Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:52
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 518 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 14. úno. 2013 08:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Evo, tahle fenka ještě nemá energie na hárání, hlavně panička na ní visí patrně víc, než fenka na ní. Dokud se mezi nimi "nepřestřihne pupeční šňůra", budou problémy pořád.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 14. úno. 2013 10:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo, už jsme si vyměnily pár SZ, já to původně pochopila, že to začala dělat až teď a ono je to dlouhodobější.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nesamostatnost
PříspěvekNapsal: ned 19. kvě. 2013 15:48 
Offline

Registrován: pát 17. kvě. 2013 13:27
Příspěvky: 4
Bydliště: bystrice u benesova
Ahoj lidičky,mám ten samý problém,jako většina z vás.
Mám 8 letého křížence,který strašně vyvádí,když je doma sám (štěká a vyje) jak na lesy.
Pročetla jsem tu všechno a také to dělám,akorát na něj to nepůsobí.
spíše jak kdy,podle toho jakou má náladu,mám inějaké prášky na sklidnění,které mu k tomu dávám,ale je to k ničemu,protože se nic neděje.
Sousedi už si stěžují a nevím co dál vyzkoušet,aby to nedělal.Jediná možnost,kterí¨á mě napadá je ho dát k mámě na chalupu tak na rok dva,aby si na mě odvykl a pak si ho vzít,až budu ve svém.
Dříve to tolik nedělal,řval chvíli a pak byl celý den klid,ale te'd jsem bbez práce už rok do toho zdrav.problémy,tak je celé dny semnou.
Už nevím co vyzkoušet,vše co je tu popsané jsem vyzkoušela,ale jak říkám nic nefunguje a když jo,tak jen díky jeho náladě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nesamostatnost
PříspěvekNapsal: stř 22. kvě. 2013 16:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zajímalo by mne, co je to za prášky a kdo je předepsal. Hlavně, k čemu by měly sloužit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nesamostatnost
PříspěvekNapsal: čtv 23. kvě. 2013 07:21 
Offline

Registrován: pát 17. kvě. 2013 13:27
Příspěvky: 4
Bydliště: bystrice u benesova
prášky jsou lexaurin 1,5,ale už mu je nedávám ,vysadila jsem je.Byli na snížení úzkostných stavů.
V tuto chvíli má psa máma,aby si na mě trochu odvykl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nesamostatnost
PříspěvekNapsal: sob 25. kvě. 2013 06:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nikdy by mne nenapadlo dát psu takový typ léku. To už bych volil raději akupunkturu, nebo aspoň akupresuru, bachovky, ani jedno ze zmíněného nemá vedlejší škodlivé účinky na rozdíl od podobných typů farmak. Především je však nutno se zabývat imunizaci vůči stresům.
Převážná většina projevů nesamostatnosti vychází z rozmazlenosti a umíněnosti. Jakmile se ke psu přistupuje v tomto duchu, je i náprava jednoduchá. V prvé řadě je to o nastolení pevného řádu, t.j. přimět psa spolupracovat už na první povel za všech okolností a náhodně měnit zaběhnutý denní režim. To znamená se psem nediskutovat, ale ovládat ho i ve zcela banálních situacích, kterým lidé často nedávají zvláštního významu. Jakékoli projevy nesouhlasu psa neignoruji, ale otočím je proti němu. To už je ale debata na delší dobu a hlavně se to u psů nastavuje zcela individuálně, už proto, že každý má jiné návyky i rozdílné limity. Ve výsledku se pracuje se psem tak, aby se právě ty limity postupně posouvaly a pes přestal řešit to, co řešit nemusí a časem změnil vlastní priority.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nesamostatnost
PříspěvekNapsal: sob 25. kvě. 2013 06:54 
Offline

