Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:26
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 07. srp. 2011 15:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
fleale píše:
Jak se dá taková situace řešit? Fléglová


Netrestat psa, který byl napaden a nenechat ho ohulit psem, který napadl ve chvíli, kdy vy ho máte v ruce. Nejlepším řešením by bylo objednat se co nejdřív se psy k Rudovi na konzultaci, opravdu volejte hned zítra mezi 9. a 10. dopoledne. Čím déle budou odděleni a čím déle budete vy v nejistotě, jak to řešit, tím hůře se budou psi spojovat zpátky. Proto by bylo nejlepší řešit situaci ihned.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 07. srp. 2011 16:12 
Offline

Registrován: pát 05. srp. 2011 20:25
Příspěvky: 2
Bydliště: Hradec Králové
O psa, který se bránil nejde, ten je v pohodě, v daném okamžiku jsem bafla toho, který byl blíž. Pravidla stanovena mají. Nemohu přijít na to, proč začal útočit pes, který byl 3 roky v pohodě ve vztahu k členům domácnosti a s druhým psem vycházel dobře od jeho příchodu k nám. AF


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 07. srp. 2011 16:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
fleale píše:
O psa, který se bránil nejde, ten je v pohodě, v daném okamžiku jsem bafla toho, který byl blíž. Pravidla stanovena mají. Nemohu přijít na to, proč začal útočit pes, který byl 3 roky v pohodě ve vztahu k členům domácnosti a s druhým psem vycházel dobře od jeho příchodu k nám. AF


Útočiť začal preto, že mladší pes dospel, vzťahy sa zmenili a ak sú stanovené pravidlá tak, že potrestaný je napadnutý pes, nedivím sa ani tomu, že starší zaútočil znova. Pravidlá v tomto duchu sú chybné:

fleale píše:
...Nejdřív byl klid, pak začal Zerow kroužil okolo Rona a zaútočil, vlítla jsem mezi ně.Zerowa odhodila a Rona spacifikovala (přitiskla ho k zemi a otočila hlavu), bohužel v okamžiku,kdy jsem ho pouštěla Zerow znovu zaútočil, a tentokrát mám prokousnutou ruku já.


Ak na ulici dostanem po hube a záchranca odhodí útočníka a mňa znehybní a pritlačí k stene, nabudúce sa budem brániť aj proti záchrancovi

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 20. zář. 2011 13:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 21:31
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha, Březinka
Jen jsem chtěla po nějaké době napsat, jak je to s Astou.
Usoudila jsem, že je "lepší" přijít o jednoho psa, než o dva, tudíž Asta je stále u mě. Odpustila jsem jí a hlavně sobě. Ze začátku jsem nechávala obě feny, zlatou retrívřici i Astu odděleně, ale když jsem jednoho dne přišla domů, našla jsem, jak obě leží u sebe a odděluje je jen plot. Nemyslím si, že by se strany goldenky hrozilo nějaké nebezpečí, je klidná a nedělá bordel, proto je nechávám spolu i o samotě.

Pořídila jsem si nového člena smečky, kterého však nenechávám bez dohledu ve smečce, nebo jen s Astou.
Chybama se holt člověk učí..

_________________
http://www.aneta-foto.com

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sám sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 21. zář. 2011 18:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Smutná historie, krásná současnost!

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kastrace u mladého psa
PříspěvekNapsal: úte 15. lis. 2011 07:13 
Offline

Registrován: úte 08. lis. 2011 07:11
Příspěvky: 1
Bydliště: karlovy vary
DOBRÝ DEN JSEM ZDE NOVÁ A NA ZAČÁTEK VÁM MUSÍM POCHVÁLIT VAŠE STRÁNKY.A TED K MÉMU PROBLÉMU.MÁME DOMA 3PSI.AMERICKÉ BULDOKY PSA5LET,FENU4ROKY A JEJICH DÍTÁTKO PSA1,5ROKU.ŠTĚNĚ V UVOZOVKÁCH SE JMENUJE OSKÁREK A JE TO MŮJ MAZEL.NARODIL SE BEZ OCÁSKU A CELÝ ZADNÍ ČÁST TĚLA MĚL HROZNĚ SLABOU.DOKTOR TVRDIL ŽE NEMÁ CENU HO TRÁPIT,ŽE V DOSPĚLOSTI,AŽ NABERE VÁHU,KTERÁ JE U BULDOKŮ KOLEM65KG,PADNE NA NOŽIČKY ŽE HO NEUNESOU.NEDOVOLILA JSEM MU TO,ŘEKLA JSEM,ŽE I KDYBY MĚL ŽÍT JEN 5MĚS.DÁM MU JE.NO A DNES JE OSKÁRKOVI1,5 ROKU A MÁ SE ČILE K SVĚTU.AŽ MOC SNAŽÍ SE DOSTAT NA POZICI OTCE A NĚKDY JE TO ZLÝ.JEHO OTEC(BULÍK)JE MÍRUMILOVNÝ PES A NECHÁ SI DOST LÍBIT,ALE KDYŽ UŽ SE MU TO NELÍBÍ VYJEDE A V TOM JE TEN PROBLÉM,OSKAR SE UŽ NEDÁ A ZAČÍNÁ TO BÝT DOST ZLÝ.NAPOSLED JE MANŽEL NEMOHL ANI ROZDĚLIT PROSTĚ JSME MUSELI ČEKAT NAKONEC SE NÁM TO PODAŘILO,ALE HRŮZA NA NĚ KOUKAT.BYLI STRŠNĚ POTRHANÍ.DOKTOR TVRDÍ ŽE JE TO HLAVNĚ PROTO,ŽE NIKDO Z NICH NIKDY NEVYHRÁL,A DOPORUČIL NÁM KASTRACI U OSKÁRKA,POTŘEBUJI VĚDĚT CO SI O TOM MYSLÍTE.OSKAR JE VÝBUŠNÝ PES JAKMILE SE NĚKDO UKÁŽE ZA PLOTEM NEDOKÁŽI SI PŘEDSTAVIT CO BY SE DĚLO KDYBY SE DOSTAL VEN.MOC VÁM DĚKUJI ZA VAŠ NAZOR S POZDRAVEM BLANKA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 15. lis. 2011 16:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Blanka02 je mi ľúto, že hneď po registrácii ťa musím napomenúť. Podľa toho, ako vidíš problém medzi psami, podľa toho, že si zaradila otázku do Technických otázok v poradni a do tretice porušuješ pravidlá poradne písaním veľkým písmom, je vidieť, že si v poradni nehľadala odpoveď na svoju otázku, o čo je v registračných podmienkach požiadaný každý užívateľ, ktorý sa do poradne registruje. Prosím prečítaj si ich. Tvoju otázku som vložila do zodpovedajúcej témy, prečítaj si prosím staršie príspevky v nej, iste ale pomôžu aj okolité príspevky. Ak ani po prečítaní nenájdeš odpoveď na svoje otázky, opýtaj sa v zodpovedajúcej téme, alebo využi možnosť zavolať priamo p. Desenskému.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 23. led. 2012 15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. zář. 2010 13:42
Příspěvky: 34
Bydliště: Praha
Prosím o radu, co s (zřejmě teritoriálním) chováním mého psa. Mladý pes začal před nedávnem vrčet na starého psa, kdykoliv přiblíží k místu, kde obvykle lehává (strategický kousek pod oknem s chlupatou podložkou a dobrým rozhledem). Třeba kolem něj jenom projde, a mladej si vrkne. Řešíme to tím, že jej odtud okamžitě vyženeme, protože byt je náš, ne psa, my určujeme, kde může být. Bohužel tohle nepomáhá, pes vrčí stále - teda spíš vrká, není to nic agresivního s vyceňováním zubů, vyjížděním. Také sem tam vrčí, když se starší pes přiblíží k jeho misce, třeba jenom projde kolem.

