Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:19
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře. 2007 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Moje kamarádka má šestiměsíční bíglici a ta se počůrává ze spaní. Naposled se to stalo když se kámoška učila a bíglice spala vedle ní na polštáři. Najednou se začala vrtět a když vztala, tak pod ní byla loužička. V tu chvíli se tvářila "provinile" a odešla z pokoje. Jinak se to ještě párkrát stalo v noci, to si počúrala pelíšek a potom kňučela, dokud jí nedali čistou deku. Všechno se to stalo když byla fenka v klidu, žádný stres, takže si nemyslím že by měla nějaký psychický problém, ale mohu se mílit. Kámoška s ní zajde k veterináři. Setkal jste se s tím už někdo? :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře. 2007 20:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Feli píše:
...Všechno se to stalo když byla fenka v klidu, žádný stres, takže si nemyslím že by měla nějaký psychický problém, ale mohu se mílit. Kámoška s ní zajde k veterináři. Setkal jste se s tím už někdo? :?:
Pokud veterinář nic nenajde viditelného, může to být forma přípravy na hárání i několik měsíců předem, což by se samozřejmě háráním srovnalo. Běžně to u takových štěňat může být anatomická anomálie zapříčiněná tím, že štěněti v tomto věku roste vše nerovnoměrně (dokonce může i každá packa být jinak dlouhá)...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře. 2007 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
moc děkuju za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 19:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
No a co když to nejni štěně v růstu, ale +-čtyřletá vykastrovaná fenka? Kití nám totiž včera zaloužičkovala celou ložnici :shock: Možná to byla nějaká momentální indispozice, dneska odpoledne na místě kde seděla,po ní zůstala pidiloužička ... tak nevim ... budu jí pozorovat ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 19:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tinta76 píše:
No a co když to nejni štěně v růstu, ale +-čtyřletá vykastrovaná fenka? Kití nám totiž včera zaloužičkovala celou ložnici :shock: Možná to byla nějaká momentální indispozice, dneska odpoledne na místě kde seděla,po ní zůstala pidiloužička ... tak nevim ... budu jí pozorovat ...

to může bejt tou kastrací

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 19:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Eva Štemberová píše:
to může bejt tou kastrací

No někde jsem už něco takovýho taky četla, zajímá mě tedy, jako proč? Co se tou kastrací stane? Jinak fenka je kastrovaná už dýl, asi tak v roce a půl ...

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. kvě. 2007 11:47 
Dobrý den,
přivezla jsem si pejska z útulku a má problémy s vyprazdňováním: Odmítá se přede mnou vykakat a než by si ulevil přede mnou- na vodítku, radši to udělá ve stinném koutě bytu. Má problémy i s močením. Značkuje si okolí bez problémů, ale když se má pořádně vyprázdnit, tak u toho popochází, jako by mu mělo něco utéct ale hlavně jen tak ucíkává, možná ho to bolí, možná to chce zadržet ale už to neudrží. Než ho začnu "mučit u veterináře" chtěla bych vyzkoušet zklidnit ho, možná že je jen z něčeho neurotický. Nevíte jak mu dát najevo, že neni problém se přede mnou vyprázdnit.
Díky předem


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. kvě. 2007 11:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To vypadá na to, že ho předchozí majitelé snažili "vychovat" k čistotnosti nějakou hloupou metodou, on se bojí se vyvenčit, myslí si, že za to bude trestán, tak s tím někam zaleze. Zkus vzít dlouhou stopovačku a nedívat se při tom na něj, otoč se i zády a nevšímej si ho. A dej tomu čas, nemusí to být hned případ pro veterináře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. kvě. 2007 13:37 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
tinta76 píše:
Eva Štemberová píše:
už je tu, telepatie :wink:

:shock: já právě čumim :D


Jsem tu.Možností je víc:

incontinenci může způsobit: atrofie a ochabnutí pánevního dna(stáří)
poškození míchy-páteřního kanálu(úrazem,nádorem,infekcí)
po kastraci-neštrným vyjmutím dělohy z malé pánve(vznikne tam prostor,kdy se prověsí moč.měchýř a změní se tvar močové trubice)
někdy i při silném prochlazení


