Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 08:54
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. zář. 2010 10:25
Příspěvky: 3
Bydliště: Trnava
dobry den,potrebovala by somporadit ako zbavim moju 16 mesacnu sibirsku huskycu strachu zo sprchy a vody vo vani?....vonku zboznuje vodu,leti hned do kazdeho jazera sa vycvachtat,ale akonahle sa jedna o umyvanie vo vani je zle,hlavne toho zvuky sprchy sa boji,niekedy ju dokonca aj dvaja ludia maju problem udrzat, viacmenej som mokrejsia ja ako pes :hmm: ....neviem ako sa mam k nej v danej situacii zachovat a ako ju zbavit strachu ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 09:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dejte do vany nějakou protiskluzovou podložku (třeba tu gumovou, co se běžně prodává do koupelen na zem) a pak jen jí co nejčastějš - klidně před a po každé procházce - do té vany dejte a opláchněte jí packy. Nechlácholit, nelitovat, prostě normálka.... klasické chování jako u každého strachu psa. Je to tu na poradně a na hlavní straně webu popsané dost.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
zezačátku bych klidně vynechala i to oplachování, prostě pokaždé když přijdem z venku jde pes do vany, z vany, pohladit a běž. Za pár dní přidám "ojíždění" sprchou, ale bez vody, pak zas naopak pustím vodu, ale mimo psa, pak packy, celého psa až když to bude nutné, ale do té doby už by to měl zvládat v klidu. Základ je že neexistuje jiná cesta domů než přes vanu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 11:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pes se ale nebojí vody, ale vany, jestli jsem to dobře pochopila, proto nevidím důvod, vynechat vodu. Přijde mi to zbytečné "chození okolo horké kaše", které bude svádět ke špatnému chování člověka - "k trénování". Apři tom to má být něco úplně obyčejného a každodeního.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Ale to "obyčejné" z toho přece udělám tím, že psa po každé procházce strčím na chvíli do vany. A pokud se vody ve vaně nebojí, tím spíš bych jej furt nemáčela, stačí když bude automaticky stát ve vaně po každé procházce, ne? A já mám pak na výběr jestli umýt nebo ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 11:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ano, ale pes se jí bojí zvuků ve vaně... měla jsem ten samej problém s Bonym, teda hodně podobný, vody se nebál, ve vaně už taky stál, ale jakmile se pustila voda - divný zvuky a tudíž panika. No může vyzkoušet oboje, uvidí, co se jí víc hodí nebo vymyslí ještě jinou variantu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pát 24. zář. 2010 12:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no dyť může pouštět vodu mimo psa (prostě proč si zbytečně máčet a utírat psejka)... pokud stání bez vody zvládne bez problémů, tak není potřeba být bez vody týden, pokud plaší už když je dán do vany, nejdřív bych ho naučila ve vaně v klidu stát bez namáčení psa i jeho okolí. Choďákovi jsem jednu dobu dávala misku se žrádlem do sprcháče, protože tam moc nebyl prostor pro manipulaci a neměla jsem chuť se s ním přetahovat. Až tam chodil automaticky, tak jsme občas umyli nohy a pak už jen když bylo potřeba - bez přetahování, pokusů o útěk,... Sice pes nebyl nadšenej, ale zjistil že ho to nesežere. Samozřejmě když už jej tam potřebuji dostat, tak prostě musí být po mém, neexistuje nechat psa utéct, ale radši volím cestu menšího odporu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: sob 25. zář. 2010 14:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. zář. 2010 10:25
Příspěvky: 3
Bydliště: Trnava
okej lidicky :) dakujem vaam poskusam viacero sposobov a rozhodnem sa...o tom ako to zvladanme budem informovat :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: sob 25. zář. 2010 16:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
Môj sa bojí vody... stačí že začne vonku kvapkať, tak sa ide zblázniť... a keď sa ideme kúpať, tak či sa mu páči a či nie... musí. Stačí že mu poviem... kúpať sa ideme, však sa tešíš :D :D :D sklopí uši a lezie do sprchy...

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: sob 25. zář. 2010 19:21 
Offline

