Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:05
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak má správně sedět náhubek?
PříspěvekNapsal: pát 23. úno. 2007 13:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Ahoj všem, asi je to debilní otázka, ale mám vořecha a náhubky nosí, není žádné plemeno, takže musíme ve zverexech zkoušet, co jí padne nejlépe, nemůžu vzít rovnou košík pro konkrétní plemeno, i když je jasný, že i tak je potřeba to v krámě vyzkoušet. A aby bylo nošení košíku co nejpohodlnější (fakt ho má na hubě na sídlišti furt), chtěla bych vědět, jestli existují nějaké parametry, podle kterých se košíky kupují (jo, rozměry hlavy, to je jasný). Samozřejmě chápu, že když je na sport, nebo aktivitu, měl by být hluboký, aby pes mohl dobře a podle svého otvírat hubu a dýchat, ale třeba délka těch lícních drátků, kam až mají vést, jestli se mají dotýkat tváří, nebo být volně, přesné usazení na čumáku, kolik by mělo být cm před nosem, aby se nos nedotýkal drátků... možná to moc řešim a má se prostě koupit to, co tak nějak od oka sedí, že by i mohlo být pro psa pohodlné, ale třeba v případě, že se vyrábí košíky na míru, se taky přece dělají podle nějakých parametrů - nemyslím teď jen rozměry hlavy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. úno. 2007 20:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Gerdo:nejlépe vyzkoušet...páseček nad čumáčkem by měl košík lehce nadzvedávat aby neležel přímo na nose.Já třeba dráty přes líce napatrně ohnu aby ho také netlačili.No a samozřejmě aby šla otevřít tlamka.To je asi tak co mě napadá...

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. úno. 2007 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 21:26
Příspěvky: 119
Bydliště: Příbram
Nemáte někdo tip na firmu, která by vyráběla náhubky na míru? Já mám špice s mylým čumáčkem po všech stránkách, ale má ho pořád otevřený a třeba v létě v autobuse je velký vedro a on potřebuje mít čumu pořád hodně otevřenou, ale náhobek, kterej by nám padnul na hloubku z nás spadne, ani nemrknem

_________________
Čím více lidí poznávám, tím raději mám svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. úno. 2007 21:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. zář. 2006 08:03
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 5
Alice píše:
Nemáte někdo tip na firmu, která by vyráběla náhubky na míru? Já mám špice s mylým čumáčkem po všech stránkách, ale má ho pořád otevřený a třeba v létě v autobuse je velký vedro a on potřebuje mít čumu pořád hodně otevřenou, ale náhobek, kterej by nám padnul na hloubku z nás spadne, ani nemrknem
Ahojky já jsem si koupila náhubek na špice (tak se jmenuje) - protože byl malej, ale Kiaře je stejně velký, tak bych Vám ho dala, kdyby se vám hodil. Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 25. úno. 2007 22:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 21:26
Příspěvky: 119
Bydliště: Příbram
My jsme právě na špice kupovali taky, ale ten moc mělký, špiclík v něm neotevře tlamu, když je mu moc horko. Ale jinak díky

_________________
Čím více lidí poznávám, tím raději mám svého psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. úno. 2007 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
alice no já mám osobně třeba na ajku náhubet na tuším že bulteriera fenu .-))
a hlavně sme zjistila- babička má psa něco s NO ten má nahubek rpo NO psa ja mám na Blacka taky nahubek na NO psa v podstatě by měli ebjt rozměrově stejný nicmeně náš nahubek je mnohem hlubší a širší než náhubek babičky :-)). takže hledat a zkoušet každej ten nahubek ač rpo stejné plemeno vypadá hold jinak

