Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:21
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: pubertak
PříspěvekNapsal: pon 24. črc. 2006 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
Dobrý den Pane Desenský potřebovala bych poradit mámam 14měsíčního labradora kterého mi při našich procházkach napadl pes a on mi tet napada druhe psy jenom se štěnaty a fenami si stale hraje tak nevím co si mám o to myslet.Je to jenom puberta krerá přejde?Jinak je hodně dominantní a temperamentni ma za sebou skousky ZOP a na cvičak stále chodíme.Na cvičáku mi poradily když vyjede tak ho mám položit na lopatky že to pomuže.Ono to pomohlo jenom častečně, ted vyjede jenom když druhy pes zavrčí.Chtěla bych poradit jak mám dál pokračovat aby se snesl i se psy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pubertak
PříspěvekNapsal: pon 24. črc. 2006 15:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
KatkaD píše:
...Je to jenom puberta krerá přejde?...
Samo to nepřejde, bude se to zhoršovat.

Citace:
...Jinak je hodně dominantní a temperamentni ma za sebou skousky ZOP a na cvičak stále chodíme.Na cvičáku mi poradily když vyjede tak ho mám položit na lopatky že to pomuže.Ono to pomohlo jenom častečně, ted vyjede jenom když druhy pes zavrčí...
Na cvičáku ti poradili špatně. Zavolej, přivez mi psa ukázat, řeknu ti, jak na to, abys to zvládla.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc. 2006 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
Dobry den pane Desensky potrebovala bych se zeptat jeste na jednu otazku,kdyz mi druhy pes vyjede po blekovi tak se jmenuje muj hafik a on se zacne branit mam nejak zasahnout? ono se mi vcera stalo kdyz si blek hral s fenkou kterou vylozene zboznuje,ze prisla dalsi zmama ktera ma psa a ten jeji vyjel po blekovi.Blek na prvni utok reagol tak ze se najezil a odesel dal a pokracoval ve skotaceni s fenkou.Po chvili se utok opakoval blek se uz neudrzel a zacal se branit a ja zasahla tim ze sem je odtrhla a bleka srazila k zemi udelala sem chybu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc. 2006 10:53 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
KatkaD píše:
... bleka srazila k zemi udelala sem chybu?
Hned několik. Proč došlo k napadení tvého psa podruhé? Ty nemáš jen povinnost ovládat svého psa, ale také si ho chránit. Jestliže dopustíš, aby se tvůj pes musel bránit sám, ještě ho za to "sejmeš" a druhého psa necháš v klidu odejít, prohrála jsi nejen vaše vztahy, také klid svého psa na celé čáře a věř tomu, že to není celkový, ale jen momentální výčet. Teď z něho máš napadáka ostatních psů a jestli ne teď, tak počítej s tím, že to velmi brzy přijde. Tvoje povinnost je chránit bezpečí nevinné a přátelské hry svého psa a nenutit ho řešit složitosti a zbytečnosti okolo něho, které spadají do tvých kompetencí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc. 2006 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:26
Příspěvky: 16
Je fakt že to vidím i na chování své starší feny. Pokud si štěně hraje s jiným psem a ona nemá náladu si hrát s nimi, lehne si opodál ale nesmírně pozorně hru sleduje. Pokud se štěňata začnou válcovat příliš, postaví se, v klidu k nim přijde a vmačkne se mezi ně a chvilku postojí dokud mladí neuberou plyn. Pak si zase lehne atd atd.
Stejně tak dává na malou pozor i při seznamování s jinými psy. Pokud pes vysílá signály že by nemusel na štěněcí tetelení odpovídat stejně, opět se v klidu postaví mezi štěně a psa.

_________________
http://www.fromtheheart.wz.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc. 2006 17:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
k napadeni doslo kvuli te fene s kterou si blek hral.Ten pes mel pocit ze ji musi chranit,ale z jakeho duvodu to nevim kdyz si ho ani jeden nevsimal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc. 2006 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
A jak ho mam chranit?toby nesmel mezi psy vubec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc. 2006 17:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17. črc. 2006 11:30
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha
KatkaD píše:
A jak ho mam chranit?toby nesmel mezi psy vubec.


