Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 13:47
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 13:55 
Offline

Registrován: pát 14. kvě. 2010 16:56
Příspěvky: 24
Bydliště: Železný Újezd
Ono ne vše se dá předvídat,takže ať už je pes nepřivázaný,přivázaný anebo zamřížovaný,vždy se může něco stát.Ale asi hlavní důvod proč se musí pes zajišťovat pásem nebo mříží je,že když dojde k bouračce a psu se "nic" nestane,tak nemusí pustit záchranáře k svému páníkovi.Čímž jim záchranu stíží a když jde někdy o vteřiny....... :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 19. zář. 2012 23:07 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
no, tak, primárně si myslím, že jde nikoli o bezpečnost psa, ale Vaší. a to jak během jízdy, tak během nehody. pokud člověk nabourá v rychlosti 50 km/hod a výše, dokáže ho zabít mobil položený vzadu na kufru, pokud se to dobře trefí.
za nejbezpečnější místo pro psa i posádku považuji v nohou spolujezdce, či na zemi za zadním sedadlem.
"bezpečně zajištěné zvíře" je každé to, co se mi nikam neplete, i když chce, nemusím se pořád na něho za jízdy otáčet a korigovat ho.
moji psi jezdí v kufru. ad mříž - v kufru mají místa tak akorát, ale nechci si při 30km/hod představit tělo 20kg psa, jak z místa letí tou samou rychlostí do pevné! přepážky - mříže. pokud kufr, jednoznačně nejbezpečnější pro psa mi přijde síť, která to alespoň lehce odpruží /bohužel ta s atestem taky byla 2x dražší, jak obyč mříž/ a dá se to do všech aut.
kennelka - má to taky pro i proti - jak už někdo psal, co při nehodě. jenže zase při nehodě - je tam nějaký svařený rám navíc a to je další deformační zona, která se musí překonat, než je na řadě pes - to je obrovské plus. psa občas vezu i na sedačce v pásu /myslím, že na to hrají v zahraničí asi nejvíc/, ale to je takový, že pes nepůjde do mě a nezabije se mi v případě nárazu o čelní sklo - to už se stalo mockrát.
aby ten pás opravdu k něčemu byl, musel by ten pes fakt celou dobu sedět a ani se nehnout a taky tak ukurtovaný - což je ptákovina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: ned 17. bře. 2013 23:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře. 2013 16:57
Příspěvky: 68
Bydliště: Děčín
Dobrý den!
Vozím fenku v autě na zadním sedadle připoutanou v autokšírech.
Koupila jsem jí je po vánocích, po tom kdy jsme dostali pokutu 2000 korun že jsme neměli bezpečnostnín kšíry. Psa jsem vozila v obyčejných kšírech, připoutaného na páse. Policajt nám řekl že to nejsou bezpečnostní kšíry.
Tak jsem je koupila a můžou něco říct. Popravdě na nich nic zvláštního nevidím, jen že mají cedulku že jsou bezpečnostní a krabičku.
Měl jste někdo takovouhle zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: ned 17. bře. 2013 23:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ne a ač se jinak nehádám ani nesmlouvám, pána policajta bych poslala asi daleko. Slušně, ale poslala.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: ned 17. bře. 2013 23:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře. 2013 16:57
Příspěvky: 68
Bydliště: Děčín
My jsme se s nim taky hádali, ale neuhádali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: ned 17. bře. 2013 23:26 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
můžeš mi popsat ty "obyčejné kšíry" ? za který byla ta pokuta? /mimochodem dost vysoká/
ps - taky jezdíme /pokud mám nějakýho psa na sedačce/ v "obyčejných kšírech" a rozhodně to žádný atest nemá a skutečně pochybuju, že policajt o atestech na bezpečnost psích autokšírů něco ví...
dá se úředně vyjádřit nesouhlas s přestupkem, o čemž se na služebně vyhotoví záznam a poté se uvidí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: ned 17. bře. 2013 23:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře. 2013 16:57
Příspěvky: 68
Bydliště: Děčín
Úplně obyčejný kšíry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 06:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Eva Štemberová píše:

Ad postroj od Barona: 50 km rychlost - to "nic" není, vem si, kolik procent to dělá z jízdy - jen přes obce a to ještě ne všude.