Registrován: čtv 23. zář. 2010 11:59
Příspěvky: 6
Bydliště: Kralupy nad vltavou
Náš Torresek se taky strašně bojí vody, minulý rok jsme byli u rybníka a skočil za klackem do vody a začal se topit. Manžel pro něj musel skočit. Od té doby nesnese sprchování ani vanu a jakmile jde někdo z nás do koupelny, odplíží se do pelíšku a nepřijde ani kdyby jsme ho volali hodinu. A když venku prší, není šance, že by jsme ho dostali ven.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. zář. 2010 10:25
Příspěvky: 3
Bydliště: Trnava
no takze skusam ju davat do vane kazdy den,ale ona sa jej furt rovnako boji...ma uplne bojazlivy vyraz v ociach a chvost az na bruchu :( som pri nej v pohode aby to citila ze to nic nieje,pripadne ju trosku vysmejem ale nic nepomaha,ked tam chvlku vydrzi davam jej odmenu ale odmieta si ju v kuplni zobrat(ked je uz mimo tej miestnosti hned si ju zobere)...boji sa vani az tak ze sa z nej vkuse snazi vyskocit a nieje to bohvieco kedze vazi polovicku zo mna a obcas je mi tazke ju tam udrzat alebo po jej vyskoceni ju tam zase zdvihnut...........a ani neviem ci je to spravne,co myslite?-ak mi vyskoci z vane mam ju tam zase dat a az po mojom dovoleni ju pustit? alebo je to zle ked ju tam tak nasilu musim zase dat? :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: stř 29. zář. 2010 15:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je chyba, že jí necháš vyskočit ven, odměnu nenabízej, akorát jí tím víc stresuješ. A že má ocas pod břibech? No a? Ber to prostě jako úplně normální věc, ať se bojí, když chce. Ale musí poslouchat a nervat se ven. Až se uklidní, tak jí "okamžitě" dej z vany a postupně prodlužuj dobu mezi uklidněním se a vyndáním z vany.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 19:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. led. 2010 18:21
Příspěvky: 74
Bydliště: Železný Brod
Mám dva měsíce fenečku z útulku a každé koupání je horor-musím ji koupat minimálně každý týden někdy dvakrát do týdne--má nemocnou kůži.Ale problém je v tom že ve vaně se začne klepat strachy a strašně naříkat-packama se sice opře o kraj vany ale nemá snahu vyskočit-je jinak trpělivá a čeká.
Musela být krutě týraná protože se za začátku bála i vlastního stínu i padajícího listí-to už je celkem dobré-dost tomu pomáhá že mám ještě jednoho psa,kterej se o ni hezky stará.
Zarážející pro mne je že stejný strach a nářek se u fenečky projevuje když koupu druhého psa-feňule se snaží z koupelny utéct a tak sedí u dveří na které neodbytně škrábe.
PROSÍM PORADÍ MI NĚKDO JAK FENEČKU STRACHU Z KOUPÁNÍ ZBAVIT.
Předem všem děkuji....

_________________
Motto:,,Byl jsem mnohokrát zrazen lidmi,ale nikdy svým psem"...Psí hřbitov-Francie(Provence)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 19:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
dávala bych ji do vany co nejčastěji, klidně při každém příchodu domů, odměnit a zase vyndat (bez koupání). Až to bude zvládat, přidej tekoucí vodu (prozatím ne na psa), manipulaci se sprchou, packy,...
Když nezvládá koupání druhého psa, proč ji nutíš u toho být?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 19:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra píše:
Když nezvládá koupání druhého psa, proč ji nutíš u toho být?

A proč ne? Naopak, myslím, že je to dobrý nápad. Jinak s tím zvykáním podle Petry, nevím, jestli to stihnete, když se musí dvakrát do týdne koupat. Já osobně bych neřešila, prostě jako by se chovala normálně, když už by to přeháněl, takpovel - třeba sedni nebo zůstaň nebo nevím co zvládáte a zase klid a pohoda.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 19:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. led. 2010 18:21
Příspěvky: 74
Bydliště: Železný Brod
ono to celkem jde ve vaně stojí a je klid ale když pustím vodu a namočím ji tak to začne.
Při koupání druhého psa ji nechávám proto at vidí že i on se koupe a hlavně že je v klidu a ona že se nemusí bát.Do koupelny normálně chodí a pokud bych ji dávala do vany tak ji to nic nedělá právě do té doby dokud se nepustí voda.

