Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:30
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Opravdu to funguje :)
PříspěvekNapsal: stř 22. úno. 2012 19:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. led. 2012 20:50
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Možná sem příspěvek tak trochu nepatří, ale chtěla bych dodat odvahy všem, kteří jsou bezradní ze psa ničitele.

Moje fenka se celé čtyři roky chovala hrozně, má na krku dva totálně zničené kvartýry, po té se mnou musela chodit do práce, protože si při ničení dost ublížila (vysklila okno a pořezala si tlapky až po kolena) jenže jsem v práci nové, kde ji mít nesmím.

Od té doby s ní pracuju podle rad Rudy a používám doporučované metody, že si hraji s něčím s čím chci, aby si ona hrála ve chvíli kdy nejsem doma, jsme naprosto v pohodě a není žádný důvod k tomu na sebe být nepříjemné. Práce s ní mě začla opět bavit a baví nás obě. Moc děkuju a doporučuju nevzdávat se.

_________________
Iva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 13. bře. 2012 17:26 
Offline

Registrován: stř 14. črc. 2010 09:06
Příspěvky: 32
Bydliště: Brno
Chci se jenom zeptat - může mít hárání vliv na separačku? Mám doma vykastrovaného psa + fenu, která už týden hárá. Do teď byli doma vcelku v pohodě - občas se zvukově projevili, ale jinak naprostý klid (fena teda dřív měla problémy se separačkou, ale před pořízením psa před 3/4 rokem už byla několik měsíců naprosto v pohodě).
Ale to, co sem poslední 3 dny našel doma mě dost překvapilo a když sem je dneska natáčel, tak sem byl v šoku z toho, co tady fena vyvádí. Nejenom, že ječí celou dobu, jak kdyby ji někdo týral, ale zničila tolik věcí, co už dlouho ne - skříň, dveře, zeď, květináč, knížky... Tak doufám, že se to po hárání vrátí do normálnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 13. bře. 2012 23:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Samozřejmě, že na nesamostatnost může mít hárání vliv. Zvlášť, pokud je to její první/druhý hárání. A jste si jistí, že to nedělá ten pes?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 13. bře. 2012 23:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Koja píše:
... když sem je dneska natáčel, tak sem byl v šoku z toho, co tady fena vyvádí.


vypadá to, že si je jistý

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 07:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Problém s nesamostatností tu řešíš od srpna 2010 a evidentně jsi ho nedořešil. Hárání má jednu výhodu nebo nevýhodu, co se týče chování, záleží z jakého úhlu pohledu se na to člověk dívá. Fenka se projevuje tak, jak myslí a jak řadí priority, protože jí hormony příliš neumožňují cokoli předstírat.
Jestliže se takto zacyklila a jsi zpátky na začátku, pak bude nezbytné se nesamostatnosti opravdu plně věnovat, což můžeme řešit i na Vlčárech (telefon znáš). Separačkou bych to nenazýval, jelikož tohle chování má blíž k rozmazlenosti a umíněnosti než k úzkosti jako takové, zvláště když je tam s druhým psem. Takhle to nazývají jen amíci na National Geographic a jedna paní z Brna, aby to znělo odborně a mohla na to předepisovat prášky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 08:09 
Offline

Registrován: stř 14. črc. 2010 09:06
Příspěvky: 32
Bydliště: Brno
Pes je celou dobu v klidu, akorát se párkrát přidal k tomu jejímu vytí, ale nic neničil. Oba dva mají cca 2.5 roku, takže už je to její 3. hárání a proto mě to tak překvapilo, naposled to proběhlo úplně v klidu.
Vím, právěže sem to řešil hrozně dlouho, až se mi konečně povedlo dosáhnout toho, že byl doma klid a po návratu sem nenašel nic zničeného. Takhle jí to vydrželo cca 3-4 měsíce samotné a 8 měsíců, když jsou dva, tak sem si už myslel, že je to za námi. Asi si budu vážně muset v nejbližších týdnech udělat čas a přijet... díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 09:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
guluu píše:
Koja píše:
... když sem je dneska natáčel, tak sem byl v šoku z toho, co tady fena vyvádí.


