Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 08. říj. 2008 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. zář. 2008 11:36
Příspěvky: 4
Bydliště: Frýdek - Místek
Ahojky, ráda bych se zeptala, jak je to s různými délkami vodítek. Až to teď jsme používali flexi . Čubina byla u předešlých páníčků zatrest uvazována na řetěz :? , takže jsem k vodítku přistupovala fakt opatrně a téměř ho nepoužívala a když tak raději zmiňované flexi. Netahala nějak moc, ale přece příliš se s respektováním vodítka netrápila.
Začaly jsme proto používat klasickou 150cm. A pomalu a klidně? fakt jen mírné zatáhnutí, jí vysvětluju, že tahat fakt ne-e. Zdá se mi ale, že je docela dost krátké, čubi se ani moc nevenčí, jen jde a hlídá vodítko a čeká, až jí pustím (vodítko používám jen kolem rušných cest a křižovatek) 1. Hraje to na mě a mám vydrže? Nebo mám pořídit delší (pokud byla na 2,5 m vodítku byla více v poho)a toto kratší používat jen do města?
2. Nebudev tom mít chaos, když budu střídat různé délky vodítek?
Díky moc.Mary

_________________
Čím více se dozvídám, tím více si uvědomuji, jak málo vím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08. říj. 2008 10:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
já vodítko používám jen pro převedení psa přes silnice a hned jak nic nehrozí tak odepínám. Zastávám názor že vodítko slouží k vedení psa někam, zatímco venčení = volný pohyb ve směru páníkem určeném. Tudíž na vodítku psa dovedu k řece a pak následuje venčení. Znovu vodítko použiju jen při těsném míjení cizího psa (a i to většinou řeším jen přiřazením k noze) nebo u silnice. Barouše neuvazuju vůbec. Základem volného puštění je ale samozřejmě ovladatelnost, takže pokud ji pejsan nemá, volila bych místo vypuštění navolno vypuštění na stopovačku. Ale ten volný pohyb (alespoň na stopce) považuji pro psy za nezbytný.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Voditka
PříspěvekNapsal: ned 15. úno. 2009 18:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Chtela jsem se zeptat, protoze vyhledavac mi to nejak nenasel, jak dlouha voditka pouzivate? Potrebuju koupit nove, a jelikoz budu kupovat od Barona Halti, koupim tam rovnou i voditko. Ale nejak si s tim nevim rady jake? Na nejake vetsi behani mam stopku, takze potrebuji spise nejake, se kterym by mi vicemene chodila u nohy, a puzivala bych ho spis do ulic, ale nevim jestli koupit uplne to nejkratsi? Ted mame tak cca metr, ale to mi prijde dlouhe...Taky aby k te Halti bylo umerne...Dekuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voditka
PříspěvekNapsal: ned 15. úno. 2009 18:12 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: úte 05. srp. 2008 15:42
Příspěvky: 39
Ahojky... já používám na normální chůzi u nohy, do ulic a běžného provozu... vodítko asi 1,2 metrů dlouhé nylonové... a příjde mi to v pohodě...uplně kraťoučký bych zase nekupovala, ale jak chceš... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Voditka
PříspěvekNapsal: ned 15. úno. 2009 18:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
uplně krátky se používá opravdu jen na takové to převádění psa. osobně bych ho nekupovala. používám standartní jeden nebo jeden a pul metru dlouhé. když potřebuju aby šly p městě nějak spořádaně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 10:47 
Offline

Registrován: pát 13. úno. 2009 18:30
Příspěvky: 6
Bydliště: praha
mi nepouzivame voditko vubec.zjistil sem ze (a to je to 3mes hajzlik)ze bez voditka je mnohem pozornejsi a vic si mne hlida.ale u cundy(ta je z utulku),tak to sem mel kratky tak metr.tak si ten pejsek na to zvzkne,takze na volno udrzuje ten metrik a kdyz je trochu dal,tak se hned otaci kde sem.hlavne sem ji naucil,ze jakmile vidi obrubnik,tak ceka dokut k ni nedorazi me nohy a nereknu bez na chodnik,takze voditko neni potreba