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. úno. 2007 21:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. zář. 2006 08:03
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 5
Alice píše:
My jsme právě na špice kupovali taky, ale ten moc mělký, špiclík v něm neotevře tlamu, když je mu moc horko. Ale jinak díky

já jsem také přemýšlela při koupi na to aby Kiara mohla otevřít tlamu a dýchat - jinak bych měla pocit, že psa trápím. Chtělo by to asi navštívit nějakou výstavu a zkoušet a zkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. úno. 2007 08:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Lesanka píše:
Alice píše:
My jsme právě na špice kupovali taky, ale ten moc mělký, špiclík v něm neotevře tlamu, když je mu moc horko. Ale jinak díky

já jsem také přemýšlela při koupi na to aby Kiara mohla otevřít tlamu a dýchat - jinak bych měla pocit, že psa trápím. Chtělo by to asi navštívit nějakou výstavu a zkoušet a zkoušet.
Má zkušenost je, že i v běžných zverimexech dovolují vzít psa dovnitř a košíky mu vyzkoušet. Já to alespoň od nich vyžaduji, páč se přiznám, že bez zkoušení bych se svým odhadem vhodný koš asi nikdy nekoupila. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: náhubek
PříspěvekNapsal: úte 27. úno. 2007 11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. zář. 2006 08:03
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 5
[/quote] Má zkušenost je, že i v běžných zverimexech dovolují vzít psa dovnitř a košíky mu vyzkoušet. Já to alespoň od nich vyžaduji, páč se přiznám, že bez zkoušení bych se svým odhadem vhodný koš asi nikdy nekoupila. :wink:[/quote]
to je pravda, jen pro mini plemena často nemají výběr a na výstavě ano. Já jsem si zvykla nakupovat po internetu a tak jsem kolikrát z nabídky v chov. potřebách zklamaná.:shock: Neptejte se mně proč na mini pudlíka náhubek - aby řidič v autobuse neměl kecy. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. úno. 2007 11:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No a když už v tom obchodě zkoušíte, který z parametrů je ten nejdůležitější? aby byl koš dostatečně hluboký k normálnímu otvírání huby, nebo aby netlačil vpředu na čumák...já vím, že se to posuzuje přímo na místě, že to vesměs člověk dobřepozná, že ten koš nesedí dobře, ale třeba teď mám na mařenu prímovní košík, ve kterém má dost komfort manipulace s hubou, ale přijde mi, že má asi delší lícnice, než by měl mít, že je jí možná velkej. Ve sněhu si ho dokáže sundat. No nevim, koš řeším jen proto, že můj pes ho má vlastně permanentně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 27. úno. 2007 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Gerda píše:
třeba teď mám na mařenu prímovní košík, ve kterém má dost komfort manipulace s hubou, ale přijde mi, že má asi delší lícnice, než by měl mít, že je jí možná velkej.


:idea: Já jsem si na Césara lícnice trochu roztáhla.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře. 2007 16:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Gerdo, mě připadalo že maruš košík sedí (kdyby ne tak by si to ho někdo všimnul a řek by ti) a že si ho sundá, tak to každej pokud něni připlej k obojku
jinak já měa štěstí, šla do 1. zveráče kopila košík doma ozkoušela a seděl :D

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28. kvě. 2007 12:05 
Alice píše:
Nemáte někdo tip na firmu, která by vyráběla náhubky na míru?

trochu neskoro :) ale ak na mieru tak napr. kozeny si dat vyrobit v brasnarstve.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub. 2008 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis. 2007 18:46
Příspěvky: 34
Bydliště: Kosice, SR
Ahojte, potrebujem poradit. Objednala som pre pesa kozeny nahubok od baronu a vobec netusim ako ma byt spravne upevneny. Dava sa totiz iba za usi, a to si velmi jednoducho vie dat dole s packami. Potrebovala by som ho zjavne uchytit o obojok, ale to by mali byt popruhy na to urcene dodavane uz s nahubkom, nie? Mala som predtym kovovy a ten sa zapinal inac, proste sa nedal dat dole len tak. Tak som trochu sklamana, lebo som sa z neho tesila. Velkost je dobra, potrebujem ho len kvoli cestovaniu v MHD, a kovovy mi na tento ucel nesedi, kvoli modrinam na nohach. Mate nejaky tip, ako ho uchytit, tak aby drzal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub. 2008 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
co zakázat psovi sundávání?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub. 2008 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Náš pes na obojek naní zvyklý, takže výjimečně ve vlaku ho sundavá. Já ho na tu chvíli provlékám vodítkem. Tj. vodítku táhnu od obojku pod zapínáním náhubku, který trochu povolím, protože to vodítko ho pak samo zase trochu přitahuje.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17. dub. 2008 16:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. lis. 2007 18:46
Příspěvky: 34
Bydliště: Kosice, SR
Petra - to ano, pokial ide o vychadzku, tak je to ine, ale ked lezi v autobuse, tak s nim nemam priestor bojovat a robit cirkus pred ludmi, ten kovovy si nedaval dole, lebo vedel, ze sa to neda. Pri tomto kozenom hned pochopil, ze staci jeden pohyb a je to. Ale samozrejme mas pravdu.