_________________
Motto:,,Byl jsem mnohokrát zrazen lidmi,ale nikdy svým psem"...Psí hřbitov-Francie(Provence)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 20:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
zjevně má vodu spojenou s něčím zlým, tak to chce právě spojit s něčím dobrým. Pokud zvládá vanu nasucho, začala bych rovnou kombinací - dám do vany, "ojedu" sprchou nasucho, utřu, vyndám, odměna. Tohle by teda podle tebe měla zvládnout v pohodě. Jdeš s ní ven 3x-4x denně, takže jeden den takhle nasucho. Druhý den strčím do vany, pustím vodu z kohoutku (ne na psa), psa držím aby byl tam kde má být a co nejvíc v klidu. Nepřeháním, opakuji. Dejme tomu pátý den už bude v klidu, tak šestý k té puštěné vodě přidám ještě to ojíždění sprchou, desátý den umeju packy, čtrnáctý celého psa. Když se to nestihne, nic se neděje, ale je předpoklad že to přece jen bude o kousek lepší. Ono hodně dělá právě to časté opakování, tvůj klid a vědomí psa že "jinak to nejde".
Když meje druhého psa, nemůže přitom řešit bázlivku a ta se tím vytáčí a šílí u dveří, tohle bych nechala na později až z té vody nebude tak šílet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: couvá ve vaně a nechce si nechat umít ocas
PříspěvekNapsal: úte 09. dub. 2013 09:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. dub. 2013 17:47
Příspěvky: 8
Bydliště: Teplice
Dobrý den,
Máme problém s lezením do vany... přece jenom má něco kolem 30kg a zvedat ho neustále do vany když je celej od bláta fakt není příjemný. Dávám tam nejdřív přední a zadníma už mi dá se říct pomáhá, ale když pustím vodu a celýho ho namočím tak začne couvat až leze zadkama po rantlu tý vany a zadek má vejš než hlavu... vždycky ho pak stáhnu zpátky, ale pořád cestuje. A největší boj je když mu chci umít ocas :| to se točí v tý vaně jako blázen a snaží se mi ten ocas za každou cenu vytáhnout z ruky.... když už mi teda dovolí ho namočit tak už po něm chci moc aby si ho nechal i vydrbat šamponem [-( . Přitom ho nebolí a nic snim nemá... když je mimo vanu můžu ho i za něj "tahat" a bere to jako hru a vše ok... tak už nevim :hmm: Zakaždou radu budu ráda... Děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: couvá ve vaně a nechce si nechat umít ocas
PříspěvekNapsal: úte 16. dub. 2013 06:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. dub. 2013 17:47
Příspěvky: 8
Bydliště: Teplice
marlli píše:
Máme problém s lezením do vany... přece jenom má něco kolem 30kg a zvedat ho neustále do vany když je celej od bláta fakt není příjemný.
Tak to už jsme vyřešili... teda ani nevim jak se mi to povedlo :mrgreen: začala sem tam brát první tu naší druhou a jeho sem nechala sedet vedle vany aby vedel ze ona se taky neboji tak on taky nema ceho se bat... a najednou sme prisli domu z prochazky... ja řekla Shao hop a místo ní tam dobrovolně zkočil on :icon_thumleft: ale ten ocasek je stale boj :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: úte 16. dub. 2013 22:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no vida :P ocs se taky poddá. zkus to nejdřív nasucho a až pak i s vodou. Ale já s tím tyráty nedělám, prostě mají povel a pak se chovám podle toho, zda povel dodržují nebo ne.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: čtv 18. dub. 2013 06:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. dub. 2013 17:47
Příspěvky: 8
Bydliště: Teplice
no to já sice taky, ale u něj je fakt vidět že se bojí toho namočenýho ocasu :roll: na suchej mu muzu hmatat jak chci a i tou sprchou přez něj mužu jezdit, ale jakmile z tý sprchy tece voda tak silou tahne ocas mezi nohy a toci se jak blbec a muzu davat povel jak chci.... je fakt ze kdyz uz hodne zarvu tak stoji jak přikovanej ale prozměnu si snaží sednout abych na ten ocas nemohla... :hmm: fakt nevim cim to je:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pát 19. dub. 2013 22:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ještě otázka, zda mu vadí opravdu mokrý ocas, nebo třeba konečník :wink: a pohrála bych si s vodou - studená až vlažná. Ale jak píši, já je dávám do vany tak málo, že to nijak neřeším. A když si chtěli sedat, tak jsem jim dala ruku pod břicho.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: sob 20. dub. 2013 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Trochu OT, ale toho psa co máš v avataru meješ ve vaně po každý procházce? Nestačilo by to vzít ručníkem?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pon 22. dub. 2013 18:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. dub. 2013 17:47
Příspěvky: 8
Bydliště: Teplice
Zita píše:
Trochu OT, ale toho psa co máš v avataru meješ ve vaně po každý procházce? Nestačilo by to vzít ručníkem?
samozřejmě, že nemeju... :D ale občas to i on potřebuje.... mam k němu ještě fenu a když si spolu hrajou v blatě tak je to pak na koupaní obou od hlavy až k patě a že oni to uměj :D a dotaz... co je myšleno tim OT?
Jinak už se da říct, že se poddal i ten ocasek... je to o hodně lepší... už si neseda, netočí se a ani ho tolik neschovava mezi nohy a ještě k tomu.... konečník to určitě nebyl... spíš špička ocasu:D ale i tak děkuji za rady :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pon 22. dub. 2013 19:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
"OT" je zkratka, znamená to "off topic", tedy "mimo téma" :-).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z kupania vo vani
PříspěvekNapsal: pon 22. dub. 2013 23:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
OT = mimo téma (off topic). Jinak pokud je i fena hladkosrstá, nebo krátkosrstá, já místo koupáním volím vykartáčování, když bláto zaschne. BUď kartáčem na psy, nebo rejžákem na koně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!