Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:49
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kŕmenie fenky po pôrode
PříspěvekNapsal: čtv 12. črc. 2007 19:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. črc. 2007 07:14
Příspěvky: 18
Bydliště: Kysuce
Dobrý deň, mám dvojročnú fenku GR ´9 dní po pôrode 8 šteniat. Naším problémom je odjakživa kŕmenie. Tentoraz je to horšie. Odmieta krmivo Fistmate Puppy, ktorým bola kŕmená v čase kotnosti, vývar zo špikových kostí žerie, len keď je čistý, bez prísad (cestoviny, ryža). Jediné, čo neodmieta je mlieko s vločkami a vajíčkom bez škrupiny. Lenže už je to vyše týždňa a fena dosť pochudla. Na šteňatách to ešte nie je poznať, no bojím sa, či bude mať pre ne neskôr dosť mlieka. Ďalšou jej zvláštnosťou je, že sama sa napije len vody, ostatné musím doslova položiť pred ňu a prehovárať ju. Dnes som skúsila surové hovädzie a bravčové mäso (nie veľa), čo jej teda chutilo. Dostáva denne tavený syr, vitamíny Fistmate na regeneráciu, občas tvaroh. Keby nemala šteňatá, nechala by som ju hladovať, koľko by vydržala (už ako šteňa bola strašne vyberavá), ale bojím sa, aby nestratila mlieko, kým sú šteňatá malé. Chodíme aj na kratšie prechádzky, aby sa prešla, vytrávilo jej, ale nič.
Niekedy už strácam nervy, pretože za ňou chodím s miskou pomaly každé dve-tri hodiny a ona sa mi vyslovene odvracia.Občas vyvráti, čo zožerie, a pri pití začne akoby kašlať. Často robí v žraní prestávky. Pritom však zožerie len trochu. Neviem prečo nechce, veď počujem, ako jej škvŕka v bruchu, ktoré má úplne prepadnuté. Čo jej teda mám dávať, aby sa jej roztiahol žalúdok? Už mám z toho niekedy riadne hysáky...

_________________
retrívročuvač :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kŕmenie fenky po pôrode
PříspěvekNapsal: čtv 12. črc. 2007 19:38 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Jana Sihelníková píše:
.Občas vyvráti, čo zožerie, a pri pití začne akoby kašlať. Často robí v žraní prestávky. Pritom však zožerie len trochu. ...

A co zdravotní problém,byli jste u veta?

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. črc. 2007 20:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. črc. 2007 07:14
Příspěvky: 18
Bydliště: Kysuce
Ten mi len kázal sledovať stav. Akurát, v prípade vysokej teploty (39,2) ju chcel okamžite vidieť. Inak veľmi nechce, aby sme tam šli, predsa len je oslabená a v čakárni nie sú iba zdravé psíky, mačky,či škrečky, ktoré čakajú na očkovanie.
Pred chvíľou pri kojení malých vypila misku mlieka s ovsennými vločkami. Zvládla to na 3x vždy po malých dávkach. Zrejme ju budem kŕmiť, len keď je pri nich. Vtedy mi neujde a aj čosi zožerie. Inak veto je na mobile 24 h, keby čosi.
Možno na ňu prenášam svoje obavy a nervozitu, čo ju môže rozhádzať a takto to potom vyzerá. Zrejme zbytočne riešim, čo netreba, ale sú no naše prvé šteniatka a nerada by som niečo zanedbala. Zatiaľ ďakujem za akúkoľvek radu, nápad, hocičo.

_________________
retrívročuvač :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 12. črc. 2007 20:34 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Jana Sihelníková píše:
Možno na ňu prenášam svoje obavy a nervozitu, čo ju môže rozhádzať a takto to potom vyzerá. Zrejme zbytočne riešim, čo netreba, ale sú no naše prvé šteniatka

No tak to má určitě nějaký vliv..určitě ještě někdo přijde s nějakou radou,já zkušenost s chovem nemám,tak vydrž :D

