Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:02
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pes ničitel
PříspěvekNapsal: pon 23. říj. 2006 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. říj. 2006 12:11
Příspěvky: 15
Bydliště: Blansko
Dobrý den,
mám půlročního křížence pitbulla a amstafa. Je hodný,hravý a trošku divoký. Druhému pejskovi by neublížil. Máme z něho obrovskou radost. Jeho jediná chyba je, že nemůže zůstat doma sám. Sám bývá za celý den pouze hodinku a půl. Za tu chvíli dokáže z bytu udělat ,,kůlničku na dříví¨. Když přijdu domů já nebo přítel domů, tak si je plně vědom co provedl a sedí na svém místě a celý se třese, někdy se i počůrá. Když ho tak vidím, tak mi ho je líto a někdy za to nedostane ani výprask. Zkoušeli jsme to sním po dobrém, ale i pozlém a nic nefunguje. Jsme z toho už zoufalí. Prosím poraďte. Děkuji Jitule


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. říj. 2006 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
:shock: Někdy za to nedostane ani výprask jo? Tak to nemůžu komentovat. :(
Prostudujete si tady fórum, ale máte ve výchově trochu zmatek.
Ten pejsek se neklepe, že ví co udělal, ale že ví, že zase dostane výprask.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. říj. 2006 13:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. říj. 2006 12:11
Příspěvky: 15
Bydliště: Blansko
Neříkám, že ho bijem hlava nehlava, ale když přece něco provede, tak ho nebudu hladit a chválit ho jak je hodný. Zkoušeli jsme ho za to netrestat a bez efektu, pak jsme ho zkusili potrestat a nic. Tak proto prosím o radu a né o hodnocení mé výchovy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. říj. 2006 13:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Jitule - prostuduj si témata v sekci "Ničení a destruktivní chování". Jen v tématu "Destruktivní labrador" je několik rad.
A hlavně - pes se NIKDY NETRESTÁ BITÍM! Takovým chováním se vám povedlo z něj za jeho krátký život udělat neurotika, který se bojí vašeho příchodu. Proto se třese a počůrává.
Je jasné, že nevíte, za který konec vzít. Je toho spousta, co byste měli či neměli dělat. Pejska je nutné co nejdřív dostat do klidu a získávat jeho důvěru. V klidu, žádné bití či jiné obdobné bolestné praktiky. Tím si nikdy vhodné chování nezajistíte, pravděpodobně by se časem přidaly další problémy, které vzcházejí z nesprávného přístupu ke psu.
Také si přečti příspěvky ohledně destruktivního chování, a taky vyhledej, co je tu o trestech. Nejlépe by bylo navštívit Rudu.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 23. říj. 2006 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. říj. 2006 12:11
Příspěvky: 15
Bydliště: Blansko
Vše co mu přijde do cesty to rozkouše a rozhází po celém bytě. Ale čeho si všímám je, že moje osobní věci jakož to oblečení pantofle atd. pouze ožužle a donese to do pelechu, kdežto přítelovy věci s chutí ničí. Možná je to pouhá shoda náhod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. říj. 2006 10:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. říj. 2006 12:11
Příspěvky: 15
Bydliště: Blansko
Když odcházím do práce má puštěnou televizi, věci na kousání má taky k dispozici. Jenže těch si nevšimne. Přitažlivější jsou pro něho rohy od televizního stolku, postele atd. Je teda pravda, že když odcházím tak se sním loučím a o to víc se při příchodu se vítáme. Je to těžké dělat jako že nic, když pejska 8 hodin nevidí. Je mi po něm smutno. Taky ho netrestám, když ho nechytnu při činu. Některé věci děláme správně (podle přečtených rad), ale stále nemám tu jistotu ho nechat samotného doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. říj. 2006 11:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Už jsi mu zkoušela dát na hryzání nějaký kus syrové větve?
Nechávám psům doma jakoby zapomenutou větev ze stromu i s listím. Když to psi nechápali, hrál jsem si s větvičkou v křesle večer u počítače. Tím, že jsem si s větévkou pohrával, jsem vzbudil o ni zájem. Při odchodu jsem ji tam jakoby zapomněl. Po příchodu jsem přivítal psa a šel s úsměvem uklidit rozdrbané listí, kůru a všechny třísky. Zpočátku to byly větvičky snadno zničitelné a nakonec jsme skončili u kořene stromu, se kterým si hráli ještě další generace psů. Kdybych se nepřestěhoval, hráli by si s ním ještě zdejší psi
:lol:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. říj. 2006 11:37 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 04. zář. 2006 14:14
Příspěvky: 125
je to ještě štěně, je hyperaktivní, plné života buď ráda, že je takový, moje psisko bylo také děsný devastátor, rád bych věděl co si představuješ pod pojmem "kůlnička na dříví".
Já jsem vždy uklidil vše co by mohl rozkousat osobní věci a tak, no a ten zbytek děj se vůle boží. Všechno bylo na skříních, tapety jsem nahradil palubkama, strom v květináči odstěhoval na dvorek, odpadkový koš jsem zrušil úplně a tak dál, až mu zbyly jen ty postele a ty teda kousal pravidelně, takže jsem se s nimi rozloučil, on tam toho molitanu vždycky nechal tolik, aby se na nich dalo spát tak co. Osobně mi přijde dlouho těch osm hodin, co tam to štěně nabité energií a chutí do života má celou dobu dělat. Na druhou stranu u nás žádné "unavení" nepomáhalo, byl v té době neunavitelný, takže jsem se dokázal radovat ze dní, kdy nic neprovedl. Perlička na závěr, jedno období ho děsně braly moje brejle. Trochu jsem nechápal, když jsem se ráno probudil a brejle za osm tisíc položené vedle postele byly na kusy, zase ho měly rádi v té optice kam jsem pravidelně chodil, já myslím, že od nich dostával nějakou provizi bokem.
Píšeš, že tam kousací věci má, ale kouše je ? Ony se i ty kousací zajímavosti časem omrzí a je třeba měnit a experimentovat, ta větev mi přijde jako změna dobrý nápad.
Držím palce, Čerta to přešlo ve 2 letech, tak to už překlepete ...........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. říj. 2006 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. říj. 2006 12:11
Příspěvky: 15
Bydliště: Blansko
On je doma pouze hodinu a půl sám, pak přijdu já nebo přítel. Máme prohozené směny. Osm hodin jsem v práci a nevidím ho, můj malej je doma s přítelem. Jinak větve to on kouše rád. Venku je po nich jak divej. Když je bez dozoru a čeká na nás, tak mu je nechci doma nechávat. Aby se mu nic nestalo. Možná je to trochu hloupé, ale mám o něho strach. Pár mých známých už byli na operaci s pejskem, že zežral nějakej klacek a pak mu dělal v tělě neplechu. Hračky měníme pokaždé když je rozkouše, což je jednou za měsíc. Četla jsem, že je dobré na zabavení Kong do kterého dám pamlsky. Tak to asi vyzkouším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. říj. 2006 11:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Jitule píše:
... kdosi z mého okolí mi radil, ať mu dáváme náhubek, když je doma sám. Tak nevím, jestli by to bylo zrovna správné řešení.