kockoterier, dik za tip, vyskusame


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 09:14 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Pochopila jsem správně, že poslanci schválili mimo jiné, že psi nad 10 kg budou muset mít na veřejnosti náhubky?
V této souvislosti bych potřebovala poradit jaký náhubek - kovový nechci( by se utloukli, když spolu blbnou ), kožený má málo děr, špatně se jim dýchá.
Co plastový? Je na delší používání? - kvůli materiálu - aby je to nedřelo.
Potom jsem viděla na netu, že šijou přímo na míru.
Potřebovala bych spíš jen "jako" kvůli policajtům. Ještě mě napadlo, nechat je běhat s ohlávkou, ale to nevím, jestli je dobrý nápad.
Nemáte nějaký typ na lehký, pohodlný náhubek?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 09:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Dorotko mě přijde že právě kovový náhubek je možná psu nejpohodlnější, přijde mi nejprostornější a pes v něm může otvírat hubu na dýchání. Ještě se mi nepodařilo sehnat plastový s podobnými rozměry jako kovový, vždy byl užší a Mařka v něm nemohla pohodlně dýchat. Myslim si, že ty látkový košíky po čase ztratí tvar, jak si na to bude doga slintat, ztvrdne to třeba v pozici, kdy jí tu může dřít hubu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 09:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Dorotka píše:
Pochopila jsem správně, že poslanci schválili mimo jiné, že psi nad 10 kg budou muset mít na veřejnosti náhubky?

Cože??? Uteklo mi snad něco? :shock:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Nevím, jestli to schváli, ale v návrhu to bylo.

Náhubek jsem koupila nylonový pletený(ještě je nylonový, ale jako rukáv). Nedávno jsme ho tu řešili.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 10:01 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
kockoterier píše:
Nevím, jestli to schváli, ale v návrhu to bylo.

Náhubek jsem koupila nylonový pletený(ještě je nylonový, ale jako rukáv). Nedávno jsme ho tu řešili.


No už je to v Senátu.
A ten nylonový náhubek ( kde jsme to řešili?) máš přes net? Oni totiž v obchodu krom kovových nemají tak velké, jak bych potřebovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 10:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Aha, tak jak jsem se právě dočetla na jiném fóru - je to nesmysl ... z bulváru :lol:

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 13:04 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Tinto, fakt? Nemusí je tedy mít, to by bylo skvělé.

Gerdo, jak to vypadá, když si dva psi hrajou a mají ty kovové náhubky, netlučou se moc?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
To už by bylo trochu moc.Pes na vodítku a ještě s náhubkem na veřejném prostranství,to by bylo v podstatě všude... :evil: .my máme náhubek taky jako takovou atrapu,páskový se cvočkama, furt se ho teda snaží sundat,v podstatě jen do metra nebo autobusu.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 13:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Dorotka píše:
Tinto, fakt? Nemusí je tedy mít, to by bylo skvělé.


Nechci sem dávat vodkaz ... ale aspoň kousek z tý diskuse, kterej mluví za vše ... blesk (nebo co to bylo za trapárnu) to samozřejmě celý překroutil, nebo spiš vybral tu nejhorší variantu, která může nastat, pakliže některá obec bude mít něco takovýho ve vyhlášce ...
Citace:
Novela zákona na ochranu zvířat proti týrání obsahuje celou řadu změn, které výrazně přispějí ke zlepšení ochrany zvířat v ČR, například:

• Zpřísňuje postihy za týrání zvířat, výrazně se zvyšuje výše pokut, které je možno uložit za přestupky a správní delikty na úseku ochrany zvířat proti týrání.
• Nově definuje podmínky ochraně zvířat během přepravy. Toto je hlavním cílem novelizace, jedná se o sladění s evropskou legislativou.
• Zavádí zcela nově ochranu zraněných volně žijících zvířat a úpravu činnosti záchranných stanic. Doposud se na handicapovaná zvířata a na záchranné stanice žádná zvláštní pravidla nevztahovala. Na tato ustanovení navazuje novela zákona o ochraně přírody a krajiny.
• Nově je zavedena povinnost osob, které obchodují se zvířaty určenými pro zájmové chovy, poskytnout kupujícímu písemné informace o podmínkách chovu a správné péči o kupované zvíře.
• Přináší povinnost čipování druhů zvířat vyžadujících zvláštní péči, které mohou zahrnovat i tzv. exotická zvířata např. velké kočkovité šelmy.
• Nově je obcím umožněno označit čipem nebo tetováním toulavé a opuštěné psy v obci, což má přispět ke snížení počtu toulavých a opuštěných zvířat a zamezit jejich opakovaným únikům.
• Dochází ke zpřesnění řady ustanovení v oblasti ochrany zvířat v zájmových chovech, zejména druhů zvířat vyžadujících zvláštní péči, zvířat pokusných i zvířat volně žijících. Zpřesněna jsou rovněž ustanovení upravující ochranu zvířat při porážení, utrácení nebo jiném usmrcování.

V návaznosti na některé zavádějící informace, které se v souvislosti se schválením novely vládou objevily v médiích, upozornil ministr Gandalovič na fakt, že cílem zákona na ochranu zvířat není trestat majitele psů. Pravidla pro volný pohyb psů si upravují obce na základě vyhlášky, tuto možnost mají již od 1. března 2004. Na tomto připravovaná novela nic nemění. „Zákon na ochranu zvířat proti týrání sám nezavádí povinnost vést psa na vodítku. Tato povinnost platí pouze v těch obcích, které za tímto účelem vydají na základě zákona obecně závaznou vyhlášku. Jestliže obec v rámci stanovení pravidel pro pohyb psů omezí nebo zakáže volné pobíhání psů na veřejných prostranstvích, měla by rovněž konkrétně určit prostory, na něž se tato omezení nevztahují,“ řekl ministr Gandalovič s tím, že podle údajů Ministerstva vnitra ČR bylo v roce 2007 vydáno 385 těchto vyhlášek, v roce 2006 to bylo 284 vyhlášek, v roce 2005 345 vyhlášek, v roce 2004 237.

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Dorotka píše:
Gerdo, jak to vypadá, když si dva psi hrajou a mají ty kovové náhubky, netlučou se moc?

No já nevim, Mařena si nehraje. Ale když už po nějakym oblíbenci hopsá, košík jí nevadí, na hru jí ho sundám. To se ale nestává často, bo si fakt nehraje, akorát s malinkejma štěndama. Většinou lidi, co znám, že mají košíkatý psíky, na hru sundavají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 13:27 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Mellorn, v tom našom kocourkově mě nepřekvapuje absolutně nic. Stačilo mi, když mě naháněli policajti v autě po parku, abych si psy dala na vodítko. Pokutu mi nedali, báli se vystoupit...
Jistě byla to moje chyba-přestupek, ale pršelo, nikdo tam nebyl až na ty poldy, co mě viděli ze silnice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 13:32 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Tinto, díky, už tomu rozumím - záleží jakou vyhlášku vydá konkrétní město.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 13:34 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Gerda píše:
Dorotka píše:
Gerdo, jak to vypadá, když si dva psi hrajou a mají ty kovové náhubky, netlučou se moc?

No já nevim, Mařena si nehraje. Ale když už po nějakym oblíbenci hopsá, košík jí nevadí, na hru jí ho sundám. To se ale nestává často, bo si fakt nehraje, akorát s malinkejma štěndama. Většinou lidi, co znám, že mají košíkatý psíky, na hru sundavají.


Gerdo, šak víš, jak to vypadá když to ty telátka rozbalej. Nestačím zdrhat a ještě kdyby měli kovový košíky..No neumím si to představit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 27. čer. 2008 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Dorotka píše:
Gerdo, šak víš, jak to vypadá když to ty telátka rozbalej.

Bohužel vim, když si dogy hrajou, je lepší tam nebejt. Vůbec nedokážou zastavit, mají děsně dlouho brzdnou dráhu. Když venčíme s dogama, nosim vždy kotníkový boty, jinak je to při úhybných manévrech o výron. Dogy sou děsně nebezpečný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. čer. 2008 07:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Dorotka píše:
A ten nylonový náhubek ( kde jsme to řešili?) máš přes net? Oni totiž v obchodu krom kovových nemají tak velké, jak bych potřebovala.


