Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:45
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektrický ohradník
PříspěvekNapsal: pát 08. črc. 2011 20:00 
Offline

Registrován: čtv 07. črc. 2011 19:51
Příspěvky: 3
Bydliště: Olomouc
Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit s mou 4 letou dobrmankou? Chodíme na procházky kolem vesnice a vznikla tam nová pastvina pro krávy s elektrickým ohradníkem, to moje trdlo do toho vběhlo a dostala ránu do čumáku. Teď se k němu nepřiblíží na 30 metrů a nereaguje ani na přivolání, prostě stojí a hledí na mě a když pro ni chci dojít a vysvětlit jí co to je a že jí to nic neudělá pokud se toho nedotkne, tak vždycky uteče o kus dál a takhle to dělá až k domu. Beze mě sama neuteče domů, ale ke mě taky nepůjde. Jinak je poslušná jak hodinky. Jsem z toho smutná, protože jsem ji nedokázala včas zastavit, protože jsem tan ohradník neviděla. Doufám, že se bude moje chyba dát ještě napravit, protože bych nerada, aby se toho tak strašně bála. Asi týden nato jsme šli jen tak po vesnici a u jednoho domu byl trávník ohrazen provázkem, který byl z jedné strany otevřený, ona tam vešla a pak si toho provázku všimla a málem se zbláznila strachy, vystřelila jak šílenec pryč a zastavila se až po 50 metrech. Tak jsem doma zkusila natáhnout provázek mezi dva kolíky, připnula ji na vodítko a chodily jsme tak dva metry od toho, nejdřív byla strašně nejistá, ale já jsem dělala, jako že provázek co tady je je naprosto normální věc, která nás vůbec nemusí zajímat a za chviličku to bylo úplně v pohodě, přestala si ho všímat, ale pořád si od něj držela odstup. Nevím jestli je to dobře a taky nevím jak mám postupovat s tím elektrickým ohradníkem. Doufám, že mi poradíte. Děkuji Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický ohradník
PříspěvekNapsal: pon 11. črc. 2011 19:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Venči na stopovačce, dodělej si přivolání i v této krizové situaci a postupuj jako u jakéhokoli jiného strachu. Nelituj, nebuď agresivní ale suveréní. Více v příslušné části poradny zaměřené na strach.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický ohradník
PříspěvekNapsal: pon 11. črc. 2011 22:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Nám se stalo něco podobného, hrůza úprk a panika, ale překonaly jsme to a nakonec to bylo k něčemu dobré - psina se naučila, že varování "pozor" (když jdeme jen okolo) neříkám jen tak pro srandu králíků a že "podlez" (když podlézáme :wink:) se opravdu vyplatí neflákat.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!