Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:58
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek studie
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 19:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04. črc. 2011 10:19
Příspěvky: 98
Bydliště: Zdice 267 51
Taky jsem si ten časopis včera koupila a hned mě to namíchlo [-X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek studie
PříspěvekNapsal: pát 23. bře. 2012 06:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nějakými postesky tady s tím nikdo nic nezmůže. Když každý z nás písemně přitlačí na Státní veterinu, mohlo by se to někam pohnout. Nebylo by od věci se pustit klidně do petice proti amatérskému používání a způsobu propagace.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek studie
PříspěvekNapsal: pát 23. bře. 2012 10:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
:icon_thumright: Ja to mam v planu, jenom to ted casove nedavam.
Stejne tak i to nahlaseni na klamlivou reklamu... ale je malo casu :Hangman:

Petici bych vitala a sirila, jen kdyby tomu nekdo zkusenejsi dal "hlavicku".

Co takto poslat treba pytel dopisu najednou - at je to videt. Muzeme si rict datum a zavalit je tim, hm? Myslite, ze by tomu poslouzil i stejny dopis/-y, ktere by si mohli lidi vytisknout, podepsat a poslat? Klidne kazdy tyden/dva jeden dopis. A nebo je dulezite, aby v tom byla prave ta individualni forma? Co myslite?

...a casem to udelat masovejsi - idealne webovky + FB - kde by lidi nasli vic informaci, konkretni pripady a zpusob jak pomoct. "Slyším psí pláč ze Slovenska" uvadim jako mozny priklad

...tato organizovana forma, by asi chtela lidra

Hezky patek Gungane a ted do mne :kngt: :laughing7: v cem jsem zase uplne mimo?

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek studie
PříspěvekNapsal: pát 23. bře. 2012 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
guluu píše:
Hezky patek Gungane a ted do mne :kngt: :laughing7: v cem jsem zase uplne mimo?
...taky ti přeju hezký pátek a pokud možno celý následující víkend :sunny:

Desenský píše:
Nebylo by od věci se pustit klidně do petice proti amatérskému používání a způsobu propagace.

s tímto bych souhlasil, byl by to taky jistý "rámec" jak dál postupovat ke změně legislativy. V týdnu bych si mohl udělat čas na textaci takové petice a pracovní verzi bych sem pověsil. Petice jako taková musí mít jisté náležitosti, aby měla váhu. O způsobu šíření takové petice se pak můžeme dohodnout SZ s každým kdo by měl zájem.

guluu píše:
:
Co takto poslat treba pytel dopisu najednou - at je to videt. Muzeme si rict datum a zavalit je tim, hm?

tohle je nátlaková forma a ta ze své podstaty vyvolává odpor. Pokud to má mít úspěch, mělo by se dál postupovat v rámci "partnerství" a poklidné asertivní argumentace, kterou se dobereme toho co chceme. "Válka" je o síle (financích) a tu nemáme dostatečnou na úspěch, takže myslím že je třeba postupovat s inteligencí a ta nám snad nechybí :rolleyes: :wink:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek studie
PříspěvekNapsal: pát 23. bře. 2012 12:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
ad Gungan - nj, a zase mu musim dat za pravdu... jak to delas? :rolleyes:

Gungana na hrad! :D ale nejdriv ta petice ...hlasim se do rad siritelu

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek studie
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2012 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Mně by přišlo nejúčinnější natočit krátké video na YouTube, s ukázkama, co to s těmi psy může udělat. Jestli Rudolf má k takovým psům přístup, mohlo by být působivé natočit ty reakce co popisuje, s nějakým krátkým komentářem. Pokud by se do toho podařilo zatáhnout nějakého profíka, mohlo by to fungovat... YouTube má dnes myslím strašnou sílu.
(Dneska jsem potkala na zkouškách pracovního labíka, co na něj zkoušeli EO i ostnáč a teda teda :( ten pes je nepoužitelnej...)

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek studie
PříspěvekNapsal: ned 25. bře. 2012 07:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Při dnešní zaslepenosti lidí, kteří nevidí ani třebas agresi při práci se psy jistého slavného Mexičana a žerou ho, nechají si od tzv. "odborníků" hrubě sahat do psů a ještě za to platí, ... Tito lidé nemohou pochopit, že tiky, které má Dan, Sorbon atd., jsou způsobené elektrikou. Nakonec to budou okecávat vším možným a povede to jen k hádkám.
Když bych měl natočit extrémní případy, pak je otázkou, kdo z lidí si nechá natočit svého psa a veřejně tak přizná, že je hlupák, který si psa zničil elektrikou ...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek studie
PříspěvekNapsal: ned 25. bře. 2012 08:21 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Každýmu kdo si el. obojek pořídil bych mu ho dal na krk a ovladač dát do ruky dítěti a když na první povel neuposlechne dát ránu. On by rychle pochopil co je to zač...dítě mu dá povel (on ho neuslyší, nerozumí) neprovede jak má a dostane výboj! Většina majitelů co má tuhle pomůcku má myšlení právě toho dítěte! :hnev:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek studie
PříspěvekNapsal: sob 07. dub. 2012 12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Dnes jsem díky Essi dostal link na super článek. Doporučuji věnovat chvilku času, začíst se a zamyslet.