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. črc. 2007 05:01 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
A co takhle jí zkusit dát mleté syrové hovězí maso?
Žaludek bych jí asi neroztahovala ničím-to není třeba.Feny vždy po porodu jsou vychrtlé,ale je fakt,že normálně žerou.Mně čubina po porodu štěňat taky něco shodila,ale já ji krmila hned vedle štěňat-nikam nechodila a nevzdálila se od nich,jen když se šla vyprášit,což byl vždy okamžik.Byla u nich takhle 3 týdny,pak teprve začala chodit ven normálně a dostala se do normálního krmného režimu.
To kašlání je divné-takže by se na ni měl vet přijet podívat domů,poslechnout -jestli nemá pneumonii(zápal plic) a nasadit antibiotika.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. črc. 2007 05:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. črc. 2007 07:14
Příspěvky: 18
Bydliště: Kysuce
Ďakujem za nápady. S tým zápalom pľúc neviem, ale prechladnutie možno, lebo keď bola kotná, zo dva razy vybehla cez cestu do potoka a potom chvíľu kašlala. Keďže to samo odoznelo, veľmi som pozornosť tomu nevenovala.
Ale prečo, len keď žerie? Žeby ju to dráždilo ako keď je zapálené hrdlo? Ja ju asi vezmem k tomu vetovi, nechám v aute a vyložím, až keď bude na rade. Vyskúšam ešte to mleté mäso. Myslíte, že psie konzervy by mohli byť tiež? Zatiaľ veľké vďaka všetkým. Prajem šťastný piatok 13. :wink:

_________________
retrívročuvač :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. črc. 2007 09:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jana Sihelníková píše:
...Ale prečo, len keď žerie? Žeby ju to dráždilo ako keď je zapálené hrdlo? Ja ju asi vezmem k tomu vetovi, nechám v aute a vyložím, až keď bude na rade. Vyskúšam ešte to mleté mäso. Myslíte, že psie konzervy by mohli byť tiež?...
Může to být kašel z prochladnutí, na který dobře zabírá Jitrocelový sirup, je šetrný i ke štěňatům, podle mého vhodnější než ATB.
S psími konzervami bych zacházel opatrně a osobně je moc rád nemám, snad s výjimkou těch, ve kterých je skutečně maso a ne že ho tam jen zmiňují na obale.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. črc. 2007 15:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. črc. 2007 07:14
Příspěvky: 18
Bydliště: Kysuce
Tak som dnes nakúpila pre tú našu princeznú mleté mäso, jednu konzervu a boli sme aj u veterinára. Pozrel ju a zhodnotil to ako celkovú vyčerpanosť. Voľačo jej pichol na povzbudenie (neviem, čo to bolo, pretože nič za to nechcel, tak nemám lístok). Doma som jej do malej misky zmiešala mäsko s konzervou 1:1 a pri kojení to zbaštila, z čoho som bola :shock: . Uvidím, koľko jej to vydrží.
Chcem sa ešte spýtať na ten Jitrocelový sirup. Dá sa kúpiť konkrétne pod týmto názvom v lekárni? Máme tu novú lekáreň s veterinárnymi prípravkami, len taký menej známy tovar nemajú. Dá sa však do druhého dňa objednať. Len by potrebovali vedieť aspoň výrobcu.
A tak trochu mimo témy (nehnevajte sa, prosím) mám jednu prosbu. Chcem objednať Halti ohlávku pre nášho čuvača, len cez internet mi to nechce "pustiť". Neviem, čo robím zle, skúšala som to niekoľkokrát a nič. Ďakujem a všetkým prajem pekný víkend.

_________________
retrívročuvač :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. črc. 2007 15:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Jana Sihelníková píše:
Chcem sa ešte spýtať na ten Jitrocelový sirup. Dá sa kúpiť konkrétne pod týmto názvom v lekárni?


Na Slovensku to kupis pod nazvom Skorocelovy sirup :wink: , predava sa bezne i v ludskej lekarni, a nestoji vela. Je to normalny volnepredajny bylinkovy liek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13. črc. 2007 16:07 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 20. srp. 2006 17:58
Příspěvky: 188
Bydliště: Českolipsko
Citace:
Jana Sihelníková píše:
Chcem objednať Halti ohlávku pre nášho čuvača, len cez internet mi to nechce "pustiť". Neviem, čo robím zle, skúšala som to niekoľkokrát a nič. Ďakujem a všetkým prajem pekný víkend.


No tak zkus zadat jen : www.baron.cz/index_kat.asp?ID_PARTNER=551 -to by tě mělo pustit.