vypadá to, že si je jistý

To jsme přehlídla, omlouvám se. Dokonce jsem si příspěvek ted četla 3x, abych našla zmińovanou větu :Hangman:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 08. lis. 2012 17:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 29. dub. 2012 19:15
Příspěvky: 4
Bydliště: Sudoměřice nad Moravou
Potřebuju poradit neboť nevím proč mi fena začala ničit boudu. Začnu od začátku. Fena je NO a má 10 měsíců. Boudu začala okusovat když jí bylo asi 6 nebo 7 měsíců. Začalo to malýma třískama(bouda je obložená palubkama) a došlo to až do fáze, že vyrve celou palubku a ještě jako bonus vydrápe polystyren který je pod tím. Když byla menší, tak nebyl problém boudy si nevšímala. V kotci je po dobu když nikdo není doma. Vedle v kotci je náš první pes(s tím nebyli žádné problémy a ani nejsou). Je sama od šesti ráno, kdy ji půl hodiny venčím než odjedu do školy a nejdříve se vracím o půl třetí( pokud dojedu později, půstí ji někdo z rodiny). Hračky nějaké má ale těch si samozřejmě nevšimne. Jelikož měla od mala ráda vše dřevěné, tak měla v kotci kus dřeva a papírový válec. Ten taky ráda nosila. Žádné balonky neměla ani nemá. Při odchodu se neloučím a když přijdu, tak žádné přehnané vítání taky nedělám( řeknu "ahoj jak si se měla" pohladím a nic víc žádné ňuhňání a šišlání). Procházky každý den jsou samozřejmostí a cvičíme poslušnost, stopy a hrajeme si s balonkama, takže nevím zda je to přebytek energie a málo času věnovaného zábavě nebo je to nesamostatnost. Za boudu jsem ji seřvala jednou a vím, že to byla chyba, protože mi už ujely nervy(bylo to když poprvé vyrvala celou palubku, předtím jsem ji za ty třísky nijak netrestala, když nevím kdy to spáchala nebo když jsem ji při tom nenachytala).

Budu ráda za radu, pokárání mne a vysvětlení kde jsem udělala chybu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 12. lis. 2012 21:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tipuju na nudu (jako ve většině případů), zkus jí utahat tak, že bude ráda, že má klid a může spát (jeď třeba na víkend na Vlčáry a v pondělí se ukáže :wink: )

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 12. lis. 2012 21:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Jestli mohu přidat poznámku, tak k té nudě to může být ještě zlozvyk.
Mi se osvědčilo místa, která neměl pes okusovat postříkat citronkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 12. lis. 2012 23:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zlozvyk vzniká väčšinou z psychickej nerovnováhy,ktorá môže mať rôzne dôvody. Citronka teda rieši len prejav problému, nie dôvod.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2012 06:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
A neřeší nic v případě, že to psovi chutná (jako to mu mýmu).

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2012 09:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zuzka M píše:
A neřeší nic v případě, že to psovi chutná (jako to mu mýmu).

To je jedna podstatná věc a za druhé, je to kyselina velice agresivní na veškeré kovy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2012 15:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Desenský píše:
Zuzka M píše:
A neřeší nic v případě, že to psovi chutná (jako to mu mýmu).

To je jedna podstatná věc a za druhé, je to kyselina velice agresivní na veškeré kovy.


jj případ od případu :prayer: mi to zachránilo na chodbě dřevěný věšák na kabáty :wink:
a zlozvyk samozřejmě citronkou nevyřešíme.....myslela jsem jen berličku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Cane corso - likvidátor
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 08:47 
Offline

Registrován: úte 19. úno. 2013 12:58
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. Mám skoro 4 roky starého psa - cane corso a je horor nechat jej doma samotného. Od mala vše ničí a žere! Psa jsme nechávali volně po bytě - ale sežral kus boty a oškrábal kus stěny. Doma jsme měli něco jako velkou komoru, tak jsme místo dveří nechali udělat mříž a na zdi přibili desky, ať je neškrábe. Během naší nepřítomnosti ty desky ze zdi vyrval a hřebíky sežral,takže musel na operaci. To mu byl rok. Pak jsme se přestěhovali( v jeho třech letech) a začali jsme ho zase nechávat volně. Asi měsíc byl klid a pak zase oškrábal zeď.Koupili jsme si velkou klec a tam ho museli nechávat, když jsme byli v práci. Pak v noci sežral kus deky, co měl na pelíšku a musel na operaci kvůli ucpání střev. Takže jsme v bytě jednu místnost ( asi o velikosti běžného kotce) předělali na psí. Na stěnách jsou palubky- navrtané a na zemi plovoučka, místo dveří mříž.Toto jsme udělali po té druhé operaci a od té doby má límec - nemá možnost nic sežrat. Měl i náhubek, ale z něj měl časem čumák do krve odřený i přes měkkou výztuž. Jenomže z límce mu olezly po čase pysky zespod. Teď je sám doma ve své místnosti, má tam míč z tvrdé gumy a v něm plno pamlsků,ať se zabaví,ale trne ve mě, ať se mu zase něco nestane. Pelech jsem mu tam nechala, ať neleží jen na plovoučkách,ale mám strach,ať se do něj nepustí. Žádná hračka není dost tvrdá, aby mu vydržela to jeho kousání, větve mu dát nemůžu - žere je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cane corso - likvidátor
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
to mi připadá jako by se nééeeeeskutečně nudil a baví se tím že "ničí" věci kolem sebe. V tomto tématu je toho stran řešení popsáno hodně ... hlavně se tu nejčastěji použivá výraz "UTAVIT", "UTAVIT", "UTAVIT" .. až "do mrtva" (= unavit :wink: )
... píšeš že když jste sepřestěhovali byl chvilku klid ..jasně, měl přece jinou "zábavu" .. študoval nové bydliště, pachy, zvuky, prostor .. pak už zase "nůďo" tak šup do starých kolejí.
Nezmiňuješ jak často a jak dlouho venčíte a případně jestli s ním někdo nějak něco cvičí.. (ty - partner)