Nevím jestli náhodou nemám ten největší a jestli by byl i na dogu. Já mám labradora. Má hodně velkou hlavu, obvod 63 cm.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Náhubek
PříspěvekNapsal: ned 22. bře. 2009 11:51 
Není náhubek pro psa nějakým stresem? Myslím, že je to pro nás oba bezpečnější.Prosím o vaše názory.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhubek
PříspěvekNapsal: ned 22. bře. 2009 11:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pokud se tak budete chovat vy, tak bude.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhubek
PříspěvekNapsal: ned 22. bře. 2009 12:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Bertička píše:
Není náhubek pro psa nějakým stresem? Myslím, že je to pro nás oba bezpečnější.Prosím o vaše názory.

V jakém smyslu bezpečnější pro vás oba? Jde ti po jiných lidech, po psech nebo po tobě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhubek
PříspěvekNapsal: ned 22. bře. 2009 15:15 
Jsme oba s náhubkem v poho a Bertík po nikom nevyjíždí. Je na mně dost fixovaný, poslouchá, pravidelně cvičíme a je kamarádský. ale je velký-kříženec slovenského čuvače s vlčákem- tak se bojím, aby nevylekal,až na někoho bafne. Taky nás lákají sousedovi nezavřené slepice. Je to bezproblémový pes, jen při delší proccházce se bojím, že bez košíku by mohlo někde ke konfliktu dojít. možná, že bych měla být víc nad věcí.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhubek
PříspěvekNapsal: ned 22. bře. 2009 17:38 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Bertička píše:
Není náhubek pro psa nějakým stresem? Myslím, že je to pro nás oba bezpečnější.Prosím o vaše názory.

Spis neni. Pokud pustim sveho pesa mezi bytovkami na volno tak ma taky posledni dobu kosik, sice se ho snazi zpocatku sundat, ale pak si hledi sveho znackovani a cmuchani jako normalne.

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhubek
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 11:09 
Offline

Registrován: pon 01. led. 2007 17:09
Příspěvky: 14
Jak velký má být správný náhubek? Můj pejsan má kovový (zdědil ho po kamarádce), sedí mu dost těsně, ale pootevře hubu a dokáže se i napít..... Nevím, jestli by neměl mít větší......., ale to mám zase obavu, aby si ho nesundal! Platí nějaká pravidla pro velikost? Díky za odpověď. J. 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jaký typ náhubku je nejlepší?
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 20:27
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jaký typ náhubku používáte? Já mám plastový, pejsek (Border Kolie :prayer: ) ho nosí jen v dopravních prostřecích, je na něj 100% zvyký, ale protože občas jezdíme daleko, potřebuji, aby mu byl co možná nejvíce pohodlný. Viděla jsem i náhubky látkové, ale kamarádka říkala, že tyto náhubky jsou opravdu jen na chvíli, že se v tom pejskovi hůře otevírá tlama. Mně ale přijde, že vypadají celkem pohodlněa pejsek s ním alespoň nepřipomíná film mlčení jehňátek :yawinkle: Jaký preferujete vy? Kožený, kovový, látkový či plastový? Výběr náhubku určitě závisí na tom, v jakých situacích ho pejsek nosí. Co nejlépe vyhovuje na cestování?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký typ náhubku je nejlepší?
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 20:27
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha
Jo jinak předem děkuju za odpovědi!! :partyman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký typ náhubku je nejlepší?
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 12:04 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
podle mě je na delší cestování nejlepší kovový, je jich hodně variant a většinou se podaří najít takový, ve kterém může pes bez problémů zívat.
Plastový moc nemusím-nelíbí se mi a žádný mi zatím nepřišel dost prostorný...samozřejmě mluvím o delším cestování, na jízdu několik zastávek busem je to v pohodě:)
Jinak mám taky nylonový-Ari ho moc nemusí, protože celý leží na čumáku, narozdíl od kovového, který leží na čumáku jen tou látkou. Je taky míń prostorný, ale zas je praktický při cestování, kdy třeba nemáš kam dát kovovej náhubek-tenhle jen sroluješ do kapsy.
Na delší cesty jsem ale každopádně zastánce kovovýho (pokud občas přežijš pár modřin, když se s tebou třeba vítá a tak :wink: )