_________________
carpe diem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. črc. 2007 19:51 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Bola fenka zvyknutá na mlieko aj predtým? Môžeš radšej ako normálne mlieko skúsiť kyslé alebo acidko, normálne od smädu vedľa misky s jedlom a to mleté surové mäsko je fajn nápad.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15. črc. 2007 22:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. črc. 2007 07:14
Příspěvky: 18
Bydliště: Kysuce
Mali sme vypadnutý internet, ale už sme práve pred chvíľkou konečne nabehli. Všetkým veľmi pekne ďakujem za rady. To surové mleté mäso a konzerva ju trošku navnadili, teraz večer zbaštila aj šteňacie granulky. Okrem toho zostávame pri mlieku, vajíčkach, vločkách a striedame to. Je to už lepšie, nie je taká vychrtlá a pomaly sa ponúka z misky aj sama.
Za ten sirup sa ospravedlňujem, fakt ma nenapadlo, že je to vlastne skorocelový. A to som kúsok od českých hraníc... :oops: Kašeľ síce po návšteve veta ustal, ale sirup si kúpim - pre prípad, že sa to zopakuje, pretože dnes zas "zdrhla" do potoka. Keď ju to popadne, riskuje aj vyšticovanie, ale voda jej za to stojí (keby aspoň bola čistejšia).
Na mlieko je zvyknutá odmala, ale je pravda, že má ľahký žalúdok. Máločo jej nesadne a už je to vonku.
Drobci zatiaľ pekne rastú, už vidia, snažia sa chodiť, tak je s nimi veselo.
Fakt veľké vďaka všetkým, veľmi ste mi pomohli. :hura: Prajem príjemný nastávajúci týždeň.

_________________
retrívročuvač :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. črc. 2007 11:50 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Pokud je to první porod, tak to není nic divného. Jedna z našich fenek vždycky odmítala úplně jíst první dva dny, pak taky jen sem tam něco.

Počkej, až začnete přikrmovat. U nás dokonale fungovalo to, že tato fenka měla silné mateřské pudy, o štěňata se neustále starala (dokonce několikrát i ukradla štěňata jiné fenky), snažila se je držet v neustálé čistotě.

Jakmile jsme pak začali přikrmovat druhou fází (ředěné žervé), štěňata se v tom zvládla celá opatlat - fenka byla zvyklá očistit nejen je, ale sníst i všechno, co oni už nedojedli. Vždycky až v téhle fázi se pořádně rozežrala, začala normálně jíst i své jídlo a váha se vrátila do normálu.

A ještě pro klid: i když dělala takové cavyky s jídlem, mléka měla stále hodně a nezávisle na tom, zda právě jedla nebo ještě moc ne.

Jinak bych řekla, že to bylo s tím jídlem mimo březost velmi podobné jako u vás. Zlobení s jídlem, jezení po malých dávkách, cokoliv jí jen trochu nesedlo, vyblinkala. Naopak po štěňatech měla s jezením minimum problémů a vydrželo jí to docela dlouho, tak půl roku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16. črc. 2007 19:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. črc. 2007 07:14
Příspěvky: 18
Bydliště: Kysuce
Tak to sa mi dosť uľavilo, že nie sme sami takí jedáci :wink: . Naozaj je to prvý pôrod našej fenky, a vôbec prvý v tejto oblasti, pretože sme mali predtým vždy "chlapcov".
Mliekom väčšinou stačí uživiť tých hladošov (sami chlapi a len jedna slečna), ale popoludní sa mi vidí, že už fenka "nestíha", pretože niektorí oneskorenci stále hľadajú mliečko a kvíkajú ako o život aj 15 minút. :( Zajtra majú dva týždne, tak neviem, ako to vydržíme do prvého prikrmovania. :?
Pomohli by mi skúsenosti chovateľov, pretože v knihách je síce mnoho dobrých informácií, ale každý pes je individualita a situácie sú tiež rôzne.

_________________
retrívročuvač :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 11:54 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Jano, pokud se snaží pít a hlasitě u toho kňučí (mírné vrnění je normální), opravdu může být, že fenka nemá dost mléka. Zkoušeli jste to na fence?

Taky při položení na záda má právě dosytosti najezené štěně takový tvar kuželky - hm, jak to popsat - prostě břískou se mu výrazně rozvaluje do stran.

