Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:39
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: pát 09. lis. 2007 17:55 
Offline

Registrován: pát 19. říj. 2007 19:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Česká Lípa
Vcera odpoledne sme sli ven a pred barakem na louce sedel na bobku chlapek pred nim asi 2m stal a do dalky koukal velky hnedy pes asi retrivr ale byl docela velky na retrivra no newim.Sem sla s Dieselem u nohy protoze toho psa nezname no a shazime kopecek a hafik prichazi k nam a uz z dalky sem poznala ze kamaradskej nebude byl celej napruzenej a hrbil se prisel a cuchal Dieselovi zadek snazil se i liznout Diesel stal jako socha koukal na me a ja poznala ze si neni jisty protoze ani ja sem si totiz nebyla.Normalne sem mela strach a to sem od sebe odtrhavala dva velky psy resila par nedorozumeni apod. ale tenhle mi to dal absolutne najevo.Pan nas zahledl a sel si pro psa vubec nemluvil pes s jeho prichodem normalne ziskaval jeste vetsi jistotu zacal se napinat a jako by stoupat na spicky a jezil se rekla bych ze chtel Diesela capnout za krkem jako ze zadu ja uz se pripravovala ze ho capnu obouma rukama mezi usima nebo za usi a zasednu ho(je to tak spravne?)no sice by to bylo zajimavy smejma 50kg ale nic lepsiho me nenapadlo.Kdyz uz byl chlap u psa natahoval po nem ruku pes zavrcel na Diesela a chtel skocit ale to uz ho nastesti drzel za obojek a sli pryc.kdyz odchazeli rikal uplne klidnym hlasem "klid Pegyne".Choval se spravne??to asi vubec ne ze jo?? a jeste neco mel obojek s ostnama do krku jak hnusny!!!
poradte mi jak se v teto situaci zachovat a hlavne proc to celi pisu.zajima me proc se ten pejsek s prichodem sveho pana tak zachoval a co by asi udelal kdyby tam byl s nami sam.sel by na tvrdo??

_________________
kazde zvire je osobnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. lis. 2007 18:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
diesl no za prvé v takovéto situaci bych ani nedovolila bay se k nám pes přiblížil- pokud nemám v druhém psovy jsitotu tak proč bych mu měla dovolovat kontakt s mým psem a ryskovat případné napadnutí. no a to zvýšení sebejistoty s příchodme pána- pravděpodobně měl v něm spíš podppru v takovýchto situacíchcejtil se prostě jistější

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. lis. 2007 20:14 
Offline

Registrován: pát 19. říj. 2007 19:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Česká Lípa
bala sem se ze kdybych sla dal napadne nas ze zadu :(
jak mu mam dat najevo ze se s nim nechci bavit aniz by k nam dosel?

_________________
kazde zvire je osobnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. lis. 2007 07:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stačí se zozdýchat, abys snížila hladinu svého adrenalinu a nehrotila situaci už jenom tímhle, pak bych zastoupil cestu tomu psu s tím, že já jsem tam ten, se kterým se bude případně prát a víc než čuchnout mu nedovolím.
Pes se ježil proto, že ho vzal ten člověk za obojek. Pořád říkám, že se tím podporuje agrese, proto se nikdy o obojek nestarám, ale starám se o kožich.
Vzít toho psa mezi ušima by ti s největší pravděpodobností nevyšlo, spíš bych se postavil proti jeho očím a zle ho "vyvrčel" nějakou frází jako třeba "zkus vole a sežeru tě.." nebo "padej, než se nas...u". Prostě jde o to, převzít pozornost druhého psa na sebe a to v plném sebevědomí s varováním. Když se tam budeš klepat strachy, moc toho nezmůžeš. Hlavně při tom dejchej, ať se nesložíš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 10. lis. 2007 15:42 
Offline

Registrován: pát 19. říj. 2007 19:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Česká Lípa
jsem rada ze ste mi odpovedel p.Desensky vase rady jsou nad zlato.