Myslím, že náhubek bude pro psa znamenat:
"když ho mám, nesmím nic rozkousat" "když ho nemám, můžu rozkousat co chci".
Spíš bych ho to učila než jen znemožňovala a to tak jak bylo výše řečeno. Převést nežádoucí činnost na žádoucí. Není to vůbec tak lehké, jako je lehké to napsat. Držím palce.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. říj. 2006 11:29 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Benda bývá sám doma taky jen někdy a pouze +/- hodinku a tak to neřeším a zůstává v chodbě a šmitec.
Jinak základem je asi aby nic neničil ve vaší přitomnosti. Teprve potom je možné řešit to ostatní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. říj. 2006 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. říj. 2006 12:11
Příspěvky: 15
Bydliště: Blansko
Já se obávám, že kdybych to neřešila, tak by se jeho zlobení asi postupem času zhoršovalo. Možná to jeho chování je taky podmíněno tím, že bývá stále v něčí přítomnosti (ať jsem to já nebo přítel). Třeba tím jeho kousáním a trháním věcí
demonstruje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. říj. 2006 13:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jitule píše:
...Možná to jeho chování je taky podmíněno tím, že bývá stále v něčí přítomnosti (ať jsem to já nebo přítel). Třeba tím jeho kousáním a trháním věcí
demonstruje.
To si nemyslím. Pes závislák se v nervech, že zůstal sám, projevuje různě a většinou neví co má dělat, tak dělá co ho napadne. Problém je spíše v tom, naučit ho, co má dělat. Destrukce je velice zábavná forma vyžití, proto psům nějakou tu "návnadu" předhazuji. Lepší než týden staré baťovky, je rozkousat "jakoby náhodou" zapomenutou haluz z lesa. Pokud se bojíš třísek, mohu ti dát písemně, že kus dřeva z kořene stromu do stavu třísek nedostane ani hodně trénovaný "termit" jako byli mí cvoci aporťáci..

