Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:18
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: tahání u huskounů
PříspěvekNapsal: pon 11. kvě. 2009 14:15 
Hezký den :-)
Mám doma dva sibiřské huskouny (stáří - kluk 4r a holčička 9r). Oba dva nosí postroj i obojek. Tahají vždy a za každou cenu. Rady ohledně halty ohlávky jsem četla. Podle Vaší knížky jsem i zkoušela podsunout vodítko pod přední nožičkou. Pomohlo.... Ale moji pochvalu nepochopili..Hafové byli velmi zklámáni, že nechci, aby mě tahali. Sebrala sem jim jejich radost. Nevím zda si to vysvětlil, že to mají prostě v genech. Ani jeden z nich nebyl zvyklý na zápřah. Směr naší procházky vždy určuji já vodítkem a slovy bez problémů, ale rychlost musím krotit. Než nasadím ohlávku, chtěla bych jim vysvětlit, že pokud nebudou tahat, není to jejich selhání, jak momentálně cítí. Ale jak na to?! (Holčičku mám 2měsíce, kluka 4roky)
Děkuji za odpověď.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: je tahání naše práce???
PříspěvekNapsal: pon 11. kvě. 2009 16:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Neřešila bych to tak moc, prostě se tahat nebude a je to. Jen proč máte postroj když chcete aby netahali?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: je tahání naše práce???
PříspěvekNapsal: úte 12. kvě. 2009 07:58 
Oba dva psy vodím najednou a při používání postroje se lépe vodí, vodítka se nemotají do sebe a nepletou se pod packy.....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: je tahání naše práce???
PříspěvekNapsal: úte 12. kvě. 2009 08:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Postroj je určenej k tahání, tak se nediv, že psi tahaj. Buď chceš aby netahali, to je voď na obojku a nauč je to, nebo se smiř s tahním a voď je na postroji.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: je tahání naše práce???
PříspěvekNapsal: úte 12. kvě. 2009 09:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Eva Štemberová píše:
Postroj je určenej k tahání, tak se nediv, že psi tahaj. Buď chceš aby netahali, to je voď na obojku a nauč je to, nebo se smiř s tahním a voď je na postroji.

A přidala bych i nějakou aktivitu, kdy by naopak tahání bylo oceňovné - a oni se pořádně vyblbli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: je tahání naše práce???
PříspěvekNapsal: úte 12. kvě. 2009 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. lis. 2006 08:35
Příspěvky: 133
Bydliště: Písek
Mám SH už 23 let ( stejnou dobu s nimi závodím na MID a LONG tratích,) a velmi snadno se naučí rozlišit kdy tahat a kdy ne. V postroji SE PRACUJE, tož je nechte tahat vás na kole, kolobrndě etc. (za příznivých teplot a na vhodném povrchu) Za obojek se chodí bez tahání. U těch, u kterých to potřebuji (např. na dogtrekkingu) to byla otázka chvíle, než pochopili co je k noze (po rovině) a za paty (z kopce), bez toho jsou procházky s haskounem v "poklidu" nemožné.

_________________
vencan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: je tahání naše práce???
PříspěvekNapsal: úte 12. kvě. 2009 10:14 
vencan píše:
Mám SH už 23 let ...

Oba dva pejskové se ke mně dostali v dost špatném stavu, proto sem tahání neřešila a nechala je, až teď, co se mi do ruky dostala knížka od p.Desenského, jsem se rozhodla s tím něco dělat. Jak tedy píšete, i sibiřský husky může chodit u nohy. Tak pořídím ohlávku a budeme trénovat. :-)
Děkuji za rady.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: je tahání naše práce???
PříspěvekNapsal: stř 13. kvě. 2009 10:50 
vencan píše:
Mám SH už 23 let ( stejnou dobu s nimi závodím na MID a LONG tratích,) a velmi snadno se naučí rozlišit kdy tahat a kdy ne. V postroji SE PRACUJE, tož je nechte tahat vás na kole, kolobrndě etc. (za příznivých teplot a na vhodném povrchu) Za obojek se chodí bez tahání. U těch, u kterých to potřebuji (např. na dogtrekkingu) to byla otázka chvíle, než pochopili co je k noze (po rovině) a za paty (z kopce), bez toho jsou procházky s haskounem v "poklidu" nemožné.


Poradil byste mi ještě jakou velikost? Rozmezí v cm velikostí je poměrně velké (koukala jsem na barona). Raději menší nebo větší?
Děkuji.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: je tahání naše práce???
PříspěvekNapsal: čtv 14. kvě. 2009 13:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Něco k postrojům se probíralo tady
viewtopic.php?f=25&t=340 i když konkrétně na SH by ti dal Vencan určo nejlepší tipy. Dalším místem, kde se můžeš o postrojích něco dozvědět a i se zepat je dogtrekking.info Tam se vyskytuje kromě Vencana i dost dalších lidí, kteří mají Haskouny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: je tahání naše práce???
PříspěvekNapsal: čtv 14. kvě. 2009 18:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No nejsem si jistá jestli myslí postoje, já jsem to spíš tipla na Halti. Pokud je to tak, tak bych koupila velikost 3

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: je tahání naše práce???
PříspěvekNapsal: pát 15. kvě. 2009 07:32 
Řeším velikost halti ohlávky, zkusím tedy trojku. Jsem zvědavá co na to chlupáčové poví :yawinkle:
Děkuji za rady.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: je tahání naše práce???
PříspěvekNapsal: pát 15. kvě. 2009 11:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Trojka bude asi velká (minimálně na fenku), seveřani mají úzké a špičaté čumáky. Mám na karelačku dvojku (54 v kohoutku, 26 kg) a je akorát. A dala by se ještě trošku povolit.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tahání u huskounů
PříspěvekNapsal: pon 04. led. 2016 13:02 
Offline

Registrován: pát 01. led. 2016 20:11
Příspěvky: 1
Bydliště: Prostějov
Dobrý den,

mám ročního sibiřského huskyho Aarona :twisted: . Chtěla jsem se Vás zeptat pane Desenský na "poslušnost" tohoto plemeno. Jak už jsem řekla, je mu rok. Existuje u psů něco jako puberta? a je možnost, že se třeba za rok zklidní? Jde mi jen o to, že má neúnavnou chuť zkoušet, co vydržím. Jsou dny, kdy je jak beránek a jsou dny jako třeba dnes ráno, kdy pořád tahal na vodítku a cítil se hrozně dotčen, že jsem mu to nechtěla dovolit. Tahání je u nás největší boj, má nervy z ocele, ale to v něm doufám časem zlomím.

Kdyby mi někdo náhodou chtěl vpálit to, že jsem si pořídila huskyho, co jsem čekala atd. podotýkám, že si nestěžuji, pouze se ptám někoho, kdo má se psy velké zkušenosti, obzvlášť s těma, co mají v sobě vlka a ví jak se který pes a v jaké životní etapě chová.

Děkuji Vám předem za odpověď a zdravím všechny majitele "divoké zvěře"! :laughing7:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tahání u huskounů
PříspěvekNapsal: sob 09. led. 2016 17:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Období puberty psů je poněkud delší, než jeden rok. Viz. zdejší vyhledávač.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!