Pocita se to do pevne prekazky ktera neuhne a pokud do takove narazis ve vetsi rychlosti nemas prilis sanci to prezit - ona decelerace u vnitrnich organu v tele udela sve - na normalnich silnicich to ale pred srazkou vetsinou dokazes ubrzdit na prijatelnou mez. na dalnici to mas sanci prezit jen tehdy pokud se auto odrazi aenergie se vytrati postupne.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 08:35 
Offline

Registrován: úte 28. čer. 2011 17:57
Příspěvky: 12
Bydliště: Měchenice 80
Dělám v nemocnici a občas ošetřujeme i lidi, kteří měli při bouračce psa v autě. Většinou pokud člověk potřebuje ošetření v nemocnici, tak pro psa (kočku, králíka nebo jiné zvíře v přepravce) nehoda dopadla špatně , ať už byl pes v kufru, na sedačce, pod sedačkou, s pásem nebo bez. V případě pásu pro psa jde hlavně o bezpečnost člověka v autě. Špatný nápad je držet přepravku se zvířetem na klíně - pokud vystřelí airbag i při srážce v malé rychlosti, i člověk dopadne dost špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 09:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo, nedávno jsme na to vedla pár vět s kámošem. Nejbezpečnější je klec zakonsturovaná do rámu auta nebo mít psy ve vozíku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 11:13 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
prosím, můžeš rozvíst ten vozík? jde mi o to, že vím, jak vypadají přívěsy po nehodách /celkem jakýkoliv/ a velmi málokdy to zůstane pevně spojené s autem a neletí někam do kamsi /nemluvím o ťukanci, ale tam si to taky moc nedovedu představit/.. nedovedu si to představit a fakt mě to z hlediska psů třeba na delší cestu zajímá /asi se mi nestane, že budu mít JEN jednoho/.
klec v rámu vozu mi je jasná - další deformační zóna, prostě materiál navíc, takže se vlastní rána dostane ke psu o to víc umenšená. jinak je špatně každá nehoda. obecně pro jedno psa mi přijde nejbezpečnější přeprava v nohách spolujezdce, což samozřejmě nesplňuje "rádně zajištěného psa pro přepravu".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 16:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Hele, fakt to bylo pár vět, nijak do hloubky jsme to nerozebírali. Takže nejsem fakt ta pravá, kdo by měl vysvětlovat. Ale - vozíky na psy (origo, nikoli samodoma) jsou pevné konstrukce a počítá se s nehodou, proto odpovídající materiál. Ale co je hlavní, tak i když vozík poletí třeba pár desítek/sovek metrů, pes má šanci přežít z toho důvodu, že boxy uvnitř jsou malé a pes tam leží. A i když vozejk dělá salta, tak se pes moc nepomlátí, protože je tam málo místa, aby lítal jak v kufru ze strany na stranu a tak si ještě nabral rychlost a umocnil nárazy. Zalisovanej pes v kennelce na výstavy v kufru je jasnej, Pes na kšírách se buď utrhne, nebo rozláme o ty kšíry, zlomí si nohu protože jí má zamotanou v popruhu atd. Pes navolno je nebezečnej sám sobě i okolí.Toť možnosti, na které jsme nerazili při řeči.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 13. dub. 2013 19:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře. 2013 16:57
Příspěvky: 68
Bydliště: Děčín
Nordrealice píše:
Ja mam popruhy na psa ktore sa daju upevnit k pasom na zadnom sedadle.Tak ma pes pasy ako ostatni spolusediaci.
Obrázek


Tak tyhle autokšíry máme, můžou nám, policisté něco říct.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 13. dub. 2013 19:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. lis. 2011 11:38
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha
Kšíry - podle mne je rozdíl v tom, že postroj do auta má speciálně konstruovanou a vyztuženou tu část přes hrudník a břicho, takže když pes letí dopředu, tak ho to v tomhle místě zachytí a ještě by to (teoreticky) mohlo trochu zmírnit případný vnitřní poranění psa.