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. říj. 2006 14:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rudo rposimtě mužeš mi poradit? je možné že u naší ajkz- částečně vzlečenej plašan se rpojevý delší odloučení tím že se rpostě pozvrací nebo po..re? a hlavně udělá to jen někdy kdy to jsme zatím nevykoumali protože to většinou emá žádnou návaznost- pozdější návrat nebo tak- rpostě někdy to udělá- asi tak ejdnou za 2 měsíce a pak je zase klid a nic se nestane. ted se to asi po třech měsících stalo znova nevíme proč

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. říj. 2006 16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. čer. 2006 10:25
Příspěvky: 90
Bydliště: Praha 3
abych tě uklidnila, já měla oba své psy za likvidátory. můj předchozí pudlik rozkousal jednu botu a tím to skončilo. kříženec Jim, hodně temperamentní pes, to byla lahůdka, i koš mě naučil pravidelně vynášet.byl zavřený v předsíni, ale i tak si něco našel, zlikvidoval lino /ted tam mám dlažbu/, okousal kuchynskou linku a těch bot ke kterým se dostal a likvidoval i v noci,když jsem spala. a to jsem ho ráno venčila hodinu aby se vylítal a neměl roupy.uklidnilo se to s věkem, těd mu jsou tři,ale od roka jsem si troufla ho nechat po celém bytě.
druhý borderka Dag, to bylo to samý,ten ale zpočátku nelikvidoval, začal později a později přestal.tady byl krapet problém,že se naučil otvírat dveře i lednici.takže jelikož mám velkou přepravní klec,udělala jsem mu z ní místečko,kam dostával žrádlo a zvykl si a když si zvykl, tak vegetil v kleci.ráno byl dost vyvenčen a pak chrupkal v kleci,bylo to pro něj místečko.ted je mu rok a půl a už ho taky nechávám po celém bytě.teda neříkám,že tady ho občas nenapadne třeba rozkousat tužku nebo nějakej papír,ale většinou už je to i bez toho nejmenšího.jen lednici musím zalepovat lepící páskou když odcházím, celkem mi nevadí když jí vyžere,ono tam stejně nic není,ale nemusí se několik hodin odmrazovat.
ještě musím říct že oba moji psi jsou na přepravní klec zyvklá,pač hodně cestujem ,je to takovej jejich kotec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. říj. 2006 17:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
ajka píše:
rudo rposimtě mužeš mi poradit? je možné že u naší ajkz- částečně vzlečenej plašan se rpojevý delší odloučení tím že se rpostě pozvrací nebo po..re?...
Není zvyklá věci zbytečné házet za hlavu. Neví totiž, že jsou to věci zbytečné. Moc všechno řeší, protože nezná jinou, lepší zábavu. Tohle chování však většina psů kopíruje z přístupu páníků nebo vychovatelů. Asi by to chtělo ji zdokonalit v samostatnosti a ovládání se ve stresu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. říj. 2006 08:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. čer. 2006 12:17
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno - venkov
Zalepovat před psem ledničku, no to je fakt dobrý. :D :D To ti moji naštěstí neví, že jde otevřít, to by mužský asi umřel hlady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. říj. 2006 09:11 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Amina píše:
Zalepovat před psem ledničku, no to je fakt dobrý. :D :D To ti moji naštěstí neví, že jde otevřít, to by mužský asi umřel hlady.
Zalepovat? Před Freďouchem jsem ji musel mít na řetěz a jištěný šroubem a matkou, aby si nehrál se zámkem. Tedy ne že bych měl v lednici něco víc než zimu...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. říj. 2006 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rudo díky zkusíme na tom zapracovat mě na tom nejvíc zaráží ej to opravdu nevypočitatelné kdy něco bude a kdy ne

