Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:59
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 00:58
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Dobrý den,
všude čtu, že pes má reflexní oblouk pouze několik vteřin, a že ho nemá cenu trestat za něco, co provedl třeba před půl hodinou. Jak si ale pak vysvětlit chování psa, které mi popsalo už několik majitelů pejsků, že pes, který o samotě doma něco zlikvidoval, se po příchodu pána chová jinak než normálně. Ačkoliv pán ještě spoušť nenašel, pes ho vítá opatrně, je trochu přikrčený, jako by se bál, že bude potrestán. Jeden známý má knírače, který ho každý den bouřlivě vítá. Když ale něco doma zničí (což udělá třeba jednou za měsíc), vůbec pána přivítat nejde, je zalezlý pod stolem a na volání nereaguje. Má to jiné vysvětlení, než že pes ví, že (třeba už před hodinou) provedl něco, co se pánovi nebude líbit?

_________________
Veronika K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2008 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. zář. 2007 14:06
Příspěvky: 143
Bydliště: Ostrava
Veruk píše:
Dobrý den,
všude čtu, že pes má reflexní oblouk pouze několik vteřin a že ho
nemá cenu trestat za něco, co provedl třeba před půl hodinou. Jak si ale pak vysvětlit chování psa, které mi popsalo už několik majitelů pejsků: že pes, který o samotě doma něco zlikvidoval, se po příchodu pána chová jinak než normálně. Ačkoliv pán ještě spoušť nenašel, pes ho vítá opatrně, je trochu přikrčený, jako by se bál, že bude potrestán. Jeden známý má knírače, který ho každý den bouřlivě vítá. Když ale něco doma zničí (což udělá třeba jednou za měsíc), vůbec pána přivítat nejde, je zalezlý pod stolem a na volání nereaguje. Má to jiné vysvětlení, než že pes ví, že (třeba už před hodinou) provedl něco, co se pánovi nebude líbit?


Většinou to takhle pes dělá, když ho páníček za poškození něčeho trestá.Kamarádka měla pudla, který když za dobu její nepřítomnosti něco provedl, tak když přišla domů, seřvala ho a nějaký ten "pohlavek" taky padl..postupem času, ji ten pes přestal vítat, bál se jí a čekal výprask..a ona si to spojovala s tím, že má špatné svědomí, že něco udělal, ale tak to vůbec nebylo. Jak ale vysvětlit to, že pes normálně pána vítá, ale když něco provede ne..tak to nevím..pes si přece nemůžu uvědomit, že udělal něco špatně..
Já třeba někdy přijdu domů, otevřu dveře, uvidím rozkousaný kartáč a chtěnechtě se u mě objeví takové ty reakce jako naštvání, apod., i když psa ani neseřvu, snažím se dělat jako že "nic", Sára to stejně nějak vycítí, skoro se ke mně plazí - což by si taky mohl někdo vyložit tak, že ví, že udělala něco špatného..Ale obávám se, že na ten kartáč zapomněla přesně v té chvílí, kdy ho přestala hryzat..Já si myslím, že to je jen reakce na mou změnu chování, kterou psi vycítí..Takhle jsem to aspoň vypozorovala u svého psa, snažím se proto zachovávat naprostý klid a okřiknout "fuj" jen a pouze tehdy, když ji přistihnu při nežádoucí činnosti. Jinak to nemá cenu.

_________________
"CÍTÍME SE POHODLNĚ MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI SOUHLASÍ, ALE ROSTEME MEZI TĚMI, KTEŘÍ S NÁMI NESOUHLASÍ." Frank A. Clark


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2008 10:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pes si pamatuje i několik let aktivity založené na operačním podmiňování, avšak jejich centrální nervová soustava a kapacita mozku jako taková neumožňuje složitě rozvinuté kombinační myšlení na úrovni myšlení člověka, aby si pamatoval bezmyšlenkovitě prováděné aktivity část po části, zvláště pak bez pravidelného opakování. kdyby uvažoval pes jako my, stačilo by mu například jednou popsat jednotlivé prvky aportování a příště by jej bezchybně provedl, ale to je, jak jistě každý ví, sci-fi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dotaz pro Rudu
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2008 12:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 00:58
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Jak si chování psa vysvětlit, když ne strachem z toho, že bude zle, protože něco zničil?

1. Pes, který doma něco zničil, vítá pána opatrně, je trochu přikrčený, jako by se bál, že bude potrestán.
1. Pes pána každý den bouřlivě vítá. Když ale něco doma zničí (což udělá třeba jednou za měsíc), vůbec pána přivítat nejde, je zalezlý pod stolem a na volání nereaguje.

