Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:01
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 28. dub. 2010 11:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Jo, já to blbě napsala, to 10, je deset měsíců, je to puberťák a vyjížděl ten starší tříletý. Byla jsem z toho dost překvapená, na telefon jsem se nedovolala. Nicméně, jsem použila hlavu a přestala to řešit, jen jsem klidným hlasem vždycky pronesla "a co jako má bejt?", trošku ještě držkoval, ale od včerejška je naprostý klid, chovají se zase úplně normálně. Tak si myslím, že prcek něco provedl a staší ho za to "potrestal".

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dva dospělí psi x nový pes z útulku ("agresor"??) = rvačky
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 10:01 
Offline

Registrován: stř 26. kvě. 2010 13:05
Příspěvky: 1
Bydliště: Jeseník
Dobrý den,mám veliký problém.Doma jsme měli dva dospělé pejsky-Labrador,11 let a Cotton,7 let-a já se rozhodla,že pomůžeme nějakému pejskovi z útulku a rozveselíme našeho seniora.Náš malý Cotton Snoopy byl naprosto dominantí na labradora Backa, který mu ve všem ustupoval, lehal si před ním na záda a občas se s ním ze "srandy" popral a nechal malého zvítězit.Cotton patří rodičům.Loni na podzim jsem dovezla vytouženého psa z útulku-křížence labradora a zlatého retvrívra.Náš Marley se doma začal projevovat jako divoch,hyperaktivní pes se sklony ke strachu v určitých situacích,které řeší obranou.Původně byl problém jen v tom,že zničil všechno na co přišel,když jsme odešli pryč(třeba i keramický květináč).Díky tomu mezi mnou a rodiči vznikaly větší hádky a nejhorší to bylo vždy,když se ještě k tomu poprali se Snoopym.Marley není konfliktní ale nenechá si nic líbit,takže pokud po něm Snoopy vyjel,strhla se rvačka.Jenomže minule malý skončil na operaci s prokouslým krkem(vyprovokoval ji on).Veterinářka našim řekla,že Marley je krvelačná bestie a všechny chce zabít,včetně nás a mé malé sestry,kterou naprosto miluje.S rodiči máme teď špatný vztah,chtějí po mě řešení.Musím ho zavírat samotného v bytě,izolovat od seniora a mám strach,že se budu rvát i oni.Ráda bych za Vámi přijela,ale jsme z Jeseníku a nevím jak psy připravit na takovou cestu.Starší má velké problémy se zády.A malého mi naši s sebou nedají.Má cenu přijet jen s Maleym,naším "agresorem"??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 18:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Hlavně přijeď s rodiči! Pokud nedostane provokatér jasně najevo, že takto ne, nevyřšíš nic.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 18:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Problém vidím hlavně v tom, že ten "agresor" se podle tvého popisu ve skutečnosti jen brání a skutečně problémový pes je Snoopy, kterého zřejmě rodiče pořádně rozmazlili a neurčili mu jasná pravidla.
První a základní pravidlo jakéhokoliv soužití je nikdo nikomu nesmí ubližovat - a pán je tady od toho aby agresorovi (tomu skutečnému, ne tomu který se brání) vysvětlil že přestřelil.

Takže návštěva na Vlčárech by byla super, ale hlavně pro rodiče a Snoopyho. I když Marley by určitě uvítal vylítání s normálními zvládnutými psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: strach o mě?
PříspěvekNapsal: pát 09. črc. 2010 17:31 
Offline

Registrován: úte 06. črc. 2010 17:57
Příspěvky: 1
Bydliště: Olší
Mám fenku rotwailera,má 9 let a zároveň chovám i menší rasu-shih-tzu.Rotwailerka se šicákama vychází dobře,ale jednou za čas nevím co jí to chytne se prostě na něktére ho z nich upřeně zadívá,kouká na něho ani se nehne-hodně z blízka-stejně tak šicák stuhne,ale snaží se koukat jinam hlavně né na ni-jakmile já se otočím a rotwailerka uvidí,že jsem se koukla ,tak okamžitě po šicákovy vyjede-když tam nejsem,tak je vše v pohodě-dělá to jen přede mnou.Věčinou ho kousne do boku,hřbetu a nebo za krk a začne s ním mrskat-v tu chvíly vůbec na mé povely nereaguje.Musim jí chytit a šicáka od ní dostat-kolikrát to vypadá dost nebezpečně,ale krom pár škrábanců a nebo namožené šlachy se naštěstí ještě nic horšího nestalo.Vím,že kdyby chtěla,tak ho během chvilky zabije-to už několikrát ukázala na kočkách-ty jsou taky problém,tak je ani nemáme-to rovnou kouše do tepny na krku a kočka to má bohužel během pár vteřin spočítané.Vždycky ji za to potrestám-nikdy jí nebiju-zavřu jí do kotce a nevšímám si ji-nereaguju ani když kňučí a prosí,že chce ven-nevím jestli to dělám dobře,ale rozhodně to moc nepomáhá,když to třeba za měsíc udělá zase.Snažím se jí věnovat stejně jako malým psům-několikrát jsem si říkala jestli na ně třeba nežárlí,že oni s náma bydlí doma a ona má na zahradě svůj kotec.Malý psi na ni nijak neútočí.Je divné,že to dělá jen za mé přítomnosti.Stejně tak,když k nám jde nějaká návštěva dokud mě nevidí,tak je vše v pohodě,ale jakmile výjdu,tak po nich hned vyjede.Děkuji za radu.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bitky dvoch JRT
PříspěvekNapsal: pát 27. srp. 2010 19:59 
Offline