Dvoutýdenní štěňata rozhodně lze bez problémů přikrmovat, možnost máš v zásadě dvojí:
1) u veta dostaneš přímo sušené mléko pro štěňata
2) v dobách, kdy tohle nebylo, se běžně používalo mléko ředěné. My kupovali takové to v plechovkách, jmenovalo se to Tatra a ředilo se to v nějakém přesném poměru (ale zaboha už si na ten poměr nevzpomenu) - u veta by ti ten poměr taky určitě poradili.

Nebudou umět zpočátku možná moc pít, takže to chce hezky jedno po druhém na klín a pomalu krmit z větší stříkačky - no, v tomhle počtu tak akorát skončíš a můžeš skoro začít nanovo. U učení pití z mističky se neboj a malinko jim do toho prostě ten čumáček namoč, oni se začnou oblizovat a pochopí, že se to dá i normálně pít.

Pak následuje druhá fáze příkrmu (klidně po dalším týdnu), tam je několik rad, každý chovatel ti v zásadě poradí to, co používá on. U nás se nejvíc osvědčilo žervé (nevim, jak se tomu říká ve slovenštině), mírně naředěné tak, aby bylo zhruba jako hustý jogurt. Zkoušeli jsme různé příkrmy, ale prostě žervé jim jelo vždycky nejvíc.

Naopak nejzajímavější byl pokus s krupičnou kaší (rada od jiného chovatele). Dodnes vidim, jak nevěřícně na ty mističky ta malá smečka zírala, pak najednou jako když se domluvili a normálně s rozběhem do těch misek začali skákat. Jejich máma seděla opodál, zírala na své zapatlané potomstvo, pak koukla na nás a normálně bych přísahala, že se zlomyslně smála (tahle fenka naopak péči o štěňata nechávala celou na nás, chodila k nim jen když ji tlačilo mléko).

Další fází příkrmu bylo maso, jakové prťavé kousíčky naprosto libového masa, aby si šelmičky taky trošku zvykly na něco od masa. Postupně lze přidat třeba i vařenou mrkev. Někdo přidává vařené vločky, někdo jiný později štěněčí granule. To se v zásadě už odvíjí od toho, jakým směrem stravování se u vás jde. U nás to bylo to maso a zelenina, jako příloha pak i rýže.

Hodně záleží na tom, v jakém věku štěňata vypravujete do světa, u nás bylo vždy naprosté minimum 8 týdnů a dle mého názoru je to tak naprosto ideální, někdo ale štěňátka vypravuje do světa už v šesti týdnech, což mi přijde zas moc brzy. Ale je prostě potřeba brát v potaz, že ve chvíli, kdy od vás štěně odchází, mělo by už mít zaběhnutý jakýsi stravovací a venčící základní režim, to také záleží na podmínkách chovu (domácí, kotcový) a plemenu psa.

V těch 8 týdnech od nás štěňata odcházela s režimem krmení 2x denně, byla naučena se venčit na konkrétním místě (mimochodem je dobré jim k novým majitelům dát kousek např. počůraného hadříku domů, aby na toto mohli noví majitelé navázat), slyšela na svá jména a byla zvyklá na kontakt s domácími psy. Měli jsme ale 100% domácí odchov, u štěňat odchovaných venku bude asi zejména režim venčení jiný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 12:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. črc. 2007 07:14
Příspěvky: 18
Bydliště: Kysuce
Ďakujem veľmi pekne. Šteniatka s matkou sú vnútri v dome v jedálni prepojenou s kuchyňou (keby to videla moja matka :roll: ), takže sú stále pod dohľadom. Navyše mám voľno cez prázdniny, tak som pri nich pomaly častejšie ako fenka.

Som rada, že už môžeme začať s prikrmovaním, pretože takmer všade je napísané "od tretieho - štvrtého týždňa". Vlasy mi dupkom vstávali, keď som si pomyslela, že to je ešte najmenej týždeň. Som v tomto síce laik, ale fena má mlieka málo. Štyri, päť šteniat sa napije dosýta (sú to tie kuželky :wink: , kým ostatné ešte spia. Tým už potom toľko nezostane a kvíkajú a kvíkajú.

Dnes som to už na obed neustála, tak som dvoch kvikošov akosi (no úprimne, keby ma niekto videl.... #-o ) dokŕmila plnotučným mliekom z krabice. Neďaleko majú aj kravu, ale niektorí hovoria, že kravské mlieko je príliš silné, teda aspoň pre tak malé šteniatka. Drobci pochopili dosť rýchlo, že sa tým dá zahnať hlad, tak celkom spolupracovali. Aj keď to nie je celkom to, čo by potrebovali, spokojne zaspali. Nebolo toho veľa, tak dúfam, že nenastanú zažívacie ťažkosti.