Registrován: pát 17. kvě. 2013 13:27
Příspěvky: 4
Bydliště: bystrice u benesova
Souhlasím s tím,že jsem si ho rozmazlila,ale problém je v tom,že tohle nikdy dříve nedělal.Tedy abych to uvedla na pravou míru.Když jsme bydleli u mámi neštěkal nedělal nic,člověk mohl odejít na 14 hod do práce a nic se nedělo,ale jakmile jsem se začala stěhovat,řval a štěkal všude,ale podle nálady nebylo to pravidlo,jakmile jsem se přestěhovala zpět k mámě zase byl klid.Nevím zda-li to bylo způsobeno tím,že jsem se každý rok stěhovala,ale u mamky to nikdy nedělal.Teď ho máma má a je klid odejde a nic ani si nevšiml,že tam nejsem.Nedovedu si to vysvětlit,že všude vyvádí,ale jen u ní ne.Je možné,že spouštěcí mechanismus byla moje chyba na začátku.kdy jsem jela s přítelem na chalupu,pak potřebovala odejít a nechala ho tam samotnýho v baráku,byl ještě štěně cca 6 měs.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nesamostatnost
PříspěvekNapsal: ned 26. kvě. 2013 05:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Primární problém spočívá v tom, že má naučené jen jisté šablony a cokoli je jinak, nezvládá, protože ho to nikdo nenaučil. To, že se pes umí chovat podle pravidel na jednom místě, ještě automaticky neznamená, že se tak bude chovat na jiném místě. To se totiž musí nejprve naučit. Je to podobné, jako když má člověk český řidičák, ještě to neznamená, že si poradí s řízením auta v zahraničí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nesamostatnost
PříspěvekNapsal: ned 26. kvě. 2013 07:00 
Offline

Registrován: pát 17. kvě. 2013 13:27
Příspěvky: 4
Bydliště: bystrice u benesova
Aha,tak tohle me nenapadlo,mela jsem za to,ze kdyz to dela nekde bude to delat vsude,ze to bude brat tak,ze tam kde jsem ja,tak tam je doma.On to nedelal porad,ale jenom obcas 2 dny byl klid 2 dny stekal.Vse co je tady poposano jsem vyzkousela,ale nic nezabralo.Uz nevim,co stim.Problem je jeste jeden.mame doma ocurava vse na co prijde.meli jsme psa,ktery umrel ben k nemu prisel jako stene a nedelal to,pak prisel novy pes a zacalo to.Beru to tak,ze se ben chova jako alfa samec a dava mu to najevo.Pri teto akci se ani neda chytit,aby mu clovek vynadal dela to fikane :-),tak jse premyslela,ze ho necham vykastrovat-vim je to vuci nemu blby,ale i veterinar rikal,ze to pomuze.Ben bude na chalupe s mamou nejakou dobu a jelikoz se to rekonstruuje a bude tam vse nove,nebylo by dobry,aby to tam vse ocuraval.Na toto by take byla nejaka rada.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nesamostatnost
PříspěvekNapsal: ned 26. kvě. 2013 09:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ať se veterinář přijde podívat jen na ty dva značkující kastráty, co mám v rodině. A pokud by mu ti dva nestačili, tak mu dám dost dlouhý seznam adres....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 18. srp. 2013 23:23 
Offline

Registrován: ned 18. srp. 2013 03:34
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Zdravím,
mám takový trochu "podivný" problém se samostatností 8 měsíční čuby ČSV. Sama vydrží v pohodě ve chvíli, kdy odcházím jen já a nechávám ji doma samotnou.
Jakmile je s ní někdo jiný (vždycky někdo, koho dobře zná), případně odcházíme dva, spustí neskutečný koncert, pronásleduje kočky, demoluje co vidí.
Už tři měsíce zkouším na kratší úseky odcházet, když je s ní někdo doma, zkouším se vyhýbat všelijakým stereotypům (typu že když odcházíme oba, jdeme dělat něco hrozně zábavného)... ale pořád nic. Neloučím se, nenervuju, nevítám se (ač mám psa až na hlavě, statečně se tvářím, že neexistuje a pochválím až když sama sedne).
Vůbec mi to nejde do hlavy... neměl by někdo nějakou radu, kudy z toho ven?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 23. srp. 2013 06:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeďte na nějakou Free sobotu, podívám se na to.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 24. zář. 2013 14:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. říj. 2012 15:54
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha
Ahoj,

