Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:14
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: starý pes
PříspěvekNapsal: ned 07. led. 2007 20:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
zdravim všechny, jen jsem se chtěla optat někoho kdo má nebo měl staršího psa. Mému je ted 9 let a je to kříženec pravděpodobně špice s další křižovatkou a asi během 3-5 dnů přestával žrát. jeden den nežral vůbec ale ted už je to lepší i když neni tak žravej jako dřív. Veterinář říkal, že starší psi přestávaj žrát a tak sem se ptám jak rychlej nástup tato "stařecká nežravost" má a jestli to neni blbost. :bird: :old:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: ned 07. led. 2007 20:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Eva Štemberová píše:
zdravim všechny, jen jsem se chtěla optat někoho kdo má nebo měl staršího psa. Mému je ted 9 let a je to kříženec pravděpodobně špice s další křižovatkou a asi během 3-5 dnů přestával žrát. jeden den nežral vůbec ale ted už je to lepší i když neni tak žravej jako dřív. Veterinář říkal, že starší psi přestávaj žrát a tak sem se ptám jak rychlej nástup tato "stařecká nežravost" má a jestli to neni blbost. :bird: :old:


Mam doma jednu desetileto a jednu osmileto ovcici a mel jsem trinactiletou, snizeni zajmu o zradlo jsem sice pozoroval, ale rozhodne ne takhle skokovy.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. led. 2007 21:08 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Mám ovčandu -letos cca 14 let,žere jak zjednaná,ale je fyzicky ještě zdatná,jen pomalejší.
Vzhledem k tomu,že má v tomto období docela dost lidí problémy se zdravím u psů,tak bych to k věku nepřikláněla.Je dost virových onemocnění-spíš spojených s průjmy.Je fakt,že to počasí nikomu nepřidá.
Ale takhle náhle když přestane žrát,tak se něco děje -koukni do tlamy,hl.na zuby,povlak jazyka a sleduj,co kadí.Prohmátni břicho,poslechni si peristaltiku(škroukání) a hlavně hlídej pití.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 10:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já si to taky myslela že je to divný, tlamu, břicho trias i pití jsem kontrolovala a osobně si myslíme že to byla nějaká střevní chřipka ale nejsem veteinář. a druhý pes byl ok. ted je ten starší taky v pohodě tak moc děkuju za odpovědi! :-) :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 11:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 19:17
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha 4
Měla jsem do 13 let. Ale žral až do konce v poho. Spíš se dřív unavil a pak se přidaly jiné zdravotní problémy. Ale jídlo bylo jídlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 12:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mu nemuselo opravdu jen něco sednout nebo něco chytnul asi jeslti je žu v pohodě tak je to ok .-)
náš voříšek jinak taky žere furt .-) ikdyž je starej :-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08. led. 2007 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
U Filipa se s postupujícím věkem zájem o jídlo snižoval. Kolik toho sežral přímo záviselo i od pohybu, který měl. Od asi 12. roku do jeho odchodu (v 16), jsme krmili dvakrát denně v menších dávkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Psí dedecek.
PříspěvekNapsal: pon 27. říj. 2008 09:18 