Fenu kŕmime suchou stravou.Po roku a pol skúšania vareného, surového, konzerv a granulí x druhov značiek, kedy preverovala naše nervy a peňaženku sme zakotvili u Fitminu. Proti tomu nemá výhrady (zatiaľ).

Drobci opustia domov v priebehu 8. týždňa veku, tak to hádam zvládneme.

_________________
retrívročuvač :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 13:26 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Na to mléko skutečně pozor, protože jakmile se ti mezi tolik štěňat dostane průjem, budeš mít "o zábavu postaráno" na 24 hodin denně. Skutečně doporučuju tu ředěnou Tatru, tu máme ozkoušenou na všech našich vrzích, jen pro to ředění zavolej k vetovi, já už si fakt nevzpomenu, už pár let nechováme.

Jinak jestli tě to potěší, tak u nás se rovněž odchovávalo v kuchyni, byla dost velká, holt se sroloval koberec, odstěhoval veliký stůl a přinesl odchovný koš (koše) a hromada hraček. Zvláštní bylo, že ačkoliv samotný prostor kuchyně (místa na vaření) nebyl nijak oddělen, tvořila jej taková delší ulička mezi dvěma pulty, štěňata do něj nikdy nechodila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17. črc. 2007 18:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Mám podobné zkušenosti, jako Klára2- první přikrmování psím "mateřským" mlékem, další fáze krupičná kaše z tohoto mléka (teplota vody při přípravě mléka nesmí přesáhnout 50°C, takže se vařila hodně hustá, skoro betonová kaše z převařené vody a po zchladnutí mixovala v psím mléce) s přidáním sýra Cottage (neobsahuje tavicí soli). Do základu z krupičné kaše jsme později přidávali mikrokousíčky libového maska.

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18. črc. 2007 01:10 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Jenom ještě doplnění k té krupičné kaši - ono to z toho mého původního příspěvku nebylo jasné - štěňata jí odmítala žrát. Maximálně když do ní zapadli po čenichu, tak se oblízli, ale jinak ani ťuk, zato jsem je nikdy nevyděla víc dovádět, než právě v té kaši.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18. črc. 2007 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. črc. 2007 07:14
Příspěvky: 18
Bydliště: Kysuce
No, tak po tom krabicovom mlieku sa mi posr....lo našťastie len jedno, ostatné v pohode. Ešte neprišlo psie mlieko, tak sme ráno po nakojení vyskúšali doplniť brušká mixovaným surovým mäskom. Niektoré to pľuli (ale iba zo začiatku), iné mi zas šli požuť aj prsty :lol: . Teraz všetci spia, uvidíme, čo to spraví. Zatiaľ zabehnem kúpiť to Tatra mlieko. Dík za rady.Prajem pekný letný deň (niekde na kúpalisku). :sunny:

_________________
retrívročuvač :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18. črc. 2007 09:20 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
S tím masem opatrně, na to jsou tvá štěňata přece jen ještě hodně malá. s masem jsme začínali až tak ve 4 týdnech. I té Tatry se hlavně přesně zeptej na to ředění na veterině, ať jim pak není špatně, přece jen už to taky bude třetí různý příkrm během necelých dvou dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 18. črc. 2007 21:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. črc. 2007 07:14
Příspěvky: 18
Bydliště: Kysuce
Tak teraz ma fenka prekvapila. Bola doslova "nabitá" mliekom, šteňatá popoludní a večer nebolo treba dokrmovať. Tak sme to nechali na ňu. Uvidíme, čo bude zajtra. Veterinár mi nič neporadil, nemá s tým skúsenosti, takže konzerva odpočíva v chladničke a čaká na lepšie časy. Samozrejme nechcem striedať príkrmy hlava-nehlava, išlo mi najmä o to, ako a čím rýchlo utíšiť hladošov. Zaujímavé, z toho mäska im nebolo vôbec nič. Z mlieka mali akurát mäkšie a žltšie výkaly, inak žiadne hnačky ani ten prvý raz (bolo to už rozmazané, tak to vyzeralo strašne). No ako hovorím, uvidím, s čím zas príde fenka zajtra.

