Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:40
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nečistotnost - všeobecně
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 09:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
Jak vetsina vite,tak mam doma 4 feny. Z toho Zanetka japanchinka z utulku (urco ji mel mnozitel)mi obcas porad cura na koberec v chodbe.Byla cunik,kdyz jsem si ji donesla z utulku,ale buh vi,kde zila.V dobrem stavu skutecne nebyla.Odnaucila se curat v obyvaku.Nicmene obcas se vycura v predsini.NEvim,jestli ma nejaky stres nebo co,protoze,kdyz spi se mnou v pokoji,tak neudela vubec nic.To same stendo Jussi.Jak to,ze,kdyz speji se mnou v pokoji,tak v pohode a ,kdyz je necham v chodbe,tak se obcas vycuraji.Moc me porad drhnout koberec nebavi :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 12:13 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
A není to tím, že tam to stále cítí to počůraný, ikdyž to vydrhneš a myslí si, že tam ,,můžou" jako provizorně? Co zkusit dát ten koberec pryč a nechat jenom lino. Možná by to pak chtělo novej koberec, ale nejprve bych to zkusila úplně bez koberce, jestli to může být tím a lino bych vydesinfikovala Savem nebo něčím aby tak fakt ten pach nebyl.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 12:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
Dzedzy píše:
A není to tím, že tam to stále cítí to počůraný, ikdyž to vydrhneš a myslí si, že tam ,,můžou" jako provizorně? Co zkusit dát ten koberec pryč a nechat jenom lino. Možná by to pak chtělo novej koberec, ale nejprve bych to zkusila úplně bez koberce, jestli to může být tím a lino bych vydesinfikovala Savem nebo něčím aby tak fakt ten pach nebyl.


ne,ne ja tam dala v nedeli uplne novy koberec.Takze tam nic citit nemohly.Ja tam mam dlazbu a bez koberce je to hrozne studeny.ALe dal v chodbe je lino a na schodech taky dlazba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 15:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dzedzy píše:
A není to tím, že tam to stále cítí to počůraný, ikdyž to vydrhneš a myslí si, že tam ,,můžou" jako provizorně? Co zkusit dát ten koberec pryč a nechat jenom lino. Možná by to pak chtělo novej koberec, ale nejprve bych to zkusila úplně bez koberce, jestli to může být tím a lino bych vydesinfikovala Savem nebo něčím aby tak fakt ten pach nebyl.

ten pach tam bude i když dáš pryč koberec a vemeš na to savo

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 17:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
ja tam mela takovej tlustej zatezovej koberec.Ten jsem sundala a poradne vytrela tu dlazbu.Ta dlazba ten pach nedrzi.Ja to ocuchavala.Ale proc to delaj,kdyz se mnou v pokoji jsou v pohode celou noc.Ale chci,aby byly v chodbe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 18:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lucie Tocekova píše:
ja tam mela takovej tlustej zatezovej koberec.Ten jsem sundala a poradne vytrela tu dlazbu.Ta dlazba ten pach nedrzi.Ja to ocuchavala.Ale proc to delaj,kdyz se mnou v pokoji jsou v pohode celou noc.Ale chci,aby byly v chodbe.

promiň ale pes má dokonalejší čuch než ty :wink: jinak mě to Bony dělá taky, ale je to pes a značkuje, když jsem s nim tak no problem, jinak značkuje a to že sem ho přistihla asi jednou nepomohlo, ale ted když mu nedovolim přeznačkovávat venku po psech tak se to zlepšilo, ale to ti asi nepomůže :?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2007 18:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
ja jsem ted objednala odpuzovac,tak uvidim.Jeden mam,a jeste jsem to tam prestrikala rozprasovacem.Ja proste nechapu proc ¨,kdyz speji se mnou v pokoji,tak nic a jinak klidne.Jestli to nemam za to,ze nejsou se mnou nebo co ja vim.Neni to kazdy den,ale skutecne me trochu uz nebavi to uklizet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. črc. 2007 13:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
tak jsem vymyslela fintu fň. PRoste jsem pejsanum zabranou zablokovala,aby se z patra dostali dolu do predsine na koberec a vsichni speji v patre v chodbe.Zajimavy je,ze ty bestie nemaj problem a v pohode vydrzi celou noc :D .Sice to tam vypada,jak u blbcu,protoze jsem nasla desku,takze dam na schodistni odpocivadlo desku,kterou podepru popelnici na zradlo,a cast popelnice jeste slouzi,jako zabrana,protoze ta deska neni na celou sirku.A jeste jim tam davam misku s vodou.
Musim vymyslet jednodussi zabranu.Premyslela jsem nejak tam udelat nejaky dvirka,nebo mrize,ktery nepreskoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. črc. 2007 19:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lucie Tocekova píše:
tak jsem vymyslela fintu fň. PRoste jsem pejsanum zabranou zablokovala,aby se z patra dostali dolu do predsine na koberec a vsichni speji v patre v chodbe.Zajimavy je,ze ty bestie nemaj problem a v pohode vydrzi celou noc :D .Sice to tam vypada,jak u blbcu,protoze jsem nasla desku,takze dam na schodistni odpocivadlo desku,kterou podepru popelnici na zradlo,a cast popelnice jeste slouzi,jako zabrana,protoze ta deska neni na celou sirku.A jeste jim tam davam misku s vodou.
Musim vymyslet jednodussi zabranu.Premyslela jsem nejak tam udelat nejaky dvirka,nebo mrize,ktery nepreskoci.