Registrován: čtv 26. srp. 2010 14:16
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava
Prosim o radu!!
Neviem ci sa to tu uz riesilo,ale nic podobne som nenasla. Jack ma tri roky mam ho od 8 tyzdnov, Flack k nemu pribudol po roku tiez ako 8 tyzdnove stena (teraz ma dva roky). Vsetko bolo vyborne, spolu sa hravali mam pocit, ze Jack sa o Flacka staral ako o svoje "dieta". Po roku sem tam na seba zavrcali, ale nic vazne to nebolo stale sme ich nejako uzemnili. Po case sa uz medzi nimi odohrali bitky tak raz za 2-3 mesiace. NO dalo sa to kontrolovat. Situacia sa zhorsovala doslo aj ku krvavym bitkam a bol dost velky problem ich od seba oddelit.
Pred tyzdnom sa odohrala dalsia bitka. Skoncilo to zle pre Flacka(pritom je od Jacka vacsi, a o 5 kg tazsi). Ostal nehybne lezat zaliaty v krvi. Veterinar skonstatoval ze "z vonku"su to len take male zranenia, ale nemohol sa postavit tri dni na nohy. Zrejme mal otras mozgu ale nieco s malym mozgom. Davame ho dokopy uz chodi, vyzera ze bude v poriadku. To co mi robi starost je, ze ked Flack zbada Jacka zacne sa triast a strasne vrci, mam pocit,ze keby som nezasiahla skoncilo by to smrtou jedneho zo psov a obavam sa, ze by "skoncil" zraneny Flack.
Poradte mi prosim ako tomu zabranit. vsetky bitky vzdy vyvolal strasi Jack, mozno je to dolezita informacia.
Dakujem Marcela


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 28. srp. 2010 09:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Áno, riešilo sa to tu niekoľko krát, otázku som zaradila do témy, v ktorej sa podobné situácie preberali.
Nedá sa však očakávať podrobný návod presného riešenia, pretože každá ľudsko-psia svorka je trochu iná. V starších príspevkoch sú spomenuté hlavne najhrubšie chyby, ktorých sa majitelia väčšinou dopúšťajú, čítaj, ak to bude málo, je lepší telefonát, prípadne osobná návšteva.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 28. srp. 2010 14:47 
Offline

Registrován: čtv 26. srp. 2010 14:16
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava
Dakujem
Skusam vsetko mozne no asi to chce cas, kym sa Flack upokoji. Vyzera to proste tak, akoby sa Flack chcel pomstit Jackovi za ten stav, v kt. sa nachadza. :(
Neviem sice ako daleko by to mohlo zajst, ale tato situacia vyzaduje 100% nasadenie.
Ak sa naozaj nic nezlepso zavolam. Dakujem este raz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 28. srp. 2010 17:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Nejaký čas to iste chce, ale iste by mal byť radšej krátky, hranice treba dať na základe pochopenia situácie psom čo najskôr a efektívne. Pravdepodobne to trvá a stupňuje sa to práve preto, lebo skúšaš všetko možné a tápaš, zatiaľ čo psi veľmi nie, aspoň jeden z nich iste vie, o čo mu ide.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 28. srp. 2010 18:54 
Offline

Registrován: čtv 26. srp. 2010 14:16
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava
Nechcem byt zla na toho co je "zraneny" on prave nidky nebol agresorom, ale teraz po tom incidente sa to nejako zvrhlo ja neviem ci to mam bra,t ze to berie ako pomstu alebo mozno ma nieco "v hlavicke" poskodene. Asi ho skusim zobrat aj niekde k inym psikom a uvidim, ci sa bude spravat tak ako pred tou bitkou (vychadzal s inymi psikmi v pohode) alebo ci bude agresivny ako doma na Jacka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 28. srp. 2010 19:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Marcela Sochová píše:
Nechcem byt zla na toho co je "zraneny" on prave nidky nebol agresorom, ale teraz po tom incidente sa to nejako zvrhlo ja neviem ci to mam bra,t ze to berie ako pomstu alebo mozno ma nieco "v hlavicke" poskodene. Asi ho skusim zobrat aj niekde k inym psikom a uvidim, ci sa bude spravat tak ako pred tou bitkou (vychadzal s inymi psikmi v pohode) alebo ci bude agresivny ako doma na Jacka.

