Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 06:32
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 09:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nikdy se při odchodu se svými psy neloučím. Je to pro ně POVEL k tomu, aby se začali stresovat. Moji psi nikdy neví, zda jsem si jen odskočil na vedlejší psinec, nebo vycestoval na otočku do zahraničí pro nějakého psa, jelikož si jich při odchodu vůbec nevšímám. Proto se nemají čeho chytit v časových relacích. Pes není hloupý, aby nepoznal, že zase zůstane sám na pospas stresu. Ale když se mu to nebude ani nějakým drobným detailem naznačovat, nezbude mu než to prostě neřešit. Stejné je to s příchodem. Čím více se s vaším psem vítáte, tím více ho stresujete a posilujete nucení ho k tomu, aby si příchod jakýmkoliv způsobem vynucoval. Hračku jim sice dám, ale spíše takovým způsobem, jako bych ji tam omylem zapomněl. Pokud mu ji přímo předhodím, je to opět výše zmíněný POVEL. Vyšlo by to nastejno, jako byste mu řekli "...teď jdu pryč, tak si tu vyváděj a já snad někdy přijdu...". Problém je totiž ve spojitosti s návratem, kde se psu už v nepatrném náznaku projevu typu "JÁ CHCI, abys teď přišel a byl tady...!" musí zakázat tento typ NUCENÍ pána k nějakému podřizování se psu.
Osobně jsem i na ty nejvystrašenější a bázlivé psy hodně nepříjemný, když si na mě zařve "...já chci...!"

Tento odstavec bude znít asi trochu hrubě, ale tak to prostě je.
Většina z těch, kdo mi poslední dobou volají, že mu pes doma těžce vyvádí, mi během prvních vět sděluje, že se přestěhoval. Potíž je vždy v těch lidech. Litují psa, že na něho neměli čas během toho stěhování + stres ze změny prostředí + dalších několik velice nenápadných drobnůstek = pes jančí. Na tento jednoduchý matematický vzorec je pouze jediná účinná "léčba". Škrtnout historii a donutit psa vzít stávající realitu tak jak je. Co je psu do toho, že jste se přestěhovali a změnili mu tak život? Nic. Vy jste jeho vyšší autoritou a pes nemá právo přehodnocovat vaše jednání a k čemukoliv vás nutit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. dub. 2007 09:43 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
zrovna teď se stěhujeme, tak jsem ráda, že je zde toto téma. Je fakt, že na psa nemám téměř žádný čas, ale zatím jsem nepocítila ani kousek viny nad tím, že se mu nevěnuju.
Naopak večer, když už téměř spadnu únavou dodržím denní režim velké procházky a pes je nějaký lepší,... pořád se drží u mne, jakoby se snažil si vynahradit to, že se mu nevěnuju...
Necítím vinu a beru to tak, že já se stěhuju, protože prostě smečka musí opustit revír A a jít do revíru B. Dál je mi to fuk. Jestli někdo ze smečky nerespektuje mé rozhodnutí, pak se bude o sebe muset starat sám. (samozřejmě je to nadneseno, ale chtěla jsem tím popsat, jak se k tomu zatím stavím).
jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, až se dopřestěhujeme, ale nedělám rozdíly, zda jsem v bodě a, b nebo c.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 04. dub. 2007 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
jan2:tak přeju co nejméně nervů při přesunu do bodu B :wink: Já se stěhovala s prckama 3x a nikdy to nebylo z problémy.Prostě kde jsem byla já,tam bylo doma.

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. dub. 2007 07:34 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Tak mohu přihodit nový poznatek...stále se chovám stejně, jak bylo výše napsáno. Nicméně asi i zvíře pozná, že se něco děje, krabice, šoupání nábytku, atd. Tak je pořád zvědavý, všechno chce vidět. Ale zajímalo by mne, proč v tomto období ke mně přichází jaksi častěji, položí nikoliv jen hlavu, ale pokud možno celého psa bez nožiček na můj klín, hlavu zaboří pod ruku a tak by vydržel třeba hodinu, kdybych ho nevrátila zpět na zem a nešla si po svém. Pak taky dělá to, že si sedne, kouká na mne, tak nějak zaraženě, smutně, uši má přilepený k hlavě, prostě takovej nějakej smutnej. Jen to registruju, nevšímám si ho, večer jdeme standartně blbnout do parku.
Tak mne zajímá, co mi tím vlastně říká?

