Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:36
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 172 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2013 22:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
:smajlhihi: vítej v klubu, mám to teď doma v trojím provedení :Hangman: jak to řeším já: míň mluvím a víc jednám

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2013 22:52 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Nofingers - počty: jedna , dva, let řetízkáče. Vím, mě se to říká lehce... Holt puberta, (jak jsi naznačil...) se musí přežít. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2013 23:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Trochu nechápu zařazení dotazů do tohoto tématu s tím strašidelným názvem... Ale přesně jak píše Eva, než na psa podruhé zařvat (když nejde na pelech), radši ho rovnou čapnu za flígr a ne zrovna něžně ho tam dopravím ručně. Co se týče tvého výbuchu, to se holt stává.. Já mám ze své starší čuby dojem, že občas potřebuje takovýto "restart systému". Chvíli zaraženě až vyděšeně čumí a pak zas šlape jak hodinky. Bohužel jsem nepřišla na to, jak se tomu vyhnout, a pubertou to není (je jí 6).

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: ned 20. led. 2013 23:28 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Takze myslite ze pubertu sem tipnul spravne? Doufam,ze u nej brzo skonci.Je to opravdu o nervy a me na tom nejvic mrzi,ze sme meli perfektni vztah a doslo to tak daleko ze se me boji...to sem fakt nechtel...myslite ze sem u nej ztratil duveru a respekt?Taky sem si vsimnul,ze jak se dnes chudak klepal tak poslouchal jak hodinky...proc to tak nejde kdyz sem klidnej...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 06:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
No a kolik mu teda je? A co je to za rasu? Puberta začíná někdy mezi půl rokem a rokem a může skončit u některých plemen klidně až ve třech letech. A musí se opravdu jen přežít (u psů i u dětí :lol: ). Pokud je to ono, tak se pokus toho psa nezabít. Neznamená to tolerovat mu neposlouchání, to rozhodně ne, ale vlastní vztek zkus kontrolovat lépe, nepomůže ti. Mohl bys váš vztah snadno pohřbít a to by byla škoda, pokud byl dosud perfektní, jak píšeš. Odpověď na všechny otázky proč je jediná - protože puberta.
Zhluboka se nadechni, počítej do tří, a pak ho na ten pelech dovlíkni ručně. Není třeba pouštět hrůzu, je třeba jednat. Klidně a srozumitelně, mnohem srozumitelněji, než dřív. Oni ti puberťáci tak těžko chápou.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 07:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Zita píše:
Tmám ze své starší čuby dojem, že občas potřebuje takovýto "restart systému". Chvíli zaraženě až vyděšeně čumí a pak zas šlape jak hodinky. Bohužel jsem nepřišla na to, jak se tomu vyhnout, a pubertou to není (je jí 6).

To znám. Besišek taky poslední dobou strašně špatně slyší. Na jedné straně je to moje chyba, protože jsem si zvykla, že vydávám povely potichu, no holt mě asi na dálku neslyší. Za to mi nadávájí všichni, že huhňám, tak na tom asi něco bude. Pak jsem se naučila vydávat povely zkráceně, bez oslovení, což jsem jí neučila, takže bez jména na povel nereaguje. Na to si musím dávat pozor. O malým hajzlíkovi nemluvě, to je případ sám pro sebe. Tím, že teď v zimě chodí domů, tak je z ní hvězda, takže venku to musí dát všem sežrat, pak je hrozně překvapená, když jí něco přistane na zádech, teda většinou těsně kolem ní, protože vždy, když se chci trefit, tak se netrefím a naopak.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 07:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pro info Napsal: čtvrtek 29. zář, 2011 22:16 - 11 mesicni pubertak krizence brazilske fily, teď mu tedy budou něco přes dva roky.
Ten pes je "vyplašený" právě z tvé agrese zvyšováním hlasu. Řetízkáč bych tedy nepoužil, ale naučil psa všechno znovu a pořádně. To znamená couračka, mluvit jen to důležité a pak už jen jednat, ale v klidu. Rozhodit se dá pes ve vteřině, ale srovnat ho do pohody už vyžaduje trošku času a sebereflexe. Ovšem vyplatí se.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 09:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. pro. 2012 11:11
Příspěvky: 15
Bydliště: České Budějovice
Květa píše:
Máš normální štěňdo, přesně takto se choval Dar ve třech měsících, skákal chytal nohavice atd. Byl teda geniální na venčení, rychle pochopil, že se čurá a kaká jen venku, ale brali jsme ho ven po každém jídle, po každém probuzení, a to i v noci. Do psí školky jsme chodili od tří měsíců každý týden asi půl roku. Miloval to tam a dodnes jsou všichni psi a lidi kamoši. Čti a všechno tu najdeš.

