Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:56
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 14:26 
mám problém! můj pejsek pořád učůrává mám ho už 2 měsíce a stále to dělá nevím si s ním rady dělá to hlavně když se k němu skloním a chci ho pohladit stáhne zadek k zemi a učůrne. Je to fenka. Nebo když si s ní hraji drbu jí či jiné věci zastaví se a malinko čůrne ví, že je to špatné vždy k tomu čuchne a buď to zasedne abych si toho nevšimla nebo okamžitě zdrhne, ale přesto to dělá opravdu nevím co s tím děkuji předem za radu. Veronika


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 14:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
je to štěně či máš dospělého pejska odněkud? Jak ho hladíš a jak reaguješ, když si učůrne.? Vypadá to na vystrašeného pejska.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 14:53 
je jí 10 měsíců. Táta ji koupil od nějakého muže. Hladim jí třeba jen tak ona třeba i přiběhne a sedne si na mě pak většinou neučůrává, strčim jí do toho lehce čůmák a placnu jí okamžitě zdrhne, když ji nestačim chytit tak jen nadávám, když je venku na zahradě a já jdu pro ní a volám tak nechce dovnitř neposlouchá ani na zavolání jen kouká a jde dovnitř až když vidí, že tam nejsem opravdu nevím co s ní.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 14:56 
právě, že se pořád bojí a nevím jak jí tohodle zbavit :-/


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 15:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
bázlivce strkáš čumák do louže a plácáš ji a divíš se že strachy učůrává? :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 15:57 
dobrá poraď mi tedy jak na ní teď jí spíš jen plácnu než strkání čůmáku do loužičky protože se brání, ale pochválit jí za to taky nemůžu takže nějak se jí snažim potrestat čumák jsem jí tam strkala hlavně na začátku teď už moc ne, ale něco s ní musim dělat :-/


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 16:01 
a navíc ona neučůrává protože jí plácám, učůrává prostě při hlazení tedy než jí pohladim nebo než se k ní prostě sehnu a ví, že když jí plácnu, že dostala právem, ale udělá to za chvilku zase!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 16:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
trestáš ji za to že se tě bojí a divíš se že se bojí ještě víc. Rada je úplně jednoduchá - netrestej! Jak má k tobě cítit něco jiného než strach :?:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 17:14 
jo ale když jí nebudu trestat tak to udělá zase chápeš, že nemám problém s tim že učůrává když jí dám přes .pr.. ale mám problém s tim, že když ji chci pohladit nebo jakkoliv se jí chci dotknout učůrne a děla to pořád a z kraje jsem s mamkou zkoušela i to že jsme nic neudělali protože jsme jeste nevedeli, že to bude delat porad jinak me ma strasne rada je strasne ziva furt si chce semnou hrat skace na me apod. ale kdyz si ji chci vzit tak nemohu protoze udela louzicku musim jen kdyz ona chce kdyz na me sama skoci apod.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 17:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Máš příští pátek čas? Ta čubina je dost rozhozená. To plácání i jakékoli průpovídky okamžitě zapomeňte. Už se to tu někdy probíralo zkusim vám najít kde. Btw kolik ti je? Já jen jakou váhu má tvoje slovo u vás doma.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 17:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jedno je tady, a tohlese tě taky týká, když budeš číst i trošku mezi řádky a upravíš si to do vaší situace.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 25. bře. 2009 17:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Treba ubrať emócie, ktoré fenka nezvláda. Za tie a za ich prejavy ju trestať nemôžeš. Len to tým zhoršuješ.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: čůrání
PříspěvekNapsal: pon 30. kvě. 2011 11:56 
Offline