Spíš bych řekla, že má tak obrovský strach....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 28. srp. 2010 19:47 
Offline

Registrován: čtv 26. srp. 2010 14:16
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava
Ja to nejako neviem pochopit. On ked ma strach ma chvost stiahnuty madzi nohami, no teraz ho ma az priliz vztyceny ked vrci, na druhej strane sa cely trasie, ocividne je nervozny, neviem co by sa stalo keby som ho nechala. Radsej vzdy zasiahnem, zvysim hlas a dorazne mu poviem fuj a on prestane. NO ked sa odvratim zacne to znova, takze som nutena ich oddelit od seba (jeden je von a druhy dnu a striedam to). Vobec netusim ci toto je spravne. Manzel chce vyskusat ich nechat tak, ze co sa stane. ja sa vsak bojim, potom co som videla co dokazu ked sa biju radsej keby sa to uz nikdy nezopakovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 28. srp. 2010 20:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Marcela vnášať do konfliktu nervozitu okrikovaním nie je práve najšťastnejšie riešenie. Ten, ktorý má strach, tým tvoju dôveru nezíska a agresor nezíska rešpekt. Pravidlá treba nastaviť dôrazne, ale v kľude. Dôraznosť nieje v hlasitosti a kričaní, ale v tvojom konaní. Prečítaj si viac, napríklad aj TU sú užitočné informácie,

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 29. srp. 2010 10:54 
Offline

Registrován: čtv 26. srp. 2010 14:16
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava
Dakujem Rea
Budem robit vsetko preto, aby som to nejako vyriesila a hlavne k dobru oboch psikov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Provokáterka II.
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 18:36 
Offline

Registrován: ned 19. zář. 2010 17:10
Příspěvky: 3
Bydliště: Dambořice
Zdravím p. Desenský, máme s přítelem 3 psy- JESS-křízenec teriera fenka(cca3roky), ATILLA-NO fenka( 16 měsíců), GERI-NO pes (cca20měsíců). Jess a Geri jsou získání od majitelů kteří se o ně nedobře starali. Jess už od štěnátka byla závislá na lidském jídle, když jsme si ji přivezli domů tak neuměla jíst granule ani nic z psí misky! Gerisek je z větší dálky ale to je dlouhý příběh.. Atillu jsme si požídili jako štěnátko od chovatele, takže jeji ,,Dětství bylo v pořádku" Když byla Atilla štěnátko tak Jess ji šikanovala. Kdykoliv Jess vyjela po Atilli tak Atu ustoupila, ale před 2 měsíci ji poprvé odpověděla vypadalo to asi tak že velký pes měl mezi zubama malýho psa a vymetla s ní celý dvůr, asi zhruba půl hodiny po konfliktu byla naprosto vzteklá(Atilla),bylo ji důrazně vysvětleno výpraskem že takle to nejde. Zhruba měsíc bylo vše v pořádku až když Jess zautočila na našeho kocoura tak Atilla se ujala vychovné lekce- znovu ten samý konflikt(při konfliktu nereaguje na žádný povel jako by měla temno, museli jsme ji páčit čelist. Prozatimní řešení je že jsou oddělené a spolu jen při našem dozoru.Vím že Jess je provokátérka,ale je škoda ji za to odsuzovat.Geri a Atilla jsou naprosto nerozlučná dvojice a Geri je plně oddán Atilli, při konfliktu Geri jako by zmizel neučásní se. Nechceme nikoho z nich dávat pryč jsou součástí rodiny. Předem děkuji za odpověd Veronika Krčková
Ps: určitě by jsme se chtěli přijet podívat a nechat si poradit osobně na Vlčáry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 19:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tel.č. je nahoře v banneru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 19:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
trestáte fenku za to že konečně našla odvahu se bránit? To že to udělala nepřiměřeně je jen a jen vaše chyba - jak jste mohli dovolit aby ji druhá fena šikanovala? Ostatně - jaké vzory jí svým výpraskem dáváte?
Zajeďte se všemi na Vlčáry co nejdřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Provokáterka II.
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 19:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Verunkatroy3 píše:
Vím že Jess je provokátérka,ale je škoda ji za to odsuzovat.


Tento postoj narobil pravdepodobne najviac škody. Odsudzovať ju naozaj netreba, ale nechať vyrastať šteniatko v šikane má aj takéto následky. Tak, ako na takmer každú otázku v tejto téme, je odpoveďou určenie pravidiel, platí to aj u vás. Ako, to je na osobnú návštevu.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 21. zář. 2010 06:41 
Offline

Registrován: ned 19. zář. 2010 17:10
Příspěvky: 3
Bydliště: Dambořice
Zdravím všechny vím že je to naše chyba jsem si toho vědoma, a chci s tím něco dělat doufám že to půjde. I jess za šikanu byla trestána jako odebráním misky, vypraskem, odebráním pamlsků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 21. zář. 2010 06:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Verunkatroy3 píše:
Zdravím všechny vím že je to naše chyba jsem si toho vědoma, a chci s tím něco dělat doufám že to půjde. I jess za šikanu byla trestána jako odebráním misky, vypraskem, odebráním pamlsků.


mate nesmirne inteligentniho psa, kdyz si dokaze spojit, ze odebrani pamlsku je za sikanovani :-D Uplne spatne.. A biti psa v nespravnou chvili je taky kontraproduktivni. Osobne svy psy nebiju, jako trest jim staci, kdyz je vcas odchytnu, hnusne si je podrzim a vyctu jim to rovnou do ksichtu. Pak to prevezt do klidecku, aby se koncilo v dobrym, napr. povel a (neprehnana) pochvala.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 21. zář. 2010 07:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Verunkatroy3 píše:
Zdravím všechny vím že je to naše chyba jsem si toho vědoma, a chci s tím něco dělat doufám že to půjde. I jess za šikanu byla trestána jako odebráním misky, vypraskem, odebráním pamlsků.