Léčba:posílit tonus hladkého svalstva moč.měchýře lze farmakologicky.To je ten Propalin,co jsem tu nabízela.Ale má vedlejší účinky-funguje trochu jako antidepresivum,takže je tam apatie,malátnost a zadržování vody,což může vyvolat i poruchy srdečního rytmu.Sama jsem u Ritunky vychytávala dávkování asi měsíc,než jsem jí ho mohla podávat s minimálními vedl.příznaky.Ještě tu mám jedno celé balení.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. zář. 2007 08:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 07:52
Příspěvky: 99
dneska se nám stala podivná věc. čubina v noci chvilku spala se mnou na posteli a ráno jsem na tom místě našla loužičku. že by se tam vyčůrala schválně nehrozí, to by radši praskla, ale hlavně by mě vzbudila a šlo by se ven. je možné, že se prostě ze spaní počůrala??? od pondělka bere 2x denně biotin a pupalku, kvůli srsti, ale nikde jsem nenašla, že by to mělo takovéto vedlejší účinky. večer jsem jí dávala do misky čistou vodu cca 1,5 litru a ráno to bylo vypité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. zář. 2007 11:39 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
A nemůže být nastydlá,venku je fakt hnusně a docela to přišlo rychle.Nebo není kastrovaná?Že by inkontinence?

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. zář. 2007 11:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 07:52
Příspěvky: 99
nastydlá není určitě, kastrovaná je a teď mi vet i potvrdil, že je to možné, že se inkontinence objeví i 2,5 roku po kastraci :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. zář. 2007 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Takže jste byli u veta? Jestli pozoruješ, že víc pije, mohl by to být nějaký zánět, v horším případě ledviny :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. zář. 2007 12:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
Já bych se k té kastraci klidně přiklonila. Je to možná podivné srovnávat s lidmi,ale loni jsem 2x prodělala gynekologickou operaci (konizace děložního čípku). do 14 ti dnů po zákroku se u mně projevil stejný problém.Lítala jsem na záchod jako blázen. Někdy bylo pozdě.... :oops:. Prostě se to nedalo ovlivnit, stačilo se zvednout po delším sezení ze židlo a byl malér na světě..., aniž bych předtím pociťovala nucení jít na záchod
:cry:
Do půl roku se to naštěstí spravilo. Ale díky cvičení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. zář. 2007 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 53
Bydliště: Pardubice
čárlí píše:
Dobrý den, přivezla jsem si pejska z útulku a má problémy s vyprazdňováním: Odmítá se přede mnou vykakat a než by si ulevil přede mnou-...


A ty máš ráda při tom taky společnost? :lol: Náš pes, je taky nervozní, když se má vykakat na vodítku a kde je hodně lidí. Raději ho na tu "chvilku" pustím,ať si jde dál. A on se otočí zády a já taky,abych na něj nečučela. S tím značkováním taky občas otálí. Kroutí se kolem stromu, jako by vybíral ten nejlepší úhel na zvednutí packy. Zdravotně je v pořádku. Občas mu říkám "prostatik" :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. říj. 2007 14:00 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Mému psu někdy ukápává z pindiku nebo jak to mám pojmenovat, aby to bylo slušně ( nemám s psími kluky žádné zkušenosti ). Je to pár kapek bez barvy a zápachu. Ptala jsem se veta, ale ten se zatvářil, že jsem úplně b..bá...a neřekl mi k tomu nic. Tak z toho mám smíšený pocit, že se asi ptám na pěknou hova..nu. Třeba mi to někdo vysvětlíte. Dokonce jsem se ptala i chlapů, jak to mají, ale to raději nebudu rozmazávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. říj. 2007 15:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dorotka je to naprosto normální a nemá cenu to řešit.-)))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 17. říj. 2007 08:03 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
ajka píše:
dorotka je to naprosto normální a nemá cenu to řešit.-)))


Tak už to řešit nebudu, jen jsem myslela, jestli není nastydlej...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: stř 07. črc. 2010 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Ach jo, tak už nás to asi taky potkalo :cry:
Že se občas počurá 13letá čuba, to by člověk už ani tak neřešil. Ale teď se nám to 3x za sebou stalo i u tý mladý. Obávám se, že to taky souvisí s kastrací (asi před rokem) a o možnostech léčby jsem se dočetla věci, který mě teda moc nepotěšily. Máte s tím někdo dlouhodobější zkušenosti u vaší čuby? Není možný, že by to bylo způsobený jen nějakým dočasným hormonálním výkyvem (třeba nedávno jsme přecházeli na BARF - asi se chytám blbostí, ale cpát do psa hormony se mi opravdu moc nechce, no :( )? Nastydlá není, jinak čurá normálně, tohle se přihodilo jen tak mimochodem, vleže. Budu vděčná za jakékoliv postřehy, díky.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: stř 07. črc. 2010 17:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
u kastrand je to běžnej problém obvzláště u fen velkých plemen- duvodů je mnoho jedním z faktorů je zpusob a pečlivost provedené kastrace. mám dvě čuby kastrandy a ani jedna s tím problém nemá- obě po kastraci už dýl jak rok a pul.
bohužel jiná než terapeutická možnost prakticky neexistuje

