Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:15
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 29. čer. 2010 09:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Nevybehaný, nudiaci sa pes, na jednej strane rozmaznávaný a na druhej nespravodlivo trestaný - aj toto býva výsledok.
LENICKAP tvoju otázku som zaradila do témy, kam patrí, prečítaj si staršie príspevky, ale s tvojou otázkou súvisia aj ďalšie témy v poradni.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita psa
PříspěvekNapsal: úte 29. čer. 2010 10:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
LENICKAP píše:
Chodime 2x denne po 20min ven, 1x tydne na 6km vychazku.

Tak tohle je naprostá tragédie, u pubertálního hyper teriéra jenom tahle možnost vybití? JRT má běhat vedle koně, norovat, lovit divočáky, coursing, lítat se psy.... A ne se válet na gauči. Se pak nedivte, že má tolik energie. Vemte kolo a vyražte ven, na deset km, jeho tempem (pozor na počasí, aby se neuvařil), vemte ho k vodě a ať plave, aportuje z vody klidně "půl dne".

Citace:
ale nepritulit si vlastniho psa ani jednou za den, protoze je mu se to nelibi je nefer.

Ne, není to nefér. Naopak, s vaším přístupem. Zaměstnejte ho, naučte ho fungovat na první a jediný povel, nelezte mu pod ocásek, buďte spravedlivá a srozumitelná a on vám za čas začne věřit, respektovat, mít rád. Btw, znám dost psů, co se nechtěj "tulit", je jím to nepříjemné, stejně jako některým lidem, tak proč ho tím znechucovat?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 13. črc. 2010 12:43 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Ahoj všem,
po dlouhé době jsem zase tu a nemám nejlepší zprávy. Nechala jsem si poradit a zkusila jsem tu naši fenku trochu napravit. Jenže výsledek není moc dobrý, zřejmě dělám něco špatně, protože od doby, kdy jsem tu byla a začala dle rad s Andy pracovat, zaútočila už dvakrát (jednou na mě a jednou na tchýni) a myslela to smrtelně vážně (já měsíc na neschopence, tchýně je na tom lépe, ale ještě se léčí).
Rady zněly: nerozmazlovat, cvičit poslušnost. Rozmazlování jsme odbourali, poslušnost trénujeme (přivolání nemáme - jen doma poslechne, venku tak v polovině případů), chodí na dlouhé stopovačce a venku musí mít košík (teď uvažujeme, jestli by ho neměla nosit i doma).
První útok (na mě) byl na návštěvě, kde žebrala v kuchyni. Zavolala jsem ji, přišla na půl cesty a vrátila se do kuchyně. Znovu jsem ji zavolala, přišla blíž, ale vrátila se zase zpátky. Opakovala jsem to několikrát a nakonec jsem si tam pro ni došla (to bylo špatně, já vím, ale nevěděla jsem, jak jinak to mám vyřešit - první chyba byla, že neměla i v bytě tu stopovačku, abych si ji mohla přitáhnout a nemusela pro ni chodit). A když jsem jí nasazovala postroj (nenosí obojek, ale kšíry), tak mě kousla (několikrát) do ruky.
Druhá situace vznikla na chatě. Tchýně s ní byla venku a když se vrátily, chtěla jí utřít packy. Tři vydržela, ale když jí utírala čtvrtou, Andy ji kousla.
Andy je už osm a já mám strach, že jí nedokážu zvládnout. Nejsem s ní od štěněte, je zkažená, to víme, ale já to neumím napravit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 13. črc. 2010 14:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Odpovědí ti určitě povolanější, ale jak znám jack a parker russ. teriéry, tak má bezesporu málo pohybu, není zaměstnaný, nezaměstnáváš mu hlavu a je hodně rozmazlený. Taky tě nebere a proto se tak chová, udělala sis hodně chyb (já konečně taky) a budeš muset začít od začátku a jinak. Podle sebe vím, že to jde, ale je to docela dřina. Tak držím palce.
Agrese je ti k ničemu, on se jen brání, protože ti podle mě nerozumí, co po něm chceš. Jsi pro něj hodně nečitelná. Myslím, že nejlepší by bylo si přečíst Rudovo knížku a prohlédnout tady poradnu.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 13. črc. 2010 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Leo, podle rad jsi nepostupovala, protože jinak by čubina měla doma couračku a nemusela jsi pro ní chodit. Nevzávej to předem, když si nevěříš ty, proč by ti měla věřit ona? A bez důvěry to nepůjde. Nemůžeš přijet na konzultaci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 13. črc. 2010 14:57 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Vím, že tu couračku měla mít, byla to chyba. Doma (myšleno v bytě) měla přivolání stoprocentní, jen jsme ještě ladili přivolání venku, takže jsem se chybně domnívala, že doma už couračku nepotřebuje. V tomhle případě opravdu uznávám svou chybu. Nevzdávám to, jen už si nevím rady. Na konzultaci bychom přijeli rádi, ale momentálně nemáme možnost. Řešíme, jak to udělat, abychom mohli přijet, protože to začíná být už hodně jaksi o ústa......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 13. črc. 2010 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Couračka není jen o přivolání, slouží k manipulaci s pejskem tak, aby právě nedocházelo k tomu, co se stalo vám. Podle popisu je to pěkný nerváček.