V nehodách jde nejvíc o bezpečnost člověka, cokoliv volně nebo špatně připevněnýho vevnitř auta při nárazu udělá paseku, natož takový urostlejší pes řekněme o váze 20 kg a víc. Za sebe považuju za nejbezpečnější a zároveň ještě realizovatelnou variantu jak pro psa, tak pro lidi mít psa v kufru v přepravce určený do auta, přepravka pevně upevněná a neměla být moc velká, aby v ní pes při nárazu nemohl moc poletovat - ideálně jenom ležet. Ono zadní části aut jsou o dost pevnější než zbytek aut. Taky ho případě nárazu ta přepravka trochu chrání a navíc - nemůže kdyžtak znemožňovat práci záchranným složkám. V případě našeho psa, který i na obyčejný simulaci, kdy "jenom" ležím na zemi v bezvědomí, tak ke mě není ochotná pustit kohokoliv kromě páníčka, tak bych měla dost strach, aby se tam nějak volně pohybovala v momentě, kdy já bych potřebovala akutní pomoc.

Ilono, 2 litry jsou dost, je mi líto, že zrovna taková blbá represe postihla vás, zrovna asi cajti potřebovali kasírovat... ale obecně jsem pro postihování nesprávný přepravy zvířat v autě. Bohužel lidi s psem volně na klíně jsou pořád stejně běžní, jako nepřipoutaní spolujezdci na zadních sedadlech, nemluvě o dalších nešvarech. [-X

_________________
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (A. Einstein)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 13. dub. 2013 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře. 2013 16:57
Příspěvky: 68
Bydliště: Děčín
Já s tím také souhlasim. Ale jen mně překvapilo, zaprvé kolik to stálo a za druhé jsem si myslela že je jedno které pes má kšíry, nikdy jsme jí nevozili na klíně nebo na předním sedadle, seděla v zadu, připoutaná.
Ale ted už má správný kšíry. Já nevim, tyhle autokšíry jsem kupovala v zoošhopu za 200korun, tam ty za který jsme dostali pokutu stáli 500korun. Popravdě řečeno se mi v nich teda žádný rozdíl nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 13. dub. 2013 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Co se lidí týče, tak asi nejbezpečnější způsob, co jsme zatím praktikovali, je atestovaná síť a psiska v kufru. Pás podle mě psa při nárazu ve větší rychlosti (tj. pokud je to něco víc než "plechy") neudrží.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 13. dub. 2013 21:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Zita píše:
Co se lidí týče, tak asi nejbezpečnější způsob, co jsme zatím praktikovali, je atestovaná síť a psiska v kufru. Pás podle mě psa při nárazu ve větší rychlosti (tj. pokud je to něco víc než "plechy") neudrží.

Zalezi na velikosti psa.. pasum verim u malych plemen.. u vetsich uz radeji kufr, pac pas i kdyz udrzi predni cast tela, zadek je uz neovladatelna zbran...
U mych psu se radeji s nejakyma propoctama ani nezdrzuji... tam je celkem jasny kufr. I kdyz obcas vozime na zadni sedacce (ted uz to nepujde - autosedacka) a policajti i kdyz me zastavili, tak akorat nevericne zirali :laughing7:

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: sob 13. dub. 2013 21:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. bře. 2013 16:57
Příspěvky: 68
Bydliště: Děčín
Naše je malá, je zvyklá od malička s námi jezdit na zadní sedačce, připotaná k pásům. Nejspíš by se v kufru zbláznila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: ned 14. dub. 2013 08:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Jediny co fakt chrani posadku auta u vetsich psu a rychlosti nad 30km v hodine je ke karoserii napevno pridelana masivni ocelova klec. cokoli jineho spolehlive povoli. V techto situacich jde hlavne o bezpecnost posadky , ale i treba o to aby slpaseny psi po bouracce neohrozovaly zasahujici zachranare. O bezpecnost psa v techto pripadech je jen okrajove.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: ned 14. dub. 2013 08:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. srp. 2012 09:21
Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Tchor píše:
O bezpecnost psa v techto pripadech je jen okrajove.


