Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:01
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: sob 10. lis. 2012 17:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Zdravím, mám menší dotaz ohledně vítání našich dvou fenek. Bydlíme s přítelem a dvěma fenkama a při vítání nastávají tři situace. 1. Fenky jsou doma samy a ať přijde kdokoliv (Tom, já nebo přijdeme spolu), fenky vítají, aniž by při odemykání zámku štěkaly. Při vítání to vypadá, že mě vítají víc, ale nějak to neřešíme. 2. Fenky jsou doma s Tomem, já přijdu domů a holky letí vítat, opět bez štěkotu. 3. Fenky jsou doma se mnou, Tom zarachotí klíčema a holky vyletí, začnou štěkat a když ho uvidí ve dveřích, začnou vítat.
Zajímalo by mě, jestli má nějaký větší význam ten štěkot? Nehodlám to nějak zásadně řešit, jen mě zajímá, proč jen v téhle situaci štěkají (a štěkají podle mě tak, že brání...). Že by Toma neměly rády si nemyslím, vítají vždycky. Když jdeme Tomovi naproti - vítají. Když jsme venku a Tom mezitím příjde domů, Bubina ho cejtí už na chodbě a vítá, aniž by ho viděla...no je to zvláštní :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: ned 11. lis. 2012 20:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Podle mě "si tě hlídají". Psi se často v přítomnosti paničky chovaj tak nějak... A proč hlídaj? Taky jsem o tom přemýšlela. Moje holky si taky občas takhle blafnou, ale někdy i na mě (když mě včas nerozpoznají?). Asi si myslej, že ti pomáhaj, nebo jenom dělaj důležitý?
No jsem zvědavá, co odpoví někdo fundovaný 8)