Dobrý den, máme 15ti letého pejska a krome bezných neduhu, které proste k jeho veku patrí ( skoro slepý, hluchý, klouby uz taky moc neslouzí...), v poslední dobe se chová dost podivne. Ráno, kdyz se vrátíme z vycházky, zacne knucet pred dcerinými dvermi, ze chce dovnitr a kdyz ho tam pustím a ona jeste spí, zacne jí budit. Knucí, strká do ní, dokud jí nevzbudí. Pak chce zase ven s pokoje, a vzápetí zpet...porád dokola, v intervalech 2min. Nebo dokáze hodiny chodit po byte, z místnosti do místnosti (vcetne WC a koupelny), vzdycky se tam jen zastaví, a jde zase jinam. Nekdy je celý den dezorientovaný, takze narází do nábytku nebo do sten a druhý den zase jakoby videl jako za mlada. Pritom nevypadá, ze by ho neco bolelo, to uz za tech 15let poznáme. Myslíte, ze by to mohla být demence? V jeho veku by to bylo asi mozné, nebo se nám na stará psí kolena zbláznil?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 18:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. pro. 2007 20:17
Příspěvky: 206
Bydliště: Praha 5 - Smíchov
S tímto sice nemám přímo zkušenosti, určitě se ozvou zkušenější poradci, ale když píšete, že je pejsek skoro slepý a hluchý - žije si vlastně v nějakém svém světě, je zřejmě odkázaný asi jen na čich. Jak třeba reaguje na doteky členů rodiny ? Jak když něco nebo někoho hledá. Neodstěhoval se v poslední době někdo z vaší rodiny ?
Jaké rasy je to pejsek ? Zdravím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 21:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Takto starý pejsek má zažité jisté zvyklosti a žije podle nich. Napadlo mne, zda jste něco nepřestěhovali, nebo nepřemístili. Pejsek může také citlivě reagovat i na psychiku členů rodiny. Ale v takovém věku lze předpokládat změny nejen fyzické, ale i psychické, osobně myslím, že stařecká demence se pejskům nevyhýbá. Ani jeden z našich pejsků se bohužel tak vysokého věku nedožil. Posíláme packu, ať to se psím dědečkem zvládnete !!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. lis. 2008 16:22 
Ano, zazité zvyklosti skutecne má, a priznám se, ze jsme se mu vlastne prizpusobili. Vím, ze to není zrovna vychovné, ale v tomto veku uz ho skutecne s nejakou vychovou nehodlám ,,prudit". V breznu se odstehoval byvaly manzel, mozná to na jeho chování má vliv. Bydlím ted sama s dcerou, a asi mu vadí práve ty zavrene dvere, jako by nás obe chtel mít pod kontrolou. Ze by dedula prevzal jakousi zodpovednost? Je to mozne?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. lis. 2008 17:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Já myslím, že to, že jste se mu přizpůsobili, je naprosto v pořádku. Jistě Vás má rád a cítí, že máte rádi i Vy jeho, což je to nejlepší, co mu v jeho věku můžete dát. Pejska jeho stáří rozhodí cokoliv a je jistě klidný, když je "smečka" pohromadě. Myslím, že Vá prostě shání dohromady a počítá... Počkejte si na vysvětlení zkušenějších, toto je pouze můj názor. Mějte se hezky a pozdravujte dědouška !! :yaya:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. lis. 2008 19:42 
:-) pozdrav vyrídím, a pokud psí PANBUH dá, budou za odmenu zítra fungovat vsechny sverace tak, jak mají, a snedené jídlo nebude vyzvráceno... Stárí není nic hezkého jak u lidí, tak u psu. Ale za tu lásku, vernost a srandu, co nám dal, to tedy opravdu stojí. Nezbyvá, nez se snazit mu porozumet, aby to s náma mel co nejlehcí. Ono mít pod dozorem dve zenské, to je tedy starost... :-)Nejak jsem zapomnela, ze u psu funguje rád smecky, a to nehlede na vek...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. lis. 2008 20:02 
... Jeste jsem se zapomnela zeptat.. Poslední 3-4 dny nejak casto pije, tedy nevím, jak casto pijí jiní psi, ale on opravdu pije oproti drívejsku hodne casto, treba 3-4krát za hodinu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. lis. 2008 20:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
MAMUL píše:
... Jeste jsem se zapomnela zeptat.. Poslední 3-4 dny nejak casto pije, tedy nevím, jak casto pijí jiní psi, ale on opravdu pije oproti drívejsku hodne casto, treba 3-4krát za hodinu.