Připomínám, že se jedná o situace, kdy pán přichází s dobrou náladou, spouště si ještě nestačí všimnout a pes už se chová neobvykle.

Díky za odpověď.

_________________
Veronika K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz pro Rudu
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2008 18:48 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
A dá se vysvětlit tohle -
1/ zavolám ke mně a pes na první zavolání přijde ,uplně do mé blízkosti
2/ zavolám stejně ke mně a neposlechne ,očuchá si svoje ,to je třeba minuta i víc, a pak jde ke mně ale nedojde stoupne si tak dva metry ode mně a čumí ,když zopakuji v klidu tak přijde ,když dám hrozivej ton začne okolo mně skákat a nepřijde dokud to neřeknu vlídně.
Jde mi o to proč nejde i v druhém případě do mé blízkosti ,nejsem rozčilená ,nic neříkám jen v klidu stojím a čekám .
3/ nepřijde na povel ani nemá snahu ,např.při hře s dcerou. Jdu si pro něj,v klidu na to si fakt dávám pozor ,ale jak se přiblížím ,uskakuje okolo mně ,jakmile řeknu ke mně ihned jde.
Hana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2008 18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rmikar no určitě bych psovi dala minimálně krátké vodítko a ten povel si prostě vinutila a nenechala ze seb dělat šaška

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2008 19:12 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Že mám problém s poslušností vím ,ale teď mi šlo o to pamatování ,jak se psalo přede mnou. Proto jsem to sem psala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2008 19:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
rmikar píše:
Že mám problém s poslušností vím ,ale teď mi šlo o to pamatování ,jak se psalo přede mnou. Proto jsem to sem psala.
potrestala si ho někdy po tom co přišel? třeba jen hlasem? a proč ho necháš minutu čekat než si vynutíš splnění povelu?

Veruk píše:
...Jak si chování psa vysvětlit, když ne strachem z toho, že bude zle, protože něco zničil?...
asi takhle, pes něco provede. I když normálně pána vítá, tak tentokráte nevítá. Páneček to nazývá svědomím. Pes má ovšem v hlavě naučeno-vidím kolem sebe rozházenej koš=vylágoš. Nikoliv však spojnice já jsem rozházel koš=vylágoš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz pro Rudu
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2008 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
rmikar píše:
A dá se vysvětlit tohle -
1/ zavolám ke mně a pes na první zavolání přijde ,uplně do mé blízkosti
2/ zavolám stejně ke mně a neposlechne ,očuchá si svoje ,to je třeba minuta i víc, a pak jde ke mně ale nedojde stoupne si tak dva metry ode mně a čumí ,když zopakuji v klidu tak přijde ,když dám hrozivej ton začne okolo mně skákat a nepřijde dokud to neřeknu vlídně.
Jde mi o to proč nejde i v druhém případě do mé blízkosti ,nejsem rozčilená ,nic neříkám jen v klidu stojím a čekám .
3/ nepřijde na povel ani nemá snahu ,např.při hře s dcerou. Jdu si pro něj,v klidu na to si fakt dávám pozor ,ale jak se přiblížím ,uskakuje okolo mně ,jakmile řeknu ke mně ihned jde.
Hana


Když nejde, asi změníš výraz tváře, postoj nebo něco takového, co mu dá jasně najevo, že tě naštval nebo že není něco v pohodě a v pořádku. Když se pro něj vydáš, pohybuješ se jinak, než když ho jdeš třeba pohladit - takže zase ví, co se děje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2008 19:31 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Nikdy jsem ho nepotrestala ,když přišel jen když jsem ho odchytila při činu,to dostával slovně nebo cukáním stopky.
Hele a nepraktikuji to takhle normálně ,že čekám ,ale třeba když s někým blbne tak ho zkusím zavolat ,jako zkouška jak nám to jde No a to se mu nechce a zkusí jako že neposlechne a pak je to jak jsem psala.Je to třeba na louce ,na zahradě a tak.
Mám z toho pocit ,že si celou tu dobu pamatuje ,že neposlech a za to bude vylágoš,
.Jasně ,že když ho potřebuji přivolat tak to má důvod a nestojím tam minutu jak trubka až se uráčí .Za normálního provozu poslechne ,ale když má rozdováděno tak zkouší co vydržím.podle mně ví co dělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2008 19:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rmikar- no ví omotává si tě klem prstu- dotáhni si stoprocentní přivolání

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2008 19:41 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
ajka píše:
rmikar- no ví omotává si tě klem prstu- dotáhni si stoprocentní přivolání