_________________
kazde zvire je osobnost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: pon 14. čer. 2010 15:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 11. úno. 2010 01:40
Příspěvky: 18
Bydliště: Římov (ČB)
resp. jsem se chtěla zeptat, jestli mám předcházet napadení tím, že k Montymu nepustím žádného psa, co běží přímým směrem na volno k nám - pro mě to znamená, že není pod kontrolou a může k čemukoliv dojít. Já vím, že třeba páníček tvrdí, že pes je hodnej, já to tak i beru, že je pes v pohodě (když vidím, že pes opravdu v pohodě je), jenže si říkám, když je Monty strašpytel, že asi bude lepší jakékoli seznamovačky nenechávat náhodě, že by mohl toho druhého Monty svým chováním vyprovokovat k činu, a pak už je pozdě, že byl pes hodnej a v pohodě. Nebo to moc řeším a Montymu ubližuju, že ho nenechám se s tím druhým seznámit? Jenže Monty většinou na všechny psy (samce) vrčí, jakmile se dostane kousek přede mě. Za mnou je v klidu, nic jiného mu nezbývá, už si zvykl, že ho "zastrkuju". U těch na vodítku je pohoda, protože mu dám "k noze", tím pádem nemá právo nic řešit, ale jít v klidu, protože má svůj povel a taky musím říct, že už neřeší (malými úspěšnými krůčky se řítíme dál na dlouhou štreku).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: pon 14. čer. 2010 19:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Pavlasocha- tohle by mě taky zajímalo... já to totiž dělám taky. U každýho psa, co je stejně velkej nebo větší než Zorro a na volno s páníčkem někde za sebou, se zachovám tak, že si Zorra hodim za sebe. Protože ve chvíli, kdy mu pes čuchne k čumáku, vyjede a pak v 99% případů vyjede i ten druhej. Když je druhej pes na vodítku, tak je nechám očuchat, ale Zorráka si hlídám.
Včera se k nám třeba přihnal na volno pes, ale menší než Zorro, nechala jsem je očuchat, jenže Zorro skoro hned nahodil číro a začal vrkat, tak jsem ho zklidnila a šla jsem, ale štvalo mě to, že jsem je nemohla nechat pořádně očmuchat, jenže páníček toho psa někde opodál telefonoval a o psa se nestaral...
Taky už jsem si řikala, jestli mu tim spíš neubližuju. Ale než pak roztrhávat sama rvačku dvou středních nebo středního a velkýho psa, tak tomu prostě radši předejdu, no...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 12:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vždyť jsou ve vašich otázkách i jasné odpovědi:
Citace:
... většinou na všechny psy (samce) vrčí, jakmile se dostane kousek přede mě. Za mnou je v klidu, nic jiného mu nezbývá,...
Například Mufka mi taky plašila ze psů, co šli k ní čelně. Stačilo jí zakrýt lehce oči byť nenápadným hlazením čumáku, příchozího psa si vzít na sebe a byla v klidu. Obvykle toho psa ještě natočím mimo oční kontakt svého psa a věnuju se druhému nejdřív sám, abych si ho prověřil. Časem se naučila psy číst, když viděla, koho k ní pustím a koho vypakuju. Rozhodně nepouštím svého psa před sebe, abych nad vším ztratil kontrolu. A hlavně tam ani nedosáhnu, kdyby něco nastalo.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 15:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
K tomuhle můžu doporučit už několikrát zde zmiňovanou knížku "Konejšivé signály" od Turid Rugaas, kde se hodně píše o tom, co může pes udělat, aby se ho ten druhej neleknul.
Jinak všímám si, že většina psích konfliktů nastane v blízkosti některého z majitelů. Pokud se psi setkají někde v půli cesty, jsou v pohodě, ale jakmile se jednomu přiblíží jeho člověk (nebo pes k němu), tak vystartuje. Takže já svoji čubu před sebe pouštím, někdy ji až vyháním se slovy "Běž si hrát", aby k setkání došlo dál ode mne (samozřejmě po zhodnocení druhého psa). Mám víc teorií, proč to tak funguje, ale nějak jistá si nejsem....