P.S: text petice je zformulován a bude k dispozici v průběhu příštího týdne

Krásné svátky jara všem :sunny: :bis: :sunny:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek studie
PříspěvekNapsal: úte 10. dub. 2012 16:00 
Offline

Registrován: pon 30. led. 2012 18:31
Příspěvky: 18
Bydliště: Hořany
asi se dostanu do bouřlivé diskuze odpůrců EO, ale u mojí první holky mi tenhle obojek strašlivě pomohl. Vždycky jsem byla proti tomu, říkala že se to dá zvládnout jinak, že za chybu člověka platí pes, atd... Ale... Moje čubina byla dost temperamentní a divoká. Na jednu stranu jsem byla ráda, že nemám doma zaprdlo a lenocha, ale na stranu druhou jsem musela být rychlejší, silnější, ostražitější, dokonalejší pes než ona. Procházky se stávaly soutěží o to která z nás někoho, nebo něco uvidí dřív. Když jsem to stihla nebyl problém. Když jsme zareagovaly nastejno, nebo nedej bože já o něco dýl nastalo rozhodování z její strany jestli jí stojí za to mě poslechnout. Až jsme jednou potkali paní s RR která viděla jak s ní slovně a ona se mnou psychicky zápasí. Bavili jsme se a ona řekla ať jí v tom rozhodování pomůžu elektrikou. Nechtěla jsem, ale po dalších pár excesech, kdy věděla že je prostě rychlejší a já byla bezradná jsem svolila že to zkusíme. Měla ho na sobě párkrát, prakticky okamžitě se naučila jen na zvukový signál a po zhruba měsíci jsem paní děkovala. Není dobrý na klasický výcvik, ale na překonání nějaké chyby na něj nedám dopustit. (nutno říct že paní s RR byla v tomhle směru vzdělaná a neměla jsem ovladač v ruce bez její přítomnosti) trvalé následky neměla, jen ten že věděla že já jsem vždycky ta lepší volba-to se nám bohužel dobrotama, hračkama, ani pochvalama nepodařilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek studie
PříspěvekNapsal: úte 10. dub. 2012 16:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To je docela klasický scénář. Jenže ono to není jen o hračkách a dobrotách, ono je to trpělivosti, důslednosti, někdy stopovačce a vymýšlení všech možných postupů. Věřím, že byste to s tou stopkou a návodem jak na to, zvládli i bez EO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek studie
PříspěvekNapsal: úte 10. dub. 2012 16:31 
Offline

Registrován: pon 30. led. 2012 18:31
Příspěvky: 18
Bydliště: Hořany
určitě ano, dneska bych to taky asi řešila jinak tohle bylo tak osm let zpět, ale chtěla jsem říct, že EO ne vždy jen ubližuje. My už ho nikdy víc nepoužily, vrátily jsme ho majitelce a vesele a bez vodítka krásně dožily...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek studie
PříspěvekNapsal: úte 10. dub. 2012 17:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
mončák píše:
určitě ano, dneska bych to taky asi řešila jinak tohle bylo tak osm let zpět, ale chtěla jsem říct, že EO ne vždy jen ubližuje. My už ho nikdy víc nepoužily, vrátily jsme ho majitelce a vesele a bez vodítka krásně dožily...

Když se vám zadařilo.... . Jen mi tam nesedí to, že vidíš člověka, kterého neznáš, necháš se přesvědčit a pod jeho vedením - přitom neznáš jeho skutečné schopnosti, jen jeho sebeprezenaci, a ta nebývá objektivní - to nasadíš svému psovi.... . Neudělala bych to. Už jen proto, že po těchto pomůckách sahají většinou ti, kteří nezvládli svého psa z důvodů nějakých chyb ve výchově nebo ti, kdo v tom vidí urychlovač, jak do psa pokud možno bezpracně nahustit co nejvíc povelů a podobně. Ani jeden z nich mi nepřipadá jako vhodný rádce pro někoho, kdo nemá zvládnuté přivolání. Pořád mi to vychází na větu mého učitele - kdo umí, ten to nepotřebuje, kdo neumí a potřebuje, nepatří mu to do ruky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrický obojek studie
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Desenský píše:
Při dnešní zaslepenosti lidí, kteří nevidí ani třebas agresi při práci se psy jistého slavného Mexičana a žerou ho, nechají si od tzv. "odborníků" hrubě sahat do psů a ještě za to platí, ... Tito lidé nemohou pochopit, že tiky, které má Dan, Sorbon atd., jsou způsobené elektrikou. Nakonec to budou okecávat vším možným a povede to jen k hádkám.
Když bych měl natočit extrémní případy, pak je otázkou, kdo z lidí si nechá natočit svého psa a veřejně tak přizná, že je hlupák, který si psa zničil elektrikou ...

