Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:00
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2007 10:41 
Přibližně před 2 týdny jsme byli pro rady u Rudy ohledně našeho agresivního labradora.
Když jsme vešli k Rudovi dovnitř měl tam 2 menší pejsky, náš pes hned jak zjistil, že tam je nějaký jiný pes hned začal vrčet a tak. Ruda ho ihned z očí do očí ujistil, že tohle se nedělá a náš miláček ihned zkrotnul.
Ruda nám ukázal jak na to.
Vyzkoušet jsme to mohli hned, jak jsme vylezli ze vrat, jak tam jsou ty vzdálenější kotce hned zase začal vrčet a tak. Hned jsem ho otočila k sobě a snažila se mu do očí vysvětlit, že tohle se nedělá. Pomohlo to a ihned přestal.
Takhle to fungovalo asi týden, když jsem potkali psa, tak se snažil na ně vrčet, ale ihned jsem zareagovala a vysvětlila, že tohle teda dělat nebude.
Poslechl ale pamatoval si to tak dalších pět psů. že tohle dělat nemá, pak zase zapoměl, tak jsem mu to zase vysvětlila.
Jenže to nějak přestáva fungovat, když potkáme psa, hned ho otočím hlavou k sobě a vysvětluju, že tohle dělat nebude, jenže jak ho pustím a ten pes na kterého se sápal je ještě v dohledu, tak začne hned zbovu. Zase ho otočím a takhle pořád dokola.
Jenže si z toho přestal něco dělat, prostě nezájem, že mu něco vysvětluju, on to během vteřiny udělá znovu.
Možná dělám něco špatně, nevím.
Možná že taky nemám ten správný výraz v očích, který by měl být.
Pak nám taky Ruda poradil když takhle začne vyvádět v autě, tak dupnout na brzdy aby si namlátil. Zkouším to skoro pořád. Ale zatím nic, žádný úspěch a ani trošku zlepšení. Přitom si tolikrát už namlátil o přední sedačky, kolikrát spadnul dolů ze sedačky a nic. Jedině co pomáhá je doslova skoro zařvat "Nech toho" to pomáhá.
Jinak jsme mu nasadili menší dietku, když nám Ruda řekl, že je tlustej, tak dáváme o trochu mín jídla a více pohybu.
Ale jinak zjištuju, že se chová agresivně hlavně na vodítku, když je volně na louce a přijde tam někdo se psem, tak k němu běží, očuchá ho a pak si hrajou a je to v pohodě. A někdy k němu ani nejde, zajimá ho více tenisák který mu házím.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2007 10:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Justy píše:
Takhle to fungovalo asi týden, když jsem potkali psa, tak se snažil na ně vrčet, ale ihned jsem zareagovala a vysvětlila, že tohle teda dělat nebude.
Poslechl ale pamatoval si to tak dalších pět psů. že tohle dělat nemá, pak zase zapoměl, tak jsem mu to zase vysvětlila.
Jenže to nějak přestáva fungovat, když potkáme psa, hned ho otočím hlavou k sobě a vysvětluju, že tohle dělat nebude, jenže jak ho pustím a ten pes na kterého se sápal je ještě v dohledu, tak začne hned zbovu. Zase ho otočím a takhle pořád dokola.
Jenže si z toho přestal něco dělat, prostě nezájem, že mu něco vysvětluju, on to během vteřiny udělá znovu.
Možná dělám něco špatně, nevím.
.