Registrován: úte 26. dub. 2011 15:04
Příspěvky: 2
Bydliště: kromeriz
Dobrý den,mám velký problém,vzala jsem si psa z útulku(údajně by měl mít 7měsíců,takže ještě štěně)ze začátku to dělával jen párkrát přítelovi,když ho chtěl vzít ven ale ted to dělá i u mě,pří vítání se počůrává a hned když ho beru ven tak počůrá dveře nebo schody a když na něho zvýším hlas tak uteče pod stůl nebo někam a nechce jít ven a čůrá v leže,moc dobře si uvědomuju co udělal ale stejně to prostě udělá :( děkuji za jakoukoliv radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: pon 30. kvě. 2011 12:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zvyšuješ hlas, teda trestáš psa, ktorý má strach a nerozumie vám, strach z vás sa teda zvyšuje a učurávanie sa zhoršuje. Pes je kvôli strachu neistý a nedokáže ovplyvniť to, že mu jednoducho zvierače povolia, nevie teda, čo urobil. Odporúčam viac čítať, aj v tejto téme v starších príspevkoch, aj iné témy o trestaní a zmeniť prístup skôr, než psa úplne "rozsypete".

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: čůrání
PříspěvekNapsal: pon 30. kvě. 2011 15:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
slunickodana píše:
Dobrý den,mám velký problém,vzala jsem si psa z útulku(údajně by měl mít 7měsíců,takže ještě štěně)ze začátku to dělával jen párkrát přítelovi,když ho chtěl vzít ven ale ted to dělá i u mě,pří vítání se počůrává a hned když ho beru ven tak počůrá dveře nebo schody a když na něho zvýším hlas tak uteče pod stůl nebo někam a nechce jít ven a čůrá v leže,moc dobře si uvědomuju co udělal ale stejně to prostě udělá :( děkuji za jakoukoliv radu

Já bych ignorovala počůrávání při vítání, to se mladým psům i fenkám často stane, a nedá se to považovat za nečistotnost. Samo to odezní, jen co psík bude umět lépe kontrolovat své emoce. Vše ostatní (schody, dveře, čůrání v leže) je jen následek Vaší reakce na jeho hůře zvládnutou radost při vítání. On má obrovskou radost, že vás vidí, mimoděk si u toho cvrkne, za což dostane trest. Tomu nemůže rozumět a pak dělá pitomosti z nejistoty.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: úte 31. kvě. 2011 00:11 
Offline

Registrován: úte 26. dub. 2011 15:04
Příspěvky: 2
Bydliště: kromeriz
no on to dělával už když jsme si ho z toho útulku vzali,šlo vidět že majitelé který se ho zbavili tak ho asi kárali bitím a vím že se tohle nemá a vždycky stačilo na naše psy zvýšit hlas a rychle se to odnaučili že je to špatný.a tady ten je problémový chvilku si to uvědomí ale pak za pár dní je to tu zas,hlavně mi dělá to když se jdu koupat a zavřu se do koupelky tak se počůrá a někdy i vykaká,jak kdyby natruc že jsem ho nechtěla pustit do stejné místnosti(když je doma sám tak tohle nedělá)
a právě to když čůrá na ty dveře a schody tak není ucvrknutí,to já netrestám vím že to štětana dělají,to je bohužel už klasický čůrání a venku už se mu nechce :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: úte 31. kvě. 2011 18:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Psov príliš netreba porovnávať, každý z nich je iný. Pre tohto je okríknutie znova niečo, čo nechápe, čoho sa bojí a preto sa aj strach voči vám stupňuje. O to skôr, ak po okríknutí niekam zalezie, vy ho musíte odtiaľ dostať a vyviesť von, to trvá nejaký čas, po ktorom si to už nespojí s tým, že od neho chcete, aby robil potrebu vonku. Záleží tiež na tom, či čurá, lebo už jednoducho potrebuje, alebo už značkuje, obe varianty sú tu aj s možnými riešeniami popísané. Tiež by bolo vhodné prečítať si niečo o strachu a nesamostatnosti.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 01. čer. 2011 09:25 
Offline