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. zář. 2007 16:12 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
Tak nevím, do jakého tématu se nacpat dřív. Nejlépe by možná bylo založit nové - "jakou máte v bytě podlahu?" Madla totiž za poslední 3dny sundala lino v celé předsíni, momentálně se dostala na nějaké prapůvodní, ovšem sundá-li i toto jsme na holém panelu. Ráda bych jí v tom nějak zabránila dříve než se prohrabe k sousedům. Sice jsme v novém bytě teprve 3týdny, ale byla od malička zvyklá cestovat z místa na místo a ani mě nenapadlo ji nějak litovat, protože jak už tu padlo také razím názor, že pes patří do smečky a s ní se prostě musí pohybovat. Problém bude spíš v tom, že mi léto naprosto rozhodilo výchovu k samostatnosti a většinu času s ní byl někdo doma. První den, kdy byla sama asi osm hodin neudělala nic. Jenže od druhého dne (nebývá doma sama více než pět hodin a než jí opustím jdeme minimálně na hodinu ven, neloučím se s ní z bytu většinou vyklouznu, když žere), demoluje na co přijde. Sundavání tapet ani oškrabávání zdi mi tolik nevadilo, ale to lino je nepříjemné. Po návratu jí netrestám a většinou se při pohledu na tu spoušť nemám ani chuť vítat. Nějak nevím, kde je chyba, zda mám čekat až to přejde věkem (je jí 8měsíců)a zvykne si na nový režim, nebo zda se dá něco dělat. Ještě jsem zapomněla: když je sama je zavřená v předsíni (normálně může všude), uvažovala jsem zda nemůže být naštvaná z toho, ale po tom, co předvádí se mi nechce riskovat, že zdemoluje zbytek bytu... :oops: předem díky za rady, zkušenosti a náměty čím pokrýt podlahu :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2007 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Maddla píše:
Tak nevím, do jakého tématu se nacpat dřív. Nejlépe by možná bylo založit nové - "jakou máte v bytě podlahu?" Madla totiž za poslední 3dny sundala lino v celé předsíni, momentálně se dostala na nějaké prapůvodní, ovšem sundá-li i toto jsme na holém panelu. Ráda bych jí v tom nějak zabránila dříve než se prohrabe k sousedům. Sice jsme v novém bytě teprve 3týdny, ale byla od malička zvyklá cestovat z místa na místo a ani mě nenapadlo ji nějak litovat, protože jak už tu padlo také razím názor, že pes patří do smečky a s ní se prostě musí pohybovat. Problém bude spíš v tom, že mi léto naprosto rozhodilo výchovu k samostatnosti a většinu času s ní byl někdo doma. První den, kdy byla sama asi osm hodin neudělala nic. Jenže od druhého dne (nebývá doma sama více než pět hodin a než jí opustím jdeme minimálně na hodinu ven, neloučím se s ní z bytu většinou vyklouznu, když žere), demoluje na co přijde. Sundavání tapet ani oškrabávání zdi mi tolik nevadilo, ale to lino je nepříjemné. Po návratu jí netrestám a většinou se při pohledu na tu spoušť nemám ani chuť vítat. Nějak nevím, kde je chyba, zda mám čekat až to přejde věkem (je jí 8měsíců)a zvykne si na nový režim, nebo zda se dá něco dělat. Ještě jsem zapomněla: když je sama je zavřená v předsíni (normálně může všude), uvažovala jsem zda nemůže být naštvaná z toho, ale po tom, co předvádí se mi nechce riskovat, že zdemoluje zbytek bytu... :oops: předem díky za rady, zkušenosti a náměty čím pokrýt podlahu :lol:
Ahoj.Nemohu radit, sama v tom stále se svými dvěma rošťáky lítám, jen poznatek.
Cindy jsem přivedla domů právě v jejích zhruba osmi měsících a i když dnes již tříletý Black zezačátku také zničil několik párů bot a miloval odpadkový koš atd, tak Cindy ho předčila.Uměla během hodiny vysypat hlínu z několika květináčů přímo do mé postýlky , kytičky nařízkovat, v hlíně se proběhnout a předtím se ještě vyčůrat, roztrahat ručník, noviny , ubrousky, boty , skoro sežrala projekt rodiného domu, udělat díru v prostěradle atd.,už ani nevím.Byla prostě na zabití.Ale přesto jsem ji nikdy za to neplácla.Jen jsem vždycky nadávala pro sebe a nahlas, aby věděla, že jsem naštvaná.Mezitím jsme o prázdninách, už naštěstí na chatě a malé zahradě přežili první hárání, to taky byl mazec, ale teď při návratu do paneláčku je zatím klid,musím zaklepat.Naučila mě před odchodem do práce oba psy utahat na procházce, pak nakrmit, pomazlit a dál si jich nevšímat, jen uklidit do výšky květiny, papíry, nabíječky mobilů, ovladače, boty do botníku,odnést odpadky...Prostě v bytě ji nesmí nic lákat, jen kousací kostičky.Polštářů a sedačky si naštěstí přestala všímat, na zemi v obýváku i předsíni mám dlažbu.Občas rozestele postel a ochutná prostěradlo nebo při lítání po sedačce rozhází polštáře,ale to se srovná.Při odchodu se s nimi loučím jen pozdravem a jdu.Přes den mi pejsky každé tři hodiny venčí matka, bydlí vedle a kontroluje .Přijde, zkontroluje byt,vyvenčí a dá je zpět do bytu.Neloučí se,nekomentuje.Nebere je k sobě, chci je naučit alespoň takovéto samostatnosti.Jsou od 7.00 do 14.30 hod. odpoledne v bytě sami, ale venčí je mezitím 2x.Funguje to. Řekla bych, že opravdu po prvním hárání je už klidnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pát 27. bře. 2009 13:26 
Podle pana Desenského vidím že jsme jednali s naším pejskem špatně a toho jsme docílili pravděpodobně jeho nesamostatnosti po stěhování které proběhlo 2x za půl roku náš Čoki nechce zůstávat doma sám když odejdem vyčůrá se nebo pokadí když najde mou mikinu tak na ní nebo rozkouše mé papuče,tužky atd.Už vím že přilišné vítání a odměňování za to že byl hodný když jsme nebyli doma a přílišné loučení není to pravé ořechové.Tak to zkusíme jinak a uvidíme.Silva


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 20:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. bře. 2009 07:59
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha
tak ja se jdu taky poradit :mrgreen:
kuba uz je u nas 5 dni a strasne narika i kdyz jdu jen na zachod. opravdu se s nim neloucim, ani nevitam. mozna to bude spis tim, ze fakt byl sam, kdyz mu umreli ti majitele a ma strach, ze zustane zase sam. ale jak odbourat toto? jsou mu skoro 4 a dykousek (druhy a starsi psina) je v klidu nauceny, ze kdyz panicka nejni, tak spi. tady se ale jeho priklad miji ucinkem. sousedi budou z nas asi brzo sedivi, kdyz s tim neco neudelam, ale ja fakt netusim, co mam delat. on i kdyz spi, a ja vstanu, ze si du udelat caj, tak uz spusti. nebo si vyskoci na okno a hulajda tam. zkousim to resit napomenutim a nastvanym vyrazem, ale obcas ven musim (nakupy a doktori) no a uz si sousedi stezovali.

_________________
muj pes mi dal vice, nez kterykoliv clovek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 20:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
V průběhu dne choď sem a tam, zavírej mu dveře před nosem a okamžiitě je otevři než spustí atak dokola až bude úplně unavenej (a ty taky :twisted: ) no a když to vydržíš dělat pár dní, měl by se sklidnit - Bony to udělal.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. bře. 2009 07:59
Příspěvky: 33
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
V průběhu dne choď sem a tam, zavírej mu dveře před nosem a okamžiitě je otevři než spustí atak dokola až bude úplně unavenej (a ty taky :twisted: ) no a když to vydržíš dělat pár dní, měl by se sklidnit - Bony to udělal.

diky za radu, dneska budu skouset :finga:

_________________
muj pes mi dal vice, nez kterykoliv clovek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pes mi vije když je sám doma
PříspěvekNapsal: pát 24. dub. 2009 12:20 
Dobrý den,
obracím se na Vás s prozbou. Přestěhovala jsem se do nového bytu a můj 6 roční labrador my doma přes den když jsem v praci vije a štěká. Po chvilkách ho učím byt samotného doma jak jsem se tady dočetla sedím před barákem a nevím jestli mě můj pes necítí. nevím si už rady sousede si už stěžuji.Děkuji moc za radu přeji Vám pěkný den


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pát 05. úno. 2010 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 11:38
Příspěvky: 7
Bydliště: Zábřeh Czech Republic
Desenský píše:


Tento odstavec bude znít asi trochu hrubě, ale tak to prostě je.
Většina z těch, kdo mi poslední dobou volají, že mu pes doma těžce vyvádí, mi během prvních vět sděluje, že se přestěhoval. Potíž je vždy v těch lidech. Litují psa, že na něho neměli čas během toho stěhování + stres ze změny prostředí + dalších několik velice nenápadných drobnůstek = pes jančí. Na tento jednoduchý matematický vzorec je pouze jediná účinná "léčba". Škrtnout historii a donutit psa vzít stávající realitu tak jak je. Co je psu do toho, že jste se přestěhovali a změnili mu tak život? Nic. Vy jste jeho vyšší autoritou a pes nemá právo přehodnocovat vaše jednání a k čemukoliv vás nutit.



Fajn, se psem se neloučím, prostě odcházím. Proč tedy pořád štěká a vyje? Trvá to už půl roku. ... Za pár měsíců se budeme stěhovat z RD do bytu. Jestli budou jeho projevy trvat i tam, tak nás asi sousedi vynesou v zubech. Jak to řešit? Protištěkací obojek?

p.s.: povel "štekni" nám nejde.

_________________
Čím víc poznávám lidi, tím víc miluji svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pát 05. úno. 2010 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
proti štěkací obojek určitě ne spíš bych zapracovala na samostatnosti jak je popsané v příslušném tématu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: čtv 11. úno. 2010 13:28 
Offline

Registrován: sob 06. úno. 2010 09:49
Příspěvky: 12
Bydliště: žďár nad sázavou
dobrý den...mám problém se svou roční fenkou jezevčíka...mám jí ani ne 14 dní od lidí kteří už jí prý mít nemohly...je hodná a poslouchá když je sní někdo doma...alejakmile se zabouchnou dveře...strašně štěká, dělá binec..nedavno sem jí nechala doma 2 hodiny a když sem přišla byl rozškrábanej koberec u dveří,kabely co tam máme rozžvýkaný,kytka zlomená...a buh ví co ještě..chtěla bych nějak utlumit ten štěkot a zabránit tomu aby doma vše rozbíjela...hračky tam má ale stejně kouše něco jiného..nevím jak tomu zabránit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: ned 14. úno. 2010 09:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Pivicko svoju otázku si už položila niekoľko krát, ale pretože problém nesamostatnosti je komplexný, o to viac, že môže súvisieť aj so strachom a nejakou tou rozmaznanosťou, je potrebné komplexne ho aj pochopiť a riešiť. Bola si preto odkázaná na prečítanie sekcie o nesamostatnosti. Platí aj táto informácia, ktorá sa zobrazuje na každej stránke poradne:

Citace:
Téměř všechny vaše otázky jsou zde zodpovězeny. Chcete-li rychle odpověď na konkrétní problém vašeho psa, pak mi zavolejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stěhování a rozmazlenost
PříspěvekNapsal: sob 17. dub. 2010 09:58 
Offline

Registrován: sob 30. led. 2010 11:30
Příspěvky: 1
Bydliště: Kozlovice
Dobrý den,
mám 5letého RR a můj problém je jeho kňučení. Je to špatná výchova to přiznávám, kňučením si vynucuje pozornost,pamlsek,procházku a je teď nevím jak ho to odnaučit.
Druhý problém je,že se už podruhé budeme se psem stěhovat do nového domku a celou dobu co ho mám ho hlídali v době mé pracovní doby rodiče. Večer nebo i chvíli přes den zůstával doma i sám a nemá s tím problém.Ted už ho mí rodiče hlídat přes den nemůžou a já ho v novém domku musím naučit nejen změnu bydlení přijmout,ale ještě ho tam nechávat po dobu 9 hodin samotného.Bude to ještě trvat cca měsíc než se přestěhuju,je dobré už ho nechávat doma přes den nyní?Jak ho nejlépe zvykat, aby to nebyl pro něj šok?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: sob 17. dub. 2010 12:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Casperka kňučanie má svoju tému TU
Otázku som zaradila do témy, ktorá sa týka ďalšej jej časti, v sekcii o nesamostatnosti je veľa informácií v starších príspevkoch.

Pripomínam registračné podmienky,v ktorých sa okrem iného píše:
" Pro zachování přehlednosti poradny se pomocí tlačítka „Hledat“ nejdříve přesvědčte, zda váš problém již nebyl řešen."
a
" Máte-li více různých problémů, neřešte je všechny v jednom tématu – téma se tak stává nepřehledným."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pát 03. pro. 2010 07:36 
Offline