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26. pro. 2006 00:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. pro. 2006 13:40
Příspěvky: 11
Bydliště: Slovensko
neviem, či to je čarom Vianoc alebo čím, ale naše malé monštrum sa od Vianoc polepšilo. keď sme si pri večeri pripíjali, aby sa nám scraby uzdravil a moxley polepšil, netušili sme, že aspoň tá druhá časť sa nám splní... vianočný stromček nám zázrakom stále žije. darčeky šiel rozbaľovať pre istotu na vodítku, ale spolu so svojimi ďalšími 2 kamarátmi bol tak unesený z darčekov, že sme ho mohli nechať voľne pobehovať. do teraz sú ako anjeli - žiadne hádky, bitky, hysterické záchvaty, ani kusanie nábytku. som zvedavá ako dlho nám tento zázrak vydrží...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Motýlí efekt
PříspěvekNapsal: úte 26. pro. 2006 10:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
mozley píše:
neviem, či to je čarom Vianoc alebo čím, ale naše malé monštrum sa od Vianoc polepšilo. ...
Jestliže se hierarchicky výše postavení jedinci dostanou do pohody a naprosté harmonie, níže postavení jedinci, ale dokonce i všichni zúčastnění, třeba jen pozorovatelé, se zcela zákonitě dostanou také do stejné pohody, jestliže sami chtějí. Narušit se dá jenom hrubou agresí, ale o tu v danou chvíli většinou nikdo nestojí. Prostě, když se někdo účastní štěstí druhého, obvykle se sám stává šťastným, takže tudíž i hodným. Zkus si třeba představit stav vlastní psychiky při happy-endu nějakého romantického filmu. Zjistíš, že pomocí jednoduchého mediálního prostředku u tebe došlo k zvýšení hladiny endorfinů a jiných hormonů v hypotalamu, vlastně jsi dojatá, soucítíš štěstí a dostáváš se do harmonické stavu. Když však prožíváš stejný nebo podobný příběh sama a druzí jsou u toho, běžně kopírují tvůj stav psychiky na sebe a rovněž se cítí podobně jako ty. Dokonce i domácí zvířata vycítí tvou hladinu adrenalinu s endorfiny a jinými "pozitivními" hormony. Tyto energie se dají velice schopně předávat i na obrovské dálky, není potřeba přímý osobní kontakt. Pokud to zjednoduším tak, aby to bylo srozumitelné, představ si, co umí udělat s psychikou třeba jen obyčejný, láskou psaný dopis. Když zajdu do složitějších úrovní nad třetí rozměr, to stejné umí způsobit i na hodně velkou dálku poslaná pouhá myšlenka. Teď už víš, proč máš hodného pejska?
Říkáme tomu "Motýlí efekt" a Tachyonové léčitelství, ani žádné jiné se bez toho nemůže obejít.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 28. pro. 2006 09:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. črc. 2006 09:22
Příspěvky: 20
Bydliště: Čáslavsko
Jeden :mimo tému::

Desenský píše:
třeba jen pozorovatelé, se zcela zákonitě dostanou také do stejné pohody


Tak už chápu tu, pro mě nevysvětlitelnou, pohodu na Ovčárech... :idea1: :icon_sunny:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 09:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pro doplnění:
nenechávejte psům mraky hrašek. Čím více hraček, tím menší zájem o ně. Je to stejné jako v tom bájném příběhu s oslíkem. Mně čévéčka zlikvidovali totálně interiér a teď už jen uklízím zbylé kytky z okna, ze kterého musí vidět, co se venku děje. Dokonce se už ani neprokousávají do pytlů s krmením, aby zjistili, zda nejsou lepší, nen ty co dostávají. Stačí jim předhodit něco zajímavějšího a čím je to větší "vzácnost", tím lépe. Velice slušně se mi osvědčila hračka zvaná Kong z internetového shopu, který má banner dole na této stránce a která jej našim psům darovala k vánocům.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 29. led. 2007 12:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. čer. 2006 12:17
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno - venkov
Naši hyperaktivní border kolii dáváme na dvůr na spaní starou matraci. Je vyběhaná, společně na dvoře se svým psím kamarádem.Leží na té matraci a z jakou chutí ji cupuje na malé kousky. Jen si holka hrej matrací je dost. Jenom si takové demoliční zvířátko nedovedu představit bez dozoru v bytě. Zlatá vesnice, dvory a zahrady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 14:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. srp. 2006 07:25
Příspěvky: 21
Bydliště: Příbramsko
Amina
Vždycky když něco podobného čtu, je mi zúčastněných psů i lidí líto. On pes doma, totiž není chudák, jak si mnozí myslí, ale naopak. Tím, že pozoruje svoje páníčky, tím, že se účastní úklidu a všech domácích prací, tím, že vedle tebe leží, když si sedneš, tím vším se rozvíjí jeho intelekt a hlavně vztah k jeho člověku...