Ledviny.... :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. lis. 2008 21:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
cukrovka

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 03. lis. 2008 21:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Čurá taky o hodně více?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. lis. 2008 15:49 
S tím curáním je to divné, on se ted vzdycky vyrítí ven, a hned pred domem zacne curat, ale hrozne dlouho. Tak dlouho, ze uz ani neudrzí nozicku nahore. Takze jen stojí, a curá... potom, behem procházky uz je to lepsí.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. lis. 2008 15:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mamul je starej pravděpodobně trpí cukrovkou a možná í nějakým sleháváním eldvin to už moc lepší nebude

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. lis. 2008 16:57 
Hm, já vím, ze to není v porádku, ale nechci s ním porád lítat na veterinu, protoze on je tam strasne vystresovaný, a navíc, co mi asi tak reknou... Zacal straslive pelichat, to pry muze byt taky od ledvin. Ríkám si, ze dokud nemá bolesti, vydrzíme, a kdyz ho neco bolet uz bude, radeji se pokusím nejak dostat veterináre k nám. Ten poslední rok je to tak nejak rychlé, a tady vsichni psi umreli mladsí, a vlastne vzdycky na rakovinu cehokoli, takze se nemám koho zeptat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. lis. 2008 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mamul začila sme něco podbného u svého voříška jen to enbyl rok ale v podstatě měsíc- šlo to ráz naráz umřel sice za asistence veterináře ale vklidu domova. většina veterinářů by měla být ochotná tohle udělat u majitele a nenutit ho jezdit na veterinu.
jiank náš voříšek měl uplně stejné příznaky- začal hrozně moc pít a hrozně moc čůrat ale dokuď mu chutnalo tak to bylo ok - ořesně jak píšeš dokud ho nic nebolí a nenaříká nechte ho v klidu žít ten jeho život- on si řekne až bude chtít odejít

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 15:33 
Dekuji Vam za rady, je fajn, kdyz se má clovek kde zeptat. Nevím, co nás jeste ceká, ale snad to vsechno statecne zvládneme.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 15:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. zář. 2008 17:05
Příspěvky: 97
Bydliště: Říčany
Ať se na ten konec připravíte jak chcete, stejně Vás to zasáhne. Je to sice životní pochod, s kterým se počítá, ale když k tomu dojde tak to bolí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 16:20 
Tohle vím,clovek není nikdy dost pripravený... Ale myslím, ze se s tím smiruje líp, kdyz je to stárím. Kdyz si prepoctu jeho vek na lidsky, proste musím být rozumná.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 19:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. pro. 2007 20:17
Příspěvky: 206
Bydliště: Praha 5 - Smíchov
Jak popisujete pití a dlouhé čůrání, vypadá to na problémy s ledvinami - alespoň tak zněla diagnóza u našehio psa. Náš NO - bylo mu 13 let - již také poslední rok hodně pil a pak jen dlouze čůral "jako čubička", protože měl obrovské problémy s kloubama a nemohl pořádně chodit, natož zvedat nožičku. Také poslední rok již neudržel moč a čural pod sebe. Ale to vše se dalo vyřešit igelitem pod jeho oblíbenou deku na gauči. I na gauč jsme mu pomáhali, aby byl na svém oblébeném místě. Bohužel bolesti kloubů došly tak daleko, že se nemohl už skoro zvednout a ani sejít po 3 schodech z domu na vyčůrání. A 50 kg psa nevezmu do náručí a nevynesu ho vyvenčit. Museli jsme jej nechat uspat. Bylo to děsné - ale nemohli jsme jej nechat trápit bolestmi.
Tak ještě hodne pěkných dní s vaším dědouškem a přeji jemu (i vám) aby odešel někdy v budoucnu v klidu a hlavně ve spánku přes pověstný duhový most. Aby jste se nemusela rozhodovat, kdy mu necháte ukončit život. Myslím, že to bylo nejhorší dilema, co jsem ve svém životě řešila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 06. lis. 2008 15:20 
S tím curáním "pod sebe" se nám to taky uz párkrát stalo, ale nastestí vzdycky v koupelne na linu, ale to bylo ze spaní. Bylo na tom divné to, ze té tekutiny bylo hodne, a v podstate to byla jen voda, nemelo to barvu moce. Schody zatím,( sice mu nozicky sem-tam brnkají), ale tech pet schodu pred domem jeste zvládá. Katastrofa je, kdyz nejede výtah, bydlíme v 6tém patre, on je sice kokrspanel, ale to mi verte, ze se zatracene pronese. Vetsího psa, jako byl ten vás bych domu asi nedostala