Byla trestána, forma trestů je podle méno názoru nesrozumitelná a špatná. Ona byla agresivní, byla za to bita - přidali jste agresi do agrese, tedy jste jí ukázali zase jenom vzorec agrese. Tohle nevede nikam, protože vám v tom chybí ten absolutní základ - navedení psa na to, jaké chování je správné, jak se má k ostatním psům chovat. Proto vám tohle fungovat prostě nemůže. Pes se nesměruje trestáním, odebírání misky směruje jen k tomu, aby si jí pes naučil hlídat, odebírání pamlsků je to samé a bití psa je prostě hloupost. Neztrácejte čas a objednejte se na konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 21. zář. 2010 11:40 
Offline

Registrován: ned 19. zář. 2010 17:10
Příspěvky: 3
Bydliště: Dambořice
Děkuji všem za rady na konzultaci se objednám, opravdu si cenním všech co jste mi psali a co jste tu a už umíte se svými psími mazlíčky pracovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: změny v chování
PříspěvekNapsal: ned 19. pro. 2010 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
Zdravím,
mám doma 3člennou smečku psů malého vzrůstu- 4letou fenu křížence, 5letého jezevčíka a 13letého stafforda. Po většinu času vzájemné soužití bylo ok, jen cca 3 roky zpátky mi rodinou preferovaný jezevčík skákal do stafforda (podnikal protivné výpady, když žárlil apod.), ale snažila jsem se pak o prevenci, příp. potrestání hned při provinění, a uklidnilo se to. Teďka mám pocit, že mi celá hiearchie padá na hlavu :( 13letý stafford mi onemocněl- zvětšený srdce, lymfom, pohubnul.. a výpady se obnovily :( nejen vůči dědovi, ale do jezevčíka zase naopak skáče fena (taková herdekbaba, co i občas značkuje), děje se to, když soutěží o mou přízeň-- perličkou na tom je, že jedinej, kdo je pak pokousanej, jsem já.. ještě že nemám třeba rotvíka, už bych asi nemela ani ruce ani nohy.. když do sebe skočej, okamžitě se mezi ně vrhnu a snažim se je odtrhnout, ale ten jezevčík, který je v podstatě hroznej hysterka, tak rafe všude kolem a rafne i mě (mám dojem, že neví, do koho kouše při bitce, ale možné i je, že ví moc dobře, do koho kouše).. během tohohle víkendu už mám od něj modřinu na stehně (když jezevčík skočil do deděčka) a před chvili se mi při odtrhávání z rvačky s fenou (ona provokatérka) zakousl do prstu a potrhal mi na něm kůži. Už mě to fakt se.... řeším rvačku tak, že se snažim hned odtrhnutím ukončit a potrestat viníka čapnutím a vykopnutím za dveře na místo a ignorací, ale asi to není dost.
Poraďte prosím, děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 24. pro. 2010 07:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zruš jim anarchii, nastol diktát. Telefon na mne znáš, kdy volat také víš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 21:31
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha, Březinka
Před dvěmi lety a půl jsem si brala z mikroazylu ovčandu Astu. Brala jsem si jí do smečky dvou fen, jedna velká, druhá malá. Ze začátku si ujasňovali pozice ale vše se urovnalo a vycházely spolu výborně..
Před dvěma měsíci jsem si vzala do azylu psa, je cca roční, kastrovaný a mladý. Hodně dorážel na ostatní čuby, ale brala jsem to jako hru. Poslední dobou hodně dorážel na nejmenší fenu, která se vždy ohnala a byl klid. Psovi je cca rok, mladé fence bylo 3,5 let a Astě hádám kolem 5ti.
Včera jsem jí našla malou fenku roztrhanou na dvoře a na půl sežranou. Jediný kdo nebyl od krve byla zlatá retrívřice, kterou milovala. Ještě dvě hodiny předtím jsem s nima všema byla na procházce a vše se zdálo být fajn. Občasné prudění maldšího psa ostatní jsem brala jako normální hru.
Asta byla evidentně nažraná, čumák od krve a Skippyho (pes) jsem našla nad jejím tělem.
Nevím co se stalo, nic jsem neslyšela a totálně mě to zdrtilo. Nevím, jak mám nyní postupovat.
Jisté je, že pes jde z domu, Astu pryč dávat nechci, ale ráda bych tomu porozumněla..
Budu ráda za jakékoliv rady, postřehy, zkušenosti atp.
Jen dodávám, že Asta zakousla dvě koťata loni v létě, které taktéž znala, ale v domě ničí nepřítomnosti je prostě zakousla. Jinak si jich nevšímala. Natahala si je do pelechu, ale nesežrala je.