_________________
Maky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 14:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. srp. 2006 07:25
Příspěvky: 21
Bydliště: Příbramsko
Chtěla jsem tím říct, že by možná borderka tu matraci netrhala, ani nic jiného kdyby byla doma a řádně unavená prací a běháním venku. Byla by spokojená se svými lidmi. Ale venku? Tam se sama nudí, tak co má dělat?

_________________
Maky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 17:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. čer. 2006 12:17
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno - venkov
Maky, špatně čteš, ta borderka nevydrží chvíli v klidu, to není jako můj ovčák, který když je vyběhaný tak sebou plácne a spí. Je to klasické štěně, které stále něco kouše, ( matraci, vlčáka). Když jsme všichni v práci, je ten velký dvůr ideální místo pro zdárný růst štěněte. Neboj do bytu chodí taky. :P Ona má něco o čem se byťákům ani nezdá, sluníčko, čerstvý vzduch, možnost se proběhnout, když nejsme doma, zaštěkat si na sousedovic psa, kočku, vyvenčit se na trávu kdykoliv potřebuje. Ten dvůr je pro pejsky ráj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 31. led. 2007 20:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Nám se docela dobře osvědčila " protiokusová pasta", kterou prodávají na koně. Faktem je, že cca 1rok jsme s ní měli obmazáno všechno a v dost husté vrstvě. Ale zabírala docela spolehlivě. Jinak polena nás zachraňoval taky. Čím větší, tím lepší a taky staré hadry- ideální byl starej kabát, ten štěníkovi vydržel docela dlouho :wink: No a pak jsme taky měli zalepenej domovní telefon, koaxiál na internet vytaženej provázky na strop a spoustu jinejch blbuvzdornejch opatření pro našeho hyperaktivního ovčáčka. :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14. úno. 2007 17:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. říj. 2006 12:11
Příspěvky: 15
Bydliště: Blansko
Já jsem to zkoušela se sprejem proti kousání a pomohlo to dva dny a naše .pr.. opět kousala co jí přišlo do cesty......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. úno. 2007 18:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. led. 2007 09:41
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno
Naša 3,5 mesačná labradorka bežne vonku chrúme vetvičky. Doma nič moc zatiaľ nezničila (žiadne veľké straty), akurát občas okusuje rohy alebo škrábe steny...niektoré rohy už majú vyhĺbeninu...robí to občas bez ohľadu na to, či sme alebo nie sme doma. Máte nejaké skúsenosti? Hračiek má dosť, dostáva aj žuvacie kostičky, kože, sušené uši apod...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. úno. 2007 18:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
V.a R.H. píše:
Naša 3,5 mesačná labradorka bežne vonku chrúme vetvičky. Doma nič moc zatiaľ nezničila (žiadne veľké straty), akurát občas okusuje rohy alebo škrábe steny...niektoré rohy už majú vyhĺbeninu...robí to občas bez ohľadu na to, či sme alebo nie sme doma. Máte nejaké skúsenosti? Hračiek má dosť, dostáva aj žuvacie kostičky, kože, sušené uši apod...
A řešíte to teď jak?