Já bych ráda ,ale asi na to nemám nebo jsem měkká nebo nevim. Rozmazlenej trochu bude ,ale na druhou stranu zase jsem důsledná ,ale bohužel jediná z rodiny.Mám prvního psa tak dělám jak nejlíp umím.
Co čtu tuhle poradnu ,tak jsme se zlepšili to zas jo ,ale to je asi náš strop.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz pro Rudu
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2008 19:46 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Když nejde, asi změníš výraz tváře, postoj nebo něco takového, co mu dá jasně najevo, že tě naštval nebo že není něco v pohodě a v pořádku. Když se pro něj vydáš, pohybuješ se jinak, než když ho jdeš třeba pohladit - takže zase ví, co se děje.[/quote]

Možná ,nějak podvědomě ,asi to fakt vypadá trochu jinak když ho pujdu pohladit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2008 19:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rmikar chce to čas ale jde to opravdu je duležité nenechat ho 2m od tebe šaškovat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz pro Rudu
PříspěvekNapsal: pát 25. led. 2008 14:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
rmikar píše:
A dá se vysvětlit tohle - ...
Tohle je naprosto typický (musím říci že i běžný) projev nedůvěry psa v psovoda při výuce poslušnosti a zároveň nedostatečného respektu. Způsobuje to celkový dosavadní přístup ke psu založený na opakovaných povelech, nedotahování povelů do konce (nedůslednosti), experimentálním intonování povelů bez předem jasného výsledku, kdy člověk sází na to, že "ono něco zabere" a na dalších chybách psovoda, které pes vyhodnocuje jako nestabilitu psovoda bez autority, protože sám nemá jasno v tom co chce, natož aby to uměl chtít po druhýchTakto "rozházení" psi lze dát dohromady už jen důslednou stabilitou, mechanickými nápovědami a intonační navigací v naprosto přesném načasování. Nic z toho se nedá naučit podle psaných "návodů", proto sem žádný z nich nebudu vymýšlet.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz pro Rudu
PříspěvekNapsal: pát 25. led. 2008 17:19 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Děkuji za vysvětlení,to jsem to dostala ,ale musím uznat ,že máte pravdu hlavně s tím opakováním povelů,to jsem dřív dost dělala . Ted se snažím se řídit radama tady ,ale jde to moc ponalu. A taky bych ho musela izolovat od ostatních doma ,ti mu dovolí všechno. Není naděje na tu free sobotu někde v západních čechách,už se tu někdy zminovalo. Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 08:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj. 2008 11:35
Příspěvky: 35
Bydliště: Soběslav
Moje zkušenost: náš frbul mi lezl na záhon s čerstvě zasázenýma jahodama a vyhrábával to smradlavé kravské hnojivo, co pod nima bylo. Asi mu to moc vonělo :D , jenže dělal škodu. Nepomáhalo nic ani ohrádka kolem záhonu, vždycky se tam dostal. Tak jsem si na něho jeden den počíhala. Nevěděl, že ho sleduju a jak se zabral do vyhrabávání, tak ani nezmerčil, že se k němu zezadu pomalu přibližuju. V ruce jsem měla klacek kvůli prodloužení ruky, abych k němu nemusela moc blízko a neutekl mi. Jakmile jsem byla na dosah, tak jsem na něho hukla:" co tady děláš?! a současně ho pleskla klackem po zadku. Od té doby v záhonu nebyl. Takže z vlastní zkušenosti vím, že to načasování funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 09:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Možná by to fungovalo ještě líp, kdybys ho před tím nevarovala hlasem a místo toho klacku po něm něco hodila. Nepíšeš nic o tom, jak teď pes reaguje na zvednutou ruku, připadně na něco klacek připomínajícího, co v ní někdo drží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 14. říj. 2008 10:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj. 2008 11:35
Příspěvky: 35
Bydliště: Soběslav
Nemá s tím problém. Nebyla to žádná rána, nemám potřebu ho mlátit, šlo jen o to ho plácnout a že bych se trefila kamínkem, to si nefandím :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. říj. 2008 07:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jakékoli nápřahové tresty mají na psa nežádoucí vliv.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dodatečné tresty
PříspěvekNapsal: pon 09. bře. 2009 10:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vzhledem k tomu, že mnoho lidí, co mne kontaktují, pořád ještě nechápe uvažovaní psů v tomto ohledu, rozhodl jsem se vám vyhledat všechny svoje významné příspěvky, které se právě této problematky týkají. Přestože jsou v různých tématech, mají jedno společné, a to dodatečné trestaní psů nebo řešení přestupků psů, kdy už je po všem:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tresty
PříspěvekNapsal: pát 05. úno. 2010 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 11:38
Příspěvky: 7
Bydliště: Zábřeh Czech Republic
Ahoj, je skvělé, že existuje takové fórum. Dlouho jsem něco takového hledala - a našla poté, co se mi do rukou dostala kniha Jak poznat psí duši. Řeším problém tohoto tématu - devastování a tresty.

