Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:31
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ubližuje sám/sama sobě
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 23:04 
Offline

Registrován: pát 09. dub. 2010 21:52
Příspěvky: 3
Bydliště: Hranice
Obracím se na Vás s žádostí o pomoc.Máme doma 4 letou fenku Beaucerona.Hlavu měla tvrdou,ale to nebyl problém,vždy jsme se nějak domluvili.Beryna má svoji boudu také své místo doma.Problém nastal po narození dcery.Nejdřív začala močit na sedačku kam nesmí,na postele.Pokračovalo to ohrabáváním omítky.Hrabala až si odírala tlapy do krve.Někdy nemohla ani chodit.Byla bez nálady.Nebyl to ten veselý a hravý pes.Snažila se dostat domů.Z domu jsme ji nemohli dostat.Byla agresivní. Nebylo to jen ohánění zuby.Když jsem ji jednou nepustila domu převrátila kočárek,kde spala naše roční dcera.Když dcera začala lozit několikrát na ni zavrčela(což chápu)Při každém přiblížení dcery se stále odvrací.Veterinář nám doporučil antidepresiva.Při jejich užívání se stav zlepšil.Měla lepší náladu,byla zase hravá a veselá.Přestala s hrabáním a ničením pacek.Půl roku brala 2 prášky denně.Po konzultaci jsme snížili dávku na 1 tabletu.Tři měsíce bylo vše v pořádku.Před 14dny začal znovu ohrabávat omítky,ničit si packy.Je opět bez nálady. Když je doma a odcházíme a ona musí jít také tak na zavolání jen leží začne se celá třást a vrčet.Nikdy jsem ji nebyla.Dcerka ji krmí piškotky. Beryna moc nadšení pro společné hry nejeví. Antidepresiva nejsou řešením. Je mi jasné, že mi napíšete, že psa jsem pokazila.Trvá to téměř 2roky.Bohužel Berynčin stav je stále horší.I přesto,že nemůže chodit ohrabává omítku a je zalezlá. Zkoušela jsem co jsem přečetla v poradně,ale nic.Moc bychom si přáli,aby byla zase veselá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naše fenka ubližuje sama sobě
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 08:52 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
řekla bych, že tenhle problém se stal už natolik vážným, že by to chtělo domluvit konzultaci na Vlčárech...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naše fenka ubližuje sama sobě
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 09:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pro dobro toho psa a i vaše, seberte se a jeďte za Rudou osobně, co nejdřív, za každou cenu!
Obrázek

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naše fenka ubližuje sama sobě
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 20:56 
Offline

Registrován: pát 09. dub. 2010 21:52
Příspěvky: 3
Bydliště: Hranice
Počítala jsem s tím, že budeme muset přijet. Snad se brzy zadaří.Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naše fenka ubližuje sama sobě
PříspěvekNapsal: stř 14. dub. 2010 20:59 
Offline

Registrován: pát 09. dub. 2010 21:52
Příspěvky: 3
Bydliště: Hranice
Ráda bych věděla jak se zatím k Beryně chovat. Než se dostaneme na Vlčáry.Momentálně leží doma. Špatně chodí, protože ji bolí tlapy. Je docela náročné ji dostat ven bez toho,abychom na sebe vrčely. Dnes, když přestalo konečně pršet jsme šly s Berynou i dcerou na krátkou procházku. Beryna se neustále cpala mezi nás.Stále je bez nálady.Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naše fenka ubližuje sama sobě
PříspěvekNapsal: čtv 15. dub. 2010 07:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
I pro tuhle odpověď si radši zavolejte, protože tady snad není nikdo, kdo by si to po netu troufnul. Je to opravdu vážý problém - jedná se o dítě a navíc o sebemrzačení psa.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naše fenka ubližuje sama sobě
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 22:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Beryna píše:
Ráda bych věděla jak se zatím k Beryně chovat. Než se dostaneme na Vlčáry.. Je docela náročné ji dostat ven bez toho,abychom na sebe vrčely. ..

