Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:40
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: pon 28. led. 2013 22:22 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
když si vzpomenu na jednu ohrádku v nákupním centru v olomouci, kde se nad štěňátka kdekdo skláněl, šmatal a povykoval.. je todle dost luxusní vitrínka..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 29. led. 2013 17:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Ta stenata v akvariu jsou opravdova obludnost :evil:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. srp. 2012 09:21
Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
V Teplicích ve zverimexu měli taky ohrádku na štěňata. Byla prázdná a vedle napsáno "yorkšír". Když jsem se prodavačky ptala, kde psy berou, odpověděla, že "jedna paní je pravidelně zásobuje štěňaty yorků a boloňáků"... :dozdi:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 15:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Nj kšeft je kšeft. Můžou ale taky pěkně narazit, kdyby je někdo kontroloval. Když to řeknu hnusně...původ zboží, účet, faktura a dodavatel, který prodává pro zisk musí odvádět daně, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: čtv 28. bře. 2013 16:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Chtěla bych věřit, že se blýská na lepší časy - o používání ostnáčů a EO je v Pes přítel člověka nadějný článek. Nevím, jestli můžu dát odkaz...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: pát 29. bře. 2013 00:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Taky jsem koukala: zákaz používání od FCI :hura:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: pát 29. bře. 2013 08:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Konečně. Ještě by se hodilo omezení prodeje.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: pát 29. bře. 2013 08:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Takhle jak je to postaveny to minimalne ze zacatku povede k peknejm zverstvum a k jeste vetsi uzavrenosti vrcholovyho vycviku - kde ikdyz se nepouzivaji zrovna jemne metodiky to ty lidi aspon umi. Mnohem horsi je ale situace u tech pod nima kde ty metodiky prebiraj, ale neumi. a ten prenos informaci se jeste omezi. Zaroven to podle mne povede k "bonzovani" konkurencnich tymu mezi sebou.

Mam z toho hodne smiseny pocity, na jednu stranu to vitam protoze tech zverstev pri spatnem pouziti techto pomucek je vsude kolem kvanta. Na druhou stranu bude to znamenat i to ze v pripadech kdy by spravne pouziti techto pomucek vedl k vysledku setrnejc pro psa nez jiny postup lidi zvoli radsi ten mene setrny postup, aby je nahodou nekdo u toho nevyfotil. Bohuze to asi musi byt postaveno tkhle drasticky aby to mnelo vubec nejakou ucinnost - lidi jinak nefungujou.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: pát 29. bře. 2013 09:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Tchor, souhlasím. Budou postiženi ti, co jsou vidět a je možné je nějakým způsobem trestat.
Laická veřejnost bude tyto pomůcky používat vesele dál.
Přesto si myslím, že je dobře, že se začalo konat a je jasně deklarováno, co je špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: pát 29. bře. 2013 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Desenský píše:
Konečně. Ještě by se hodilo omezení prodeje.

To teda! Mě zrovna včera EO nabízela paní z potřeb pro pejsky. Přes výlohu viděla jak dorostenka "řádí " a dokonce si stoupla na zadní a olízla mi nos! Prý bych měla pokoj a nebyla takhle špinavá. Co už ale paní nepochopila - bylo - že kousek vedle jely sbíječky, stavební ruch a malé rypadlo a Amálka se bála. Tak byla hned vedle hra, aby se bubáci přijaly a neřešily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: pon 01. dub. 2013 16:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tchor píše:
Takhle jak je to postaveny to minimalne ze zacatku povede k peknejm zverstvum a k jeste vetsi uzavrenosti vrcholovyho vycviku - kde ikdyz se nepouzivaji zrovna jemne metodiky to ty lidi aspon umi. Mnohem horsi je ale situace u tech pod nima kde ty metodiky prebiraj, ale neumi. a ten prenos informaci se jeste omezi.
Já mám ale dojem, že nejmohutnější "tok informací" v současnosti proudí právě z míst nepochybnějších - z reklamy, od prodavače ve zverimexu, od "jedné pani co jí to strašně pomohlo". Postihovat by se měla hlavně distribuce, jako u drog.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: pon 01. dub. 2013 16:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Pouzivat EO neni oficialne tyranim, ostnac je oznacen za tyrani je v pravne nezavaznem stanovisku UKOZ

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: pon 01. dub. 2013 22:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Tchor píše:
Takhle jak je to postaveny to minimalne ze zacatku povede k peknejm zverstvum a k jeste vetsi uzavrenosti vrcholovyho vycviku - kde ikdyz se nepouzivaji zrovna jemne metodiky to ty lidi aspon umi. Mnohem horsi je ale situace u tech pod nima kde ty metodiky prebiraj, ale neumi. a ten prenos informaci se jeste omezi. Zaroven to podle mne povede k "bonzovani" konkurencnich tymu mezi sebou.