Katko,tak to jsem nepochopila...!
Proč by nesměl mezi psy? prostě pokud chceš, aby ti tvůj pes důvěřoval, musíš na sebe přebrat určité povinnosti, mezi které patří, že ho nenecháš napadat jinými psi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc. 2006 20:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
KatkaD píše:
a jak to mam udelat nevim jak nato

Postavit se mezi svého a cizího psa, k cizímu čelem a svého bránit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc. 2006 20:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
KatkaD píše:
a jak to mam udelat nevim jak nato
Tvůj pes by si vůbec neměl všimnout, že došlo k nějakému problému, který by ovlivnil jeho pohodovou hru.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc. 2006 22:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
jenze vtom je muj problem,blek je vsimavy az moc uz od mimina.mozna sem natvrdla ja ze zareaguju asi pomalu.A co se tyka postaveni mezi psy tak u malych by to bylo v poho ale u tech velkych je problem a navic kdyz se postavim pred bleka tak se rve predeme tak jak ho mam branit kdyz chce branit on me.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. črc. 2006 22:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
Rudo v jakem slova smyslu sem zratila jeho duveru?Asi sem vazne natvrdla ale asi sem to nepochopila.Myslis jenom pri venceni nebo celkove?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. črc. 2006 07:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
KatkaD píše:
Rudo v jakem slova smyslu sem zratila jeho duveru?Asi sem vazne natvrdla ale asi sem to nepochopila.Myslis jenom pri venceni nebo celkove?
V očích svého psa jsi spadla z vrchní hierarchické příčky hodně dolů. Jenom alfa jedinec dokáže řídit obranu své smečky. Jestliže to nezvládne, přebírá pozici ochranky další, schopnější, jedinec. Někdo smečku chránit musí. Dávám přednost tomu, když je to člověk. Psi dělají časté chyby a je tu značné riziko zbytečných chirurgických zákroků. Jestliže převezme pozici strážce smečky pes, nepustí k tomu člověka a tím člověk ztrácí důležité prvky ovladatelnosti psa. Mimochodem, ochranku musí podřízený jedinec poslouchat a nezřídka se stane, že výše postavený pes zajišťující bezpečnost podřízeného jedince z nějé té bitky velmi slušně vyhodí. V praxi to může dopadnout i tak, že strčíš-li ruce mezi svého psa a dalšího bojovníka, může tě ze rvačky velice důrazně vyhodit tvůj vlastní pes. (a že nevíš jak? :wink: )
Další problém je v tom, když pes na pozici ochranky nemá. Tehdy se totiž začne bát a preventivně začne každého domnělého soupeře odhánět - napadat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. črc. 2006 09:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
cau no to nevim jak me vyhodi jedine zeby me vlastni pes pokousal.Kdyby me kousl tak je ten moment na zemi a opet by poznal moje zuby.Prosim porad jak ho mam psychicky podporit nedo naucit aby se zase vyrovnal krom toho ze ho budu branit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. črc. 2006 10:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
KatkoD, ale to je přece ta rada: když zabráníš cizímu psovi v útoku na toho Tvého (a budeš to dělat trvale), Tvůj pejsek přestane vlastní obranu řešit (proč by taky měl - panička to dělá za něj a dobře) a ještě v jeho očích povyrosteš. Můžeš namítat, že on sám se do chce do cizího psa pustit taky - na to je nutné mít perfektní přivolání (přivolám si psa), solidní poslušnost (posadím ho) a pak už můžu je předvádět zodpovědného a uvědomělého páníčka :lol: !