Registrován: úte 12. říj. 2010 08:38
Příspěvky: 76
Bydliště: evropa
Dobrý den, stala se mě zvláštní věc s mojím štěnětem. Má 6 měsíců , je zdravé , spokojené a v pohodě. V sobotu jsem byla se starší fenkou celý den pryč a malá zůstala doma s manželem. Když jsme se vrátily domů malá za chvilku začala běhat venku a vypadalo to že se nemůže vykadit. Ale pak jsem si všimla , že pořád učurává. Nahrbená, učurávala po kapičkách, dokonce i doma ,což už nedělá a venčí se venku. Měla jsem obavy , že je nachlazená a chystala jsem se na druhý den k vetovi. Celé to trvalo asi 5 hodin, pak šla spát , v noci nic a ráno v pohodě. Myslíte , že to mohlo být zaviněné tím , že jsme byly s druhou fenkou pryč? Manžel tvrdil , že přes den to nedělala a nic neobvyklého nesnědla ani nepila. Ještě mě napadlo, utírala jsem podlahu takovým tím napuštěným ubrouskem na dlažbu( kupuje se v Lidlu) a malá přiletěla a začalo tu zem očuchávat, jsem si říkala jestli v tom není nějaký prevít...už to raděj nepoužívám


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Před každým lehá
PříspěvekNapsal: čtv 30. čer. 2011 09:42 
Offline

Registrován: stř 08. čer. 2011 09:48
Příspěvky: 2
Bydliště: Chomutov
Ahojte:-)
Máme doma 4měsíční stafbulku. Od 8týdnů leží na zádech před každým,člověk i pes,většinou si čurne. Chápu to jako podřazování. Čím jí zvednu sebevědomí,aby nebyla tak ustrašená. Jak začíná čurat okamžitě ukončim vítání a odcházíme. Při hře je mnohem odvážnější,řekne si o to. Ale potkáme cizího člověka a lehne a zdojí se. Bude to mít v povaze,od chovatelky šla rovnou k nám. Už jako štěně se bála rychlých pohybů,křiku,ruchů z ulice. Dá se jí to vyhodit z hlavy?
Vendina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: pát 01. črc. 2011 08:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Čím více to budeš řešit, tím více problémů ti vznikne. Submisivitu u svých psů řeším s nadhledem a humorem. Když jsem přišel se svou malou vlčicí mezi psy, před kterými se vždycky plazila, řekl jsem přátelům, ať rovnou donesou něco na vytření, protože u toho vtírání se psům zpravidla pustila nějakou tu loužičku, pokaždé jsem to však nějak humorně "okecal". Dnes už se to stává výjimečně, protože moje sebevědomí se odráží v sebevědomí mé vlčice, proto je tak drzá. Kdybych řešil vlčici místo nenápadného odstranění louže, nevěřila by mi a šlo by vše opačným směrem, než je ten žádaný.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Učůrávání štěněte
PříspěvekNapsal: ned 24. črc. 2011 08:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Potřebuji poradit. 4 měsíční štěně RR, ve smečce je ještě 3 letý RR. Štěndo vydrží naprosto v pohodě nečůrat od 12 hod do 6 hod. Žádná loužička nic. Přes den vydrží bez loužičky (bobánky dělá venku vždycky) v 50ti % případů, stačí aby si majitelka vzala vodítko a štěndo letí jako splašené a cestou učůrává. Už jsme zkusili všechno, odlákat pozornost, hračkou pamlskem, vodítko nebrat před štěnětem, odnést štěně (trošku už se pronese 13 kg ...). Spouštěč je očividně radost z toho že jde ven. Je jedno jestli jdou ven 6x nebo 12x, prostě štěndo to někdy předvede, nemá to souvislost s počtem. Nicméně žádný z mých psů to nepředváděl, tak mě trošku už došly nápady.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: ned 24. črc. 2011 22:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Napríklad by som si nechala vodítko u seba, alebo by som ho šteňaťu nejakú dobu neodopínala, krmivo by som podala po vyvenčení za dverami, ktorými sa vychádza von, vymyslieť sa dá viac vecí, podľa konkrétnych možností, ubrať emócie, dať si prácu s tým, že ak si cvrkne vonku, vrátim sa domov, ako keby som si niečo zabudla a hneď zas išla von, poprípade odopnem vodítko po návrate domov a za pár minút ho pripnem znova, atď. Neskôr, ak mu to začne zapínať, pripínať vodítko len tak, tu treba odhadnúť, či to už zvládne, uložiť vodítko na iné miesto, šteniatko emocionálne stabilizovať... Nie každé nasadenie vodítka a otvorenie dverí znamená, že sa ide von.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Učůrávání štěněte
PříspěvekNapsal: stř 27. črc. 2011 16:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Vladimíra Hovorková píše:
Nicméně žádný z mých psů to nepředváděl, tak mě trošku už došly nápady.
Možná se blbě zeptám, ale zkusili štěně úplně ignorovat, ani se na něj nepodívat a jen prostě připnout vodítko (nebo nepřipnout, pokud je následuje samo) a jít ven a až tam pomalu navázat oční kontakt a pohladit?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2012 14:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. črc. 2009 14:49
Příspěvky: 34
Bydliště: Slovensko
Ako riešiť, keď sa psík pomočuje pri tešení sa po mojom príchode domov alebo pri vítaní známej osoby? (vyvenčený predtým je)