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 12:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jj, taky používám metr metr a půl, může se pes za něj uvázat i se vyvenčí. Jinak k haltině by měla bejt co nejlehčí karabina na vodítku, i vodítko lehké.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 14:48 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Já používám vodítko 1,5 metru dlouhé, úplně obyčejné z Petshopu. Máme ho ale připnuté jen při chůzi po městě mezi hodně lidma a při procházení kolem jiných psů (mám doma mimino 4 měsíce a odvolání od psů ještě nemáme doladěné). Jinak jsem ale zastáncem chození bez vodítka. Ačkoliv mám štěně, tak i kolem silnice jdeme bez vodítka a naučila jsem ji povel "tady", kterým ji udržuju na chodníku, když se zapomene a chce vejít do silnice. Hodně lidí se mi diví, že se o ni nebojím, že mi uteče do silnice, ale myslím, že když jsi ty v pohodě a natrénuješ se psem při minimálním provozu zásady chození po chodníku, tak není z čeho mít stres. Znám spoustu takových, kteří chodí se psem jen na flexině a přenáší na spa svůj neustálý stres z toho, že někam vlítne. Líto je mi takových pejsků, kteří poznají volnost jen jednou za čas, v oploceném výběh pro psy, kde nemá kam utéct.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 14:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
ja bych take byla radeji chodit bez voditka, jenze bez voditka by ta nase litala poo vsech certech :twisted: No doufam, ze se nam to casem podari natrenovat, bylo by to uplne nejlepsi!
Jinak dekuju vsem za rady ohledne toho voditka!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 15:18 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Mě se tohle trénuje nejlíp při večerních prochajdách před spaním. Po ulicích už toho tolik nejezdí a pes se dá uhlídat (i těch pejskařů je nějak míň, když jdeš kolem desáté večer). Ze začátku jsem se u silnice taky bála, ale po měsíci nočního trénování už ji mám na volno i přes den a jde to. Jsem pořád v pozoru a při každém možném lákadle (jiný pes, děti apod) přivolávám psa k sobě a zabavím nebo trénuju chůzi u nohy a pod a v krizi připínám vodítko. Tak přeju hodně štěstí, ať se daří. Nebojte se toho a určitě to půjde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: sob 13. srp. 2011 21:48 
Offline

Registrován: úte 19. črc. 2011 22:54
Příspěvky: 3
Bydliště: Košice
Neviem ci je to este aktualna ta otazka, ale ja pouzivam voditko, ktore sa da skratit a predlzit. Take co ma dve karabiny, teda, pri skrateni je to klasicke myslim ze 1,2 m a ked odopnem jeden koniec tak ma cca nejake 2 m. To sa mi vidi optimalne, kedze sa moze pokojne vyvencit a takisto ked potrebujem mat kratke tak spravim z neho kratke :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: ned 14. srp. 2011 11:15 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Když už se to téma vytáhlo, chtěla jsem se zeptat, jestli to není pro psa zmatek, když se pravidelně používají/střídají dvě vodítka různé délky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: ned 14. srp. 2011 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
maximálně ho musíš lehce skorigovat kde je konec .-) ale většinou to zvládaj v pohodě