Jen jsem neslušně zvědavá, jak moc a kam tě hryzla, že to chtělo takovou dlouhou dobu léčení. Je to přece jenom malý pejsek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 13. črc. 2010 20:21 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Je to fakt nervák. S tou couračkou se vrátím k původním plánu a bude i mít pořád. Kousla mě do ruky - ukazovák a palec, dlaň - ne velké rány, ale poměrně hluboké a hned se to zanítilo. Proto se to tak zkomplikovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 13. črc. 2010 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Návod z vlastní zkušenosti: nenech nikoho, aby kousance obvazoval. Vyčisti je pinzetou -vyber všechno, co tam nemá co dělat. Vyplachuj roztokem betadine 1-10 a peroxidem vodíku, které do rány doslova nacpeš stříkačkou bez jehly. Nech to na vzduchu a bude to v pohodě. Pokud ne, pořiď v lékárně Peruánský nebo Višněvského balzám. Ale určitě nezakrývat a neobvazovat, pokud to není opravdu nutné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 13. črc. 2010 21:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je to nervák a spousta takovýchto problémů s russelama a pod vzniká proto, že jsou to velice citliví psi a lehce se přetočej do obranné agrese - ze strachu o svuj vlastní život. Než si domluvíš konzultaci, zjemni, pokus se do ní vcítit a "vnuknout" jí ten daný povel nebo náladu. Ale nepleť si to s "měkkkostí", musíš být absolutně důsledná, ale v klidu, v pohodě, bez emocí - tím myslím i chválení - spokojenej pocit, ale nepřehrávat, nerozdovádět psa...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 13. črc. 2010 21:27 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Děkuju za rady ohledně ošetřování (doufám, že už nebudou třeba, ale takové rady se hodí vždycky) - Višněvského roztok mi na to dali v nemocnici, ale tam mi to zavázali.
A s tím zmírněním to asi nechápu. Nejsem na ni přehnaně přísná, chci, aby udělala, co se po ní chce (přijít, když volám, odejít, když řeknu, zůstat, když je potřeba), mazlení má taky (stejně u toho vrčí a cení zuby), svůj klid má taky. Snažím se nekřičet, ovládám se, i když zlobí. Jediné, co se změní, když neposlechne, je tón hlasu a důraz. Těžko se to popisuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 05:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jak jste s tchyní reagovaly na to kousnutí, co jste udělaly bezprostředně po tom?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 09:39 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Já jsem jí dala přes zadek a dokončila jsem nasazování postroje, teprve pak jsem se šla ošetřit. A tchýně pokud vím, tak jí dala pohlavek a nechala ji jít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 09:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nejvyšší čas přečíst si téma Tresty ...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 11:15 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Přečetla jsem si téma o trestech. Stejně jsem z toho poněkud rozpačitá. Ale nakonec na to přijdu. Musím - pro své i její dobro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 11:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
a není lepší aby měl pes obojek než kšíry??a nesundávat ani obojek ani couračku...přijde mi, že v obojku je spolehlivější a lepší manipulace se psem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 12:37 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Andy nemá ráda ani jedno z toho. Obojek se snaží sundavat, drápe se. Kšíry snáší lépe, ale ty nejsou pohodlné pro nošení celý den. Takže to řešíme tak, že doma má obojek, který jí na noc sundaváme, a ven má kšíry. Taky se mi zdá obojek lepší než ty kšíry, ale nechci ji nějak moc trápit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 13:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
od kdy je obojek trápení...podle mě jí moc litujete a přehnaně se staráte, aby jí náhodou něco nechybělo...se psem se nebavím o tom jestli se mu to líbí nebo ne...proste to tak bude a tečka...když se o tom snaží diskutovat má smůlu stejně je po mojem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 14:00 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Tak jo, když to pomůže, tak to uděláme. Dostane obojek permanentně a tečka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 14:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
tady nejde o obojek jako takový, ale o celý přístup ke psovi....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 14:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
když se vašemu psu nebude zdát a nebude mu příjemné přejít po dejme tomu přechodu, ale vy na druhou stranu budete muset taky to budete brát jako že je to trápení? idkyž mu to vlastně nic nedělá? jde čistě jen o zvyk pro toho psa i pro vás o celkovém přístupu k tomu psovi a vaší změně psotoje- že toho psa netrápíte- uvidíte sama že když vy budete rozhodná pes se zlepší sám o sobě