Mám fenku BOM - koupila jsem ji ve 4. měsicích věku. Do té doby než šla ke mně, žila se svými sourozenci v zahrádkářské kolonii - bez socializace. Výchova mi dala zabrat, Sára byla dost agresivní k ostatním (auta, kola, lidé, psi). Ale více rozebírat nebudu - nyní je z ní roční vychovaná princezna zvládající základní povely a sem tam chodíme na agility.

Náš problém je rohožka u dveří. Sára má asi 4 různé hračky, má poměrně velký výběh kolem domu, na procházky chodíme, ale nevím proč ji ta rohožka pořád tak přitahuje. Každé ráno je prostě dokousaná. Řešíme to tak, že před dveře dáváme na noc takovou desku - barieru - aby se Sara k rohožce nedostala. Když jsme tak rohožku 14 dní chránili, tak jsme tam barieru jednou nedali, aby jsme věděli, zda už ji nechá být. 2 dny se rohožce nic nestalo - ale pak to zas začalo... Vím, že má být pes potrestán v momentě "činu", ale přítele to tak vytáčí, že ji vždycky tou rohožkou přetahne, pes už utíká do boudy jen když ho vidí :( .
Co mám dělat, aby tu rohožku nechala na pokoji? Počíhat si na ni? Kouše ji jen v noci...

_________________
Čím víc poznávám lidi, tím víc miluji svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pát 05. úno. 2010 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Určitě ji chytit při činu a dát při tom najevo, že Ti to vadí a potrestat (ne mlácením) nebo rohožku schovat a holt se smířit s tm, že jí sice nebude kousat, vy budete mít klid, ale neodstraníte nežádoucí chování.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pát 05. úno. 2010 12:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Vím, že vám moje odpověď asi nepomůže, ale... co my bysme dali za to, kdyby si ta naše ničitelka v mládí vystačila s blbou rohožkou!

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pát 05. úno. 2010 13:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Zita píše:
... co my bysme dali za to, kdyby si ta naše ničitelka v mládí vystačila s blbou rohožkou!
:-) Jo, to bylo presne to prvni, co me napadlo, kdyz jsem si to precet. Mate rocni malinu! Prestante resit rohozku a vyreste pritele.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pát 05. úno. 2010 13:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 11:38
Příspěvky: 7
Bydliště: Zábřeh Czech Republic
Moc děkuji za odpovědi!

Sára je jako takhle bezproblémová, že je problémem přítel, vím :|
On měl na vojně pár psů, křížili to tam s vlkama, pořád mi to předhazuje - jak on tomu rozumí a má zkušenosti apod. A tak například jsem se ho ptala:
"Miláčku, jak naučím psa stopovat?"
"No to mu musíš dát očuchat něco, co chceš aby stopoval a on to musí najit..."

aha :Hangman:

"Ale jak mu to mám říct, že chci aby to našel?"
"No to on musí vědět sám!"

- tak to vypadá, když člověk dostane již vycvičeného psa......

(jinak stopovat už nás naučila kolegyně ze cvičáku)

_________________
Čím víc poznávám lidi, tím víc miluji svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pát 05. úno. 2010 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
tak teď mě správně dorazila mamka - jsem jí vysvětlovala proč nefungují tresty až po činu (začal nám zas, bestie, vyžírat kočičí misky) - pokud ho přistihneš s hlavou v misce, spojí si žeru co nemám = dostanu. Pokud ale přijdeš po hodině, tak sice všichni víme že to sežral pes, ale on už si to nepamatuje... a mamka: hmm, ale to že mu chutnají kočičí granule si pamatuje už šest let :LOL:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pát 05. úno. 2010 18:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dars a co rohožku vyhodit? Stejně je okousaná :wink: nebo vyměnit za kovovou. A jak psali jiní - roční malina a kouše jenom toto? Ani nic nepřesazuje na zahradě? Tak to je nějaká "vadná". Reklamujte jí 8)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Malina
PříspěvekNapsal: pon 08. úno. 2010 09:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 11:38
Příspěvky: 7
Bydliště: Zábřeh Czech Republic
Ahoj, no rohožka už je to třetí... když jsme kupovali novou, chtěli jsme hrubší materiál, ale holt jí to chutná... Když jsem řekla příteli, že má být rád, že kouše jen rohožku, tak mi na to opáčil, že vlastně ani žádnou jinou možnost kousání nemá. A má pravdu. Zahrádku máme za brankou - tam se Sára nedostane a kdyžtak kouše dřevo na topení (a to mi zas tak žíly netrhá).