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 22:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
Našemu Bosíkovi bylo v říjnu 17 žere úplně normálně pije taky pořád stejně jinak je slepej a hluchej takže chodí s čumáčkem u země takže asi orientace podle čuchu.někdy se bojí vyskočit ten jeden schod do domu tak mu musíme pomoct ale nejdřív očuchat ruku nebo ho nechat do sebe narazit čumákem protože když na něj šáhnete bez očuchání tak se ožene a vrčí.No nebudeme jiný.Ale jinak je v poho jen už víc spí a na čůrání už nezvedá nohu asi dva roky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: sob 17. led. 2009 17:52 
Já mám křížence špice je mu 16 let a ten je stále fit a žere docela dost.Někdy začne po zahradě běhat jako pominutej. :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 23:09 
Offline

Registrován: pát 30. bře. 2007 09:47
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava - přechodně
Chtěla bych využít této diskuse a zeptat se, jestli má někdo zkušenosti se psem po mrtvičce. Pes mého přítele ji prodělal minulý týden v pátek. Od té doby dostal několik injekcí kortikoidů, takže se znova postavil na nožky, ale pořád vrávorá a vypadá to, že už mu zůstane hlava nakloněná na jednu stranu (což je asi to nejmenší). Zajímalo by mě, jestli je vhodné třeba nějaké cvičení, nebo snad nějaké doplňky stravy.

_________________
Ráda pomáhám, obzvláště zvířatům. Doma - na horách - máme 7 psů a několik koček, takže nekecám:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 23:36 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Aliciznicka píše:
Chtěla bych využít této diskuse a zeptat se, jestli má někdo zkušenosti se psem po mrtvičce. Pes mého přítele ji prodělal minulý týden v pátek. Od té doby dostal několik injekcí kortikoidů, takže se znova postavil na nožky, ale pořád vrávorá a vypadá to, že už mu zůstane hlava nakloněná na jednu stranu (což je asi to nejmenší). Zajímalo by mě, jestli je vhodné třeba nějaké cvičení, nebo snad nějaké doplňky stravy.


Nevím jestli nebudu kecat. Předem přiznávám, že o téhle sféře netuším vůbec nic, ale neprospěli by mu třeba taky Bowenky? :oops: Zkusila bych se domluvit s Rudou. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 23:41 
Offline

Registrován: pát 30. bře. 2007 09:47
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava - přechodně
Možná budu vypadat jako blbeček, ale co to je?

_________________
Ráda pomáhám, obzvláště zvířatům. Doma - na horách - máme 7 psů a několik koček, takže nekecám:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 23:47 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Aliciznicka píše:
Možná budu vypadat jako blbeček, ale co to je?


Bowenovy masáže. Pro psy je dělá Ruda. Hoď si to tu do vyhledávače (doufám, že jsem to napsala bez chyby :oops: ). Moc dobrá věc jak pro lidi, tak i pro psy. Ale Ruda je dělá jen psům. Pro lidi je dělá Essi.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: pát 06. úno. 2009 21:57 
Offline

Registrován: pát 30. bře. 2007 09:47
Příspěvky: 37
Bydliště: Ostrava - přechodně
Hm, to asi nevyjde. :( Ale i tak děkuji za radu.