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 14:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lea de Bahn píše:
Andy nemá ráda ani jedno z toho. Obojek se snaží sundavat, drápe se. Kšíry snáší lépe, ale ty nejsou pohodlné pro nošení celý den. Takže to řešíme tak, že doma má obojek, který jí na noc sundaváme, a ven má kšíry. Taky se mi zdá obojek lepší než ty kšíry, ale nechci ji nějak moc trápit.



Ono ale nežáleží na tom, co ona má nebo nemá ráda, určitě ne v tomhle případě. Ty jsi ten, kdo určuje, co a kdy se bude dít a hotovo. Ne ona. Bere ona ohledy na vás, když vás hryzla? Dobře s vámi manipuluje. Když se takhle chová při manipulaci, proč tu manipulaci pořád vyhledáváte? Pacičky, kšíry, obojek dolů, obojek nasadit,.... . Při manipulaci opravdu zpomal a buď jemná a sebevědomá, ale nevyhledávej jí. Přečti si celou poradnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 14:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mám doma malou vlčici a rozhodně jsem se jí neptal, zda chce na krk hodně pevný obojek, na kterém musí držet i GPS lokátor.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 14:37 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2009 17:39
Příspěvky: 40
Bydliště: Plzeň
Poradnou se pozvolna pročítám, takže snad se doberu nějakého poznání. Připadám si fakt netvrdlá. Ale Andy už má obojek, na něm stopovačku a manipulaci omezíme, jak jen to půjde. Ona kontakt stejně moc nevyhledává. Jen dneska to bude boj, protože se musí vykoupat a to fakt nesnáší, takže košík na tlamu je nezbytný a musíme na to být dva. Snad nepřijdeme o prsty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 14:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
to z toho děláš moc kovbojku :wink: pes s košíkem - navíc nemá 40kilo - se dá v poho zvládnout...já zvládnu vykoupat svoji feňuli, a to se fest brání, sama...nehledejte vědu tam kde není...uklidněte se a hoďte se do všeobecného klídku...když jí nebudete pozorovat a nimrat se v tom, co se stalo spousta věcí tak nějak odejde sama...omezit manipulaci to ano, ale nikoli kontak, hrajte si cvičte - pes musí být utahanej a pak se bude i jinak chovat...v klidu se věci řeší mnohem snadněji než s myšlenkou "to zase bude..."...když se začteš do poradny tak spoustu věcí pochopíš, a když začneš podle toho se i chovat tak se to zlepší...držím palce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 15:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak tak děte do toho s tím že to bude uplně v pohodě- samo jištění je nutnost. mimochodme i na tohle vám pomuže cesta na vlčáry- jak udržet psa jednou rukou

