Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 08:13
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 12. úno. 2012 17:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. kvě. 2011 11:57
Příspěvky: 63
Bydliště: Kutná Hora
ahoj všichni, stalo se někomu že pes nechce žrát maso? naše čubina 1rok je od čtyř měsíců na barfu, vždycky žravá. posledních ca týden nechce za nic mleté směsi (od pošváře). kus masa milostivě sežere, přílohy nechá. jinak je veselá normální, bobky taky. když má hodně hlad tak směs sežere a pak vyhodí. jo nakonec jsem jí dala obyčejné granule co má jinak jen jako pamlsek a to si dala ráda. je možný že psovi víc chutnají vcelku mizerné granule než maso?
nebo jsem četla že tohle plemeno je v mládí žravé a s věkem bývají s krmením potíže? je to bernardýna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 12. úno. 2012 18:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Sluníčko má teď dost energie, vlk mi teď také skoro nežere.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 12. úno. 2012 20:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Mě teď v těch mrazech kluci taky syrový nechtěli, tak sme vařili a to brali normálně. Dávala sem jim taky hodně vajec, piškotů, tvarohu... teď si dokonce i dávaj samotný sádlo

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: ned 12. úno. 2012 23:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dar už taky pár dní odmítá žrát syrové, stačí trochu povařit a sežere vše. K neuvařenému čuchne a odejde, dokonce dá přednost granulím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vliv počasí na psy
PříspěvekNapsal: úte 14. úno. 2012 16:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zita píše:
Desenský píše:
Sluníčko má teď dost energie, vlk mi teď také skoro nežere.
:shock: Cože to jako že přichází jaro nebo nějaký erupce či co? Mně se taky Rika ofrňuje, což je u labradora dost divný! Působí to i na lidi?...
A bude hůř. Trošku sleduji meteorologii a podle posledního (dnešního) satelitního snímku to vypadá na pořádnou inverzi, která na chuti k jídlu příliš nepřidá. Proto se neznepokojuji, když pes přestává žrát při vysvitnutí sluníčka, je to jen dočasné. Je to jistý mechanismus, kdy (normální pes, ne bígl a podobní megažrouti) reguluje příjem energie krmiva podle počasí. To neznáš? Jakmile se ochladí, do dvou dnů psi sežerou žrádlo rychleji, případně vyžadují větší příjem potravy a když vysvitne slunko, skoro nežerou a jedou ze zásob. U venkovních psů je to samozřejmě více vidět než u byťáků, ale i u nich tento mechanismus občas funguje.
Jinak k té inverzi, je způsobena tlakovou výší na západě, tlakovou níží na SSV, druhou níží na JJV a my jsme přesně mezi tím, kdy se tu "nehne lístek" a jen se to kolem nás mírně točí jako polívka v hrnci. Co z toho vyplývá: je dobré preventivně nasadit detox, to zn. ostropestřec, u slabších jedinců se zdravotními problémy týkající se imunity kápnout do žrádla náš známý DI, tekutiny dolaďovat třeba lehkým čajem a tak. Minimalizuje to riziko psincáků a jiných "svinstev" ze snížené imunity a zároveň se zvýší chuť k jídlu. Ta tlaková výše od západu se sem pěkně tlačí, což znamená sice oteplení, ale opět trošku menší žravost psů.
Je to sice asi fikce zrealizovat, ale jestli to někdy klapne, nechal bych sdílet výstup ze své meteostanice na net, naučil bych vás v tom "matrixu" číst a k tomu bych vám napsal, jak psi momentálně žerou, co rezolutně odmítají a co naopak vyžadují, abyste si mezi jisté pravidelnosti mohli sami dosadit rovnítka. Zatím si můžete třeba načíst princip izobarů, tlakové výše, tlak.níže a jiné podobné "blbosti" z oboru meteorologie. Brzy poznáte, jak to spolu s krmnými návyky psů hodně souvisí a do jaké míry je to ovlivněno :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: úte 14. úno. 2012 23:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Rudo zaujímavé rozšírenie môjho nedávneho poznatku, trochu menej analytického, len takej sedliackej klasiky. Baby tu začali hárať tesne pred pomerne výrazným ochladením. Pôvodne som počítala s tým, že psi pod vplyvom najlepších dní odmietnu žrať, ale všetko zlupli a mne nejak zapla kontrolka, že bude zima pretrvávať. Aj keď sa mi zdalo zvláštne, že to do seba natlačili, nie s chuťou, ale tak nejak zodpovedne a z povinnosti. Po tom, čo si napísal, mi to už zapadlo a doplnilo sa mi to. Je fakt, že nejaké izobary a podobné hatatitly sú pre mňa slová, ktorými kedysi dávno"zaťažovali" v štátnej TV a v rozhlase meteorológovia laickú verejnosť (dnes už sa priblížili divákovi a predpoveď zjednodušili). Jediný, kto si tu robí zásoby bez ohľadu na predpoveď počasia je Oxi s prioritami labradorského kontajnera :pya: :jok:

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF II
PříspěvekNapsal: stř 15. úno. 2012 08:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
To jsou prostě retrívři, proto jsem zdůrazňoval "normální psy". Včera, jak jsem správně předpokládal, psi večer moc nežrali, jen tak záchovně, jelikož bylo ticho před bouří, viz. zmínka o inverzi. Kotcoví začali žrát až v noci, než se obě studené fronty spojily nad středovýchodem Evropy (nad námi), těsně před tím a v průběhu to způsobilo prudký pokles tlaku a jelikož se do téhle fronty tlačí teplá fronta ze západu, způsobuje to pořádný vítr. Ostatně sedláci vědí, že když je vítr, mění se počasí, v tomto případě se bude oteplovat. Ten chladný vítr tlačený teplou frontou od západu psům pěkně zvedne apetit. Oteplení má přijít tak baj vok na víkend, když se nestočí mraky jinak a psi zase uberou ve spotřebě krmiva. Tuhle předpověď jste asi viděli v bedně, kterou tedy nesleduji, proto si ji vypočítávám jen ze sat snímku a meteostanice. Jednak v tu dobu nemám čas ani náladu čučet na cz tv a předpověď v bedně je tak pro Prahu a pro Brno, jenže já potřebuji spešl předpověď pro Zlátenku, kde máme trošku jiné, specifické parametry. Hodí se to, když mám někam jet a zvažuji koho nechat na výběhu, koho raději zazimovat a kolik jim dát žrádla, abych nekrmil myši, když to psi nechají válet v miskách. Další věc se z toho dá odhadnout, a to je vyhazování slámy z bud, což by měli psi udělat cca v pátek nebo v sobotu. V tu dobu ji psům nutit určitě nebudu, počkám až se bude blížit další studená fronta. S největší pravděpodobností nám holky začnou plašit s hormony, protože od víkendu by mohly mít pocit blížícího se jara, jako to bylo přes minulý víkend do včerejší noci, což mělo také vliv. Ajšenka už právě chvilku blbákuje s Mackem. Jenže mu teď do toho chudákovi vlkovi trochu fičí. Mohla chvilinku počkat na tuhle blížící se druhou vlnu "jara". Takhle odstartovala hárací řetězec o pět dní dřív.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vliv počasí na psy
PříspěvekNapsal: stř 15. úno. 2012 15:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Tak u nás tlak netlak, teplota, rosný bod, prostě může být jakkoli a všechno to žere a koukají, co kde ještě sdpadne. Když to tak čtu, chtěla bych jednou mít zvíře, který se ofrňuje, u nás jsou nenažraný i rybičky v akvárku :toimonster:

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vliv počasí na psy
PříspěvekNapsal: stř 15. úno. 2012 15:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Tohle mě velice zajímá, můj hubeňour žere jak se mu (ne)zachce a ráda trochu porozumím, proč se kdy jak rozhoduje. Včera se nažral až pozdě večer.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vliv počasí na psy
PříspěvekNapsal: stř 15. úno. 2012 19:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jak jsem předpokládal, dneska i vlk "stál frontu" na žrádlo, natož psi, kteří do misek skákali téměř šipky. Z kraje týdne si Macek nechával kuřata válet po výběhu do druhého dne a předpokládám, že o víkendu udělá to samé a psi také uberou na žravosti.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vliv počasí na psy
PříspěvekNapsal: čtv 16. úno. 2012 14:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
je fakt že i Deuše má období kdy by si dala třeba snídani a kd yje jí to ejdno- to pak poznám že mám vymetený i věco co někde ležej klidně měsíc :-)) týden atd

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vliv počasí na psy
PříspěvekNapsal: sob 05. srp. 2017 05:59 
Offline

Registrován: stř 18. zář. 2013 19:03
Příspěvky: 3
Bydliště: Lhánice
Opět tu máme tropická vedra :icon_sunny: . Mám tibetskou dogu, 5 let,fakt už tím trpí. Jak by se mu dalo pomoct? Myslíte že by se mu dalo nabídnout pár kostek ledu z mrazáku? On mi nechce ani moc pít, když, tak raději mlíko, to mu dávám taky, menší množství, snáší, ale nechci to přehnat s tím mlíkem. Už se mi zdá, že má z toho sníženého příjmu tekutin i maličko potíže s vyprazdňováním. :toimonster:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vliv počasí na psy
PříspěvekNapsal: úte 08. srp. 2017 18:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Umožnit přístup do chladného místa, pokud nemáte, zatemnit. Dostatek vody k dispozici. Nechat v klidu. Jestli má problém s vyprazdňováním, tak potravu řeďte vodou.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!