Psovi sa len vyhrážate...a on zistil, ze za vyhrážkou, ktorej sa sprvu bal, nenasleduje vlastne nic. Chyba mi tam trochu to, ze nejde iba o to, aby psovi bolo vysvetlene nespravne spravanie, ale treba ho usmernit do spravneho. TEda co ma robit... povel k nohe, ak splni, usmev pochvala a ide sa. A nevyhrazajte sa ked neviete co potom dalej, lebo si tym zoberiete velmi ucinnu zbran.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2007 13:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Justy píše:
...jenže jak ho pustím a ten pes na kterého se sápal je ještě v dohledu, tak začne hned zbovu. Zase ho otočím a takhle pořád dokola.
Jenže si z toho přestal něco dělat, ...
Záleží na síle argumentů vůči psovi uplatňovaných. Říkal jsem, že napomenu-varuju a pak "přizabiju" už jen pro tu neskonalou drzost opakovat stejný prohřešek potřetí. Ve třetím stupni "vysvětlování" psu by měl být skutečný důraz tak, aby se obával udělat stejnou věc počtvrté, jinak si z vás skutečně dělat nic nebude. Měl by se tudíž obávat udělat chybu, a ne si spokojeně dělat co chce, natož si na někoho ve zlém "otvírat hubu", jinak jste bez respektu. Jestliže se vám hned otočí po psu, kvůli kterému začínáte incident, pak vámi vysloveně pohrdá a to bych si na vašem místě rozhodně nenechal líbit.
Pakliže se vám chová agresivně na vodítku, pak vám to vodítko zcela jistě napne a to už jsme si také říkali, že vodítko je vaše dálkové ovládání na něho a ne jeho na vás.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. bře. 2007 17:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
este ako som to dorazne riesila ja. presne podla rudu, samozrejme sme sa dopracovali k bodu tri prizabit, ale este stale som si myslela ze chudatko moje 35 kilove vsak ju to bude boliet. az ked sa zase pobili v obyvacke a drzala som ju pod krkom tak som si spomenula ako ruda hovoril ze si vsetku tu zlost a agresiu mam vyventilovat na nej kedze bola taka blba a vsetko to sposobila. pozametala som s nou dlazky otrepala ju o steny a ked uz nedychala asi minutu a ja som bola kludna tak som ju vyplula a poslala na miesto. odvtedy sme ziadny incident nemali. priatel sa ma odvtedy boji :-) a hovori ze by uz nikdy nechcel zazit stav ked sa nastvem. proste vsetko zalezi na sile argumentu. ked raz zisti ze to prizabit myslis vazne nikdy viac to v zaujme vlastneho zdravia skusat nebude

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2007 12:04 
Eliska nehnevaj sa na mna,ale podla mna to hranici so zdravym rozumom.Pozametat so psom dlazku,otrepat ho o stenu a este aj pridusit?Tak ty si fakt ,,psickarka''


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2007 12:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Síla argumentů zakazujících jakoukoli nežádoucí činnost by měla odpovídat prohřešku, kde je cílem respekt, nikoli strach. Jestliže se pes po trestu bojí, znamená to, že se použil neadekvátně tvrdší trest, než mohl pes pobrat. Jestliže si pes z trestu nic nedělá, použil se naopak argument slabý, proto je nezbytné najít správný střed. Otřískat se psem zdi mi nepřijde správné, naopak spíše škodlivé vůči vzájemným přátelským vztahům. Mnohem spolehlivější způsob zastavení hodně hrubé nežádoucí činnosti je paralýza pohybu, kdy musí pes plně vnímat autoritu, spolupracovat a neohlídnout se ani na půl oka jinam. Technik, kterými lze toto provést jsem od psů a vlků vypozoroval mnoho a žádný z těch, kdo je s rozumem prováděli, nepoužili takový prvek, který by psa mohl vážně zranit nebo poškodit zdraví nebo psychiku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2007 14:38 
Eliska este jedna vec,ktoru si treba uvedomit:pes neprisiel k tebe a nepovedal ja tu teraz budem byvat a ty sa budes o mna starat,ale ty si bola ta,ktora si vybrala jeho.Takze si na to pomysli vzdy,ked budes chciet nieco riesit. Suhlasim s p.Desenskym,co sa tyka sily argumentou.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2007 15:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ta fenka k nam prisla v 4.5 rokoch byvali majitelia ju bili nedavali jej zrat a ak nieco dostala musela sa o to bit s ostatnymi psami. vsetko riesila absolutnym vrazdenim. bolo jej to jedno, bud zabijem ja alebo zabiju mna bolo jej heslo. absolutne sa s nou nedalo kommunikovat nikto ju nechcel a mala skoncit s gulkou od polovnika alebo obesena bohvie kde. proste sme robili co sa dalo a teraz je uz skoro absolutne v pohode. len obcas ma take strasne skraty ze to si este nevidela a jedina vec co na to zabera je sila argumentu. a hlavne ssi nemysli ze sa to robi casto. ten popisany moment bol jediny kedy sme obe sli na doraz. odvtedy vie ze ona nesmie ale ani ze nikto neublizi jej lebo ja to nedovolim a vzdy ked je neista postavi sa za mna a caka. myslim si ze nie som dokonala ale robili sme co sme mohli, takze sa ospravedlnujem ak som napisala nieco co sa dakoho mohlo dotknut

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2007 18:06 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
hm ... skor by ma zaujimalo, ako fenka zareagovala, ked sa Eliskou popisovany incident skoncil. Pise iba, ze ju poslala na miesto - predpokladam, ze fena posluchla. Ak potom neprejavovala strach, ale akceptovala trest, nemyslim si, ze by Eliska postupovala nespravne.
Ono - to sebaovladanie ... Samozrejme, pri vychove psa a pri spoluziti s nim je absolutne nevyhnutne... Ale tak u dietata ako aj u psa plati: jedna dobre mierena facka v spravnom okamziku, je viac ako hodiny dohovarania. Precitala som si ten uvod o labradorovi - tam jednoznacne ide o "dohovaranie" - a vysledok? U Elisky jednoznacne islo o "facku" - a zda sa, ze vysledok sa dostavil.
Rudo ma pozna - takze vie, ze surove spravanie sa k psovi nie je v mojom repertoári, a netolerujem ho ani u svojho okolia - to len na margo pripradnych vycitiek, co som to za bestiu...