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 14. črc. 2010 23:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Lea, vidím, že řešíme velmi podobný problém. Všechno už tu bylo vesměs řečeno. Přeju hodně úspěchů. Je to hodně o zkrocení vlastního adrenalinu, což je u mě celkem problém. Tudíž pokud jsem třeba indisponovaná a musím se psem manipulovat tak si radši na chvíli přizvu k tý práci někoho klidnýho, ať psa přidrží. Ale nemíním to tak dělat na věky, prostě jen do chvíle, než se zvládnu :-)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 15:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
já se dnes vrátila z nemocnice. Jsem pokousaná od svého psa ( ret pryč, ruka pokousaná). Doufala jsem, že by mi pan Desenský pomohl, ale bohužerl má volno až v září a tomu rozumím...pejsku je hodně a tak nám nezbývá nic jiného, než ho dát uspat....jsou u tři roky. Dvakrát pokousal přítele a včera ráno mě a to opravdu už hodně. NEVÍM SI RADY.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Já myslím, že Ruda by v takovém případě měl čas i dřív, jako možná i vy jste to měli řešit daleko dříve :shock:
:oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 15:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
radka.79 píše:
Já myslím, že Ruda by v takovém případě měl čas i dřív, jako možná i vy jste to měli řešit daleko dříve :shock:
:oops:



Bohužel pan Desenský nám řekl v září...mluvili jsme s ním po telefonu. Řešili jsme pokousání už dříve...a byl 2 roky klid až do včera.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 11:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
I tak nto prosím neřešte uspáním, něco se tam muselo stát, když jste měli 2 roky klid..Zkuste vydržet do toho září, dejte náhubek a stopovačku doma a pak co nejdříve znovu za Rudou.. :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Akdar1 píše:
já se dnes vrátila z nemocnice. Jsem pokousaná od svého psa ( ret pryč, ruka pokousaná). Doufala jsem, že by mi pan Desenský pomohl, ale bohužerl má volno až v září a tomu rozumím...pejsku je hodně a tak nám nezbývá nic jiného, než ho dát uspat....jsou u tři roky. Dvakrát pokousal přítele a včera ráno mě a to opravdu už hodně. NEVÍM SI RADY.....


Pohodlný prostorný a dobře nasazený košík, pevný nestahovací obojek a couračka. Zkus mu dát ještě šanci. Nebo mu zkuste najít nového majitele, který si s jeho chováním bude vědět rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 11:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 15:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
radka.79 píše:
I tak nto prosím neřešte uspáním, něco se tam muselo stát, když jste měli 2 roky klid..Zkuste vydržet do toho září, dejte náhubek a stopovačku doma a pak co nejdříve znovu za Rudou.. :prayer:



Tak to zkouším...dala jsem mu košík a uvidíme, ale nejsem si jista výsledkem.....bojím se ho a to on pozná....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 15:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Essi píše:
Akdar1 píše:
já se dnes vrátila z nemocnice. Jsem pokousaná od svého psa ( ret pryč, ruka pokousaná). Doufala jsem, že by mi pan Desenský pomohl, ale bohužerl má volno až v září a tomu rozumím...pejsku je hodně a tak nám nezbývá nic jiného, než ho dát uspat....jsou u tři roky. Dvakrát pokousal přítele a včera ráno mě a to opravdu už hodně. NEVÍM SI RADY.....


Pohodlný prostorný a dobře nasazený košík, pevný nestahovací obojek a couračka. Zkus mu dát ještě šanci. Nebo mu zkuste najít nového majitele, který si s jeho chováním bude vědět rady.



