Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:32
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 17:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Eva Štemberová píše:
Retrívra krmím jednou za den od jeho cca 4 měsíců. Vačici jsem krmila 3 - 4 za den do cca 12 měsíců, jinak zvracela. v CHS u policajtů se štěnda do 3 měs. krměj 3 za den, pak dvakrát za den. Individuálně někteří psi jen jednou. Takže se vykašli kdo co říká a krm podle toho, co vyhovuje psu :wink:

Hej, presne tak to chcem urobiť - čo bude vyhovovať Aiduše. Skúsime najskôr tie menšie porcie a keď nie, tak bude dostávať len raz za deň :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Souhlas, štěně si řekne :-). Andulka ze svých původních pěti porcí k nynějším dvěma přecházela tak, že vždycky o nějaké jídlo přestala mít zájem, resp. se ho přestala dožadovat - tak jsme ho vynechali, za nějakých pár týdnů začla vynechávat další porci atd.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 19:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
Zdravím, my máme problém s tím, že nám 8týdenní štěně NO nechce žrát. Chovatel mu dával mlíko s tvarohem a do toho třeba masovou konzervu, ale v takovým krmení pokračovat nechceme. Z internetu jsme koupili Nuova Fattoria granule pro štěňata a on jí všecko okolo jen ne to svoje. Tak jsem mu do toho přimíchávala konzervu, tak toho trošičku snědl, ale žádná sláva. dnes mi paní ve zverimexu poradila pokapat mu ty granule trošku olejem, misku nechat k dispozici půl hodiny, potom odebrat. Za správně provedený povel, ho odměnujeme kouskem psího piškotu a občas dostane prasečí nožku nebo střívko, tak myslíte, že mu mám přestat dávat tyhlety pochutiny? :-k a jak navyknout na granule?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 19:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
zkusit krmit BARFem? nebo jiné granule? Někteří psy stone cricky nemusej.. je fakt, že někteří psy granule jako takový moc nemusej :lol:

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 21:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Asi si hlavně rozmyslete, jestli opravdu toužíte krmit granulema. Štěně na ně očividně není zvyklý a vaše pokusy-omyly ve výživě by na něm mohly napáchat další škody :? Syrové mletiny (např. od vetamixu vemeno, vepřové, zelené dršky...) spolu s drůbežími skelety a velkými (hovězími) kostmi na kousání by mohl být lepší začátek jídelníčku než pár granulí s olejem a do toho střívka a piškoty!
Pokud trváte na granulích, dala bych 1/2 porci než dáváte, přelila bych je teplým voňavým vývarem, počkala bych, co se stane a případně po 10 min. sebrala a zkusila nabídnout později. Osobně bych ale na zvířeti, které bylo krmené tímhle způsobem, moc neexperimentovala. Minimálně bych s tím pár měsíců počkala.
Další tipy na stravu najdete v masivním vláknu "BARF" a rad na téma -jak rozežrat psa- je tu taky dost (třeba "Hubený pes"...?). Good luck!

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 08:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no štěně bylo už u chovatele krmeno sprominutím jak prase. jak dlouho ho máte doma? kolik toho zbaští za den? i těch pochutin piškotu střívek atd

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 20. bře. 2013 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
Tak jsme vyzkoušeli jiné granule (Brit) a ty mu šmakujou (i když lidský jídlo u něho stále vede) . Jsme rádi, už má i konečně normální hovínka. Piškotů za den sní max.4 (čtvrtíme mu je) a třeba obden, dostane něco na žvýkání, když ho zvykáme do kotce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2014 14:17 
Offline

Registrován: čtv 20. úno. 2014 08:38
Příspěvky: 4
Bydliště: Votice
Ahoj, také bych se chtěla zeptat. Mám 10 týdenního pejska australského ovčáka. Krmíme granulkami Platinum pro štěňata. Pejsek je celý den na zahradě a 1 - 3x za den s ním jdeme na delší procházku. Chtěla jsem se zeptat, jak je to s kloubní výživou, je potřeba něco přidávat nebo je vše potřebné pro klouby obsažené v granulkách. Moc díky za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Správné krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2014 09:15 
Offline

