Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:10
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: pon 22. čer. 2009 14:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:54
Příspěvky: 19
Bydliště: Uherské Hradiště
Máme třetím rokem kříženku z útulku (jsou jí teď cca 4 roky). Když ji jdu venčit já nebo sám manžel, je všechno v pohodě. Když jdeme ale oba, dostane při tom "hysterický záchvat", vyluzuje divné zvuky (jakoby zešílela :roll: ), tahá hrozně na vodítku a je jak v transu, skoro nás nevnímá. Nepomůže napomínání, ani vycukání na vodítku, ani když po ní hodíme řetízkáč. Proč to dělá a jak by ji šlo usměrnit? Podobnou reakci mívá ještě když vidí ptáky, ale není to tak silné.. Díky

_________________
Kamila, Beník a Aiminka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: pon 22. čer. 2009 19:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže mi pes hraje hysterák, stopnu ho, posadím a nechám ho zklidnit. Pokud by to nepomohlo a zkusil to na mne znovu, posadím trochu razantněji a donutím psa mne vnímat. Hraju při tom o čas, času mám dost, přičemž zachovávám naprosto ledový klid. Nesmí mi při tom napnout vodítko a dělat cokoli jiného, než sedět tak, jak ho já posadím, to zn. nebude se otáčet a prostě dělat nic navíc. Když pes po správném provedení zjistí, že přichází o vylítání a musí jen povinně čekat, zkrotne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: pon 22. čer. 2009 20:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. čer. 2009 18:37
Příspěvky: 38
Bydliště: Šumperk
Já mám miminko borderky a když jdeme na procházku i s přítelem, se kterým tak často nechodíme, tak taky je jakoby hysterickej a šílenej. Naštěstí aspoň vnímá, takže si ho spíš nevšímáme (jakoby to byla ta nejvíc normální věc, že nás jde víc) a po chvilce se uklidní. Když už mi to ale vadí a vyvádí hodně, tak se zastavíme a než se uklidní tak stojíme a uklidňujeme se. Sice to třeba trvá, ale než jít někam se "šílencem" tak to si radši 5 minut postojím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 07:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:54
Příspěvky: 19
Bydliště: Uherské Hradiště
to: Desenský

Díky, vyzkoušíme :-)

to: miape
Jsem ráda, že to tak nemáme sami... :yawinkle:

_________________
Kamila, Beník a Aiminka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 07:43 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
miape, doufám, že tohle nebudeš aplikovat na malém štěněti, kterému nejsou ještě ani tři měsíce...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 15:43 
Offline

Registrován: sob 09. bře. 2013 12:32
Příspěvky: 4
Bydliště: Roztoky
Zdravím všechny.

Prosím o radu jak se zachovat u skoro pětiměsíčního štěněte ridgebacka.
Na procházce chodí na navinovacím vodítku (5m). běhá si jak chce když je hodný, když moc tahá, musí u nohy. poslední dobou ale narážím na problém, že když se nejde kam chce on (vidí nějakého jiného psa běhat opodál) nechce pokrčovat v chůzi. začne se vzpírat na zadní nebo naopak zabírá směrem ode mě. Snažím se ho uklidnit a posadit, ale to začne už skákat i po mně. snažím se ho posadit tak, že ho tahám za obojek dolů, ale to se mi ohání po rukách nebo se brání tlapama.
občas se do takovéhle situace dostaneme i když si ho přivolám. hezky hned běží ke mně, ale místo toho aby si pak sednul tak do mě narazí nebo vyskočí. nejdřív to bere jako legraci, si myslím, jenže mě se to nelíbí a když zase chci aby si sednul, tak to zase začne.
Končí to většinou tak, že pár minut takhle "šaškujeme" než se mi ho podaří zklidnit. pak ho nechám sedět tak dlouho než se uklidním já a teprve potom jdeme..
jak bych mohla této situaci předejít? nebo když už nastane, tak jak ho líp spacifikovat než ho vytahat za obojek nebo povalit na záda a držet než vychladne?