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 15:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tohle záleží na tom, jaký máš se psem vztah. Já mám například vyzkoušeno, že Bony, když je u mě (čím blíž, tím spolehlivější), ustojí už spoustu věcí bez toho, aby vyjel (to už musí být), ale když je dál, tak nesutojí "nic". Pokud máš psa, který se před tebou předvádí, nebo ho ve rvačce podporuješ, byť nevědomky (nepatřičným zásahem, strachem...), bude se rvát u tebe.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 15:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Zito, mně třeba pes vyjede po psovi pár metrů ode mě, aniž bych o tom psovi vůbec věděla... ale to hlavně po retrívrech a tak, nemá rád blonďáky. U ostatních to "trvá" dýl. A prostě když je nějakej pes moc hrr, vytuhlej, má číro nebo mu čuchne k čumáku, startuje. Takže očuchávat se může pod mym vedením, jinak si to prostě netroufnu riskovat. Protože zatim mu to každej pes oplatil a šli by do sebe...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 16:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 11. úno. 2010 01:40
Příspěvky: 18
Bydliště: Římov (ČB)
jo jo, Monty je aspoň trochu v klidu, jenom když je u mě, protože ví, že je pod kontrolou. Jinak dál ode mě je to naopak ten, který si vždycky konflikt najde, tzn. prostě je to ten, který si v houfu najde toho, do kterého se pustí. Teda to dělal dřív, než jsme přišli na to, že je takový, takže ho do houfu v žádném případě už nepouštíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Eva Štemberová píše:
Pokud máš psa, který se před tebou předvádí, nebo ho ve rvačce podporuješ, byť nevědomky (nepatřičným zásahem, strachem...), bude se rvát u tebe.
Jo jo, to jsou některé z těch mojich teórií. Další je, že pes se vlastně bojí a blíž u páníka je sebejistější to tomu druhýmu nandat. Těch důvodů teda nejspíš může být víc. Jj, musím se ještě móc učit...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: stř 16. čer. 2010 05:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zita píše:
...všímám si, že většina psích konfliktů nastane v blízkosti některého z majitelů. Pokud se psi setkají někde v půli cesty, jsou v pohodě, ale jakmile se jednomu přiblíží jeho člověk (nebo pes k němu), tak vystartuje...
Zcela běžně to tak funguje u psů přivázaných k pánovi "pupeční šňůrou" zvanou flexina, nebo jen napnutá šňůra. U psů, u kterých se standardně učí nenapínat vodítko, je bezpečnější krátká vzdálenost a je dobré mít ho tak, aby mu bylo vidět "do xichtu", kdy je možné číst ty zmiňované signály. Pokud psovi sleduješ jen ocas, tak se zase tak moc nedozvíš, a když už ocas srovná do lainy, už nic nestíháš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: stř 16. čer. 2010 08:46 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Já mám zkušenost takovou, že čuba jde navolno, naproti pes, ona začíná řešit, přivolám a připnu na vodítko, v tu chvíli se otřepe nebo jen je vidět jak se jí ulevilo, protože u mě ví co má dělat nebo alespoň ví, že já vím co mám dělat :D Přesně jak píše Eva, na volno, daleko ode mě ustojí mnohem méně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: stř 16. čer. 2010 18:39 
Offline

Registrován: úte 15. zář. 2009 19:41
Příspěvky: 35
Chtěla bych se zeptat, jestli je dobře, když můj pes čuchá k potencionálnímu pejskovi na kterého nevím jestli vyjede, dát mu před čumák ruku a třeba si k němu dřepnout?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: čtv 17. čer. 2010 07:02 
Offline

Registrován: úte 15. zář. 2009 19:41
Příspěvky: 35
Tak dneska ráno, jsem to zkusila s tou rukou, přilítnul k nám retriver na volno, dala jsem ruku ke svýmu psovi, abych předešla napadení, muj začal vrčet, tak jsem ho začala pacifikovat, v tom retriver začal vrčet a nabíhat na nás, jeho panička se ho snažila odlákat na šišku :Hangman: ,což nebylo k ničemu, tak jsem si hodila běsnícího kokra za rameno a skákajícího retrivera jsem nohou odháněla, což nakonec klaplo - sice dost vypjatá situace u který vím, že jsem ji ne moc dobře zvládla,ale co dělat jinýho,když ten druhej pes na nás najíždí a nezvládnu svýho v konfliktu odložit,aby mi do toho nekecal,to zvládam zatim jenom,když si ho dám za rameno.Každopádně jsem byla ráda,že jsem se zmohla aspoň na tohle a pomohla si sama.Za jakékoli reakce,budu moc ráda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: čtv 17. čer. 2010 07:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Co přesně znamená "za rameno"?