Registrován: čtv 26. čer. 2014 09:38
Příspěvky: 2
Bydliště: Středočeský kraj
Dobrý den, čtu tady, že se štěně má krmit 4x nebo 5x denně. Máme doma třetí den štěně německého brakýře, a dali jsme mu misku s granulemi, kterou doplňujeme, když všechno sní. Pejsek k ní přijde, když má hlad, něco sní a běží dál. Občas jí i v noci, když se probere. Necpe se ale, co může, jen aby to sežral co nejdřív. Jsou mu dva měsíce a týden. Je takový styl krmení špatný? Měli bychom zavést pravidelný režim?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2014 10:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tequila- je podle mě lepší režim dám ti misku ty to sežereš a já ti to zase vezmu- z vlastní zkušenosti pes toho sežere víc- tudíž není rpoblém dodržet denní dávku a hlavně máš přesný přehled kolik toho pes přesně dostal. také odpadá problém když jedete pryč nebo k vám přijde někdo na návštěvu.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: ned 26. črc. 2015 20:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. čer. 2015 18:29
Příspěvky: 75
Bydliště: Rakovnicko
Dobrý večer,

krmím štěňátko granulemi, ale teď jsem dal i olomoucký tvarůžek ( podle reakce štěňátka naprostá mňamka ) a občas dám i trochu měkkého netučného tvarohu, někdy i s troškou medu.

Je to veliká chyba , nebo se zase tak moc neděje.
Nervu do štěňátka jinou potravu ve velkých dávkách, ale mám prostě pocit, že ty granule jsou chuťově plochý a sem, tam nějaký takový pamlsek udělá fence dobře.

Myslíte, že to tak může být ? Že se třeba nepokazí něco v růstu fenky.
Přeci jen Olomoucký tvarůžek je nabitej bílkovinama.

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp. 2015 13:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Myslím, že fenka reakcí na tvarůžek sama vyjádřila dost přesně, co jí chutná. O plochosti chuti granulí asi není třeba diskutovat, to je jasné. Komu by se chtělo jíst každý den to samé? Mě tedy ne. A když člověk připočte ještě rizika, že v těch granulích může být pánbůvíco zamaskované chemickými chutěmi a vůněmi, tak mu z toho vyjde jednoduchý výsledek. Granule jsou sice pro člověka pohodlné krmení, ale mají tolik proti, že já osobně je beru pouze jako náhražku (což taky původně byly) pro dny, kdy není možné nakrmit psa masem, kostmi, vnitřnostmi, zeleninou, vejci, bylinkami nebo mléčnými výrobky.
Bílkovinou nabušené potraviny nejsou pro štěně žádné velké riziko, to spíš nevyhovuje starým psům s horší funkcí jater a ledvin. U štěněte bych spíš dávala pozor na přemíru fosforu, ten je převážně v tvarohu, proto s ním opatrně.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2016 20:57 
Offline