Vůbec nevím, kde hledat nového majitele....protože když řeknu, že mě pokousal to až tak, že mě čeká plastika horního rtu, tak ho nikdo nebude chtít. Také nechci ho "zabít", ale nic jiného mi nezbyde. Já mám z něho strach a to jsem se nikdy žádného pejska nebála....ale tady je to už hranice, kdy s úzkostí procházím kolem něho a bojim se každého jeho pohybu, protože je temperamentní a moc rád se mazlí....ale já mám pocit, že zase zaútočí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 22:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Vůbec nevím, kde hledat nového majitele....protože když řeknu, že mě pokousal to až tak, že mě čeká plastika horního rtu, tak ho nikdo nebude chtít. Také nechci ho "zabít", ale nic jiného mi nezbyde. Já mám z něho strach a to jsem se nikdy žádného pejska nebála....ale tady je to už hranice, kdy s úzkostí procházím kolem něho a bojim se každého jeho pohybu, protože je temperamentní a moc rád se mazlí....ale já mám pocit, že zase zaútočí.[/quote]

Zkuste prosím vydržet, do září je to šest týdnů a jestli byl dva roky klid, tak to snad není ztracený případ. To zvládnete. Co máš za psíka?

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 06:32 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Akdar1 píše:
Tak to zkouším...dala jsem mu košík a uvidíme, ale nejsem si jista výsledkem.....bojím se ho a to on pozná....


Držím ti palce, abys mu našla nového páníčka. A hlavně si nic nevyčítej.
Ten košík mu nesundavej za žádnou cenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 08:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 15:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
ctvrta.sudicka píše:
Vůbec nevím, kde hledat nového majitele....protože když řeknu, že mě pokousal to až tak, že mě čeká plastika horního rtu, tak ho nikdo nebude chtít. Také nechci ho "zabít", ale nic jiného mi nezbyde. Já mám z něho strach a to jsem se nikdy žádného pejska nebála....ale tady je to už hranice, kdy s úzkostí procházím kolem něho a bojim se každého jeho pohybu, protože je temperamentní a moc rád se mazlí....ale já mám pocit, že zase zaútočí.


Zkuste prosím vydržet, do září je to šest týdnů a jestli byl dva roky klid, tak to snad není ztracený případ. To zvládnete. Co máš za psíka?[/quote]


Je to kříženec kokr s retrívrem. mrkněte do "věnuji pejska" je tam jeho foto


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 08:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 15:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Dorotka píše:
Akdar1 píše:
Tak to zkouším...dala jsem mu košík a uvidíme, ale nejsem si jista výsledkem.....bojím se ho a to on pozná....


Držím ti palce, abys mu našla nového páníčka. A hlavně si nic nevyčítej.
Ten košík mu nesundavej za žádnou cenu.



Košík mu musím sundat. Přece jen musí jíst a pít. A s košíke to neni moc fajn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
akdar: pokud má prostornej koš, tak se s ním v klidu napije a pokud žere grancle, tak i nažere. :wink:

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 10. srp. 2010 09:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 11. úno. 2009 15:46
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha
Fenrizka píše:
akdar: pokud má prostornej koš, tak se s ním v klidu napije a pokud žere grancle, tak i nažere. :wink:



Díky za rady. :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: čtv 11. lis. 2010 21:10 
Offline

Registrován: úte 07. zář. 2010 14:13
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Lenka Krejčířová píše:
My jsme řešili nedávno podobný problém. Pes se mnou v posteli pod peřinou a přicházející manžel do ložnice a následné hysterické výlevy psa. Tohle může být taky o pocitech přicházejícího? Nemá s ní nějaké jiné problémy, ale chytám se všeho už . Prostě jak vejde do ložnice a i před vstupem do ní, jak ho Eny slyší třeba už i v koupelně, prostě reaguje a vrčí, blafá, má to různé podoby.


Podobný problém nastává i u nás. Náš pes sice s námi v posteli nespí, má pelech na zemi v ložnici. Kdykoliv vejde do ložnice manžel a já jsem tam už se psem, pes zle vrčí.
Nepomohlo by v této situaci např. vykázání psa za dveře ložnice? Jako že Chováš se tak, jak já nechci, tak vypadni.
A nebo by to problém nevyřešilo?
Znamená to, že mě pes hlídá?