_________________
Ráda pomáhám, obzvláště zvířatům. Doma - na horách - máme 7 psů a několik koček, takže nekecám:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: sob 07. úno. 2009 17:22 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Já mám 15ti letého jezevčíka a občas nám taky nežere, prostě jeden den nemá vůbec chuť, pak třeba zase 14 dní žere normálně...tak se to střídá, ale rozhodně nám kvůli tomu nehubne :lol: Ale on byl vždycky trochu nimra...nicméně hodně mu pomáhá přítomnost našeho štěněte - holt psí závist funguje :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: sob 07. úno. 2009 23:50 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Taky zjišťuju, že je pro mne stáří jakousi novou kapitolou, kde malinko plavu. A tak dotaz:
V poslední době má Rokýna poněkud sníženou potřebu venčení. Obvykle s ním tedy jdu, když si řekne, ale...
Už podruhé se mi stalo, že podle mne byl nevyvenčenej už hodně dlouho a tak bych s ním šla i bez řeknutí si, jenže on poměrně tvrdě spí. :oops: Poprvé to bylo ráno a to spal tak tvrdě, že ho ani neprobudilo to, že jsem vstala, roztáhla žaluzie, šla zpátky, oblíkla se.... a on pořád spal. Kdyby nekopal ze spaní nožičkama, tak si snad budu myslet, že mi umřel. Tehdy to bylo po noci a skoro po 11 hodinách kdy byl naposledy, tak jsem ho velice jemně a opatrně vzbudila, že vstáváme. Probral se jemně a pomalu a šli jsme ven. Teď právě je ta situace znova. Už pár hodin čekám až se probudí, ale spí tvrdě až štěká a kope nohama ze spaní a my byli naposledy ve 3 hodiny odpoledne. Myslíte, že ho mám budit i teď nebo prostě počkat až se probere. U mě není problém, stejně chodím spát pozdě. :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: ned 08. úno. 2009 00:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. bře. 2007 13:47
Příspěvky: 124
Bydliště: Žiar nad Hronom, SR
Dzedzy píše:
Aliciznicka píše:
Chtěla bych využít této diskuse a zeptat se, jestli má někdo zkušenosti se psem po mrtvičce. Pes mého přítele ji prodělal minulý týden v pátek. Od té doby dostal několik injekcí kortikoidů, takže se znova postavil na nožky, ale pořád vrávorá a vypadá to, že už mu zůstane hlava nakloněná na jednu stranu (což je asi to nejmenší). Zajímalo by mě, jestli je vhodné třeba nějaké cvičení, nebo snad nějaké doplňky stravy.


Môja fenka tým prešla, hlavička naklonená neostala, postupne sa to dalo do poriadku..prispôsobili sme pohyb, masírovali končatiny - na radu veterinára

_________________
Sáša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: ned 08. úno. 2009 10:18 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Dzedzy píše:
Myslíte, že ho mám budit i teď nebo prostě počkat až se probere. :oops:



Já bych ho nebudila. Náš jezevčík jde klidně ráno a pak až večer - a když ho volám, že by se měl jít vyvenčit, tak na mě kouká, proč ho budím a stejně nejde, když se mu nechce. A s tím poštěkáváním ze spánku - to mi dělá taky už skoro pořád. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: ned 08. úno. 2009 19:55 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Tereza22 píše:
A s tím poštěkáváním ze spánku - to mi dělá taky už skoro pořád. :lol:


O to poštěkávání a ,,běhání" ze spaní neřeším. Věřím, že i pes má své sny a i člověk dokáže ze spaní mluvit nebo sebou různě házet.
Než jsem však příspěvek zcela dopsala, začal se pomalu sám od sebe probouzet a já začla sama potřebovat na záchod, takže jsem pak vstala a jak jsem vstala v vrzla židlí zvednul hlavičku, takže bylo vyřešeno. Přesto mne názory na toto zajímají. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: čtv 21. kvě. 2009 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. lis. 2007 12:34
Příspěvky: 12
Bydliště: Trnava
zdravím,
mám sučku malého špica, ktorá má 18 rokov, posledné tri mesiace máme problém - totiž nechce prijímať stravu , niekedy neje aj dva, tri dni a keď tak len máličko, pije dostatočne / pridávam vitámíny / ale predsa len to stravovanie ma trápi, pretože dosť schudla, inak zdravotný stav vzhľadom na vek je celkom ok, len slabšie počuje, vidí dobre, chôdza je už trochu kolísavá - ale inak žiadne príznaky choroby.
veterinár pripisuje daný stav veku - odporúča uspanie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: čtv 21. kvě. 2009 13:56 
Offline