Mam z toho hodne smiseny pocity, na jednu stranu to vitam protoze tech zverstev pri spatnem pouziti techto pomucek je vsude kolem kvanta. Na druhou stranu bude to znamenat i to ze v pripadech kdy by spravne pouziti techto pomucek vedl k vysledku setrnejc pro psa nez jiny postup lidi zvoli radsi ten mene setrny postup, aby je nahodou nekdo u toho nevyfotil. Bohuze to asi musi byt postaveno tkhle drasticky aby to mnelo vubec nejakou ucinnost - lidi jinak nefungujou.

Mám to stejně....ti, co chtějí za každou cenu jít nahoru, ti si ty ostnáče nebo EO stejně nějako " zařídí". Na druhou stranu znám několik lidí, kde EO umožnil zvířeti volný pohyb mimo vodítko-tj. jeho použití mělo prokazatelně pozitivní efekt pro zvíře, ne pro majitele..... Osobně mě nejvíc štve, že je to opět pokus nastavit " vyhrazené cestičky" jakým si zákonem, namísto,a by byla v lidech podporována osobní zodpovědnost a bylo cíleně postihováno týrání skrze používání těchto pomůcek. Je to od zdi ke zdi.... :-(

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 05:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
O jaké osobní odpovědnosti je tady řeč? Komu dnes záleží na psovi jako na živém zvířeti, kdo má k němu úctu? Pro ty vrcholově (i nevrcholově cvičící) to bývá živá lopata, pro některé "záchranáře" vynikající zdroj příjmu, zbytečné kastrace, metody C. Millana, ostnáče, EO - to je pořád projev toho samého - neúcty, neznalosti, pohodlnosti a ignorace. Na tom je postavený obrovský byznis kolem psů. Nějaké osobní odpovědnost a morálka? S tím tě každý někam pošle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 06:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Nesouhlasim... nerikam ze se to nevyskytuje, ale rozhodne to neni prevladajici stav.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 08:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Bohužel je. Dnes je moderní trend - snadno, rychle, bez námahy. Na co připravovat krmení, máme granule. Na co si ohlídat fenu - moderní je kastrace. Na co se učit pracovat s vodítkem a stopovačkou, když máme EO? Je přece pohodlnější mačkat čudlík a nebolí od toho ruce a nejsi špinavý. Na co psa postupně, metodicky správně cvičit a zvedat náročnost, dotahovat? Máme přece ostnáče a EO, slabinové kšíry, elektrické biče, strunové obojky, table trénink... a protože ti, co to sami možná umí, to běžně doporučují v rádobyodborných časopisech pod názvem abeceda výcviku, chytá se toho každý jouda a stává se z toho standard.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 08:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tchor píše:
Nesouhlasim... nerikam ze se to nevyskytuje, ale rozhodne to neni prevladajici stav.

Souhlas. Je toho hodně, ale není to převládající stav - jen je to vidět. Něco jako když veterináři posuzují úmrtí na základě počtu uspání, vliv syrové stravy na základě operací.... To, že je potřeba osvěta, je bez diskuze. A to i u "pozitivkářů".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 08:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Vis Hanko, ze jsi znacne neobjektivni. ;-)