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: pon 15. srp. 2011 10:39 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Tak já mám celkem 4 vodítka. 6m stopovačku, která nejvíc fungovala jako optimální vodítko. Pak mám na běžné venčení 1,5m vodítko, protože je to optimální délka na to, abych si ho dala přes rameno a měla volné ruce. To máme na to, když se potkáme s nějakým prudičem či histerickými lidmi a taky když jsou v okolí MP, páč u nás je povinnost mít psa na vodítku mimo vyznačenou venčící plochu, jenže v tomhle jsem já jakýsi věčný rebel odmítající vodit psa na vodítku na druhou stranu ale platit se mi taky nechce, takže mám oči na štopce a jak vidím známé auto, tak šup a jdeme vzorně na vodítku, auto přejede a vodítko opět putuje přes rameno. Někdy souží i tak, jak ho mám zapnutý do sebe, tak ho jen přehodím Dejze přes hlavu, překroutím jako na 8 a jdem. Vypadá to pak asitak podobně jako mají slepecký psi to madlo. To slouží na projití nějakého krátkého úseku. Je to naše nejčastěji (ne)používané vodítko. Pak máme spešl od páníčka vyrobené vodítko na roznášení novin, které mám uzpůsobené na zapínání kolem pasu, abych měla volné ruce na noviny. To má cca 2m + dalších cca80cm když ho nemám kolem pasu. Používané při roznosu novin pouze kolem hlavní silnice, protože někdy dělá kraviny a taky kdyby tam byla kočka, tak jí nezajímá nic. :roll: A nedávno jsme po Rokýnkovi zdědili 5m flexinu. Též používaná-nepoužívaná při běžném venčení na střídačku s tím krátkým na ramenodle nálady, páč na tohle se zas dají dobře přivázat trouskosáčky, které jinak celkem úspěšně zapomínám.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: pon 15. srp. 2011 10:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Já používám jediné vodítko vlastní výroby, délka akorát na to, aby se dalo pověsit napříč přes rameno a bylo dvojité. Mám v něm několik (nedoporučených...) kroužků a karabiny na obou koncích. Smyčku přes hlavu používám taky, pesice má za úkol, se do ní samostatně trefit, když řeknu. A opakovaně diskutuju s kámoškou, jestli je morbidnější její povel "hlavu!" nebo můj "smyčka" :D.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: pon 15. srp. 2011 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. črc. 2009 21:45
Příspěvky: 68
Bydliště: Bělkovice/Brno
Tereza22 píše:
Když už se to téma vytáhlo, chtěla jsem se zeptat, jestli to není pro psa zmatek, když se pravidelně používají/střídají dvě vodítka různé délky.

Neřekla bych. Používám jen 10m stopovačku, kterou zkracuju podle potřeby, a pes se bez problému přizpůsobuje aktuální délce. Dobře pozná, že už došel na konec a naštěstí ví, že táhnout nemá :) případně ho usměrňuju slovně, jako 'zpomal' apod., když se blíží ke konci moc rychle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: pon 15. srp. 2011 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. pro. 2009 00:50
Příspěvky: 396
Bydliště: Kopřivnice
taky používám vodítka od 30cm do 10m a problém s tím nemáme, dobře rozpozná konce vodítka. Když nerozpozná tak většinou přetrhne :mrgreen:
Do města mám 1,2m. Na procházky se oplatilo 1,5m a více abych se vlezl za psa když jdem úzkou uličkou a nemusel natahovat ruku.

_________________
Dogo Argentino
http://dogos.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: úte 16. srp. 2011 06:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dvě vodítka různé délky má být problém? Na vlčici používám nespočet různých vodítek od krátkých převáděcích přes pětimetrovku až po 20m na lítání po lese a problém s tím vážně nemá.