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. bře. 2007 20:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
dakujem, ze to niekto pochopil spravne... ani ja nie som za bitie zvierat, ale pokial vykonava akciu ktora ho priamo ohrozuje na zivote argumenty musia byt silne. s fenkou nemame narusene vztahy dokonca by som povedala ze vtedy pochopila ze ona uz nic riesit nemusi a omnoho viac vyhladava moju spolocnost. samozrejme nic podobne sa uz nikdy nezopakovalo a pevne dufam ze ani nezopakuje

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. bře. 2007 11:51 
Vies,toto mi neprislo ako vychovna facka,ale to je moj nazor.Avsak chcela by som podotknut,ze Eliska ma velke Plus,lebo zachranila psi zivot.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2007 15:45 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
MonikaArko,
"vychovna facka" pre psa predsa nemoze byt to iste ako tzv. "vychovna facka" pre decko. Tam naozaj - zvycajne - staci jedna poriadna poza usi. U psa to pokojne moze byt aj to otrieskanie o stenu, o ktorom pise eliska. dolezite je, ze pes sa sprava slusne a nevyblbuje.
Podla mna reagovala eliska - sice v afekte - ale spravne

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. bře. 2007 08:40 
Před chvilkou jsme přijeli zvenku, když jsem sbírala věci z auta, tak okolo šel pes. Náš se samozřejmě začal chovat jako blázen, strašně začal vyvádět. Dala jsemna vaše rady napomenutí předem nepomohlo, vysvětlení taky ne, tak přišlo na hrubou sílu. Pár jich ode mě schytal a v tu ráno jako mávnutí proutkem byl vyměněnej. Okamžitě přestal vyvádět a bylo to v pohodě.
Jenže dalšího psa jako naschvál jsem nepotkali, abych zjistila, jestli si z toho něco pamatuje. Tak uvidíme, až půjdeme pak zase ven.
Teďka jak tu sedím a píšu, tak kě mě přišel a lísá se, takže se přišel omluvit.
Tak uvidíme další venčení.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 23. bře. 2007 09:37 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Možno je chyba ani nie tak v tej "Jednej Výchovnej facke" ako v pochopení jazyka.

U nás je to bežné slovné spojenie: "Takú ti strelím (facku), že ti stena dá druhú.
Je to skôr vyjadrenie sily ako skutočné otrieskanie o stenu.

Aj keď neviem ako sa to odohralo u vás.

Pri trestoch je jedno nebezpečenstvo že ak sa sila stupňuje pomaly vznika rezistencia a pes si na to rýchlo zvyká ako na každodenný chlebíček.
Práve preto je treba pridať medzi trestanie práve žiadúcu činnosť a ukázať výhody, ktoré z toho psovi plynú.
Skrátka, aby sa mohol slobodne rozhodnúť, čo je pre neho lepšie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. bře. 2007 15:47 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
Gabi,
absolutne suhlasim - pokial ide o tu "rezistenciu" na trest - keď trest tak rychly a ucinny - nešpekulovať zbytočne a urobiť to, čo je potrebné.
Mimochodom - môj Bello - a to sa stalo po druhý raz v jeho psom živote - neuveriteľne schytal práve túto nedeľu - česala som ho, jemu sa to nepáčilo, a keďže si nedovoli nerešpektovať ma, vyštartoval po inom psovi - klasické preskokové konanie: svoju paničku kúsnuť nemôžem, kúsnem psa!!!
Skončil na zemi a skoro uškrtený - nie preto, že napadol cudzieho psa, ale preto, že ma neposlúchol, keď som ho od neho odvolávala

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. bře. 2007 15:48 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 15:18
Příspěvky: 136
Bydliště: Bratíslava
... mimochodom - nikomu sa nič nestalo - ani Bellovi, ani tomu druhemu psovi...

