Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:38
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 136 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: čtv 03. lis. 2011 18:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Určitě dvě boudy. Onmi když budou chtít, tak se do jedné vejdou. A až budou pernamentně venkr, tak i jinak nasrstěj a neměl by být problém.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Búda pre retrievera
PříspěvekNapsal: stř 23. lis. 2011 18:34 
Offline

Registrován: ned 26. čer. 2011 12:59
Příspěvky: 3
Bydliště: Nemšová
Dobrý deň, prosím o radu...mám 1,5 roka starého zl.retrievera a chcela by som mu kúpiť búdu. Bude len taká prechodná, väčšinou je s nami doma, len niekedy keď je zlé počasie a my sme v práci, musí ho mama nechať vonku na záhrade, lebo je zablatený po prechádzke a mama ho nevládze zdvihnúť do vane :roll: Takže by ju používal len asi 1-2 hod.denne. Stačil by rozmer Š 104 cm x H 66 cm x V 70 cm, alebo má byť väčšia? A musí byť aj nejak zateplená? Ďakujem za odpoveď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: stř 23. lis. 2011 20:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Jsem trochu mimo téma, boudám nerozumím, ale mně přišlo jednodušší, naučit psici skákat do vany na povel než tam těch jejích 40 kg manévrovat sama :wink: (podmínkou je protiskluzová podložka ve vaně!).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Velikost Psí boudy
PříspěvekNapsal: stř 04. led. 2012 17:18 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Když jsme si pořizovali psa který by byl jen venku taky jsme řešili boudu. Kupovat se nám nechtěla buď moc malá nebo vzhledově škaredá tak jsme postavili svou vlastní. Základ byla 2m velká skříň, kterou jsme ve 2/3 rozřízli, dveře posloužily jako strop bouda je bez předsíně. Všechny stěny, podlaha, strop je chráněn polystyrénem (20mm) a na něho jsme přibili desky. Když jsme se do toho pouštěli jsme si říkali jaká to bude katastrofa, ale jako celek to nevypadá tak zle..jen bouda má asi 50kg. Bouda svůj učel moc neplní pes stejně spí venku a dovnitř leze jen když se chce ochladit a venku je 35C .

Takže moc se nesnažte pes to možná neocení [-X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: stř 04. led. 2012 18:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Záleží na tom, kam se ta bouda umístí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: stř 04. led. 2012 19:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jenom padesát?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: stř 04. led. 2012 19:43 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Zítra to zvážím a vyfotím a pak dám avízo :wink:

ono toho místa kam se dá umístit není, taková almara [-X však uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rotvajler v mrazech
PříspěvekNapsal: stř 01. úno. 2012 09:22 
Offline

Registrován: úte 10. led. 2012 11:09
Příspěvky: 3
Bydliště: Ostrava
Ahoj, potřebovala bych poradit ohledně ustájení našeho 11 měsíčního rotvíka Arga. Pes je chovaný celoročně, tedy od malička venku. Má zateplenou boudu, v boudě předsíň, pak hlavní spací místnost, do boudy mu nefouká. Bouda je umístěná v kotci. Problém je ten, že nyní řeším, jestli psa nechat přes noc v boudě, když venkou jsou mrazy - 15 C, koncem týdne má být i -20 C.V boudě má jen jednu teplou deku, neboť všechny ostatní pokusy, dát mu do boudy další deky, koberce, skončily roztrháním a vytaháním na zahradu. Zřejmě to bere jako hračku. Kdybych zkusila dát slámu, myslím, že by ji také vytahal z boudy. Nevím, zda ho tedy na noc nechávat v boudě pouze s jednou dekou při mrazech, nebo ho na noc dát domů do předsíně, kde je teplota cca kolem 1 až 5 C. Mám strach, abych mu nějak neublížila v těchto velkých mrazech. Máte prosím někdo zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: stř 01. úno. 2012 18:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Slámu přidávám úměrně klesající teplotě, pak si ji psi nevytahávají.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 07:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Přemýšlela jsem, proč nekteří venkovně chovaní psi tak strašně smrdí. Když pominu memoci, myslím že je to právě z toho, že jim lidi do boudy dávají hadry, koberce a podobný věci. Máte zkušenost?