Právě - lidi ty projevy nevidí, protože je nikdo nenaučil je vidět. Divák zcela oslněn Mexičanovým bělostným úsměvem už ani nemá šanci si všimnout, že pes jde do vrtule! Pokud by se na ně nikdo křečovitě neculil a sdělil jim, co ty které pohyby můžou znamenat, možná by si toho někdo i začal všímat.
Komplikace s "materiálem" i následnýma diskusema jsou jasné, taky už mě to napadlo... Až zas potkám toho Amíka s tím vycukaným chudákem labroušem, zkusím dát o tom řeč.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek studie
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub. 2012 15:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Dnes som venčila s kamoškou čo má na psoch elektriku koli žraniu fujtablov a 1x som si na to šáhla,majú do úplne napevno zaryté do krku aby cítili impulsy poriadne :Hangman: Nechtiac som za ten obojok zatiahla a ona mi hovorí-"nedělej to to je bolí" :evil: Pritom s tým narába tak,že pes niečo nájde,ona párkrát zařve fuj,pes na to kašle,ona šáhne do batohu pre ovládač a než dá impulz pes ide od toho preč.Komentár kamošky-voni vědí potvory že proto šáhnu a nechají to tak.Že keby to žrádlo bolo hodne lákavé,tak nepustia ani pri väčšom impulze.Ale psi kupodivu nie sú tou elektrikou nejako "postihnuté",nemajú tiky alebo tak,neboja sa.Ale fujtabli občas stihnú zožrať,čuby sú hodne rýchle a dneska ho...o prskli dokonca Adéle na čumák :toimonster:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek studie
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub. 2012 15:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
No, to je klasicka ukazka a argumentace pouziti, ze ktere se mi dela nevolno. Tady jeden kluk taky dlouho nic nerikal a pak se obratil nervne i proti panovi... ale to pry nebylo tim... [-X Naopak, tato meditacni pomucka ho jenom zklidnovala natolik, ze zacal utocit i na pidi psi. Mimochodem - darecek na krk dostal, aby nedelal blbeho a uznal, ze vi, co je to privolani. Protoze oni to vi, stejne jako vi, kdyz dostane ranu za co to bylo. Ze to bylo 2 min. predtim? Vzdyt on si to moc dobre pamatuje...atd. :Hangman:

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek studie
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub. 2012 15:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jasně protože se přeci tváří že něco provedl

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek studie
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub. 2012 16:03 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
budiž útěchou, že takový majitel psa by psa zprasil i v případě, že by žádný eo neexistoval... ale my s přítelem jsme na jednoho psa eo úspěšně rozmluvili.. a jelikož na své pánečky totálně pekl.. tak i přes doporučení eo na cvičáku, chodí se stopkou :sunny:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek studie
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub. 2012 18:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Lucía píše:
...takový majitel psa by psa zprasil i v případě, že by žádný eo neexistoval...

svata pravda, bohuzel... ale stejne se mi zda, ze u "rucni metody" ten pes alespon vi odkud to prislo :roll: ...nejdu polemizovat nakolik mu je to platne...

Lucía píše:
ale my s přítelem jsme na jednoho psa eo úspěšně rozmluvili.. ... chodí se stopkou :sunny:
kazdy jeden se pocita =D>

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek studie
PříspěvekNapsal: čtv 19. dub. 2012 19:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A já obojek několikrát použila, i na několika měsíční mláďátka :lol: to když nám ty potvory podlejzali ohradník (samozřejmě koně). Stačily dvě tři rány a je po problému. A nehrozí už zrzačení a další úrazy :rolleyes: to jen tak pro odlehčení

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek studie
PříspěvekNapsal: pon 05. lis. 2012 11:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Ahoj,

včera na cvičáku jsem po dlouhé době viděla pejska, 1 rok, kříženec labradora ( ale jiný než Rituška). Pejsek je totálně vybzíkaný ( nevím jak to jinak nazvat), nesedne, nelehne, na všechny psy i fenky skáče, jako by si chtěl hrát, ale hned vyjede. Majitelům kousl dceru. V půl roce jsem si ho hladila a snažil si hrát s Ritunkou, ale bylo to agresivnější a Rita se ho bála. Ale šlo ho ukočírovat. Teď se majitel chlubí tím, že má EO. Zmatené povely, obojek používají na přivolání, na vrčení - asi na všechno, co nejsou schopni ho naučit.
Musím na něj myslet a je mi ho moc líto, protože takovým způsobem z něj udělají psa, ketrý skončí zavřený doživotně v kotci, nebo až pokouše všechny, tak ho nechají utratit. Váží 35 kg, tak si myslím, že by ho silný chlap mohl normálně zvládnou, když já zvládnu Ritu, která má stejně.
Cvičitelka se psem pracovala normálně a pejsek ji poslouchal, ale oni to nezvládají.
Myslíte si, že má smysl jim doporučit Rudu na konzultaci a poté freečko? Pán mě asi pošle do háje, ale paní je hodná a snaží se. Moc bych chtěla tomu pejskovi pomoci, ale neumím fundovaně poradit. Taky tápu ve výchově, ale upřednostňuji důvěru, protože bez ní se psem nic neudělám.

