Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:30
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: stř 06. bře. 2013 21:13 
Offline

Registrován: ned 03. bře. 2013 17:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Květnice
Mám černého ruského teriéra Lexe, v květnu mu bude osm. Když jsme si ho pořizovali do domku na vesnici, bydleli jsme společně s oběma syny. Ze začátku jsem chodila na cvičák já, ale jak pes rostl, začal s ním cvičit starší syn a převzal tak vůdcovství smečky. Asi tak po třech letech si našel přítelkyni, která měla staršího rotvajlera. Když pejsek umřel pořídili si společně štěně (kříženec něm. ovčáka a rotvajlera). Od té doby kdykoliv přijeli na návštěvu, reaguje Lex neustálým štěkáním na syna a štěká třeba celou hodinu a vyžaduje si pozornost. S psím kamarádem problémy nemá. Já osobně si myslím, že Lex strašně žárlí a naši mladí k nám odmítají jezdit (teď už mají dvouletého syna). Jednou se dokonce po synovi ohnal a kousl (ne moc). Tak prosím o Vaše názory. Hanka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: čtv 07. bře. 2013 10:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No docela jsem se vyděsila, že má někdo černýho rusáka a nezvládá toto. Tím se vás nechci dotknout, jen že mi to konkrétně s tímhle psem zavání problémama i jinde. Důležité je, že to chcete řešit :wink: Proto: co děláte, když přijedou na návštěvu, co děláte, když se pes rozštěká? nějaké další vynucování si pozornosti nebo jiné potíže, byť jen nepříjemnosti?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: sob 09. bře. 2013 09:49 
Offline

Registrován: ned 03. bře. 2013 17:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Květnice
Eva Štemberová píše:
No docela jsem se vyděsila, že má někdo černýho rusáka a nezvládá toto. Tím se vás nechci dotknout, jen že mi to konkrétně s tímhle psem zavání problémama i jinde. Důležité je, že to chcete řešit :wink: Proto: co děláte, když přijedou na návštěvu, co děláte, když se pes rozštěká? nějaké další vynucování si pozornosti nebo jiné potíže, byť jen nepříjemnosti?


Taky jsem se vyděsila, že jste se vyděsila. Lex je jinak lásečka a černé zlatíčko.
Teď tedy k problému. Přivítání s mazlením ( cca 10 minut) je v pohodě, syn si s ním pohraje, ale když si chceme povídat nebo řešit jiné věci, Lex si pořád vyžaduje pozornost a dotírá štěkáním. Nepomou povely ticho, místo nebo nesmíš. Většinou přijedou s druhým psem, toho Lex klidně něchá sežrat jeho žrádlo, v tom problém, není. Když se snažím zabavit ho jinak, pomůže to jen na chvíli a pak zase začne dotírat. Návštěva syna většinou končí tím, že máme Lexe dát pryč a to já rozhodně neudělám!!
Když přijede někdo jiný na návštěvu, probíhá také mohutné vítání, ale pak si k nám Lex lehne a je v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: sob 09. bře. 2013 10:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To víte, pověst černé teriéry předchází všude 8)

A tím štěkáním si vynucuje pozornost u vás, nebo u syna? A je to že psa miluje a chce, aby se mu věnoval, nebo naopak že psovi není libo, že je tam syn na návštěvě?

To jen tak pro zajímavost. Řešením je poslušnost v obou případech. Píšete, že nepomůže odeslání na místo. Pod tím si mám představit, že pes štěká i na místě, nebo že pes odejde na místo, ale že za chvíli zase přijde a otravuje nanovo?

Jak bych se zachovala já na vašem místě: přijde návštěva, vše v pořádku a za chvíli pes začne otravovat. Psovi dám lehni vedle mojí židle. Pokud bude štěkat i v leže (protože zná princip, že povel trvá do dalšího povelu a nedovolí si tedy zvednout se z lehu),odešlu ho na místo. Už poněkud znechuceným tónem, že mě ruší. Pokud ani to ne, dostane vyhazov z místnosti atd. Je to jeho volba. Jakmile budu chvíli v klidu, propustím ho z povelu. Pokud se zase rozeštěká, dostane zase odložení. Klidně ať proleží celou návštěvu. Za ten klid mi to stojí a on to přežije, když se neumí chovat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: sob 09. bře. 2013 10:39 
Offline

Registrován: ned 03. bře. 2013 17:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Květnice
Eva Štemberová píše:
To víte, pověst černé teriéry předchází všude 8)

A tím štěkáním si vynucuje pozornost u vás, nebo u syna? A je to že psa miluje a chce, aby se mu věnoval, nebo naopak že psovi není libo, že je tam syn na návštěvě?