řeším teď s klientkou případ asi ročního Munsterlanda, na paničce dost závislák ... odbourala už to, že se na ni doma lepí, leze jí pod nohy a tak, leží si prostě na pelechu, ALE ..
původní problém byl o tom, že pes tak po čtvrt hodině co je sám doma začíná poštěkávat a toho se chce vyvarovat.
Nicméně po několika týdnech tréninku odchodů, návratů, minimalizovaného vítání .... se pes spíš zhoršil, začíná štěkat tak do 4 minut ... zatím teda nácvik přerušili a přemýšlíme co dál, máte s tímhle někdo zkušenosti?

Dík, Lucka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 25. zář. 2013 14:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Pes s největší pravděpodobností pouze kopíruje paniččinu nervozitu. Nic víc, nic míň. Až se panička hodí do klidu a přestane preventivně řešit, co problémem (zatím) není, bude líp. Jestli pubertální pes poštekával (nikoli ječí jak Viktorka) po čtvrt hodině, tak to nepovažuju za situaci k jakémukoliv řešení. Však on by s největší pravděpodobností zase přestal, když by zjistil, že to není k ničemu. Zasáhli jste do toho poměrně násilně, na můj vkus, kdyby se nezhoršil, skoro bych se divila.

Pes totiž strašně dobře pozná opravdovou situaci od simulování při tréninku. To už by člověk musel být herec skoro profesionální, aby psa dokázal v tomto oklamat. Lepší než trénink, jsou obyčejné situace, které když neřeší panička, neřeší po nějaké době ani pes.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 04. říj. 2013 14:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. říj. 2012 15:54
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha
Zuzka M píše:
Pes s největší pravděpodobností pouze kopíruje paniččinu nervozitu. Nic víc, nic míň. Až se panička hodí do klidu a přestane preventivně řešit, co problémem (zatím) není, bude líp. Jestli pubertální pes poštekával (nikoli ječí jak Viktorka) po čtvrt hodině, tak to nepovažuju za situaci k jakémukoliv řešení. Však on by s největší pravděpodobností zase přestal, když by zjistil, že to není k ničemu. Zasáhli jste do toho poměrně násilně, na můj vkus, kdyby se nezhoršil, skoro bych se divila.

Pes totiž strašně dobře pozná opravdovou situaci od simulování při tréninku. To už by člověk musel být herec skoro profesionální, aby psa dokázal v tomto oklamat. Lepší než trénink, jsou obyčejné situace, které když neřeší panička, neřeší po nějaké době ani pes.


Víš, ono to už nebylo jen poštěkávání, a ani bych neřekla že panička něco v rámci nácviku jen "hrála", když se reálně vypravila s kočárkem ven ... Panička taky není žádný nováček, je to její pátý pes, jen si neví rady.
Je super že máš zkušenosti, ale nějak z tvého příspěvku nevím jak se poučit ... a hlavně, co dělat dál?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: sob 05. říj. 2013 22:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Já bych doporučila posunout hranici toho, co už je a co ještě není problém. A pak taky paničce vsugerovat myšlenku, že i když to je problém, že ona ho snadno vyřeší, prostě jí nějak trochu zvednout sebevědomí, aby svou nervozitu na psa nepřenášela.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 06. říj. 2013 09:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Skritek píše:
.... se pes spíš zhoršil, začíná štěkat tak do 4 minut ...
Jestliže se cokoli ve vztahu ke psu zhoršuje, znamená to pouze jediné. Nesprávný metodický postup. Nejlepší je stavit se tu s tím psem, poznám jejich chyby ve vzájemné komunikaci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: závislák
PříspěvekNapsal: pon 17. úno. 2014 10:51 
Offline