_________________
IvetaC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: pát 12. lis. 2010 09:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
CamDu píše:
...Znamená to, že mě pes hlídá?
Nehlídá, přivlastňuje si vás. Vykázání je to první, co bych udělal a bylo by dost direktivní. Alespoň napoprvé. Podruhé už bych jednal beze slov...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 07. pro. 2010 02:03 
Offline

Registrován: stř 08. črc. 2009 19:21
Příspěvky: 1
Bydliště: Dobřichovice
Dobrý den,potřebovala bych poradit s 3,5 letým RR.Když byl v pubertě vychovával ho přítel mámy tak,že když něco provedl seřezal ho a když začal následně vyjíždět a bránit se,nasadil mu košík a řezal ho ještě víc.Je hodně temperamentní a začal na něj útočit.Minulý rok v listopadu jsem řekla dost a nechala jsem si ho přepsat na sebe.Přestěhovala jsem se a vzala si ho sebou.Nepoužívám u něj žádné fyzické bití,ale začíná mi přerůstat přes hlavu.Hlavní problém s ním mám u žrádla,jakmile ho dostane,nesmí se ho nikdo ani dotknout a projít okolo něj,to samé když je na místě.Jakmile začně zle vrčet,řešim to tak,že granule nedostane.Už mi párkrát kvůli žrádlu šel po ruce,má 40 kilo,takže je to s nim horší.Nedávno si ho přítel hladil po hlavě a zničehonic po něm vyjel.Druhý den jsem se ho začala bát,on to vycítil a vrčel na mě taky,bála jsem se okolo něj projít.Další věc které se u něj bojím jsou malé děti,nevim jestli mu nějak ublížili když byl malej,ale je na ně vysazenej.Jakmile udělají rychlejší pohyb,začíná vrčet a štěkat.Je hodně citlivej,velice chytrej a hodnej.Agresi má především ze strachu.Mám ho moc ráda a nechtěla bych o něj přijít,můžete mi prosím poradit? :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 07. pro. 2010 05:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jediná rada, která se dá dát po netu, je hned dnes mezi 9. a 10. hodnou zavolat Rudovi a objednat se nakonzultaci. Vezměte psa i přítele. Do té doby bych mu dala nestahovací obojek a permanentní vodítko, které bude mít i doma, dlouhé dva a půl délky psa, omezila manipulaci se psem a ovládala ho přes povely a případně to vodítko. Zavolejte Rudovi hned dnes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: úte 07. pro. 2010 07:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
naprosto souhlasím s Essi, jen dodám, že bych mu nasadila pro jistotu náhubek, abyste se uklidnili a nebáli se ho,on je vaším strachem ještě více streslej a pak reaguje ještě hůř, k dětem bych ho nepouštěla, než budete vědět, jak se chovat v takové situaci, a poslední věc, o agresi při jídle je tu celé vlákno, je tam dost užitečných rad, doporučuji přečíst, ale Rudovi zavolat určitě, hodně štěstí a klíííídek :-"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 05. led. 2011 09:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Vím, že se tady řeší skutečná agrese, ale zajímalo by mně, jestli u "správně vychovaného" psa v běžném hiearchickém postavení je normální, že by chtěl vůdce kousnout - nekousne, ani se neožene, ale z pohledu je to cítit.