Registrován: stř 07. črc. 2010 11:16
Příspěvky: 12
Bydliště: chrudim
Dobrý den, asi před půl rokem jsem tu psala, že mi fenka vyvádí ( štěka, kňučí při odchodu ), zvládli jsme to a nyní je již v pořádku. Fany se mnou a s rodiči bydlí v panelovém domě, nemá žádné zábrany, může si dělat co chce a hlavně spí v posteli. S příteleme stavíme rodinný dům a chtěli bychom si Fanču vzít s sebou. Je to krátkosrstý kříženec. Je možné ji naučit na to, aby byla venku a domů měla příštup jen do chodby, nebo už je to v jejích venku ( 4 a půl let ) a rozmazlenosti marné a bylo by lepší ji nechat doma? Děkuji za odpověd. Míša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pát 03. pro. 2010 07:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
A proč ven? Pejskovi je nejlépe se svou smečkou, tak pokud to jen půjde, nechala bych ji, ať je s vámi. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pát 03. pro. 2010 08:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Proč krátkosrtého psa ven nebo jen do chodby? To, že nemáte v bytě zábrany a že smí do postele považujete za rozmazlenost? U nás je to to běžné, neumím si představit, že by se mi v noci nenacpal do postele aspoň jeden pes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pát 03. pro. 2010 08:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Jestli se svým pejskem na zahradu a do chodby vystěhujete i vy, pak věřím, že to zvládne. Fyzicky se toho dá vydržet hodně! Ovšem vyšoupnutí z postele a společnosti ven do boudy na samotku by asi těžce nesl jakýkoliv pes, i to nejodolnější plemeno. Je to trošku zrada ze strany smečky...
Dost z nás bydlí v baráku se zahradou a to není důvod, abychom netrávili se svými psy čas i doma... copak vám by nechyběl?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: ned 06. úno. 2011 12:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
Ja už som písala keď sme sa sťahovali z domu do bytu aj s mojím oranžovým krtkom... Bola som z toho nervózna priznávam a isto sa to prenieslo aj na psa... Zo začiatku to aj bolo hrozné, ale myslela som si že je už všetko úplne v poriadku a po dvoch mesiacoch mi na piatkovej schôdzy povedali, že môj pes keď odídeme z domu, začne vyvádzať a mám s tým okamžite niečo robiť? Prečo mi to nepovedali? A ja celá spokojná ako si hafan pekne zvykol... Vyvádzanie je búchanie na dvere a brechanie... ako sa s týmto dá okamžite niečo robiť? Správam sa presne ako ste napísal pán Desenský... žiadne vítanie, žiadne lúčenie... :icon_sos: páči sa mi tu neskutočne a teším sa že mám konečne spokojný domov... to necíti???

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 10:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Zuzko tohle není služba rychlé první pomoci, dožadovat se zbytečnými komentáři typu "halooo" jednak nikam nevede, jednak je neslušné a jednak lidem bere chuť Ti radit... (Tvůj problém jako takový komentovat nebudu, neb k němu nic nevím). Chceš-li radu hned, volej panu Desenskému mezi devátou a desátou...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 11:11 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
myslím že na poradně je toho o tom napsané docela dost (témata nechce být sám, problém se štěkáním a další)-chodit z domu jen na chvíli, různě se vracet...atd, mě nejvíc pomohlo v prvních krizových týdnech si po ránu ještě o hodinu a půl přivstat a psa utahat jak nejvíc to šlo tak, aby po příchodu opravdu jen lehl a usnul. Pokud nic z toho nezabírá, myslím, že by bylo nejlepší Rudovi zavolat a probrat to s ním...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 11:18 
Offline

Registrován: pát 16. črc. 2010 22:43
Příspěvky: 196
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Anička Bylinka píše:
Zuzko tohle není služba rychlé první pomoci, dožadovat se zbytečnými komentáři typu "halooo" jednak nikam nevede, jednak je neslušné a jednak lidem bere chuť Ti radit... (Tvůj problém jako takový komentovat nebudu, neb k němu nic nevím). Chceš-li radu hned, volej panu Desenskému mezi devátou a desátou...


ja nevim,ale asi bych se taky ozvala,kdybych byla na jejim miste a horelo mi pod zadkem... samozrejme neni nikoho povinnosti ji odpovidat...

Zuzka, mam ten isty problem, v sobotu bola druha staznost na Jacka, hlavu mam ako balon... tiez mi to nikto nepovedal az na schodzi sa stazovali... (to ze som to mohla riesit v zarodku omnoho rychlejsie nikomu nedoslo) :hnev: pracujem na odlozeni, nemam problem aby J. vydrzal aj niekolko hodin na chodbe a ja robila cokolvek v byte... ale odidem a on spusti ódu na samotu... :dontknow: premyslam o nejakom dochodcovi ,ku ktoremu by chodil, ked som v praci... za par kaciek... modlim sa aby som nasla niekoho slusneho, psomila, co by sa o neho postaral, aspon docastne nez ho poriadne naucim samote...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pon 21. úno. 2011 14:39 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Jestli vyvádí je tak,že štěká na bouchání dvěřmi a výtahu,není možné ho zavřít do nějaký místnosti dál od vchodových dveří a pustit mu rádio nebo telku,aby měl zvukovou kulisu a to bouchání tak nevnímal? Ono to je bohužel normální,že na takové zvuky pes reaguje,to podle mě s nesamostatností nemá co dělat. A nacvičovat ve spolupráci s nějakým pomocníkem,který bude schválně bouchat a lomozit a vy psa korigovat. A samozřejmě naučit psa nereagovat štěkotem na nic,ani když jste doma. Pokud jsem to špatně pochopila a vyvádí furt,tak je to samozřejmě něco jiného,ale bohužel si řada lidí stěžuje právě na takovéhle psí štěkání.
Btw teď už je na to pozdě,ale ono se vyplatí při stěhování do bytu obejít nejbližší sousedy,představit se,vyložit situaci a poprosit je o informace,jestli pes doma vyvádí nebo ne dřív,než se to začne probírat na podobných buzeračních schůzích. Aspoň já to takhle udělala,když jsem bydlela v Praze a pak dostávala detailní informace,jak jsou psiska vzorný do vzdálenosti naší rohožky,jak někdo vstoupí na rohožku,tak vyhrožujou :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře. 2011 18:54 
Offline

Registrován: čtv 05. lis. 2009 16:30
Příspěvky: 1
Bydliště: Rabí
Dobry den,

chtel bych se vas zeptat na jednu vec, abych neudelal neco spatne. Za mesic se stehuju z bytu z vesnice do bytu do maleho mesta (temer zadna zmena). Moje Barbucha je doma uplne v klidu, nesteka, nedemoluje (krome obdobi falesne brezosti anebo nejakych vyjimecnych situaci, kterych je absolutni minimum). Mam ji po prestehovani ihned nechavat celou dobu co jsem v praci v novem byte anebo ji tam nechavat zvykat postupne (mam moznost ji nechavat pres den u mamy, kde je zvykla byt sama pres den) a brat si ji po praci na odpoledne a na noc.