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 08:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Asi se stýkám s jinejma lidma... taky teda potkávám EO, ale taky potkávám docela dost lidí, co se ke svejm psům chovaj s láskou a rozhodně jim nijak neubližujou, potkávám lidi, co krmí masem, potkávám lidi, co velmi odmítaj zbytečný kastrace. A ty lidi potkávám na ulici, v parcích... a samozřejmě jsou i ti druzí, ti, co psa zmlátěj, když nechce přijít, daj mu ostnáč, EO... ale podle mě jich neni většina, jenom jsou víc vidět. Spíš si člověk všimne chlapa, co mlátí svýho psa pro nic za nic, než paní, co si jde se svym voříškem na volno, on poslouchá, ona ho nebuzeruje... protože to nepřitáhne pozornost.
Já se tady bojim toho, že sice se zakáže EO, ale ten, kdo to má na to, aby svýmu psovi ubližoval a buzeroval ho, měl všechno hned a tohle je "nejrychlejší", vymyslí si jinej způsob, jak si ze psa udělat uzlíček nervů. A třeba i horší.
Čimž EO neobhajuju, potkala jsem to teď 2x za víkend, ale je tolik možností, že nevim, jestli to k něčemu bude...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 09:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. srp. 2012 09:21
Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
No, já nevím, ale možná bych to taky nazvala převládajícím stavem (viz věci, co vyjmenovala Essi),. Bydlím na sídlišti, kde je lidem jedno, jak se ke psu chovají. Mají ho prostě...aby ho měli - fakt mě nenapadá důvod - a ven jdou před barák, kde na něj řvou, bijí ho, vytřepávají ho. Elektriku taky kupují a opravdu neví, jak s ní zacházet (styl "tréninku" dám mu ránu a uvidíme, co se stane, je u toho na denním pořádku). Nosí ostnáky a stahováky společně s flexi vodítkem, psi jsou hysterky, není téměř šance, abychom se s nějakým šli pozdravit. Lidi, se kterými se znám víc, třeba i tím masem krmí (někdy i proto, že jsem na to navedla řeč já někdy a zaujalo je to), ale drtivá většina sype granule ze supermarketu a nebo ty, které jim doporučili ve zverimexu. Čili zrní lisované do tvaru granule. Víc si o tom nezjistí.
Podtrženo, shrnuto, mám pocit, že ke psu se opravdu v dnešní době většina lidí chová jinak, než by měla. Pes je brán jako věc a nedej Bože, aby někdo třeba začal mluvit o krmení syrovým, dlouhých procházkách a nebití psa (už mi bylo i řečeno, že se ke psu chovám jako k princátku a že to je špatně :wink: ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 09:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Lidi a opravdu si myslite ze tento stav vyresi kdyz se par lidi kteri se psovi opravdu aktivne venuji a ty pomucky pouzit umi bude trestat za jejich pouziti? Opravdu si myslite ze to bude resit ty kteri vubec nic neumi? Opravdu si myslite ze utajenim treninku tech co s tim umi bude ku prosechu psu lidi kteri to neumi?

Podle mne je ale mnohem vic lidi kteri tyhle pomucky nepouzivaji a se psem umi.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Já zase žiju kousek od centra, kde je spousta psů v pohodě. Rozhodně ne všichni, ale převažujou. A s nima i pohodoví páníci.
Já nemám ráda tyhle pomůcky, který maj spasit člověka i psa v rukou, kde udělaj víc škody než užitku. Jenže bohužel je to většina. Zákaz EO nevyřeší nic, dokud se nezakážou ostnáče, škrťáky, vyškubávání na vodítku, třepání za kůži, bití psa... ono se zakáže jedno, tak se najede na druhý, pokud někdo tomu psovi ubližovat chce, dělat bude. A to třeba s vědomím, že to dělá správně. Já nevim, v tomhle mám hrozně rozporuplný pocity, na jednu stranu mi to přijde celý špatně, na druhou si řikám, že pokud s tim někdo fakt umí, může to bejt k užitku. Ale myslim si, že to neni tak černobílý...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 09:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Já si myslím (a doufám), že snaha byla v tomto případě ukázat, že to není bezproblémové. Ti vrcholoví sportovci jsou prostě víc vidět, a když se někde objeví fotka nějakého vítěze s EO na krku, tak si spousta laiků řekne, že když to používá ten a ten, tak to musí být bomba, a svému psu to koupí taky. A argumenty, že by neměl, právě proto že je laik, totálně nebere. Ze všeho nejlépe je na světě rozdělený rozum, každý si myslí, že ho má dost.
Pokud se vydá takové stanovisko nebo nařízení z oficiálních míst, je to páka pro to omezít EO na té laické úrovni, protože většina těch, co to kupují, opravdu neví, že tím mohou ublížit. Prodejce jim to neřekne, proč taky, kazil by si kšeft.

Je to jako s dopingem. Vrcholově se nesmí, ale v každým fitku nabízejí laikům anabolika, aniž by s tím uměli zacházet. Ale aspoň se ví, že to není právě zdravé, což u těch EO většina lidí netuší.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 10:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Tchor píše:
Lidi a opravdu si myslite ze tento stav vyresi kdyz se par lidi kteri se psovi opravdu aktivne venuji a ty pomucky pouzit umi bude trestat za jejich pouziti? Opravdu si myslite ze to bude resit ty kteri vubec nic neumi? Opravdu si myslite ze utajenim treninku tech co s tim umi bude ku prosechu psu lidi kteri to neumi?
Podle mne je ale mnohem vic lidi kteri tyhle pomucky nepouzivaji a se psem umi.