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pon 12. lis. 2012 18:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Ahoj, dovolím si taky položit otázku. Dar měl tento měsíc 16 měsíců, takže za chvíli by měl být dospělý. Mám ale pocit, že se pořád chová jak štěně, a to v tom smyslu, že každého koho potkáme vítá jak šílený. Jdem do lesa, potkáme houbaře, vítá, jdem do hospody, vítá celou hospodu. Včera přijeli sousedi na chatu a přišli pozdravit, když jsme neotevřeli dveře, ale jen okno, doslova proletěl oknem, aby se mohl přivítat. Z počátku jsem ho nemohla udržet na pozemku, letěl ráno přivítat všechny sousedy, teď už poslechne a zůstane, ale stačí chvíle nepozornosti a už vítá a vítá. Určitě by přivítal i zloděje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pon 12. lis. 2012 18:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
otázku nikde nevidím. Ale stejně odpovím: vadí vám to?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pon 12. lis. 2012 18:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
:D jéé, řekla bych typický vítací pes :D ...
Mě borderák hodně vítal taky celkem dlouho, teď to mají bordery staženo na to, že se dívaj, kdo se s nimi vítat chce - kdo se tváří, že jako jo, je okamžitě poskákán, oblízán a bohatě uvítán, kdo se tváří, že o ně nemá zájem, je brán za neviditelného... A je jim 3 a půl...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pon 12. lis. 2012 19:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
No, někdy vadí, někdy nevadí. Ne každému se líbí, když ho vítá cizí pes. Snažím se zareagovat rychle, ale ne vždy se mi to podaří. Je fakt, že už tolik neskáče po lidech jako dříve, alespoň ne po všech. Trochu rozeznává, na koho nesmí, ale stačí, když někdo dá najevo přízeň a míní se zbláznit. Je hrozně divoký, i když v přátelském duchu. Otázka měla znít, jestli je to ještě věkem a zklidní se, nebo jak na něho. Trestat ho za to, že každý je kamoš, to neudělám. A bohužel povely v době, kdy je ve vítací euforii, ne vždy zaberou. Když jsme sami, poslechne na slovo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pon 12. lis. 2012 19:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Menek má vybrané lidi, které taky bouřlivě vítá. Jinak v rodině to máme vyřešeno, oba přijdou pro pohlazení a tím to končí.
Simba musí být zavřená, protože jí občas někdo nevoní a cvakne....neriskuju.
Menek má tendenci líbat na tvář a nejraději hupnout kolem krku.....při své váze #-o Stačí ovšem přidržet za obojek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní bázlivka?
PříspěvekNapsal: pát 01. úno. 2013 15:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. zář. 2012 06:02
Příspěvky: 228
Bydliště: Středočeský kraj
Dotaz - dnes v psí školce, Amálka / 5 měsíců - bílý švýcarský/ seděla u nohy, vodítko prověšené, všichni /dva lidé a dva psi/ posloucháme co říká paní cvičitelka a dvacet metrů od nás jdou dva lidi po silnici. Amálka tiše zavrčí a chvíli je pohledem sleduje. Otočím ji hlavu a dál posloucháme. Neučinila žádný pokus o pohyb, dál seděla. Pak mi paní cvičitelka řekne, že se čubina bojí a takto na lidi reagovala. Já v tom vrčení spíše slyšela to, co dělá doma. Varování, upozornění - nevím jak to pojmenovat. Zaslechne zvenku zvuk, který nezná, takhle si zavrčí, projde padacím mostem ven a jde prozkoumat zahrádku a území. Někdy zavrčí i venku a pak štěkne, někdy se v klidu vrátí. Stejně reaguje na zvonek. Štěkot a podle toho zda se utiší a nebo ne, vím, kdo je za brankou. Ptám se, abych lépe pochopila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: ned 03. úno. 2013 18:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Blonďáci jsou ukecaní naprosto běžně a hledají si k tomu každou příležitost.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: stř 13. úno. 2013 20:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Hledala jsem, ale nenašla, tak se zeptám tady. Dar při venčení za poslední měsíc počural 6 lidí. S někým se zastavím, bavíme se, on čeká nebo si hraje s pejskem, v momentě, kdy se ocitne vedle nohy dotyčné osoby (jedno jestli je to muž, žena nebo dítě) zvedne nohu a cvrnkne na nohu dotyčného. Dělá to až poslední měsíc. Je to dost nepříjemná situace. Jsou to většinou pejskaři, zatím to všichni vzali s humorem, ale je mi to trapné. Je to vždy taková rychlovka, že nestihnu zareagovat a zabránit tomu. Zajímalo by mě, proč to dělá. Jak mu mám "vysvětlit", že to nesmí. Já vím, nejlepší by bylo mu to zatrhnout a nedovolit, ale je rychlejší. Co s ním, když už se to stane. Někdy si hraje třeba deset minut a teprve pak to udělá, někdy po několika vteřinách. Minulý pes mi to udělal za celý život jen jednou, tenkrát jsem si to vysvětlila tak, že už se nudil, což není tento případ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 14. úno. 2013 08:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Psům se nedá nic zatrhnout, až když je po všem. Ve chvíli, kdy dá pes nohu na zem, je po všem. Dělá to z důvodu udělení evidence, něco jako nalepení čárového kódu, aby dotyčného nemusel znovu typovat. Šetří to jeho čas, přičemž vám u toho v podstatě vztyčí prostředník. To bych si asi nenechal líbit a byl bych hodně rychlý, rychlejší než on, jelikož to má vliv i na hierarchickou pozici.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: čtv 14. úno. 2013 09:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Jo, jo, dík, včera při posledním venčení jsem byla hodně ve střehu, upozornila jsem na to i pejskařku, tak se mu to nepovedlo. Doufám, že když mu to párkrát zatrhnu, přejdeho to. Nesmím z něho spusti oči, je to rychlík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pát 26. črc. 2013 08:43 
Offline

Registrován: stř 20. led. 2010 17:35
Příspěvky: 9
Bydliště: Mlada Boleslav
Ahoj :) mne zase jeden muj pesan (jork. terier) zase dela to, ze kdyz jdu spat, sedne si pred muj oblicej, hlavicku da uplne blizko k moji a ceka, a ceka a kouka :) pak mne oblizne nos a zase ceka a kouka. Trva to asi 3 minuty a pak jde taky spat :) dela to pokazde kdyz lezim, i kdyz treba jen odpocivam nebo se koukam na tv :) zajimalo by mne co se mu honi hlavickou, je to prijemne a pokazde me to rozesmeje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pát 26. črc. 2013 08:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Toto mi robia bostoni v posteli a čakajú až nadvihnem perinu aby sa mohli pod ňu zašiť :-)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pát 26. črc. 2013 08:58 
Offline