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: čtv 02. úno. 2012 09:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
A nebo taky když pokud mají psa zavřeného v kotci a vytáhnou ho přinejlepším jednou za den ven, tak se pes v kotci běžně vyprazdňuje a pokud je kotec zastřešený, tak se to ani nespláchne a i když se výkaly vyklízí, zůstane kotec smrdět a pes tak nějak načuchne i od něj...
Jinak já mám prakticky taky kotcového psa (až posledního půl roku přebývá se mnou spíš v domečku u přítele a jen když jedem k našim je zas venku), ale vždycky se s ním chodilo minimálně třikrát denně ven, takže v kotci málokdy vykonal nějakou svou potřebu a sláma mu byla pravidelně vyměňovaná, nebo spíš doplňovaná, takže nějak nesmrděl... No, teda né vždycky, protože ten můj trouba, když čurá, tak se hrozně vyvrací a pak si čurá i po břiše, takže někdy smrděl tím :roll: ...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Výška boudy
PříspěvekNapsal: pon 06. úno. 2012 16:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 20:13
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha
Jak vysoká má být bouda? Když má pes v kohoutku 60 cm, stačí 60 cm vysoká bouda?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: pon 06. úno. 2012 16:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Osobně bych udělala vyšší o pár čísel - aby, kdyby měl později problémy s nohama, mohl boudu pohodlně (bez krčení ...) využívat také a nemusela se měnit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výška boudy
PříspěvekNapsal: úte 07. úno. 2012 11:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
pinkie píše:
Jak vysoká má být bouda? Když má pes v kohoutku 60 cm, stačí 60 cm vysoká bouda?
60cm by v tomto případě měla být výška vchodu. Výška vnitřku boudy se dělává cca na výšku hlavy (měřeno mezi ušima) Pro zmenšení vchodu je možno zvýšit práh. Opět rozměr maximálně po hrudník (nebo břicho, je-li níž) od země, t.j. dolního rozměru podlahy boudy, nebo nášlapného bodu před vchodem, je-li tam schod, svah a tp.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: ned 03. lis. 2013 17:35 
Offline

Registrován: čtv 10. říj. 2013 18:53
Příspěvky: 1
Bydliště: Sheffield
Desenský píše:
Vy si vážně myslíte, že máte plemeno psa určené k venkovnímu chovu? S tím s vámi však nemohu souhlasit. Jste si vědomi zdravotních rizik a délky věku krátkosrstého psa malého plemene chovaného venku? Nejdříve to odnesou ledviny, i kdyby měl v boudě akumulačky.


Dobrý den,

mám stejný dotaz jak naučit štěně spát ve venkovní boudě. Máme 3,5 měsiční štěně shiba inu. Zatím jsme nějak nepřisli na to, jak ho do boudičky nalákat. I když ve výběhu, kde je bouda, vydrží, do boudy sám nikdy nezaleze.

Předem děkuji za radu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: ned 03. lis. 2013 21:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dobrý den, odpovím vám otázkou: četla jste si to tady? Je tu popsáno mnoho faktorů, co na to může mít vliv. Máte vše v pořádku?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kam usmístit boudu?
PříspěvekNapsal: sob 12. dub. 2014 17:37 
Offline

Registrován: pát 11. dub. 2014 21:55
Příspěvky: 2
Bydliště: opava
Zdravím, chceme si kupovat štěňátko NO, takže řešíme i kotec a boudu. Chceme mu boudu umístit do kůlny, odkud bude mít krásný přehled o veškerém dění kolem domu. Z kůlny bychom mu udělali východ přímo do kotce. Jenže pod kůlnou je nádrž na dešťovou vodu, tak nás napadlo, jestli by pejsek neměl problém spávat v boudě, kde pod ním bude vpodstatě voda.
Jestli máte někdo nějakou zkušenost s takovýmto umístěním, prosím poradtě jestli raději boudu nepřemístit někam jinam. :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: ned 13. dub. 2014 06:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zvolil bych jiné místo.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: ned 13. dub. 2014 21:20 
Offline

Registrován: pát 11. dub. 2014 21:55
Příspěvky: 2
Bydliště: opava
Myslíte si teda, že by mu to mohlo vadit a nechtěl by v té boudě být? :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: pon 14. dub. 2014 06:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vám by se chtělo spát v místnosti s protékajícím záchodem? Uvědomte si, že pes slyší mnohonásobně lépe než my, proto se pořádně nevyspí, když pod ním bude v pohybu voda.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: sob 11. říj. 2014 09:15 
Offline

