Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:53
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2014 14:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Domácí jste především vy, a pes by měl dodržovat váš řád a vaše pravidla. Když vám doma bude vaše dítě šikanovat dítě návštěvy, taky ho budete omlouvat? Upřednostňuje se prostě ten, kdo se chová slušně, bez ohledu na to, jestli je "domácí" nebo jen dočasný. Protože pokud vycházíte vstříc tomu druhému, vlastně ho za jeho nežádoucí chování odměňujete a tím ho (to chování) upevňujete.
Doporučuju tohle téma, kam jsem váš dotaz přesunul, pročíst od začátku.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2014 15:21 
Offline

Registrován: stř 28. kvě. 2014 10:33
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Děkuji za přesunutí příspěvku.
Já tu píši hlavně kvůli toho, abych psovi neublížila psychicky. Je na tom dost špatně.. celkově chrti jsou hodně citliví a to i když mají sebevědomí a jsou vyrovnaní, natož ještě tenhle, který si není jistý ani sám sebou.
Raději bych se tu poradila, než abych sice odstranila menší problém, ale zhoršila si velký problém se sebedůvěrou. Překvapuje mě, že tak reaguje na štěně. Je možné, že mu kousek uzobl z misky a od té doby je na něj takový, ale vyloženě ho terorizuje a to i když nemá misku v pokoji a odeberu ji.

Jaký máte názor na košík a ponechání psů v jedné místnosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2014 17:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Shoegaze píše:
Jaký máte názor na košík a ponechání psů v jedné místnosti?

Nechat labilniho agresivniho psa i kdyz s kosikem osamote s malym stenetem?
Myslim si, ze je to koledovani si o prusvih. I s kosikem muze pes nepekne ublizit a takova polamana zebra, propichle plice a zraneny pes nekolik hodin o samote.. No, necham na Vasi predstavivosti.
Nemluve o tom , ze je tam hodne velky vahovy nepomer - stene jorksira je v podstate vetsi krecek a dospely chrt by ho v klidu zlikvidoval na kasi jakymkoliv zpusobem.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě. 2014 07:01 
Offline

Registrován: stř 28. kvě. 2014 10:33
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Ne to jsme se nepochopili. Ne o samotě.. když jdu pryč, tak vždycky psy odděluji.. a to i když jsme měli doma fenu, kterou miloval.. A košík je pro něj trest, nesnáší ho, takže nemyslím, že by vůbec vyjel.

Nicméně včera jsme se posunuli dále.. Sedla jsem si na gauč agresora a malého si volala k sobě, když vrčel, tak jsem ho okřikla, nebo ho pleskla a když byl hodný, tak jsem ho hladila a věnovala pozornost jemu.. a je to o hodně lepší :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě. 2014 08:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Shoegaze píše:
...abych psovi neublížila psychicky. Je na tom dost špatně.. celkově chrti jsou hodně citliví a to i když mají sebevědomí a jsou vyrovnaní, natož ještě tenhle, který si není jistý ani sám sebou...
Tohleto je cesta do pekel. Schválně jsem předtím zvolil to přirovnání k dětem, protože na něm to většinou lidi pochopí líp. Takže znovu: opravdu byste svoje dítě nechala šikanovat ostatní a omlouvala ho, že má nízké sebevědomí? To váš pes možná opravdu má, nikdo z nás ho neviděl, takže to neposoudíme. Ale tím, že ho necháte šikanovat menší a slabší mu ho nezvednete! Tím mu akorát zk***víte povahu (a nakonec to možná zkusí i na vás).

Jinak košík pod dohledem je samozřejmě jako prevence fajn, ale není to řešení. Pro to bych si asi zajel přímo na Vlčáry za Rudou.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agrese na druhého psa doma
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě. 2014 12:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Shoegaze píše:
...Je špatně socializovaný..
...snažím se čas rozdělit mezi psy rovnoměrně. Dávám vše první domácímu psu...
Tohle je cesta do záhuby. V tomto případě bude zahuben york.

Citace:
...Mám strach, že v nehlídané minutě se do něj pustí..
Strach je oprávněný, ne však neřešitelný, když se zvolí správný přístup.

Citace:
... nechci zas zbytečně „ztrapňovat“ domácího psa a zpochyňovat jeho autoriu...
Jakou autoritu? Jaký domácí pes? To štěně není vaše a je tam jen na dvoudenní dovolené? Tento přístup je z dob dinosarů.

Citace:
... Vyjíždí po cizích psech možná i z nejistoty, ale proč po štěněti?
Protože mu to umožňujete, i kdyby nevědomě.

Pokud chcete tento soubor problémů dostat pod kontrolu, pak mi zavolejte. Optimální čas najdete v kontaktech na mém hlavním webu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agrese na druhého psa doma
PříspěvekNapsal: pon 02. čer. 2014 12:36 
Offline

Registrován: stř 28. kvě. 2014 10:33
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Ano, štěně není moje, jen je u nás na dva týdny, proto domácí pes.
Jinač už je vše OK. Jak jsem psala výše, tak nikdy nenechávám dva "cizí" psi společně v jedné místnosti, když nejsem doma, takže se nebojím, že by se něco stalo v jeho nepřítomnosti a už i chápu, proč na štěně byl tak nepříčetný. Skákal mu na pelechu po hlavě, hned jak přišel, tak mu vyžral zbytek z misky.. Má rád svůj klid.

Teď na něj vrčel jen ráno, jak mu opět skočil do pelechu jen co jsem otevřela. Ale krmím odděleně a misky pak hned beru (normálně ji chrtovi nechávám, protože většinou dojídá žrádlo v noci i když vím, že to není zrovna správné, ale nepotřebuji aby mi hubnul, tak krmím třikrát denně a misky beru).