předem moc děkuju za jakoukoli radu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 18:23 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
Nejsem odborník, ale připomíná mi to mé začátky s Maxem. U nás to bylo, že byl prostě ještě takový dětský rozjívenec. Takže snaha o chování jako u dospěláka se mi jevila jako vyložená hloupost. Taky jak viděl psa, tak se sním chtěl prostě očuchnout - když už viděl soukmenovce :D Pravda, protože byl zároveň bázlivý, bylo to zpestřeno zalehnutím a vyčkáváním na toho psa. Pak výpad, že se i oni kolikrát lekli :D
Tato cesta měla dobrý výsledek. Sice to zkomplikovala puberta, v které ještě našel strachovou agresi, ale teď to vypadá, že už jsme to snad zase dostali celkem pod kontrolu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: stř 03. dub. 2013 21:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Asi nikdo tady by vám nedoporučil běžně používat navinovací (flexi) vodítko. Právě i proto, že pes se na něm naprosto nedá ovládat a stírá se rozdíl mezi taháním a netaháním na vodítku.
Je to štěně a že má zájem o okolí, je normální. To, že po vás skáče a vaše (nepřesvědčivé) usměrňování bere jako hru, je taky normální. To, že k vám přibíhá na přivolání, je skvělé! Odměňte ho hrou, aportíkem, pamlskem - ale ne buzerací za to, že po vás skáče radostí - zkazíte si to.
Má běžně možnost pohrát si s jinými psy? Pokud si chce jít něco prohlídnout, vyhovíte mu aspoň občas a jdete se na to kouknout spolu? Kolik času tráví venku bez vodítka?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: čtv 04. dub. 2013 06:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zapomeň na flexi a hlavně na škubání za obojek nebo obracení na záda. Proč chceš používat tak tvrdé tresty za to, že máš rozblázněné štěně, které si chce hrát? Nejdřív ho něčemu nauč, pak to teprve můžeš vyžadovat. Píšeš, že se nejdřív musíš sama uklidnit. V tom bude jádro probému - pejsek je rozblázněné štěně, ty na něj štěkáš a nejsi v pohodě - on se přidá do toho tvého štěkání.... . Čím klidnější budeš, čím jemněji na něho půjdeš, tím dříve se uklidní. Místo škubání za obojek a převracení (nekoukáš náhodou na Millana???) štěně do klidu uhlaď. Bude mu to příjemné a je to pochopitelnější než šikana.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: čtv 04. dub. 2013 10:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
No u RR je flexa hodně na nic. Pokud nezvládne chůzi na vodítku (nesmí být napnuté) do té doby než dosáhne plné hmotnosti (cca 16 měsíců) budeš mít problém psa zvládnout. Přeci jen 40 kg drobek ....... RR potřebuje důslednost, ale ne dril, musí pochopit co po něm chceš, pak šlape jako hodinky. Někdy mu to trvá déle, než pochopí, ale je potřeba dělat všechno v klidu, pohodě. Hraj si s ním na procházce. Stopičky třeba. Na schovku, na klacíky a mohla bych pokračovat. Zpestři mu venčení tak, aby jsi pro něj byla středobodem vesmíru, pak ho nech vylítat s vhodnými kamarády a třeba znovu zopakovat :D

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: čtv 04. dub. 2013 16:09 
Offline