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. črc. 2006 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
cau Melody ikdyz mame zopku tak stale chodime na 10metrovce protoze to neni jeste 100%.takze jesli sem to pochopila spravne mam psa na volno obevi se druhy pes ocuchajise nebo to nesmi?a kdyz ten druhy pes bude mit nekale umysly tak si sveho privolat a nebo je rostrhout a postavit se pred sveho a co mam rict tomu druhemu psovi?a co kdyz ten druhy pes napadne me.Mi se to uz stalo,ale na stesti mel kos ajeho majitel jeste serval me co saham na psa.Nebo opacne pribehne knam pes a chce si hrat s Blekem ocuchaji se zacnou si hrat ale v urcite fazi zacne Blek utocit co potom?mam ho zato strestat?Zatim ho chvalim kdyz si hraje pekne s drum psem a kdyz zautoci tak se seberem a deme pric mi a celou cestu mu nadavam a vysvetluju jak se hnusne zachoval k to psovi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. črc. 2006 12:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
katka když pokouše pes tebe mužeš si něco vymoct- to je jen takovej hnus ale je to pravda- co udělat stoupnout si sebevědomě mezi tvého psa a případného rpotivníka- když vidíš že by k něčemu mohlo dojít a třeba dupnout většina psů si to rozmyslí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. črc. 2006 14:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
Ahoj Ajka to sem zrovna skousela pred chvili na nasi prochasce my sme jak magnet na hnusny psy.V nasem okoli je jich dost.No a Blek chvili sedel a pak se chtel pridat taky tak sem ho usadila znovu ten pes se nedal vubec odehnat.Sotva sem ho odehnala za chili byl zase u nas teprve az sem po nem hodila klacet tak to teprve pochopil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. črc. 2006 16:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Možná jsem trochu natvrdlá, ale mě vždycky tvrdili, že když by mě ve rvačce kousl vlastní pes, tak je to proto že neví do koho kouše. Je to pravda? Je to tak často, nebo se to stane jenom výmečně a častějš se pes snaží svého majitele ze rvačky vyhodit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. črc. 2006 20:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Když nějaký pes zaútočí na jiného, měla bys mu v tom zabránit - a nemusíš zrovna jemně. Pokud by (teoreticky) zaútočil můj pes, roztrhnu psy a na svého vlítnu já. Pokud zaútočí cizí pes, roztrhnu psy a vlítnu na cizího. Ideálně - cizí pes projeví náznak útoku, tak mu dám jasně najevo, že v tom případě ho zmydlím a on si to radši rozmyslí.
Na procházce - s cizími psy seznamovat jen pokud jsem poblíž, nenechat svého lítat moc daleko a tam se s někým očichávat, protože si nemusejí sednout - když budeš u toho, stačí zvednout hlas a se svým psem odejít dál. Pokud si dva psi hrajéí a třetí mezi ně vlítne a začne se do jednoh z nich navážet, přiběhni a odežeň toho třetího. V ideálním případě pak toho svého pochval, že zůstal v klidu.
Rudo, jestli je tam někde blbost, tak mě prosím oprav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. črc. 2006 20:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
KatkaD píše:
Diky vsem za odpovedi ale stale mi nikdo neodpovedel jak mam strestat bleka kdyz vyjede on.Mam ho srazit k zemi nebo je jiny trest a ucinejsi.Predem dekuji za odpovedi a za vasi trpelivost semnou

KatkaD, jak na tvého pejsu, to je vážně rada na míru. Mně stačí zaťatými zuby ucedit "No, to se opovaž!", v kritické chvíli umím i zařvat, až stromům opadávají větve. :oops: To ale nebývá často, většinou postačí vošklivě se podívat. :D

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. črc. 2006 21:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Feli píše:
Možná jsem trochu natvrdlá, ale mě vždycky tvrdili, že když by mě ve rvačce kousl vlastní pes, tak je to proto že neví do koho kouše. ...
Jestli máš psa histerika, který neví, do koho nebo čeho kouše, neměl by do živého kousat vůbec!

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. črc. 2006 22:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Já s rvačkama problémy nemám. I když nějakej pes provokuje, tak Feli si ho nevšímá a nechá to na mě. Zajímalo mě to spíš proto, že jsem od spousty lidí slyšela právě to že pes kousne v zápalu rvačky a sama s tím žádnou zkušenost nemám, tak jsem chtěla vědět jak je to doopravdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. črc. 2006 09:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Feli no ja nevim mě když se do sebe pustí psy- stalo se mi to asi dvakrát na prochajdě tak ten můj nemá šanci do mě kousnout pač ho čapnu za ušima horší už je to s tím druhým ale toho řeší druhý paneček většinou nebo ho čapnu stejným způsobem- takhle sem řešila jendou i potičku dvou cizích psů jeden měl vodítko- malý buldoček druhý byl hovawart tak toho sme čapla za ušima ten toho malého vyplivnul a toho amleého sem odtáhla za vodítko

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 31. črc. 2006 03:54 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Rudo mě by s ohledem k tomu zmiňovanému zde zajímala taková jedna věc....

Samozřejmě, že ty svého psa jako jeho Alfa chráníš a řešíš konflikty místo něj, ale to platí většinou u psů.
Ale jak to pak vypadá z pohledu psa, když potřebuješ ochránit ty? Příklad, bude ženskou (Alfu psa) ohrožovat opilec či úchylák a ten pes to pochopitelně ví, v tu ránu se z něj stává obranář v kritických případech i s povelem ,,Vem si ho!" A podle mne je situace obrácená. V tu chvílu je tedy dočasně Alfa pes, nebo jak tohle postavení vnímá pes?
Protože ty sice svého psa chráníš, ale zároveň chrání i on tebe a třeba ho i na obranu máš.

