu kdy je tam sama,tak to mi prijde v pohode amozna bych se na sousedy i vykaslala..my mame sousedy,co nas prudili kvuli tomu,ze se pres stenu v noci bavime {ne ze bychom tam rvali},tak na nas parkrat zkouseli bouchat az na ne pritel ve dve rano vletel,ze tohle trochu prehaneji a mame toho tak akorat.a od te doby je klid. ale co tim chci rict. nekteri lidi proste nemaji na praci nic lepsiho nez prudit a to za jakoukoliv cenu a kdyz se nesetkaji s odporem budou to stupnovat.Ono dat nekdy najevo,ze takhle uz teda ne pomaha.me to prijde pritazeny za vlasy,navic u baraku,v byte to jeste pochopim,ze jsou citlivejsi jedinci,kteri vyzaduji absolutni ticho kdykoliv ...

vim jak zni vyti z osameni,u nasi cuby to byl takovy zoufaly zvuk,ani to jako vyti neznelo. jinak vyje na sanitku a to jen nekdy a to je neco uplne jineho.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: úte 23. lis. 2010 10:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Jenom dam vedet, jak sme dopadli. Byla jsem totiz dnes upozornena na diskuzi na webu obce.
3.11. byla na webu obce zalozena diskuze, kde si soused stezoval ze Tereza 2 hodiny denne vyje. Zhruba v tu dobu sme se presvedcili, ze se jedna asi o 10 minut ..
Byla mu dana rada jak postupovat s tim ze muzeme dostat pokutu 20.000.
12.11. je tam prispevek, ze sme se asi zalekli pokuty, protoze fena nevyje.

Podotykam, absolutne nic sme nedelali (krome lepsiho plotu od souseda a to ze se nezdravime :finga: , o zminovane diskuzi jsem ani netusila. Psat mu nic nebudu a hodlam ho nadale ignorovat.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: úte 23. lis. 2010 10:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Že vy jste chudince Tereze řekli, že když budete platit pokutu 20k, tak bude mít menší příděly žrádla? Ona se chudák zalekla a je radši zticha :finga:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: úte 23. lis. 2010 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
**EFCA** píše:
Že vy jste chudince Tereze řekli, že když budete platit pokutu 20k, tak bude mít menší příděly žrádla? Ona se chudák zalekla a je radši zticha :finga:

No kdybych o tom vedela, tak ji to reknu. :evil: Ale vzhledem k tomu, ze mam sklony cpat psy zradlem dokud nenechaji, tak by ji to asi ani nevadilo :-)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2013 20:49 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Nerada bych něco pokazila... jak to řešit, když pes vyje po odchodu parťáka? Vím, že věnovat se mu a zaměstnat a tak... Ale mám teď na mysli přímo tu situaci, kdy začne výt. Děkuji za radu.

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2013 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Já se teda můžu jen domnívat, ale asi bych k tomu přistupovala jako k pláči u lidí... vyplavit/vyvýt ze sebe všechen ten žal je moc důležité a korigovat/brzdit/přerušit je třeba jen v případě, že už toho začíná být na dotyčného moc. Ale jak říkám, to si jen tak pocitově myslím :dontknow: .

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2013 20:58 
Offline

Registrován: čtv 08. zář. 2011 08:40
Příspěvky: 162
Bydliště: Slavičín
Taky se řídím pocitem... neokřikuju ho za to, vezmu ho do zahrady anebo začnu házet balónek, snažím se ho zaměstnat něčím jiným... Na chvíli je to dobré, pak zajdu zpět do domu, ale po nějaké době začne znova...
Vzala jsem ho i sebou domů, ale nechci ho zase úplně rozhodit a naučit si ho na to...
Takže jsem přistoupila k řešení, že si ho zavolám ke dveřím a pronesu něco v tom stylu... Co vyvádíš??.. vždyť všechny budíš!!! (bydlíme v centru dědiny)... takhle jsem je tehdy odnaučila v noci štěkat, tak snad to zabere... Když už štěkali moc, tak jsem na ně pak už houkla jen přes dveře a nechali toho. A myslím, že by to šlo stejně, ne?

_________________
Zuzka, Falcon a Goya

http://zzzuzzza.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!