_________________
http://www.aneta-foto.com

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sám sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 10:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Zavolej Rudovi.... Čas nevrátíš :cry: . Netrap se a volej.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 11:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 21:31
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha, Březinka
lenka apenzelka píše:
Zavolej Rudovi.... Čas nevrátíš :cry: . Netrap se a volej.


Psala jsem mu email, četla jsem že volat jen od 9-10. hod.. Chci se tam asi zastavit osobně, protože to nebude na jeden telefon..

_________________
http://www.aneta-foto.com

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sám sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
V tomto případě můžeš určitě volat kdykoliv. Jen měj trpělivost, kdyby to nebral, zkoušej to znovu.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 19:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzka M píše:
V tomto případě můžeš určitě volat kdykoliv. Jen měj trpělivost, kdyby to nebral, zkoušej to znovu.

Pokud si chce domluvit schůzku, tak volat jen v uvedený čas. Jinak Ruda není u diáře.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Předpokládala jsem, že Anetqua bude chtít i nějakou radu.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 13:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzka M píše:
Předpokládala jsem, že Anetqua bude chtít i nějakou radu.

Jasně, jen podotýkám, že schůzku lze domluvit jen v uvedený čas. A rada - už je po, bohužel. takže myslím, že to do rána počká... :(

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 13:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Eva Štemberová píše:
A rada - už je po, bohužel. takže myslím, že to do rána počká... :(

Vzhledem k tomu, ze po takove situaci se musi vyresit jeste psychicky stav zadavatelky a jak se chovat k ostatnim psum a reseni situace doma, si myslim, ze je to na volani ihned.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 13:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 21:31
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha, Březinka
Alvi píše:
Eva Štemberová píše:
A rada - už je po, bohužel. takže myslím, že to do rána počká... :(

Vzhledem k tomu, ze po takove situaci se musi vyresit jeste psychicky stav zadavatelky a jak se chovat k ostatnim psum a reseni situace doma, si myslim, ze je to na volani ihned.


Už jsem to tak nějak vyřešila, i když stále nevím co s fenou. Mám venku kočky, nechci přijít i o další zvířata a nevěřím jí. Jedna varianta je, že se postaví kotec a fena bude v kotci a venku jen pod dozorem.
Druhá varianta, že půjde pryč, ale to se mi vzhledem k citovýmu vztahu s ní nechce, ale je to těžké.
Pes jde ihned pryč do jiného depozita a retrívřici mám u sebe pod neustálým dohledem.

Stále více lidí mi říká, že je to tím novým členem smečky, který provokoval a Asta jako alfa to prostě vyřídila, ale odnesl to ten nejslabší.. Každopádně v plánu je i kamerový systém, protože už nechci nic nechávat náhodě.

_________________
http://www.aneta-foto.com

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sám sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 13:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Nejsem určitě ta nejpovolanější, kdo by se k tomu měl vyjadřovat, ale podle tvého vyprávění to na mě působí tak, že nový pes svým chováním a možná že i tím, že je to kastrát, rozhodil Astu a ta si svou nervozitu a vztek vybila na nejslabším členu smečky. Už jsem něco podobného viděla, kdy prudivá fena na návštěvě natolik vykolejila domácí vedoucí fenu, že ta vyjela po své podřízené spolubydlící, protože ta na návštěvě měla zjevnou fyzickou převahu.
Jestli mě paměť neklame, tak Asta už zkušenosti se zabíjením malých psů má, možná proto ten fatální konec. Nedivím se, že jí nevěříš.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 13:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 21:31
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha, Březinka
Zuzka M píše:
Nejsem určitě ta nejpovolanější, kdo by se k tomu měl vyjadřovat, ale podle tvého vyprávění to na mě působí tak, že nový pes svým chováním a možná že i tím, že je to kastrát, rozhodil Astu a ta si svou nervozitu a vztek vybila na nejslabším členu smečky. Už jsem něco podobného viděla, kdy prudivá fena na návštěvě natolik vykolejila domácí vedoucí fenu, že ta vyjela po své podřízené spolubydlící, protože ta na návštěvě měla zjevnou fyzickou převahu.
Jestli mě paměť neklame, tak Asta už zkušenosti se zabíjením malých psů má, možná proto ten fatální konec. Nedivím se, že jí nevěříš.


Není jisté, zda v minulosti zabíjela ona, ale rozhodně byla asi u toho. A je pravda, že když jsme třeba na obranách, nebo je jiná situace, která jí "rozparádí" tak kousne i do mě a není to cílené..
A je pravdou, že ten nový pes jí opravdu hodně rozčiloval a i dříve, když se prala třeba Sely (retrívr) s tou malou, tak to šla náběhem utnou a cíl byla malá fenka, to však trvalo 3 sekundy a zase odběhla..
Teď mi to pomalu začíná dávat smysl..

_________________
http://www.aneta-foto.com

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sám sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 20:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Citace:
Pokud budu nekdy v ohrozeni, verim v psovu prirozenou inteligenci, ze je schopen me ubranit i bez cviceni obrany.
No, pokud ti jako vůdci smečky nebude věřit, že si poradíš sama, a naopak za tebe bude cítit jistou zodpovědnost a bude na to mít koule, tak možná ano. Já bych to teda od svých holek nechtěla a nečekala.