Tak to berou policajti, to je fakt. Ale i ty osobně? Přeci aspoň trochu hledíš i na bezpečnost psů než jen lidské posádky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: ned 14. dub. 2013 09:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Verča a Chesty píše:
Tchor píše:
O bezpecnost psa v techto pripadech je jen okrajove.


Tak to berou policajti, to je fakt. Ale i ty osobně? Přeci aspoň trochu hledíš i na bezpečnost psů než jen lidské posádky?
Nemyslím že by Tchoř (a kdokoliv další) nehleděl "aspoň trochu" na bezpečnost psů. Prostě jen pojmenoval priority a co se mně týče, mám to stejně. A utěšovat se tím, že pásy za 4 kila zachrání psovi (a tobě!!) v bouračce život, je čistá naivita - nic jinýho. Mimochodem ta klec, o které T. píše, je určitě i pro psy mnohem bezpečnější než zmiňovaný pásy.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: ned 14. dub. 2013 09:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Prusvih je ze pri rychlostech nad 50km uz jde hlavne o poruseni vnitnich organu pri deceleraci. Takze preziti jakehokoli tvora vevnitr v aute je o stesti jak "pomalu" se bude zpomalovat.

Vem si ze pri 100km/h (zhruba 36m/s) a narazu do pevne prekazky kde bude deformace do uplneho zastaveni trvat 1/4s ma mas deceleracni zrychleni neco kolem 150m/s2 to je zhruba 15g tedy 30kg pes bude v tu chvili vrzene ve smeru jizdy jako by vazil 450Kg

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: ned 14. dub. 2013 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. lis. 2011 11:38
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha
Tchoři, díky za fundované vysvětlení. :icon_thumright:

Verčo, samozřejmě, že všichni myslíme na bezpečnost psa, ale i na bezpečnost svou. Ta je na prvním místě, jakkoliv cynicky to zní. Protože moc dobře vím, co umí jakýkoliv volný předmět (nebo pes, člověk,..) v autě při nárazu, tak proto dávám psa do kufru. Je to nejpevnější místo, zároveň se nemusím bát, že mi při bouračce můj pes letící dopředu přerazí vaz nebo se rozmázne o čelní sklo. Pokud dojde k tomu, že bude auto slisovaný i s kufrem, tak to se obávám, že stejně nebude člověku ani psu pomoci. Jde o to, nezvyšovat zbytečně rizika tím, že máš psa v autě špatně umístěnýho/upevněnýho.

Ilono, pokud vím, tak opravdu fundovaný postroje do auta nestojí stovky dvě, ale stovek podstatně víc - tuším, že jeden čas nejlíp vycházely GreenDog, ale taky jsou samozřejmě nejdražší.

_________________
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. (A. Einstein)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: ned 14. dub. 2013 11:27 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
My mámě právě Greendog. V tomhle případě jsem se rozhodla uplatnit kvalitu nad cenou. Teď jak to tu tak čtu, tak mě docela děsí, že by to mohlo být k ničemu. :oops: Stejně tak uplatním kvalitu nad cenou jednou až budu kupovat dítěti autosedačku. Sice teď ještě nemám tucha podle čeho jí vybírat, ale na to je ještě času dost a dosti. Zatím ještě žádné mimi není. Ale jen tak jak jsem se rozhlížela, tak se mi líbí ty, co rostou zároveň s dítětem a dají se dle toho upravovat. Nerada bych během jeho života kupovala pět různých sedaček. :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: úte 01. zář. 2015 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Prosím o radu, pokud byste volili klec do auta, kterou přidělám ke konstrukci vozu, volili byste kov ( jaký?) nebo plast? V případě dvou psů NO a west, klec o něco málo větší než pro rozměry NO nebo raději oddělené? Jak by to bylo při nárazu, pokud by v 1 kleci byli dva psy? d.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pravidla pro přepravu psa v autě
PříspěvekNapsal: stř 02. zář. 2015 13:50 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Já si myslím, že pokud klec, tak kov. A klidně pro 2 dohromady. Riziko by bylo při bouračce, že by se mohli porafat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!