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: stř 07. črc. 2010 18:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Díky za odpověď, co na to říká veterina, to už jsme trochu prostudovali.
Šlo mi spíš o osobní zkušenosti s počuráváním u čuby a s léčbou. Třeba s vedlejšíma účinkama hormonů nebo nějakou alternativní medicínou.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 22. črc. 2010 09:17 
Offline

Registrován: čtv 22. črc. 2010 08:38
Příspěvky: 32
Bydliště: Slepotice
Od včerejška řeším ten samý problém. Feňuli jsou tak čtyři roky (máme ji z útulku, kde věk odhadovaly na 1,5-2 a dva a půl roku už ji máme), bude dva roky po kastraci a včera jsem pozorovala kapičky krve a poté louže pod feňulí. Navíc nějakou dobu jsem si všimla, že mívá zapáchající výtok 2-3x do roka. Na veterině jí prohlíželi ultrazvukem, má zesílenou stěnu močového měchýře, takže jí nasadili ATB 3xdenně a pak se uvidí. Prý tím trpí až 10 % kastrovaných fen a způsobené to je poklesem hormonů. Doporučili mi i brusinky na posílení močáku a jinak prý i efedrinové kapky. Takže druhý den dlabe ATB a pak se uvidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 22. črc. 2010 09:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tohle orpavdu vypadá na zánět močového měchýře ty brusinky sou určitě dobrý ještě z vlastní zkušenosti na močák doporučuju lichořeřišnici

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 22. črc. 2010 09:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Provazek: to co popisuješ ty, je zánět močového měchýře - to s kastrací zas až tak moc společného mít nebude. Doporučuju k ATB odvar nebo kapky ze zlatobýlu, popř. urologický čaj a hlavně zánět pořádně doléčit, abyste se vyhli případným moč. kamenům, které můžou z nedoléčeného zánětu vzniknout. Nechte si po ukončení léčby udělat rozbor moči.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 22. črc. 2010 09:35 
Offline

Registrován: čtv 22. črc. 2010 08:38
Příspěvky: 32
Bydliště: Slepotice
Lichořeřišnici??? :shock: Nějak si nedovedu představit, jak bych ji feně dávala?? Taky jsem se divila, jak mohla příjít k zánětu, páč je teplo a většinou bývá s námi doma .... Prý zánět dostanou úplně z jiných důvodů než člověk, prý je to opět způsebené rozšířenou močovou trubicí ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 22. črc. 2010 09:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Lichořeřišnice, zlatobýl a další bylinky vhodné jako podpora při takovýchto onemocněních: seženeš si je buď jako sušenou bylinku, čaj a uděláš z nich odvar - přidáš med a dáš psovi do misky místo vody. Pokud to nebude chtít, tak stříkačkou nastříkat rovnou do huby. Nebo se dají koupit rovnou kapky (výtažky z těchto bylin) a ty já kapu rovnou do žrádla.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 22. črc. 2010 09:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ono stačí když se někde vykoupe a prochladne těch příčin je spousta.
lichořeřišnici seženeš jako kapičky stačí odpařit líh- přelít horkou vodou nebo enchat chvilku stát na vzduchu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 22. črc. 2010 11:26 
Offline

Registrován: čtv 22. črc. 2010 08:38
Příspěvky: 32
Bydliště: Slepotice
Holky, díky moc za rady, určitě vyzkouším, uvidím, jak se jí budou bylinky zamlouvat :drinkers: Jinak naše feňule se ani nekoupe, vážně nevím, kde k tomu přišla :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 22. črc. 2010 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Záleží taky na plemeni, některá k tomu mají predispozice. Jinak stačí, že si lehla třeba do průvanu, dlouho se chladila na dlaždičkách nebo je taky infekční možnost (myslím).