_________________
luxo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: pon 26. bře. 2007 19:48 
Ahoj chtela bych se zeptat jak domluvit psovi ze nema byt agresivni na jine psy.Stalo se mi ze se mi vyvlekl zlosti z obojku a napadl druheho psa nastesti byli od sebe oddeleni.Nikdy mu zadny pes neublizil a on se tak chova sem tam vyjizdi i po autech a traktorech nevim co stim. :?:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: pon 26. bře. 2007 20:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
bbarbii-jana píše:
Ahoj chtela bych se zeptat jak domluvit psovi ze nema byt agresivni na jine psy...
Zkus http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... .php?t=192 a další témata, kde už je tohleto popsané.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29. bře. 2007 10:50 
Nechci to zkřiknout, ale vypadá to že se náš miláček už konečně začal chovat normálně. Včera jsme potkali psa hned jak jsme vyšli, zkusil decentně zavrčet, ale když viděl můj pohled, tak se okamžitě stánhul a nechal toho.
Schválně jsem šla zatím psem asi 10 minut a JUsty (můj pes) si ho pak už ani nevšiml. Pak jsem potkali dalšího a nic! Byl zticha. Sice byl zježenej jako dikobraz, ale nevidal ani hlásku.
Asi si pamatuje, jak jsem ho minule málem přizabila.
Mám z toho takovou radost!!!!
Konečně normální procházka bez nervů, křiku atd.
Tak jsem zvědavá, jak budeme pokračovat.
A tahání na vodítku? To už je taky v pořádku, hlavně díky ohlávce HALTI, ale když jdeme bez ní, tak ještě občas zatahá, ale už to není na urvání rukou jako dřív.
Strašně moc Vám děkuji za Vaše rady!!!!!!!!!!!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. říj. 2007 21:15 
Offline

Registrován: sob 27. říj. 2007 19:23
Příspěvky: 23
pokud jsem správně pochopila, když zavrčí, napomeneš ho a když ani potom nereaguje, dostane výchovnou lekci? Co si pod tím mám představit? co mu uděláš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2007 20:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
hagyna píše:
...dostane výchovnou lekci? Co si pod tím mám představit? co mu uděláš?
Nejprve čti, pak se ptej: http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... 6302#46302

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vrčení
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 09:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Mám cca 8mi měsíčního labradora. Už v cca 4 měsících se u něho začala ukazovat agerese, když si něco ukořistil a my jsme mu to chtěli vzít. V tu chvíli nastal problém a on na nás začal vrčet a nebo se i ohnal.
Jinak je mazlivý a hodný prostě paličák.
Když na nás zavrčel tak dostal přes čumák a pak přestal. Vzala jsem si danou věc a pak moc chválila a vše bylo v pořádku. Ale zase jenom určitou dobu. Potom jsem na něm vyděla, že on si zavrčí a už ví že ho plácnu a tak stáhnul ocas couval vrčel a štěkal a měl vyceněný zuby. Proto jsem můj přístup k němu změnila. Když někde něco čmajznul a nechtěl mě to dát (to je tak z 10ti případů jeden, kdy si prostě řekně tohle jí nedám i když jde o blbost třeba cívka s nitěma) tak jsem mu řekla jenom "pusť" on to pustí na zem kouká na to a zavrčí. Ale v momentě kdy nevrčí ho chválim už ho neplácnu, protože jak jsem psala, tak se bojí.
Teď mi poprvé udělal to, že já ho drbu na pupíku a on mě začal kousat do ruky, tak jsem mu chytla tlamku, on přestal a já ho pochválila. Pak začal znovu, tak jsem to zopkovala a potřetí už věděl, že ho za ní chytnu a tak na mě zavrčel..............už věděl, že je zle a tak začal zdrhat a já akorát na něho zařvala, že nesmí a byl opět klid.
Nevím co s ním, pořád se to prostě opakuje i když už v malé míře, ale opakuje. Když se mu prostě něco už nelíbí, tak třeba vycení zuby a kouše.............ono už to od 30kg telátka docela bolí.
Prosím o radu. Děkuji