Starší pejsek (11 let) má ve všem přednost, vstupuje do bytu před mladým, dostává první nažrat, může na gauč a na postel. Mladý (2,5 roku) si nedovolí jej kousnout, když na něj starší zavrčí, tak se klidí pryč. Spíš mne napadlo, jestli to není tím, že mladý hafan (kříženec foxíka/malamuta) nepotřebuje nějaké místečko, kde by jej nikdo nerušil...jenže zároveň chce být s námi, nikdy nespí daleko od nás...

Psy máme spolu už 2 roky, teprve teď tohle začal provádět. Naopak venku se poslední dobou dost změnil, vyhledává psy i feny, nové kamarády...

_________________
Smečka: Voříšek Idefix / Bojko - malamut x foxík
http://bojko-hafan.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 25. led. 2012 06:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lepší je mi zavolat

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: čtv 16. úno. 2012 11:32 
Offline

Registrován: sob 15. led. 2011 20:20
Příspěvky: 2
Bydliště: Bratislava-okolie
Mame doma dve sucky. Starsia 5-rocna ma 8 kg, mladsia, ktora pri nej vyrastla ma 3 roky a 45 kg. Starsia, nikdy neriesila nejaku dominanciu. Na tu mladsiu zavrcala len ked si strazila zradlo, inak bol doma klud. Je to sucka, ktora nema s inymi psami problem. Naopak mladsia ako stena dostala parkrat bitku od dospelych psov. Odvtedy sa kazdemu cudziemu psovi podriadovala az do chvile kym vyrastla a nabrala trochu sebavedomia. Odvtedy riesi stretnutie s inymi psami utokom. Sama bitky nevyhladava, ale nepusti si do svojej blizkosti ziadneho cudzieho psa (vratane steniat). Kvoli tomu planujem navstevu p. Desenskeho. Zda sa vsak, ze mladsia sucka zacina riesit svoju poziciu aj doma, pretoze pred pol rokom napadla starsiu. Stalo sa to stalo v nasej nepritomnosti. Zo zraneni sme starsiu sucku dostavali styri mesiace. Starsia sa mladej zacala vyhybat a pri kontakte s nou sa podriadovala (lihala si na bok). Mysleli sme, ze si mladsia riesila a vyriesila hrierarchiu a že ich oddelenim v nasej nepritomnosti sme problem vyriesili. Ale nedavno napadla mlada suka starsiu v nasej pritomnosti, nestihli sme tomu zabranit. Nevsimli sme si, ze by k tomu mala nejaky dovod. Starsia lezala pri pohovke a mladsia prisla k nej a zrazu do nej skocila. Zranenia boli len povrchove, ale na sitie. Neviem preco to urobila a bojim sa, ze sa to bude opakovat, ze nestihneme zareagovat a ze to raz starsia sucka neprezije. Predsa len 8 kg nema proti 45 kg sancu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 24. úno. 2012 12:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Velká košík a couračku a poslušnost 4 základních povelů (přivolání, odvolání, odložení a odeslání na místo) na první a jediný povel. A návštěva na Vlčárech co nejdřív.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2012 07:52 
Offline

Registrován: sob 15. led. 2011 20:20
Příspěvky: 2
Bydliště: Bratislava-okolie
Eva Štemberová píše:
Velká košík a couračku a poslušnost 4 základních povelů (přivolání, odvolání, odložení a odeslání na místo) na první a jediný povel. A návštěva na Vlčárech co nejdřív.