Registrován: pon 08. črc. 2013 20:26
Příspěvky: 9
Bydliště: Štoky
Dobrý den, já mám takový problém s bíglem. Loňskou zimu jsme tak nějak přetrpěli se slámou v boudě. častokrát jsem jí musel měnit, protože byla počůraná. Bylo mi doporučováno, ať vydržim, že to přejde. Nepřešlo. Teď je mu 16 měsíců a když jsem mu tam dal slámu, tak se strašně rozčiloval a za dva dny byla zase promočená. Zima se blíží a já netušim, jak to řešit. Myslel jsem, že už bude dospělejší a nebude mu vadit. Nevíte někdo, co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: sob 11. říj. 2014 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Netuším, proč močí do slámy, ale vím jistě, že já bych krátkosrstého bígla přes zimu v boudě nenechávala.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: sob 11. říj. 2014 19:08 
Offline

Registrován: pon 08. črc. 2013 20:26
Příspěvky: 9
Bydliště: Štoky
Tak minulou zimu přežil v pohodě a pokud je kolem -7 tak je v garáži. Bylo mi řečeno, že pokud bude stále venku, bude zvyklý a neublíží mu to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: sob 11. říj. 2014 20:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Já jednoho takovýho garážovýho bígla kdysi znal. Nechci přesně kecat, v kolika to bylo letech, ale hodně brzo měl klouby úplně v háji... (Předpokládám, že garáž není vytápěná.)

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2014 16:15 
Offline

Registrován: pon 08. črc. 2013 20:26
Příspěvky: 9
Bydliště: Štoky
Garáž vytápěná není. Ale pořád tam je kolem 12 stupňů. A to je snad dobře, ne? Být vytápěná a jít třeba z 20 ven do -5 asi neni nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: ned 12. říj. 2014 20:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Minulou zimu byl velmi mladý a následky trvalého podchlazování se projevují o něco později. Venku můžete nechat psa, který má k tomu uzpůsobenou srst, což bígl rozhodně není. Podívejte se na jeho tlapky, co mu na nich roste. Kraťounké chloupky, podsadu sice má, ale při délce chlupů 5 milimetrů to rozhodně není dostatečná izolace proti chladu. Zvlášť, když z nějakého důvodu močí na slámu v boudě, a nemá tak podestýlku, která by ho od chladu ochránila. Ten, který vám takhle výborně poradil, by zasloužil nechat na mraze taky. Schválně, jak by se mu to líbilo, a jestli by si zvykl.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: pon 13. říj. 2014 08:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Nejsem zrovna zastáncem bígla venku...

1) spí pes v boudě? Má bouda správnou velikost? Je izolovaná?
2) jste si jistí že byla sláma počůraná? že tam nezatéká nebo tam pes mokro nenatahal? Nevylil misku?
3) pokud je to počůrané, jak je na tom s ledvinama? Normální pes si opravdu nedělá pod sebe!

Zatím je teplo, teď by podle mne mělo stačit měkko a sucho pod psem. Čím víc mrazu, tím víc slámy. Z dobré, slámou až po vrch vystlané boudy vylézá v mrazech pes teplý (a voňavý). Garáž může být horší než bouda - má tam suchý pelech, netáhne na něj? Řešení aby se pes nemusel takto stěhovat jsem viděla a dost se mi líbilo - do garáže se zboku vyboural psí vchod, k němu se vevnitř přistavěla bouda (na zimu vycpaná slámou). Pes se tedy ve skutečnosti nepohyboval po garáži, ale přesto v ní trvale bydlel. Důležité je pochopitelně umístění garáže - pes chce mít i z boudy přehled o pozemku, zejména o dveřích a vstupu na pozemek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2014 16:52 
Offline

Registrován: pon 08. črc. 2013 20:26
Příspěvky: 9
Bydliště: Štoky
Taky bych ho nejradši doma, ale přes rodiče vlak nejede.

ad 1) spí v ní po celý rok, izolovaná je ze všech stran 10-kou polystirenem a rozměry má podle jiných boud pro bígly
2)Sláma byla počuraná, když jsem mu ji tam dával, viděl jsem, jak jí hned značkuje. I teď, co to tam měl 2 dny bylo cítit,
že to neni normální voda a byla mokrá pouze podlaha. Mokro tam nenatahal, protože třeba teď vůbec nepršelo.
3) Jelikož byla bouda po celý rok suchá a normálně čůrá, neřekl bych, že má něco s ledvinama.