_________________
Pes má jediný životný cieľ... Venovať svoje srdce... (L. R. Ackerley)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2012 23:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Linda čítaj tu:
http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?f=29&t=3687

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 25. bře. 2012 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. črc. 2009 14:49
Příspěvky: 34
Bydliště: Slovensko
Ďakujem :) Takže ak správne chápem je to najlepšie ignorovať a neriešiť (keďže je ešte mladá a časom sa naučí kontrolovať emócie), ukľudniť ju a zdvihnúť jej trošku sebavedomie (niekedy sa jej to stane aj inokedy ako pri vítaní, je dosť submisívna) ?

_________________
Pes má jediný životný cieľ... Venovať svoje srdce... (L. R. Ackerley)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: ned 25. bře. 2012 19:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Do základu patrí hlavne ubrať na svojich emóciách.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: pon 26. bře. 2012 07:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Zajímalo by mě, jestli mám nějak řešit to, že Zorro občas trochu učůrne, netušim, v jakejch situacích a netušim, jak je to dlouho, všimal jsem si toho díky gauči z eko kůže, kde se to drží a nevsákne se to... jsou to jenom takový kapky, někdy teda i větší, ale tak 2x denně ten gauč utírám a občas je i něco na zemi (ale to nezkoumám, jestli jenom neslintal, nebo učůrával). Chápu, když je to po ránu, kdy na gauči čeká, než se obleču a tak a třeba trochu učůrne, protože by to nemohl vydržet, ale nevim, co se děje jinak... jestli je to prostě příznak stárnutí, nebo v tom hledat něco vážnějšího?
Jinak denně vypije někdy půl litru, někdy cca litr a půl a je fakt, že čůrá hodně, ale to už tak posledních pár měsíců a vyšetření před operací dopadlo všechno v pořádku...
Nastydlej by bejt neměl, v sobotu sice ležel chvilku na trávě, ale to bylo teplo a pak tam dostal deku, do vody leze jenom po kolena a spí na gauči, koberci, pelechu, posteli.... ne na studenym a ani ne v průvanu.