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cane corso - likvidátor
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 12:23 
Offline

Registrován: úte 19. úno. 2013 12:58
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Ono problému je víc, psa jsem měla s bývalým přítelem a ten mi kazil veškerou snahu o výchovu, snažil se neposlušnost řešit silou, takže jsem ho pustila k vodě. Se psem jsem chodila na cvičák a docela dlouho, ale snaha marná. Nemá rád jiné psy a je paličatý. Třeba přivolání - doma jo, na zahradě jo, venku jen se stopovačkou, protože neposlechne, takže přivolání nemáme. Nemůžu ho proto pustit z vodítka mimo zahradu, kde jsme jen o víkendech. Do práce dojíždím a vstávám hodně brzo, takže ráno mám na venčení cca 15min - hodně málo. Opravdu je nevyběhaný, ale s ním je to těžko - i o víkendech je téměř nezničitelný a navíc je to porcelánový pes - co chvíli při dovádění venku zakvičí a kulhá,když k němu dojdu a podívám se, co je, tak zjistím, že nic a on v poho kráčí dál..nebo si narve drápek apod,člověk až má strach s ním nějak blbnout, minulý měsíc mu fiklo v zádech, dva dny skoro nechodil,vet říkal, že si asi skřípl nerv. Takže blbnout s ním můžu jen odpoledne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 12:58 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Soňo - já mám BC, a ona spí jak tuhá, protože prostě ví, že musí spát, než přijdou páníci, že bude nějaká akce. Nejčastěji tvrdě spí, pokud balíme kšíry a jedem do kamsi. ten pes, pokud bude nasvalený, přestane téměř okamžitě být z porcelánu.
Tzn - ráno venči, jak venčíš, ale bordel bude dál.. přidej 10-15min ostrým klusem, bordelu ubude, odpoledne si oblíkni běhací boty a jdi běhat tak, že uvidíš, že jak pes dorazí domů, padne a spí a spí a spí, žes venčila dobře. Pokud ten pes po vycházce nepadne za vlast - bylo to nekvalitní venčení. To, že tam je či bylo špatně víc věcí, je jiná věc, PRIMO se ten pes fakt NUDÍ a ničení už má zlozvykovatělý. běhejte u kola, nauč ho ovladatelnosti u běžek - může tě tahat, až se to naučíte a garantuju ti, že bude pěkně spinkat. uč ho válet sudy, točit se, panáčkovat, plazit, ať přemýšlí.. bohužel, pořádný blbnutí se psem nefunguje jen o víkendu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 20. úno. 2013 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
no tak jsi si odpověděla sama a více méně potvrdila to, co je u takového chování příčina .. pes se "nudí". Jestli s tím chceš něco dělat, začni mu věnovat víc času. Není to jen o tom unavit tělo, ale i hlavu a to se tu taky dočteš několikrát.
Co se jeho choulostivosti týká, pak tam vidím, že s tebou pes solidně "cvičí" - citlivka co si pískne a panička přicupitá pofoukat bebí :rolleyes: .. no a taky to že mu tu loupe a tady křupne, je možná i tím, že nemá pohyb a tudíž se "neumí" hýbat a dávkovat si výdaje energie. Pokud budeš sedět rok na zadku v kanclu a pak půjdeš hrát na hodinu v plném nasazení volejbal, tak pravděpodobně druhý den ráno nevstaneš z postele :wink:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 21. úno. 2013 08:02 
Offline