Vrčení jsme odstranili tak, že jsme s oběma jeli ke kámošce, kde byly celkem čtyři psi.. takže prostředí nebylo ani jorka ani chrta a tam to přestalo samo.
Teď po něm zavrčí, nebo cení zuby, ale připadá mi to spíše jako usměrnění toho, že se mu nelíbí, že po něm štěně skáče.. nedělá to bezdůvodně tak, jak předtím.

A neberu psa jako dítě (nebo alespoň ne tak, jak většina lidí děti bere) .. jednou je to zvíře.. Nerozmazluju ho, ale je to opravdu případ.. téměř odstrašující. Bojí se lidí i neznámých předmětů, někdy by se raději uškrtil, než projít kolem něčeho co se mu nelíbí.. A jelikož ho mám už 3 roky a pořád všude cestuje s námi, vodím ho do neznámých míst, setkáváme se s různými lidmi, se psy a lepší se to jen malinko, tak bych nerada udělala nějaký krok zpět jedním činem, abych ho musela napravovat několik měsíců. Nenechám si od něj líbit nic, i co se týče poslušnosti, tak se snažím být důsledná, ale vidím co to tomu psovi dělá, když upřednostním jiného psa v prostředí, které hlídá on. Jsou psi, na které se vykašlete a pes to bere jako test, ale taky jsou takoví, kteří se tak stejně vykašlou na vás.

Ráda bych přijela na Ovčáry, ale jednak nemám čas, jsme pořád někde pryč a jednak je to pro mě dost z ruky. A taky problém který jsem popisovala výš není permanentní, ale jen několikadenní /ale už není vůbec/. Pokud někdy budu mít alespoň cestu do Čech se psem, tak se určitě domluvím a čas na návštěvu si najdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: pon 02. čer. 2014 14:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Shoegaze píše:
...problém který jsem popisovala výš není permanentní, ale jen několikadenní /ale už není vůbec/...
Vy to prostě vidět nechcete, že? Problém možná nemá york (pokud už jste ho vrátila majitelům), ale vy ho máte pořád:
Shoegaze píše:
...vidím co to tomu psovi dělá, když upřednostním jiného psa v prostředí, které hlídá on...

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 03. čer. 2014 06:49 
Offline

Registrován: stř 28. kvě. 2014 10:33
Příspěvky: 6
Bydliště: Ostrava
Píši výše, že je vše už OK a yorka stále máme doma. Velký se naučil hrát si s ním a vrčí po něm jen když mu po ránu skáče na hlavu do jeho pelechu.
Takže jaképak nechci? To, že člověk (nebo zvíře) vyřeší problém sám a nepovažuje za nutné někam jet, nebo volat je neřešení problému?

Nevěděl, jak se chovat k otravnému štěněti.. jedno měl doma na víkend, ale to bylo ještě hodně malé a neskákalo za ním a neměl s ním problém. Ve smečce je taky hodný a nechová se dominantně a už vůbec ne agresivně. Taky je fakt, že jorkšír se zklidňuje den ode dne, majitelé výcviku moc nedali (spíše nic) a štěně si dělalo co chtělo.

Chápu, že takhle po internetu je těžko si vybavit konkrétní situaci, ale odsoudit lehko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: sob 18. říj. 2014 21:21 
Offline

Registrován: pát 12. zář. 2014 20:25
Příspěvky: 11
Bydliště: Hlavňov, okr Náchod
Dobrý den,
mám dotaz, s 5 letým psem, křížencem ohaře ( asi ) jezdíme občas mezi psi různého stáří. Vždy když dojde k menšímu konfliktu mezi jinými psi ( on lítá opodál s jiným psem ), zaregistruje, běží k nim a má tendenci jim do toho kecat ( štěká na ně ) proč to dělá ? Je bojácný proto se snažíme jej kontaktovat s jinými psy. Dík za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: úte 21. říj. 2014 11:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Citace:
... proč to dělá ?

Protože může. Nepokládám si otázky "proč?", nejsou důležité. Buď pes dělá, co má, anebo tomu hned zabráním tak, aby danou nežádoucí aktivitu neopakoval.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: čtv 28. led. 2016 22:48 
Offline

Registrován: pon 28. pro. 2015 17:52
Příspěvky: 3
Bydliště: bílovec slunečná
dobrý den,
náš pejsek (malého vzrůstu)začal vrčet na psy velkých plemen.vždy když kolem nás někdo prochází s velkým psem naježí se a je v pozoru.většinou vodítko nechávám povolené jen na takovou délku,aby na cizího psa nedosáhnul.když je pes už hodně blízko,nakrčí hlavu(asi jako sup :mrgreen:)a rychlým cupitavým během se k němu rozběhne.když ho nechám,ať se se psem očichá nějakou dobu je v klidu ale je naježený a připravený každou chvíli zaútočit-což udělá vždy až se pes rychleji pohne. vrčet začal asi kolem 2.roku.s jedním velkým psem už se zkamarádil(ten je hodný na všechny psy), po dlouhé době seznamování (např.nechala jsem svého psa v zadu a velkého jsem si hladila a vítala se s ním tak jak to dělám s mým psem apod.)ale i dnes,když se mu nelíbí jak si s ním pes chce hrát-hl.když ho vezme mezi přední packy-na něj zavrčí.s fenama je v pohodě.je mi jasné,že má z velkých psů strach.jak tento problém vyřešit,nebo jaké dělám chyby? moc děkuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyjíždění po psech
PříspěvekNapsal: ned 27. bře. 2016 11:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeďte na nějakou free sobotu, zde můžeme veškeré chyby odstranit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!