sem si vzpomněla, když jsem musela nechat Bonyho samotnýho tak jsem na "jeho" místo dala deku - pelech a byl pokoj :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30. črc. 2007 21:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
jo.to je dobrej napad.Ted jsou pres den venku a resim to jen pres noc,ale v zime jsou vetsinou v baraku,takze budu muset vymyslet dalsi finticky :lol: Prodavaji podlozky pod stenda.Save,neprosákave,tak mozna bych to mohla zkusit.Ovsem,jestli to nektera z nich nerozcupuje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 19:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Ahoj mám problém s mojí fenkou. Je jí dva a půl roku a je celoročně v kotci. Bydlíme v rodiném domku, dole je chodba garáž a kancelář a nahoře bydlíme. Když jsem si jí přivezla, tak jsem s ní pár dní byla dole, tam se naučila čistotnosti hodně rychle. Teď se na zahradě chodí venčit do jednoho rohu a v kotci ani dole loužičku neudělá, ale když jí vezmu někam do bytu, tak většinou udělá někde v rohu loužičku, ale ne vždycky a ne všude. O prázdninách jsme byli nejdřív pár dní ve Slatiňanech. Tam udělala loužičky dvě, při druhé jsem jí načapala a řekla jsem jí že je to fuj, od tý doby to tam neudělala. Pak jsme byli v chatce na ranči a tam neudělala žádnou loužičku a ve stanu taky loužičku neudělala. Už jsem se radovala, že se to naučila, ale nedávno jsem si jí na chvilku vzala nahoru a v nestřeženou chvíli udělala loužičku a to jsem jí vyvenčila a byla tady jenom asi půl hodiny. Jak jí mám vysvětlit že vevnitř se vyčůrat nesmí? Ještě dodám že mamča mi zakázala brát si jí nahoru, takže trénovat můžeme jenom občas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 18. lis. 2007 19:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Když jsem o tom přemýšlela, tak mi došlo že většinou se vyčůrá tam kde cítí jiného psa. Venku neznačkuje, nebo hodně vyjímečně, má pár míst, které občas přeznačkuje, ale mám pocit že vevnitř značkuje. Zečela to dělat u koní, když se dostala hiearchicky výš nad labradorku. Jak jí mám vysvětlit že značkovat nemá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2007 09:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jakékoli vzorce správného chování se nedělají na základě toho, že jí občas něco vysvětlíš. Mělo by to mít nějakou pravidelnost a řád postavený na tom, aby se nevyplatilo dělat nežádoucí činnost ani jen někdy. Jestliže ji vezmeš někam do místnosti v úterý a srpnu a ona louži udělá jednou a dvakrát ne, nemá cenu se tím vůbec zabývat, nebo se tomu věnovat naplno.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: pát 16. led. 2009 15:08 
Dobrý den chtěla bych se zeptat na protest naší fenky Roxy(aspoň mě to tak připadá že protestuje :-k ) Roxy má pravidelné venčení.Když sme doma tak se nepočurá ale dost často se nám stává že když sní deme ven ona se vyčurá a vykaká utahá dojdeme domu pejska necháme doma a deme do obchodu večinou sme pryč tak 30min. až 1h. a dojdeme dom a tam louže.Nenapadá vás proč?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 18. led. 2009 13:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jak je na tom se samostatností?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: úte 20. led. 2009 20:01 
Moc samostatná není.Když sme v jedné místnosti tak snama tam musí bejt také nebo sedí za dveřma a kňourá.Takže nám dělá loužičky vlastně steskem. :idea:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: úte 20. led. 2009 22:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
bbana píše:
...Takže nám dělá loužičky vlastně steskem. :idea:
Spíše se neumí ovládat. Steskem můžete vyjadřovat chování u dětí na školním táboře, ne u psa za dveřma, tam se to nazývá poněkud jinak. Třeba umíněnost, nevychovanost, neomalenost a tak podobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 10:52 
Takže vlastně když páníček je pryč je to tu moje a já si dudu dělat co chci.Pokárat ju za to nemůžu protože by stejně nevěděla za co do ní hučím.Takže vlastně na to mužu jen koukat a čekat až ju to přejde.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 11:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
bbana ten názor "když páníček je pryč je to tu moje a já si dudu dělat co chci" pes nadobúda v úplne iných situáciách a riešenie pozostáva v tom, že ten názor musíš zmeniť. Je tu jasné, že o nesamostatnosť ide, o jej riešení je tu toho napísané veľa. To ostatné tu nikto nevidí a ty sama si to pravdepodobne neuvedomuješ, ako myslíš, že by sa tu dalo prísť k nejakému konkrétnemu riešeniu?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: stř 02. bře. 2011 10:28 
Offline