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. úno. 2007 18:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
když pes žere omítku,hlínu,kamínky je první otázka zda má dost minerálů

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 24. úno. 2007 21:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. led. 2007 09:41
Příspěvky: 11
Bydliště: Brno
Ad Jajula a E.Štemberová: keď s tým začala, prvá vec, čo nás napadla, bol práve nedostatok vápnika, pretože inak sa deštruktívne nechová, neteskní (ani keď sme si ju priviezli domov, nebolo jej smutno za starou smečkou), je to vyrovnaný pes, keď je doma sama, nekňučí a vyzerá to, že je v psychickej pohode. Kŕmime krmivom K-9, občas pridávame tvrdý syr, Pribináček, tvaroh. Po prečítaní viacerých doporučení (aj napriek tomu, že veterinárka povedala, že nič ku krmivu pridávať nemáme), sme začali dávať IrishCAL - okusovanie stien prestalo. Teraz ale zase začalo (nenápadne, ale predsa). Šteňaťu sa tlačia nové zuby. Kúpili sme vzorku krmiva PurinaPROPLAN a časom prejdeme zrejme na ňu. Čo sa týka prvého dotazu (A řešíte to teď jak?): napomíname s "fuj", ale chápem, že je to len riešenie následku, a nie príčiny. Preto sa pýtam vás ako skúsených chovateľov na vaše rady a skúsenosti a predom ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 26. úno. 2007 14:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. lis. 2006 08:35
Příspěvky: 133
Bydliště: Písek
Jestli mění zuby(svědí ji dásně) - tak pořádnou hovězí kost s kloubem(dejte jí to vždy, když jdete pryč) a má o zábavu postaráno ...Irish Cal schvaluji, ale bacha na předávkování, důležitý je poměr Ca a P (vápníku a fosforu)

_________________
vencan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 08:15 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
maya píše:
... hele, my doma naseho vubec nenechaavame, ja sem nezamestnana a pritel pracuje doma a kdyz nekam deme tak ho soupnem nasim nebo tchyni....
Samostatnost považuji u psů za důležitost a vy jste ji svého psa zbavili, což může časem způsobovat problémy.Teď ji můžete naučit snadno, až ji bude časem zapotřebí, už to bude s nemalými potížemi. Nechci tu nic vnucovat, jen vím, s čím za mnou lidé často jezdí pro radu a jestli jde u psa něco hodně těžko naučit, je to právě samostatnost.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 08:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
jake problemy to muze zpusobit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 10:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
maya píše:
jake problemy to muze zpusobit?


Zbytocny stres psa ked zostane sam.
A o konkretnych prejavoch si mozes precitat v celej tejto sekcii.... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. dub. 2007 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
Alvi píše:
maya píše:
jake problemy to muze zpusobit?


Zbytocny stres psa ked zostane sam.
A o konkretnych prejavoch si mozes precitat v celej tejto sekcii.... :wink:




tak toho se nebojim on je hodne mozna az moc samostatnej.

muj jeden z mnoha duvodu je proc ho nechci nechat v bytovce je , zekdyby se neco stalo tak mu nikdo nepomuze utect. takze idkyz ho dam rodicum nebo tchyni a bude tam sam tak mi to neva ale doma bych ho samotneho nenechala vic jak 2 hodky!

to ho radsi dam jim na zahradu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Psí ničitel 2
PříspěvekNapsal: pát 11. kvě. 2007 19:56 
Dobrý den,
Mám psa Mikkyho - jorkšírského teriera.Nejsme jeho první majitelé - prodávali ho první majitelé,protože již měli jezevčíka,který MIkkyho kousal a napadal.Mikky měl kousanec na krku a bál se.
Když jsem byla doma,tak za mnou chodil jako stín.Ale když jsem nebyla doma odešla jsem třeba na nákup,tak v kuchyni vše rozkousal - hlavně kousal a kouše el. šňůry.Když byla u mě neteř na doučování matematiky,tak překousal šňůru od lampičky.Nepohrdne i dekou,na které leží,našema peřinama,cejchama,polštářama atd.Nevím,jak ho to odnaučit.Vše schovat nejde,a zalištovat taky.Když jsem to udělala,tak si klidně kousal a našel místo tam,kde to kryté nebylo.Nevíte někdo,jak ho to odnaučit? Postříkání octem nepomohlo.Myslím si,že to dělá z toho důvodu,že si jej nevšímám,a nebo nejsem doma a je na mě hodně fixovanej.Když odejdu z domu,tak kňučí i hodinu,a to je doma s manželem.Děkuji za pomoc.Hračky co jsem mu koupila jsou během chvilky nacucky,a kouše je tak dlouho,dokud nejsou na kousíčky.Mikkymu jsou nyní 8 měsíců.Už přezubil a má druhé zuby.Mockrát děkuji za odpovědi a rady.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. kvě. 2007 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 19:26
Příspěvky: 10
Bydliště: Bratislava
ZuzanaH vo Vasom prispevku som nenasla ako dlho je Miky clenom vasej rodiny...