Registrován: stř 20. led. 2010 17:35
Příspěvky: 9
Bydliště: Mlada Boleslav
Tj ten druhy si si proste do mna hrabne packou ako tak pust ma :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: pát 26. črc. 2013 12:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Indiánka píše:
Toto mi robia bostoni v posteli a čakajú až nadvihnem perinu aby sa mohli pod ňu zašiť :-)


Přesně to dělá Hupa a když nereaguju, tak mě začne mlátit packou :laughing7:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: ned 28. črc. 2013 12:58 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
nám se takto podobně vyvinul rituál při usínání a vstávání,který šíleně miluju.dle info v knihách RD,souhlasím s tím,že je to naprosto intimní chvíle s pro něj milovaným přítelem,v kterém se možná i ujištuje o pokračování vztahu.muchluju ho u toho on se otočí,drbu mu břicho,on mě umyje,já mu oňuchtávám ouška.... :heart:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: pon 05. srp. 2013 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Přeju krásný den a prosim o překlad reakce toho mého anarchisty ;-)
Jen upřesním, že pes (cca 5 let) nás adoptoval před 2,5 roky a ač on měl o mě jasno po pár vteřinách, já tápu doteď. Pes je těžce svobodomyslnej, tvrdohlavej a s výhradami k autoritám (celá panička). Bohužel se obávám, že je i špatně socializován.
Před pár dny jsme ráno nestíhali, panička nevyspalá a otrávená, venčíme. Najednou proti nám pán na kole s NO na vodítku. Podotýkám, že běžně pes okázale ignoruje psy, co ho vyštěkávaj, kdežto on naopak vyštěkává třeba projíždějící vlak. NO se blíží, jdou vidět zuby, ale bez ohrnutých pysků. Můj Max obrat , zadní nohy přikrčené, ocas nahoru, oči upřené na množinu pohybující se pes, pán, kolo, labradoří uši nadzvednuté a kolmo k hlavě, štěkot, výskok. 2vteřiny maximálně. Zježenej nebyl. Byl to čistě útočný postoj? Nezdá se mi. Stejně reaguje na projíždějící vlak. NO se neodvážil reagovat, páníček ano. Osobně mi to přijde spíš "nepřibližuj se" než "sejmu tě". Jenže už se mi stalo, že si hrál sjiným psem na zahradě, kde byl na návštěvě, 10 minut radostné a bezstarostné běhání a najednou ve zlomku vteřiny psi leží, Max nahoře, drží 2.psa za krk a teprve tehdy oboustranné vrčení. A z pohledu člověka to vypadá: "Dost bylo hry, přemohl jsem tě a teď je to tu moje!" Dovětek: cizí psi na Maxe vrčí už na potkání, on jim přesto s úsměvem a radostí chce běžet vstříc, mamlas :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: stř 07. srp. 2013 08:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Moji psi mají naučeno takové psy naprosto ignorovat a dívat se před sebe. Leda jim přes rameno ukážou prostředník.
Tím, že druhé psy ten tvůj pes řeší, maluje si na palici terč, proto na něj ostatní vrčí. Možná si myslíš, že psy neřeší, jenže stačí pouhý střet očima, kdy jeho myšlenkové pochody ostatní psi přečtou a berou jako provokaci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: stř 07. srp. 2013 20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Rudovi moc děkuji za analýzu, pořád mi ale vrtá hlavou, jestli ta popsaná situace s NO byla jen výhrůžka, nebo už regulerní útok. Obvyklý postoj mého psa totiž je, že otočí hlavu nabok směrem od psa, tak 2 vteřiny kouká jinam a pak vyrazí dopředu, aniž by mu věnoval pozornost. Jenže běžící pes u kola a pán je situace, která ho startuje. Ale zatím jen konkrétní pán a pes, už několikrát jsme se minuli s jiným pánem s jiným vlčákem u kola na poli a jevilo se to v pohodě. Průser je, že se obvykle vynoří tak, že si ho všimnu pozdě. Taky je občas jeho reakce impulsivní a já nedokážu rozpoznat ty jemné nuance a v neposlední řadě asi ani nereaguju dost sebevědomě, aby pes poslechl ihned. Vylítne mi adrenalin, psa strhnu zpět spolu s "NE" a vydám se vpřed s povelem "JDEME" nebo "VPŘED". Zajímavý je, že ačkoliv třeba mám problém ho uhlídat, aby nelovil pernatou, tak týž večer jsem ho důrazným ne, ale šeptem, odvolala od slípky vzdálené 2m. Tak kdyby třeba vás ostatní něco napadlo... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: čtv 08. srp. 2013 06:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
xmercinka píše:
...já nedokážu rozpoznat ty jemné nuance a v neposlední řadě asi ani nereaguju dost sebevědomě, aby pes poslechl ihned.
Tohle tě po netu nikdo nenaučíme.