Registrován: sob 15. úno. 2014 09:37
Příspěvky: 1
Bydliště: havířov
Dobrý den, vím, že se tady budu opakovat. Máme 2letého Amerického stafordšírského teria. Nevydrží doma sám ani 2 minuty, řve, všechno demoluje, všechno pomočí a pokadí, a když ho uvážu u obchodu (protože musí chodit semnou) řve jak pominutý, už se i stalo, že utrhl vodítko, a vletěl do obchodu. Základní poslušnost má, sedne, lehne, vstane, povely ke mě, k noze také umí, štěkat na povel..veškeré tyto povely opravdu ovládá ale přijde k povelu zůstaň... Zkoušeli jsme rady, začali jsme základem, a to, aby uměl stoprocentní místo..to umí.. dále zkoušeli venku uvázat ke stromu, vůbec si ho nevšímat aby se naučil nudit u vodítka, postupně se vzdalovat.. a také už ho pobláznit, že jsem se oblíkali, chodili po bytě, hráli si s vodítkem, klíčema, zase se vysvlékli a jako by nic zase sedli, a tak jsme to zkoušeli hodněkrát..měli jsme i hračku, kerou jsme jako zapoměli doma... podotýkam, že předem jsme s ním byli tři hodiny venku, kdy jsme ho vzali na pešek, aby si vybil nervy a energii... výsledek.. přišli jsme z oslavy narozenin, dveře vyhryzané, všude se počural a pokakal... už jsem z něj zoufala, .. sousedi kvůli jeho řvaní na mě volají policii a posílají na mě statní veterinarní spravy... v noci vydrží v klidu v jiné místnosti, já to nechápu, prostě... máme ještě fenu NO, tak byli spolu sami doma a vždy to pomohlo, byl ticho..ale teď už ho ani Sára nezajímá.. řve atd i přestože je s ní. hračky kosti nic ho nezajímá.. :-( nevítam neloučím se:-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno. 2014 09:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Máte přečtenou opravdu celou část Psí poradny na téma Nesamostatnost?
Citace:
Mám raději práci se psy než sedět na netu, chcete-li rychle odborné odpovědi, zavolejte, nebo zajeďte na fríčko.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 11:09 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Dobrý den, pročítám si diskuzi o vracení se a ignorování moc mě to zaujalo, ale zajímalo by mě to jak to provést aby to fungovalo když pes je ráno když jdu do práce uvázán k boudě a vrátím se až za 8 hodin?Hrozně řve celou dobu, je pravda on je to můj takový mamánek, je na mě hrozně fixovaný, sotva příjdu dělá jak blázen a musím s ním hned letět ven, chápu,potřebuje se proběhnout a vybít energii, jenže hrozně mě to štve, ani o víkendu nemůže někam zajet třeba na výlet, jelikož on by u té boudy řval a řval dokud nepřijedeme....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Mamánek? Přivázanej k boudě? Uff...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 20:08 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Také nejsem nadšená, že musí být uvázaný, ale v mé nepřítomnosti když jsem v práci to prostě jinak nejde...ze začátku jsem jezdila každý den a hledala ho...to prostě nejde, bydlím u silnice a takhle by z něj za chvíli by mastý flek a to nechci...snažím se mu po práci max. věnovat aby se vyřádil, vyběhal a to se mi i daří ale bez uvázaní je prostě fuč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 20:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Protože jinak utíká. Podle jiného příspěvku má úvaz tak dlouhej, že má víc místa jak v kotci.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2014 05:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Anička Bylinka píše:
Mamánek? Přivázanej k boudě? Uff...

To mne také hodně zarazilo. Téměř stejná otázka uživatele je řešena ve vedlejším tématu, kde jsou i odpovědi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2014 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Asined22 píše:
Dobrý den, pročítám si diskuzi o vracení se a ignorování moc mě to zaujalo, ale zajímalo by mě to jak to provést aby to fungovalo když pes je ráno když jdu do práce uvázán k boudě a vrátím se až za 8 hodin?Hrozně řve celou dobu, je pravda on je to můj takový mamánek, je na mě hrozně fixovaný, sotva příjdu dělá jak blázen a musím s ním hned letět ven, chápu,potřebuje se proběhnout a vybít energii, jenže hrozně mě to štve, ani o víkendu nemůže někam zajet třeba na výlet, jelikož on by u té boudy řval a řval dokud nepřijedeme....