_________________
retrívročuvač :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. črc. 2007 09:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. lis. 2006 08:35
Příspěvky: 133
Bydliště: Písek
Já bych to viděl hlavně syrové MASO,MASO, MASO hovězí, drůbeží (ne vepřové) mléko ji nedávej to je jen na průjem, lepší je posypat žrádlo sušeným PLNOTUČNÝM z krabice nebo Sunarem + zeleninu + roboran + příloha
teď je ve fázi kdy jí může hrozit eklampsie (odvápnění) tak bacha pak pomůže jen calciovka do žíli. Já začínám přikrmovat, když jim fena(SH) začne vyvrhávat, ale to asi labíci nedělaj. Kontrola štěňat- vážit a vážit (hned poznáš jak přibejvaj)jak je vidíš furt tak ti může připadat , že moc nerostou....ale váha ti to poví...hodně zdaru :))

_________________
vencan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 19. črc. 2007 10:23 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Proti odvápneniu feny je dobré dávať jej to kuracie aj zo skeletami.

_________________
Pokiaľ nenájdeš raj v pravom strede svojho srdca, nemáš najmenšiu šancu, aby si tam mohol raz vstúpiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. črc. 2007 16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. črc. 2007 07:14
Příspěvky: 18
Bydliště: Kysuce
Veľké vďaka všetkým - šteniatka dnes majú tri týždne a musíme statočne prikrmovať. Fenka začala takmer už normálne žrať, tak som sa potešila, že sme zas v "normále".

Ako na potvoru zas stráca pigment - mala čiernu "linku" okolo očí a teraz je hnedá, takmer sa mi zdá, že do červena. Nos je tiež zosvetlený, ale to jej zostalo po zime a aj keď jej minulé leto sčernel, teraz už nie. Pripisovala som to brezosti, ale teraz aj oči... Asi je už riadne vyšťavená. Dávam jej od Fitmin VITAREGEN vitamíny a minerály. Máte niekto s tým skúsenosť? Čo jej chýba :dontknow: ? Inak už nekašle a kondícia sa upravuje do pôvodného stavu - priberá, srsť je lesklá, neláme sa.

_________________
retrívročuvač :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 15:39 
Offline

Registrován: čtv 19. říj. 2006 11:46
Příspěvky: 429
Bydliště: Praha
Vidíš - přesně jak u nás! Taky se fenka rozežrala až od příkrmu štěňat.

Ztráta pigmentu také není nic výjimečného, u nás to mírně zakolísalo, ale pouze i jedné z fenek, která navíc ani předtím neměla pigment třeba tak krásný jako její matkoa. Dávali jsme jí přípravky z mořských řas - tehdy to byl buď takový prášek nebo tablety - dávali jsme jí je i před výstavami, prostě tak průběžně.

Pak jsem ještě vydolovala z paměti, kdyby ti zase začala blbnout s jídlem, cpali jsme do ní drcené takové tablety, smrděly po kvasnicích a byly v balení v malém kyblíčku - jmenovaly se Murnil. Snad se to ještě vyrábí. Je to směska zejména na bázi B vitamínu - je to na povzbuzení chuti k jídlu a lepší zažívání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2007 16:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. črc. 2007 07:14
Příspěvky: 18
Bydliště: Kysuce
Díky Klára2, aj ten Vitaregen má plno B-čiek a tiež aj kvasnice a "čojaviemčoešte". Je to na zotavenie po operáciách, pôrode, na úpravu črevnej flóry a tak.
Fenka síce zase "blbne" (ako píšeš), ale to vidno, že sme ju rozmaznali. Proste si nevezme a čaká, že do 15 min. dostane niečo lepšie. Keď ale vidí granulky so žĺtkom, tvarohom alebo mäskom a posypané Vitaregenom, v miske neostane ani chlp. Taká je to jedáčka. No - to má asi po mne :roll:

Na ten pigment niečo ešte pohľadám, nie je to nejaká tragédia, aj keď sa priznám, že ma to zaskočilo. Myslela som, že má všetkého dosť. Nechcem ju "žmýkať", nech dostane, čo jej patrí. Za tri týždne sme spotrebovali okrem vajec, vločiek, tvarohu, syrov, mäsa a konzervy aj 35 litrov plnotučného mlieka, tak vápnika bude mať dúfam dosť. (Len mne sa už stenčuje peňaženka :wink: )

_________________
retrívročuvač :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!