Láďo, jak to teda udělat tak, aby lidi co jim to do rukou nepatří, k tomu neměli přístup a netrpěli tím zbytečně tvorové, kteří jsou jen prostě sami sebou.
Pokud to bude doporučovat "stará Blažková" v krámku na rohu a Mařa z prádelny jí to potvrdí, pak je možné že tu bude pobíhat s EO dost psů navíc. Starou blažkovou nepředěláš, protože ta z toho žije a Mařa z prádelny má IQ tykve a je ráda že umí číst a nají se :-) ..
Rozumím tomu, že výcvikář který vnímá psa a ví přesně co jak má dělat může EO použít, tak aniž by pes došel k újmě, ale stejně tak to může udělat i bez něj. (ale o tom už jsme tu debatu vedli :wink: )

Verča a Chesty píše:
...Mají ho prostě...aby ho měli - fakt mě nenapadá důvod - a ven jdou před barák, kde na něj řvou, bijí ho, vytřepávají ho....už mi bylo i řečeno, že se ke psu chovám jako k princátku a že to je špatně :wink: .


mě v této souvislosti napadá citát z filmu Vesničko má středisková ... jak vede Hrušínský debatu s hrobníkem .. " barák má, auto má, televizi má, co ještě nemá .. náhrobek" Tihle lidi uvažují stejně .. Byt mám, telku mám, auto mám, psa nemám, .. tak si pořídím psa, jako spotřební zboží ...

Ale pravdou je, že ne všichni jsou tací, jen jsou víc vidět a "dráždí"

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 10:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Láďo, jestli ti, co umí, fakt umí, tak jim to nebude chybět a tak jim to nemůže ani vadit. Ti, co bez toho neuměj, by mělí být postihováni tak, aby se báli se na tu pomůcku jen podívat, já bych dávala klidně zákazy doživotní. Protože to jsou ti, kteří používání těchto pomůcek popularizují a plošně doporučují a považují za normál. Snad se to aspoň nebude šířit tak rychle. Jsou určitě lidé, kteří mají své psy rádi a chovají se k nim slušně. Jenže je bohužel hodně takových, kteří toho psa vykastrují - v televizi říkali, že je to pro psa dobré, a my mu chceme prospět a na cvičáku se to běžně používá, "odborník" doporučí, on tomu rozumí, tak to bude pro psa dobré. A ještě mu zaplatí 300 za hodinu. Měli by po nich ochranáři jít jak slepice po flusu, protože nic jiného než strach je nedonutí se k těm psům chovat slušně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 10:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Osobní zodpovědností jsem myslela postih konrkétní osoby za konkrétní chování ke zvířeti, které naplňuje deifinici týrání -viz stávající zákon a je podle mého jedno, čím a jak. Kdo k psovi přistupuje bez citu a bez respektu, je mu jedno, jestli ho vysmažína EO nebo ho stříská vodítekm, klackem či vyštkrtí na obyčejném obojku.Tak že ano, všema deseti jsem za trestání lidí,kteří bezhlavě do psa smaží impulsy, aniž by se před tím namáhali mu vysvětlit, co vlastně povelem chtějí říci. Ale trestat lidi,kteří díky krátkodobému použití EO mohu mít svého psa na vycházkách v lese na volno mi přijde zbytečné. Pro mě je měřítkem profit psa- pokud použitím téhle metody na konec profituje pes- viz volný pohyb v přírodě, pak mi její použítí nepřijde škodlivé.
Ovšem jak už tu bylo napsáno- znamená to, umět tuto pomůcku použít tak, aby byla pro psa srozumitelná a její aktivní použití bylo co nejkratší. Což samozřejmě pro začátečníka obnáší vedení někoho rozumného, kdo mu osvětlí co a jak, (zejména že pomůcka " necvičí sama") A hlavně, co je potřeba aby zvíře vědělo a umělo před tím, než vůbec k téhle korekci sáhnu. Ona to zase t aková zkratka, jak bohužel píšou prodejci na svých reklamách není...pes se bohužel sám nevychová ani nevycvičí. Stejně jako Tchoř nevidím démona ve vlastním EO, ale v tom, kdo ho používá, jakým źpůsobem se k němu dostane, jakým způsobem a kde všude se tato pomůcka inzeruje a prodává. Tam je podle mého problém. Navrch jsem velmi skeptická k tvorbě jakýchkoliv nových zákonů proti týrání v okamžiku,kdy v reálu nefungují postupy, jak dosáhnotu naplnění i zákonů stávajících...Kdo myslíte, ež bude řešit oznámení na EO, když tady nelze dosáhnout ani odebrání zvířat prokazatelně zanedbávaných a skutečně ohrožených naživotě? Bojím, se, že se budou stejně řešit jen " bonzy" konkurenčních skupin nebo závistivých sousedů....