K původnímu tématu: Když je u nás na návštěvě (celkem často a od malička) nepříliš oblíbená fenka buldoka, tak taky funguje jako spouštěč šarvátek. Stačí, aby byla v místnosti a holky jsou mnohem ostražitější, podrážděnější a stane se, že po sobě vyjedou. Teda ty starší, štěně k ní radši vůbec nepouštím. Na setkání s asociálními magory má času dost...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 26. úno. 2011 07:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
ZITO, ver tomu, ze az Te nekdo bude chtit znasilnit, ze si moc budes prat aby ti v tu chvili tvuj pes pomohl a nenechaval to jenom na Tobe !
...

Souhlasím se Zitou.

Proto si myslím, že je lepší obrany u nejistých psů spíš nedoporučovat, protože jak píšeš, málokdo ví, jak na to. Takovým psům bych doporučila spíš resocializaci než obrany. Protože ty průšvihy z toho ve valné většině případů fakt jsou, jak si mnozí už mohli ověřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 27. úno. 2011 09:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Anetqua píše:
... stále nevím co s fenou...
Telefon znáš.
..a taky bylo fríčko.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o postavení ve smečce - 2 hovíci
PříspěvekNapsal: ned 27. úno. 2011 16:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě. 2009 14:01
Příspěvky: 192
Bydliště: Kladno
Citace:
Vytahla jsem tu nejaky stary prispevek, muze mi nekdo rict, kde ta pani precetla o kousnuti do cumaku ci do ucha ? Nedocetla jsem se to v knizkach Rudy ani v jeho radach a porad se setkavam s tim, ze se o nem mluvi, ze to rekl a proto si udelal ve svete kynologu spatnou povest...
proc se o to zajimam ? Verim, ze to neni pravda !


No, já mám dojem že jsem to někde slyšela přímo od Rudy, ale ne že to doporučoval, ale že on to nějakému psu udělal, což je rozdíl. Nicméně samozřejmě chytlavější člověk to mohl pochopit černobíle, t.j. "když to dělá on a zabralo to, proč ne já" ... Myslím, že ta věta padla v pořadu Všechnopárty, ale mám přeinstalovaný comp a nemám zatím nainstalovaný prohlížeč na stažená videa, tak nemůžu říct přesně.
Myslím, že ve světě kynologů je Ruda něco jako ve světě lékařů MUDr provozující alternativní metody... a nemyslím že je to kvůli tomuto výroku ... prostě psy, které kynologové třeba odepsali jako beznadějné dal Ruda dohromady ... a to se neodpouští - chápeš jak to myslím ... krom toho Ruda říká lidem že chyba je většinou u nich a to spousta páníčků nerada slyší ... daleko raději od "zkušených" kynologů poslouchají "za to nemůžete, je to chyba psa, ne vaše" ...

_________________

Ivana & Arista & Aisha, Martin & Arny ...a naše malá Lucinečka
http://minurka.ic.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 04. dub. 2011 10:00 
Offline

Registrován: čtv 24. bře. 2011 07:50
Příspěvky: 37
Bydliště: Levice Slovakia
Dobrý deň,
možno sa to tu už písalo, ak áno, tak sa dopredu ospravedlňujem, ale potrebujem pomoc. V našom útulku máme 2 alfasamcov, kt. sa absolútne neznesú, a preto ich musíme držať oddelene. Nechali sme ich nech si to medzi sebou vyjasnia, ale takmer sa zabili. Celá smečka je v pohode, pekne si vysporiadali svoje postavenia, ale títo dvaja jednoducho nie. Neviem čo máme robiť.
Sú to dvaja výškovo rovnakí kríženci, ale jeden z nich je evidentne silnejší (ešte je aj krížený so stafordom) a ten druhý to nechce pochopiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 05. dub. 2011 07:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Co jste to za útulek, že tam akceptujete psí zápasy? #-o
Evidentně jste nečetli ani mou první knihu, natož obě. Nechat psy, "aby si to vyjasnili", je to nejhorší, co jste mohli udělat, zvláště pak u křížence staforda je to vyloženě o usmrcení psa. Kdybys znala a respektovala historii těchto psů, možná by ti došlo, že mají vnitrodruhovou agresi zakódovanou v DNA a stačí tuto informaci jen probudit, aby to už nešlo zastavit. Teď už je dohromady nedáte, nebo jen hodně těžko, když jste jim nechali anarchii, aby si spolu mohli dělat, co sami uznají za vhodné. Ti psi po sobě půjdou už jen v momentě, kdy budou mít pocit, že je ten druhý nablízku a nepřeji vám zažít, co se stane, až se k sobě přiblíží, ale to už asi víte.