Boli sme tento tyzden. Stretnutie bolo velmi prijemne. Dakujeme p. Desenskemu za konzultaciu a rady, ktore sme dostali. Zaciname podla nich pracovat. Uvidime ako sa nam bude darit. Prideme sa niekedy ukazat na freecko.
Viera a Tessa (cane corso)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 20. čer. 2012 22:31 
Offline

Registrován: stř 20. čer. 2012 14:14
Příspěvky: 1
Bydliště: svk
Dobrý ďeň máme taký problém s našimi psami, ktorý tu konkrétne myslím že ešte nebol spomínaný. Zo začiatku to boli kamaráti, bláznili sa, hrali a tak.. no neskôr táto hra prerástla do toho, že sa do seba pustili a odvtedy sa z času na čas stane že sa pobijú resp. zakusnú a nechcú pustiť, šklbú sa a nedokážeme ich od seba oddeliť. Už sme skúšali všeličo, obliať studenou vodou a podobne, no nepustia.. Naposledy to už bola dosť škaredá bitka. Chcela by som vedieť ako tomuto predísť a ako sa v takú chvíľu zachovať, keď sú obidvaja v amoku, ako ich rozdeliť, pretože teraz sme ich museli od seba doslova odtrhnúť inak by to skončilo oveľa horšie. Ešte by som dodala, že dôvody niesú tie isté ani podobné, su nevyspytateľní, preto sa nedá predpokladať kedy by to mohlo prísť...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: čtv 21. čer. 2012 21:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zdenda je tu viac konkrétnych problémov, ale každý z nich je potrebné riešiť individuálne, preto sú tu len základné informácie a pre rady sa ide osobne. Pravdepodobne sa vzťah psov formoval prirodzene od náklonnosti šteniat až po konkurenciu medzi dospelými psami. Číslo a čas, kedy môžeš zavolať, je hore v banneri.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc. 2012 16:47 
Offline

Registrován: pon 02. črc. 2012 18:10
Příspěvky: 1
Bydliště: Havlíčkova Borová
Dobrý den,

potřebujeme poradit se vzájemnou agresivitou psů. Máme 2 Irské vlkodavy - psy. Vlkodav 1 - 6 let, 1 měsíc, 85 cm, 71 kg. Žije s námi od odstavení od feny. Na psy zvylký z každodenních procházek. Agesivně se chová vůči Malamutům a Husky. Vlkodav 2 - 1 rok a 9 měsíců, 105 cm, cca 85 kg (pouze odhad). Tohoto jsme přivezli v lednu tohoto roku, tj. v jeho věku 1 rok a 4 měsíce. Bohužel o jeho historii víme jen velmi málo, pouze to, že snad žil s dalšími třemi psy a že se o něj bývalí majitelé starali pouze málo (špinavý, vyhublý, zablešený). O psy pečují tři lidé - 2 lidé 33 let + 1 člověk 59 let. Psi žijí v domě s námi, nejsou nijak odděleni, oplocená zahrada s rozlohou cca 1200 m2. V dnech kdy je venku nad 20 °C mají průchod z domu na zahradu volný.

Psi se při seznamování chovali velmi nedůvěřivě. Ačkoliv se snažíme veškeré problémy (vrčení, případný útok) okamžitě eliminovat, nedaří se to pokaždé. Celkem došlo k asi třem vážnějším konfliktům s krvavými následky, než se podařilo psy odtrhnout. Útoky byly vedeny vždy za lopatky a horní část krku. Útoky odezněly po cca 4 měsících, poslední měsíc vypadalo vše na zlkidnění situace. (Společně spali, bez problémů jídlo z misek vedle sebe, jen minimum vrčení...)
---Zlúčenie príspevkov---
Problém: V posledních deseti dnech se výrazně zvýšila agresivita staršího psa (vrčení, pokusy o útok ze zadu). Mladší pes nechtěl jít do přímého konfliktu a před starším utíkal. Vše vyvrcholilo před 5-ti dny, kdy mladší pes nevydržel neustálé dráždění od staršího psa, a došlo ke konfliktu. Konflikt skončil tak, že jsme psům museli vypáčit do sebe vzájemě zakousnuté tlamy. Výsledkem bylo u mladšího psa pouze několik velmi drobných šrámů, avšak u staršího byl prokousnutý bok krku, několik ran na hlavě, větší tržná rána pod okem a několik hematomů. Skončili jsme na šití. V tuto chvíli již nemá farmaka proti bolesti, pouze bere antibiotika. Od tohoto konfliktu není možné absolutně psy připustit k sobě, bez toho, aby měli náhubky. Jakmile se jim náhubky sundají, okamžitě po sobě velmi tvrdě útočí. Proto mají posledních pět dní náhubky 24 hodin denně (samozřejmě kromě času jídla). Nechceme je v domě dlouhodobě rozdělovat, ani to není možné. Problém je také v tom, že jakmile se starší pes dostane do afektu, neúčinkuje na něj ani výrazný slovní povel ani výstraha prutem (spíše udělá to, že se do prutu zakousne). Jediné řešení je soupnout si mezi ně a nedopustit jakýkoliv kontakt.

A teď k dotazu. Jak narovnat jejich vztahy? Jaké mohou být příčiny?

Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: čtv 05. črc. 2012 17:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Agresia psov sa nerieši agresiou zo strany majiteľa. Rieši sa danými pravidlami vysvetlenými jasne a v kľude bez zbytočnej agresie, čo okrikovanie, ani prut nie je. O prístupe k takémuto problému sa tu veľa píše, ale nie je možné napísať niečo konkrétne na to, čo si len prečítame. Preto je vhodné odhodiť prut, zdvihnúť telefón a dohodnúť sa na návšteve Vlčár. Kontakt je hore v banneri, aj s časom, v ktorom je možné volať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivita feny po porodu vůči druhému psu
PříspěvekNapsal: sob 25. srp. 2012 20:28 
Offline