Registrován: ned 20. úno. 2011 09:31
Příspěvky: 40
Bydliště: Příbram
Zdravím.Mám asi trošku zvláštní dotaz.Máme fenečku 2,5 měsíce starou.Máme rodinný dům se zahradou a rád bych ji naučil chodit kadit a čůrat jen na jedno místo o rozměru metr x metr.Je to vůbec reálné?Pokud ano tak prosím o radu jak na to.Díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: stř 02. bře. 2011 10:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Ještě jsem neslyšela, že by se to někomu povedlo. Moje psiny mají oblíbená místa, ale je jich víc, a nejsou takhle malá.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: stř 02. bře. 2011 10:58 
Offline

Registrován: ned 20. úno. 2011 09:31
Příspěvky: 40
Bydliště: Příbram
No já tak nějak tuším,že to nepůjde,ale co kdyby,že? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: stř 02. bře. 2011 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
je pravděpodobné že si vybere svoje oblíbený místo ale určitě to enbdue to co jí vybereš ty .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: stř 02. bře. 2011 12:46 
Offline

Registrován: ned 20. úno. 2011 09:31
Příspěvky: 40
Bydliště: Příbram
No zatím má oblíbenou celou zahradu... :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 13:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
sklokan1 píše:
No zatím má oblíbenou celou zahradu... :D :D

No taky je to ještě štěně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 13:20 
Offline

Registrován: ned 20. úno. 2011 09:31
Příspěvky: 40
Bydliště: Příbram
J8 vím...jen jsem se musel pousmát nad tím mým nápadem s tím jedním místem na tu potřebu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 16:43 
Offline

Registrován: pon 21. úno. 2011 21:55
Příspěvky: 8
Bydliště: Soběslav
Já si myslím,že se to dá naučit,ale nevím jestli na tak malém prostoru.Taky máme doma štěně.Zahradu máme kolem baráku dost velikou,ale vzhledem k tomu,že máme malé děti,nechtěla jsem,aby náhodou neco vyšlápli na zahradě když si tam budou hrát.Když jsme si ji přivezli byla s náma doma a vybíhala jsem s ní ven za barák.Je to prostor velký asi 1,5m na 5m.Teď je jí 9 měsíců a chodí tam.Občas má tendenci přidřepnout někde jinde,ale když ji vidím a houknu na ni tak jde tam kam jsme jí učili.Dá se to,ale chce to důslednost a nevzdávat se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 16:53 
Offline

Registrován: ned 20. úno. 2011 09:31
Příspěvky: 40
Bydliště: Příbram
Noa pak,že to nejde...první vlaštovka..zkusíme a uvidíme...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 18:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
sklokan1 píše:
Noa pak,že to nejde...