Citace:
... ja pouzivam voditko, ktore sa da skratit a predlzit. Take co ma dve karabiny, ...
Podobná vodítka rovnou zahazuji. Pro menší psy je příliš těžké a o to méně reaguje pes na jemné nápovědy vodítkem a u těžšího psa je to o rozsekání rukou ve chvíli, kdy ten pes udělá nějaký nečekaný výpad a proletí přes dlaň kroužek nebo ta karabinka. O zlámání prstů v těch nadbytečných kroužcích nemluvě. U takovýchto vodítek si člověk musí dávat hodně majzla, kam na něj sahá. U klasických hladkých vodítek se šňůry mohu chytit poslepu kdekoli bez obav, že se chytím nějakého kovu a mohu sledovat jen psa.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: pon 22. srp. 2011 14:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Anička Bylinka píše:
Smyčku přes hlavu používám taky, pesice má za úkol, se do ní samostatně trefit, když řeknu. A opakovaně diskutuju s kámoškou, jestli je morbidnější její povel "hlavu!" nebo můj "smyčka" :D.
Hihi já mám "do oprátky"
Jo vodítko přes rameno mi přijde skoro nejpraktičtější: a) máš volné ruce b)vodítko je buď krátké na chůzi u nohy nebo docela dost dlouhé, když se sundá z ramene c) výborné pokud potřebuješ psa někam přivázat d) dá se na to nacvaknout další vodítko a další pes d) pokud je pes lehčí než ty a ne úplně šílený, dá se škubnout vodítkem bez vytahání ruky (rychlý úkrok dozadu).
Nevýhody - nedá se na tom vodit neovladatelný pes...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Délka vodítka
PříspěvekNapsal: čtv 01. zář. 2011 00:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 27. čer. 2009 12:01
Příspěvky: 143
Bydliště: Praha 5
jojo, já mám vodítek taky víc, používám také to dvojkarabinové, 2 psi na jednom,které jde pak přes ramena a v lese dostávájí stopky, mám jich několik délek naházených v kočáře a vybírám dle své aktuální nálady a síly :D . Mlaďoch je vždy na delší, bo je to zaplať bůh takový pomalý truhlík, takže při zajícování si ho stihnu posbírat a odvolat i na delší šňůře,zatímco starý ten se mnou v lese hraje neustále na postřeh, navíc zjistil, že když je šňůra dlouhá a já mám kočár, tak jsem indisponovaná, obzvlášť ve chvíli,zajíc před psem, pes před kočárem, já za kočárem. Pokud se necítím na stereo přivolávání od zvěře(což je velká komedie, udělat to s 2 psi bez přivolání najednou :yawinkle: ),tak mám s sebou i jedno krátké hladké a na dlouhém jde jen jeden, bo jak tu psal pan Desenský, není nad ty báječné kroužky, které se umí v tu nejméně vhodnou chvíli navléknout na prst, popřípadě z toho 2karabinového vodítka si umím promodrat nějakou záhadou tou horní karabinou prst na 14dní...
Takže pokud je tvůj pes potenciální útěkář, rozhodně poslechni pana Rudu a běž jedině do hladkého..., jakkoli dlouhého ale hladkého a pokud je někdo takové jelito jako já, doporučuju velkou spoustu uzlů a nechodit bahnem v žabkách :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: čtv 08. zář. 2011 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Mám takovej dotázek. Koupil jsem už dávno lonž na koně, bavlněnou:


Obrázek

Rony ji mám pořád na sobě a chodí s ní tedy aji do vody. 4ase se však začne lonžka jakoby "rozpadat" a začne být nespolehlivá. Stává se vám to taky nebo jsem jen kupil nekvalitní lonž? Jaký máte zkušenosti?

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: čtv 08. zář. 2011 16:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tyhle opravdu vydrží poněkud málo, mnohem víc snese horolezecký materiál, ze kterého se šijí sedáky. Jen je poněkud dražší.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: čtv 08. zář. 2011 16:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Bluerider píše:
Mám takovej dotázek. Koupil jsem už dávno lonž na koně, bavlněnou:

Rony ji mám pořád na sobě a chodí s ní tedy aji do vody. 4ase se však začne lonžka jakoby "rozpadat" a začne být nespolehlivá. Stává se vám to taky nebo jsem jen kupil nekvalitní lonž? Jaký máte zkušenosti?