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: čtv 17. čer. 2010 07:23 
Offline

Registrován: úte 15. zář. 2009 19:41
Příspěvky: 35
za ramenem zadní, přední před ramenem, já ve stoje - vím,že se to nemá,ale líp jsem to v tu chvíli vyřešit nedokázala,abych eliminovala napadení tim druhym psem :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: čtv 17. čer. 2010 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Desenský píše:
Zita píše:
...všímám si, že většina psích konfliktů nastane v blízkosti některého z majitelů. Pokud se psi setkají někde v půli cesty, jsou v pohodě, ale jakmile se jednomu přiblíží jeho člověk (nebo pes k němu), tak vystartuje...
Zcela běžně to tak funguje u psů přivázaných k pánovi "pupeční šňůrou" zvanou flexina, nebo jen napnutá šňůra. U psů, u kterých se standardně učí nenapínat vodítko, je bezpečnější krátká vzdálenost a je dobré mít ho tak, aby mu bylo vidět "do xichtu", kdy je možné číst ty zmiňované signály. Pokud psovi sleduješ jen ocas, tak se zase tak moc nedozvíš, a když už ocas srovná do lainy, už nic nestíháš.

To je mi jasné, o napínání vodítka vím. Teď jsem měla na mysli psy, kteří jsou navolno. Ale zřejmě tam bude fungovat něco podobnýho...?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: pát 20. srp. 2010 22:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Dát si psa "za sebe" jak říkáte, znamená že ten pes musí být poslušný a musí být schopný tam setrvat i ve vypjatých situacích, tj. blíží se k nám pes, co dělá ramena už z dálky? Protože jinak si neumím představit jakým způsobem za sebou udržím třeba bujného 35kg psa, co se chce - i v dobrém - nacpat nově příchozímu vstříc + budu mít alespoň částečně volné ruce pro případ, že někoho z nich potřebuju zchladit?

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: pát 20. srp. 2010 22:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Hnid píše:
Dát si psa "za sebe" jak říkáte, znamená že ten pes musí být poslušný a musí být schopný tam setrvat i ve vypjatých situacích, tj. blíží se k nám pes, co dělá ramena už z dálky? Protože jinak si neumím představit jakým způsobem za sebou udržím třeba bujného 35kg psa, co se chce - i v dobrém - nacpat nově příchozímu vstříc + budu mít alespoň částečně volné ruce pro případ, že někoho z nich potřebuju zchladit?

Jo,nesmie sa do toho vobec miešať.Ja som takto raz narazila na fenu NO v záhradkárskej kolónii,ktorá má na svedomí aj s jedným psom z tej istej záhrady pár psích životov.Našťastie bola vonku sama(bez toho psa),preskočila plot.Ashona ktorý nebol vtedy ešte úplne vycepovaný aby nešiel ku psom,som rýchlo zapla na vodítko a staršiu Báru som odoslala preč do dostatočnej vzdialenosti od útočnej feny a postavila sa jej do cesty aby ju nenapadlo ísť za ňou.Bára stála a čakala až sa pohneme ďalej.Bola som asi presvedčivá a fena ako bola sólo málo sebavedomá,lebo sa ku nám neodvážila.Ale kaser som si kúpila a venčím radšej s ním. :twisted:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: stř 25. pro. 2013 20:25 
Offline

Registrován: čtv 26. zář. 2013 18:05
Příspěvky: 36
Bydliště: pisek
Ahoj, psice (retrievr, 2roky) je s neznamymi psy nejista (2xnapadeni v cca pul roce, moje nevedomost a neschopnost), ale postupne, co jsem prevzala zodpovednost, obcas freecko, se lepsi. Ted byla situace, kdy nevim-pes, krizenec staford a neco, uz jednou se potkali, ocuchali. Ted byl na voditku, nechali jsme je ocuchat, pustili, pes chvilku dobry a pak zacal Kyru teckovat, cely napruzeny. Cuchal ji k zadku, ale je kastrovana, tak mi prislo, jestli s tim nemel problem(zatim nikdy se psem problem nemela).Navic pry "nema rad retrievry a labradory".Majitel ho mel pod kontrolou, pak chvilku se zdala situace uvolnit, Kyra vybidla ke hre-a zase machrovani ze strany psa.Pry by nekousl, ale vypadal pro mne absolutne necitelne, znejistela jsem, Kyru k noze a strcila mezi ne ruku, aby ji dal pokoj.Majitel ho vzal znovu na voditko a sli pryc, ja Kyru nechala probehnout, aport.A ted:je lepsi rovnou odejit pri prvnim naznaku neuvolnenosti druheho psa? Nepodporila bych psici strach ze psu, kdyz ona sama se spis mezi nohy schovava a klopi usi, coz taky neni dobre? A kdyz uz-je tam pak ta moje ruka k necemu?Kdyz jakoby chrani pred cumakem toho druheho psa krk te moji.Jen podotykam, ze pes byl pod dohledem, na majitele reagoval, ale neuvolnil se, trvalo to cele tak 2min, z toho na volno 3priblizovaci pokusy a konec.Kyra vybizela ke hre, uklidnovala cuchanim, u mne pak, kdyz to nezabralo.Omlouvam se za delku dotazu.