Mamánek u boudy na řetězu je dost strašná představa. Co vám brání v tom, vzít ho na výlet s sebou? Utužuje to vztah a pejskovi se to bude určitě líbit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 13:37 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Na výlet do práce?To rovnou můžu dát výpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
Asined22 píše:
Na výlet do práce?To rovnou můžu dát výpověď.


Asined22 píše:
jenže hrozně mě to štve, ani o víkendu nemůže někam zajet třeba na výlet, jelikož on by u té boudy řval a řval dokud nepřijedeme....

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 19:35 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Jo tenhle výlet, tak jasně že ho bereme , jedeme třeba do lesa nebo tak tak tam lítá celé dopo nebo odpo ale výlet myslím třeba na zámek atd..a hlavně v autě vydrží tak 10 km


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 19:46 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Od té doby, co mám psy, jezdím na nějaké zámky jedině skupinově s kámoši, kdy si vzájemně hlídáme své psy. Ovšem primárně volím zcela jiné typy výletů.
Nějak se nemohu ubránit dojmu, že jste si sice pořídili psa na mazlení, ale přecenili jste své možnosti, tak vám pořád v něčem překáží.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 20:16 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Já si ho nepořídila plánovaně, původní majitelé se ho zbavili a my se ho ujali,a já se nemůžu ubránit dojmu, že mě tak nějak odsuzujete...
Když na mě máte názor, že si myslíte že ho mám jen na mazlení a tak to doopravdy není beru ho jak člena rodiny tak by mě zajímalo jaký názor máte na lidi, např.dnes jsem jela kolem baráku kde bydlí určitý druh spoluobčanů, kteří mají plný dvorek psů..uvazaný na řetězu pořád, špinavý a divocí?Jsou to psi kteří žádní pomazlení ani neznají....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 21:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ono to tak vyznívá, bohužel, že ho máte jen na mazlení a tím to končí. Ale nemyslím si, že je povinnost majitele psa, aby celý svůj život linkoval jen a pouze podle psa. Pořád je to pes a pokud se o něj postarám tak, že bude vyvenčení a unavený, aby mohl zůstat doma, netřeba si odpírat "bezpsí" výlety.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 06:38 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Děkuji za pochopení:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 19:43 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
jsou různé kladkové systémy, které umožní psu bez rizika zamotání celkem slušný pohyb, připíná se za kšíry. a pak je řeťez. na odložení psa na úvaze nic špatného nevidím, pokud se doma stěhuje a jsou otevřený vrata, tak pes bude třeba i 4 hodiny na laně, pokud se cpe sousedům do grilování na chalupě, tak ho uvážu k tý svojí na dlouhou stopku, než ho pořád odvolávat a dohadovat se, ať psa necpou. pokud jsem na akci psospřeží, mám uvázaný psy u auta ve stínu - všichni to tam tak maj. jen si myslím, že ten celej den je už moc - jestli se napne na obojku a dostává sám sebe do většího a většího varu, asi se to neuklidní samo /měla jsem psa, který byl z uvázání kdekoli jakkoli měl hysterák/. zkuste ho třeba natočit, co tam dělá, jestli se tam celej den jen oběšuje a stupňuje otáčky, asi to nebude ta nejlepší cesta..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 20:13 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
celý den to není od 7 do 3 někdy do 4 ale je mi jasné že je to pro něj jako věčnost...musí se hrozně nudit:-(nad tou kamerou už jsem také přemýšlela, co mi řekli sousedi tak začne ječet kolem druhé hodiny jelikož asi ví že se už blíží doba že příjdu a bude volno a lítačka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2014 22:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Asined22 píše:
...co mi řekli sousedi tak začne ječet kolem druhé hodiny jelikož asi ví že se už blíží doba že příjdu a bude volno a lítačka.