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 22. črc. 2010 11:50 
Offline

Registrován: čtv 22. črc. 2010 08:38
Příspěvky: 32
Bydliště: Slepotice
Naše feňule je storas :rolleyes: , ale už chladím zlatobýl. No, je fakt, že v těch vedrech na dlažbě polehává ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře. 2011 04:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. zář. 2008 07:30
Příspěvky: 8
Bydliště: SVK
Máme doma 5 mesačnú fenku Cavaliera King Charlesa Spaniela ke´d prišla domov mala 3 mesiace a nádherne cikala von do snehu, niekedy sa pritrafila nehoda, lebo cikala dosť často, ale skôr to bolo von ako dnu. Časom sa mi nechcelo chodit v noci rovno z postele do mrazu, začala som ju dávať do kúpelne a cez deň znova pekne von. Problém nastal až keď zmizol sneh naša malá zrazu nechcela cikať, vždy prešla tri kroky a cikala, po zmiznutí snehu to trvalo dlho a snažila sa o cikanie vnútri. Tak som ju začala odmeňovať, po každom cikaní von dostala hneď ako končila keks. (Teraz rozmýšľam či to nebola chyba, možno si myslela, že koniec cikania a pristávanie je správne :( ) Teraz ju mám buď zavretú v taštičke kde viem že cikať nebude, alebo ju nosím na rukách a keď sa hráme tak dávam riadne pozor, aby necikala dnu, no vždy keď ju von zoberiem neciká. Takto to bolo dlho, držala to až to nakoniec pustila dnu keď som len málo nedávala pozor. Teraz máme menší pokrok, drží to celý deň no keď sa zotmie ráno aj večer ciká vonku, ale len ak je TMA :( alebo dnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře. 2011 07:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Měli byste začít znova od začátku. Při prvním náznaku nebo možnosti vyprázdnit se doma, popadnout jí a vzít jí ven. Nechválit, netrestat... Venku si s ní hrát, rozběhat jí, být tam tak dlouho, dokud se nevymočí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 21. dub. 2011 17:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Nechci zakládat nový link. Dám to sem.
Da se prosim nejak u psa snizit vysoky cholesterol a mocovina v krvi?

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 23. dub. 2011 04:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. zář. 2008 07:30
Příspěvky: 8
Bydliště: SVK
Eva Štemberová píše:
Měli byste začít znova od začátku. Při prvním náznaku nebo možnosti vyprázdnit se doma, popadnout jí a vzít jí ven. Nechválit, netrestat... Venku si s ní hrát, rozběhat jí, být tam tak dlouho, dokud se nevymočí.


Toto mi teda vôbec nepomohlo, lebo ona môže byť von aj celý deň a aj tak teraz sme 1 den: celý sme boli vonku lebo bolo krásne a ona sa počúrala vecer okolo jedenajtej dnu a potom ked som chcela ist rano o 4:50 ako chodime tak som nasla mlaku. Takze uz nic nerobila. Dalsi den cikala rano, potom cely den nic a az vecer o 3:00 uz nevladzem, preco musi cikat iba v noc. hodinach?

Okrem toho sa nas pes blazni cele noci slabo knuci a vonku len hlada kde cikala a nerobil to, myslela som ze malicka hara, ale ma len 6. mes a krv jej nejde a druhy nas pes sa sprava normalne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 23. dub. 2011 08:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
To je nějakej podivnej psychickej blok... :shock:
Jen mě napadlo, co vzít ji vykoupat někam k řece, k rybníku? Po plavání se psům chce čůrat...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 23. dub. 2011 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Napadla mě ještě jedna věc - jak se čubinka venku chová? Normálně běhá, nebo se zadýchává a nechce se moc hýbat? Noční močení by totiž mohl být příznak potíží se srdcem...
Držím palce, ať to tak není a jde opravdu jen o ten psychický blok! :heart:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 23. dub. 2011 18:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. zář. 2008 07:30
Příspěvky: 8
Bydliště: SVK
Nie, ona behá ako strela, ani nejako veľa nepije vodičku a srdiečko má vyšetrené, síce iba posluch, ale čistý, má 6mesiacov. Bola naučená cikať na sneh :cry: Dnes sme von cikali o 3:00 a zatiaľ nič už :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 23. dub. 2011 20:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
monika040 píše:
Nie, ona behá ako strela, ani nejako veľa nepije vodičku a srdiečko má vyšetrené, síce iba posluch, ale čistý, má 6mesiacov. Bola naučená cikať na sneh :cry: Dnes sme von cikali o 3:00 a zatiaľ nič už :(

Nema pripadne este nejake oblubene miesto kde cika castejsie?