Registrován: sob 09. bře. 2013 12:32
Příspěvky: 4
Bydliště: Roztoky
S tim privolanim to mame opravdu zmaknuty a nechtela bych si to pokazit, proto ho chvalim vzdycky kdyz pribehne. vyvadet zacne az pak. jak jsem psala, ze zacatku to bere jako srandu a nekaru ho za to, snazim se ho spis "zbavit" zahozenim klacku. ale uz je v rausi a neprestava dorazet. zas nechci aby si zvyknul ze je to normalni a v poradku, pac jak pisete, bude mit to telatko 40 kilo :)
jinak co se toho "tyrani" tyce, vubec to neberte jako moji agresi k nemu. to uz je spis ze zoufalstvi.. neni to jako roztekany zblazneni stendo. proste mu prepne a myslim ze se aj boji, proto me zacne kousat. ale nikdy jsem ho jeste nezbila (pres zadek uz dostal samozrejme) ani na nej nervu. ve vetsine pripadu tu situaci aj zvladnu a porad jsem v klidu, ale minule to uz bylo neco (behem hodinovy prochazky mi to udelal 2x a pak ta posledni me uplne rozhodila).
u nohy chodit umi, je sikovnej na vsechny povely ktery si vymyslim :), ale bojim se ho pustit na volno ve meste, proto jsem zvolila navinovak (jako takovej kompromis). a aj na nem se uz naucil ze kdyz ho napne, ma se zastavit a pockat na me.
A na "Sízra" koukam.. nicmene to povaleni na bok neberu od nej, opravdu je to posledni moznost jak Codyho uklidnit. kdyz je na zemi, hladim ho po hrudi nebo po zadecku a sama se davam do pohody..

(ps. sorry za takovy romany :))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: čtv 04. dub. 2013 16:15 
Offline

Registrován: sob 09. bře. 2013 12:32
Příspěvky: 4
Bydliště: Roztoky
Zita píše:
Má běžně možnost pohrát si s jinými psy? Pokud si chce jít něco prohlídnout, vyhovíte mu aspoň občas a jdete se na to kouknout spolu? Kolik času tráví venku bez vodítka?


Kdyz narazime na prochazce na pejska a s tim druhym "panickem" se dohodnem ze je pustime oba, lita do zblbuti :) aj kdyz jdem u nohy, zacina tahat, proto si ho radsi posadim a pekne pockame az k nam cizi pejsek prijde. vetsinou je totiz Cody tak natesenej ze moc skace a kdyz je to malej pes tak to vypada pro toho druhyho majitele pejska hrozive a vzdycky rychle odchazi..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: čtv 04. dub. 2013 17:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Na štěněcí hrátky je nejlepší jiné štěně podobné velikostí, váhou nebo alespoň temperamentem. Co se temperamentu týká, nejodolnější jsou štěňata teriérů, kterých se dá v psích parcích potkat mnoho (například JackRussel teriér, a to i když neodpovídá velikosti - velikost nahrazuje temperametem).
Ze socializačních důvodů by si ho občas měla pustit k psovi na ulici, ale rozhodně by to celé mělo být pod tvojí taktovkou. Pokud bys to chtěla vidět v praxi, zúčastni se třeba free soboty.
Klidně přiď se psem na společné venčení, která se plánují dole v sekci cestování a spolujízdy a nebo nejlépe přiďte na free sobotu, tam se určitě nějaké podobné štěně najde. Na free sobotě máš jistotu, že to bude všechno pod kontrolou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: čtv 04. dub. 2013 18:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Oni RR mají hodně brutus hry, hlavně samečci. Než si sousedka zvykla na moje zrzouny, chodila na mě zvonit, že se mě na zahradě rvou psi. :D Nervali, jen si hráli. Jak už ale někdo napsal, najdi mu kamarády podobné velikosti a věku.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: čtv 04. dub. 2013 20:57 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
nejsem si jistá,jestli ho ten klacík akorát nenaladí na další-třeba je aktivnější.Ale jestli v 5 měsících
kouše ze strachu...Max u prvního pána(pobyt 3-5 měsíců) dostával asi hlavně(mimo jiný duševní
nářez)jen rukou přes zadek a byl z toho vynervovaný tak,že snad 2měsíce jsem musela být
hodně trpělivá.Jelikož si nejsem 100pr. jistá přivoláním(u srny o tom ani nepřemýšlím),chodí dá
se říci stále na stopovačce,včetně seznamování a pozdravu se psy.Není v tom žádný problém,
naopak si myslím,že je pod kontrolou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: čtv 04. dub. 2013 21:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeďte sem na nějakou free sobotu. Podle mého máte mezi sebou poněkud nesprávně nastavené vzájemné vztahy, což se tu dá zatím snadno vyřešit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: ned 29. pro. 2013 23:39 
Offline