Citace:
Vylítne mi adrenalin, psa strhnu zpět spolu s "NE" a vydám se vpřed s povelem "JDEME" nebo "VPŘED".
Zásadní chyba. Na free sobotách to učím správně, když si lidé řeknou. Vzhledem k tomu, že je to o pocitech a intonacích, je nutná osobní návštěva.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: sob 10. srp. 2013 07:35 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
nevím,jestli je to tak správně-my máme taky asi 4psy,s kterými by se mi serval-byť úplný začátek je u jeho strachu.tudíž jejich antipatie vím já i druhý majitel.já osobně prostě,jak vidím tohoto ,nekamaráda',vím,že musím zvýšit pozornost a věnuju se zásadně reakcím svého psa.dá se říct,že snad většinou je pak v pohodě i adrenalin.a pozor-jelikož chodíme stejné trasy,tak bezpečně poznám,že je někdo před námi.
taky jsme kdysi měli čubinu,která se celkem spolehlivě s jedním NO-psem! servala při potkání na život a na smrt.Byla jsem dítě,takže nemůžu říct,jak to vzniklo,chodila jsem s ní,když už to tak měli v sobě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: sob 10. srp. 2013 16:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
U nás je prapříčina spíš v tom, že já danou situaci podvědomě vyhodnotím jako rizikovou, dostanu strach, co budu muset řešit a pes strach pozná, ale asi to vyhodnotí tak, že mám strach z toho psa a pána na kole a vyjede po nich. Jenže já nedokážu překonat blbej pocit, strach, že selžu a tudíž s tím psem, kde už tahle reakce proběhla, se prostě potkat nemůžeme. Nejsem dost v pohodě, abych psa přečůrala :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: sob 10. srp. 2013 21:12 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
to je špatné.Bez toho zvládnutí strachu to asi nepůjde.Ale pokud psa udržíš,tak se na to podívej tak,že není čeho se bát,pokud to jde,udělat si mezeru,aby psi k sobě nemohli a pak najít způsob zvládání jeho reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: ned 11. srp. 2013 07:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Zázraky v tomhle umí ohlávka, na ní není nic těžkého udržet i velmi silného psa a adrenalin se pak zvládá o moc líp.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: ned 11. srp. 2013 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Díky Zuzko, o haltině přemýšlím. Doufám, že práci s ohlávkou nějak zvládnu, jen mám zkušenost, že mi Max dá najevo, že se mu takovéto omezování vůbec nelíbí. To pak dělá naschvály. Přečte si, co se chystám udělat a snaží se mě převést. Tak jen uvažuju, aby to nakonec nebylo kontraproduktivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: ned 11. srp. 2013 10:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Neházej flintu to žita, ještě jsi to nevyzkoušela. Možná se stane to, že bude pes řešit, jak se zbavit ohlávky a po cizích psech ani nevzdechne. :wink:

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: ned 11. srp. 2013 11:53 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
Na mě náš Max taky zkoušel lecjaké špeky.Teď už naštěstí začíná myslet jako dospělý ve smečce.Mám obavu,že tvůj Max díky tvému strachu a jeho vítězstvích při jeho zkouškách tě nebere moc jako autoritu.Pokud toho docílíš,tak se i líp budou zvládat tyto situace.Dnes mě napadlo za chůze vejít mezi Maxe a souseda ,nekamaráda'-a hle,náš hrdina se celkem hned uklidnil,protože viděl,že to řeším já.fakt to funguje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: pon 12. srp. 2013 16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Můj Max byl bohužel svědkem surového napadání mé osoby mým teď už bývalým manželem, takže jsem o část respektu přišla. Sice je ochoten spolupracovat, ale zjevně mě zkouší. Přesto jsme udělali v některých směrech docela pokroky. Myslím, že mám dost štěstí, že to není a priori pes dominantní, jen pes sebevědomý a tvrdohlavý. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: pon 12. srp. 2013 20:11 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
xmercinka píše:
Můj Max byl bohužel svědkem surového napadání mé osoby mým teď už bývalým manželem, takže jsem o část respektu přišla. Sice je ochoten spolupracovat, ale zjevně mě zkouší. Přesto jsme udělali v některých směrech docela pokroky. Myslím, že mám dost štěstí, že to není a priori pes dominantní, jen pes sebevědomý a tvrdohlavý. :-)

V tomto případě nemohu souhlasit, naopak si myslím, že se hluboce mýlíš. A hned v několika věcech.
Nemyslím si, že bys přišla o respekt, či část, ale nedovedu to slovně výstižně popsat. To je rozhodně na pokec... :partyman:
Myslím si, že Tvůj Max není dominantní, ve smyslu, jak se tady na poradně píše. Dominantní pes ostatní psy neřeší, ani lidi.
Neznám Maxe, tak Ti věřím, že je Tvůj pes sebevědomý a tvrdohlavý. :-) (Mám doma tvrdohlavého halamu = Rex Pekelník)
K pokrokům gratuluji :icon_thumright: a lehce závidím , já stagnuji (chybička je na druhé straně vodítka než je pes :evil: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: pon 12. srp. 2013 22:29 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
ale určitě s naší podporou na druhé straně PC to spolu zdárně uválčíte.U nás to je někdy taky o nervy-x krát se dohadovat,jakže to bude :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: úte 13. srp. 2013 16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Zio, já mám ten pocit. Vím, že už ten pocit je špatně, ale já jsem sice manžela "vyhnala ze smečky", ale...jednak za asistence policie a druhak jsem se sesypala a lehla se zápalem plic a psychicky rozhozená už jsem dlouho. Pravda je, že když si včera psa půjčil a už ho měl na vodítku, tak se Max na mě podíval, jakože jestli teda může a teprve pak s ním šel. Na straně druhé, když jsem ho 2 hodiny předtím venčila a trvala na tom, aby šel u nohy, tak mě začal nakrývat a nehodlal přestat. Ikdyž jsem ho sundala a dostal povel lehni, ležel jen do doby, dokud jsem dřepěla u něj, cca 2 minuty. Jakmile jsem vstala, visel mi na noze. No, nakonec jsem mu kolem čumáku udělala smyčku ze šňůrky na klíče, což sice chvilu řešil, ale nenakrýval a já šla stylem "nezájem, že ti to vadí, měl jsi možnost poslechnout po dobrém". Nafasuje haltinu, ač tahá jen zřídka. Ale nerozumím tomu, vypadalo to, že tak reaguje "za trest", páč jsem žádala poslušnost, než že by byl rozhozenej z háravek, každopádně to dělat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: úte 13. srp. 2013 16:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
xmercinko - nakryvani nemusi byt jen projev dominance nebo neceho zleho.. zkus si pocist v adekvatnim tematu.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: úte 13. srp. 2013 17:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Alvi, mám počteno :-) Po dobrotkách nakrývá a nechá toho na povel hned. Když jde o háravky, klape předtím zubama, má přiblblý pohled a slintá jak bernardýn, zase je to nejhorší, protože to pak mám nohy rozdrásané a 100vky modřin. Navíc většinou i ejakuluje. Tento případ se jeví fakt jak za trest. Doufám, že halti pomůže mu zabránit už v tom, aby na mě skočil.Ačkoliv, díkybohu za labíka, nato, že od mala toužim po německým dogoušovi, tak si nedovedu představit, co bych dělala :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: úte 13. srp. 2013 18:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
xmercinka píše:
Ačkoliv, díkybohu za labíka, nato, že od mala toužim po německým dogoušovi, tak si nedovedu představit, co bych dělala :-)