Vlastní zkušenost, začátek dobrý, ale nepoznáš, kdy je už špatná a při rozeběhu psa se přerve. Bohužel 2x potvrzeno. Je to škoda, protože do ruky jsou výborný. Je to prostě bavlna, životnost nic moc. :cry: Horolezecký lana jsou fakt lepší, navíc bavlna nasákne vodu a je pak strašně těžká a špinavá, kdežto lano nenasákne buď vůbec nebo hodně málo.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: čtv 08. zář. 2011 20:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Ok, děkuju všem. :icon_thumright:

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2012 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. bře. 2012 15:38
Příspěvky: 12
Bydliště: Olomouc
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat nemáte někdo zkušenost s tím, když mají dva psi couračku a ten jeden se snaží toho druhýho za ni vodit? Nedělá to když jsem s nima, ale včera jsem se vrátila domů, kouknu z okna do výběhu a ten hnědej hajzlík Loki tahá toho druhýho - Peruna za vodítko po výběhu sem, tam a náramně se u toho baví.Bylo vidět, že Perunovi to vadí, ale nechce to řešit ohnáním se nebo rvačkou(ví že nemá šanci). Dnes, když jsem odcházela do práce vyfasoval Loki košík, nic jinýho mně nenapadlo.

_________________
Anna P.
http://loubalik.galerie.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2012 09:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
A proč mají psové na sobě celý den stopovačky, když jsou sami na zahradě?

Jinak naše psy taky baví vodit se, nejvíc Mučenu - je to hrozná sranda, nechávám je, dokud ten druhý vypadá, že ho to taky baví, nebo dokud se o to nezačnou moc přetahovat a nezažne hrozit poškození stopky...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2012 10:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. bře. 2012 15:38
Příspěvky: 12
Bydliště: Olomouc
Máme s tím větším problémy. Rozmazlili jsme ho a on začal napadat toho menšího. Byli jsme na konzultaci u p. Desenského a tam jsem pochopila stopovačky furt, dokud nebudou poslouchat na první dobrou. Taky jsem přečetla všechny 3 knížky a spoustu toho tady na poradně, kde jsem se setkala s tím, že pes má stopovačku všude a pořád - dokud nemá přivolání, odvolání, odložení a .... jsem ostuda, protože na to čtvrté si teď nemůžu vzpomenout :oops: Takže couračky zatím mají i ve výběhu.
Děkuju i u nás to vypadalo komicky, ale vzhledem k tomu, že Peruňák se tím zas tak moc nebavil,tak se snažím vymyslet jak mu to zatrhnout, když nejsem doma.

_________________
Anna P.
http://loubalik.galerie.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2012 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. bře. 2012 15:38
Příspěvky: 12
Bydliště: Olomouc
Oprava !ne! stopovačku, ale couračku - prostě, krátký vodítko.

_________________
Anna P.
http://loubalik.galerie.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2012 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Aha, tak pokud vám to bylo takto doporučeno... Já vždycky dávala stopku/couračku až když jsem došla domů a při odchodu zas sundávala, ale my nikdy neřešili nějaký větší problém, spíš jsme s tím jen tak dolaďovali, nebo třeba jistili psa při hárání holek a tak...

No, couračku i víc chápu :D ...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2012 10:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. bře. 2012 15:38
Příspěvky: 12
Bydliště: Olomouc
"prostě, krátký vodítko", to jsem nemyslela jako vysvětlení pro Vás, nebo kohokoliv. Tím jsem chtěla vyjádřit, že jsem úplnej jeliman a začátečník.
Sorry :dozdi:

_________________
Anna P.
http://loubalik.galerie.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2012 11:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Mně přijde řešení s náhubkem dobré, třeba se ještě vyjádří lepší znalci.
Já jsem couračku taky nechávala v mojí nepřítomnosti, když u nás byl jezevčík, protože po mém příchodu mohla při vítání vzniknout mela a lotři byli oba rozčilovací.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2012 17:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Terko, přečti si třeba sekci na přivolání. Hlavně od starších témat. Kdžy je na tom pes (a samozřejmě majitel) tak, že potřebuje stopovačku, tak je nutné aby jí měl non-stop. Jinak se naučí rozeznávat situace, kdy jí má a kdy ne. To znamená, že jen měním stopovačku za couračku, popřípadě za čistou couračku do bytu. Jen cvakají karabiny. Pes má prostě na krku nějaký kus špagátu pořád. A jak jsem psala, není to jen z důvodu, že nevíš "kdy bude potřeba".