Registrován: pát 05. pro. 2008 17:35
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
Hanelie píše:
zdravím,
mám sučku malého špica, ktorá má 18 rokov, posledné tri mesiace máme problém - totiž nechce prijímať stravu , niekedy neje aj dva, tri dni a keď tak len máličko, pije dostatočne / pridávam vitámíny / ale predsa len to stravovanie ma trápi, pretože dosť schudla, inak zdravotný stav vzhľadom na vek je celkom ok, len slabšie počuje, vidí dobre, chôdza je už trochu kolísavá - ale inak žiadne príznaky choroby.
veterinár pripisuje daný stav veku - odporúča uspanie


Jestli ji nic nebolí, netrpí, netrápí se, osobně bych do uspání nešla. Že to bude kvůli věku, je asi pravda, ale proč psa uspávat, když nemá bolesti? Moje bývalá skorotchyně před několika měsíci řešila stejný problém se starým pejskem, taky neměl chuť do žrádla, veterinář řekl uspat, ona nesouhlasila a pejsek po několika hezkých týdnech "usnul" ve spánku sám. Záleží na tom, jak se cítí. Hodně štěstí i sil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: čtv 21. kvě. 2009 14:13 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Nemesis píše:
Jestli ji nic nebolí, netrpí, netrápí se, osobně bych do uspání nešla. Že to bude kvůli věku, je asi pravda, ale proč psa uspávat, když nemá bolesti? Moje bývalá skorotchyně před několika měsíci řešila stejný problém se starým pejskem, taky neměl chuť do žrádla, veterinář řekl uspat, ona nesouhlasila a pejsek po několika hezkých týdnech "usnul" ve spánku sám. Záleží na tom, jak se cítí. Hodně štěstí i sil.


Souhlasím. Pokud se nijak extra netrápí, nic jí nebolí a pije a má jinak chuť do života, tak bych do uspání taky nešla. Ale měli by jste se připravit na to, že to může (nemusí, ale vzhledem k její mu věku....) být začátek konce. Hodně sil a pevné nervy. Do žrádla bych jí nějak extra nenutila. Taky záleží čím krmíte. Rocky třeba už granule nerozkouše, musej se mu namáčet. Zkuste přejít na nějakou kašovitou stravu. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: čtv 21. kvě. 2009 15:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Mí psi - boxeři, se ve stáří - tak od 8 let, projevovali spíše žravostí než naopak. Vždycky seděli u stolu a koukali, co dostanou. I když to celý život nedělali. Teď mám zase 10 letého boxera. Je kvůli slinivky na veterinární dietě, jenže to není dieta senior ani ligt. Takže je oproti dřívějšku o 3 kg(nejmíň) těžší. Je to taky tím, že kvůli kloubům - dysplazii - má mnohem míň pohybu než dřív. Býval šíleně akční, teď ho šetřím. Taky musel prodělat teď v lednu kastraci - kvůli nádoru na varleti. Ale jinak je šťastný a v pohodě. Jen se pořád tváří, že ho trápím hlady ](*,) A jak nechám na lince třeba rohlíky na strouhanku, tak než přijdu z práce, mám podlahu plnou drobků a rohlíky nikde :toimonster: To taky nikdy dřív nedělal. Prostě jedl by pořád :bounce8:

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: čtv 21. kvě. 2009 16:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. lis. 2007 12:34
Příspěvky: 12
Bydliště: Trnava
zdravím,
ja samozrejme sa tomu uspaniu bránim, pokiaľ chodí, pije je hoci len to máličko tak o tom ani nepremýšľam
stravu jej prispôsobujem - granulky jej nikdy nechutili , vyrastala a žila si spokojne na domácej strave / bez korenín / celých 18 rokov, nikdy sme nemali žiadne choroby / ak nepočítam 2 x ekzém od blchy /
teraz jej dávam mixovanú stravu -


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: sob 30. kvě. 2009 18:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. lis. 2007 12:34
Příspěvky: 12
Bydliště: Trnava
FIFINKA tíško zaspala a už spí svoj večný sník - tam za dúhovým mostom..................................


