Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 218 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 04. bře. 2015 14:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
Je vidět, že nemáte vynalézavého pejska. #-o

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 04. bře. 2015 14:55 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Myslím, že přes Vlčáry prošla již pěkná řada vynalézavých psů a dobře sedící koš připevněný karabinou ke správně utaženému obojku zabral snad na všechny, na které si teď vzpomenu...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 04. bře. 2015 18:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Jak už psali předchozí - dobře padnoucí kovový košík upevněný k obojku. A mít psa tak nablízku, aby ho pokusy o sundávání rychle přešly.
A ano, stopovačka a důsledný výcvik přivolání - ač stopovačku fakt moc nemusím, tak v okamžiku kdy by mi pes udělal to co popisujete, nešel by z vodítka dokud by neposlouchal i ze spaní. Nepoužívám její tažení po zemi - nesedí mi to, radši ručkuju, dobírám, povoluji,... Nepoužívám víc než 5 metrů. Ale každému sedí něco jiného.
A jestli máte pocit, že se chudáček pejsánek nevylítá, tak on taky neřeší že vy čekáte na břehu až milostpán laskavě dopapinká a uráčí se přijít. Více poslušnosti = více volnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 04. bře. 2015 23:04 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
asi nikdo nenapíše, že to půjde nějak samo. měla jsem psa, který byl mimořádně pažravý všeho /a všech psů/ a opravdu se hodně snažil si servat košík jakýkoli.
takže jsme to úspěšně zvládli s košem a stopovačkou - celkem se dá psu vysvětlit, že ten koš bude nosit prostě proto.
a pokud jsem byla v dosahu, nevzal si plesnivej salám ze země. pes byl živ na odpadkách a zvládli jsme to, pokud nepočítám v mé nepřítomnosti zapomenutej chleba na lince.
známí tu mají fenu na EO kvůli pažravosti, ovšem pokud nejsou rychlí, stejně boduje fena, co jsem si tak všimla a nějakej úspěch v polovině případů by mě neuspokojil..kor, pokud by se mnou ten pes takhle cvičil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 05. bře. 2015 10:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
svobodová píše:
.... Známý zuřil a já jen čekala, až to vše vyžere a vyleze z vody...
Ona dosud nemá přivolání?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 05. bře. 2015 11:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 14:20
Příspěvky: 88
Bydliště: Praha 10
ne :dozdi: ne

_________________
Olga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Psa na záda jako trest?
PříspěvekNapsal: pon 28. pro. 2015 20:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Desenský píše:
Psa na záda jako trest?
Myslíte si, že hodit psa na záda a chytit ho pod krkem je jednoduchá záležitost?
(ti, co to viděli před lety na Nově, nebo to někde slyšeli zřejmě ano, alespoň o tom čtu věčně na různých chatech, diskusích nebo vidím výsledky „práce výcvikářů-amatérů“).
To je teda OMYL!!!Je to procedura, o které vám tu mohu rozepsat čtyřstránkový elaborát, ale pokud nevíte jak na to, nedělejte to! Já než drapnu psa pod krkem, dávám si hodně pozor, zda to bude mít jen pozitivní efekt. Tento postup mě vlčice s Beta psem jménem Zuno učili téměř čtyři roky!!! Pokud to totiž zvořete, budu s tím mít dost práce dát vašeho psa dohromady.

Nebo (v pripade ze tam byl zkutecny duvod k zasahu) budou mit dost prace dat dotycneho dohromady na chire...

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2016 17:18 
Offline

Registrován: ned 03. led. 2016 19:50
Příspěvky: 4
Bydliště: Hradec Králové
zdravím,
mám takový problém máme doma AO ( australský ovčák) ještě štěně v únoru bude rok je to zlatičko rádo si hraje se psi není agresivní spíše ostatní psi si ho srovnají když si hraje tak akorát vyštěkává pozornost psa pokud ji nemá.Rád se mazli s každým ale jakmile je doma a má svoje nálady není to pořád ale snad každý den musí vyvést nějakou lumpárnu třeba skočí na linku a nabídne si s hrnce či z talíře samozřejmě ho strhnu dolu a dám mu na zadek a řeknu nesmíš není to nějaká pořádná ráda myslím že ho to snad ani nemůže bolet ale on se zpátky ožene po ruce kolikrát ji i stiskne. nebo když si ukradne celý pytel rohlíku tak by byl schopen pokousat prostě to nedá snažím se odlákat jeho pozornost tak ho pak strhnu na zem hlavou na bok aby se uklidnil protože vrčí a je nepříčetný ale jinak agrasivní vubec není jenom když má nějakou tu svoji kořist ale dělá to třeba i s botama nebo s věcmi někdy to dá někdy vrčí a prostě ne ale když má nějakou tu věc tak s ní příjde za vámi abyste vyděli že něco ukradl ale nechce to dát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2016 17:18 
Offline