Petra a Rita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek studie
PříspěvekNapsal: pon 05. lis. 2012 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Za pokus nic nedáš...

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek studie
PříspěvekNapsal: pon 05. lis. 2012 12:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Za zminku nic nedas. A taky bych jim to rekla stejne tak, jako jsi to sem napsala. Leckdo ani nevi, jak blby ten EO je, mozna se jim rozsviti #-o

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek studie
PříspěvekNapsal: pon 05. lis. 2012 14:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Ja jsem proti EO u jednoho psiho kamose dlouho bojovala a jednu dobu byla v znacne beznadeji...myslela jsem, ze jsem prohrala... ale ne-e, uz ho rok nenosi \:D/ (i kdyz blby napady diky tomu jeste ma). Urcite doporucuji se ozvat - diplomaticky - ukazat pozitivni priklady jak to jde a pokud nezabere rovnou panicek, tak urcite zkusit dalsiho ze smecky - treba tu pani (ja uspela take az u dalsich clanku...)
Kdysi jsem mela z EO jenom spatny pocit, ale ted uz mam jasnou zkusenost, ze tento zazrak agresi zpusobuje - je celkem jedno zda ze strachu anebo z nastvani. Proto, prosim, nevahej zda pesanovi pomoct, tim, ze se ozves :pray

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek studie
PříspěvekNapsal: pon 05. lis. 2012 15:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
guluu píše:
mam jasnou zkusenost, ze tento zazrak agresi zpusobuje

Podotykam, ze se neznam ze zadnym profi cvicitelem, ktery by to opravdu uzival dle navodu na jemne korekce jiz vycviceneho psa. Bohuzel vidam v okoli styl - koupim, nasadim, otestuji co pes na to... a dale uzivam tak, ze mackam dle toho, jak mne nas**l ...aneb ja ti ukazu, ty budes poslouchat...! Tj uzivaji to lide, kteri chteji rychle vysledky bez toho, aby psa pochopili a ztraceli s nim cas...a jinak tu "ovladatelnost" zaridit ani neumi. Problem je, ze tento vzorek tezce presvedcis k pouzivani stopovacky a pod. Pokud nebude jevit zajem, dodala bych duveru tomu druhemu clanku, ktery je ochoten se psem pracovat (pani?) a tomu *pip* bych radeji poridila jinou nezivou! vec pro zabavu.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek studie
PříspěvekNapsal: úte 06. lis. 2012 08:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
guluu píše:
Problem je, ze tento vzorek tezce presvedcis k pouzivani stopovacky a pod. Pokud nebude jevit zajem, dodala bych duveru tomu druhemu clanku, ktery je ochoten se psem pracovat (pani?) a tomu *pip* bych radeji poridila jinou nezivou! vec pro zabavu.


Díky za podporu. Už si v hlavě připravuji všechno, co o víkendu použiju. Nejdříve ale zkusím přesvědčit cvičitelku, aby mi pomohla. Přece jenom od zkušeného kynologa to lepší přijmou. Ale je fakt, že jim nic neřekla, jenom vzala na vědomí, že pes má na krku EO. Budu doufat, že je rozumná.

Petra a Rita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Nejvic tejranejch psu vidam pomoci hlasu - budeme tedy zakazovat verbalni projev vuci psum?

Vic to rozebirat nebudu.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 14:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Tchor píše:
Nejvic tejranejch psu vidam pomoci hlasu - budeme tedy zakazovat verbalni projev vuci psum?

Vic to rozebirat nebudu.


.. i tohle je Láďo problém jen toho, že lidé pracující se zvířaty v tomto konkrétním případě se psy neví co dělají a nerozumí potřebám toho zvířete.
Nemám až tak velký problém s tím, pokud bude využívat tyto pomůcky URNA, nebo jiné speciální složky, protože prostě chtějí mít takového psa a bude s tím pracovat člověk který přesně ví co takové pomůcky způsobují a jak nejmíň eliminovat škody a stavy, které způsobují, ale mám problém s tím, že si to může koupit každý jako housku v krámě a používat naprosto nevhodně.
Ano, jistě je to podobné jako s tím hlasem, ten hlas může způsobovat velmi podobný efekt, pokud k tomu přidáš i nějaký ten postoj a nebo "kontakt" a uděláš to v nevhodnou dobu nebo v nevhodné situaci. Pokud si k tomuhle, ale přidáš ještě ten stahovák a nebo EO, pak je to "vražedná" kombinace a věřím tomu, že lidé kteří na své psy řvou, mají na konci vodítka i ten stahovák a nebo EO protože už je nebaví řvát.
Nebo elektronické ohradníky .. to jsme úplně někde jinde než u řvaní, to už je o zbavování se zodpovědnosti a je to opravdu nebezpečné...
Je mi jasné, že kámen úrazu je v osvětě, jak tady už několikrát padlo, ale pokud je osvěta za používání takových pomůcek silnější než ta za jejich nepoužívání, pak je to špatně a na tom se myslím shodneme ...