:laughing7:
Nemecky dougous z dobre linie je hodnoucke zvire, maximalne by to zkusil z premiry radosti :-) Problem ale nemame ani s jednim, spis byva u dorostencu a mladych psu problem s jejich touhou po kontaktni hre a chytani rukou :) 20x je jemny, ale jak se moc rozdovadi a zkousne 1x vic, tak mas na 2 tydny modracky.. vypadajici jako kdyby te nekdo moc silne chytil za ruku. Takze by maximalne tvi pribuzni rozbili drzku tvemu priteli, ze te tyra :mrgreen:
Jinak, samozrejme, neni to nic vazneho a brzo se nauci, jak si hrat rozumne, ale chvilku vysvetlujes spatne vysvetlitelne.. :lol:

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: úte 13. srp. 2013 19:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Alvi, německá doga modrá nebo černá je takovej sen. Jen mě děsí, že žijou poměrně krátce a taky to, že bych si musela k hafanovi pořídit pořádnýho chlapa, protože psa, kterej váží 2x tolik, co já, bych v případě nouze ani nedotahla k vetovi.
A Rasti je obzvlášť fešák, nad ním slintám docela pravidelně :wink: A pak taky nad Anubisem a Bárou od Indiánky...jakej to je rozdíl, kupíráci a nekupírovaní :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: úte 13. srp. 2013 22:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Bych rekla, ze vekove jsou na tom skoro jak ten labrador.. A nejaka fenecka atleticka vazi i min jak poradny vypaseny labrador :D
Dik za pochvalu :) Snad ti to jednou vyjde. (A kdyby sis to rozmyslela, tak me staci kontaktovat a neco dohodim :D Idealne trebas tak za 3-4 mesice, to mozna budou prave akcni atleticka stenatka k mani :mrgreen: )

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: úte 13. srp. 2013 22:39 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
xmercinko,z vlastní zkušenosti můžu říct,že od dogy jsem nebyla tak urvaná jako od 15kg vořecha.Jinak bych řekla,že Max ví,že ho máš ráda,jen trochu zkouší po čí vůli teda bude :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: stř 14. srp. 2013 16:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 03:56
Příspěvky: 85
Bydliště: Postrelmov
Miszak, já jsem z Maxe trošku zmatená, doma se furt cpe ke mě, hladit a tulit, ale když se mu podaří zdrhnout (je to útěkář), tak se toulá i víc jak 24 hodin a já zoufale obvolávám kamarády a buď ho odchytávají oni, nebo já, bojím se, že by se ani sám nevrátil :-(

Alvi, u mě je to spíš výhledově, nic aktuálního, ale pořád doufám, že jednoho dne se stanu majitelkou krásnýho a majestátního stvoření, jakým doga je. Co jsem znala dogoušky, tak to byly hodný telátka, ale tak 7-8let a bylo po nich. A koukala jsem i na nějaké statistiky, ten věk v průměru odpovídal... Labíci kolem těch 13. A my máme 60cm v kohoutku a 38 kg, spíš do pracovní linie, takže delší nohy a atletická postava, žádnej vyžranej soudek :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: stř 14. srp. 2013 21:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
xmercinka píše:
já jsem z Maxe trošku zmatená, doma se furt cpe ke mě, hladit a tulit, ale když se mu podaří zdrhnout (je to útěkář), tak se toulá i víc jak 24 hodin a já zoufale obvolávám kamarády a buď ho odchytávají oni, nebo já, bojím se, že by se ani sám nevrátil :-(