To jen tak pro zajímavost. Řešením je poslušnost v obou případech. Píšete, že nepomůže odeslání na místo. Pod tím si mám představit, že pes štěká i na místě, nebo že pes odejde na místo, ale že za chvíli zase přijde a otravuje nanovo?

Jak bych se zachovala já na vašem místě: přijde návštěva, vše v pořádku a za chvíli pes začne otravovat. Psovi dám lehni vedle mojí židle. Pokud bude štěkat i v leže (protože zná princip, že povel trvá do dalšího povelu a nedovolí si tedy zvednout se z lehu),odešlu ho na místo. Už poněkud znechuceným tónem, že mě ruší. Pokud ani to ne, dostane vyhazov z místnosti atd. Je to jeho volba. Jakmile budu chvíli v klidu, propustím ho z povelu. Pokud se zase rozeštěká, dostane zase odložení. Klidně ať proleží celou návštěvu. Za ten klid mi to stojí a on to přežije, když se neumí chovat.


Pozornost si vynucuje na synovi, že ho má rád, ale že si pořídil jiného psa. Čtu, že v opakovaných povelech jsme nebyli dost důslední, takže byl pes vykázán z domu, kde pokračoval ve štěkání. Myslíte, že se mám tedy domluvit se synem aby se obrnil trpělivostí a aby přijel bez svého psa, abychom mohli začít s tréninkem ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: sob 09. bře. 2013 12:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Netrénovala bych, ale konala :wink: :twisted: Prostě až přijede, tak mu dejte najevo, že štěkat se nebude. Využijte k tomu povely - intonaci hlasu, mimika, důslednost. Vydejte jeden povel, vteřina až vteřina a půl pauza na proběhnutí reflexního oblouku a pokud za tu dobu pes sám povel nesplní, tak ho k tomu mechanicky donuťte - zatlačením na záda, odvedením pomocé couračky na místo apod. Bez opakování povelu, bez pochval. Prostě mu dejte jasně najevo, že takto ne. Ono se to blbě popisuje po internetu, protože je to vše o pocitech. A taky pozor na to, aby se pes z povelu sám nezvedl a neodešel. To ho pak OKAMŽITĚ vraťte do polohy, bez opakování povelu ovšem.

Popravdě pochybuju, že je pes jinak poslušný (podle mých vysokých měřítek :wink: ), když nedovedete toto zvládnout. A to nemyslím špatně :wink: Ale je to úplně stejný případ, jako když chce jít pes ulovit slepici, něco vám vzít z talíře atd. Jen to chce stejný přístup aplikovat i v této situaci. Protože si myslím, že jinak situace kdy chce pes a vy ne, zvládáte dobře. A nebylo by špatné (a bylo by to pro vás asi jednodušší), kdyby jste šli před návštěvou alepson na 10 - 15 minut společně venčit. Pes by se tak trochu vyventiloval, zvykl si na přítomnost návštěvy a už by nebyl tak natěšenej. Následná korekce psa pro vás bude pravděpodobně jednodušší.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: sob 09. bře. 2013 18:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Evi, o další poslušnosti nepochybuj...naši rozcapení appenzellové také dokážou štěkat na dceru, kterou vidí jednou za měsíc-štěkají od radosti-přesto jsou jinak poslušní. Čím víc bude dcera "naštvaná" že štěkají, čím víc je bude od sebe odstrkávat, tím víc budou vyvádět. V momentě kdy se dcera vážně naštve, začnou ke štěkotu ještě skákat, aby ji oblízli a udobřili si ji. Jsou rozmazlení, já vím. Jediná možnost pro dceru-sednout si s piškotama nebo granulkama a stádo krmit, ono se zklidní. Pokud syn přijede se psem, může chvíli mazlit oba, pak si svého psa odveďte, pocvičte si s ním nějaké povely, dejte mu kousat nějakou kost nebo něco podobného, určitě štěkat přestane. Štěkajícího psa vypakovat na zahradu bez návodu co má dělat místo štěkání=štěkat nepřestane. :-)

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: sob 09. bře. 2013 20:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A když je ty odešleš na pelech a propustíš, až když se uklidněj?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: sob 09. bře. 2013 20:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Nerozumím...a o moje psy nejde. :-) Jen na nich popisuji, že ač jinak poslušní, na dceru štěkají od radosti a čím víc emocí by do toho dala, tím budou hlučnější. U zakrmování se soustředí na jídlo a přestanou štěkat-vím, není to správný vůdcovský přístup, ale jako kamarádský přístup nám to vyhovuje. :-)

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: sob 09. bře. 2013 20:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
naši rozcapení appenzellové také dokážou štěkat na dceru, kterou vidí jednou za měsíc

a čí teda jsou? :shock:

Jasně tebe chápu, to o tý neposlušnosti byla z části nadsázka (z části proto, že když má někdo poslušného psa, tak předpokládám, že si dokáže pomocí povelů prosadit svou v jiných situacích a tato situace není jiná - ale soudím zase podle sebe samozřejmě). Vám to chování "nevadí", ale tazatelce ano. A ano, čím víc emocí do toho dcera bude dávat, tím je jasné, že psy víc rozjede. Já se pani snažila popsat přístup "teď prostě ne a padej". Jen fakt, žádné rozčilování, zoufalství, žádné takové emoce, aby psa rozjely. Jde to pospat holt blbě. A co se týče "kamarádského přístupu" nikoli "vůdcovského" - proto jsem psala o společném venčení před příchodem domu, aby se pes vyventiloval. :icon_sunny:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: ned 10. bře. 2013 08:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Aplové jsou moji :-) . Moje dcera nebo pani syn = stejná situace: rozjančenej pes - emoce syna (či v mém případě dcery) = ještě víc rozjančenej pes. Umravnit šťastného psa rázným příkazem mi v případě apz nepřijde košer, apz by se mi rozklepal a čuměl na mne jako na marťana. Terier to třeba pochopí. Resumé- můj návrh: nedávat do vítání ani velmi šťastné a ni nesouhlasné emoce, prostě sklidnit sebe a tím se sklidní pes. :-)

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: ned 10. bře. 2013 11:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ámen, tak jsem to taky myslela. Bez emocí.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: pon 11. bře. 2013 21:41 
Offline

Registrován: ned 03. bře. 2013 17:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Květnice
lenka apenzelka píše:
Evi, o další poslušnosti nepochybuj...naši rozcapení appenzellové také dokážou štěkat na dceru, kterou vidí jednou za měsíc-štěkají od radosti-přesto jsou jinak poslušní. Čím víc bude dcera "naštvaná" že štěkají, čím víc je bude od sebe odstrkávat, tím víc budou vyvádět. V momentě kdy se dcera vážně naštve, začnou ke štěkotu ještě skákat, aby ji oblízli a udobřili si ji. Jsou rozmazlení, já vím. Jediná možnost pro dceru-sednout si s piškotama nebo granulkama a stádo krmit, ono se zklidní. Pokud syn přijede se psem, může chvíli mazlit oba, pak si svého psa odveďte, pocvičte si s ním nějaké povely, dejte mu kousat nějakou kost nebo něco podobného, určitě štěkat přestane. Štěkajícího psa vypakovat na zahradu bez návodu co má dělat místo štěkání=štěkat nepřestane. :-)


Strašně moc si vážím vašich rad a budu je mít na paměti, teď už jen aby syn pochopil svoji úlohu. Díky. Hanka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: ned 31. bře. 2013 19:50 
Offline

Registrován: ned 03. bře. 2013 17:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Květnice
Minulý týden proběhl první výcvik při návštěvě syna. Krásně jsem to popsala, ale příspěvek se nezobrazil, tak to popíši znovu. Syn sice přijel na ohlášenou návštěvu, ale s kamarádem, takže akce společné venčení neproběhla. Mohutné vítání jako vždy (syna i kamaráda, kterého Lex viděl poprvé). Nechala jsem vítat tak 3 minuty a pak Lexe zavolala ksobě a od té chvíle jsem ho držela u sebe (přiznám se, že jsem ho radeji držela trochu za obojek a opakovaně dávala sedni), kupodivu seděl a neštěkal. Pak jsem se domluvila se synem, že dám Lexovi volno a bude zase mazlení. Proběhlo klidněji a bez štěkání. Na Lexovi bylo vidět, že je z té změny překvapený a možná i proto reagoval klidněji. Když syn s kamarádem odcházel, nechala jsem Lexe u nohy-sedni a neštěkal. Když byli za brankou, dala jsem volno a Lex se pustil do smutného štěkání (což dělá, když odjíždí kdokoliv, i my). Vím, že není vyhráno, ale mám z toho docela dobrý pocit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: ned 31. bře. 2013 19:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
:icon_thumleft:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: čtv 09. kvě. 2013 19:34 
Offline

Registrován: ned 03. bře. 2013 17:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Květnice
Eva Štemberová píše:
:icon_thumleft:

Měla jsem menší odmlku, ale mám další zkušenost s nápravou Lexe. Mladí se u nás sice neukázali, ale trénovala jsem včera s naší návštěvou. Známí přijeli na kafe, nastalo celkem normální vítání, pak si začal Lex vynucovat pozornost štěkáním. Přísně jsem ho přivolala k sobě, přišel. Slovně i zatřepáním za zátylkem až na zem jsem ho pokárala. Dala jsem sedni u židle (sedl). Zkusil jen naznačit, že bude zase štěkat, tak jsem ho zase vytřepala, dala sedni a potřetí už to nezkusil. Začíná to fungovat! :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: čtv 09. kvě. 2013 19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Hana Vachterová píše:
Přísně jsem ho přivolala k sobě, přišel. Slovně i zatřepáním za zátylkem až na zem jsem ho pokárala.