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 15:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Myslim ze se shodneme na tom, ze jakekoli spatne pouziti jakekoli pomucky je spatne. mne jen vadi, ze se tu apriory pouziti nekterych pomucek zatracuje jako vzdy spatne. Coz neni pravda - kazda pomucka se da pouzit dobre i spatne. to, ze se vetsinou pouziva spatne, neni chyba te pomucky.

V extremnim pripade povazuju v nekterych pripadech nepouziti podobne pomucky za tyrani psa. (v pripade ze clovek tu pomucku pouzit umi)

Je pravda, ze clovek, ktery podobne pomucky pouzit umi, je vetsinou u sveho psa nepotrebuje. Problem je, ze ti ostatni ty psy stejne "zrusi" jakymakoli jinyma pomuckama - vcetne toho hlasu.

PS: uz jsem jednou mel elektriku doma pujcenou - lezela asi tri mesice na skrini a nakonec jsem ji nepouzil - slo to vyresit bez ni, ale velmi vazne jsem uvazoval o tom, ze bych ji pouzil pro zjednoduseni a urychleni reseni.

PPS: dal uz to fakt rozvadet nebudu - tady to fakt nepatri. Jen bych prosil mene dogmaticky nahled nekterych diskutujicich.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 16:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
No a o tom to je, šlo to vyřešit jinak, přemýšlel jsi o tom a přišel jsi na to. Jenže spousta lidí používá místo mozku tlačítko a pak to podle toho vypadá. Když bratři Slováci chtějí zakazovat psy podle pár desítek kousnutí, proč tady u nás výrazně neomezit používání pomůcky, kterou lidé zničili nebo pokazili stovky psů? I ty jsi napsal, že ten, kdo umí, to nepotřebuje.... souhlasím. A tvrdím, že těm ostatním to nepatří do ruky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 16:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
No, tak tyrani hlasem jsem vcera videla neuveritelne - na cubu pitta rvalo cca 8 lete devcatko takovym zpusobem, ze jsem to jeste nezazila - asi ji doma uci, ze na psa musi byt durazna :(
Nicmene bych hodne nerada videla, kdyby takova jeste dostala do ruky "vysilacku" - to uz je taky venku videt.

Tchor - verim, ze Tebe se stejne pripadny zakaz/omezeni tykat nebude. Smekam pred lidma, co mysli nez pouzivaji, ale toto ma byt proti tomu zbytku. Treba ja si zcela vazne myslim, ze pistol (ano, pisu to slovo prestoze cekam, ze toto srovnani nebude nekomu po chuti) je take dobra pomucka pro sebeobranu, ale prodavej to kde komu bez dozoru. Navic ta reklama na elektriku v honbe za ziskem jiz prekrocila jistou mez viz.: "chcete sveho psa rychle a lehce naucit, sedni, lehni, nezebrat u stolu..."

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 16:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Láďo, tak jak? Povolení používat EO jen těm, kteří dokázali dovést psa ke zkoušce (podle kteréhokoli řádu, klidně agi) 3. stupně bez EO (či ostnáče, struny ...)? A tento člověk by mohl i vyučovat používání těchto pomůcek jiné, ale ti by tuto pomůcku směli používat jen za přítomnosti instruktora? Instruktor by tyto pomůcky pujčoval a měl zamčené ve skřínce (jako výše zmíněnou pistoli :lol: ).

Nebo by bylo jednodušší a asi reálnější zakázat prodej na území ČR. Jasně, existuje internet, ale musel by se objednávat ze zahraničí. A to už je přeci jen složitější a díky lenosti do toho ne každý pujde :-k :dontknow:

Ale fakt, jak to udělat, protože si myslím, že celozákaz EO neprojde - jsem pesimista obecně, ne jen v tomto :oops:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 17:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
1. v pripade zakazu dle meho nemuze jit pouze o zakaz prodeje, ale take o pouzivani - tj nikdo si to nebude delat doma, kupovat na trznicich a stejne tak s tim nesmi chodit po ulici, v lese... kdekoliv (s vyjimkou bodu 2)

2. ti, co maji odbornou zpusobilost - nemyslim, ze je to problem specifikovat - at si o takovou vyjimku uzivani zazadaji, kdyz maji zajem (uredniku mame porad dostatek) a koupi klidne v zahranici (tech par kusu narodni hospodarstvi neovlivni) ...a nevidim ani problem v tom, ze to zaregistruji ke svemu jmenu/licenci...