Nějak v tomhle nemám jasno. Díky M.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 31. črc. 2006 12:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dzedzy píše:
...A podle mne je situace obrácená. V tu chvílu je tedy dočasně Alfa pes, nebo jak tohle postavení vnímá pes?...
Není Alfa, ale Beta, ochranka č. 1., tudíž tě jistí proti nestandardní akci, ovšem zde jde o mezidruhovou obrannou reakci, pokud na to tedy pes má. Nemůžeš to stejné chtít od ovčáka a od labradora. U vnitrodruhových obranných aktivit se tomu říká agrese.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. zář. 2006 13:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
Čaute lidi :hello: před časem sem psala o problému mého psa že mi ho napadl jiny a on tet napada druhe psy.Tak sem zacala branit sveho psa a ono to zacina fungovat.Uz neni tolik agresivni a pri seznamovani z druhym psem mi dokonce najezeny odejde a neprovokuje k rvacce.Jeste nemam sice vyhrano je to beh na dlouhou trat ale my to zvladnem.Jinak potom jeste napisu jak pokracujem s nasim problemem.
Zatim papacek :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. zář. 2006 16:10 
ahoj, chtela jsem se optat jak se zachovat pokud mam psa hysterika a dovoluje si (vrkne si) na psa ktery k nemu prijde, pratelsky vrti ocasem a chce si ho ocuchat? dekuju za odpovedi


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. zář. 2006 17:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
stylem co děláš hysterko stojí ti to zato? samozřejmě vrčení mu nedovolit

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14. zář. 2006 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
caute lidi pri dnesnim venceni kdy si muj Blecek hral z jednim znamim psem mezi ne vlitl nejaky lovecky pes a chtel se taky zapojit do hry muj hafi zacal po nem vrcet a stekat tak sem ho usmernila do jistych mezi a rekla mu ze je to kamarad ze zacatku jeste chvili bublal ale pak ho zacal ignorovat a obchazet ho.Nevim jestli to je velky uspech kdyz mi napadal druhe psy ale ja mam velkou radot s jeho desniho chovani.Zatim papa vsem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. říj. 2006 19:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
Čaute všichni dnes mám dobré zprávy konečně se mi podařilo Bleka dostat do stavu podřízenosti je to super pocit,když mužu jít na prochajdu a vím že stačí bufina přvolat a on příjde nebo přiběhne bez problému a když narazí na psa který mu není sympatycký tak se naježí já mu řeknu at se chová slušně tak ho obejde a de prič.Je to sice začátek,ale na to jaký byl myslím že sme ušly za krátkou dobu kus cesty na které máme ještě hodně co dohánět.

Jo a všem mockrát DÍKY za VAŠE rady [smilie=kiss of love.gif]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. led. 2007 14:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 24. črc. 2006 10:01
Příspěvky: 21
Bydliště: Ostrava
Caute lidicky nase chovani vuci jinym psum achovani vubec se zlepsilo natolik,ze uz chodime na prochajdy bez voditka a nahubku.Ale sem tam mame jeste ulet vuci fenam kdy mi chce vzit roha ale ja ho oslovim FUJ KEME a on pribehne ma tech 99,5 % a kdyz ne tak ho servu jak maleho jardu.Akorat nevim jestli ho mam nejak vyskubat protoze kdyz zacnu zvysovat hlas tak si podrizenecky lehne na zada a to i vjinych situacich kdy se zlobim a dokonce se podridil jenom sem se na neho skarede podivala :evil: PROSIM PORADTE JESLI TRESTAT NEBO NE :P ja ho zatim netrestala doufam ze sem neudela chybu :dozdi:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. led. 2007 16:25 
Offline

Registrován: pon 01. led. 2007 17:09
Příspěvky: 14
Já vás stejně obdivuji, že nemáte strach se postavit velkému cizímu psovi......když se na nás naposledy vrhli dva zuřiví cizí psi, tak jsem byla tomu "svému" vděčna, že šel přede mě a zavrčel na ně.........Asi nejsem dobrá Alfa!!! Ale zase na druhou stranu - pořídila jsem si psa, abych se cítila bezpečně !!!!! Aby mě ochránil........Tak nevím.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. led. 2007 17:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
joli aby tě chránila před psama ? co kdyby ty dva psy byly opravdu odhodlaní na něj jít tak ti ho roztrhaj ani nemrkneš