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 11:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Tohle vsechno je hrozne slozity, ja osobne milerad objetuju moznost tyhle pomucky pouzit, kdyz to povede k tomu, ze bude mene tech co je budou pouzivat v neprospech psa. Problem je, ze tohle co je v tom navrhu, resi strasne malo a ty mestsky parkovy psy, uz to neresi vubec.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 11:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Hyena píše:
Navrch jsem velmi skeptická k tvorbě jakýchkoliv nových zákonů proti týrání v okamžiku,kdy v reálu nefungují postupy, jak dosáhnout naplnění i zákonů stávajících...Kdo myslíte, že bude řešit oznámení na EO, když tady nelze dosáhnout ani odebrání zvířat prokazatelně zanedbávaných a skutečně ohrožených na životě? Bojím, se, že se budou stejně řešit jen " bonzy" konkurenčních skupin nebo závistivých sousedů....

Tady si hned po sobě jdoucími větami dost odporuješ, nebo jsem nepochopil co vlastně říkáš a souhlasím s tebou, jen v jedné části. :rolleyes:
K čemu je tedy zákon, který se nedá efektivně vymáhat - buď je špatný zákon, nebo jsou špatné jeho prováděcí předpisy a nebo lidé, kteří mají dohlížet na jeho dodržování a postihovat jeho porušování nedělají svou práci jak mají. Nevím jestli je to v jedné nebo druhé věci, nebo je to špatně celé, ale každopádně to nevede k tomu k čemu to vést má t.j. k tomu aby nedocházelo k týrání ať už jakýmkoli způsobem. Především a prvotně je to v morálce každého jedince a asi se shodneme , že to se plošně a naráz změnit nedá :-), ...takže zbývá účinný a efektivní zákon a to co se kolem toho rozvíří,(bonzy, podvody, černota atd.) se zase usadí a tím, že se něco rozvíří, toho taky dost vyplave napovrch, aneb jak se říká .."když se kácí les, lítají třísky"

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 13:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Jo, vlastně to jsou dvě věci. První a jasnější je můj skepticismus a přesvědčení, že nemá cenu vytvářet další a další zákony v okamžiku, když tu není funkční aparát na vymáhání i těch stávajících. Ony i ty stávající zákony umožňují postihnout člověka, který některou z pomůcek používá k týrání. Ale lidé, kteří mají na dodržování zákonů dohlížet nedělají /nezvládají dělat dobře svou práci.
A druhá - Opakovaně si ověřuji, že efekt má pouze přímé postihování konkrétních lidí za konkrétní činy. Kdo pomůcky používal jen jako způsob trestu nebo nadměrného tlaku na psa, najde si jinou cestu - zákonem nemůžeme zakázat všechny obojky, provázky atpd.- pes se dá vyškrtit na lecčem včetně saténové mašličky. Bohužel se to obtížněji nastavuje, je to namáhavější a méně využitelné pro případné zviditelňování, než tvoření nových a nových zákonů, tudíž se k tomu nikdo nemá. Vždyť je to ten samý problém jako u tématu zákazu či omezení chovu některých plemen. Zase se tvoří nějaký obecný zákon- proč? Proč nejsou tvrději postihováni majitelé psů, kteří jakkoliv napadnou jiné psi/ lidi? Vždyť má tolik lidí zkušenost, že když mu druhý pes napadne jeho, tak od majitele agresora nedostane ani úhradu veterinární péče.
Dá se upravit/omezit propagace těchto pomůcek-podobně jako u cigaret a tabákových výrobků.
Další cesta, která mi přijde lepší než zákon, je úprava zkušebních řádů - čím víc budou zkušební řády tlačit svými požadavky výkony zvířat na hranice jejich fyzických možností, tím častěji budou jakékoliv pomůcky používány pro zvíře škodlivě. Tohle už pochopili i konzervativci v drezuře a pomalinku dělají změny v celkovém přístupu, které mají ve finále šanci přinést zvířatům daleko větší úlevu než zákaz konkrétní pomůcky.
Uff- je to lepší nebo jsem to ještě víc zamotala?