Já mám s Cindy odmalička problém, že se jí někdy nechce slézt z postele. Jako malá se párkrát náznakem ohnala, když jsem jí chtěla dolů "pomoct", ale nikdy nedošlo ke kontaktu.
Teď jako pozorný pes ví, kdy nemám čas a po povelu "na místo" jde k pelechu, ale když se nedívám, změní směr a odejde do ložnice na postel.
No a někdy se stane (tak jednou do měsíce), když trvám na tom, aby slezla z postele a šla do pelechu, že se ani nehne a dělá že spí. Když opakuju "dolů" a lehce ji potáhnu za kožich, zvedne hlavu a podívá se na mně stylem "kdybych mohla, tak tě kousnu". Myslím, že ví že rozumím, protože se mi sevře žaludek, i když mně nikdy nekousla ani výhružně nezavrčela. Samozřejmě trvám na tom aby slezla a i když ji potáhnu za kožich opakovaně, už tu její "myšlenkovou agresi" necítím, je to jen vteřinový stav.
Nevím úplně přesně, jak se mám v téhle situaci chovat. Jestli mám trvat na splnění povelu po dobrém, nebo jednat tvrději. Každopádně mi to není příjemné, že "se bojím" vlastního psa a dost by mně zajímalo, jaká by byla přirozená reakce v pravé smečce.
Nevoli projevuje jen a pouze v případě, že má slézt z postele, v žádné jiné situaci tohle nedělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 05. led. 2011 10:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Myslím si že z tej postele by si ju mala sundávať couračkou a nie ťahaním za kožuch,hlavne keď má nejaké pripoviedky,- aby zliezla po uplinutí reflexného oblúku a nie ešte na teba stihla robiť držky.U nás keby mi toto pes robil tak letí dole ako namydlený blesk okamžite,že by ani nestačil žmurknúť.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 05. led. 2011 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
myslím že je to zpusobený spíš tou nedusledností .-))
jinak správně socializovaný pes by měl mít jak já říkám stopku v kousnutí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 05. led. 2011 11:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
vida.loca píše:
zajímalo by mně, jestli u "správně vychovaného" psa v běžném hiearchickém postavení je normální, že by chtěl vůdce kousnout - nekousne, ani se neožene, ale z pohledu je to cítit.


to co ty cítíš z ní, to ona cítí z tebe (čtete se). Nemáš s ní dobré vztahy, nejsi pro ni srozumitelná a hlavně, nemáš respekt.
Ona z tebe cítí obavy a strach protože už jí to asi párkrát prošlo, to její gestění a tak to na tebe zkouší dál a úspěšně tě "rozhazuje" :-)

nejjednodužší řešení je stopovačka, jak píše Indiánka. Dostane povel, přivolání, nebo odeslání na místo pokud se jí nechce a "čumí" co bude, necháš proběhnout refl. oblouk a pak si ji jednoduše tou stopkou v klidu sundáš a naviguješ kam je třeba. Pokud bude mít "keci" tak jí v klidu řekni něco ve stilu, "jo ty mi taky můžeš" a uděláš jí trošku buzeračku, aby se probrala s té své arogance. Sedni, lehni, ke mě .. vše v klidu, ale trvat na tom aby splnila vše a perfektně. Postel bych jí dopřával často a trénoval to odeslání na místo .. získat si respekt a ukázat jí, že už jí ty její kecy jaksi "nežereš" ... pokud by přitvrdila, pak bych jí dopřál taky trochu tvrdšího poznání, ale to je lepší konzultovat telefonicky přímo s Rudou ..

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní chování vůči pánovi
PříspěvekNapsal: stř 05. led. 2011 12:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Snad chápu, co myslíš, a pro mě už by tohle bylo za hranicí.
Jednou se po mně ohnala Sally - strašně hodná stará čuba co by na sobě nechala dříví štípat - chtěla jsem jí sebrat nějaký hnus a udělala jsem to nešikovně a hrubě. Bylo to naprosto bez úmyslu kousnout - nevylekalo mě to, spíš jsem se zamyslela, jak se k ní chovám (a o to jí asi šlo).
Tohle, co dělá tvoje Cindy, je jiný, to mi přijde jak výhružka. Kdyby mi to někdo dělal, přestanu ho vůbec pouštět na postel. A kdyby tam přece vlezl, pojistím si, že mě při vyhazování takhle nepoleká. Buď tam po ní něco hlasitého hodím (když dělá že spí) a důrazně zopakuju odeslání na místo nebo ji setřepu otevřením postele - pokud to jde. Chápu že ji nechceš mít doma se stopkou, když se ti tohle stane 1x za uherák a jinak je pohoda...
Ale asi bych to už řešila, nelíbilo by se mi to. Ale podle mě je to jen důsledek toho, že to nemáte někde mezi sebou uplně dobře srovnaný :?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 461 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!