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zuzko, jak moc tě při mazlení do té ruky kousal? Moje čubina, když se s ní mazlím, mi bere ruku do huby jako aport a žužlá, ne zrovna jemně, ale ne agresivně. Považuju to za projev náklonnosti z její strany a ožužlávat se nechám, v mazlení pokračujem. Nebylo to zrovna tohle? Protože jestli ano, nediv se jeho reakci, zmátla jsi ho.
Napiš k tomu vrčení trochu víc, prosím.
Podle toho, co jsi napsala celkově - nejdeš na něj zrovna nejlepším způsobem. Domluv si s Rudou konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 10:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
No on poslední dobou kouše, prostě chňape po rukou. Když byl malé štěňátko, tak jsme ho učili, že to nesmí a přestal, ale teď (asi jak se dostal do pubery) tak se mu všechno vrátilo včetně toho vrčení a kousání.
On to při tom mazlení nemyslel zle...............on mi připadá s tím, že si hraje. Ale když mu dám najevo a nedávám mu to najevo porvé, že tohle se nedělá..............tak přece na mě nezavrčí ne.
Tuhle jsem ho myla, a byl to boj, ale zvládli jsme ho (vyválej se v hnoji, jinak ho nekoupu). Museli jsme ho držet ve třech, protože by se mu to nelíbilo, což by nám dal najevo. Moje sestra se ho jednu chvíli bála, když jsme ho sušili, protože on vycenil zuby a už nám ne jako při hře lapal po rukách, ale docela agresivně, jako, že tohle se mu nelíbí. Ne zase, že by nás pokousal a vrhnul se na nás, to zase ne.
Ale při tom hraní mě to jeho kousání už fakt vadí a nevim jak ho to mám odnaučit.
S tím vrčením už taky nevím. Někdy mu můžu vzít jednu věc 100x a on mi ji dá bez problému, ale po 101 zavrčí. Poprvé na nás zavrčel, když jsme mu vzali úlovek vepřovou kost. Pak jsme ho to odnaučovali na prasečí ouško. Byli jsme taky za jedním cvičitelem Alanem a od té doby nevrčel. Ale teď jak píšu, tak se to vrátilo. Ne sice v takové míře, jako před tím. Teď to buď pustí a zavrčí a někdy se ožene a nebo to když je to malé, tak ho zhltne a spolkne a tak už mu člověk nemá za co nadávat.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 10:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Začínám si myslet, že dominance a agresivita je něco jako chlupy :roll: na všem a ve všem... :evil: chjo

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ono jde o ten způsob, kterým jste to učili. Už jen podle toho, že říkáš, že jste "ho to učili na vepřové ouško" mi to zní divně. Předpokládám, že jste mu to "cvičně" brali a tak.... .
Neřeš to po netu a zavolej Rudovi a domluv si konzultaci.
Podle tvého popisu mám dojem, že vy se ho bojíte a nevěříte mu, on nemá ani jeden důvod, by věřil zase vám a dává vám to po psím najevo. Vy ho za to trestáte - ještě navíc plácáním, které považuju za přímou výzvu pro psa, aby po té ruce chňapnul - a jste v kruhu všichni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Rozhodně zavolej Rudovi! A jak říká Essi, vy se psa bojíte a on se bojí vás. Nemáte přátelský vztah. Na co ještě čekáš? Pochybuju, že si sama poradíš.. a po netu něco řešit, když můžeš zvednout telefon...

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Nečekám na nic, asi jsem potřebovala tohle slyšet.
Je pravda, že jsem se úplně v začátku Dennyho bála, když jsem viděla, jak na mě cení zuby, vrčí ještě víc a štěká u toho. To jsem se bála fakt, že mě pokouše. Ale teď se ho už nebojím a jdu do toho i přesto, že mě pokouše, protože zase vím, že kousne tím stylem, že nestiskne. Sice to bolí, ale krev mi nikdy netekla.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. úno. 2008 08:06
Příspěvky: 60
Bydliště: Běstvina
Ještě k tomu vrčení. Je mi Dennyho líto, protože on zavrčí a už se předem bojí co bude. Podotýkám, že já ho nemlátim. Houknu na něj a jak přestane, tak chválim, chválim.............ale prostě k ničemu to nevede.
Denny je prostě zmatený, to vidim..............ale nevim co s nim.

_________________
Denny * 26.6.2007 (labradorský retrívr)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 29. úno. 2008 11:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zuzko,
docela hodně, fakt hodně, ho rozhazujete. Ne každé vrčení je agrese - je to většinou známka nejistoty, něco jako nerozumím ti, nechápu, co chceš, přestaň na mě tlačit, dej mi pokoj. A podle tvého popisu to vypadá, že on vrčí právě z tohoto důvodu. A když na něj ještě houkneš nebo ho jinou formou potrestáš, hodíš ho do toho ještě hlouběji, do té nejistoty. A směřujete pomalu k tomu, čemu se říká strachová agrese - pes má pocit, že se musí bránit. Tak hryzne, vy ho potrestáte....., rozumíš tomu?
Nedá se tohle přesně říct po netu, ale tvůj popis tomu nasvědčuje. Fakt neváhej a zavolej Rudovi co nejdřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: ned 04. říj. 2009 16:06 
Offline