Jednou z dolezitych veci, je zvyknut mikyho, ze aj ked odidete, zase sa domov vratite a nic sa nedeje... ked sa trochu pohrabete v poradni, pripadne na domovskej stranke pana Desenskeho, urcite najdete spravnu radu na vas problem.

On kuse ked je sam, alebo aj ked ste pritomna?
Podla mna ak Mikky trha aj pri vasej pritomnosti - zamestnajte ho, dajte mu nieco na hryzenie od vas - ucho..alebo neviem, otocte to na hru.. Poskytnite mu alternativu. On je este maly, a asi potrebuje aj unavit

_________________
Vážka + Candy + Ginger + Cezko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. kvě. 2007 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Preventivně jsme všechno postříkali sprejem. REPPERS outdoor SPRAY. Je to na venek, stříkla jsem to nicméně doma na šňůry, kousek koberce, co mi připadal nějak unaveněji po začátečních nájezdech naší maličké. Funguje to na ni. Je na něm obrázek 2 hafanů stojících na plotku předníma tlapkama a pod sebou mají kytky. obsah: 250ml za teď nevím asi 280Kč? Koupen v Baumaxu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ZuzanaH
PříspěvekNapsal: sob 12. kvě. 2007 19:16 
Pro:
Vážka: Mikkyho máme doma 4,5 měsíce

Pes kouše věci i když odejdu,a nebo ne,a když jsem doma a nevšímám si ho.Jako např. jsem se učila s neteří matematiku,tak mezitím překousal šňůru od lampičky.Nebo ležel v posteli a kousal okraj prostěradla,nebo roh polštáře.A to i když jsem byla doma.Koho by napadlo,že když má pes hračky a kousátka,tak si vleze do postele,a bude kousat okraj prostěradla , nebo polštář,peřinu,deku :( ......Mám už ho strach kamkoliv pustit bez dozoru.A vystříkat celej byt nejde.To bych musela vystříkat sprejem proti kousání od stropu až po podlahu.Včetně věcí.To je přece nemožné.
S těma odchodama,jsem to zkoušela taky.Byla jsem 5 minut pryč,a hnedka něco rozkousal.Měl na výběr mezi - bůvolí kostičkou a jinýma hračkama a schválně nastaženou hadrou na zem - vybral si hadru na zem,a pak šňůru od rádia,i když byla postříkána octem,aby šňůru nekousal.Výsledek je nulovej.Bohužel. :(
Nešlo to podobrém ani pozlém.Mám dojem,jako by na sebe chtěl tímto upozornit,nebo se mi chce pomstít za to,že si ho nevšímám.Jinak se mu věnuji každý den,si hrajeme,cvičíme,a nebo jdeme ven,kde mu třeba házím hračku .....Je kolikrát tak utahanej,že sotva jde,ale vždycky něco vyvede.Tudle jsme došli z venku,a Mikky si vzal hnedka u dveří papuči,a šel ji rozkousat.Tak já už opravdu nevím,kde dělám chybu :cry2:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12. kvě. 2007 19:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 19:26
Příspěvky: 10
Bydliště: Bratislava
Su tu skutocne skusenejsi ludia ako ja, len ma napada.... ked ma hracky - hoci aj vela a vsetky stale k dispozicii, tak ho jasne ze nebavia. Obmienajte mu ich. A prejdite si viacere diskusie. A nielen o niceni, ale aj o nesamostatnosti a stenatach.. Za ten cas to stoji. Drzim Vam palce.