Ok,děkuji v tom případě dělat jako že nic. S tím - častěji chodit ven, to jo jenže jsme venku na 40min procházce , vrátí se dom a udělá bobana.. Stalo se to tedy jen dvakrát,ale aby z toho nebyl zvyk,když pak jdu uklidim a dělam jako že nic (cestou utrousim třeba no Age, teď jsme byly venku)..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 10:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
VeronikaChytilová píše:
...jsme venku na 40min procházce , vrátí se dom a udělá bobana...

No, asi neměl čas. Na té procházce. Tohle se může stát, když má mnoho podnětů ke zkoumání, pak si na vyvenčení ani nevzpomene.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 10:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. pro. 2012 11:11
Příspěvky: 15
Bydliště: České Budějovice
Takže v tom případě je vše v pořádku, děkuji za reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 19:38 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Zuzka M píše:
No a kolik mu teda je? A co je to za rasu?


Jak psal Ruda michacka Braz. Fily a momentalne jsou mu 2 roky a 3 mesice.Cetl sem ze fily psychicky dospivaji pozde snad az kolem 3 roku a ono by to podle toho co mam doma docela sedelo :-)O zabiti nemuze byt rec,vim ze tim bych to cely podelal,ale horsi je to cely rozdychat.Nekdy me umi rozpalit do cervena.Samozrejmne pri neuposlechnuti povelu delam to ze ho treba na to misto usmernim,ale ne vzdy je to technicky mozne.Obcas se mi stava,ze kdyz k nemu dojdu a chytnu ho za zadek a posilam ho do pelechu,tak mi zacne zadkem ucukavat a tocit se,jak kdybych tu ruku mel rozzhavenou.Nekdy vubec nerozumim jeho reakcim...

Desenský píše:
Ten pes je "vyplašený" právě z tvé agrese zvyšováním hlasu.Řetízkáč bych tedy nepoužil,ale naučil psa všechno znovu a pořádně.To znamená couračka,mluvit jen to důležité a pak už jen jednat,ale v klidu.Rozhodit se dá pes ve vteřině,ale srovnat ho do pohody už vyžaduje trošku času a sebereflexe.

Myslim,ze to bude nejvetsi prace se naucit ovladat!Napadlo me jeste,jestli tohle chovani nemuze byt dusledek zarlivosti na nasi rocni dceru,kolem ktere se vse mota.Hodne se nam vnucuje,porad se ji snazi,i pres zakaz,olizovat,apod.Ale jinak pred ni utika a vubec z ni neni nejak extra nadsenej.Obcas na ni i zavrci,teda jen kdyz u toho nejsu ja. Ale je pravda, ze dcera ho obcas hodne otravuje a leze mu do soukromi.Rozhodne ho ale nezanedbavame a venujeme mu cas jako vzdy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 21:12 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
No a jsem u toho, proč se Ti do života dostal zrovna tenhle pes. Aby Tě naučil klidu, sebekontroly a důslednosti.
Bylo by opravdu moc špatně, kdyby psák vaše dítě oblízl? Nemyslím zrovna obličej...
A myslím si, že by bylo dobré naučit dítko, že i pes má své teritorium, kam napoleze...
Pokud by bylo něco špatně, prosím Rudu a poradce o opravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 21:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
VeronikaChytilová píše:
Takže v tom případě je vše v pořádku, děkuji za reakce.

jen dodám, je to normální, ale je to o tvém postřehu. Jakmile vidíš psa, že se šteluje, že chce ven, tak i kdyby jsi se zrovna zula, že jste přišli zvenku, tak popadnout do náruče a ven :wink: Vždycky, když mám u sebe nějaký štěně, mě to strašně vyčerpává a vždycky si řikám, že už štěně nechci nikdy žádný a ono za tejden je to lepší a do měsíce už je po problému. A na 4 - 5 měsících už stačí venčit jako dospěláka. Co do něj vložíš v prvních pár týdnech se ti stonásobně vrátí :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 21:46 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Jo mas pravdu, ale dite ma rok a jeste to nechape na 100 pro. Samozrejme na tom pracujeme aby respektovala ho i jeho pelech...nevadi mi ze nas vsechny olizuje, ale on to dela aby se nam zavdecil a vnutil a snazi se ji olizovat hlavne na obliceji...proste zarli


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 21:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nofingers píše:
Jo mas pravdu, ale dite ma rok a jeste to nechape na 100 pro. Samozrejme na tom pracujeme aby respektovala ho i jeho pelech...nevadi mi ze nas vsechny olizuje, ale on to dela aby se nam zavdecil a vnutil a snazi se ji olizovat hlavne na obliceji...proste zarli

Hele a co chceš po tom psu? Na jednu stranu mu zakazuješ aby se k dítěti choval s láskou (zakazuješ olizování), na druhou ti vadí, když se dítěte straní a nebo na něj vrčí. No a, že ho olízne po obličeji? Proč zakazovat? Ať klidně olízne (obličej j taky nejlepší místo, kam dosáhne), a když už by moc jazykem hobloval, tak nezakázat, ale převést na něco jiného ve stylu "já vím, ale je malinekj a ty bys ho úplně vylízal, nech si to na zachvíli"