3. uz jenom fakt, ze to bude misto propagovane pomucky najednou pomucka nezadouci, bude mit dle meho velmi pozitivni vliv na dalsi sireni a pouzivani mezi "neodbornou" verejnosti - a o to tady jde


Prusvih je v tom, ze kseftu se to libi - je z toho velky zisk. Doporucuji to bezne i vycvikari nebo-li spise "vycvikari". Vadi mne zejmena to, ze tomu lidi vyslovne naleti (vidim v tom klamavou reklamu), protoze ne kazdy ma cas a chut to pitvat a spolehnou se na doporuceni...a kruh se uzavira, uz jsme zase u osvety. I prave k tomuto, krome cile samotneho, ma tato petice slouzit.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 17:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Muj nazor je cele tohle neni o zakazech, ale o celem pristupu k souziti s domacimi zviraty. Kdy je potreba "bojovat proti extremum na obou stranach, Tedy proti prehnanemu "milovnictvi" i proti "lopatizmu". Myslim si ze je mnoho mnohem dulezitejsich veci k reseni a to i kolem tech psu nez vycvikovy pomucky.

Znam dost lidi kterym EO docela hodne pomohl a psi jsou v pohode, znam psi ktery byly EO totalne odpraveny, ale je otazka jestli by je ti lide neodpravily i bez EO. Znam plno psu ktery jsou cvicetny tzv pozitivni metodou a psi jsou uslapnuty, bez "stavy" a plny nervozity, znam plno psu cviceny pomerne tvrdym kontrastem a jsou vpohode a nadseny ze spoluprace s psovodem (mezi ty posledni pocitam i ty svoje)

Jak by jste si ty zkousky a potvrzeni predstavovali? Kdo by o vydani a nevydani rozhodoval? Vzdyt prave mezi dlouholetými vycvikari je mnoho lidi kterejm by tyhle pomucky do rukou patrit nemnely, na druhou stranu je plno lidi kteri ty pomucky dokazou pouzit diky vrozenemu citu dobre v podstate i u prvniho psa.

Proste je mnoho veci ke kterejm by bylo potreba prihlednout a "urednik" rozhodne nema kvalifikaci tyhle veci posuzovat.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Tchor píše:
Jak by jste si ty zkousky a potvrzeni predstavovali? Kdo by o vydani a nevydani rozhodoval? Vzdyt prave mezi dlouholetými vycvikari je mnoho lidi kterejm by tyhle pomucky do rukou patrit nemnely, na druhou stranu je plno lidi kteri ty pomucky dokazou pouzit diky vrozenemu citu dobre v podstate i u prvniho psa.

jakékoli povolování a tahání úředníků do takového procesu je jako hnojivo pro korupci a jiné neduhy této společnosti .. to si tu nemusíme vykládat a nebo se na tyhle myšlenky "přivádět".
Podle mého tu není organizace, která by byla schopná tohle zabezpečit .. proto si myslím, že pokud je možné psa dovést do požadovaného stavu (tím myslím výchova a výcvik) bez EO a jiných pomůcek o kterých se tu bavíme, pak EO a "jíné" pomůcky nejsou třeba.
Je to o tom jak schopný nebo neschopný je výcvikář ve smyslu práce se psem a jeho majitelem (umět vysvětlit a objasnit jak se psem pracovat) ... a to samo už je mimo jiné i osvěta. Pokud tyhle pomůcky nebudou běžně dostupné, vytřídí se snad i zrno od plev mezi výcvikáři a doporučování takových nesmyslů nebude možné. Druhá záležitost jsou lidi, kteří "cvičák nepotřebují" protože to zvládnou doma, protože Franta říkal že mu mám dát ránu EO a on bude jak beránek. Co asi tak Franta doporučí když EO nebude na trhu, nebo bude velmi těžce dostupný...
Problematického páníčka tím pádem ani psa to neřeší ... a ano, je možné že takový člobrd toho psa bude kopat a řvát na něj tak, že ho dostane do stavu podobnému jako po EO, ale to už je přímé "osobní týrání" podle toho jak ho známe (i když tohle je taky diskutabilní) Nicméně propagace takových pomůcek jako zcela super funkčních a bezpečných je lživá a nikdo to neřeší..

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 18:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Tchor píše:
Myslim si ze je mnoho mnohem dulezitejsich veci k reseni a to i kolem tech psu nez vycvikovy pomucky.

Co konkretne?