Diky za radu:o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře. 2011 19:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Neměl by ses snažit, aby bylo všechno perfektní. Jakmile to začneš "lajnovat", půjde to opačným směrem. Neřešil bych problém, dokud nenastane. Vyšší prioritu bych dal učení samostatnosti a zvykání si na změny.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ako poznám,že je pes nešťastný a frustrovaný?
PříspěvekNapsal: stř 21. bře. 2012 22:09 
Offline

Registrován: pát 07. srp. 2009 08:30
Příspěvky: 10
Bydliště: Skalica
Dobry den,zaujimal by ma vas nazor.
Mame doma 2,5 rocneho jack russell teriera. Prestahovali sme sa od rodicov do vlastneho domu,ktory ma vsak maly dvor,navyse je to radovka obostavana vysokymi domami z kazdej strany.
U rodicov mal psik velky dvor so zahradou,dalsieho starsieho psa a mnoho podnetov z ulice. Cez den bol chvilu vonku al. pospaval doma a vecer sa naucil na 20 min prechadzk.Taktiez nas bol plny dom,tak podnetov mal dost.
Po nastahovani sa situacia zmenila-dvor-malinky,ani tam nechce byt,ziadny podnet a ja sa obavam,ze je frustrovany a nestastny. Usudzujem tak z jeho neustaleho trasenia,knucania,ked vyjde na ten nas dvor,len pozera "doblba" bez pohybu:(
Z toho vyplyva,ze by sme ho mali viac vencit,no problem je v tom,ze som tehotna na rizikovom,mam zakazane chodit a manzel pracuje kazdy den dovecera.
Vecer pravidelne 2 hod knuci,caka na panicka,ten s nim ide aspon na pol hod. Cez vikendy sa ho snazime brat aspon niekam na luku,kde sa trochu vybeha.
Obavam sa,ze situacia sa zmeni,ked sa nam miminko narodi,budem nutena ho nechavat doma,doteraz sme ho nenechali este ani raz (byvame 4.mesiac).
U rodicov by bol asi stastnejsi,no nechat ho tam nechceme,pride nam to nezodpovedne a nechcem rodicom pridavat starosti s kazdodennym vencenim :roll:
Ako by ste riesili takuto situaciu?
Dakujem za kazdy nazor,velmi nas to trapi,chceme,aby bol stastny a obavam sa,aby sa u neho casom nerozvinula nejaka psychicka porucha :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako poznám,že je pes nešťastný a frustrovaný?
PříspěvekNapsal: stř 21. bře. 2012 22:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Trochu mi tam hapruje vazba pejsek - panicek, koren problemu nebyva maly dvur a kratsi prochazky. Jak by se dal popsat vztah s pejskem drive (ve starem dome) a nyni?

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako poznám,že je pes nešťastný a frustrovaný?
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 00:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mě by zajímal jeho denní režim

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ako poznám,že je pes nešťastný a frustrovaný?
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 10:57 
Offline

Registrován: pát 07. srp. 2009 08:30
Příspěvky: 10
Bydliště: Skalica
Vztah psik-panicek sa urcite zmenil,sme viac spolu ako predtym,v podstate sme spolu cely den sami dvaja,predtym som chodila do prace,takze s nim boli v kontakte aj ini clenovia domacnosti.
A samozrejme priznavam,som z neho niekedy poriadne nervozna a zvysujem na neho hlas castejsie ako predtym,ked zacne cely den knucat a ja neviem,co s nim.

Jeho denny rezim je asi taky-spi so mnou do desiatej,ide hodit na dvor cvrk a opat ide spat.V podstate spi az do tej pol piatej,potom zacne byt nervozny,trasie sa a knuci,kym o dve hodiny nepride manzel z prace.
Potom ide na chvilu von,ked pride z vonku este knuci,chvilu sa chce hrat a potom opat spi :roll:
Niekedy ma vsak obdobie,kedy cez den chodi ako telo bez duse a knuci pocas celeho dna :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
No tak to skoro buďte rádi, že jen kňučí. Je to dvouapůlletý pes, tedy čerstvý dospělák s pořádnou potřebou aktivity, lovecké plemeno šlechtěné na celodenní práci v lese v obtížných terénech a ke značné samostatnosti, navíc teriér. Vy mu dáváte aktivity - kolem desáté na chvíli čůrat na dvůr, a po návratu manžela z práce opět na chvíli ven, večer si chvíli hraje. Nevím, jak dlouhá je vaše "chvíle", ale zdá se mi, že je to zatraceně málo. Pokud se něco nezmění, měli byste se připravit také na demolování zařízení bytu, protože když nedáte aktivitu psovi vy, najde si ji sám. A vy z toho radost mít nebudete. Doporučila bych najít v okolí někoho, kdo by mu ty aktivity zajistil, když vy teď momentálně nemůžete, třeba nějaké studentky na venčení.

Ještě mě napadá jedna věc - považuje on vás skutečně za svého pána? Není to spíš někdo z rodičů, a pejsek teď teskní, protože není s tím, koho považuje za autoritu? Ten, kdo psa krmí a vlastní, ještě pán být nemusí. Skoro to tak podle vašeho popisu vypadá...

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 12:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Deli, proc byste meli nechavat pejska s prichodem miminka doma vice samotneho? Ja bych to videla spis naopak - ze vase vychajdy s prckem vyuzijete k poradnemu venceni pesana, ne? Dite potrebuje na vzduch, pes taky...
Jinak - urcite bych ted, pokud jste nucena jen lezet, nechala pesana u rodicu, kde ma alespon nejakou zabavu anebo, pokud skutecne zustane u vas, bylo by dobre zajistit, aby se pes utahal a vyblbnul alespon s vasim manzelem - obratte rezim, kdyz musi pres den spat a odpocivat, doprejte mu zabavu dlouho vecer - dlouhe vychazky (ted se posune cas a bude videt dlouho), blbnuti se psama, aktivita, zabava, ne jen obcapani nejblizsiho....holt manzel misto pasivniho odpocinku doma po praci bude odpocivat aktivne venku se psem, koneckoncu je to stav pouze docasny nez se vam narodi mimco, pak muzete vyletovat vsichni spolecne.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 15:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Citace:
Ještě mě napadá jedna věc - považuje on vás skutečně za svého pána? Není to spíš někdo z rodičů, a pejsek teď teskní, protože není s tím, koho považuje za autoritu? Ten, kdo psa krmí a vlastní, ještě pán být nemusí. Skoro to tak podle vašeho popisu vypadá...