Proc ho tak prisne trestas za splneni povelu? Vydala jsi povel, on prisel a byl potrestan a to docela tvrde.
Chapu, ze tys to vztahovala jeste k tomu stekani, ovsem on to vzal jako trest za splneni povelu - za prichod. Chce to trosku vic dbat na postupnost prikazu a trestu/odmen, jinak si vytvoris mnohem horsi problem, nez uz mas...

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: čtv 09. kvě. 2013 20:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Jinak teda prosím, přestaňte s ním třepat. To je výhružka zabitím, tolik toho váš pes neproved, aby musel dostat takovýhle kapky. To, že to teď vypadá, že to funguje, může být tím, že pes je zmaten, neví, proč ho chcete zabít, a nemá tudíž v hlavě čas na lumpárny, když se cítí ohrožen. Tento stav se může snadno (pokud nezměníte přístup) přetočit do strachové agrese.
Ta posloupnost je taky špatně, za splněný povel má dostat pochvalu a ne vylágoš. Pokud se vám ještě nepovedlo pokazit si přivolání, můžete mluvit o štěstí.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: sob 11. kvě. 2013 20:44 
Offline

Registrován: ned 03. bře. 2013 17:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Květnice
Tvrdá kritika, ale díky. Myslela jsemza to, že zatřepání si pamatuje od matky.Nevěděla jsem, že to je tak zlé. Lex chodí na zavolání jako obvykle. Řeším teď jiný problém, zdravotní. Přestal čurat, tak jsme v péči veterináře. Možná už v tu středu měl začínající potíže, které se projevily až ve čtvrtek a hlavně v pátek. Jeho povaha je vynikající a mám se od něho co učit. Pokud nebude muset znova na operaci, budu ve výcviku pokračovat zodpovědněji. Ještě jednou díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: sob 11. kvě. 2013 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
To trepani od matky je jeden z nejvetsich mytu a ty se, jak znamo, nejhur vykorenuji. Tak aspon uz to vite a Lexovi prejem, at je brzy fit.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: ned 12. kvě. 2013 00:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Žádná psí matka štěňaty netřepe, pokud je chce ponechat naživu. Viděla jste někdy, jak pes třepe ulovenou kořistí? Ta kořist to má v několika sekundách za sebou, to zatřepání totiž způsobí okamžité zlomení vazu. Člověk sice neumí zatřepat s takovou razancí, takže štěněti vaz nezlomí, ale štěně si to nemůže vyložit jinak, než jako poslední varování před usmrcením. Vůbec nevím, jak vznikl tak nesmyslný mýtus.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: ned 12. kvě. 2013 16:58 
Offline

Registrován: ned 03. bře. 2013 17:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Květnice
Díky moc za odpovědi. Teď si připadám jako největší zločinec a blbka dohromady. Už to nikdy neudělám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: ned 12. kvě. 2013 17:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Hana Vachterová píše:
...největší zločinec a blbka dohromady. Už to nikdy neudělám.

Z toho si nic nedělej, člověk se pořád učí a všichni jsme to už zažili - nejdůležitější je, že přemýšlíš a hledáš cesty, jak to udělat "správně" :icon_thumleft: !

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: úte 14. kvě. 2013 07:27 
Offline

Registrován: ned 03. bře. 2013 17:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Květnice
Díky, díky. Co se týče Lexíkova zdravotního stavu, bude v pořádku. Močový měchýř má vyčištěný od kamínků a písku a zase čůrá. Sice zatím žádné veletoky, ale čůrá. Huráááááááá. :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyštěkávání konkrétní osoby
PříspěvekNapsal: sob 29. čer. 2013 20:06 
Offline

Registrován: ned 03. bře. 2013 17:43
Příspěvky: 10
Bydliště: Květnice
Po delší odmlce zase další výcvik s návštěvou. Myslela jsem. že po tak dlouhé době, co u nás byla poslední návštěva, Lexík zapomene, jak se má chovat, ale byla jsem mile překvapena. Když začal vítat a pak štěkat, že si ho už nikdo nevšímá, zaujala jsem pozici krotiče s povely. Poslechl ( žádné odměny, jen pochvaly), střídavě sedni/volno a znovu a znovu. Začíná asi zjišťovat, že nevyhraje a v jeho pohledu je vidět, že je něco jinak a začíná se přizpůsobovat. :icon_sunny:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!