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: sob 30. kvě. 2009 18:36 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Hanelie píše:
FIFINKA tíško zaspala a už spí svoj večný sník - tam za dúhovým mostom..................................

:( :( :(
ale měla štěstí na dobrý a dlouhý život..kolik psů má takovej osud..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: sob 30. kvě. 2009 19:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. lis. 2007 12:34
Příspěvky: 12
Bydliště: Trnava
spinkaj svoj večný sník....................tam za dúhovým mostom
http://www.youtube.com/watch?v=j-nlSiLe ... re=related


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psí dedecek.
PříspěvekNapsal: pát 27. srp. 2010 10:41 
Offline

Registrován: stř 25. srp. 2010 19:42
Příspěvky: 1
Bydliště: Chomutov
To pochodování sem tam,koukání jako mimoň a občasné noční fňukání důvěrně znám:-) Náš 16ti letý američan provuzuje totéž.Dle doktora je to stařecká kognitivní porucha,něco jako lidský Alzheimer....Někdy je to dost náročný...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 09:36 
Offline

Registrován: úte 12. říj. 2010 08:38
Příspěvky: 76
Bydliště: evropa
Dobrý den,
včera jsem měla hodně špatný den, začalo to už ráno když jsem svého 13 letého psa našla ležet nataženého a boku a nereagujícího na jakýkoliv podnět. Protože je už hluchý, vždycky ho budím dotykem a hlazením. Včera nic, jen tak pokňukával a pobrukoval, oči měl zamlžené a bez výrazu. V mžiku mi mozkem proletěly všechny ty roky , které jsme spolu strávili. Druhá mladší fenka jenom stála opodál a nijak do něj nestrkala , jako to vždy dělá. Šla jsem do koupelny a přemýšlela co mám dělat, co bude pro mého psa nejlepší. Vrátila jsem se k němu a hladila a najednou vyskočil otřepal se jako by se nic nestalo. Dnes ráno je úplně v pohodě. Nebyl to jen hluboký spánek, oči měl úplně jako potáhlé nějakou clonou, myslíte že to může zmamenat že se jeho život chýlí ke konci? Přemýšlím, jestli s ním źajít k vetovi, ale u něj je vždycky strašně vystresovaný, tak tomu asi nechám volný průběh...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 09:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
oči měl úplně jako potáhlé nějakou clonou

Nechci z vás dělat blbce, ale radši se zeptám. Pro jistotu. Víte co je to třetí víčko neboli mžurka? A pokud byl pe ve spánkové fázi REM, tak s ním můžete v klidu hýbat a on se nevzbudí (samozřejmě lze zbudit, ale je to spíš s leknutím).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: starý pes
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 10:13 
Offline

Registrován: úte 12. říj. 2010 08:38
Příspěvky: 76
Bydliště: evropa
Eva Štemberová píše:
Citace:
oči měl úplně jako potáhlé nějakou clonou

Nechci z vás dělat blbce, ale radši se zeptám. Pro jistotu. Víte co je to třetí víčko neboli mžurka? A pokud byl pe ve spánkové fázi REM, tak s ním můžete v klidu hýbat a on se nevzbudí (samozřejmě lze zbudit, ale je to spíš s leknutím).

Ne, ne to prostě poznáte, že ten pes je úplně mimo, ten pohled je jiný.., nením jak to říct. Když mi umírala babička měla ten samý výraz, je to těžko popsat, oči jsou otevřené , ale dívají se mimo vás , někam jinam......


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!