Vychazel bych pri manipulaci doma se psem s courackou pernamentne pripnute k pevnemu obojku psa. kdy pkud bich potreboval premistit psa vyuziji teto couracky s minimalizaci primych dotyku psa rukou pri manipulaci.Nesklanel bich se primo pres psa,ale v pripade potreby spise pricupl vedle jisticc s vyuzitim couracky.Pokud bi bylo potreba nevahal bichs vyuzitim jeste kose k zabraneni pokousani pokud pes ma snahu napadat.Pri napadeni nebo pokusu hrozby pouziti zubu,prevest pozornost nebo vyuzit uz zazitou ovladatelnost. Vse v klidu,pohode pokud mozno bez nervu -vyvarovat se jakekoliv moznosti naznacit ze se deje neco mimoradneho,bezna rutina.Pokud Vas neco rozhodi a jste vynervovani pokud mate moznost radeji se v tu chvily vzdalte od psa dokud se neuklidnite.Opet pokud mozno vse co nejvic do prirozeneho chovani a pohody bez zbytecneho zdurazneni z vasi strany ze je neco v neporadku.Bez znalosti psa na dalku lze jen hodne nepresne tipovat,je zde moznost pravdepodobne negativni reakce feny na prichod dcery do rodiny kdy se citi pravdepodobne bud ohrozena nebo situaci vyhodnotila ze je odstrcena a citi se z jejiho pohledu vyhnana ze smecky.Situace se vayhrotila natolik ze bez pomoci skuseneho cloveka nemate sanci problem vyresit.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: SEBEPOŠKOZOVÁNÍ ?
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 09:54 
Offline

Registrován: pon 24. led. 2011 22:26
Příspěvky: 3
Bydliště: Česká republika
Máme krašského ovčáka s krásnou zdravou lesklou srstí - až na ten ocas.Je tak krásný, mohutný, ale ocásek má jak lasička. Paní veterinářka nám napsala koupele, čímž se vyloučili paraziti. Takže se jedná o zlozvyk. Ten ocas má tak pravidelně okousaný, že si každý myslí, že mu to stříháme. Zkoušela jsem hodně silný odvar pelyňku, ale ten mu chutnal, pil mi ho z ruky. Existuje hořký sprej, ale ten není momentálně k sehnání. Zjistila jsem, že je na bázi tea tree oilu, tak to tímto olejem prozatím řešíme. Vypadá , že to zabírá, už se neokusuje tolik, ale 100% to není. Hraček má dost, pro výběh má velkou zahradu, denně jdeme na procházku. Pracujeme s manželem doma, takže sám taky není.
Prosím, poraďte.
Děkuji Jiřina Ryšánková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ubližuje sám/sama sobě
PříspěvekNapsal: pát 11. bře. 2011 20:30 
Offline

Registrován: pon 24. led. 2011 22:26
Příspěvky: 3
Bydliště: Česká republika
=D>
Dobrý večer,
mám dobrou zprávu pro všechny, jejichž hafan si okusuje packy, ocásek....
Tea tree oil, o jehož použití jsem tady nedávno psala, se osvědčil. Natíráme s ním každý den trošičku a ten okousaný ocásek začíná dorůstat.
Budu moc ráda, jestli touto radou někomu pomůžu. Jiřina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ubližuje sám/sama sobě
PříspěvekNapsal: pát 11. bře. 2011 20:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A co anální žlázky?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ubližuje sám/sama sobě
PříspěvekNapsal: pát 18. bře. 2011 08:42 
Offline

Registrován: pon 24. led. 2011 22:26
Příspěvky: 3
Bydliště: Česká republika
Eva Štemberová píše:
A co anální žlázky?

anální žlázy má v pořádku i ty paní veterinářka kontrolovala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nezájem o hry a hračky
PříspěvekNapsal: pon 12. zář. 2011 22:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. srp. 2010 13:56
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha
Ahoj,
mám 9-letého NO z Troje (brala jsem si ho před rokem) "mladšího vzhledu" :wink: . Je to typickej útulkovej závislák, kterej se mnou chodil prvního půl roku i na záchod. Měl strach z chlapů. Tohle už je cajk. Jako podnikatel - jaký si to udělám, takový to mám - nemám problém brát s sebou Matesa do práce.Tráví téměř všechen čas v mé blízkosti, ačkoliv se mu celou dobu aktivně věnovat nemůžu (občas ho musím nechat doma, musím pracovat, musim spát). Problém nastane v okamžiku, kdy se začne nudit :
Nedemoluje byt, demoluje sebe. Nedaří se mi nasměrovat jeho pozornost někam jinam - klacky, míčky, pískátka, kocour... na všechno dlabe a radši si vykousává díry do kožichu (podle veterinářky je fyzicky zdravý, takže psychika). Naštěstí většinu dne pro spí (1.dávám mu dostatek pohybu,2.už není nejmladší,3. pochytil asi kočičí manýry), ale stejně vypadá jak prašivej.

Takže co s tím?
  • Jde vzbudit v takhle starým psovi zájem o hračky?Jak? Předvádět, jakej je ten kocour úžasnej vynález, nezabralo, stejně jako moje nadšené hraní si s barevným tenisákem :-/
  • Nebo se mám jenom zaměřit na to, aby se nekousal? - to pak bude asi ve volných chvílích čučet do blba (nezblbne z toho?)

Věra

_________________
Mates, Gama, Honza Fricek Schrödinger


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ubližuje sám/sama sobě
PříspěvekNapsal: úte 13. zář. 2011 14:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na tohle po netu odpovědět neumím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!