Každopádně teď o víkendu se nám stalo, že kousla mého synovce (9 let) do zadku. Sice se tomu smál, že ho to jen štíplo, ale mně do smíchu moc nebylo. Nijak ji neohrožoval. Prostě se rozběhla, rafla ho do zadku a zas metala pryč. Rozhodně to nebylo formou hry.
Uvědomila jsem si, že vlastně nevím jak se zachovat.
Zlým tónem jsem ji k sobě přivolala a dala ji lehnout do kouta. Naštavaně jsem odešla a nechala ji tam ležet asi půl hodiny. Pak jsem za ní přišla i se synovcem a nechala jsem ho, aby si ji hladil - aby věděla, že jí neublíží. Pak jsme ji poplácali a dali volno. Je to správně? Mlátit ji nechci, ale tohle se nesmí opakovat, zvláště u dětí :dozdi: - kdyby na sobě neměl oteplováky, jak by to mohlo dopadnout?

_________________
Čím víc poznávám lidi, tím víc miluji svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pon 08. úno. 2010 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Nikdo jsme u toho nebyli, tak bude asi docela těžký říct, co a jak...Ale co vím ze zkušenosti se svou, tak něco takovýho bych čekala jednak ve chvíli kdy je fenka buď rozdivočená a je to prostě v rámci hry, a nebo že chytne nerva (a že to není u těch malin zrovna složitý...) a jde si kousnout do toho co jí prudí (osobně jsem to nezažila teda) ale klidně tam stačí že synovec se třeba rychle pohybuje, poskakuje, hraje si...prostě dělá to, co dělaj děti běžně a fenu to vydráždí.
Osobně bych se postarala nejdřív o to, aby měl pes každodenně dost aktivity- psychické i fyzické- to je základ. No a co se týče synovce, tak i kdyby se znali od malička, je možný že tam jě něco o čem nevíte. Neřešila bych to tím, že si ji synovec pohladí (pro fenku to může být nepříjemný a jen si tak spojí negativní pocity se synovcem) ale spíš nějakou společnou aktivitou na kterou bych dohlížela- šla bych s obouma třeba na procházku a pak bych je nechala aby si spolu pohráli s balonkem, nebo tak něco...Je to ale jen moje osobní zkušenost- takhle jsem to řešila já- ale nešlo o dítě teda. Snad se tady vyjádří zkušenější.

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Malina
PříspěvekNapsal: pon 08. úno. 2010 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 11:38
Příspěvky: 7
Bydliště: Zábřeh Czech Republic
Ano, máte pravdu - synovec si hrál celé dopoledne s mečem - máchal jím sem a tam (hrál si na kupě sněhu a mečem sekal) - Sára ho sledovala delší dobu, já zas sledovala ji. Několikrát k němu během dopol. přiběhla, očuchala ho a pak šla zas pryč. Takže jsem se domnívala, že to bude v pořádku. To, že ho rafla, se stalo odpoledne.

Abych situaci přiblížila:
Víkend byl pro ni trošku školou - cestovaly jsme poprvé vlakem. Jely jsme ze Zábřeha do Vyškova k rodině. Mají tam koně, králíky, papoušky, dva psy a právě i dvě deti. Chtěla jsem, aby si zvykala, nic víc. Jo a taky kousla koně do pysku - ne do krve, ale chňapla po něm.

Sára tyto děti viděla dvakrát - poprvé cca před půl rokem, a to na synovce tak hnusně vrčela, že jsem ji odložila na místo a odtamtud se nesměla hnout. Když kolem ní procházel, pořád vrčela - nato jsem ji okřikovala (mimochodem neteř je menší, a ta jí nevadí).

To je normální, že maliny tak zkratují? Sára mi nepřipadá jako nervák... :dontknow:

A dotaz - je dobré psa trestat odložením a nevšímáním si?

_________________
Čím víc poznávám lidi, tím víc miluji svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malina
PříspěvekNapsal: pon 08. úno. 2010 13:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Dars píše:
Abych situaci přiblížila:
Víkend byl pro ni trošku školou - cestovaly jsme poprvé vlakem. Jely jsme ze Zábřeha do Vyškova k rodině. Mají tam koně, králíky, papoušky, dva psy a právě i dvě deti. Chtěla jsem, aby si zvykala, nic víc. Jo a taky kousla koně do pysku - ne do krve, ale chňapla po něm.

Sára tyto děti viděla dvakrát - poprvé cca před půl rokem, a to na synovce tak hnusně vrčela, že jsem ji odložila na místo a odtamtud se nesměla hnout. Když kolem ní procházel, pořád vrčela - nato jsem ji okřikovala (mimochodem neteř je menší, a ta jí nevadí).