xmercinko, ten pes je z posledního dění ve vaší "smečce" prostě rozhozenej a já se mu nedivím :? Přeju ať se hodíte co nejdřív do pohody a podaří se ti vrátit pevnou půdu pod nohama sobě i psisku, ono se vše zas uklidní. Děti v podobných situacích taky zdrhaj z domova a zoufale touží po ujištění, že to není jejich vina, že je rodiče stále milujou a že to bude v pořádku...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosím přeložit :-)
PříspěvekNapsal: ned 18. srp. 2013 07:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
xmercinka píše:
...Tento případ se jeví fakt jak za trest...
To si opravdu nemyslím. Viděl bych to asi tak, že nahrazuje roli chybějícího článku a vyplňuje hierarchickou pozici, tedy partnera. Ovšem není v tom nic zlého, spíše se snaží zalíbit a tam, kde si nejsi jistá ty, tam si je jistý on.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: sob 23. lis. 2013 22:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Nevim kam,tak jsem se rozhodla dat to sem. Arwen bude v lednu sest let a posledni dva dny si vybira netypicka mista, kde lezi. Pracovni stul pritele je tu od te doby,co jsme tu,ale ona pod nim lezi od vcerejska,stejne jako na zachode.To driv nedelala, tak mi jen vrta hlavou,proc tak najednou zmenila sva mista,kde polehava?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: sob 23. lis. 2013 22:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Blížící se faleška? :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: sob 23. lis. 2013 22:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Nebojí se něčeho? Nějaké nácviky na silvestra po okolí? Případně hormony typu hárání či faleška? Nějaká jiná změna v životě?

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: sob 23. lis. 2013 23:10 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
třebas, že se začlo topit a je jí vedro - tj - mísa chladí, pod stolem může táhnout od okna? nejprv bych hledala ty "obyčejné" věci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: sob 23. lis. 2013 23:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Lucía píše:
třebas, že se začlo topit a je jí vedro

To mě taky napadlo, ale pak jsem to zavrhla na základě myšlenky, že když už topíme i my nechutní otužilci, tak už asi budou topit všichni :mrgreen: (Běžný rozhovor u nás: "Vypneme topení, je tady vedro, 20 °C.").

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: sob 23. lis. 2013 23:21 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
nojo, právě, topěj všichni... a proto mám v bytě boserona a borderu nasáčkovanou jako vyhozenou chudinku u vchodových dveří do baráku.. a v období bytovej pes byla viděna několikrát stočená kolem záchodový mísy, či se stále snažila zapomenout na balkoně.. tak bych hledala nejprv normální jevy :-"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: ned 24. lis. 2013 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
No topime stejne jako jina leta,zatim jen v kuchyni. Po harani uz je sedmy tyden, tak falesku temer vylucuji, i kdyz nevim,jestli muze nabehnout jeste ted. Bumbajzli se boji, ale doma ne, a kdyz toho bylo moc,zalezla si do koupelny. A prijde mi,ze je takova trosku ufnukana, pri hlazeni vydava brumlave zvuky a dneska rano si ani nevzala kure,asi mi nekdo vymenil psa. Za kus zvance by nas jeste vcera prodala.U me se totiz,kdyz pazravy pes najednou nechce jist, rozsviti kontrolka,jestli se neco spatnyho nedeje. Prece jen, v pul roce prodelala operaci strev,cele to zacalo nechutenstvim,tak jsem od te doby na to nezrani asi citlivejsi. Doufam,ze nejak srovna. Jo a ani se ji nechtelo vcera na prochazku,tak jsme nikam nesly.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: ned 24. lis. 2013 10:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mne Adéla faloškuje cca 2-3mesiace po háraní.Hárala v srpnu a faloška jej nabehla nejak začiatkom týždňa.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co mám vyčíst z jeho chování?
PříspěvekNapsal: ned 24. lis. 2013 10:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Indiánka píše:
Mne Adéla faloškuje cca 2-3mesiace po háraní.Hárala v srpnu a faloška jej nabehla nejak začiatkom týždňa.


fakt? ja myslela,ze faleska zacina tak 2 tydny po harani a konci v dobe,kdy by se mely jakoze stenatka narodit,tak ciste teoreticky by to faleska mohla byt. Rano kure nechtela,ale muj chleba se sadlem by si pry dala. Chtely jsme jit na prochazku do Chuchle,ale ona se vyvencila a otocila to,ze jde domu. Tak jsme sly,je tam fakt zima a me se ani ven nechce.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 197 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!