Registrován: ned 05. črc. 2009 10:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Svratouch
Hezký den, máme doma 16 měsíční fenku labradora. Od malinka byla v přítomnosti psů a od minulého měsíce, kdy začala po druhé hárat pozuruji, že když potkáme jiného psa či fenu, tak se okamžitě naježí a je ve střehu. Minulý týden k nám přiběhlo štěně maďarského ohaře (fena cca 4 měsíce) se kterým už se zná a i spolu kolikrát dováděly. No a zničeho nic se naježila a vystartovala. Mysleli jsme. že je nevrlá, protože se hárá, ale už má po hárání a to ježení jí zůstává. Jakmile potkáme psa, tak má na hřbetu naježený pruh od krku až k ocasu. Zatím tedy nikomu nic neudělala, protože jsem jí držela, ale nevím jak jí toho zbavit. Prosím poraďtě co s tím. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 06:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle lze snadno vyřešit na free sobotách.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 07:33 
Offline

Registrován: ned 05. črc. 2009 10:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Svratouch
A značí ten její postoj agresivitu? Já to totiž nechápu, protože od malinka byla ve společnosti psů a až teď začala dělat toto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 07:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Po hárání je to běžné chování, které trvá obvykle tak dva měsíce po hárání, než si fenka srovná hormony. Ovšem pokud se s tím nic nedělá, může toto chování přetrvávat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 07:41 
Offline

Registrován: ned 05. črc. 2009 10:46
Příspěvky: 10
Bydliště: Svratouch
A co s tím může udělat?? Já dělám to, že když se potkáme se psem, tak jí držím nakrátko u nohy, řeknu jí ať sedne a počkáme, jestli pes přijde k nám nebo jde pryč. Pokud jde k nám, tak dávám pozor, co se bude dít, nechám je očuchat a když Mia vystartuje, tak jí stáhnu a řeknu že nesmí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 07:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno. 2009 13:27
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha
Kamarádky fenka přesně to samé začala po hárání také dělat. Bohužel to přetrvává a kamarádka s tím nic dělat nehodlá...K p. Desenskému ji asi nedostanu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: pon 05. říj. 2009 07:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Petra Burešová píše:
A co s tím může udělat?? Já dělám to, že když se potkáme se psem, tak jí držím nakrátko u nohy, řeknu jí ať sedne a počkáme, jestli pes přijde k nám nebo jde pryč. Pokud jde k nám, tak dávám pozor, co se bude dít, nechám je očuchat a když Mia vystartuje, tak jí stáhnu a řeknu že nesmí.
Takto nic nevyřešíš, jelikož to prostřednictvím zákazů jen hrotíš do agrese. Jak jsem psal, přijeď na nějaké fríčko, tady se tohle chování řeší a vyřeší zcela běžně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: úte 24. srp. 2010 20:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. srp. 2010 16:56
Příspěvky: 18
Bydliště: Vratimov
Dobrý večer, mám 2 letou fenku labradora. Máme problém s agresí vůči ostatním psům, zejména vzrůstově větším nebo stejně velkým, malí jí nevadí pokud si nezačnou sami. Nevím zda je tento problém způsobený tím, že se bojí a preventivně utočí sama? Přitom od malička vyrůstá se dvěma fenkama křížence NO, fenkou BSP a psem NO a s těmito nemá žádný problém, před psem se hodně podřizuje. Chtěla bych přesně přiblížit její povahu, protože nám zatím nikdo nedokázal poradit. Od jejího roku chodíme na cvičák kde se setkáva s různými psy, ale snese se s málo kterým, vyjíždí už z dálky, snaží se vyškubnout s obojku a na moje škubaní absolutně nereaguje, maximalně si na povel sedne ale štěká dál a když jí seřvu tak štěká i na mě (připadá mi to jako takové odmlouvání, protože to dělá i v jiných případech, nikdy ale nevyjede). Přitom když už cvičíme tak je v klidu a ostatní ji moc nezajímají, i když vedle cizího psa leží 2 metry sama. Kdykoliv po sobě nějací jiní psi vyjedou tak se chce hned přidat.
Další problém je že na procházkách vyjíždí do psu za plotem, někdy pomůže škubnutí, někdy když si ho očichá, ale někteří psi ji vytáčejí takovým způsobem že úplně šílí i když ten pes za tím plotem není a ona ví že tam bývá...
Když je agresivní, škubnu s ní a okřiknu jí, když je klidná nebo se uklidní tak hodně chválím ale nemá to vždy efekt. Zajímalo by mě co dělám špatně a kde je zřejmě problém, co dělat abych nemusela mít strach z každého psa který se k nám přiblíží? Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: úte 24. srp. 2010 20:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
tady máš hlavní chyby:
katka249 píše:
... na moje škubaní absolutně nereaguje...když jí seřvu ...škubnu s ní a okřiknu jí...