To je normální, že maliny tak zkratují? Sára mi nepřipadá jako nervák... :dontknow:

A dotaz - je dobré psa trestat odložením a nevšímáním si?

No jestli měla takhle náročnej víkend, tak už taky mohla být prostě přetažená . Ono to chce občas na takhle náročných návštěvách zajistit pro psa i chvíli klidu na bezpečném místě, kde nemusí řešit pro ni nové a nové věci. I zvykání je potřeba dělat s mírou.
Ad děti- pokud děti vídá jenom výjmečně, tak se prostě nemusí umět k nim chovat. Bojující chlapec má pohyby i chování jiné než běžní lidé :wink: Bezpečnost dětí (ale i třeba těch koní) se dá vyřešit jištěním košíkem- ideální je pevný pohodlný kožený, protože skrze něj neštípne , ale také s ním nemůže dítě uhodit. A pak můžete v klidu čubinu učit, jak se má k dětem chovat a co má a nemá řešit.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Malina
PříspěvekNapsal: pon 08. úno. 2010 14:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 11:38
Příspěvky: 7
Bydliště: Zábřeh Czech Republic
Hmm, máte pravdu :-k

Každopádně díky :wink:

_________________
Čím víc poznávám lidi, tím víc miluji svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malina
PříspěvekNapsal: pon 08. úno. 2010 19:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Dars píše:
To je normální, že maliny tak zkratují? Sára mi nepřipadá jako nervák... :dontknow:
A dotaz - je dobré psa trestat odložením a nevšímáním si?


Dars- nemám moc zkušeností, Bára je první malinuška se kterou jsem kdy přišla do styku, ale je fakt, že se o nich všeobecně ví, že mají docela "nervíky", řekla bych, že to hraničí až s takovou nevyrovnaností. Přijde mi, že maliny dřív jednaj než přemýšlej (proto se k sobě s Bárou tak dobře hodíme ](*,) :laughing7: ) Ale samozřejmě je to na psovodovi- šikovnej psovod si umí malinu usměrnit a zklidnit a naopak té její zrychlené nervové soustavy využít... Když ji srovnám se svým prvním psem (NO) tak ten byl proti ní děsnej kliďas.

Jinak pokud pes dělá silně nežádoucí činnost, jako je štípání do zadku, tak bych spíš dala důrazně najevo, že se mi to nelíbí...ale u takových věcí je to spíš potřeba vyčíhnout a dát to najevo ještě před tím než to udělá- já už občas i poznám kdy na to jen myslí a to je pak úplně ideální ( náš konkrétní problém je štípání náštěv do pat- počká si až projdou a pak jim de po nohách, vychytala jsem ji vteřinu předtím, než to udělala a teď už si to v mé přítomnosti nedovolí...)

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pon 08. úno. 2010 21:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A halvně, "mrtvej" pes = hodnej pes (mrtvej ve smyslu unavenej že lehne a je rád, že má klid), což vám u mladé maliny dá hodně zabrat, proto bych začala třeba se stopama.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: úte 09. úno. 2010 03:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Projev BOM je trosku sverazny, byly stvoreny pro praci, a jednim ze znaku malin je i zavislost na osobe majitele a jeho rodiny. Jsou to psi vyzadujici neustale spolecnost a spatne snaseji samotu. Je mozne, ze soustavne niceni rohozky je projev preskoku.
Dalsim problemem je neadekvatni reakce pritele, kdyz zjisti zpusobene skody... toto se mohlo projevit v nechtene souvislosti a stipnutim ditete. Zvlast pokud se to neumi, nesmi se na malinu tlacit, vzdy se to v nejake formne obrati vuci puvodci tlaku! Ano, maliny jsou pomerne rychle jdouci do vzruchu a tim pomerne snadno jdou do nervu. Potrebujete presne vedet, jak psa uklidnit.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: malina
PříspěvekNapsal: čtv 11. úno. 2010 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 11:38
Příspěvky: 7
Bydliště: Zábřeh Czech Republic
:shock: wow.. díky! Moc díky za odpovědi.