Registrován: pon 30. lis. 2009 21:01
Příspěvky: 31
Bydliště: Kladruby
Ahoj,
potřebovala bych taky probrat krmení u štěňat. Osobně mám takový nedobrý pocit z krmení štěněte pouze masem. Myslím, že v libovém mase nemá štěně šanci získat všechny potřebné vitamíny, minerály a další látky. Zvíře (vlk) co žere maso, žere trávu, kořínky, různé vnitřnosti, chlupy, různé druhy mas...
Přijdou mi na toto lepší granule pro štěňata, u kterých je vše vyvážené a je-li to kvalitní značka, je téměř nemožné, aby zvíře trpělo nedostatkem něčeho. Samozřejmě je pak třeba rozlišit plemeno a vhodné množství bílkovin, vápníku atd.
Máte s tím nějaké zkušenosti?
Zajímám se o to zejména proto, že si bratr bude brát štěně evropského saňového. Chce s ním závodit. Lidé co s tím běhají prý krmí dospělé psy hovězím, ale já u toho štěněte prostě nevím.. :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: sob 12. bře. 2016 21:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Jakéhokoliv psa je nevhodné krmit libovým masem! Kdo krmí "masem", krmí ve skutečnosti "zvířetem" (svalovina+kosti+droby)+zelenina nebo vitamíny+různé přílohy podle potřeby. Granule pro štěňata dokážou napáchat dost problémů, lepší je vhodně poskládaná přirozená strava.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2016 08:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mám v azylu velmi často mláďata obřích plemen, nejvíce středoasiaty. Většina z nich přijde hubená a hladová, proto si zpočátku dost hlídají z hladu misku. Ne proto, že by nedostávali u bývalých majitelů nažrat, ale proto že byli krmeni nějakými levnými granulemi. Už za měsíc je mám v kondici a za pár následujících týdnů už krmivo ani nedožírají a přestávají si misku hlídat. Krmím kombinovaně, to znamená FarmFresh kombinovaný se StoneCrickem, poměr míchám podle věku. Pod rok větší objem FF, u psů nad 15měs. půl na půl. K tomu přidávám nepravidelně kuřata a cca 3x v týdnu krmím samotný dospělácký Stone Crick s hovězím masem, žádné mleťáky a jiný odpad. Cca 1x do měsíce dieta, kvůli eliminaci pohybových potíží s neřízeným růstem dlouhých kostí a svalové hmoty. U psů pod půl roku kombinuji maso + zeleninu a dospělácký SC. Co se týče masa, při nadměrné zátěži a v chladném počasí u venkovních psů je vyšší poměr červeného masa proti bílému. Když je teplo, nebo mají jen běžnou zátěž, je poměr opačný. Další parametr pro dobrou kondici je dostatečný pohyb. Když se pes nehýbe, nemá potřebu žrát a nepřiměřený růst způsobí pohybové potíže.

Roční SAO Aronek, když ke mně v roce věku přišel. Je vidět, že vypadá jako "hadrová panenka" t.j. samá žebra, žádné svaly

Obrázek

Stejný pes po třech měsících. Je patrné osvalení a solidní výživová kondice.
Obrázek

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2016 08:58 
Offline

Registrován: pon 30. lis. 2009 21:01
Příspěvky: 31
Bydliště: Kladruby
Díky moc za odpovědi,
nikdy jsem se o krmení masem nezajímala, nemám s granulema špatnou zkušenost a hlavně díky jejich snadnému skladování a dávkování jsem ani alternativu nehledala. Je fakt, že je taky rozdíl, zda člověk krmí psa desetikilového, nebo téměř stokilového. U těch velkých se ty problémy asi projeví rychleji.
Té Vlčárské kombinaci docela rozumím. Přijde mi to optimální.
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: ned 29. dub. 2018 05:41 
Offline

Registrován: pon 08. kvě. 2017 21:17
Příspěvky: 6
Bydliště: u Berounky
Je správné štěněti misku s jídlem po 5. minutách brát? Vím že se to běžné dělá, ale je k tomu nějaký rozumný důvod? Naše sťendo jí málo, nehltá, podvyživené není a misku mu zatím nechávám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krmení štěněte
PříspěvekNapsal: ned 29. dub. 2018 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Není k tomu žádný důvod. Pokud se nějaký pes v žrádle nimrá a dělá mlsouna, bere se miska třeba po 20-30 minutách. Rozhodně ne po pěti. Ale vždycky je potřeba použít selskej rozum, podívat se na vykrmenost psa, na to jak je akční, na jeho náturu, atd. Pokud je štěně zdravé, akční, s dobrou srstí, spíš bych to neřešila.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!