Tam to presne smeruju, zkusila bych si na tu otazku uprimne odpovedet. No ze je pes zoufale nevyuzity je velka pravda, za sebe se divim, ze ten dum jeste stoji. Co ho bavi? Jestli je aporter, muzete si hazet, jestli chcete zamestnat hlavu, jsou tu treba skorapky, oboje sa da delat vsede :wink:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 21:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Asi bych si na vašem místě položila otázku, co vlastně od toho psa chcete a čekáte, a co jste ochotni a schopni dát vy jemu. Jak teď, tak potom po porodu. Tohle:
Deli píše:
Vztah psik-panicek sa urcite zmenil,sme viac spolu ako predtym,v podstate sme spolu cely den sami dvaja... som z neho niekedy poriadne nervozna a zvysujem na neho hlas castejsie ako predtym,ked zacne cely den knucat a ja neviem,co s nim.
NENI VZTAH. Vy sice žijete vedle sebe, ale vůbec nevíte co s ním, on je (tipuju) vytrženej ze svý původní smečky a cejtí se jak pátý kolo u vozu - nebo ještě spíš - na obtíž. Buď se s nim naučíte pracovat a komunikovat, a to klidně ještě teď a klidně doma z postele, nebo ho radši někomu dejte. Protože já být tim chudákem psem, tak mi z toho rozhodně brzo hrábne.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 22:15 
Offline

Registrován: pát 07. srp. 2009 08:30
Příspěvky: 10
Bydliště: Skalica
Zuzka M píše:
No tak to skoro buďte rádi, že jen kňučí. Je to dvouapůlletý pes, tedy čerstvý dospělák s pořádnou potřebou aktivity, lovecké plemeno šlechtěné na celodenní práci v lese v obtížných terénech a ke značné samostatnosti, navíc teriér. Vy mu dáváte aktivity - kolem desáté na chvíli čůrat na dvůr, a po návratu manžela z práce opět na chvíli ven, večer si chvíli hraje. Nevím, jak dlouhá je vaše "chvíle", ale zdá se mi, že je to zatraceně málo. Pokud se něco nezmění, měli byste se připravit také na demolování zařízení bytu, protože když nedáte aktivitu psovi vy, najde si ji sám. A vy z toho radost mít nebudete. Doporučila bych najít v okolí někoho, kdo by mu ty aktivity zajistil, když vy teď momentálně nemůžete, třeba nějaké studentky na venčení.

Ještě mě napadá jedna věc - považuje on vás skutečně za svého pána? Není to spíš někdo z rodičů, a pejsek teď teskní, protože není s tím, koho považuje za autoritu? Ten, kdo psa krmí a vlastní, ještě pán být nemusí. Skoro to tak podle vašeho popisu vypadá...


Ja si to prave uvedomujem,ze tej aktivity ma malo a hrozne ma to stve,preto hladame nejake riesenie. Sice je pravda,ze na JRT je povahou dost kludny,co pocuvam od ostatnych,v podstate je gaucak.Ale fakt by som nerada,keby trpel. Nad tym vencenim nejakym studentom som takisto premyslala,no neviem,ci mam doverovat cudziemu cloveku.
Myslim,ze za panicka povazuje manzela...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 22:29 
Offline

Registrován: pát 07. srp. 2009 08:30
Příspěvky: 10
Bydliště: Skalica
Aňula píše:
Deli, proc byste meli nechavat pejska s prichodem miminka doma vice samotneho? Ja bych to videla spis naopak - ze vase vychajdy s prckem vyuzijete k poradnemu venceni pesana, ne? Dite potrebuje na vzduch, pes taky...
Jinak - urcite bych ted, pokud jste nucena jen lezet, nechala pesana u rodicu, kde ma alespon nejakou zabavu anebo, pokud skutecne zustane u vas, bylo by dobre zajistit, aby se pes utahal a vyblbnul alespon s vasim manzelem - obratte rezim, kdyz musi pres den spat a odpocivat, doprejte mu zabavu dlouho vecer - dlouhe vychazky (ted se posune cas a bude videt dlouho), blbnuti se psama, aktivita, zabava, ne jen obcapani nejblizsiho....holt manzel misto pasivniho odpocinku doma po praci bude odpocivat aktivne venku se psem, koneckoncu je to stav pouze docasny nez se vam narodi mimco, pak muzete vyletovat vsichni spolecne.


Urcite budem musiet nechat psika doma,ked pojdem s malym k lekarovi atd. Ja nechodim ani do obchodu,aby neostal doma sam :roll:
Neviem si predstavit praveze prechadzky so psom a kocikom-jednak akonahle vidi druheho psa je jak z divych vajec,jednak zbierat po nom "nadilku" a potom chytnut male,no neviem si to predstavit #-o
Manzel by mal s nim chodit viac,no rano chodi na 5,vecer pride o pol7, po celom dni je unaveny,cely den je na nohach :-k
Premyslali sme aj o partakovi,zahrali by sa aspon na dvorku a aj samota doma by bola pre neho prijatelnejsia...no neviem,ci je to dobre riesenie...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pát 23. bře. 2012 07:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Pes určitě může být nějakou dobu doma sám, většina psů to zvládá i na celou pracovní dobu svých pánů, jen je třeba toho psa to naučit. Čím dřív začnete, tím líp, teď máte hendikep kvůli svému stavu, taky u dospělého psa to jde hůř, než u štěněte, ale určitě to zvládnete. Ve vašem případě bych možná uvažovala o nějakém jištění po dobu vaší nepřítomnosti (najděte si téma "klec"), aby se pejsek nenaučil ničit, když u toho nikdo nebude. Nebylo by vhodné, aby začal zůstávat doma sám přesně v době, kdy se dítě narodí, měla byste třeba začít chodit do toho obchodu (pokud můžete). Nebo ho alespoň na nějakou dobu nechávat v jiné místnosti domu, než jste vy.

Společné procházky jsou dobré nejen pro vybití psa, ale i pro budování vztahu, který teď evidentně mezi vámi a pejskem moc nefunguje. Budete spolu totiž NĚCO zažívat, teď spolu jen JSTE, což je málo. Pejska je nutné vůči dalším psům socialiozovat, to by si měl vzít na starost manžel. Z vašeho textu není zřejmé, zda na druhé psy vyjíždí ve zlém nebo se za nimi mermomocí chce dostat, aby si hrál. Obojí lze zvládnout tak, abyste ho pak mohla venčit bez pomoci druhé osoby a s malým miminkem. K lékaři ho sice vzít nemůžete, to je jasné, ale tam se ze začátku chodí jednou za týden. Nic nebrání tomu jít dopoledne k doktorovi, a na odpolední procházku se psem.