Ked som vzala tyranu fenulu k nam, ta sa tiez odmietala vencit. Nakoniec musela pustit, tak teda na zahrade, ale dlho sa odmietala vencit kdekolvek inde ako na zahrade.. Vonku lietala, ale.. aj keby mala prasknut, tak pustila az doma na zahrade. Nakoniec sa to zlepsilo s tym ako sa jej lepsila socializacia a sebavedomie.. :dontknow:

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: úte 26. dub. 2011 07:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. zář. 2008 07:30
Příspěvky: 8
Bydliště: SVK
stalo sa , že čurkla dnu, no už aj to je problém hoci má možnosť


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: úte 26. dub. 2011 18:49 
Offline

Registrován: pon 25. dub. 2011 20:06
Příspěvky: 3
Bydliště: Štětí
Dobrý den, chtela jsem se poradit. Mame doma 5leteho pejska yorksira mel fenečku k sobe,ale o tu jsme bohužel prisli. Poridili jsme si k nemu v 10tydnu fenečku yorksirku ,ale od malinka je strasne bojava. Je ji ted 1,5roku. Nejvic me trapi jeji učuravani. Když jsou doma a prijdeme z venku tak se začne krcit ,ale pritom vrti ocasem a učurava .Manžel nadava ,ale me je ji lito myslim,že tim,že ji budu karat za to to neodezni. Snažime si ji pri prichodu nevsimat ,ale stejne když prijde tak to udela .Nebo když se na ni sahne myslim pohladi. Jsem ve strestu jen z manžela aby se pejsek nepočůral zas a on nenadaval. Musime ji rict jdeme ven hned jak otevreme a ona to nekdy nevydrži a pusti to už u vytahu. Pak se boji hadek nebo jen proste,že vynadam svemu synovi za neco proste stači opravdu malo a hned zalejza pod postel nebo nekam a tam se krči. Pritom je to hrozne mazliva fenečka ,ktera vsechny olizuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: stř 27. dub. 2011 07:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Petra1978 píše:
...Manžel nadava ,ale me je ji lito myslim,že tim,že ji budu karat za to to neodezni. Snažime si ji pri prichodu nevsimat ,ale stejne když prijde tak to udela .Nebo když se na ni sahne myslim pohladi. Jsem ve strestu jen z manžela aby se pejsek nepočůral zas a on nenadaval.
Napadá mě jediná rada, ubrat nesmyslné emoce. Proč jí litujete, proč na ni po příchodu domu šaháte, když víte, že se z toho počůrá? Proč manžel nadává - uklízí to snad on? Přijdete domů, uděláte co potřebujete (odložíte nákup atd.), čuby si vůbec nevšímejte, jako by tam ani nebyla, nevyhledávejte oční kontakt. Pak jděte ven, ale řekněte to naprosto neutrálně, jako byste říkali dejme tomu "Došla cibule" nebo "Venku fouká vítr". Teprve až se zklidní, vydejchá, začněte s ní postupně komunikovat.
Při hádkách moc nevím, co poradit, někteří psi (ti spíš nejistí) tak reagují. Hlavně ji po hádce neutěšujte, nelitujte a nelezte jí do zadku, tím v ní ještě víc utvrdíte pocit, že se něco špatného děje a že se to týká jí.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: stř 27. dub. 2011 09:49 
Offline