Registrován: úte 19. úno. 2013 12:58
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Jak jej ale mám naučit se hýbat,ať se dřív nezmrzačí? Já teda budu vstávat ještě o něco dřív,ať je venku déle. Akorát s tím běháním je to bojové, on u toho po chvíli začne chňapat po vodítku a divočit nebo mi běhat do cesty. I když hned řeknu fuj a zastavím, tak to pak po chvíli dělá zase a poskakuje u toho jak koza. A u kola si s ním netroufám, to by mě asi zabil. Co chvíli něco zavětří a má tendenci měnit směr. Jinak právě nasvalený je, zdá se mi. Hlavně zadní nohy má samej sval. Včera jsme byli venku 2h, šli jsme 8 km, do toho jsme s ním blbli na poli(na stopovačce) a cvičili. Když jsme přišli domů, tak asi 45min spal a pak zase přiletěl s balonkem - nezmar. Ráno jsme blbli ve sněhu (kopala jsme mu ho a on lítal ze strany na stranu a funěl jak lokomotiva
A ještě, jak mám napravit,co jsem pokazila? Začít s výcvikem úplně od začátku jako u štěněte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2013 09:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Soňa píše:
... I když hned řeknu fuj a zastavím, tak to pak po chvíli dělá zase...
Klidně mu povídejte vtipy, bude to mít stejný efekt jako nějaké "fuj". Své psy učím, co mají dělat. To, že něco dělat nemají poznají podle tónu a gest při vyslovení příkazu a následné mechanické nápovědě.
Jestli psu nestačí dvě hodiny aktivit, pak to znamená, že to není žádný flegmatický povaleč, ale docela aktivní pes, který se po dvou hodinách teprve rozehřeje a pak očekává skutečné aktivity.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2013 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
soňa svého 8mi měsíčního lumpa utahán na pul dne jen hodinou na cvičáku pul hodinou házení míčku a hodinou cestováním po praze :-) případně hodinovým řáděním s jinýma psama
myslím že rpo vašeho psa je 2h a 8km fakt málo obvzláště když to má jen občas

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2013 12:42 
Offline

Registrován: úte 19. úno. 2013 12:58
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Desenský píše:
Soňa píše:
... I když hned řeknu fuj a zastavím, tak to pak po chvíli dělá zase...
[color=#800000]Klidně mu povídejte vtipy, bude to mít stejný efekt jako nějaké "fuj".

Tak samozřejmě, že to řeknu důrazně, a vodítko z tlamy vytáhnu. Pokud víte o jiném způsobu, kterým to pochopí, budu za něj vděčná.
Chápu, že je aktivní a klidně mu toho času věnuju víc, proto jsem tu psala a taky po radách ostatních, jsem se mu začala věnovat mnohem víc, ale jsem pracující člověk a nemůžu se psem lítat venku 5h. Navíc mám od prosince jinou práci a doma jsem kolem 16h nebo 16:30h, takže mu nemůžu věnovat celý den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pát 22. úno. 2013 12:48 
Offline

Registrován: úte 19. úno. 2013 12:58
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Pesan měl být původně na zahradu, kde by mohl běhat,ale domek nevyšel a musí být v bytě. Opravdu bych mu ráda věnovala co nejvíce času, ale nejde to vždy. Rozhodla jsem se změnit přístup a věnovat mu mnohem víc času,ale opravdu s ním nemůžu denně lítat 3h po práci. Bohužel mám i jiné věci na práci a tak v pracovním týdnu nemůžu všech 5 dní trávit 3h venku, i když bych ráda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: ned 24. úno. 2013 22:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Soňa píše:
...Navíc mám od prosince jinou práci a doma jsem kolem 16h nebo 16:30h, takže mu nemůžu věnovat celý den.

No to asi nikdo, přesto spousta lidí svého psa dostatečně vyvenčit zvládne. Pokud nemáš čas (nebo fyzičku) na fyzické utavení, zkus psychické. Já na tom taky nejsem bůhvíjak, takže volím tu druhou možnost. A funguje.
Soňa píše:
Pesan měl být původně na zahradu, kde by mohl běhat,ale domek nevyšel a musí být v bytě...
Věřte, že na zahradě by se nudil úplně stejně, a co všechno by prováděl, ani nechci domyslet.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2013 10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Soňo, to že pes má viditelné svaly, ještě neznamená, že je správně nasvalený a že se umí hýbat. Ty nejdůležitější (i u lidí), hluboké svaly, nejsou normálně vůbec vidět a přesto hrajou důležitou roli. Chce to pravidelný plynulý pohyb, co třeba zkusit tahání na postroji? Určitě bych mu neházela míčky, aby nemusel prudce brzdit skákat a další tyhle rizikový pohyby (nehledě na to že házení míčku je dosti pochybná zábava).
Zaměstnání hlavy - třeba stopování, hledání věcí, socializace se psy. Kdybych své psy necvičila (rozuměj systematický rozvíjející výcvik, který někam směřuje), asi by mi taky k utahání nestačila ta 1,5 hodinka denně co teď. Nemluvě o tom, že by jim prostě něco chybělo.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2013 21:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 26. úno. 2013 21:45
Příspěvky: 3
Bydliště: Sokolov
Mám doma 1,5 labradora, a mám uplně ten stejný problém, spoustu lidí říká že to časem přestane ale už čekám rok a je to horší a horší, zkoušela jsem spoustu věcí, ale nic nezabírá, přijde mi že on přes den ani nespí, jen kouše všechno kolem štěká a kňučí..:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pát 01. bře. 2013 07:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Čekat, že se pes sám vychová, toho se nikdo ještě nedočkal. Chtělo by to něco dělat. V prvé řadě si přečíst všechno ohledně nesamostatnosti, nejlépe od začátku, kde jsme probírali základní principy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pát 01. bře. 2013 08:08 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Soňa píše:
Začít s výcvikem úplně od začátku jako u štěněte?