Nechávat psy rváče, aby si spolu sami vyjasňovali pozice, je to nejpitomější, co může člověka napadnout! Nejenom, že zradíš důvěru obou psů, ale zvýšíš psu kompetence do té míry, aby rozhodoval o životě a smrti jiného psa. Paralelně tím ztrácíš i respekt a nastoluješ anarchii.
Jediné řešení je totální diktát, tedy ovladatelnost na prověšeném vodítku na první povel vždy, všude a za všech okolností, nebo je absolutně izolovat. Jiná cesta z toho nevede. Také doporučuji si přečíst obě mé knihy v pořadí, ve kterém vyšly.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 06. dub. 2011 07:52 
Offline

Registrován: čtv 24. bře. 2011 07:50
Příspěvky: 37
Bydliště: Levice Slovakia
Ďakujem za radu, je to novozaložený útulok, do kt. som vstúpila len nedávno a tie psi sa pobili už predtým. Držíme ich oddelene, samozrejme, že nechceme aby došlo k nešťastiu. Nemáme žiaľ k dispozícii veľa priestorov, ani voliéry, tak je to dosť ťažké. Len toľko na moju obranu.
O stafordoch veľa neviem, to máte pravdu. Ja mám golden retrievra, kt. je absolútne bezproblémový, tak o tomto sa mi ani nesnívalo. Ale človek chce pomôcť a snaží sa ako len vie.
Vaše knihy som ešte nečítala, priznám sa, ale chystám sa. A viacerí veterinári a naši samozvaní cvičitelia psov hovorili, aby ich nechali pobiť sa, aby si to vyjasnili a takto to dopadlo. Takže myslíte, že ich už nedáme dokopy, resp. minimálna šanca?!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 06. dub. 2011 08:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
hanulka535 píše:
Takže myslíte, že ich už nedáme dokopy, resp. minimálna šanca?!

odpovědi máš níže ...

Desenský píše:
Teď už je dohromady nedáte, nebo jen hodně těžko, když jste jim nechali anarchii, aby si spolu mohli dělat, co sami uznají za vhodné. Ti psi po sobě půjdou už jen v momentě, kdy budou mít pocit, že je ten druhý nablízku .....


... doporučuji, aby jste si co nejdříve hodně načetli, pak o tom ještě víc popřemýšleli a nic nezkoušeli pokud nebudete 100% vědět!!
Sama vidíš k čemu vedou rady vašich "pseudo-výcvikářů" a veterinářů. S veškerou úctou k nim, jsou jejich rady ohledně práce s takovými jedinci naprosto scestné a škodlivé.

Desenský píše:

Jediné řešení je totální diktát, tedy ovladatelnost na prověšeném vodítku na první povel vždy, všude a za všech okolností, nebo je absolutně izolovat. Jiná cesta z toho nevede. .....


.. počkejte si až bude free sobota nebo veřejná akce s Rudou na Slovensku, přijeďte tam, hodně se dívejte hodně se ptejte a jistě tam bude "případ" na kterém vám bude předvedeno jak to má vypadat a jak to funguje...

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 06. dub. 2011 11:51 
Offline

Registrován: čtv 24. bře. 2011 07:50
Příspěvky: 37
Bydliště: Levice Slovakia
Ďakujem, navrhnem babám, aby sme tam išli spoločne. Dovtedy budú držaný určite izolovane, ako doteraz. Čo sa týka Willa(ten x staford), je to veľmi šikovný, vnímavý, no zároveň dosť prepínavý pes a padli už aj návrhy na utratenie, ale niektorí sme proti tomu. Dá sa to, len s ním treba veľa pracovať, keby sa našiel niekto skúsený kto by sa ho ujal, ľahšie by sa mu potom našiel aj domov:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 23. črc. 2011 00:18 
Offline

Registrován: pát 21. led. 2011 23:53
Příspěvky: 10
dobrý den,máme tříčlenou smečku..2 sourozence, Bali a Moja (fena a pes,10měsíců, šarplaninec kříženej s něm. ovčákem)a tříletou bíglici Roxi. minulý týden nám umřel Erda(tibetská doga, 14let). Bali je tak nějak tvrdej...nejdřív se jejich sourozenecký kočkování zvrhlo do ostrý bitky...Moja měla hnusně natržený ucho...asi by to dopadlo hůř kdybych si mezi ně nestoupla...byl problém je oddělit...oni maj po 60kg a já 50kg..no a pak jsem měla venku baliho a roxi..a při aportování je roxi rychlejší..a balimu to asi vadí...normálně jak roxi běžela s míčem tak jí chytl za krk, částečně i hlavu a začal s ní mávat ze strany na stranu...ta řvala jak tur..baliho jsem musela normálně urvat za uši a trochu přidusit..ten vůl by jí snad rozpůlil...tak když jí pustil ač nechtěl tak ta zdrhla do boudy a baliho jsem odvedla do kotce a asi jsem byla sprostá.roxi tedy byla jen otlačená...krev netekla..ale těžko říct proč...každopádně...je intenzivně sleduju a roxi nesmí bejt drzá a bali hrubej...přede mnou se hlídaj ale co když tam nebudu..je mi divný že je tak hnusnej na fenu...jo a taky nám zakous kotě...taky tak házel hlavou ze strany na stranu s tim kotětem...byla jsem u toho a na nesmíš ani ke mě nereagoval...když jsem ho s tim kotětem dohnala tak dostal...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 24. črc. 2011 17:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. lis. 2010 13:01
Příspěvky: 9
Bydliště: Boskovice
..Dobrý den, prosím o vysvětlení situace.. Máme doma 3 psi, nejstarší křepelák Jacek 7 let, potom kříženec chodského psa a ovčáka 5 letého Maxe a nejmladší můj labrador 14 měsíců Sam.. Nikdy s nimi nebyl žádný problém jen občas se Max s Jackem rafli kvůli žrádlu či hračce.. Sam s Maxem jsou od prvopočátku nejlepší kamarádi a i si spolu hrají, ale ten náš nejstarší jim do toho někdy zasáhne a kousanec schytá Sam, a pořád na něj vyjíždí a štěká a Sam si z něj v podstatě dělá srandu..utíká před ním a vždycky třeba i zastaví a kouká na něj takovým tím pohledem tak pojd ty staroušku..nevím jak na to reagovat, protoze nekdy ho i do zadku kousne a Sam se jen prikrčí a čeká až ho nechá.. Ale dneska se mi chytli Sam s Maxem, což sem teda koukala jako blázen, ovšem bylo to kvůli žrádlu.. Okamžitě sem oba chytla a odtahla, jen samotne mi to moc nešlo..ale hned se uklidnili a zase kamaradi jako hrom..nevim jestli jim do toho všeho zasahovat, když někdy vážně nechápu co tím myslí.. Snad sem to napsala alespoň trošku dobře.. Prosím tu o vysvětlení situace a ne nějaky urážky..dekuji.. :love4:

_________________
Usmev ma dve vyhody:...plodí dalsi usmevy.A navic dokaze nas... tolik lidi, ze stoji za to se usmat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 25. črc. 2011 07:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Hewinka píše:
Prosím tu o vysvětlení situace a ne nějaky urážky..dekuji.. :love4:
Četla jsi vůbec registrační podmínky? Tady nejsi na nějakém četovacím fóru.

Ve smečce máš slušnou anarchii. Píšeš, že se nevyznáš v jejich gestech, což oni dobře vědí a to tu anarchii způsobuje. Pokud nevíš, jak se naučit číst psy, přijeď na nějaké venčící soboty a ptej se.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: čtv 28. črc. 2011 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. lis. 2010 13:01
Příspěvky: 9
Bydliště: Boskovice
..dekuji za vysvetleni, bohuzel nevim, jestlio by byl nekdo schopen tam semnou zajet..:-/.. Rozhodne se o to pokusim, protoze Sam je muj prvni pes a chci se od nej naucit co nejvic.. Aby jste to pochopil, ostatni psi totiz nejsou moji, ale obcas je beru s nami na prochazku, protoze je mi jich lito.. :oops: .. Jeste jednou dekuji za odpoved..

_________________
Usmev ma dve vyhody:...plodí dalsi usmevy.A navic dokaze nas... tolik lidi, ze stoji za to se usmat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 06. srp. 2011 22:41 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 20:25
Příspěvky: 2
Bydliště: Hradec Králové
Dobrý den,možná budu vypadat jako blbec, ale řešení situace, která u nás aktuálně nastala jsem nenašla.Máme doma 2 cairnterriéry (psi) 3 letého Zerowa (7,5 kg) a 1,5 roku starého Rona (10 kg).Oba psi mám od štěněte, ale každý je od jiného chovatele a jinak socializovaný. Jedná se o tvrdohlavé terriéry, není to na 100 %, ale jsou zvládnutí v normě. Od počátku spolu dobře vycházeli, neprali se.Koncem května se situace změnila a začal bez zjevné příčiny útočit na mladšího Rona, po zpacifikování byl vždycky klid a zase byli oba v pohodě. Od května došlo k rvačce cca 5x a bez problémů se nechali rozdělit, vyhubovat (trestáni byli vždy oba). Ve čtvrtek se servali znovu, ale tentokrát to pokračovalo, takže jsem je rozdělila. Před venčením se Zerow pustil do Rona znovu, bohužel mezi nimi stála vnučka, kterou Zerow kousl do ruky (jen lehce). Zůstali rozděleni přes noc, ale ráno s nimi šel manžel ven,tak je pustil oba k sobě. Nejdřív byl klid, pak začal Zerow kroužil okolo Rona a zaútočil, vlítla jsem mezi ně.Zerowa odhodila a Rona spacifikovala (přitiskla ho k zemi a otočila hlavu), bohužel v okamžiku,kdy jsem ho pouštěla Zerow znovu zaútočil, a tentokrát mám prokousnutou ruku já. Rozdělila jsem je, na procházku šli každý zvlášť. Šla jsem dát Zerowovi granule a vodu a bez varovného vrčení po mě vystartoval. Prokousl mi tvář (mám 5 stehů).Přesto se psů nebojím, takže strach vycítit nemůže, ale chová se jako kdyby mu přeskočilo. Jak se dá taková situace řešit? Fléglová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 07. srp. 2011 15:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Riešenie situácie je tu už niekoľko krát napísané. Stanoviť jasné pravidlá, čo sa vám s tým, že trestáte psa, ktorý bol nútený sa brániť, nepodarí.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!