A jinak košík, nebo to psovi prostě zatrhnout :wink: ale na takové úrovni ještě nejste, jinak by psi špagát nepotřebovali :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2012 09:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. bře. 2012 15:38
Příspěvky: 12
Bydliště: Olomouc
Díky, zatim zůstaneme u toho košíku :wink:

_________________
Anna P.
http://loubalik.galerie.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 12. čer. 2012 18:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Léta používám přepínací vodítka s tím, že si je můžu zkracovat, psa jednoduše někde přivázat apod. Nadešel čas, kdy musím dát za pravdu Rudovi, že takové vodítečko se může pěkně pomstít, zvláště, když na druhém konci je drobeček vážící cca 75kg.
Tento týden končím totiž rehabilitace mého zdrátovaného, rotačně zlomeného prstíku. Stačila chvilková nepozornost, kdy psík učinil výpad vpřed, vodítko mi proklouzlo v ruce a kroužky a karabinky učinily své. Nic příjemného....
Meneček má narozeniny, mám mu koupit vodítko nebo uklohnit masový dortík :partyman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 12. čer. 2012 22:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Obojí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 13. čer. 2012 05:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na tuto váhovou kategorii používám výhradně měkké lonžovací vodítko na koně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 08. dub. 2013 19:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. kvě. 2012 23:30
Příspěvky: 15
Bydliště: Beskydy
Mohli byste mi někdo poradit, kde koupit kvalitni stopovačku? Měli jsme prošitou lonžku, ale karabina nevydržela. Pak jsem si objednala přes net stopovačku, ale karabina zase prdla. Pak utrhl ještě jednu v té prošité části pod karabinou...
Potřebujeme pořádnou stopovačku s pořádnou karabinou. Pes má 43 kg a sílu pořádnou, když chce :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 08. dub. 2013 19:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
43kg ti musí udržet klasická karabina v pohodě doporučuju koupit pořádnou karabinu a navázat na lonžlu uzlem

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 08. dub. 2013 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. kvě. 2012 23:30
Příspěvky: 15
Bydliště: Beskydy
No opravdu dvě karabiny praskly. A s tou lonžkou...ony se dělají jen v 7,5 m a 10m. 20m lonžky nejsou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 08. dub. 2013 20:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. lis. 2011 11:38
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha
Blesk, pokud fakt jdes po extrémní pevnosti, tak doporučuju koupit horolezeckou HMS karabinu a rep šňůru (taky v lezeckých potřebách) v požadované délce - prodává se jako metráž v různých tloušťkách, my máme tuším 0,6 cm. Lezecká karabina ani repka stoprocentně neprasknou, leda byste po karabině jezdili bagrem. :mrgreen: My máme stopovačku z repky /karabinku jsme přendali z předchozí koupený stopovačky/, protože lezeme a muži se to líbí, že je to stylový, ale je to totálně (až skoro zbytečně) naddimenzovaný.

_________________
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (A. Einstein)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 09. dub. 2013 07:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Blesk píše:
20m lonžky nejsou...
Protože na dvaceti metrech už nelze komunikovat s koněm (ale ani se psem) vizuálně. Primární účel lonžky (tedy lonžovacího vodítka na koně) je totiž kombinace vizuální a mechanické komunikace. Navíc, na dvaceti metrech můžeš běžně s koníkem nebo i kavkazákem zažít parádní letecké dny :fol:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: čtv 02. kvě. 2013 20:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Bob píše:
Blesk, pokud fakt jdes po extrémní pevnosti, tak doporučuju koupit horolezeckou HMS karabinu a rep šňůru (taky v lezeckých potřebách) v požadované délce - prodává se jako metráž v různých tloušťkách, my máme tuším 0,6 cm. Lezecká karabina ani repka stoprocentně neprasknou, leda byste po karabině jezdili bagrem. :mrgreen: My máme stopovačku z repky /karabinku jsme přendali z předchozí koupený stopovačky/, protože lezeme a muži se to líbí, že je to stylový, ale je to totálně (až skoro zbytečně) naddimenzovaný.