Registrován: pát 24. srp. 2012 19:25
Příspěvky: 1
Bydliště: Česká republika
Vážený pane Desenský, obracím se na Vás s velkou prosbou o radu. Mám doma fenku trpasličího pinče a pejska jork. teriéra. Vždy dělali vše společně a vycházeli bez problému (fenka trošku dominantnější) až do teď, kdy se jí narodila štěňata. V té době na něj poprvé zaútočila. Veterinář mi řekl, že chrání štěňata a že jí to po odvedení štěňat přejde. Proto jsem je raději rozdělila. Bohužel štěňata jsou 3 týdny pryč a zaútočila znovu (i když před tím byly tři dny, kdy jsme byli na chalupě v pohodě). Nyní veterinář poradil, abych ji potrestala. Bohužel nevím, jakým vhodným způsobem jí dát jasně najevo, že tyto věci dělat nesmí. Pokárala jsem ji a trochu i dostala, ale vím, že to není řešení a bít ji nechci. Děkuji moc za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2012 07:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Těch problémů tam bude mnohem více než jen tento, proto by bylo lepší s fenkou přijet a řešit celý komplex problémů přesně na míru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 08. čer. 2013 14:15 
Offline

Registrován: ned 02. zář. 2012 19:16
Příspěvky: 10
Bydliště: Opava
Dobrý den.Máme 2 ročniho foxteriera,žijeme v domku se zahradou s babičkou a dědou a ti mají 6 leteho maltézaka a půlroční fenu voříška.Voříšek je s jezevčíkem ,pinčem atd. křížený.Problém je vtom že když dá kdokoliv foxlikovi kost tak mu to pokaždé sebera ta fenka když ji chce zpátky foxlík tak po něm vyjíždí a chce ho kousnout ,vrčí.tak jí to nechá.Nevím jestly mám do toho zasáhnou a hlavně jak.Předem děkuji za odpověď
s přáním hezkého dne Jana :help: :dontknow: :heart:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: ned 09. čer. 2013 21:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Řekla bych, že je to v pořádku, ale nesmí to s tím hlídáním přehánět.Což takhle po internetu nedokážeme nikdo posoudit Pokud nechcete, aby mu jí vzala, tak je oddělte nebo dělejte dozor. Já když dávám něco na kousání, tak to dávám všem psům.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 10. čer. 2013 13:10 
Offline

Registrován: ned 02. zář. 2012 19:16
Příspěvky: 10
Bydliště: Opava
Dobrý den,jak jste to myslela stím hlídáním :?: Když jim občas dávám všem kosti ,tak až fenka sežere svoje tak to ukradne foxlikovi-jeho kost . :-k přeji hezký den Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 10. čer. 2013 18:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No že nesmí být vyloženě hnusná při hlídání si kosti.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 19. srp. 2013 18:51 
Offline

Registrován: pon 12. srp. 2013 21:05
Příspěvky: 1
Bydliště: Bratislava
Dobry den,
Mam 3 fenky (rocne) od ich 2 dni narodenia. Zachranili sme ich ako este slepe steniatka a vychovali bez matky. Asi po pol roku sa rozdelili na 2 a 1. Samozrejme v ramci rodiny a casto sa stretavali. Tie 2 co spolu ostali boli nerozlucna dvojka az do 9.-10.mesiaca zivota. Vtedy zacali medzi nimi nezhody. Dokazu sa pobit az do krvy, problem rozdelit ich a v momente ked ich pustime pokracuju. Jedine co pomaha je voda. Nevieme prist na to preco. Vieme, ktora zacina, ta mensia. Venuje sa im rovnako pozornosti, ked su same doma nie je s nimi ziaden problem (kedze jedna ma biely krk tak by sme videli keby sa napadli). Vedia jest z jednej misky, spia spolu, hraju sa. Ale akonahle tu mensiu mam na rukach a pustim ju zacnu na seba zazerat a ked nestihnem zakrocit tak je bitka. Zo situacii mi to pride, ze sa biju kvoli nam panickom. Uz sa schmatli aj vonku kvoli palicke. Ta mensia si stale vyzaduje pozornost a je vtierava, ale odmalicka jej to nedovolujeme, ze ked hladkame jednu aby si vynucovala aj ona. Vacsia je hrava a samostatna. Neziarli tak. Nevedeli by ste mi poradit, co s nimi? Kedze to zacalo z nicoho nic, moze to same prejst ked sa im ukludnia hormony? Chceme ich dat urcite sterilizovat, myslite ze aj to by mohlo byt riesenie? Ozaj ich nechcem rozdelit, kedze su odnarodenia spolu a zachranili sme im zivoty aj ked nikto nedaval sancu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 21. srp. 2013 10:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Sterilizace bitkám nezabrání, naopak můžete mít pak problémy nejen v rodině, ale ještě navíc s cizími psy. K tomu velká spousta vedlejších negativních důsledků, pokud nemáte v blízkém okolí psa, kterého byste nedokázali v době hárání fenek bezpečně oddělit, není sterilizace dobrý nápad.

No a k tomu vzájemnému napadání - uvědomte si, že máte sourozence. Aby v přírodních smečkách nedocházelo k příbuzenské plemenitbě, jsou zvířata vybavena takovou vlastností, že v pubertě, kdy začínají být plodná, vykazují určitou sourozeneckou nevraživost. To způsobí, že někteří jedinci si založí vlastní smečku, jiní odejdou a přidají se jinam nebo žijí samotářsky. Ale nezůstanou pohromadě, takže se páření mezi blízkými příbuznými zabrání. Pokud člověk drží sourozence "uměle" pohromadě, obyčejně se s takovým problémem potýká. Lze tedy k tomu říct, že nebyl dobrý nápad nechávat je spolu. Jejich oddělení by pro ně bylo přirozenější.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 23. srp. 2013 06:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Leuska123 píše:
...Tie 2 co spolu ostali boli nerozlucna dvojka az do 9.-10.mesiaca zivota. Vtedy zacali medzi nimi nezhody...
...Chceme ich dat urcite sterilizovat, myslite ze aj to by mohlo byt riesenie?
V tomto věku nastupuje puberta. Vykastrujte je a začnou opravdu větší problémy než jen tohle. Kastrací se výchova nevyřeší.

Citace:
Nevieme prist na to preco.
Protože nemáte nastavený výchovný systém, ale anarchii založenou na svobodě projevu názorů fen.