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: pon 26. bře. 2012 12:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je vykastrovanej, tak se nediv :wink: inkontinence je dost běžná.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: úte 27. bře. 2012 07:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přesně jak píše Eva. U kastrátů běžná záležitost se samovolným uvolňováním moči. Ten pes o tom ani neví.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: počůrávání
PříspěvekNapsal: úte 22. led. 2013 17:46 
Offline

Registrován: pon 19. lis. 2012 19:20
Příspěvky: 3
Bydliště: Hradec Králové, K Biřičce 1581, 500 08
Dobrý den, tátova fenka ( roční teriérka) se teď od začátku zimy začala počůrávat doma, kolikrát je probudí že potřbuje, ale než dojdou ze schodů tak už se počůrá, nejdřív jsme si mysleli že to je prostě jenom tím že už to nemůže vydržet, ale dnes jsme s ní byli doma s tátovou přítelkyní a pouštěli jsme jí ven na zahradu každou chvilku.Vždycky sedí za dveřmi a nikam nejde a pak jsme jí pustili dovnitř a hned co vlezla dovnitř tak se počůrala. Pak se počůrala když se táta vrátil z práce, ani ne půl hodiny potom co jsme jí zkoušeli pustit naposledy.
Nikdy jí to nedělalo problém, normálně jsme jí vypustili ven na zahrádku ona se proběhla vyvenčila a pak se zase vrátila zpět. Myslíte že to může být tou zimou? Přece jenom úplně nemrzne a nachlazená snad není, to by měla krev v moči ne?
:dontknow: Prostě jediné čeho jsme si všimli co se změnilo je ta zima, jinak má všechno stejný průběh, a problém je s tím až teď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Podle vašeho vyprávění mi přijde, že prostě na té zahradě nechce být sama a je jí milejší vaše společnost, než čistotnost. Zkuste se zamyslet, odhaduju, že přijdete na to, že než začala být zima, tak jste s ní na tu zahradu chodili i vy. A že je to tak, že se do zimy nechce vám, fenka by v tom v tomto případě byla nevinně.
Dalším důvodem může být to, že jí opravdu zima vadí, pak bych zkusila venčit spíš na procházce, kde se bude hýbat, než jen vypuštěním na zahradu, kterou už důvěrně zná a kde už moc důvodů k pohybu nemá a nezahřeje se.
Nebo začla zahradu považovat za teritorium, kde se nečůrá, před pár dny se to řešilo v jiném tématu.
A nebo je důvodem puberta, kdy se o 180 stupňů mění náhled na svět a některé věci, čistotnost nevyjímaje, je třeba psa naučit znova.
Důvodů může být opravdu spousta, těžko říct, který platí zrovna u vás.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 19:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já osobně bych spíš sázela na prostydnutí - v tomhle počasí ... krev v moči opravdu být nemusí. A ještě jeden faktor na to může mít velký vliv: hárala už? Fenky před prvním háráním docela běžně "zapomínají" na čistotnost. nedělají to schválně, ale prožívají hormonální bouři. Třeba moje čubina se pravidelně vymočila na chodbě před dveřmi nebo ve výtahu. Byla na vině příprava na hárání.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 12:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Hm.. me tohle delal stenouch kdyz se mu nechtelo byt venku samotnemu. Chvilku tam byl ale nevycural se. Kdyz jsem s nim na zahradu sla taky, tak se po chvilce vyvencil a sli jsme domu.
Postupne se to upravilo, ale pokud tam s nim nejde starsi pes, tak pres okno hlidam, jestli se vycural.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: sob 28. bře. 2015 18:36 
Offline

Registrován: čtv 26. bře. 2015 16:01
Příspěvky: 1
Bydliště: Tábor
Zdravím mám podobné problémy s naším 6mesicnim pitbulem můžeme s ním chodit 10x denně a vždy když jdeme ven tak ucurava po schodech nevíme co s tím.Všechny Vaše rady jsem zkoušela a zatím nic.Můžete mi poradit co je špatně?Všem moc děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: učůrávání
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2015 16:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jaké všechny rady? Vemte ho na vodítko běžte svižně, nenechte ho ani na chvíli bez pohybu. Kdyby to nepomohlo, tak co do ruky míček nebo pamlsek, aby si odpoutal pozornost od toho, že se jde ven?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!