Proč ne?
Na cvičák nemusíš chodit do skupiny, choď na individuální hodiny(jsi z Ostravy, můžu doporučit kam), cvič s ním jeden každý den. Musíš mu zaměstnat hlavu a to je ten výcvik poslušnosti, pachové práce.....Mám psa středního temperamentu, ale za balónkem nebo sněhovýma koulema mi bude lítat celý den a neunaví se. Zato hodinka na cvičáku (tím nemyslím cvičení hodinu vkuse!) nebo dobře našlápnutá stopa ho dokážou pěkně vyšťavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pát 08. bře. 2013 12:44 
Offline

Registrován: úte 19. úno. 2013 12:58
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Na cvičák nemusíš chodit do skupiny, choď na individuální hodiny(jsi z Ostravy, můžu doporučit kam),

Ano, jsem z Ostravy a dobrý cvičák by mě zajímal. Na jeden jsem se psem rok chodila, dokonce i na individuál.,ale ani cvičitelka si s ním nevěděla rady - přivolání prostě ani dnes nemá. Navíc se jí ani mně nepodařilo a nedaří odstranit agresivitu vůči ostatním psům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 30. črc. 2013 15:01 
Offline

Registrován: úte 23. črc. 2013 09:54
Příspěvky: 1
Bydliště: vlastislav
Ahoj mám také psa ničitele,9 měsícu stará fenka bostonka.Asi před měsícem jako by jí ruplo v hlavě a zacala vše kousat.Začalo to kobercem a pokračovalo linem,postelí a dnes to skončilo sedáky na židlích.S přítelem máme opačné směnny takže je doma max. 2-3 hodinky než jeden znás dorazí a nemyslím si že to je dlouhá doba,má vše co si pes může jen přát.Každý den s ní chodím na procházky,hraji si sní a venuji jí všecku svou pozornost,totéž dělá přítel ale stejne když přijedu domu vypadá to jakoby tam bouchla bomba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 28. srp. 2013 23:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Už hárala?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 06:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
misus0 píše:
...má vše co si pes může jen přát...
V tomto ohledu se většina lidí hodně mýlí, jelikož uvažování člověka se od toho psího značně liší.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 29. srp. 2013 09:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
misus0 píše:
Ahoj mám také psa ničitele,9 měsícu stará fenka bostonka.Asi před měsícem jako by jí ruplo v hlavě a zacala vše kousat.Začalo to kobercem a pokračovalo linem,postelí a dnes to skončilo sedáky na židlích.S přítelem máme opačné směnny takže je doma max. 2-3 hodinky než jeden znás dorazí a nemyslím si že to je dlouhá doba,má vše co si pes může jen přát.Každý den s ní chodím na procházky,hraji si sní a venuji jí všecku svou pozornost,totéž dělá přítel ale stejne když přijedu domu vypadá to jakoby tam bouchla bomba.

Viem že to nevyrieši problém psovi v hlave ale moja bostonka robila to samé,teda nie až tak ale do roka rozkúsala hlavne ratanový nábytok a košíky (má rada klacíky) a potrhala zipy a návleky na vankúšoch čo mám v obýváku,sem tam rozcupovala nejakú servítku..Pritom hračky tam mala tiež.Kúpila som priestornú klec (okrem iného aj koli psom keď hára je tá klec dobrá) a keď niekam potrebujem ísť zatvorím ju tam.Tiež nebývame preč dlhšie než 2-3 hodiny a pred tým je poriadne vyvenčená.Teraz bude mať dva roky a napr.keď potrebujem ísť dopoledne do obchodu,bostoni radi leňošia v posteli,možem ich tam nechať a viem že budú chrápať a nič nezničia.Aktívny sú hlavne po obede a večer,kto by nebol po takom vyspávaní :lol:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pát 07. úno. 2014 11:50 
Offline