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 13:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Tak ono tohhle neni navrh zakona, ale zatim neoficialni navrh sankci FCI pro lidi kterym pouziti vyjmenovanych pomucek ci jine tyrani bude dokazano a platit ma i v zemich kdy zakony nic z toho nepostihuji.
Bohuzel je to postaveny ve stylu nabonzuj konkurenci driv nez ona nabonzuje tebe.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Zuzka M píše:
Já si myslím (a doufám), že snaha byla v tomto případě ukázat, že to není bezproblémové. Ti vrcholoví sportovci jsou prostě víc vidět, a když se někde objeví fotka nějakého vítěze s EO na krku, tak si spousta laiků řekne, že když to používá ten a ten, tak to musí být bomba, a svému psu to koupí taky. A argumenty, že by neměl, právě proto že je laik, totálně nebere. Ze všeho nejlépe je na světě rozdělený rozum, každý si myslí, že ho má dost.
Pokud se vydá takové stanovisko nebo nařízení z oficiálních míst, je to páka pro to omezít EO na té laické úrovni, protože většina těch, co to kupují, opravdu neví, že tím mohou ublížit. Prodejce jim to neřekne, proč taky, kazil by si kšeft.

Je to jako s dopingem. Vrcholově se nesmí, ale v každým fitku nabízejí laikům anabolika, aniž by s tím uměli zacházet. Ale aspoň se ví, že to není právě zdravé, což u těch EO většina lidí netuší.


:icon_thumright: přesně tak, lépe bych to neřekla. I toto je totiž osvěta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 16:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
V tomto případě si troufám tvrdit, že vrcholové výkony nemají vůbec žádnou váhu oproti bezpečí a welfare obyčejných psů, kterých je tisíceronásobně více. Navíc vrcholu se dá dosáhnout i jinak, dříve přece EO neexistovaly a šlo to taky.

Moje pracovní šampionka nikdy EO na krku neměla, řetízkový obojek jsem jí dala celkem dvakrát (týden před zkouškami na cvičáku a pak na těch zkouškách - ZOP), zapnutý na nestahování, do té doby visí na věšáku, stejně tak nepoužíváme žádné jiné donucovací metody.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 16:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
no oni pozadavky na presnost jsou dneska trochu nekde jinde nez byly jeste pred peti rokama. polemika muze byt akorat zda se sport vydal tou spravnou cestou, ale ta pozadovana presnost dnes na vrcholove urovni je dovedena ad absurdum a v podstate se neda delat tak aby se zabranilo pretizeni nervove soustavy psa, pri spravnem pouziti presnem casovani a i "odvazovane" intenzite poziti techto pomucek nervovou soustavu psa zncne setri. Otazkou je jakym smerem se sportovny kynologie vyda pokud vejde vyse uvedene v platnost. Ke zmnenam dojde v kazdem pripade jde jen o to aby to nebylo v neprospech psu ktery budou mnohem vic tatizeny "pozitivnim" tlakem na ne.

Osobne tvrdim ze sport se vydal velmi spatnou cestou misto zvysovani narocnosti jednotlyvych cviku obtiznosti reseni se zamneril na absurdni presnost v podstate velmi jednoduchych cviku. Proto taky spousta lidi co driv cvicila narodak presla k zachranarine. Kde je pristup zatim opacny.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 17:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Psí sport nesleduji nijak detailně, já mám jiné zaměření, ale to, co píšeš, mě utvrzuje v tom, že by nucené snížení nároků díky zákazu některých výcvikových metod vůbec nevadilo. Teda mě by nevadilo a myslím ani těm psům. Některým "sportovním" fanatikům asi jo, ale já nějak nemám ráda fanatiky v jakémkoli oboru. Samozřejmě otázka je, co s tím, když už to existuje, tak to asi někdo bude používat tajně... Ale jak už tady někdo psal, kdo chce, ten psa bude "donucovávat" čímkoli, a je celkem jedno, jestli to bude EO nebo jiná, možná ještě brutálnější metoda.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 17:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
jestliže spousta psích časopisů žije z reklamy, tak je logické, že když si zaplatí výrobce EO reklamu na celou stranu, tak to tam dají. A kolik by třeba stála taková antireklama v podobném formátu? I s odkazem na nějakou studii, jiné metody apod. Myslim, že peníze by se na to vybrat i daly... :-k