Registrován: ned 03. led. 2016 19:50
Příspěvky: 4
Bydliště: Hradec Králové
U nás doma ho hlídáme a v kuchyni není sám,ale když jsme na návštěvě u rodičů u kterých je někdy i sám přes noc tak furt leze do koše furt skáče na linku a prostě i na ně se ohání když ho ztrhnou a prostě mu daj přes .pr.. že to nesmí zvýšeným hlasem .Dělá to opakovaně ale bohužel tam není jak zabránit ten přistup do kuchyně.Pak se urazí jde si lehnout jinam nikdo si ho nevšíma ale on musí za to udělat zase nějakou lumparnu co ví že nesmí takový protiútok.Když sebere něco venku tak kolem vás běhá a dělá naschváli bere to zřejmě jako hru ale prostě se nedá chytnou aby vám to dal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2016 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
doma couračku, venku stopovačku, celkově zklidnit přístup a hlavně psa denně utahat do mrtva. DENNĚ. DO MRTVA. Aneb máte co jste chtěli... :mrgreen:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2016 21:21 
Offline

Registrován: ned 03. led. 2016 19:50
Příspěvky: 4
Bydliště: Hradec Králové
denně do mrtva ho utahám jak venku hrou se psi nebo na dlouhé prochajďě kdy trénujem poslušnost ale jakmile přijdem třeba na návštěvu jakoby oživ a prostě lump


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2016 22:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
od toho je pak ta couračka a stopovačka a srozumitelné povely, které si tou couračkou můžeš v klidu a přitom rychle a jednoznačně vynutit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 07. led. 2016 22:40 
Offline

Registrován: ned 03. led. 2016 19:50
Příspěvky: 4
Bydliště: Hradec Králové
ale je pravda že když je utahanej tak lehne ale doma no :-D jj dobře vyzkoušíme on je jinak zlatičko no jak říkám akorát si teda ještě vynucuje pozornost knouráním


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: pát 08. led. 2016 08:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
VeronikaLapáčková91 píše:
...1.ho strhnu dolu a 2.dám mu na zadek a 3.řeknu nesmíš...
...on se zpátky ožene po ruce kolikrát ji i stiskne
Už dvoustupňové trestání je nutno mít hodně promyšlené. Vy používáte dokonce trestání třístupňové, což pes vyhodnocuje jako agresi a stejným vám to vrací.

Citace:
řeknu nesmíš...
Tento výraz nemám vůbec ve slovníku, nelze totiž názorně předvést tak, aby mu pes spolehlivě rozuměl.

Citace:
...snažím se odlákat jeho pozornost tak ho pak strhnu na zem hlavou na bok
Tomuto se říká parfors, to znamená extrémní nátlaková metoda na bázi "cukr-bič", na základě toho však zcela ztrácíte důvěru, ale i respekt u svého psa.

Citace:
...protože vrčí a je nepříčetný ale jinak agrasivní vubec není jenom když má nějakou tu svoji kořist
Agrese plodí zase jen agresi. Zde totiž agresi chybným přístupem sama vytváříte. Doporučuji co nejdříve návštěvu se psem u mne, než si zaděláte na takový problém, že začneme řešit, kam se psem, až začne být agresivní na nejslabší články rodiny.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: sob 24. bře. 2018 08:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. úno. 2009 19:09
Příspěvky: 7
Bydliště: Vysocina
Zdravim, prosim o radu. Moje 10tileta labradorka zacala pri cisteni pacek vrcet. Nikdy na me ani naznakem nevrkla a nic podobneho v zadne situaci. Ted posledni mesic se jezi na hrbete a na zadku a vrci. Myslela jsem, jestli ji to neboli (na klouby bere Alavis), tak se snazim to delat fakt setrne, ale i tak vrci. Ja to resim tak, ze na ni zvysim hlas a ona vetsinou prestane (poprve jsem byla tak prekvapena, ze jsem ji i pleskla pres zadek), ale i kdyz prestane, zjezena je furt a nafukuje tvare a funi. Jakmile prestaneme, je zas vesela a v pohode. Tak ji pak pochvalim, kdyz nevrci.
Resim to dobre? Nebo napada vas k tomu neco?
Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: stř 28. bře. 2018 14:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
mega1 píše:
Zdravim, prosim o radu. Moje 10tileta labradorka zacala pri cisteni pacek vrcet. Nikdy na me ani naznakem nevrkla a nic podobneho v zadne situaci. Ted posledni mesic se jezi na hrbete a na zadku a vrci. Myslela jsem, jestli ji to neboli (na klouby bere Alavis), tak se snazim to delat fakt setrne, ale i tak vrci. Ja to resim tak, ze na ni zvysim hlas a ona vetsinou prestane (poprve jsem byla tak prekvapena, ze jsem ji i pleskla pres zadek), ale i kdyz prestane, zjezena je furt a nafukuje tvare a funi. Jakmile prestaneme, je zas vesela a v pohode. Tak ji pak pochvalim, kdyz nevrci.
Resim to dobre? Nebo napada vas k tomu neco?
Dekuji

Já bych ji teda netrestala, asi k tomu má nějaký důvod. Lepší bude zjistit, proč to dělá - bolí ji něco? Bojí se? Je jí to nepříjemné?
A jít na to z druhé strany. Řešit ten problém, co ona má. Můžete třeba zkusit procvičit podávání tlapek, za nějakou mňamku.
Okřiknutí nebo plesknutí je v podstatě agrese.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: čtv 29. bře. 2018 07:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. úno. 2009 19:09
Příspěvky: 7
Bydliště: Vysocina
Diky za nazor, uz jsme to odbouraly. Zvysenim hlasu pri vrceni a chvalenim pri klidovym chovani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trestání psa
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2018 05:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zvyšování hlasu je agrese. Lepší je jednat spíše diplomaticky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 218 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!