_________________
Tereza a Kyra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: pon 13. led. 2014 12:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nesocializuji nestabilního psa s jiným nestabilním psem a pokud ano, pak ovládám oba psy zároveň. Nespoléhám na to, že majitel druhé psa ví, co dělá a už vůbec ne na základě "keců".

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: pon 13. led. 2014 21:56 
Offline

Registrován: čtv 26. zář. 2013 18:05
Příspěvky: 36
Bydliště: pisek
Díky moc, takže chápu to dobře, že když druhý pes jeví výrazně dobrý úmysly, tak neřešit, jak se Kyra "tváří", a kontakt podpořit, ale když jakkoli se zdá být ze strany druhýho psa napětí, tak já s nadhledem a v klidu (a u Kyry "tváření se" zase neřešit) psa minout a kontaktu v podstatě zabránit/vyhnout se? No, a pak má ten pes dělat pokroky. Já socializovala jako o život (až na vyložený agresory) ](*,) A počítám, že do kontaktu nadšením šílená dvojice poštěkávajích mladíků na ve-li-ce napnutém vodítku asi taky nebude na socializaci nejlepší (i když to nakonec psice přetrpěla) :-k . Tak to se nám oběma ohromně uleví :-) a na zbytek se zkusím doptat ještě osobně.

_________________
Tereza a Kyra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: pát 17. led. 2014 07:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nesocializuji za každou cenu, někdy ta cena bývá dost vysoká. Vždy je nutno používat zdravý selský rozum.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2015 10:22 
Offline

Registrován: sob 13. zář. 2014 13:20
Příspěvky: 6
Bydliště: Brno
Mám voříška 6 měs. Je s každým kamarád, s každým si chce hrát. Asi před týdnem jsme se potkali s pejskem stejně velkým (kelpie) asi o 2 měs. starším. Dřív si vpohodě hráli, tentokrát si začali hrát, ale pak (ani nevím, jak se to stalo, bylo to rychlé a hlavně nečekané), pes zavrčel, pošťouchli se a můj Odin byl na zádech a pes nad ním. Říkám si ok, vyřešili si to rychle a jasně. Dnes jsme se potkali znovu, oba k sobě šli jako kamarádi, začali si hrát a najednou kelpiák zase vrčel a šel do Odina a Odin mu to začal oplácet, tak jsme je radši hned odtáhli od sebe. Odina jsem jen posadila, aby se zklidnil a nijak jsem ho netrestala, protože si nezačal. Co si o tom myslíte? Proč ten pejsan najednou na našeho vyjíždí? Byl u toho třetí pes, kamarád obou - žeby žárlivost? Jak mám svého psa bránit v případě, kdy se ze hry stane najednou rvačka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2015 07:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jarmila píše:
...Říkám si ok, vyřešili si to rychle a jasně...
Tohle bych jako OK neviděl. Rozhodně ne v případě, že ti dva psi spolu nežijí a i tam to má jisté limity. Následující problémy ve vztahu s ostatními psy vznikají i tímto způsobem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2015 14:47 
Offline

Registrován: sob 13. zář. 2014 13:20
Příspěvky: 6
Bydliště: Brno
Jak tomu má ale člověk zabránit? Prakticky si opravdu nedovedu představit, co udělat. Přece nemůžu svého psa izolovat od ostatních? A když ho nechám hrát s jiným psem, běhají kolem nás, honí se, občas se "perou", rozhodně nejsou tak blízko, abych mohla zasáhnout okamžitě (tzn. jsou třeba 20, 30m ode mě). A když chci pejska socializovat, tak ho přece nenechám jen na vodítku. Samozřejmě ho nepustím mezi psy, kteří ve mně nebudí důvěru nebo o kterých vím, že jsou problémoví. Ale hra s jiným štěnětem mi přišla jako ideální a moc dobře nechápu, proč a jak se to najednou zvrtlo. A hlavně teď netuším, co mám vlastně dělat, protože se to teoreticky může stát s kterýmkoliv psem :help:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrozilo napadení?
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2015 07:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle je na delší povídání a trochu o praxi. Doporučuji nějakou Free sobotu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!