Citace:
Venuje sa im rovnako pozornosti...
Chybná volba. Tento postup výchovy je z dob dinosaurů. Se svými psy pracuji zcela individuálně a každému jednomu z nich vždy splním takřka vše, o co si řeknou (proto si "dávají bacha na hubu") v reálném čase (správné načasování je nezbytné).

Citace:
...akonahle tu mensiu mam na rukach a pustim ju zacnu na seba zazerat a ked nestihnem zakrocit tak je bitka.
Každý pes dělá jen to, co je mu umožněno. Jak už jsem zmínil výše, tohle je typický projev naprosté anarchie, kdy nevládne nikdo nikomu a všichni všem.

Citace:
Ta mensia si stale vyzaduje pozornost a je vtierava, ale odmalicka jej to nedovolujeme, ze ked hladkame jednu aby si vynucovala aj ona.
Ať žijí dinosauři. Víte, že už jsme v 21. století? Moji psi se mohou se mnou mazlit, kdykoli o to také stojím a ostatní mi do toho nebudou kecat. Až mi zaplatí účty, zajedou nakoupit a budou vařit obědy, zeptám se jich na jejich názory.

Citace:
Kedze to zacalo z nicoho nic, moze to same prejst ked sa im ukludnia hormony?
To nebylo z ničeho nic! bylo to vaším značně chybným přístupem. Ani s dětmi se tímto stylem nedá docílit správné výchovy, natož u psů, kteří jsou (alespoň by měli být) hierarchicky poněkud níže.

Citace:
Ozaj ich nechcem rozdelit, kedze su odnarodenia spolu a zachranili sme im zivoty aj ked nikto nedaval sancu.
Se psy už jsem leccos zažil a věnuji se jim aktivně více než půl svého života, přičemž jsem už dávno přišel na to, že dvě ségry nebo dva bráchové znamená dělat jim pořád "fízla" a musí je mít člověk hodně dobře zorganizované. Už proto, že mám raději relax nežli stresy, vyhýbám se vlastnění blízkých příbuzných, jako je sestra-setra, bratr-bratr, matka-dcera, otec-syn. Zcela běžně tyto kombinace dělají v soužití docela velký binec, jelikož si jeden před druhým mají potřebu něco dokazovat.

Napsal jsem tři knihy, jsou na pokračování. Tam najdete odpovědi na tyto i další otázky, tady se jen opakuji.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hodne ostre souboje ve smecce
PříspěvekNapsal: pát 01. lis. 2013 14:01 
Offline

Registrován: čtv 31. říj. 2013 20:15
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Dobry den,
mame doma jeden vrh jorksirov = 4 stenata = dva samci, dve samice. Maju 3 mesiace. Cele tri mesiace prezili v hodne pozitivnom duchu. Tvorili si hierarchiu, suboje boli uplne v klidu. Vcera zacal medzi fenami totalne ostry boj, jedna hryzla druhu aj napriek tomu, ze ta sa dala do submisivnej polohy. Rvala ju hlava nehlava, trochu krvy do momentu, nez prisiel zasah od cloveka, ktory prisiel po par sekundach, pretoze zapasili par metrov od nas. Chcel by som Vas velmi pekne poprosit o radu, preco sa zacali rvat az tak bestialne. Vsetky clanky a videa v podstate davaju rady o tom ako zvladnut jedneho psa a hovoria o alfe. Nicmene nikde neviem najst nic o vztahu beta a gama, pripade gama a dalsi v poradi. Nieco som nasiel o jack russelovi, ale nemyslim, ze to ide aplikovat na jorkshire.
Vopred velmi pekne dakujem,
Roland


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodne ostre souboje ve smecce
PříspěvekNapsal: sob 02. lis. 2013 11:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nejde o pořadí, spíš bych to viděla na nedostatek něčeho (jak je teď moderní používat slovo "zdroje"). Takže se zamyslete, zda mají dost volného prostoru, aby se mohli uklidit a odpočívat, zda mají dost aktivity, aby se zabavili, zda mají dost žrádla a věcí na kousání, zda mají dost vaší pozornosti - každej a pod. A proč ta bitka začala?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodne ostre souboje ve smecce
PříspěvekNapsal: sob 02. lis. 2013 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Psí sourozenci by neměli zůstávat spolu, nedělá to dobrotu, není to přirozené (kvůli genetické pestrosti smečky). Proto budou šarvátky mezi sourozenci vždy o hodně horší, než mezi jakýmikoli jinými nepříbuznými psy. Ta nevraživost je nástroj, jak v přírodě rozdělit stejné geny do více smeček, aby nedocházelo k blízké příbuzenské plemenitbě. Neříkám, že se to nedá zvládnout, ale já sama bych do své smečky sourozence nechtěla.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodne ostre souboje ve smecce
PříspěvekNapsal: ned 03. lis. 2013 20:49 
Offline

Registrován: čtv 31. říj. 2013 20:15
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Dobry den, hned na uvod velmi pekne dakujem za odpovede, zacnem asi tym, ze do tej bitky stenata prosperovali ako z ucebnice. Najprv par tyzdnov v brlohu, kym nezacali videt, chodit, citit sa na to aby mohli dalej. Pak si zacali zvykat na potrebu a pohyb mimo brlohu ale vracali sa donho spat, hrat sa a jest a pit. Potom ich zacala mama pobizet do aktivit a hier aby ich mohla ucit co ano a co nie, ranne detstvo, bolo to super. Potom zacali rast zuby a zacali kusat gumene hracky, koze, skratka mali toho dost na to aby neriesili zuby o nabytok alebo cokolvek ine. Pak sa zacali bit medzi sebou, pisem bit, ale boli t nevinne stenacie sarvatky, jemne a myslim, ze kopirovali mamu, pretoze ta ich sama davala dole ked to prehnali, ale tiez jemne. Sice je pravda, ze mama ma odstupnovane reakcie podla toho jak stena dobiedza. Z mlieka na prvu stravu sli normalne, teraz uz len granuluju par tyzdnov. Maju za sebou druhe ockovanie. postupne si urobili herarchiu, ak to beriem v ramci steniat, tak najvacsi samec uz nema konkurenciu okrem mamy a nas, pak ide druhy samec a holky, tie skratka stale remizuju, nemaju to este dane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodne ostre souboje ve smecce
PříspěvekNapsal: ned 03. lis. 2013 20:51 
Offline