Hygiena při sbírání bobků je jednoduchá - prodávají se vlhčené ubrousky na ruce, bývají s desinfekčním účinkem. Je to malý balíček, který se vám určitě vejde do kabelky.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pát 23. bře. 2012 08:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nezvládáte jednoho psa, neumíte si to představit pak s dítětem, Jak chcete vzládat druhého psa? Kterého ještě ke všemu ten první naučí všechny "nešvary"? Takže to bude problém ne dvakrát, ale na druhou. Ideální by bylo zeptat se rodičů, jestli ho nechtějí. Protože mám pocit, že vám by se moc ulevilo - zatím hledáte jen samé proti. Tím vás neodsuzuji. Jen vypíchávám fakt. Nebo pokud si jste jistí, že si ho chcete nechat (opravdu nechat se vším všudy na dalších pár let) tak začněte něco dělat. Píšete, že máte rizikovku a nesmíte z postele. Už se musíte strášně nudit taky. Ideální příležitost věnovat se psovi. Máte internet, pořiďte klikr a makejte.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pát 23. bře. 2012 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Deli píše:

Neviem si predstavit praveze prechadzky so psom a kocikom-jednak akonahle vidi druheho psa je jak z divych vajec,jednak zbierat po nom "nadilku" a potom chytnut male...

Mám tri psi,dieťa v kočíku a von chodíme úplne normálne.Tretí pes je len pol ročné štendo a už zvláda chodiť vedla kočíka.Chce to len mať psa zvládnutého,to ste ho za dva a pol roka nič nenaučili,ani základné veci ako je privolanie,chodza vedla nohy,povel zostaň atd? #-o Zbierať nádielku a potom šahať na dieťa-žiadny problém,existujú antibakteriálne géli,ja vždy jeden u seba mám keď chodím s malým a po zbieraní výkalov si vydenzifikujem ruky a je to :wink: Je lahko vstrebatelný a zničí 99.9% baktérií.Psa možeš z mimčom uťahať aj tak že si vezmeš na nejaký priestor určený pre psi tenisák,hádzadlo a pes sa može vylietať do sýtosti.Keď mala kamarátka čo má lovecké plemeno mimino,chodievali sme venčiť do lesa,mimčo dala do klokanky a šlo sa,mimčo cestou spalo. A to ho mala na zimu,len cez neho prehodila mikinu a decko bolo v teple.Neskor si kúpila krosňu a chodili sme naďalej.
S kočíkom chodíme aj na takéto výlety,dá to fušku lebo kočík musím vytlačiť do poriadneho kopca,ale potom to stojí za to.Dobré aj ako posilka :wink:
Obrázek

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pát 23. bře. 2012 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Pardon za druhý príspevok po sebe,nevošiel sa tam :roll: Alebo si nájsť ďalšie kamošky-maminy a venčiť aj s mrňatami a psami dohromady,garantujem že sa nudiť nebudete :D Pes potom príde domov a na kňučanie už nebude mať energiu a doma ti prespí aniž by si mu musela stáť za zadkom :yawinkle:
Obrázek

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pát 23. bře. 2012 23:03 
Offline

Registrován: pát 07. srp. 2009 08:30
Příspěvky: 10
Bydliště: Skalica
Citace:
Ještě mě napadá jedna věc - považuje on vás skutečně za svého pána?...

Neviem,mozno sa mylim,ale nie je v rodine-smecke vzdy na vrcholku len jedna autorita?
Vtom pripade je to manzel,je pravda,ze ja som nikdy nedokazala byt taka dosledna a dostatocne tvrda.
Napr. ked mi bolo zle,povolila som,aby sa ku mne pritulil do postele,dovtedy spaval v pelisku.Odvtedy,ked
manzel odide do prace,tak za mnou do pelechu vylezie,ked spim...
Rad sa o hracku pretahuje,no momentalne sa s nim tak nehram,lebo ma hned zacne boliet brucho...
Citace:
Protože já být tim chudákem psem, tak mi z toho rozhodně brzo hrábne.

Prave o to mi ide,aby mu chudackovi nehrablo,inak by som to neriesila a nesnazila sa dopatrat k nejakemu rieseniu...ale kde zacat? :-k
Zuzka M píše:
Pes určitě může být nějakou dobu doma sám, většina psů to zvládá i na celou pracovní dobu svých pánů, jen je třeba toho psa to naučit.

Citace:
Společné procházky jsou dobré nejen pro vybití psa, ale i pro budování vztahu, který teď evidentně mezi vámi a pejskem moc nefunguje.
Z vašeho textu není zřejmé, zda na druhé psy vyjíždí ve zlém nebo se za nimi mermomocí chce dostat, aby si hrál.

Ked sme byvali u rodicov,tak nebol problem,ked ostal sam doma...lahol si a spal,nikdy nic nerozhryzal...
Takisto,ked som bola ok,chodila som kazdy den s nim sama vacsinou bez manzela na prechadzky...no teraz je to prave naopak,mozno vtom je ten problem...
Po druhych psoch vyjizdi,preto sa tych prechadzok popri kociku obavam,lebo zbada psa a je ako zmyslov zbaveny...ked si aj nejakeho onucha,hned na neho vystartuje,ci je to male alebo velke plemeno...no pritom bol odmalicka v kontakte so psami :/
Eva Štemberová píše:
Nezvládáte jednoho psa,...a makejte.

Rodicom ho dat nechceme,staci,ked nam ho niekedy opatruju,nam je po nom moc smutno...je to nase zlaticko,preto sa zaujimam o to,ci trpi alebo nie...
Dnes sme boli u rodicov...chvilu si polietal po dvore s druhym psom,no po chvilke chcel ist dovnutra a schulil sa ku mne a spal...on v podstate aj doteraz prespal vacsinu svojho zivota a myslim,ze to ani nebolo z nudy,ked sa mu oci same zatvarali :mrgreen: tak neviem,ci je spokojny alebo nie...