Nerikam, ze nerozumim tvemu uhlu pohledu. Stejne bych si prala, aby to cele bylo vedeno jinak... aby treba na cvicaku nedostavali hned stenata stahovaky a ostnate obojky, ale prave, aby to bylo misto, kde psa pochopim a naucim se s nim pracovat i v pripade, ze to nemam vrozene.
Nicmene takto vetsinou realita nevypada. Jak jsem jiz psala, ja osobne neznam profi uzivatele a proto ani priklady, kdy to bez EO neslo. Znam pripady z ulice a ty mne porad jenom utvrzuji v tom, ze je neco spatne. Vim, ze kdyby to nebylo bezne dostupne, tak by se min. tem par psum co znam zilo lepe.
Jsem presvedcena o tom, ze zpusob pouzivani - napr. to, ze pes si ma na tu vec nejdriv zvyknout a nosit ji jenom jako atrapu - je velmi podcenovan a proto je potreba stanovit pravidla. Neco jako u ridicaku.

Do profi vycviku vubec nevidim/popravde mne nezajima, ale kdyz s tim delas, mohl bys mit navrh treba i ty(?) Kdyz musi kamaradovi schvalovat ministerstvi dovoz sokola do zeme, tak snad jde schvalit i nejakou blbou krabicku.
Dale mne ted napada - co takovy rybarsky listek? Maji snad take nejake zkousky a pak prukaz... proste v tom nevidim problem.

Citace:
Vzdyt prave mezi dlouholeymi vycvikari je mnoho lidi kterejm by tyhle pomucky do rukou patrit nemnely

No dobra, ale kolik je takovych vycvikaru a kolik je lidi, co to koupi psovi jenom tak?

--- sloučení příspěvků - Gungan ---

Jardo souhlas - predchozi prispevky jsem psala na hrane nutneho zla, to co popisujes ty, povazuji za ideal. Specialni vycvikove jednotky si stejne vyjimku udelaji, kdyz bude potreba.

Citace:
Nicméně propagace takových pomůcek jako zcela super funkčních a bezpečných je lživá a nikdo to neřeší..

Svata pravda. Skutecny prospech maji pouze vyrobci a prodejci.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 18:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No ono asi kdyby se vyřešil "řidičák na psa" tak se nemusí řešit takovéto věci :? je to vážně těžký. I když od EO a pod mi přijde, že se obecně ustupuje, tak si Češi zase najdou něco jiného, co znužijí. Viz výše zmiňovaná pozitivní motivace (vím, jak něco podobného dopadlo u koní a přesně ty stejné prvky vidím i u psů).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 19:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
guluu píše:
Co konkretne?




treba prave plosny registr psu s povinejma prepisama majitelu - aby konecne zmizely "anonimni" psi bez zodpovednosi za ne. Do registru zapis jiz stenat u chovatele a bez zaregistrovani nemoznost legalniho prodeje + pokuty za neregistrovaneho psa. Zavedeni zodpovednosti chovatele za sve odchovy - tedy povinnost postarat se o psa z vlastniho chovu po te co pes prijde o majitele atd. Vsadim se ze podobny registr by byl jevnejsi nez soucasnej system utulku.

Ale mnoho dalsiho.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 07. lis. 2012 19:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Tchor - No minimalne ta prvni cast by klidne mohla byt pripojena k petici o mnozirnach - jako navrh reseni :?: Na toto by mohli slyset i urednici, kterym je samotne tyrani v mnozirnach jedno, protoze to sebou nese vic vybranych dani, poplatku a pod. Nemluve o efektu samotnem.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: čtv 08. lis. 2012 11:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Tchor - 100% souhlas

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: pát 09. lis. 2012 21:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Indi se nema k cinu, tak to sem vkladam za ni z jineho tematu. Toto je presne ukazka toho, s cim se setkavam ja a proc mne tato elektronika dela starosti.

Indiánka píše:
...jedna pani sa pýtala na fb čo robiť so psom ktorý doma vyje keď je sám doma,že je sama na všetko a nemá na psa čas.Pani je v robote od 8-13.Jedna ženská jej radí:
Jj taky žasnu, že právě ti rozumní a znalí... tu hrotí jaká je to tryzna psa okřiknout, přerušit nežádoucí chování, nebo dokonce i nasadit protištěk v situaci kdy ženě s dítětem hrozí vystěhování na ulici.. Ano, pozitivně, trpělivě, systematicky.. ale lze toto za všech okolností? Ono se to pindá, a odsuzuje, pokud nejste zahnaní do kouta a nejste svérázně konkfrontování s realitou!
Simona se tu ptá na to co trápí nejednoho majitele chlupáče.. Za mne ANO - obojek proti štěkání by v tomto případě mohl pomoci. Moji přátelé mají výbornou zkušennost se značkou D...T..., kdy přístroj reaguje na vibraci hlasivek psa, nikoliv na zvuk štěkotu, nebo čehokoliv jiného v okolí. Intenzitu korekce obojku snese bez dalšího i menší dítko, takže blábolení o týrání zvířat, je skutečná demagogie! A majitelka psa?

A majitelka psa?
Jééévy jste zlatá, to by bylo báječné jen půjčit a vyzkoušet Děkuji za příspěvek. Zkusím vše copujde, jen sjem se bála obojku, a ani nevím kde ho koupit, na aukru je jen jeden druh, který nevypadá že by byl dobrý. Poradíte mi prosím kde ho koupit?