Registrován: čtv 06. úno. 2014 23:08
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. V septembri sme si s priateľom kúpili nemeckého boxera. Teraz má 7 mesiacov a je nezvládateľný. Ovláda rôzne povely cez tie základné ako sadni až po náročnejšie ako robiť otočky a osmičku okolo mojich nôh. Je milý, hravý a keď sme doma, tak je senzačný, ale akonáhle odídeme z bytu, dokáže ho prevrátiť naruby. Rozhrýzol nám ovládač od televízora, raz skrinku s jedlom a zožral a po celom byte porozsýpal strúhanku a vločky, strhol záclonu, naposledy prehrýzol káble od televízora a úplne roztrhal linoleum. Už naozaj neviem, čo by pomohlo, skúšali sme to po dobrom aj po zlom. Keď bol doma bordel, keď sme sa vrátili, tak sme ho nejaký čas ignorovali, ale nefungovalo to. Skúšali sme odchádzať z bytu na kratší čas, vtedy nič nespravil, ale stačilo odísť do obchodu a už bol problém, zo dva razy dostal aj po zadku (samozrejme žiadny extrém, len tak jemne), ale potom sa začal znova počurávať, takže ho zase ignorujeme, keď niečo spraví. Nemôžme ho nechať samého ani nachvíľu, lebo tu všetko zdemoluje. Predvčerom som bola v meste a bol sám doma a zase ničil, večer sme si šli potom s priateľom na dve hodiny von a po návrate doma bol poriadok. Ale včera bolo to isté. Bola som mimo domu ráno a nič, ale večer sa zase vyriadil... Nepomáha ani unaviť ho, aj tak dokáže spraviť neporiadok. Ak máte nejakú radu, prosím pomôžte. Určite ho nedáme preč, každý pes sa dá isto vycvičiť, ale neviem, ako by som jeho vyčíňaniu už mohla zabrániť. Ďakujem za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 12. úno. 2014 18:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
1) utahat tak že padne na držku
2) a na tu utahanou držku nasadit náhubek. Tak aby mohl zívnout, mohl se napít, ale aby nemohl ničit. Nebo psuvzdornou místnost.

neloučit, nevítat, netrestat po příchodu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 13. úno. 2014 08:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
duležité je neutahávat jen nohy ale hlavně hlavu
jak pejska unavujete před tím než jdete ven?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: sob 15. úno. 2014 20:42 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
u nás též potíže.. psovi skládám interaktivní větve, různě posvazuju psím lanem a do toho zaaplikuju petku s něco málo granulema, kromě toho, že má onen pes ráno před odchodem do práce nás obou fakt delší vycházku a většinou ze dne předtím padá na hubu.. tak se to výrazně zlepšilo. pes má ovšem v naší nepřítomnosti trvale omezený přístup do kuchyně - největší psoničení. během nejhoršího byl ten pes s miskou s vodou a nějakou větví v psovzdorné chodbě. situace se výrazně zlepšila i bez náhubku, ale nechybělo mnoho. nicméně je třeba neustále obměňovat větve a tvořit z nich různé skulptury povolené k ničení. zpočátku nikdy dva dny po sobě stejná věc! věřím,že to zvládneme ve zdraví a bez křiku, ač jsem se párkrát musela jít nadechnout ven a přijít znova.. jde to.
ps - to, že se pes začne znova počůrávat není uplně dobrá vizitka lidského sebeovládání vůči tomu zvířeti..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 17. úno. 2014 17:31 
Offline

Registrován: čtv 06. úno. 2014 23:08
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
No on môže byť uťahaný alebo oddýchnutý, ale aj tak skoro vždy niečo vyvedie. Chodíme s ním do výbehu, kde sa poriadne vybehá a skáče cez prekážky, to ho baví. Skúšali sme aj vetvičky, na jednu stranu zabrali, ale takisto šlo aj linoleum... Teraz sme do tenisáku navŕtali dieru a dávame mu tam granule, ktoré mu vypadávajú, to sa mu páči a vyzerá, že to celkom funguje, ale občas sa mu niekde zakotúľa a už je problém na svete... Veľa ľudí, ktorí majú boxera, mi povedali, že robia to isté, tak ich počas doby, keď nie sú doma zatvárajú do klietky. Tomu sa ja chcem vyhnúť.

Lucía - psa nebijeme a keď niečo vyvedie, nekričíme, ale zo dva razy, už sme sme sa neudržali a dostal po riti, len mierne. Nezačal sa počurávať, urobil to vždy len vtedy... Zdá sa mi veľmi precitlivený, nijak ho nemlátime, keby si to niekto myslel... btw myslím si, že občas na psa zvýšiť hlas sa musí. Predtým som mala amer. kokra a ten bol v pohode, keď niečo vyviedol, dostal po zadku a bol to perfektný pes celý život. Nehovorím, že psa mlátiť hlava-nehlava, ale nechať ho bez trestu mi tiež nepríde ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 06. kvě. 2014 12:32 
Offline

Registrován: pon 05. kvě. 2014 19:22
Příspěvky: 1
Bydliště: Oldřichov 14
Dobrý den,
prosím o radu. Máme doma roční amstafku. Je to neuvěřitelný mazlík, je přítulná k jiným psům i dětem - zkrátka bezkonfliktní fenka. Jediný problém je, že když je doma sama, ničí vše co jí příde pod čumák. Záměrně jsme jí dali do místnosti, kde nic není ale i to nic ona ničí. Pustila se nám do zdí...to jsme teda ještě rozdýchali i lišty, které postupně zpracovává. Ale teď se nám pustila i do lina. Psa jsme potrestali ale vím, že to není vhodná metoda. V pokoji má hračky ale ty jí neberou. Sežrala i pelíšek, který v pokoji měla. Zkusili jsme jí nechat puštěnou i po bytě, protože jsme si říkali, jestli to v jedné místosti není prostě jen velká nuda, ale po příchodu domů z práce, jsme našli zničený kus sedačky.