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 17:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Mellorn, např. celá stránka v Psích kusech stojí cca. 17 000,- Kč, a jednorázový inzerát má dost malý smysl :(.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: úte 02. dub. 2013 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Aničko, jak se v tomhle nepohybuju , tak vůbec netuším, jak se ceny pohybují. Máš pravdu jednorázová kampaň asi nemá cenu, možná by to zarazilo pár lidí, kteří by o tom začali přemýšlet, když se zatím setkali jen s tím, že EO je dobro. A rychlé dobro a všechno vyřeší. Trochu mi to připomíná ty inzeráty na hubnutí, kupte si kúru těchto nějlepších bobulí a podle vědeckých studií zhubnete 20 kg za měsíc :x

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 06:45 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Tchoř má jako vždycky brutální pravdu!
Je třeba si uvědomit, že tohle nařízení postihne pouze lidi aktivně se věnující sportovní kynologii - účastníky zkoušek a především závodů. Všem parkovým venčičům používajícím EO či ostnáč, protože jim to někde ve zverimexu poradili, je tohle nařízení úplně ale úplně jedno!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 07:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Tchor píše:
Osobne tvrdim ze sport se vydal velmi spatnou cestou misto zvysovani narocnosti jednotlyvych cviku obtiznosti reseni se zamneril na absurdni presnost v podstate velmi jednoduchych cviku...


Pak vidim jednu z mene bolestivych cest v tom, ze na soutezich prestanou vyhravat ti absurdne presni, ale ti, kteri to delaji spravne, ale jinak (hodnoty si tam dosadte jiz svoje). Bude to mozna mene libive, ale mohl by se zmirnit ten tlak, nebot stavajici vyslapana cesticka zkratka uz k prvenstvi nezbytne nepovede. Beru si vzor z vystav, kde se jiz obcas stane, ze vyhraje z pohledu zazitych zvyklosti "pes na h*vno", ale pokud temi zvyklostmi jsou prebujela kuze u mollosu, srst u pekinezu a duseni kratkolebych plemen, je to krok vpred a lecktery rozhodci se k nemu odhodla. Mame tam osvetu i implicitni restrikci naraz, ac davkovanou teprve velmi stridme. Je neco takoveho realne i ve sportovni kynologii nebo aspon je vule ten nastaveny kurz menit?

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 07:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Tohle to si opravdu myslis ze nekdo udela krok z5? To by se musel ten zkusebak uplne prepsat aby se zacalo zas od zacatku.

Jediny v cem vidim pozitivum , je ze to mozna pri dlouhodobem pusobeni povede k tomu ze minimalne nekteri lide prestanou tyhle pomucky povazovat za metodu prvni volby.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 07:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Takze neni vule. I tohle je cesta osvety bez evidentnich restrikci, ocividne tez neproveditelna.

Ja se zeptam vsech po 253., co tu o tom diskutujeme, na to same: Jak ma podle vas vypadat osveta napric pejskarskeho spektra, ktera skutecne povede k vylepseni vztahu pes a clovek?

Celou dobu tu probirame, co se dela blbe, jaka je ktera skupina lidi banda tupcu nebo ambicioznich egoistu, ale pojdme vypichnout to, co se uz nyni da videt pozitivne, jako pokrok od nedavnych dob, ani toho prece neni uplne malo a na zaklade toho muzeme vyvodit, jak by mohla vypadat osveta v ramci EO.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 07:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jako hlavní problém vidím postoj společnosti ke psům:
- od mala musíš buzerovat štěně, aby si každou minutu života uvědomoval svou závislost na tobě a podřízenost (citace)
- snadno a rychle - nebudeme si hlídat psy, od čeho je kastrace
- nebudeme přemýšlet nad učením a cvičením, od toho máme výcvikáře a různé pomůcky.

Z většiny kynologie se jaksi podle mého názoru vytratil pes a jeho zájmy a potřeby. Když to vidíš jinak, jsi za exota.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 08:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Essi, já si myslím, že to není primární postoj společnosti ke psům. Věřím, že většina obyčejných lidí si pořídí psa s upřímnou touhou postarat se o něj dobře. Tebou zmíněné body jsou jim naočkovány až posléze na cvičácích (kam ti dobráci jdou ve snaze vycvičit psa správně), v médiích, na veterině atd. Ale to všechno už tady zaznělo v jiných debatách. Souhlasím s DieDany.