On po tvojom príchode domov robí cirkus? Alebo vyčkáva čo bude.. :-k Tak čo ho po príchode domov ignorovať a ísť s ním von až vtedy keď sa ukludní? Je to podobné ako s uřvanými psami v paneláku keď človek čo príde domov a hneď sa medzi dverami privíta so psom,ten sa ide zblázniť a robí cirkus na celý barák (máme tu takú čubu že by zobudila aj mŕtveho a panička sa s ňou samozrejme víta a hneď ju bere von v tom stave v akom je #-o ) Tvoj pes by si potrénoval trocha sebaovládanie a aj to jačanie z jeho strany časom ustane keď nebude po jeho ale po tvojom.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 30. bře. 2014 07:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lucía píše:
jsou různé kladkové systémy ...
Umíš si přestavit, co se psem dělá rezonance z otáčení kolečka kladky a přenáší se lankem? Na tak dlouhou dobu nedoporučuji žádný úvaz. Preferuji kotec, kde má pes bezpečný pohyb.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: ned 30. bře. 2014 19:10 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Není na kladce...
Po příchodu začne lítat, pak čeká že se půjde ven, snažím se nejít hned, jelikož jdu třeba vařit tak to tlačím až potom jít ven.Takže se trochu uklidní, dám mu třeba kost na kousání ale jakmile se třeba převlékám nebo jdu pro něco na zahradu začne znova jančit, běhá k brance a zpátky.
Zrovna dneska ráno vstanu, jdu s ním na procházku, celé dopo ležel na zahradě, domů jít nechtěl, jdu dělat oběd, zvoní soused, že nám pes běhá po náměstí...A to ani nejančil:-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 31. bře. 2014 06:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle už vidím jako slepou uličku, kterou po netu nevyřešíme.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 31. bře. 2014 06:30 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Asi budeme muset jet na výlet:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nechce si zvyknout venku
PříspěvekNapsal: úte 01. dub. 2014 18:09 
Offline