_________________
Vážka + Candy + Ginger + Cezko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: ZuzanaH
PříspěvekNapsal: sob 12. kvě. 2007 19:22 
Jo a klacek se mu dávat nemůže - žere to,a pak se poblije.Ale tvrdej chleba mu dát můžu.Koupila jsem mu i krmící balonek,a kousátko,které čistí zuby a dásně.Má uzlík,bůvolí kostičky,balonky z tvrdé gumy,tenisák....ale toho si nevšímá....vše ostatní je rozhodně lepší.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: ZuzanaH
PříspěvekNapsal: sob 12. kvě. 2007 19:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ZuzanaH píše:
Jo a klacek se mu dávat nemůže - žere to,a pak se poblije.Ale tvrdej chleba mu dát můžu.Koupila jsem mu i krmící balonek,a kousátko,které čistí zuby a dásně.Má uzlík,bůvolí kostičky,balonky z tvrdé gumy,tenisák....ale toho si nevšímá....vše ostatní je rozhodně lepší.

jakej klacek? dej mu větvičku slabou s listama to uvidíš jak to voškube

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13. kvě. 2007 11:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Myalim ze pes takto reaguje ze stresu.Buhuzel nedokazu urcit duvod proc se tak deje,to je spis uz na Rudu.Asi bich si skusil domluvit navstevu u Rudy na Ovcarech.
Dalsi vec co bich udelal a skusil ze psovy seberu veskere hracky,ponecham jen par veci a zacnu rozlisovat aby pochopil co je jehoa co uz ne tim pade si nema toto vsimat.
Dalsim moznym duvodem proc se Vas pes takhle chova muze bit si vynucovani si pozornosti-

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13. kvě. 2007 12:39 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ten pes je evidentně dost nervově labilní, jsem si jist, že z vašich neúmyslných, ale hrubých chyb, které jednoduše nevidíte. Asi nejrychlejší a nejspolehlivější pomoc k vyřešení mnoha na sobě závislých problémů by byla návštěva se psem u nás, abych zjistil přesnou příčinu, vyhodnotil zmíněné chyby v přístupu a následně vyřešíme způsob účinné nápravy. Tohle po netu rozhodně nevyřešíme a rady typu "postříkejte všechno sprejem z Baumaxu", ty v případech lability psa způsobené nesprávnou formou komunikace určitě moc úspěšné nebudou. U svého diáře jsem každý všední den mezi 9. a 10. hodinou dopoledne, telefon je nahoře na této stránce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 14:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Ahoj.
K panu Desenskému jedu příští čtvrtek, ale nevím , jak do té doby.
Ke svému 3letému kříženci Blackovi jsem si vzala domů ještě další kříženkečku, Cindy, asi 8 měsíců a ta ničí vše v bytě. Včera zničila 3 ibišky, vyházela hlínu po celém pokoji, po posteli, kde si asi s kousky ibišku hrála,počůrala se a vším se proběhla a ušpinila vše, co mohla, rozkousala polštář atd. Vše jsem naštěstí uklidila, než přišel manžel.Vyhodil by nás asi obě. Dnes jsem ji i Blacka venčila po 2 hodinách, pracuji blízko bydliště.Ale i tak zničila další 2 kytky v květináči. To uklidím dnes, ale co bude ničit a kousat zítra, když v bytě nenajde další kytky? Black v jejím věku kousal boty, ale naučili jsme se vše schovávat , vynášet každé ráno odpadky a byl klid .
Dnes jsem jí při mém posledním odchodu do práce hodila na zem větvičku z venku, ale ona stejně raději rozkousala kvetoucí fialku.
Když přijdu domů, vítá mě.
Tak nevím, jestli to zvládnu.Je hyperaktivní a Blackovi to asi není moc příjemné. Měl svůj klid, rád se přes den prospal. Myslela jsem to dobře, chtěla jsem ji zachránit před útulkem. Jestli se ale pustí do sedačky nebo peřin, manžel ji vyhodí.
Nevím, co dělat.Poraďte prosím.Myslela jsem, že ve dvou jim nebude tak smutno .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24. kvě. 2007 20:01 
A, co ji v době vaší nepřítomnosti dát do psí ohrádky nebo psí klece společně s hračkou. Po příchodu samozřejmě nezapomenout pustit.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25. kvě. 2007 06:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Jak ji máte dlouho? Já bych si asi vzala dovolenou a postupně bych ji zvykala. Jestli je takhle naráz v jiném prostředí, tak to je jasný, že všechno zničí. To je fakt lepší jí vymezit prostor, kde si může řádit.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 302 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!