_________________
Čím víc poznávám lidi, tím víc miluji svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: čtv 11. úno. 2010 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
"hnevam sa" na hava, smutne sedi na pelechu, aj sa snazil "chytit" so mnou ocny kontakt, aj sa tlacil na mna, ale ja som neoblomny (uz skoro hodinu), a mam sa naozaj hnevat, aj vo vnutri ? , alebo len navonok ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: úte 15. bře. 2011 21:06 
Offline

Registrován: čtv 12. lis. 2009 14:48
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Dnes jsem narazila na tuto diskuzi a nemohu nad tím přestat přemýšlet. Ano je pravda, že posledních pár let panuje názor, že pes si pamatuje jen daný okamžik a nedokáže reflektovat své chování v minulosti. Nějak se s tím ale stále nedokáži ztotožnit.
Například, když jsme měli doma v bytě dva psy, dělaly jako snad všichni štěňata doma spoušť. Když člověk přišel domů, přesně na nich bylo vidět kdy po vstupu do bytu najdu spoušť a kdy ne. Jistě poskytnuté vysvětlení o tom, že psi sami vidí nepořádek a ví že s nepořádkem se pojí nepříjemnosti by vysvětlovalo, že je budou očekávat. Ale pokud já přijdu domů a jeden pes je v pohodě a druhý má ten svůj "provinilý výraz" již mě toto vysvětlení neštimuje. Nebylo by na základě těchto teorií pravdivé tvrzení, že pokud je doma pes s dítětem a dítě udělá nepořádek, pes ho uvidí a bude reagovat stejně jako kdyby ho udělal sám? Ale tak to dle mých zkušeností není. Jak tu již někdo uváděl pes rozliší pokud nepořádek udělala kočka, jiný pes, dítě či on sám. Jak je toto tedy možné?
Pokud si je pes schopen zapamatovat kam před týdnem zahrabal hračku, proč by si nebyl schopný zapamatovat že před pár hodinami vytahal koš? Otázkou je, proč pokud pes nedokáže spojit svoje dřívějši chování s trestem, tohoto chování zanechává?
V této otázce je pro mne příliš mnoho nejasností , takže zatím zastávám názor, že jde o další chybnou dedukci o psím chování, kterých tu již bylo mraky. Nicméně jsem otevřena jakékoli diskuzi a názorům :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: úte 15. bře. 2011 22:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Dovolím si přidat jeden příběh ze svého okolí. Dvě fenky RR, když zůstaly doma samotné, odneslo to něco v domácnosti. Jedna z nich se vždy přikrčila, stáhla ocas a ta druhá krásně vítala páníčky. Jednoznačně vyhodnotili, že to dělá ta starší fenka. Úplně náhodou přišli na to, že je to přesně naopak, ničitelem byla mladší, ta která je vždycky vítala, jakoby se nic nestalo.
Můj mladší pes měl také krátké, ničitelské období. Já jsem na to nikdy nereagovala (po přečtení tady na poradně), prostě jsem to uklidila a tím to pro mě skončilo. Vím, že to dělalo štěndo, protože si občas zkusil ukrást i něco v mé přítomnosti. Starší pes se u toho tvářil značně neurčitě, dalo by se říci, že provinile. Myslím, že opravdu nechápou, že před časem něco provedli. Jiná je, když se dneska pokusil ukrást pytlík s pochoutkama a byl odhalen hned, tak to fakt vypadal provinile a nemusela jsem ani nic říct, sám ho pustil a odkráčel se "vztyčenou" hlavou ven.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: stř 16. bře. 2011 07:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pajafa píše:
...Nebylo by na základě těchto teorií pravdivé tvrzení, že pokud je doma pes s dítětem a dítě udělá nepořádek, pes ho uvidí a bude reagovat stejně jako kdyby ho udělal sám? Ale tak to dle mých zkušeností není...
Asi máš jiné zkušenosti, protože podle těch mých to tak často bývá. Od té doby, co jsou snadno dostupné webové kamery, vidí člověk skutečnost a nemusí vymýšlet dedukce.

Citace:
Pokud si je pes schopen zapamatovat kam před týdnem zahrabal hračku, proč by si nebyl schopný zapamatovat že před pár hodinami vytahal koš? Otázkou je, proč pokud pes nedokáže spojit svoje dřívějši chování s trestem, tohoto chování zanechává?
Nikdo zde netvrdí, že si pes nepamatuje, že vysypal koš. Tvrdím, že si pes nedá následný trest do souvislostí s tím vysypaným košem. To je dost zásadní rozdíl.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: náprava psa
PříspěvekNapsal: čtv 12. led. 2012 22:13 
Offline