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhubek
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 12:06 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
joli píše:
Platí nějaká pravidla pro velikost? Díky za odpověď. J. 8)

čím větší a prostornější, tím lepší :wink:

sundání se zabrání utažením košíku na krku. V případě, že si v něm pes nemůže pořádně zívnout, už bych to skoro za ten stres považovala (minimálně mýmu Arimu by to vadilo hodně)

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký typ náhubku je nejlepší?
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 19:11 
Offline

Registrován: sob 27. zář. 2008 21:03
Příspěvky: 36
Bydliště: Poprad-SR
Ja mám tiež borderku a vzhľadom na to, že pre jej hlavu a tvar papuľky :-) sme nevedeli nájsť taký náhubok, ktorý by jej sedel kúpili sme originál látkový pre borderky. Nemám pocit, že by jej nejako vadil. Vyzerá to celkom fajn, pretože je bielo-čierna a náhubok je čierny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký typ náhubku je nejlepší?
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 19:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
najlepsie skusenosti mam z kovovym

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký typ náhubku je nejlepší?
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 19:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
NO 1,5 roku má kovový a 3 měsíční látkový :-)

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký typ náhubku je nejlepší?
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 21:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
Tak my jsme roky měly kovový, ale přijde mi to děs. Nikdy si s tím neuměla lehnout, mlátila s tim kolem sebe a snažila se ho o mě sundat. Po dlouhym snažení si s nim i lehla,ale na dlouho to nebylo. Nedávno jsem koupila nylonový, je lehký, nemusim mít na něj batoh, když jedeme jen kousek a tlamu si tom taky otevře, odzkoušeno. No a má tam vpředu prostor, takže by se i napila jako s kovovým, kousek ponoří do vody a jde to :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký typ náhubku je nejlepší?
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 22:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Já mám nylonovej, většinou jen do busu a tak, má ho povolenej natoliik, že v něm může pít, olizovat se a vždycky to tu půlhodinu nějak vydrží. :) vyhovuje mi nejvíc nejen kvůli skladnosti, ale nemám ráda kovový a plastový košíky. Nevím proč, nesedí mi to.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhubek
PříspěvekNapsal: pon 06. dub. 2009 10:01 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Já jsem koupila koženej přímo na své plemeno. Zatím nejsme moc naučení, takže neposoudím, jestli jí někdy v budoucnu bude nebo nebude příjemnej. Je ale dost prostornej, může v něm otevřít tlaminu dle libosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký typ náhubku je nejlepší?
PříspěvekNapsal: pon 06. dub. 2009 11:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Můj pes nosí košík velice často, každý den. A nejvhodnější se mi zdá kovový - je dostatečně prostorný, aby si pes mohl otevřít tlamku na dejchání, jak potřebuje, nikde netlačí, může se v něm i napít, pokud je potřeba, prostě mi přijde nejpohodlnější. Plastový košíky sice líp zamezí psovi, aby něco venku požíral, ale hubu v nich pes neotevře, tzn podle mě nemůže v létě pořádně dýchat a ochlazovat se. Kožený náhubek jsem nekoušela, ten na suchý zip (jen ten látkový tunýlek) bych psu na hubu na venčení nedala, leda tak max k veterináři na pět minut vyšetření.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náhubek
PříspěvekNapsal: pon 06. dub. 2009 13:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Pro mě je u košíku i důležitý, aby psovi nikde nedřel tlamku. A samozřejmostí je, že pokud ho pes nosí často, MUSÍ v něm moct pohodlně dýchat, tzn otvírat hubu. Kovové košíky většinou sedí polstrovaným páskem na čumáku, nesmí psa dřít do oka, postranice ho nesmí tlačit na tvářích a měl by být normálně schopen s ním dělat všechny úkony, aniž by ho to někde dřelo. Blbý u toho kovovýho je, že má široký mezery mezi šprušlema, a tudíž pes pažravý se v něm pohodlně i nažere svinstev. Ale jako košík mi to přijde nejpohodlnější řešení. Hlavně v něm musí dobře dýchat, zejména teď, když zase začnou vedra.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 145 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!