Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:18
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sežraný pelíšek
PříspěvekNapsal: stř 15. srp. 2007 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Náš boxer nám už párkrát předvedl, co dovede udělat s vlastním pelíškem. Měli jsme takovej ten molitanovej a rozdrbal ho na kusy, v bytě jak nasněžíno .. OK naše chyba, místo pelechu dostal aspoň deku a to už byl v boxu (venku). Jenže jednou koukám a kus deky chybí .. on ji sežral, pak částečně vyzvracel a pak měl ještě pár "barevných" hovínek ... vet nám řekl že mu bylo asi blbě a tak ji sežral místo trávy .. nemáte tip co s tím (teda co mu dát aby to mohl buď bezpečně žrát - slámu? nebo nemohl sežrat vůbec. To že je mu občas blbě řešíme, ale občas se stane, no :( ). Jinak když je v boxu tak tam má na "hraní" velkou větev hrušně nebo jabloně, teď nevím. Tady jsem četla že jsou fajn kořeny .. zkusíme. Doma nemá větev (kořen) žádnou, ale zkusím mu ji do zimy sehnat.
Ještě druhý dotaz .. je jedno z jakého stromu ten kořen bude? nebo raději koukat po ovocných listnáčích či lípě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. srp. 2007 13:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:04
Příspěvky: 197
ja uz jsem pelisky zrusila.Maji takove koberecky a do tech se zatim cubiny nepustily.Navic se to da vyluxovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. srp. 2007 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Lucie Tocekova píše:
ja uz jsem pelisky zrusila.Maji takove koberecky a do tech se zatim cubiny nepustily.Navic se to da vyluxovat


my jsme zkusili tu deku, ale on ji prostě asi potřeboval sežrat. Jinak to nebyla nějaká "dečička" to byla těžká hutná deka, ale asi holt i chutná :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. srp. 2007 15:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
MisaZap

napadá mě otázka, proč musel žrát deku a proč teda nemohl sežrat nějakou tu trávu, když už jí potřeboval?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 15. srp. 2007 15:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pokud máš psa v boudě je dobrá sláma - přes léto nepřehánět, přes zimu klidně hodně.. voní, hřeje, neškodí a můžeš ji měnit tak často jak potřebuješ... ale stejně je psům nejlíp v posteli :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2007 06:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 19:17
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha 4
Jeden náš pes nic nerozkouše a druhá (fenka) ano. Já už kupuju jen molitan 1x2 m za 300,- a ten jim střihnu napůl. Nejdříve nechám zničit jednu část a pak druhou. Chvíli leží i na těch zbytcích. Jen to prostě vyjde levněji než pelech a funkce je stejná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2007 08:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Essi píše:
MisaZap

napadá mě otázka, proč musel žrát deku a proč teda nemohl sežrat nějakou tu trávu, když už jí potřeboval?


protože byl v boxu, kde trávu nemá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2007 08:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Mirka píše:
Jeden náš pes nic nerozkouše a druhá (fenka) ano. Já už kupuju jen molitan 1x2 m za 300,- a ten jim střihnu napůl. Nejdříve nechám zničit jednu část a pak druhou. Chvíli leží i na těch zbytcích. Jen to prostě vyjde levněji než pelech a funkce je stejná.


no mě jde o to abych mu dala něco, co když sežere, tak mu to neublíží. Na podlaze boxu je taková ta tvrdá guma, takže zvlášť v létě nepotřebuje vrstvu izolační a na zimu jsme mu pořídili vyhřívací podušku. Ohřeje se na 30 stupňů. Ale v návodu je že přes ni nesmí nic být :-(. Tak mu ji většinou zapínáme ráno aby nešel do vyloženě studené boudy a jakmile je zima víc než -10, tak jde domů do chodby. Bohužel má vzhledem k problémům s trávením narušenou i imunitu a už nám několikrát prochladnul (v létě). Ale teď bude mít ještě to nové štěně u sebe, tak doufám že by se mohli zvládat zahřívat víc. O té slámě jsem také uvažovala. Nemůže mu ublížit kdyby ji žral?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2007 08:58 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
MisaZap
A proč není s váma doma? :?:

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2007 09:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
MisaZap píše:
O té slámě jsem také uvažovala. Nemůže mu ublížit kdyby ji žral?


No rozhodne min nez ten molitan sezranej molitan dokaze psa v pohode zabit.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2007 12:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
jan2 píše:
MisaZap
A proč není s váma doma? :?:


protože jsme doma nebyli ... v boxu je, když jsme v práci, pokud není nemocnej nebo není moc velká zima, to ho necháváme doma v chodbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 16. srp. 2007 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
MisaZap píše:
Essi píše:
MisaZap

napadá mě otázka, proč musel žrát deku a proč teda nemohl sežrat nějakou tu trávu, když už jí potřeboval?


protože byl v boxu, kde trávu nemá


To bylo z tvého příspěvku jasné. Co mi není jasné je to, proč je v tom "boxu" zavřený, proč nemůže být třeba venku na zahradě, když už teda musí být venku. Dál píšeš o narušené imunitě..... , nezlob se, ale ten pes mi nepřipadá vhodý pro "venkovní" chov. Je to hladkosrsté a dost choulostivé plemeno. Ani to případně koupené štěně mu moc nepomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 06:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Essi píše:
MisaZap píše:
Essi píše:
MisaZap

napadá mě otázka, proč musel žrát deku a proč teda nemohl sežrat nějakou tu trávu, když už jí potřeboval?


protože byl v boxu, kde trávu nemá


To bylo z tvého příspěvku jasné. Co mi není jasné je to, proč je v tom "boxu" zavřený, proč nemůže být třeba venku na zahradě, když už teda musí být venku. Dál píšeš o narušené imunitě..... , nezlob se, ale ten pes mi nepřipadá vhodý pro "venkovní" chov. Je to hladkosrsté a dost choulostivé plemeno. Ani to případně koupené štěně mu moc nepomůže.