Pes je schopný naučiť sa veľa, bohužiaľ aj toho neprirodzeného, je kvôli človeku skoro schopný prestať byť psom. Napadá mi slovo plyšák...
Zakázané miesta ešte dajme tomu, ale jedno miesto, ešte naučiť ho splachovať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 20:06 
Offline

Registrován: ned 20. úno. 2011 09:31
Příspěvky: 40
Bydliště: Příbram
Nesmíš to tak prožívat.My se tu bavíme spíš jen tak z hecu.Nestav psa nad člověka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 21:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
sklokan1 píše:
Nesmíš to tak prožívat. My se tu bavíme spíš jen tak z hecu. Nestav psa nad člověka.


Tak to si potom na zlom mieste, pokec je inde.

Vyhodnotil si to nesprávne, nestaviam psa nad človeka, bola by som radšej, aby ostal psom, ty by si chcel tamagoči. Položil si otázku v metodickej časti poradne, čo si si asi nevšimol. Osobne ti tvoj postoj kľudne nechám, len psa narvaného do tabuliek, ktoré hľadáš, mi je ľúto. O mojom prežívaní tušíš ... nič, tak ho nerieš. Dík.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 22:37 
Offline

Registrován: ned 20. úno. 2011 09:31
Příspěvky: 40
Bydliště: Příbram
Klídek.Myšleno to bylo vcelku vážně,ale pak se to samo tou diskusí zhodilo.Nic o mě nevíš,tak mi nepodsouvej co chci nebo nechci.Taky ti to nedělám.Nezneužívej jakéhosi postavení na naprosto zbytečné útoky.A pokud nemám řešit nějaké tvoje prožívání,tak tě prosím o totéž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 23:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
Já četla, že to jde. Je třeba to místo vysypat třeba štěrkem nebo nějakým odlišným materiálem, který je jen na tom vytyčeném místě. Pes by si časem měl zvyknout na to, že když má pod nohama např. ten štěrk, tak může.

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: úte 15. bře. 2011 19:10 
Offline

Registrován: stř 09. bře. 2011 16:35
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha - východ
Ahoj, už je to 14 dní co jsme si přivezli 8 měsíční fenku francouzského buldočka. Občas se nám stane, že se počůrá nebo vykadí doma, ale není to pravidlem. Snažíme se s ní chodit často ven pokud jsme doma, ale když odejdem do práce většinou to ještě nevydrží. Předpokládám, že se to časem zlepší. Přeci jenom to pro ní musí být změna po osmi měsících bydlet u někoho jiného. Problém, který máme je čůrání nebo kakání na vodítku. I když jsem s ní dlouho venku, ona se prostě venku na vodítku nevyčůrá ani nevykaká a pak to pustí, až když přijdem domů a ještě někde potají, že ji u toho hned nenachytám :-( Poraďte prosím jak na ni . . .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: úte 15. bře. 2011 19:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
zřejmě jí byla v minulosti věnována při vyprázdnění venku nepřiměřená pozornost, zkuste delší vodítko, fenku nepozorovat, když se vyprázdní venku, dát najevo lehký souhlas, žádné jásání, je to v pořádku, normální, tak to má být.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: úte 15. bře. 2011 20:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
souhlas s petrou, delší vodítko a když vidíte, že si hledá místo na vyprázdnění, otočte se zády k ní...

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: úte 15. bře. 2011 21:21 
Offline

Registrován: pon 21. úno. 2011 21:55
Příspěvky: 8
Bydliště: Soběslav
rea píše:
sklokan1 píše:
Noa pak,že to nejde...


Pes je schopný naučiť sa veľa, bohužiaľ aj toho neprirodzeného, je kvôli človeku skoro schopný prestať byť psom. Napadá mi slovo plyšák...
Zakázané miesta ešte dajme tomu, ale jedno miesto, ešte naučiť ho splachovať.