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. led. 2007 15:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
KatkaD píše:
Caute lidicky nase chovani vuci jinym psum achovani vubec se zlepsilo natolik,ze uz chodime na prochajdy bez voditka a nahubku.Ale sem tam mame jeste ulet vuci fenam kdy mi chce vzit roha ale ja ho oslovim FUJ KEME a on pribehne ma tech 99,5 % a kdyz ne tak ho servu jak maleho jardu.Akorat nevim jestli ho mam nejak vyskubat protoze kdyz zacnu zvysovat hlas tak si podrizenecky lehne na zada a to i vjinych situacich kdy se zlobim a dokonce se podridil jenom sem se na neho skarede podivala :evil: PROSIM PORADTE JESLI TRESTAT NEBO NE :P ja ho zatim netrestala doufam ze sem neudela chybu :dozdi:


já v takovym případě netrestám, neni proč - ví že něco zvoral, podřídil se. si myslim že spíš naopak, kdybys ho vzala za kožich či jinak vytrestala-fyzicky, tak ho bezdůvodně napadneš, přestane Ti věřit a bude před tebou zdrhat

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. led. 2007 15:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
joli píše:
Já vás stejně obdivuji, že nemáte strach se postavit velkému cizímu psovi......když se na nás naposledy vrhli dva zuřiví cizí psi, tak jsem byla tomu "svému" vděčna, že šel přede mě a zavrčel na ně.........Asi nejsem dobrá Alfa!!! Ale zase na druhou stranu - pořídila jsem si psa, abych se cítila bezpečně !!!!! Aby mě ochránil........Tak nevím.....


já si mezi svý psy a cizí útočníky stoupám automaticky a už ani nedostávám vynadáno od našich :wink: myslim si že většina psů zvlášt takovejhle nevychovanejch se zarazí protože nejsou zvyklý na to že se jim někdo postaví.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23. led. 2007 20:15 
Offline

Registrován: pon 01. led. 2007 17:09
Příspěvky: 14
Já mám pastevce a ten má asi " zakódované v popisu práce" ochranu stáda a to jsem já............


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23. led. 2007 20:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nejsem si jistá jestli je dobré když tě považuje za stádo-to znamená že Ty si JEHO a ne obráceně, a taky záleží jakýho pastevce,jestli SAO nebo něco podobnýho tak to chápu

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. led. 2007 10:58 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 13:02
Příspěvky: 33
Bydliště: Olomouc
Fakt zajímavý co tu čtu. Konečně to už vím. Jednou na procházce chtěl napadnout agresivní pes moji Bess a já mu skočila do cesty a uzemnila ho. Moc jsem se tehdá divila, že Bess zůstala stát opodál a jen se koukala. Tehdá mi to vrtalo hlavou, proč toho psa nenapadla.

_________________
Nezapomínejte chválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. led. 2007 12:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
joli píše:
Já mám pastevce a ten má asi " zakódované v popisu práce" ochranu stáda a to jsem já............
Tohle mi přelož do češtiny. Takto zeširoka řečeno je to hodně zavádějící.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. led. 2007 14:31 
Offline

Registrován: pon 01. led. 2007 17:09
Příspěvky: 14
Co se mi honí hlavou, to je na dlouhé vyprávění....Se zájmem čtu tuto diskuzi a tudíž vím, že to dělám špatně. S každým psem, kterého jsem měla, jsem to praktikovala tak, že když se na nás řítil pes, tak jsem toho svého pouštěla z vodítka a oni si to "vyříkali"......vždy to fungovalo, nedošlo nikdy ke kousancům.....asi jsem měla štěstí......kdysi mi to někdo poradil a ono to fungovalo, tak mě nikdy nenapadlo jít před psa a chránit ho !!! A nikdy jsem neměla pocit, že bych se nějak snížila v očích psa, naopak jsem měla pocit, že pes je šťastný, že to tak pěkně vyřešil a páničku ochránil............
A teď mám pastevce a postavit se před šarplanince na kterého se řítí jiný šarplaninec na to si teda fakt netroufám.......pes mě poslouchá, máme super vztah, žádný problém.......když má ale pocit, že jsme v nebezpečí, neposlechne a jde přede mě !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. led. 2007 14:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
joli píše:
...když má ale pocit, že jsme v nebezpečí, neposlechne a jde přede mě !
Tak to do vás ještě nenapochodoval pes, se kterým by prohrál, nebo alespoň dostal pořádnou nakládačku. Potom bys nad tím ztratila naprosto kontrolu, protože by ti šel po psech už preventivně. Raději své psy učím přibrzdit na povel a s druhými psy vycházet. Když mi do nich chtějí cizí napochodovat, vyřídím si to s nimi sám, pak mám klid, že si své vždycky odvolám a nedojde k nečekanému maléru.
Už je mu víc než pět let? Jestli ano, tak už bych to tolik neřešil, ale jestli ne...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. led. 2007 14:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
joli, co když jednou jako hrozbu vyhodnotí dítě s klackem? A ty ho nedokážeš zastavit? Jo, je to nepravděpodobné, ale přece jen...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. led. 2007 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
souhlasím s rudou měla si orpavdu štěstí napsy mě šel v létě po psovi jinej pes- větší silnější sice totéž plemeno - ale ten mu šel vyloženě pokejháku kdybych v tu chvíli svojeho psa nezabrzdila a druhýho enodehnala už mám po psovy