Poradíte mi prosím, jak jí to odnaučit a jak se máme správně chovat my k pejskovi, když něco zničí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 07. kvě. 2014 08:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Doporučuji pročíst si obě části poradny týkající se nesamostatnosti a pak se zeptat konkrétněji. Obecné otázky jsou zde zodpovězené.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Šťěňátko z Řecka
PříspěvekNapsal: úte 17. čer. 2014 08:46 
Offline

Registrován: stř 11. čer. 2014 10:14
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Dobrý den, před rokem jsme si přivezli štěňátko kříženečka z řeckého útulku. Fenečka je kříženec s něčím loveckým. Nebyla zvyklá na matku, šťěňata našli na pláži, jen na holky v útulku. Lejlu jsme si vzali ve dvou měsících a vůbec nekňučela po mámě. Hned byla u mě v posteli a spokojená, po pár dnech se naučila čurat venku a vše bylo v pohodě.. Jen byla vždy taková ustrašená, je strašně malinká, ale je pravda že je lekavá doteď a dost se bojí. Větru, cizích lidí, atd... Jak jsme se vrátili, bčas rozkousala nějakou tu věc, což jsem přisuzovala zubům. Taky někdy začala učůrávat strachy nebo radostí. Nutno říct, že jsem před 14 dny jsem nastoupila do práce. Tento měsíc je Lejle rok. Ještě jedna změna, po prvním hárání jsme ji nechali vykastrovat, což bylo zhruba před měsícem. Lejla ničila doma vždycky, zejména nové boty, boty celkově, malého hračky. Zajímavé je, že hlavně nové věci. Dělá to když je sama, nebo v noci. Před dvěma měsíci jsem si zlomila nohu a bohužel vše padlo na manžela, takže jsem s lejlou přestala běhat (což jsem dělala jednou za dva dny ráno) a manžel jí vyvenčil jen tak nejnutněji. Bohužel se všechno zhoršilo a ničí nám pořád ty věci, které jsem vyjmenovala. Udělali jsme ji krásný pelíšek na zahradě a tam také hloubí díry, ničí hračky, atd. O víkendu jsem jí vzala na velkou procházku a včera taky a zase to udělala. Dělá to i když jsme v práci nebo si jen odskočíme bez ní nakoupit. už jsem z toho něšťastná, prosím, poraďte mi !!! Děkuju
Preparuje také polštáře, v autě mi okousala plasty, když jsem jí tam chvilku nechala. Nevím kam ty všechny věci mám schovávat, to snad ani nejde :( spíš přemýšlím, co dělat aby byla spokojená...

Ničí i v noci když spíme... Ještě jsem zapomněla říct, že si pořád lehá na záda - je strašně submisivní..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 18. čer. 2014 07:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Analyzovat a dostat pod kontrolu chování psa s polodivokou krví je debata na delší dobu, což je lepší řešit spíše osobně. Zavolat mi můžete v době uvedené v kontaktech na hlavní stránce webu, kdy bývám u svého diáře a můžeme si tak domluvit případný termín návštěvy s fenkou u mne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 02. črc. 2014 08:28 
Offline

Registrován: sob 28. čer. 2014 08:24
Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava
Dobrý deň, pred nedávnom sme si zobrali s priateľom 5 ročnú fenku kríženca (asi vlčiak) stredného vzrastu, volá sa Kačenka. Bola týraná v rómskej osade. O hračky vôbec nemá záujem a nevieme ako ju zabaviť v čase keď sme v práci- cca 5 hodín. Zvykla si nás čakávať pred dverami, no prednedávnom začala do toho aj štekať a sem tam niečo zničila. Učíme ju podľa Vaších rád samostatnosti (chodievame s ňou pred prácou von aj na tri hodinky, nechávame ju častejšie samu doma a nevítame ju ani sa sňou nelúčime), myslím že už sa to pomaly učí a chápe princíp, no neviem ako ju dostatočne zabaviť aby nečakávala na nás a vedela sa ukludniť a stráviť čas sama. Jediné čo nám zatiaľ pomohlo( o čo mala záujem) bol kus sušeného mäsa, ale tým ju nemôžme krmiť každý deň. Budem Vám moc vďačná za každú radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: čtv 03. črc. 2014 09:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jsou tady dvě části poradny, které se podrobně zabývají nesamostatností. Pokud je to málo, pak je lepší zavolat, tel. a čas je nahoře na této stránce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Snaží se dostat do domu
PříspěvekNapsal: stř 09. zář. 2015 07:57 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Dobrý den, moc prosím o radu, máme ohaře 5 let, dnes je to týden a jeden den, na noc je doma přes den venku, minulý týden jsem s ním byla doma a začala na odcházet na hodinu pak na víc aby si zvykl že přes den bude venku.Bohužel od pondělí jsem se po 4 h vrátila z práce, zdemolované vchodové dveře, garážová vrata, druhé dveře do baráku, a to nejhorší poškrábaná auta...včera jsem dala před vchod zábranu před garáž také nepomohlo, opět vše zdemolované, dnes ráno jsem dala větší zábrany ale mám už teď strach s čím přijdu domů....:-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: stř 16. zář. 2015 06:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Ohař není zrovna plemeno určené pro dlouhodobý pobyt venku, zvlášť, jestli tam má být sám... Vidím to jako špatné rozhodnutí od samého počátku.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pes po rozchodu u každého jiné chování
PříspěvekNapsal: pát 30. říj. 2015 14:57 
Offline