Myslím si,že není nic špatného když pes chodí na "jedno"místo,které je dostatečně velké-část zahrady za domem.A rozhodně z něj není plyšák.Nepřijde mi,že by měla z toho nějaké trauma.Prostoru má dostatek a jestli si přičupne o metr dál nebo ne ,rozhodně neřeším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: úte 13. pro. 2011 14:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Zdravím, máme problém s Bubinou. Už je jí půl roku a pořád je doma občas louže, semtam i bobek. S venčením venku nemá problém, i na vodítku udělá oboje vcelku rychle, většinou během chviličky - tak do 100 metrů od vchodu. Když jsme s ní normálně v pokoji - bez problémů. Přes noc už většinou vydrží, bobek už nebývá, louže občas jo. Zato když jsme v práci, je louže celkem pravidlem. Jednu dobu už to bylo dobrý, fakt třeba tejden v pohodě, teď se to nějak zase vrátilo. No a dneska ráno byly louže dokonce 2 a než jsem se stihla pak oblíct, byl tam i bobek :-(
Spí s náma v ložnici i s Terezou, louže i bobky jsou VŽDYCKY jen v obýváku na koberci. Problém je, že ji za to nemůžu trestat, protože ji nikdy nevidím. Louže tam už je. Řikala jsem si, jestli teď nemůže být trošku prochlazená, když tady byly louže dvě. Ale co ten bobek? Máme takovou zábranu, aby nám nechodila ke kabelům u pracovního stolu...pasuje i ke dveřím, tak přemýšlíme, že ji dáme do dvěří do obýváku a v naší nepřítomnosti budou holky v kuchyni a chodbě, kde je jenom lino. Myslíte, že to pomůže? Nebo čím by to podle vás mohlo být? Nějaký tipy, rady...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: stř 14. pro. 2011 17:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Viděla bych v tom kombinaci tří věcí: nedotažené naučení čistotnosti - začněte znova a od začátku jako s prckem. Pokud jí načapáte, klidně jí vyvedte za kožich ven (přeloženo: prostě jí dejte navědomí, že tohle ne, přiměřeně jejímu věku i situaci. Houknutím "vypadni, ostré jméno apod. vy jí musíte znát, ale nepřežeňte to/ to už jí radši jen popadnětě do náruče a rychle ven). Dále nesamostatnost - zábranu bych klidně dala, at se to lépe uklízí a at se poruší zvyk. Příprava na hárání - to to pomočování.

Může to být všechno, něco navíc nebo nic. Na to musíte přijít sami.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: pon 13. úno. 2012 16:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Tak hlásím výsledky. Ze dne na den, co jsme začali holky zavírat v chodbě a Bubina tak nemohla do obýváku na "pročuranej" koberec, loužičky ustaly, bobky jakbysmet. Prostě najednou máme doma čistotnýho psa. Koberec už jsme vyhodili, pořídili menší jen pod stolek...přesto už holky do obýváku a kuchyně samotný nepouštíme, Bubina je schopná být pořád za ničitelku, hračky nehračky, klacky neklacky :lol: V chodbě nic nezničí, pelechy tam maj, vodu taky...takže problém vyřešen a nebylo to nic složitýho :lol: Každopádně děkuju za radu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: úte 25. pro. 2012 19:47 
Offline

Registrován: pon 13. srp. 2012 08:23
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Ahoj,
rada bych se zeptala Efule, jestli trvale znemozneni pristupu na problematicke misto zabralo dlouhodobe, tzn. jestli uz nyni muzou psici na to misto a necuraji tam, ze uz jakoby "zapomneli", ze tam chodi.
Mam podobny problem - nase 7 mes. stene chodi delat potrebu na koberec pritelovo maminky. At uz tam sedime nebo ne, neni nesamostatny, vsude jinde perfektne vydrzi i hodne hodin, prochazky ma dlouhatanske, zatim venku neznackuje - dokonce se naucil curat pouze na travu, na chodniku se nevycura. Jiny je to ale s timhle kobercem (ma vysoky vlas, asi mu travu pripomina). Jakmile tam ma pristup, vycura se tam nebo i vykadi a to klidne 2min po navratu z vycerpavajici prochajdy. Kdyz ho nachytame primo pri cinu, placnem ho a vynadame mu. Zatim ale bez vetsiho uspechu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: stř 09. led. 2013 00:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Bublina (1 rok) nám pořád čůrá i kadí v předsíni na koberec, který tam byl už od štěněte, sice vyčištěn, ale to nepomohlo co tu čtu, takže to chápu dobře, že si myslí, že tam může? nemám možnost jí přistihnout, když je doma sama. Když je doma manžel nepovede se mu to taky. V noci není problém, vydrží a ráno jde ke dveřím a udělá vše venku. Potom přes den prostě doma, i když s ní jde manžel nebo já ven, venku nic a pak za hodinu doma :( Když jí hlídala ségra u nich doma nic neudělala, až na jeden případ, kdy se vykadili oba i s Džekem pod vánoční stromeček ve vedlejším pokoji, prže byli přežraní a segra nevychytala, že už měli jít ven...... když jí nemůžu sledovat 24h denně co s tím? Díky Bl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: stř 09. led. 2013 13:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
vyhod koberec z předsíně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: pát 25. led. 2013 19:21 
Offline