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. led. 2007 15:12 
Offline

Registrován: pon 01. led. 2007 17:09
Příspěvky: 14
Představme si situaci.....řítí se na vás velký zuřivý pes, dáte svému psovi povel sedni, nebo zůstaň. V y jdete před psa a "zaženete" třebe 60kg útočníka ! A váš pes zůstane sedět....Asi by to tak nějak mělo být, jestli jsem to pochopila správně.... Ale mě se to fakt zdá jako utopie.......
Kdybych měla pudlíka a řítil se na nás NO, tak seberu odvahu a postavím se mu.....ale před kavkazana fakt nemám odvahu.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. led. 2007 15:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
joli ja mam v tý době asi 35kg psa řítil se na nás asi 50kg pes a šel psovy doslova po krku- copak sem asi měla dělat?:-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. led. 2007 16:38 
Offline

Registrován: pon 01. led. 2007 17:09
Příspěvky: 14
Ajka, to je fakt, to člověk asi nepřemýšlí, ale jedná !!!! Mě se to naštěstí ještě nestalo a tak to prožívám jen teoreticky, jaksi "virtuálně" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. led. 2007 08:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Dzedzy píše:
joli píše:
Ajka, to je fakt, to člověk asi nepřemýšlí, ale jedná !!!! Mě se to naštěstí ještě nestalo a tak to prožívám jen teoreticky, jaksi "virtuálně" .


Zatím mi to stačilo. Ale čistě teoreticky, kdyby se takhle na Rokýna řítil nasr...j pes a já ho vyřvala a nic, tak bych asi sáhla po kamenech. A to mi neříkej, že tohle by nezastavilo i toho nejtěžšího a nejnaštvanějšího psa. Ono chytit jednu kamenem asi není zrovna příjemné. (Samozřejmě, že po něm nemrsknu půlku cihly, abych ho zabila, ale tak dostatečně velkej, aby ho to bolelo a svůj úmysl napadnout mýho psa si rozmyslel. :oops:


Nestačilo a nezastavilo to křížence kavkazáka, za kterým vlaje na vodítku zoufalá a někdy i ubrečená panička, nebo s ním na volno chodí d...lní páníček, kterému dělá moc dobře, že pes napadá a díky svým rozměrům i vítězí. Pokousal už dost psů a po Smajlíkovi jde pokaždé, když máme tu smůlu, že se potkáme. Snad kvůli barvě, nevím, ale jde po něm tvrdě. Jednou jsem ho musela vzít kolenem do žaludku, když stál na zadních a hodlal kousnout mě, podruhé se mi nějak podařilo ho dostat na záda. Vůbec nevím jak, vůbec to neumím. Asi jsem do něj strčila stejným směrem, jako tahala panička za vodítko. Nefunguje na něj opravdu nic a je to tak odhadem 55 kg pes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. led. 2007 10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
To je strašná představa, že se někdo vyžívá v tom, že jeho pes napadá ostatní psy a ještě ví, že jeho pes vždy vyhraje, protože je mnohem větší a urputnější. Vůbec nevím, jak bych se v takové chvíli měla zachovat, vždy mám dost strach, že bych neudělala nic, ale reagovala jsem a pohorkou nakopla vzteklou vlčandu, co šla přímo po mém psu, do žeber a ještě stihla Mařenu šoupnout sobě za záda. V tu chvíli se asi něco vylije do krve, něco, co dá odhodlání do situace zasáhnout razantně, a musím říct, vylije se tam i pěkný vztek. Po tom incidentu jsem se vzteky klepala ještě půl procházky. Doufám, že to vylití vzteku do krve se dostaví vždy v případě nebezpečí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 25. led. 2007 10:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
to co se ti vylije do krve je adrenalin a ten tam bude vždycky, to mi věř

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 311 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!