Registrován: úte 18. bře. 2014 21:58
Příspěvky: 1
Bydliště: Strmilov
Dobrý den,

Mám 9 týdenní štěně Slovenského čuvače, na doporučení chovné stanice jsme ho nechali doma aby nenachladl při nízkých nočních teplotách a hlavně taky pro to aby si zvykl na novou smečku...tj. na moji rodinu. Ale tento týden jsme ho zkusili dát na zahradu (zatím jen přes den), a nasledovalo neskutečné brečení, zuřivé až žalostné lomcování plotem skákáním na branku, hrabáním prostě nemohl přijmout to že nebude v bytě. Včera v podvečer to vydržel 2 hodiny pak unavením usnul a když byl klidný došel jsem pro něj. Dnes jsem ho tam dal unaveného po procházce a byl jsem tam s ním asi hodinu(měl jsem na zahradě práci). Když usnul vytratil jsem se. Probudil se, polehával, popošel o kus dál zase lehnul,čenichal , zkrátka zkoumal prostředí které ale zná. Byl v pohodě tak jsem ho po hodině lehce pochválil a vzal ho zase ven.Když jsme přišli (byli jsme jen na krátké procházce nechci štěně přetěžovat) byl jsem tam s ním zas chvíli a pak jsem odešel. Ale to už nespal a viděl mě, zase se opakovalo to co včera, přes hodinu vyváděl a když se uklidnil vzal jsem ho domu. Beru ho domu protože mám trochu strach aby si nenašel způsob jak utéct a aby si zvykal postupně. Nevím jestli tímto stylem mám pokračovat, nebo ho tam prostě natvrdo nechat.Přiznám se že mi je ho i trochu líto a když přijde domu po tom exempore nechce se mnou ani moc komunikovat nějakou dobu. Otázka tedy je jak ho nejlépe naučit že má být venku? Omlouvám se jestli to tu někde je(asi jsem špatný hledač). Díky za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 01. dub. 2014 19:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já osobně bych přibrzdila. Nechávala ho venku, jen když je jisté, že nebude hysterčit, žádné odměňování (stejně neví za co to je), ale přirozeně prodlužovat dobu venku a zkracovat doma. Třeba ven dát misku se žrádlem a jít domu a nechat ho tam nažrat a jít pro něj za chvilku stylem "už jsi to sežral? tak pojd domu".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: stř 02. dub. 2014 07:18 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Atyla, jestli můžu poprosit za tvého psa (a sama mám dva psy, z toho jednoho pastevce), netlač na pilu, nech ho doma, ať může vyrůst v zdárně sebevědomého jedince, ať si zažije tu jistotu zázemí, smečky. On jak poroste tak se ven bude stěhovat přirozeně, bude mít potřebu mít přehled a hlídat pozemek, neboj se. Je fajn sledovat, jak se v něm ten hlídač probouzí, ale je dobré ho nechat "vyzrát" uprostřed smečky. Jak to tak vypadá, tak léto nám už přichází, budete více na zahradě, třeba necháváte otevřené dveře (i psí lítačky by nebyly špatné), tak mějte trpělivost....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: čtv 26. čer. 2014 17:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. dub. 2014 20:35
Příspěvky: 12
Bydliště: Třinec
Dobrý den, kříženec NO s husky, mám ho 2 měsíce, budou mu 2 roky. Věnuju se mu minimálně 3 hodiny denně. Je v kotci, protože utíká, řeším neviditelný plot. Základní povely sedni, lehni, místo, více jsme ještě nezvládli. Byl špatně socializovaný a hodně se bál, což postupně odbouráváme. Problém je, když odcházím. Začne kňučet až výt, a snaží se dostat z kotce. Mám dojem, že je to čím dál horší. Ráno vstávám, okamžitě to registruje a začne vyvádět. Asi dělám chybu, že se snažím do deseti patnácti minut tam dojít (okno od kotce je vzdáleno 10m), ale nechci ho trápit po noci, v kotci svou potřebu neudělá. Ale nechovám se provinile, přijdu, jak by se nic nedělo. Nevítám se s ním, neloučím.. Někde jsem vyčetla, že když odejdu a začne vyvádět, vrátit se a totálně ho ignorovat. Prošla jsem kolem něj aspoň 15x a výsledek je ještě horší. Skočit k němu, když začne vyvádět taky nejde, je v klidu, dokud se nedotknu branky, která je asi 5m od kotce. Už jsem uvažovala i o cestě na Vlčáry, ale přece jen je to přes 300 km a autem se vezl pouze 3x, a vždycky se stěhoval.. Taky proto jsem si ho vzala, ať si nemusí zvykat na nového pánička. Je to pes od syna, který jeho výchovu odflinknul od štěněte, pak se s ním odstěhoval na byt, po 2 měsících ho daroval nějakým lidem, kteří po dvou týdnech taky rezignovali, tak jsem si ho vzala já. A když jsem to dopsala, uvědomuju si, že doma mám fenku, která se hárá, ale stejně bych potřebovala poradit, ať nedělám nějakou chybu.. :help:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: sob 28. čer. 2014 06:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
nasta píše:
...Základní povely sedni, lehni, místo, více jsme ještě nezvládli...
Základ je přivolání, odvolání, odložení a odeslání na místo. Sedni, lehni... je možná základ výcviku, nikoli však výchovy.


Citace:
...Někde jsem vyčetla, že když odejdu a začne vyvádět, vrátit se a totálně ho ignorovat. Prošla jsem kolem něj aspoň 15x a výsledek je ještě horší.
To se nedivím, že je to horší, vždyť si vás v podstatě přivolá a vy na jeho "písknutí si na vás" přijdete. To, co jste někde četla, je hodně špatná informace. Ignorování je mlčení a mlčení znamená v tomto případě souhlas...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: sob 28. čer. 2014 10:52 
Offline

Registrován: ned 23. říj. 2011 22:25
Příspěvky: 320
Bydliště: Trutnov
Ahoj "nasta", chápu, že z Třince to máte k Rudovi Desenskému daleko, ale víc než řešení po netu bych mu zavolala (od Pondělí do Pátku v době mezi 9-10 hod.).. Já měla stejný problém se psem co jsem si ho vzala z útulku (málem mě vystěhovali z podnájmu), zavolala jsem Rudovi, on poradil a já dle jeho rad problém během 1 dne vyřešila.. Pak jsem psisku ještě asi 2x situaci musela zopakovat a připomenout, aby fakt pochopil že vyvádět prostě nebude, a teď už to je rok, co máme doma pohodičku..