JJ, lezeckej matroš je super..já z něj mám dělaný šňůry na koně....uděláš si délku na míru a ještě si můžeš vybrat mocinky hezký barvičky :-)

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: čtv 02. kvě. 2013 20:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Už jsem to tu myslím jednou psala: pokud by někdo chtěl lana stejně pevná jako lezecká, ale neuvěřitelně ohebná, měkká a příjemná do ruky, tak doporučuju jachtařská lana. Jedinou nevýhodou je ovšem cena...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2015 14:31 
Offline

Registrován: úte 16. zář. 2014 13:56
Příspěvky: 8
Bydliště: Hrušovany
Dobrý den,

neměli byste prosím tip na dobré pevné 10m lonžovací vodítko?
Na internetu je toho spousta a bojím se, abych nekoupila
nějaké, které bude pružit (jako moje současná stopovačka).

Předem díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2015 11:11 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2014 15:34
Příspěvky: 25
Bydliště: Sázava
Prosím o radu. Vodím našeho rotvíka na Halti ohlávce, jelikož stále odnaučujeme lovení aut atd. K tomu jsem pořídila vodítko (firma dogtrace) - konkrétně duté lano s mosaznou sponou. Bohužel dnes při Bardyho pokusu ulovit auto, se nějak otevřela karabina, a pes málem skončil pod autem. Nedokážu si vysvětli jak se to stalo, kroužek z Haltiny se prostě vyvlík. Původní vodítko, co jsem používala celou zimu mělo stříbrnou karabinu, ta vydržela i přemety při lovení srnek, jenže vodítko mě již nevyhovuje. Můžete mi prosím poradit, co s tím, abych předešla podobé situaci? Jaké vodítko s karabinou mám použít k Halti ohlávce, aby nedošlo k vyvlíknutí?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2015 11:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Horolezecká karabina je dost spolehlivá.
Nejde mi vložit fotka, tak dávám odkaz:
http://www.kabatova.cz/product/karabina-horolezecka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2015 11:57 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2014 15:34
Příspěvky: 25
Bydliště: Sázava
Jojo díky. Dokonce jí doma snad mám. Hodně načetla...díky tomu jsem zvolila právě vodítko kde je karabina vpletená, ale k čemu to je když se otevírá. Potřebuji ještě poradit jaké lano ( horolezecké) předpokládám, že uzel snad bude umět manžel... Já to nedám ani dle návodu. Nešlo by to vodítko z dutého lana taky uvázat na karabinu ? Jestli je to hloupý dotaz , tak se omlouvám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2015 17:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Na velkého silného psa bych volila měkké pletené vodítko, jako je na obrázku, vím, o čem mluvím :wink: Ta karabina půjde navléct na původní očko vodítka. Starou karabinu bych uštípla kleštěmi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2015 17:14 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Já používám vypouštěcí karabinu (např.: http://www.metal-trade.cz/cs/eshop/item ... teci-velka) na stopovačce,mám s ní i vodítko z paracordu. A např. tady :http://www.manmat.cz/produkty-voditko-pletene-vypousteci-karabina-detail-96 mají vodítko s vypouštěcí karabinou (i když tahle je trošku jiná). U té horolezecké mi chybí obratlík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vodítka, stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 27. črc. 2015 18:08 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2014 15:34
Příspěvky: 25
Bydliště: Sázava
Jo ta měkká pletená vodítka mi opravdu vyhovují nejvíc. A dík za radu - výměna jen karabiny bude nejrychlejší řešení. Abychom mohly zase trénovat. Ta vypouštěcí karabina je opravdu spolehlivá? Asi bych jí zkusila na jiné vodítko. Jen mě ještě děsí můj muž, že tenký kroužek na haltině nemůže vydržet.
Já se zde zatím nedočetla, že by někomu prasknul, nebo se pletu? Ještě jsem se z toho šoku dnes neprobrala, tak doufám, že se už nic nevyvlíkne ani nepraskne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!