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: sob 10. lis. 2012 00:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Tak já to sem taky hodim. Je to ze stránek prodávající EO, výcvikáři a "odborníci" radí, vlastně bez EO se nezvládne nic. Přivolání, stopy, obrany, jakákoliv poslušnost......
Citace o přivolání a skvělym výcviku s EO:
"Mnozí kynologové doporučují nácvik přivolání provádět na dlouhé šňůře. Samozřejmě, že lze přivolání naučit na dlouhé šňůře, ale… Aby tento způsob měl požadovaný efekt, pak lze šňůru použít vlastně jen jednou! To znamená, že po vydání povelu na přivolání (oslovení jménem psa nebo povelem "Ke mně" apod.) se musí okamžitě trhnout šňůrou tak velkou silou, aby to pro psa bylo velmi nepříjemné. Pes musí po našem trhnutí doslova letět vzduchem. Pokud jste příliš útlocitní nebo nemáte dostatek síly, pak tato metoda není pro vás vhodná. Při druhém či třetím použití dlouhé šňůry pes okamžitě pozná, kdy je uvázaný na té šňůře a kdy je na volno. Rychle pozná, že uvolněním ze šňůry padla poslední překážka k tomu, aby si mohl volně běhat a dělat si co chce apod. V takovýchto situacích je elektronický obojek nenahraditelnou pomůckou a v podstatě jediným racionálním řešením."

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: sob 10. lis. 2012 05:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
No, tak když ti chytráci ani nevědí, jak se dělá se stopovačkou, .... to jsou kecy, to snad ani není možné. Jak říkala moje kamarádka, když má někdo v rukách nas..o, pomocí EO získá leda tak smažené h...o.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: sob 10. lis. 2012 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
guluu píše:
Indi se nema k cinu, tak to sem vkladam za ni z jineho tematu. Toto je presne ukazka toho, s cim se setkavam ja a proc mne tato elektronika dela starosti.


Prepaaač,vždy mi do toho niečo skočilo a vyšumelo mi to :prayer: Teraz som sa chcela do toho dať 8-[ Díky :-)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: sob 10. lis. 2012 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
No, mně z té diskuse tam vyplývá jen to, že kdo nepoužívá EO, nejde s dobou a normální jsou jen ti, kdo ho používají. Nejlepší jsou argumenty typu - rok jsem měl psa na stopovačce a nic a už ho mám rok na EO a můžu ho pustit, nikoho nezajímá, že pes to přivolání stále nemá. Nějak mi jejich argumenty nesedí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: sob 10. lis. 2012 17:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Essi píše:
No, mně z té diskuse tam vyplývá jen to, že kdo nepoužívá EO, nejde s dobou a normální jsou jen ti, kdo ho používají. Nejlepší jsou argumenty typu - rok jsem měl psa na stopovačce a nic a už ho mám rok na EO a můžu ho pustit, nikoho nezajímá, že pes to přivolání stále nemá. Nějak mi jejich argumenty nesedí.

Ja mám z tých ludí pocit že keď to vieme so psami bez EO a protištekáku,sme hodné len výsmechu a hneď spadáme do kategórie vševediacich a je nás treba ukameňovať.Stále omielajú dokola že máme len svoju pravdu a neberieme iné názory,keď som napísala že ich myslenie chápem a či chápu aj oni mňa nejak som sa odpovede nedočkala :dontknow:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: ned 11. lis. 2012 22:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tchor píše:
Nejvic tejranejch psu vidam pomoci hlasu - budeme tedy zakazovat verbalni projev vuci psum?
=D>

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2013 22:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub. 2010 11:02
Příspěvky: 144
Bydliště: Praha
Jen příhoda ze dneška z Francie, abyste si nemysleli, jak je to v Čechách s EO pošahaný a všechno na houby. Sháněl jsem obojek a stopovačku, tak se ptám, kde je tu sedlářství - prej že tam a tam, hypermarket s věcma pro sport a pro chov psů a koní, tak tam co jen budu potřebovat. Tak jo.

První obchod - mají pár pytlů granulí, tři reflexní obojky a velkou vytrínu - plnou elektrických obojků.

Obrázek

Druhý obchod, speciálně pro zvířata. Obojky pro psy? Jasně, tamhle tou uličkou rovně a obojky jsou hned vedle štěňat. A opravdu ano, poutače, vitríny, v nich pravá francouzská štěňátka, hnedle k odebrání, bílá a nadýchaná. Podle cedule tu některá visí dvacet dní, některá druhý týden.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2013 22:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
:dozdi: :cry:

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2013 22:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Naše štěňátka by jim tu vitrínku asi zbořila, když si vzpomenu, jak se jim nelíbilo v kotci, když jsem je tam musela někdy odložit...

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!