---Upravila a zlúčila som 5 príspevkov za sebou (čo je spamovanie poradne od jedného užívateľa. Posledný príspevok neschválený, kto má akého psa-patrí do pokecu.---
moderátor rea


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2012 23:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Deli píše:
Prave o to mi ide,aby mu chudackovi nehrablo,inak by som to neriesila a nesnazila sa dopatrat k nejakemu rieseniu...ale kde zacat? :-k

Nějak jsem tu nenašla, co s pejskem vlastně umíte, takže co radit... :dontknow:
Tak třeba za mě: dala bych si nějaký cíle, a to jak ty lehký, blízký, tak i zdánlivě nesplnitelný, ke kterým budete moct směřovat. Eva Š. radí klikr, já s ním nedělám tak nevím, ale přijde mi to pro vás vhodný. Určitě si domluvte individuálku s dobrým cvičitelem. Chodívají i k lidem domů. Aby vás nasměroval do začátku, abyste se vyhnuli zbytečným chybám. Naučte se psovi vysvětlovat, co po něm chcete, tak aby to chápal - a abyste vy na něm poznali, zda to chápe! Pak pochopíte i další aspekty jeho chování, naučíte se s ním efektivněji komunikovat... A pak už budete klást úplně jiné otázky a řešit úplně jiné "problémy" než teď :wink:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: ned 25. bře. 2012 00:00 
Offline

Registrován: pát 07. srp. 2009 08:30
Příspěvky: 10
Bydliště: Skalica
Nějak jsem tu nenašla, co s pejskem vlastně umíte, takže co radit... :dontknow:

Vie povely ako ku mne,zostan-volno,nesmies,chodit u nohy (ale je pri tom hrozne nervozny a netrpezlivy).
Tieto povely zvlada,ak nie je v blizkosti druhy pes...vtedy je sfanatizovany a nereaguje :rolleyes:

Za pamlsek- sadni,lahni,daj pac,kotul,mrtvy,otocka-bez pamlsku problem...

Tiez nam robi problem povel stekaj a ticho :roll:

Vsade citam,ze ak robi pes nieco neziaduce,tak urobit vysetko preto,aby si to uvedomil,ze to nechceme.
Ale kde su tie hranice? Docitala som sa,ze ak zacne stekat,lebo si nieco od nas vymaha,je dobre chytit mu tlamicku a dat mu tym najavo,ze sa mi to nepaci.Urobila som to tak zotrikrat po sebe,no zacal byt z toho nervozny a zacal sa branit-skrabat ma na ruku...neustupil,musela som ja,lebo uz som nevedela,co dalej a nejaky fyzicky trest odmietam...ja mam totizto pocit,ze ked ho chcem vychovavat,akokeby sme medzi sebou neustale bojovali,a tym sa vzajomne odsudzovali :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: ned 25. bře. 2012 19:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Deli daj si tu vyhľadať "jak unavit psa" a čítaj. Do tejto témy táto debata nepatrí. Pripomínam, že nejde ani tak o výcvik, ako o spoločnú činnosť. Odprúčam naučiť psa pracovať aj s útlmom.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: úte 10. dub. 2012 21:22 
Offline

Registrován: pát 07. srp. 2009 08:30
Příspěvky: 10
Bydliště: Skalica
Dobry den,
ak mozem,rada by som sa vratila k mojmu problemu. Dala som na rady skusenejsich a zacali sme viac chodit s nasim psom na prechadzky. V podstate sme si uvedomili,kedze nechce vobec byt na nasom malom dvorku,tak to berieme,akokeby sme byvali v panelaku.Cize namiesto jednej prechadzky denne sme zacali chodit na tri az styri prechadzky.Dufali sme,ze nastane zmena,no nas pes neustale knuci cely den,dokonca aj po tom,ako prideme z prechadzky,aj vtedy,ked je ocividne dost vybehany.
Stale nemame odvahu ho nechat sameho doma,pretoze len naznak,ked sa niekto postavi,hned zacne vyvadzat-stekat,skakat,neda sa nicim zastavit...
Ked prideme k rodicom,prve co je,hned vybehne na dvor za druhym psom.Je mozne,ze by mu chybal az do takej miery,ze sa nenauci zit v novom domove?
Mozno ma odkazete do inej temy,no mam pocit,ze vsetko so vsetkym suvisi a uz ozaj neviem,co viac by sme mohli pre nasho psa urobit a hlavne,aby nas nevydieral neustalym knucenim,ktore je skutocne neznesitelne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: stř 11. dub. 2012 20:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Hele a co pokus vzít druhého psa rodičů k vám domů? Tak uvidíte, jestli mu opravdu ten pes schází, nebo mu prostě vadí to nové bydliště :wink: za pokus nic nedáte, protože takle na dálku mě nic jiného nenapadá ... :?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: sob 14. dub. 2012 13:34 
Offline

Registrován: pát 07. srp. 2009 08:30
Příspěvky: 10
Bydliště: Skalica
Nad tym som takisto premyslala,no on uz je starucky,je zvyknuty na velky dvor a tu ho mame miniaturny,takze by som mala doma dvoch frustrovanych psov :mrgreen:
Skor som premyslala nad nejakym malickym psom,co je skor "gaucak",zeby spolu blbli aspon vnutri...
No mam z toho strach,ako budem zvladat mimino a este dvoch psov...
Ale o tom venceni to asi fakt nebude,pretoze ci sme s nim vonku denne tri hodiny alebo dvadsat minut,je to narovnako,nestastny a uknurany je stale ](*,)
Dakujem tym,co sa snazili poradit :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neumí být sám v novém bydlišti?
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Já bych řekla, že je tu několik možností. Buď tomu psovi opravdu něco chybí. Např. starý kámoš - pokusili jste se mu najít nějaké nové? Nebo něco ve vašem vztahu? A nebo prostě zjistil, že na jeho stížnosti docela zábavně reagujete a zvyknul si kňučet, protože to prostě funguje. Jenže kteá z těch možností to je, po netu jaksi nikdo nezjistí.
Deli píše:
sade citam,ze ak robi pes nieco neziaduce,tak urobit vysetko preto,aby si to uvedomil,ze to nechceme.
Tohle bych poopravila - musíte mu hlavně ukázaat, co teda vlastně po něm CHCETE. Když mu budete pořád jen zakazovat a trestat ho za něco co nechcete, tak z toho jaksi nepochopí, co má vlastně dělat.
Deli píše:
zacal byt z toho nervozny a zacal sa branit-skrabat ma na ruku...neustupil,musela som ja,lebo uz som nevedela,co dalej
A čeho jste tím docílili? Pes zjistil, že stačí se trochu bránit a vy to hned vzdáte a bude po jeho

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!