Registrován: stř 01. zář. 2010 12:24
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno
mám JRT, kterej se rád pere. povedlo se mě ho trochu zkorigovat, když je semnou, tak kňučí, ale nedovolí si. až na 3 známý psy, na který si rád zařve, ale to budu řešit zvlášť.
dneska mě dožral, trpělivost přetekla... venku sem ho seřval, doma pak "degradoval". nedovolím mu nic, co má rád, odvolávám ho od psů, nehraju si s ním, nehladím a nemazlím ho. musí bejt na chodbě na palechu a ne s náma na oblíbeným místě na gauči v místnosti, ve který trávíme většinu času.
i tak se ale zdá, že mu to venku nevadí. doma je smutnej a chodí s očima dolů a ocasem mezi nohama. dělám neco špatně? dodávám, že todle sem udělal poprvý.
jak dlouho bych se k němu tak měl chovat? dokud se věc nezlepší, předpokládám. ale došlo mu vůbec, že to je trest?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pát 13. led. 2012 07:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přesunul jsem otázku do tématu, kde najdeš odpovědi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pát 13. led. 2012 11:06 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
mé zkušenosti s provinilými psy jsou jednoduché. štěně ničilo jak o život a rozhodně se nenudilo, denně jsem opravovala krátery v trávníku a znovu zasazovala keře, kytky. denně byla na infarkt. vyřvala jsem se na té zahradě - bez psa. druhý pes - expert na krádeže všeho žrádla, vytahání jakéhokoli pytle s čímkoli, žádné odpadky nezajistitelné. čím horší věc psi provedli v mých očích - tím radostněji mě vítali, zřejmě s tím, jak si ten den pěkně užili. "provinileji" se tvářil rozhodně ten, který si to tak neužil. nejradostnější vítání od psů zaznamenáno, když jsme na zahradě nechali ve sněhu zahrabané štangle masa /zapomětlivost/ a psi byli dopoledne na zahradě. igelity po celé zahradě, sežraný skoro všecko a pes radostně běží k brance a ještě si u toho povýskne. včera s čokoládou - taky šťastný pes, jak si pěkně užil den. má člověk vůbec právo na to, trestat psa za to, že si něco nezabezpečil a dal mu příležitost něco zničit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pát 13. led. 2012 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
lucía- jak se říká za blbost se platí- když nám čuba četla knížky nebo mi sežrala výbornou čokoládu mohla sme opravdu nadávat jen sama sobě .-)) že sem uplně ublbá

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: náprava psa
PříspěvekNapsal: pát 13. led. 2012 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
jarekza píše:
mám JRT, kterej se rád pere. povedlo se mě ho trochu zkorigovat, když je semnou, tak kňučí, ale nedovolí si. až na 3 známý psy, na který si rád zařve, ale to budu řešit zvlášť.
dneska mě dožral, trpělivost přetekla... venku sem ho seřval, doma pak "degradoval". nedovolím mu nic, co má rád, odvolávám ho od psů, nehraju si s ním, nehladím a nemazlím ho. musí bejt na chodbě na palechu a ne s náma na oblíbeným místě na gauči v místnosti, ve který trávíme většinu času.
i tak se ale zdá, že mu to venku nevadí. doma je smutnej a chodí s očima dolů a ocasem mezi nohama. dělám neco špatně? dodávám, že todle sem udělal poprvý.
jak dlouho bych se k němu tak měl chovat? dokud se věc nezlepší, předpokládám. ale došlo mu vůbec, že to je trest?

Když nevíš, jestli on to správně pochopil, proč v tom setrváváš? A proč tak dlouho? Podle toho, co popisuješ, tam je podle tvého mínění trest, ale není tam směrování k žádoucímu chování. A bez toho mi ten trest připadá celkem o ničem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pát 13. led. 2012 13:02 
Offline

Registrován: stř 01. zář. 2010 12:24
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno
neni to trest, odebral sem mu jeho výsady, protože měním jeho pozici ve smečce (máme ještě jednoho psa) na poslední. abych mu je mohl vrátit, musí se snažit. teda měl by se snažit, nejspíš to nepochopil. ale to, že mu to zatím "nevadí" neznamená, že couvnu a nechám ho zas dělat bordel.
ruda o tom v podobným duchu psal. myslím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pát 13. led. 2012 13:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ano odebrání výsad- nebo snižování pozice psa lze ale musí se to umět musí an to bejt cit a je to jak bych to řekla vyšší dívčí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pát 13. led. 2012 13:07 
Offline

Registrován: stř 01. zář. 2010 12:24
Příspěvky: 13
Bydliště: Brno
v poslední větě jsem psal, že to je trest. to je vlastně špatně napsaný. já ho netrestám, já ho "degraduju".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ví že něco provedl, nebo ne?
PříspěvekNapsal: pát 13. led. 2012 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
O tomhle postupu tady psalo už víc lidí hlavně jednu věc - že je to vyšší level a kdo tomu nerozumí, nemá se do toho pouštět, protože je složité už jen to, kdy tenhle postup nasadit a kdy ho zrušit, nemluvě o detailech "jak" a "proč". Ten pes tomu asi nerozumí, já bych se raději rychle vrátila k normálu a hledala jiné cesty, jak odstranit agresi. Jinak tomu psovi dojde, že nevíš co děláš a zařídí se podle toho, pokud už tak neudělal.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!