Registrován: ned 10. črc. 2011 18:52
Příspěvky: 1
Bydliště: Kladno
Dobrý den, máme malinois, jsou mu 3 roky. Od malička se mu věnujeme, poslušnost má výbornou, každý den chodíme na procházky a házíme mu aporty. V posledním roce, ale začal mít hysterické záchvaty před tím než jdeme ven. Jakmile vidí, že se oblékáme začne běhat dokola a píská. Zkoušeli jsem ho posadit a počkat dokud se neuklidní, ale bohužel to nezabírá, když ho posadíme tak se celý klepe a píská dál. Prosím o radu, už si nevíme rady. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: čtv 02. led. 2014 09:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
PRWOcK píše:
...poslušnost má výbornou, každý den chodíme na procházky a házíme mu aporty...
V případě vašeho problému je tohle bezvýznamná informace. Je hezké, že je vycvičený, ale jak je na tom s výchovou?

Citace:
Zkoušeli jsem ho posadit a počkat dokud se neuklidní, ale bohužel to nezabírá
To ani nemůže fungovat. Mlčení, znamená souhlas a pasivita je mlčení. Více osobně, třeba na nějakém fríčku na Vlčárech.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: stř 24. pro. 2014 17:32 
Offline

Registrován: pon 15. zář. 2014 14:37
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha - zdiby
Dobrý den,

mám šestiměsíční jagteriérku. Dostala se ke mně od kamarádky, která mi samozřejmě tvrdila, že toto plemeno je lehce zvladatelné, protože má doma tři. Každopádně už jí mám doma a mám jeden problém na procházkách. Když jdeme kolem psů na zahradách a ti štěkají za plotem, tak spustí hysterický záchvat. Na cvičáku mi poradili, abych ji zaškubala za vodítko, ale to mi přišlo, že jí to akorát víc vyprovokovalo a stejně mě vůbec nevnímala. Pak mi poradili zakřičet. Sice na to reaguje, ale řvu jak blázen a stejně mi přijde, že to účel moc neplní, platilo to na ní tak na dvou procházkách a jak si na to zvyká, tak na to přestává reagovat. Pořád hypnotizuje toho psa, lítá jak splašená a chce začít pištět.
Vždycky jsem měla klidné psy, takže nevím co s tím, prosím, poradíte jak a co udělat? Ráda bych s ní chodila na dlouhé procházky, ale tohle mi dost vadí. V naší vesnici je uštěkaný pes na každém rohu. Hned při východu z baráku tu máme 5 malých uštěkanců a tam to vždy začíná.
Děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: stř 24. pro. 2014 19:35 
Offline

Registrován: pát 12. zář. 2014 20:25
Příspěvky: 11
Bydliště: Hlavňov, okr Náchod
Zdravím Deidra, mně pomohlo u štěkajícího psa za plotem svého psa posadit a uklidnit a po uklidnění pokračovat v cestě případně opakovat a vzdálenost od plotu postupně zkracovat - začínat na vzdálenost kde je pes aspoň trochu ovladatelný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: stř 24. pro. 2014 21:22 
Offline

Registrován: pon 15. zář. 2014 14:37
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha - zdiby
O tom jsem tu četla, při posazení ještě před nimi na mě zavrčela a čuměla pořád na ně. Teď jsme měli incident, že vyjela po manželovi a to u sebe neměla žádnou kost, občas vyjíždí, když něco má, ale už to dlouho neudělala..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: stř 24. pro. 2014 23:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Tu si čítala?

viewtopic.php?f=64&t=2555&hilit=%C5%A1t%C4%9Bk%C3%A1+na+psy+za+plotem#wrapheader

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: čtv 25. pro. 2014 09:31 
Offline

Registrován: pon 15. zář. 2014 14:37
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha - zdiby
Jj, četla, je tam hodně s tím posazením, spíš nevím, co dělat, když při mechanickým posazení vrčí a stále se snaží čumět tím směrem. Objednala jsem si teď knihy, tak snad tam něco bude, díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hysterický záchvat při venčení
PříspěvekNapsal: čtv 25. pro. 2014 12:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Od Průhonic je to sem hodinu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!