respekt a důvěru takhle fakt nezískáš, doporučuji začít od začátku, prostě jako by sis právě pořídila nového psa. Uč, vysvětluj, buď důsledná, srozumitelná, v klidu trvej na svém. Vynech nesmyslné tresty - pes povel buď splní, nebo ho stejně splní, v každém případě je pochválen. Říkej psu co má dělat, postupuj po rozumných krůčcích, nechtěj hned ignoranci psů, ze začátku se spokoj s tím že splní třeba lehni a necháš druhého psa projít. Nedovol aby ji kdokoliv napadl.

a čti poradnu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: úte 24. srp. 2010 22:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. srp. 2010 16:56
Příspěvky: 18
Bydliště: Vratimov
Jak mám tedy upoutat její pozornost když mě nevnímá, jedine co udělá je to že si na dvě vteřiny sedne ale ani se na mě neotočí... Hlavně bych chtěla pochopit proč téměř vždy vyjíždí, nevnímá a neposlouchá a přitom když už sme na cvičáku a cvičíme tak jí nevadí odložení mezi psy, ani slalomy co děláme mezi ostatními. Ani při zkouškách kdy do skupinky přijde jiný pes ani nehla brvou...To škubnutí když vyjede na psa nás právě na tom cvičáku učili, že tím si pes uvědomí a začne na chvíli vnímat, jinak samozřejmě i když je třeba jen pár vteřin v klidu tak chválím, mazlím, i předem třeba když se pes přibližuje a ona je zrovna v klidu. Taky se snažím odpoutat její pozornost na mlsky ale tohle taky většinou nezabere i když je pažravá...Takže když vyjede tak jí nemám okřiknout ani škubnout ale co tedy mám dělat když jí v tu chvíli nezajímám ani já, ani mlsky ? A samozřejmě že nechci aby byla okamžitě kamarádka s každým pejsem, jen bych ráda nějaký pokrok aby tolik nevyšilovala a nedělala vyloženě přemety jen aby se vyškubla. Děkuju zkusím opravdu cokoliv.

_________________
Katka + Sany
http://sanypes.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: úte 24. srp. 2010 22:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. srp. 2010 16:56
Příspěvky: 18
Bydliště: Vratimov
Taky jsme uvažovala o té halti ohlávce na těch procházkách když vyjíždí na psy za plotem, že bych jí takhle mírnější cestou mohla na sebe upoutat, myslíte že to pomůže, když dělá salta a přemety s úmyslem vyvléci se?

_________________
Katka + Sany
http://sanypes.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 06:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Co děláš špatně? Podle mého názoru tohle:

Citace:
Když je agresivní, škubnu s ní a okřiknu jí, když je klidná nebo se uklidní tak hodně chválím ale nemá to vždy efekt.


Ona je agresivní, ty přidáváš svoji agresi formou křiku a škubání k její agresi = přiléváš oleje do ohně. Navíc takovýmito metodami můžeš leda tak dosáhnout toho, že ona se bude bát trestu a neprojeví se, ale důvod k agresi je tam stále.
Najdi si tady na poradně způsob, jak seznámit psa způsobem zadek - hlava (to znamená, že jeden pes očuchává zadech druhého psa, pak se psi otočí), ne hlava - hlava (to je zuby - zuby). Pejska bys měla dostat do pohody, netrestat, neřvat, v klidu a pohodě jí přidržet, pohladit a nechat jí očuchat jiným psem, pak je otočit a nechat jí zase jiného psa očuchat. Druhého psa pohladit, vlídně na něj promluvit, vlídně promluvit na ní, prostě nastolit pohodovou atmosféru. Naučit sebe i čubinu nikdy nenapínat vodítko. Nezkoušet získávat její pozornost škubáním nebo pamlskem. Nejlepší by byla praktická ukázka. Objednej se na Vlčáry nebo se domluv s Rudou, jestli s čubinou můžeš přijet na fríčko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 07:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. srp. 2010 16:56
Příspěvky: 18
Bydliště: Vratimov
Ano o fríčku jsem uvažovala, to co teď bude bohužel nemůžu ale možná to další ano. Zkusím na ní jít jinak a uvidíme.