Registrován: pon 25. dub. 2011 20:06
Příspěvky: 3
Bydliště: Štětí
no manžel na fenku nadava ,že nam tu vse zechcije a bude to smrdet pro me neni problem to utrit vyprat proste on je jak s prominutim d... když toto řeši . asi je chyba teda u me ja ji furt lituju a tim jak se boji tak ji furt chlacholim jak mimino. Treba včera ležime vsichni na posteli manžel se začne oblikat ,že veme psi ven nerekl to aby fena nic neudelala veme ji pak rychle na ruku a jde s nima ven pusti ji až venku jinak se mu totiž vyčura i ve vytahu a to ji on potom bije to mi vadi. A ona vidi jak se oblika a začne se ke me schovavat a krči se a on hned začne podivej se nani je to normalni proste se furt kvůli tomu dohadujeme .Takže na psa nemluvit pri prichodu a nerozmazlovat tak jo když se boji zaleze co mam delat ignorovat ji\,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: stř 27. dub. 2011 10:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Petra1978 píše:
no manžel na fenku nadava ,že nam tu vse zechcije a bude to smrdet pro me neni problem to utrit vyprat proste on je jak s prominutim d... když toto řeši . asi je chyba teda u me ja ji furt lituju a tim jak se boji tak ji furt chlacholim jak mimino. Treba včera ležime vsichni na posteli manžel se začne oblikat ,že veme psi ven nerekl to aby fena nic neudelala veme ji pak rychle na ruku a jde s nima ven pusti ji až venku jinak se mu totiž vyčura i ve vytahu a to ji on potom bije to mi vadi. A ona vidi jak se oblika a začne se ke me schovavat a krči se a on hned začne podivej se nani je to normalni proste se furt kvůli tomu dohadujeme.
Ta fenka čuráním reaguje na stres, který jí způsobujete VY. Nemůže s tím vůbec nic dělat, jsou to prostě slabší nervy a fyziologická reakce. Trochu se zkuste vžít do její situace - jak to popisujete, tak já bych se z vás asi nejspíš taky po... :? Bitím to jen zhoršíte, jediná možnost je to prostě ignorovat, to je jako mlátit někoho za to, že strachem jektá zubama!
Jestli je manžel takový "d...." že se ho fenka tolik bojí, na nějakou dobu bych ho vynechala z péče o ni, ať si jí radši vůbec nevšímá a nekomentuje, než se to zklidní. Tím že jí litujete, v ní vzbudíte akorát sebelítost, takže - nelitovat. A zkuste se nehádat aspoň před ní a kvůli ní - taková blbost, proboha.... :roll:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: stř 27. dub. 2011 10:30 
Offline

Registrován: pon 25. dub. 2011 20:06
Příspěvky: 3
Bydliště: Štětí
zkusim to ,ale ty hadky jsou prave hlavne kvůli tomu čůrani večer si s manželem promluvim,že pokud chce aby to prestalo tak se musime začit chovat oba k ni jinak on at ji teda ignoruje a starat se budu teda ja a snažit se byt na ni prima nerozmazlovat chovat se normalne. Ale tim,že se s ni pomuchlam to je normal ,že. \jinak kolik stači stopovaci voditko na yorksira neni 10m moc\,a dekuji za odpovedi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: stř 27. dub. 2011 11:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Petra1978 píše:
snažit se byt na ni prima nerozmazlovat chovat se normalne. Ale tim,že se s ni pomuchlam to je normal ,že.
Jasně, od toho ty psejky přece máme :wink:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 30. dub. 2011 04:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. zář. 2008 07:30
Příspěvky: 8
Bydliště: SVK
Moja fenka má dobré sebavedomie, nikdy ju nikto nebil, máme ju radi. Ona nechce cikať :toimonster: Už viem, že ani tu mi nik nepomôže a vážne neviem kam mám ísť :( :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: sob 30. dub. 2011 06:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Je dobře, že jí nikdo nebil, taky by byla ostuda toho člověka, kdyby to bylo jinak. Jak se projevuje to její dobré sebevědomí? Jaký je tvůj názor na to, proč to dělá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: ned 01. kvě. 2011 17:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
vzala bych ji na týdenní čundr (délka s rozumem vzhledem ke věku psa) - jednou to pustit musí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: čtv 25. srp. 2011 13:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Máte někdo zkušenosti s podáváním Gynexu u psa (především samce)? Respektive s jeho pomočováním se po začátku užívání gynexu? Projíždím u Bonyho celý Pentagram od Energy, začala jsem Urinalem, zvýšil se o hodně jeho příjem tekutin a močil opravdu hooodně často i dlouho (třeba půl minuty v kuse). Ale nezůstávaly pod ním mokré fleky. Dneska je 3. den na Gynexu a včera jsem měla podezřejí a dnes se potvrdilo - občas je pod ním (na pelechu) mokro, nebo "ukapává" když se zvedne a jde si lehnout jinam.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: počůrává se
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 09:24 
Od 28. 3. jsme přešly z granulí zpátky na maso - všechno v pohodě, až 4. 4. jsem to nejspíš pohnojila podáním jehněčích drobů. Následovalo zvracení a ukrutný průjem, 5. už jenom průjem, který večer vystřídalo pomočování. S přestávkama - s tím máme problém doteď. V Labvetu jsem nechala vyšetřit moč - úplně v pořádku, podle nich inkontinence po kastraci. Další vet diagnostikoval to samé - na základě prohmatání břicha, těch výsledků, mého popisu a poslechu srdce.

Neměli jí udělat třeba ještě sono než mi vecpali Propalin?
Někdo nějakou zkušenost s homeopatiky/Gynexem/Gynevetem?


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!