Registrován: stř 02. zář. 2015 10:28
Příspěvky: 1
Bydliště: opava
Dobrý den,
mám ročního Amstafa, od narození je hluchý ale znakujeme. Po rozchodu s ex máme psa každý týden (je to naše rozhodnutí, prosím nesudte a soustředte se na můj problém, takhle nám to vyhovuje). Pes je socializovaný, nekonfliktní. Ex je pro něj autorita, já méně. Když je u něj má režim, spánek procházka spánek hra 1x za den venku, tedy převážně spánek. U mě skoro nespí a chce si hodně hrát, když chce tak ničí, žere hovínka, vyknukáva si hračky, lidi, pozornost a když to nepomůže jde si říct že chce ven,.. skáče na ostatní v domácnosti (hlavně po probuzení jako by na uvítanou) prostě pro něj nejsem autorita. Nevím jak ji ze sebe udělat ale byla bych vděčná za to kdyby byl také tak klidný a samostatný jako u ex. Bohužel jsme oba pokazili to nejduležitější, pes neumí být sám doma, všude ho bereme sebou, dokud jsme byli spolu nebyl to problém, ted ho ale potřebuji sem tam nechat doma....zkouším to dle rad tady tedy 10min sám já za dveřmi ale zatím víc jak 10 min nedá a sousedi jsou nervozní, navíc něco zničí. prosím tedy o radu jak postupovat u těchto 2 hlavních problému,
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2015 08:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Samostatnost lze naučit pouze nastavením pravidel. Nastavení pravidel však znamená mít i nezbytný respekt.
Pečlivým přečtením této části poradny, kam jsem dotaz přesunul, najdete odpovědi a řešení na své otázky týkající se nesamostatnosti.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strach ze samoty
PříspěvekNapsal: sob 09. led. 2016 21:01 
Offline

Registrován: úte 05. led. 2016 17:36
Příspěvky: 1
Bydliště: Pardubice
Dobrý den, před měsícem jsem si vzala fenečku, Coru z dočasné péče. První týden velmi ničila, pokusila se prokousat dveřmi, futry, zkusila, celkem úspěšně, rozkousat nosný trám domu, kromě toho když nejsem doma hodně štěká a kňučí.... Jakmile přijdu domů, vítá mě neuvěřitelným způsobem a pak už je neuvěřitelně hodná, poslušná, mazlivá.... Myslím, že má neuvěřitelný strach, že jsem jí opustila a už se nevrátím. Na internetu jsem vyhledala rady, ohledně "odfixování pejska" Zkoušela jsem jí ráno utahat, každý den běháme 10 km hned ráno. Rozložila jsem jí spoustu hraček, klacků, míčků, chytrých balonků.zkoušela jsem jí učit, že pokaždé přijdu. odcházela jsem a vracela se..po týdnu se celkem uklidnila, ale poté se mi pozvracela. Nedala jsem jí samozřejmě najevo, že by udělala něco špatně, jen jsem vše uklidila, vzala jí ven, mazlila se s ní.ale bezprostředně po aktu bylo vidět, jaký má strašný strach, že jí potrestám. ležela v posteli, celá se klepala, bylo jí vidět bělmo a jen lehce vrtěla ocáskem, jako by se snažila omluvit a prosit, abych jí netrestala. a po této události vše začalo znovu a tentokrát nepomáhá to, co jsem zmiňovala výše.hodně štěká a kňučí.bojí se. je mi jí strašně líto.Vím, že nejspíš nejvíc potřebuje čas, ale bohužel mám spolubydlící, kteří jejími projevy hodně trpí.Ale víc mi vadí, že trpí ona.chtěla bych, aby pochopila, že jí zkrátka ze života nezmizím a má mě na krku na doživotí.Je něco, co byste mi mohl poradit? Moc Vám děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!