Registrován: sob 28. črc. 2012 15:33
Příspěvky: 3
Bydliště: Vysoké Mýto
Dobrý den, obracím se na vás po radu, už jsem z toho opravdu zoufalá. Mám v kotci skoro 9 měsíčního psa border kolie. Je na kotec zvyklý od mala. Ale také od mala se mi tam venčí. Vždy když jej vezmu ven, vyvenčí se venku, vyčůrá se i vykaká. Za dvě hodiny přijdu a v kotci je exkrement stejně. Chodila jsem za ním co tři hodiny a co tři hodiny tam bylo hovinko. To přece není možné. A zkoušela jsem všechno. Nejprve to ignorovat, potom ho k tomu přitáhnout a lehce potrestat novinama, vyhubovat, chválit ho venku za vykonání potřeby, nechválit ho a ignorovat to. Opravdu nic nepomáhá. Kotec vždy vyčistím. Obzvláště ted v mrazech to čistit je hrůza. Nehledě na to, že když koná potřebu tak pochoduje, takže to ani není hromádka, ale je to všude po kotci. Když mu řeknu že je to fuj, tak se kroutí, jak kdyby byl opravdu štastný že jsem to našla. Co s tím? :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: sob 26. led. 2013 19:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
1) přečíst co se tady o tomto problému píše a přestat psa nesmyslně trestat!
2) krmit kvalitně
3) borderka, navíc štěně, zavřená v kotci? Kolik má pohybu mimo kotec, kolik má kontaktu s pánem, s lidmi obecně, se psy,...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: sob 26. led. 2013 20:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No možností je několik .... kde vyrůstal - taky v kotci? Čím krmíte (pokud granulema, tak jakýma)?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2013 07:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Netrestat, přitáhnout a potrestat novinama, to je naprostý nesmysl. Jednak on nemůže tušit, za co je bit, za druhé - bití psa čímkoli je holá pitomost, je to nápřahový a několikanásobný trest. Ve vašem provedení naprosto nepochopitelný. Problém bude asi v krmení, jak píše Eva, a také možná v nesamostatnosti, nedostatku pohybu. Když si představím hyperborderu v kotci, nemám z toho dobrý pocit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2013 12:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Hanko, desítky, ba stovky hyper borderek se chovají v odkládačce, právě protože to jsou hyper bordery. Bavím se samozřejmě o pracovních psech, kteří denně makaj u zvířat. !Což samozřejmě nedoporučuji plošně! protože ty, o kterých se bavím, nemají "dostatečné vyžití" 4 hodiny venku s míčkem .... to uvádím jen jako holý fakt.

Na vině v tomto případě může být samozřejmě to krmení, nesamostatnost, jak uvedla Essi, zlozvyk od chovatele, strach či nervozita, nuda ....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2013 13:15 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
bohužel je to bordera. jaké má ten pes vyžití, má sám o sobě pocit, že "maká"??
nemám borderu v kotci. nicméně! čím víc jakože makáme, tím víc se na to soustředí a vždycky se v klídku vys.. až na zahradě. protože, když maká, nemá na to opravdu čas. pokud jdu "jen tak", pěšky a po psu nic nechci /netahá, ani neletí u kola, či jí příliš nepoveluju a NEHÁZÍM MÍČKY/, vytento se normálně v lese, jednou až dvakrát. včera jsme byli na běžkách celé odpoledne.. šla na zahradu. a ano, na 3 místa jeden bobek. jiný pes mi to nedělal a nedělá :grr: dřív jsem si vyčítala, že jsem jí jako štěně nedávala až za zahradu /takže špatný návyk venčení/.. ale pak jsem si všimla, že prostě jen není v klidu nikdy natolik, aby "to stihla" .. a jsem tedy ve stadiu neřešení a co vidím, uklidím. u psa to může být samozřejmě i to, co popisují holky, jen že konkrétně u bc to může mít pohled z druhé strany /ale nemusí/ :-) bordera je prostě v tomhle dost specifický tvor..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: curani,kakani
PříspěvekNapsal: ned 27. led. 2013 13:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
nejen bordera :wink: Já považuji za samozřejmost, že venku psům dávám klid, když potřebuji, aby se vyvenčili. Práci či zábava začíná až pak.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 75 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!