Osvěta - podle mě je potřeba v časopisech, na internetu, v televizi, prostě všude kde to ten pejskař má šanci zachytit. Musí se mluvit o tom, jaké důsledky má EO, jak snadno se to použije špatně, a nejen o EO, ale celkově o tom, proč je agresivní přístup ke psovi špatný....a jaký je ten správný postup.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 08:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
A jak si tu osvetu predstavujete? Zadna metodika neni jenom dobre nebo jenom spatne - pardadoxne nejcastej posledni dobou vidam psy tyrany psychyckym tlakem pri tzv "pozitivni" metodice. Stejne tak vidam psy s EO nebo ostnacem, kteri jsou v pohode. Nic z toho neni cernobily a jediny co proti tyrani psu pomuze je jejich pochopeni a to bohuzel jde jen zkusenostma.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tchor píše:
no oni pozadavky na presnost jsou dneska trochu nekde jinde nez byly jeste pred peti rokama. polemika muze byt akorat zda se sport vydal tou spravnou cestou, ale ta pozadovana presnost dnes na vrcholove urovni je dovedena ad absurdum a v podstate se neda delat tak aby se zabranilo pretizeni nervove soustavy psa (...)
Osobne tvrdim ze sport se vydal velmi spatnou cestou misto zvysovani narocnosti jednotlyvych cviku obtiznosti reseni se zamneril na absurdni presnost v podstate velmi jednoduchych cviku. Proto taky spousta lidi co driv cvicila narodak presla k zachranarine. Kde je pristup zatim opacny.

Tchor píše:
Tohle to si opravdu myslis ze nekdo udela krok z5?
Přechodu od "absurdní přesnosti" k logičtější vyšší náročnosti říkáš krok zpět? Pokud se v řádech zvýší náročnost, logicky se lidi budou muset zaměřit na jiný věci než je pes zlomenej v zatáčce na milimetr přesně a vykroucená hlava a budou muset makat na důvěře a kontaktu se psem, v čemž jim EO nepomůže. Já to vidím na loveckejch zkouškovejch řádech retrívrů, kde nastává podobná dichotomie. Podle mě, člověk, kterej má mozek v hlavě a se psem chce opravdu dělat a jít dopředu, se nenechá vmanévrovat do pasti "zpřesňování ad absurdum". Tohle je opravdu problém osvěty a výchovy pejskařů a s tím se něco dělat dá. Nevěnuju se bohužel sportovní a služební kynologii, ale snažím se něco podobného prezentovat v té lovecké.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 10:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Ja treba ne, ale jaksi muj nazor nikoho nezajima. Vyvoj IPO sportu jde nejakym smerem a ti kteri si mysli ze spatnym delaji jinej sport , presto ten ma IPO na celem svete ohromne mnozstvi lidi kteri ho se psy delaji a vyvoj je tam jednoznacnej.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Jo a přesně tady vidím prostor pro tu pozitivní cestu - zpropagovat jiné a smysluplnější formy soutěží, výcviku a vedení psa vůbec! Ne uzavřít to s tim, že můj názro nikoho nezajímá. Já chápu že služební kynologie je moloch, ale to lovečina taky a přsto tam ty snahy trošku vidět jsou..

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 11:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
U vetsiny pracovnich plemen jsou jediny uznavany zkousky do chovu IPO nebo narodak. IPO je celosvetove asi nejrozsirenejsi zkusebni rad. Celosevetove jsou to minimalne statisice lidi kteri se mu aktivne venuji atd.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tchoři, já to chápu a říkám že to je běh na dlouhou trať. Ale udivuje mě ten rozpor, kdy ty na jedné straně hájíš kvalifikované použití EO při výcviku přesnosti (promiň snad to nepřekrucuju, nechce se mi hledat citaci) a na druhé sám uznáváš absurditu takový formy vedení psa.
Jak je to v zahraničí, copak ani tam se to zatím neláme? Nezačínají mít navrch "náročné" soutěže nad "přesnými"?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektronický obojek "studie"
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Kazdej at cvici co chce, ale tak aby to chtel cvicit i ten pes. Muj osobni nazor je ze se mi IPO nelibi, ale proc bych mnel jinemu cloveku branit v tom aby ho delal? Pokud to dokaze udelat tak ze to toho psa bavi. Bez toho ze ten pes chce sam se vrcholovy IPO delat neda ty pomucky se pouzivaji k tomu abyudrzela v tom nadseni kazen. pruser je ze tohle zkutecne chce avy ten clovek co ty pomucky ovlada to umnel. Ti na tom vrcholu to v naproste vetsine pripadu umi- mnohem horsi jsou ti kteri na tom vrcholu nejsou a zkousej to bez toho umneni.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!