Jako minulou zimu taky Jimmy vylézal teplý, neklepal se nic. A i po tý slámě voněl. Nemůžu mu udělat vchod do garáže, protože garáž je mimo plot.
Co by tak nějak přicházelo v úvahu, tak že by byl v kůlně. Ale to je za domem, v zimě je tam spousta myší a ani nevim, jestli by tam chodil spát.
Jednou jsem ho načapal, jak v zimě vycházel pouze z pod plachty, pod kterou byla sláma. Tam pár nocí přespával, než jsme mu na to přišli. A tam musela být větší zima, než v tý boudě.

Ještě mě napadlo, koupit nějaký slabší koberec a dát pod něj termofólii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2014 16:59 
Offline

Registrován: pon 08. črc. 2013 20:26
Příspěvky: 9
Bydliště: Štoky
Ještě bych doplnil, že už od mala nesnesl nic pod sebou, neustále měl počůraný pelech. Myslel jsem si, že se počůravá ze strachu, ze zloby, že je línej... prostě sme s tím měli pořád problém. Dokud nedostal boudu a tam spí na podlaze a to mu vyhovuje. I když jsem mu tam dal koberec, tak sice vydržel dýl suchý, ale nakonec ho taky pročural. Když jsem ho vyndal, byly vidět fleky z druhý strany. To z vody tolik nebývá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2014 21:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Odkud toho psa máte? Je to dobrá a prověřená chovka?

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2014 04:59 
Offline

Registrován: pon 08. črc. 2013 20:26
Příspěvky: 9
Bydliště: Štoky
Ne, není papírový. Ale viděl jsem maminku i babičku. Takže nějakej chrlič to taky neni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2014 06:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. pro. 2013 06:34
Příspěvky: 46
Bydliště: Lipník nad Bečvou - Loučka
Taky mám přibližně stejně starého beaglíka, celý den venku s NO na noc se cpe domů, pokud může tak rovnou do postele - máme starý studený barák - v tomhle čase teplota stejná jako venku - spí mi v nohou (péřové peřiny+vlněná deka navrch), ale pokud na něj zapomenu nemá problém ztrávit noc na dvoře (žádná bouda, nechtěl by tam být, je rádši s námi v domě), jen smotaný do klubíčka kdekoliv na zemi, týden co NO hárala nechtěl domů vůbec a držel stráž před kotcem venku a bez úhony. Máme na dvoře "mokrou louži" a je celkem běžný že když ho večer volám domů objeví se přede dveřmi mokrá koule v lepším případě obalená bahnem a s rozesmátoým obličejem vystřelí ke dveřím ložnice a vůbec nechápe proč jako nemůže dovnitř :mrgreen: , takže bych tipla že pokud v 10 večer je schopný se cachtat ve studené vodě, tak mu asi moc zima ještě nebude....pokud ho vyhodím z postele hledá si chladný místa - zalehne těsně u škvíry pod dveřmi, kde je trochu pohyb vzduchu, nebo se rozplácne v chodbě na linu. Tak bych řekla že na tu slámu je ještě brzy.... tak protestuje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2014 07:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Spíš by mě zajímalo, jak vypadal prostor, kde se bíglík narodil a kde strávil první týdny života. Ty jsou totiž určující pro budoucí čistotnost. Obecně - štěňata musí mít od třetího týdne věku možnost opustit pelíšek za účelem vykonání potřeby. Pokud jim v tom je bráněno a jsou nucena čůrat a kakat do pelíšku, mají to pak s tou čistotností horší, protože v době, kdy se tato dovednost vcelku automaticky rozvíjí, jim to nebylo umožněno a je třeba to nahradit výchovou.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2014 17:37 
Offline

Registrován: pon 08. črc. 2013 20:26
Příspěvky: 9
Bydliště: Štoky
Já si taky nemyslim, že mu je zima... neřekl bych, že tam byli nějak týraný nebo stísněný. Normálně běhali po zahradě, pelech měli v kůlně. Nevim, přes celé léto pod sebou nenačůral, takže bych řekl, že špatné náviky nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: ned 09. srp. 2015 20:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. čer. 2015 18:29
Příspěvky: 75
Bydliště: Rakovnicko
Dobrý den,
nemáte někdo osobní zkušenost s vytápěním psí boudy ?
Uvažuji něco takového koupit na zimu.
Na netu je toho spousta, ale rád bych znal Váš osobní názor na konkrétní osvědčené topení.

Dejvy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí boudy
PříspěvekNapsal: pon 10. srp. 2015 06:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?f=52&t=7227

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 136 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!