_________________
Zuza & Wily


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: sob 28. čer. 2014 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. dub. 2014 20:35
Příspěvky: 12
Bydliště: Třinec
No moc mi to nesedělo, vracení a ignorování, ale tonoucí se stébla chytá.. Budeme trénovat odložení. Přivolání a místo zvládáme, ale jistím se vodítkem.. Odvolání moc nechápu, to je "volno"? Tak to mu jde ze všeho nejlíp :finga: .. Budeme trénovat odložení, a není možná, že bychom to nezvládli.. Otázka mimo tento témat, je hodně bojázlivý, bojí se podjezdu pod kolejištěm, občas tam chodíme, aby si zvykl, snaží se vyškubnout a vyvléct, ale nakonec ho donutím jít.. Chodit tam vícekrát za den, anebo to nechat na chvilku vyšumět a nestresovat ho denně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: pon 30. čer. 2014 19:15 
Offline

Registrován: ned 23. říj. 2011 22:25
Příspěvky: 320
Bydliště: Trutnov
Ahoj Nasta, na tyhle otázky ti nikdo tady na poradně odepisovat nebude, je to jen zhoršování situace a prodlužování problému. Nevíš jak pořádně začít a pořád jen zkoušíš a zkoušíš a pes to ví..
Všichni jsme si tím prošli a nakonec až odhodlání a odvaha přijet na freečko nebo Rudovi zavolat věc vyřešila.
Ruda nemyslel těmi povely, že to je řešení na tvůj problém (jen naznačoval jaké povely by měl znát vychovaný pes). To jak řešit situaci nesamostatnosti, je úplně něco jiného. A strach z čehokoli se řeší jako jakýkoli jiný strach. Máš to tady na poradně - jen si dej do vyhledávače "strach" a čti a čti a čti.
A přestaň tápat, dojeď na freečko, nebo zavolej Rudovi, a dostaneš odpovědi na vše.

_________________
Zuza & Wily


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 01. črc. 2014 21:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. dub. 2014 20:35
Příspěvky: 12
Bydliště: Třinec
Díky za info, už jsem volala, ještě dříve, než jsem psala.. Cestování přes 300 km, no uvažuji o tom hodně, jenže čas letí, a než jej navyknu na cestování autem, bude chvilku trvat. Ale i tak díky za odpovědi. A co se týče čtení, denně trávím tady na poradně min.2 hod. po nocích (přes den všechen volný čas věnuju psovi) a čtu a čtu a čtu. Za 2 měsíce, co jej mám, udělal velké pokroky, ale máme toho ještě před sebou hodně. Co je odvolání, mi došlo, ale později. Musím být důsledná, a taky vystřelit z domu dříve, než začne vyvádět. O ignorování jsem se dočetla tady v poradně, a taky reakci jednoho majitele psa, u kterého to fungovalo. Určitě už to zkoušet nebudu. A jdu študovat dále, hezký den přeji :sunny:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 01. črc. 2014 21:33 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
nasta píše:
Cestování přes 300 km, no uvažuji o tom hodně, jenže čas letí, a než jej navyknu na cestování autem, bude chvilku trvat.

Nejlépe ho navykneš na cestování autem, když ho vezmeš rovnou těch 300km. Nebála bych se toho :wink:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nechce být sám
PříspěvekNapsal: úte 01. črc. 2014 21:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. dub. 2014 20:35
Příspěvky: 12
Bydliště: Třinec
Budu o tom uvažovat =D> Pojedeme na výlet!! :hura:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 518 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!