Registrován: čtv 31. říj. 2013 20:15
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Raz som si vsimol, ze ich prejak pri bitke je iny, taky intenzivnejsi, mysleli to vaznejsie, ale neviem preco, kazde stena sa bije milionkrat denne, ale u jednej bitky som si vsimol, ze uz to nie je take detske. Pak raz, tusim to je spojene s pozornostou, sa zacali byt, jedna dala druhu dole ale neprestala, proste ju rvala dalej. Ostatne psi len cumeli co sa deje, asi ani oni to necakali. Tak slo uz len ich rozdelit a to tak ze otvorit hubu na silu, lebo nechcela pustit. Nebol to ze hryznem a pustim, ale hryzden a drzim a chcem to trhat. Na to ake su to este male mysi, mi prislo ze maju hodne ostre zuby, hodne silny stisk celuste a myslim, ze to uz bola agresivita. A asi nie ta zo strachu, resp. rozhodne nie. Neviem co sa stalo, skratka si to takto rozdali, tieklo trochu krvi. Mame byt so zahradou 90m2 takze vonku su casto, maju dost hraciek ale o niektore sa biju, a neviem kolko je to dost pozornosti. ked ich zavolate, pridu vsetky naraz, takze rozdat pochvaly to chvilku trva. A to su momenty kedy vznika nejake napatie. alebo hodite jednu hracku, tak za nou bezia vsetky ale chyti ju len jeden. potom treba nahadzat dalsie hracky aby mal kazdy svoju, ale pri stvrtej to uz toho prveho nebavi a teda sa prida, no su 4 naraz, takze cas od casu vznikne male okno nepozornosti a clovek neuhlida a uz je rvacka, nejaka, z tych normalnych. Pride mi, ze nejako skoro sa riesia takto dospelymi reps. minimalne pubertalnymi prejavmi.
... este by som sa pri prilezitosti sourozenectvi opytal, znamena to ze nemozu byt spolu nikto z nich? my teda nie sme ziadni ploditelia. Fenka mala 5 rokov a nikdy nemala stenata, tak prisli tieto prve a som presvedceny, ze aj posledne. chapem, ze v prirode si pozakladaju smecky vlastne, alebo ze sa stanu clenom inej, ale nemozu ostat spolu ako rodina? je jasne ze plodit sa medzi sebou im nikdy nedovolime, ale zas u jorkshirov nemam moc pocit, ze ak ich niekomu dame, byt po jednom do kazdej "smecky", tak to nebudu tie typycke smecky o viac psoch, neviem, je to asi otazka casu (treba sa rozhodnut cim skor) aky mate na to nazor? este raz moc diky za Vas cas a odpovede. PS: inak sledujeme techniky aj Rudolfa aj Cesara Millana, a som presvedceny, ze vychovat podla nich jedneho psa je zazitok, ale smecku mame prvy krat a musime dostupne materialy obracat velmi rychlo a vela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodne ostre souboje ve smecce
PříspěvekNapsal: ned 03. lis. 2013 21:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzko, ale vždyť jim jsou 3 měsíce. A v psí smečce zůstávaj štěnda s rodinou do 9 - 12 měsíců.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodne ostre souboje ve smecce
PříspěvekNapsal: ned 03. lis. 2013 23:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Tak jednak píšu v budoucím čase, a jednak jorkové jako malé plemeno dospívá docela časně. Tři měsíce na tvrdé souboje je ale i tak docela brzy, to je fakt, spíš by mě zajímalo, jestli je to vlastní odchov, který se zatím nepodařilo udat, nebo jestli si takový vrh celý pořídili a hodlají si ho nechat. V tom druhém případě bych to neviděla na dobrý nápad a chtěla bych varovat před případnými problémy.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodne ostre souboje ve smecce
PříspěvekNapsal: pon 04. lis. 2013 09:22 
Offline

Registrován: čtv 31. říj. 2013 20:15
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Dobry den, je to vlastni odchov, zatial sme ich neudali, primarne to nechceme ale ak nebude ina ceste, ine riesenie nam neostane


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodne ostre souboje ve smecce
PříspěvekNapsal: pon 04. lis. 2013 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Roland nechci vás podcenovat ale vychovat plnohodnotně 4 stejně stará štěnata no nevím jak byste to zvládli

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodne ostre souboje ve smecce
PříspěvekNapsal: pon 04. lis. 2013 20:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzka M píše:
Tak jednak píšu v budoucím čase,...

to bych se hádala :wink: mě to tak nevyznělo :lol:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodne ostre souboje ve smecce
PříspěvekNapsal: pon 04. lis. 2013 22:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Zuzka M píše:
... Proto budou šarvátky mezi sourozenci vždy o hodně horší, než mezi jakýmikoli jinými nepříbuznými psy...