_________________
Katka + Sany
http://sanypes.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 07:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
myslím že by jsi měla k tomu co ti radí Essi zapracovat na důvěře a respektu - viz. Petra. Připadá mi to jako agrese ze strachu "bojím se tě a proto tě kousnu dřív, než to uděláš ty mě" a ty salta a přemety jsou už malinko hysteráček (přestává dýchat a jde do paniky). Podle toho co píšeš tak to dělá v "nedomácím prostředí". Cvičák zná a ví že tam jí nic nehrozí, že tam je chráněná, doma je doma a je ve svém, ale venku ztrácí půdu pod nohama a je sama za sebe. Musíš ji přesvědčit že všechno řešíš ty a ona si má jen užívat. Co ti píše Essi je výborný způsob, ale myslím že to chce vidět a slyšet přesně instrukce co a jak a kdy. Udělej si čas a přijeď na free sobotu, klidně i přes víkend po domluvě s Rudou, dokud je teplo a dá se stanovat. Bude to ideální způsob jak jí ukázat, že to co dělá nemá smysl a tebe naučit jak to zvládat. Jsem přesvědčený, že cvičákovské metody ti v tomto případě fungovat nebudou.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 08:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. srp. 2010 16:56
Příspěvky: 18
Bydliště: Vratimov
Ty salta mi přijde že dělá aby se vyvlékla z obojku, což se ji na normálním koženém povedlo za pár vteřin, na polostahováku už ne. Na cvičáku taky takhle blázní když přijdeme dokud se necvičí (před námi je ještě kurz) je klidnější až přímo u výcviku. A to škubaní co nás tam učili jsem právě poznala že na ní nefunguje proto jsem se rozhodla se obrátit na tyto stránky. Určitě bych chtěla přijet protože je nejlepší to vidět jak se k ní mám chovat, co dělat, ale jak už jsem psala nejbližší fríčko nemůžu takže budu koukat kdy bude další termín.

_________________
Katka + Sany
http://sanypes.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 08:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
katka249 píše:
což se ji na normálním koženém povedlo za pár vteřin, na polostahováku už ne

Tak až pojedeš na freečko, vem s sebou i ten kožený obojek, ne jen polostahovák :wink: a tam uvidíš, jak se správně utahuje a kde.

Jinak proč je v klidu př cvičení a na zkouškách? Protože ví přesně, co má dělat a hlavně to víš i ty. Tudíž se cítí v bezpečí. Zatím, než se odstanete na Vlčáry, klidně kup tu halti, pokud ti to přjde lepší a pokaždé, když budete míjet psa, dej čubině "sedni" tak, aby seděla čelem k tobě, zády ke psu. Budeš jí muset pomoc zezačátku rukama (to je o tom respektu i důvěře) a nedovolit jí (takéž rukama) aby se za ním ohlížela. Povel neopakuj, pokud to budeš dělat, budeš se chovat jako ona, uřvaná, nejistá...., povel ani nekřič, ale naopak, začni na ní skoro šeptat, tím se naučí vnímat tě. A vždy jí pomoz rukama povel splnit po uplynutí reflexního oblouku (povel -> cca vteřina pauza -> pes povel splní nebo "je splněn" s pomocí), pochvala, ale né žádná jásavá, jen vlažná, klidně jen pohlazeí, úsměv. Stejně tak když okolo vás projde pes a čubina je v klidu - žádná velká pochvala, naco? Jen hláška typu: "No vidíš, přežilas? Přežila, tak příště nevyšiluj. Jdeme" a hlavně s úsměvěm :sunny:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 17:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
:lol: chtěla jsem napsat že když pes neví co dělat a ty zrovna taky ne, je ideální použít lehni, pomoct do tohoto povelu a trvat na něm - Eva mě se svým sedni předběhla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 19:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. srp. 2010 16:56
Příspěvky: 18
Bydliště: Vratimov
Já sem vlastně to sedni používala, ale nebyla jsem trpělivá, když si sedla a za 2 vteřiny vystřelila znova. Teď to budu zkoušet jinak, navíc sem vždy nervozní a ona to ze mě určitě vycítí, takže musím hodně zapracovat na sobě.

_________________
Katka + Sany
http://sanypes.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 19:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Lehni má výhodu že se z něj hůř vstává, ze sedu pes vystřelí mnohem rychleji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 21:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra píše:
Lehni má výhodu že se z něj hůř vstává, ze sedu pes vystřelí mnohem rychleji.

Tohle používám u odložení, ale u tohohle ne. Z několika důvodů: 1. pes, co se bojí je ještě víc nejistej (stačí mu už jenom "sedni") a když není důvěra ani respekt... 2. při takovémhle startování trvám na "očním kontaktu" (ne přímo do očí, ale prostě nebude vejrat za objektem svého strachu/ agrese) a to je pro psa pohodlnější (a i pro mně při trvání si na tom) v sedě 3. většina psů má spolehlivější "sedni" než "lehni" a i se líp udržuje rukama v téhle pozici. Lehni dávám většinou jen v případě, že agresora - machra, chci hodně ponížit před druhým psem,a když hodně ponížit a smlsnout si na něm, dám "mrtvý". Ale to už je úplně někde jnde, než je tenhle případ a je to jen při machrování a ne př strachové agresi.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!