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 22:04 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Citace:
Hele a co chceš po tom psu? Na jednu stranu mu zakazuješ aby se k dítěti choval s láskou (zakazuješ olizování), na druhou ti vadí, když se dítěte straní a nebo na něj vrčí. No a, že ho olízne po obličeji? Proč zakazovat? Ať klidně olízne (obličej j taky nejlepší místo, kam dosáhne), a když už by moc jazykem hobloval, tak nezakázat, ale převést na něco jiného ve stylu "já vím, ale je malinekj a ty bys ho úplně vylízal, nech si to na zachvíli"

Takze myslis, ze to dela vse s laskou?Ja nevim,mam trochu dojem, ze se nam snazi zalibit.Od jiste doby malou tak nejak ignoruje, protoze zjistil ze je stredem pozornosti.Ale budu rad kdyz se budu mylit!O to olizovani az zase tolik nejde,nejsme zadny citlivky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 22:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No tak já tam nejsem, že jo :wink: ale olizování není agresivní počin, ale pozitivní a pochybuju, že si dítě chutná před sežráním :wink: ale jelikož se jedná o dítě, tak je vždy lepší osobní konzultace či alespon telefon!

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 22:13 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
Nemyslim si ze by ji chtel neco udelat, to rozhodne ne...ale samozrejme jak pises, vzdy se snazime u ditete se psem byt...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 22:20 
Offline

Registrován: ned 17. črc. 2011 23:07
Příspěvky: 31
Bydliště: Brno
A to vrceni podle me bylo jen neco jako nech me byt, chci svuj klid....stalo se to sice vicekrat,ale probiha to tak,ze kam se po baraku pohnem tak pes jde za nama,(nekdy mi pripada jak zavislej)...no a samozrejme mala je tam vzdy s nama a proste nas pes ji casto zajima...ale pracujeme na tom abychom ji naucili se k nemu chovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: pon 21. led. 2013 23:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Eva Štemberová píše:
:smajlhihi: vítej v klubu, mám to teď doma v trojím provedení :Hangman: jak to řeším já: míň mluvím a víc jednám

Ja v dvojom.Teda nemám psy v puberte,ale čuba hára v najlepšom a miesto mozgu majú...však viete čo :Hangman: Takže robím to čo píše Eva.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: úte 22. led. 2013 06:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
nofingers píše:
Jo mas pravdu, ale dite ma rok a jeste to nechape na 100 pro. Samozrejme na tom pracujeme aby respektovala ho i jeho pelech...

Kamarádka má 2 letou holčičku, která také opečovává všechny 4 psíky. Pořídila pro psy klece. Slečna pečovatelka se k nim nedostane a psi to vědí a mají klid. Spokojenost na obou stranách. Klece není třeba brát jako trest, je třeba to brát jako bezpečný pelíšek, před nechtěnou nehodou. Můžeš je klidně nechat i samostné spolu, protože si budeš jistá, že se nic nestane. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak správně potrestat psa a kolik?
PříspěvekNapsal: úte 22. led. 2013 07:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
nofingers píše:
Myslim,ze to bude nejvetsi prace se naucit ovladat!Napadlo me jeste,jestli tohle chovani nemuze byt dusledek zarlivosti na nasi rocni dceru,kolem ktere se vse mota.Hodne se nam vnucuje,porad se ji snazi,i pres zakaz,olizovat,apod.Ale jinak pred ni utika a vubec z ni neni nejak extra nadsenej.Obcas na ni i zavrci,teda jen kdyz u toho nejsu ja. Ale je pravda, ze dcera ho obcas hodne otravuje a leze mu do soukromi.Rozhodne ho ale nezanedbavame a venujeme mu cas jako vzdy...

Chceš-li mít ze psa klidného, přátelského, všem bezpečného pohodáře, měl bys mu ty sám z pozice jeho autority a zároveň učitele názorně předvést, jak to má vypadat. Jak se se psem jedná, jedná i on stejným způsobem se svým okolím. Jistě chápeš, jak vysoká je to hra, když je v ní i roční dítě. Zmíněným olizováním dává pes najevou svou přátelskou povahu, tak proč ho v tom nepodpořit? Všechno se dá usměrňovat v klidu. Tlakem na psa a zbytečným zvyšováním "napětí atmosféry" kolem něho lze docílit jen toho, že se tato energie někde objeví, a jak známo, zákon schválnosti je jediný zákon, který spolehlivě funguje. Jestli jsou ostatní důvody zanedbatelné, tak ve společném soužití dítě-pes je opravdu bezpečnější, když se bude negativní napětí spíše eliminovat než uměle vytvářet.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 172 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!