Evo, to je buřt. Důležitý je, že by bylo potřeba do doby, než půjdou k novým majitelům, rvačkám zamezit. Páníčci by měli trochu posunout své vnímání situace, kdy se to zvrhává ve rvačku. Zasahovat dřív a nenechat to v tu bitku přerůst. Není dobré, když se štěńata učí takovému chování, ať už je způsobené čímkoli. Těch příčim může být mnoho a po netu to těžko posoudíme. Můžou se škorpit o hračku, o něčí přízeň, o kus žvance, jednak by v tomto věku opravdu měli mít všeho dostatek, aby neměli k soubojům důvod, a jednak by se měli učit o takové věci nebojovat.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodne ostre souboje ve smecce
PříspěvekNapsal: pon 11. lis. 2013 22:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. črc. 2007 16:12
Příspěvky: 135
Bydliště: Poprad, Slovakia
mne tam chýba nejaké to usmerňovanie z vašej strany, mám pocit, že tomu nechávate až príliš voľnú ruku. Mám teraz doma čochvíľa 3mesačné šteňa. Mám ho od jeho 2,5 mesiaca a aj keď sa hrá s mojou fenkou, tak ich pri hre musím usmerňovať. Rovnako je to keď stretneme iné psy, usmerňujem a zasahujem ak treba, ale robím to ešte skôr ako to prepukne do nejakej bitky.
Šteňatá nemajú ešte zafixované nejaké pravidlá, tie sa ešte len učia. Nenechávala by som im voľnú ruku nech si to riešia sami.

_________________
avatar Aron, Fergie a Caesar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Časté šarvátky.
PříspěvekNapsal: pát 05. zář. 2014 05:18 
Offline

Registrován: čtv 04. zář. 2014 04:02
Příspěvky: 2
Bydliště: Prievidza
Zdravím máme problém, snáď budete vedieť poradiť. Máme troch boxerov - samcov. Harry 3,5 roka, Bruno 3 roky - tý sú spolu od malička. Pred rokom a pol sme priviedli domov tretieho boxíka-Arona, teraz má 2,5 roka. Prišiel z otras.podmienok, týrali ho hladom i bitkou. Harry a Bruno ho krásne prijali a nebol problém. Ten nastal cca pred pol rokom a stále sa to stupňuje. Aron začal občas vrčať na Harryho a ten spočiatku toto ignoroval. Raz sa vonku pochytili, Harry ho dal na lopatky a koniec. V poslednej dobe sa to ale stupňuje, stačí-keď sa Harry priblíži k A. a ten vrčí-na čo Harry hneď po ňom skočí a už sa dva krát aj stalo, že sa pokúsali-Aron používa zuby Harry ho skôr dáva na chrbát. Stáva sa, že keď príde večer, Aron začne z ničoho nič vrčať a je nervný. Prikladám i jedno video z pred pol roka - teraz je to horšie biely je Aron a tmavý Harry... https://www.youtube.com/watch?v=scHpt8CrDaQ Viete poradiť? Ďakujem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 05. zář. 2014 08:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jsou to psi, nebo je některý kastrát?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pát 05. zář. 2014 20:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Takto raz mojho bostoňáka Ashona umravnil labrador do ktorého skočil,a bolo super vidieť ako sa mu Ashon podlizuje,podobne ako ten biely boxer tmavému :D Už si potom do neho skočiť nedovolil :-"

Rudo,tí dvaja tmavý gulky majú ako som si všimla 8-[ :D (profesionálna deformácia,keď vonku stretávame psy čumím im medzi nohy aby som vedela ktorého psa mám čapnúť,Anubis a Ashon reagujú na samcov rozne) U bieleho som si neni istá,na 3.min.38sek.je v dobrej pozícii ale nič nevidím,ale je biely a može to skreslovať :dontknow: :-D

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: sob 06. zář. 2014 07:30 
Offline

Registrován: čtv 04. zář. 2014 04:02
Příspěvky: 2
Bydliště: Prievidza
Čerstvo 7 - dní je kastrát biely Aron, mal vrastené varle v bruchu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 09. zář. 2014 08:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lepší je zavolat. Tohle bude delší než na dvě tři věty.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: fenky VlčákXJack
PříspěvekNapsal: stř 31. pro. 2014 11:00 
Offline

Registrován: pon 29. pro. 2014 10:23
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Dobrý den, Mám fenku československýho vlčáka Deny má rok a 3 měsíce, přítel má dva jacky russely fenu Jackii 4 r. a psa Marvina 6let. Se psem se snášejí výborně jsou to parťáci, ale s fenkou je to horší.Dost často má Jackie tendenci ju kousat do zadku, zepředu si netroufne, ale jakmile se k ní vlčačka otočí zády tak ji chce štípnout.Když to vidime že se za ní zase plíží tak ju okřiknem a ona ví že nesmí a de od ní ale kdykoliv se naskytne příležitost tak to zkusí znova. Dřív po tom co se jí podařilo štípnout tak vlčice utekla dál od ni, ale byl pokoj, jenže ted už začíná dospívat a už si to nenechá a začala se ohánět a dneska ju chytla. Fenka ma dva šramy nestalo se jí nic ,,važnějšího"..no važnějšího pro mě je to dost važné.. a rozhodně nechci aby se to opakovalo. Na vycházkách jdou i vedle sebe nbo u sebe. Zatím jsme to víceméně řešili tak že jsme je hlídaly když byly spolu(a to spolu moc času netráví spíš s tím psem), když jsme pryč tak je vlčice na zahradě a fenka jacka na dvoře. Deny rozhodně není zla je přatelská a se psama si rozumí skvěle(moji rodiče maj 2psy s Marvinem jsou spolu pořád a na vycházkách se taky seznamuje vpohodě)až na tadyk tu fenku.Jackie takhle ,,vyjíždí" i na ostatní psy až na toho psa jacka se kterým žila až do ted sama, pro lidi je to mazel.Takhle to každopádně dál nejde a nechci aby se Jackii něco stalo nebo aby ju Dae třeba zakousla. Proč není Jackie taky parťačka s Dae jak Marvin?Jak tomu mám zabránit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2015 21:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tento problém je lepší řešit osobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 30. bře. 2015 09:46 
Offline

Registrován: stř 28. kvě. 2014 10:33
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Zdravím Vás.

Potřebovala bych nastínit správný vzorec chování.

Pořídili jsme si druhého psa, chrta, ke stávajícímu chrtovi (6let). Mladší a nový chrt má 3 roky a byl celý svůj život znedbávaný a podle všech informací zavřený ve sklepě - kde se dle mého slušně naučil rvát, aby vůbec přežil.

Nový pes se poměrně rychle zotavil, naučil základním povelům a teď, po dvou měsících soužití se začíná zjvně cítit sebevědomě a starší pes se bojí konkurence.
Od začátku na něj starší pes zavrčel, když mu šel kolem misky, nebo kolem pelechu, nebo malinko vrčel, když šel z aním do pokoje. Mladší se vždy otočil a odešel. Ale teď, poslední dobou začal starší pes více vrčet a mladší místo odchodu zvolil útok.. stalo se to už třikrát.. Jednou měl mladší košík, takže mu jen starší vytrhl pár chlupů (jde do něj, ale nekouše, spíš jen zastrašuje), podruhé na sebe skočili a při rozdělování jsem obdržela kousanec do ruky od nového psa, který se ohnal.
A poslední střet jsem odhalila v počátku, kdy proti sobě vystartovali a když jsem si mezi ně stoupla, tak mě mladší pes kousl do prstu.

Reálně je u nás problém mladší pes, jelikož ten jde do krve a je nebezpečný pro nás i pro psa. Ale je mi jasné, že spory vyvolává pes původní, svým vrčením.

Doma bývali vždycky spolu, když jsme byli pryč, protože mladší pes má paniku z toho, když je sám bez psů..když má otevřeného druhého psa, tak v klidu spí. Kdykoliv byli sami doma, nic si neudělali.
V cizím prostředí a venku leží vedle sebe, hrají si, nemají problém. Pamlsky dostávají oba, když sedí u mě a nevrčí po sobě, nevyjíždějí.


A konečně dotaz:
Jak se ke psům chovat? Podporovat staršího i když je původce nepokojů, nebo naopak mladšího, i když je nebezpečný on?

Bohužel přijet momentálně nemůžeme, jednak je to přes celou republiku a taky nemáme jak a kdy.
Děkuji za tipy.


Naposledy upravil Johule dne úte 31. bře. 2015 22:12, celkově upraveno 1
sloučení příspěvků


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2015 07:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Oba dva psi by měli být vedeni k tomu, aby dělali jen to, co mohou a nic navíc. Nemám čas na dlouhé rozepisování, jak sladit dva psy, proto je lepší zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vrčení a agrese při usínání, napadání druhého mazlíčka
PříspěvekNapsal: úte 29. bře. 2016 17:44 
Offline

Registrován: sob 19. bře. 2016 09:20
Příspěvky: 1
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dobrý den, máme dva pejsky Jack russell teriéra(29měsíců-Max) a nečistokrevného Ridgebacka(23měsíců-Rony). Ronyho jsme zachránili od množitelky, byl značně zanedbaný. Už od malička vždy když ležel, tak vrčel, jak na nás..tak na Maxe. Bohužel poslední dobou se spolu začali hodně prát, dřív se Max bránil, ale teď už si jen lehne a čeká co bude. Rony se do něj pouští agresivně, vždy mu něco prokousne a v tu chvíli nevíme co s ním, bojíme se, že ho jednou zabije. V tu chvíli se nám jen tak tak podaří ho odtrhnout, ale aby přestal, tak ho musíme zmlátit, jinak toho nenechá. A samozřejmě vrčí i na nás, jakoby nás chtěl taky zakousnout. Vždy, než se začnou rvát, tak se Rony začne celej třást. Vrčí i na nás, když v klidu leží u nás a pohladíme ho .. Snažíme se ho vždy klidným hlasem uklidnit, ale nezabírá to. Bojíme se, že vyjede i po nás. Jinak je to neskutečný mazel, je trošku ztřeštěný, ale je to zlatíčko. Četla jsem různé diskuze, ale nikde jsem nenašla konkrétní radu na náš případ. Celkově mně přijde, že se Rony bojí, že vrčí spíše ze strachu, ale nerozumím tomu, proč když je v klidu a Max kolem něj projde, tak se do něj z ničeho nic pustí.. Max jen prochází okolo. Bojím se, že až budeme mít někdy miminko, tak to bude ještě horší.. Prosím poraďte, máme oba pejsky hrozně rádi, ale už si s ním nevíme rady :cry: .. Nikdy v životě bych Ronyho nedala pryč, snažím se všude možně najít radu, co s ním máme dělat, ale do teď jsem nic nenašla.. prosím poraďte :(, děkuji za odpověď
Příloha:
....jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivita ve smečce
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2016 08:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jsem si jist, že zde, kam jsem dotaz přesunul, najdete odpovědi na své otázky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Old English bulldog VS. Akita
PříspěvekNapsal: úte 24. kvě. 2016 18:29 
Offline

Registrován: ned 17. dub. 2016 14:00
Příspěvky: 2
Bydliště: Čr
Dobrý den pane Desenský,víry Máme doma O.E.Buldok-kluk,2 roky ,AkitaXNěmecký ovčák-kluk,4 roky ,O.E.Buldok-fenka,1 rok.
Problém máme s klukama buldok útočí do akiťáka a ten si to nenechá líbit,chci zdůraznit,že akiťák je vykastrovaný (po první rvačce jsme ho dali vykastrovat,to bylo asi před půl rokem,ale nic se nezlepšilo).Oba pejsky máme moc rádi a ani jednoho se nehodláme vzdát!Vypozoroval jsme,že po s obě vyjíždí jen doma v cizím prostředí se celkem snesou.Myslím,že fenka v tom nehraje až tak velkou roli i když v případě,že máme kluky na řetězech a fenka si lítá po zahradě a začne si hrát s Akiťákem,tak do něho bulldog startuje a žárlí.Víte s buldokama jezdíme na výstavy a plánujeme štěňátka,takže kastrace buldoka by asi neklapla.Víte tato situace mi už opravdu leze na nervy.Je mi 15 let a chci být veterinář a věřím,že se tato situace dá řeši,ale přesně nevím jak,takže bych byl moc vděčný za rady.Předem Děkuji za odpověď.Reno


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 149 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!