Těch důvodů je víc .. aby si odpočinul (je to prdlouš a celej den by lítal k vratům) .. aby někde něco nesežral (nepohrdl by ani plesnivou hruškou kdyby byl déle sám) .. aby nám ho nekrmili "sousedi" (je tam pár takovejch kterým to prostě nevysvětlíte) .. aby nám ho někdo záměrně neotrávil (i takové případy se zde vyskytly) .. aby ho někdo neukradl .. a aby neutekl.

Důvodů je si myslím víc než dost, ale jen pro vysvětlení, je tam jen po dobu co jsme v práci (a máme běžnou pracovní dobu) a to pouze pokud je rozumná teplota (navíc v boxu je oproti letním parnům příjemně, protože je ve stínu). Box (kotec) je s gumovou podlahou a zateplenou boudou, ze dvou a půl stran má dřevěnou stěnu, jinak pozink mříž a samozdřejmě střechu. Ale pokud klesne víc teplota, dáváme do chodby doma, která je světlá, trochu teplá, na zemi má lino a nic v dosahu. Fungujeme tak a jsme všichni spokojení, pes je po tom dni odpočatý a můžeme pak jít cvičit nebo na procházku. Přes noc je s námi v bytě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 07:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Připadá mi, že řešíš situace, které ani třeba nenastanou, ještě si napiš, co kdyby na něj spadla taška ze střechy. To je jako kdybych zavírala doma dítě, co kdyby si venku rozbilo koleno, co kdyby se venku napil třeba vody z kaluže....Tak ho dej domů a nech mu volnost a neřeš, co kdyby a uklidni se. Nebo mu ten box nech aspoň otevřený a řeš ty sitauce operativně, až nastanou-když Ti ho sousedi budou krmit, vyřeš zahradu či dvůr tak, aby se nedostal k místu krmení sousedy. Zavírat takhle psa ze své pardon mě připadající neurotičnosti podle mě nikam nevede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 07:28 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Citace:
Těch důvodů je víc .. aby si odpočinul (je to prdlouš a celej den by lítal k vratům) .. aby někde něco nesežral (nepohrdl by ani plesnivou hruškou kdyby byl déle sám) .. aby nám ho nekrmili "sousedi" (je tam pár takovejch kterým to prostě nevysvětlíte) .. aby nám ho někdo záměrně neotrávil (i takové případy se zde vyskytly) .. aby ho někdo neukradl .. a aby neutekl.


Nezlob se na mne, ale to byste ho měli naučit, pokud nechcete, aby to dělal. Jestliže jste raději psa zavřeli do "boxu" proto, abyste si ušetřili tuto práci, tak skutečně promiń, ale to nemám slov...a pořídíte si ještě jednoho a v boxu budou dva...

To je možné naučit každého psa. A mimoto, já být ten pes, tak jsem z toho jelen...jednou smím být vevnitř se smečkou a budu šťastná, jak blecha a podruhé mne vystrčí ven...Můj pes je se mnou doma, přes den, co jsem v práci chrní a "poslouchá rádio", naučili jsme ho, aby nic nezničil. Nevyje, neškrábe, neutíká...

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
jan2 píše:

Nezlob se na mne, ale to byste ho měli naučit, pokud nechcete, aby to dělal. Jestliže jste raději psa zavřeli do "boxu" proto, abyste si ušetřili tuto práci, tak skutečně promiń, ale to nemám slov...a pořídíte si ještě jednoho a v boxu budou dva...

To je možné naučit každého psa. A mimoto, já být ten pes, tak jsem z toho jelen...jednou smím být vevnitř se smečkou a budu šťastná, jak blecha a podruhé mne vystrčí ven...Můj pes je se mnou doma, přes den, co jsem v práci chrní a "poslouchá rádio", naučili jsme ho, aby nic nezničil. Nevyje, neškrábe, neutíká...


Nám byl ten box doporučenej kvůli výcviku, že si v něm pes pořádně odpočine. Občas ho jdeme doslova probudit když se vracíme z práce ..
Já nevím, ale co je na tom boxu tak strašného, když v něm pes je? Pokud ho necháváme doma (v chodbě) tak na tom není o moc lépe, co se týče nějakého prostoru a podobně ..

Nevím ,vy z toho děláte jako by jsme ho zavírali do přepravky :-( ale ten box má rozměry menšího pokoje, má tam větev na okusování, vodu, vidí ven, čerstvý vzduch ... mě spíš přijde že psy na zahradě nechávají běhat jen ti, co na něj nemají čas, tak ho nechávají, aby se sám venčil i zabavil ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 12:22 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 14. úno. 2007 15:14
Příspěvky: 150
Bydliště: Praha
Citace:
Pokud ho necháváme doma (v chodbě) tak na tom není o moc lépe, co se týče nějakého prostoru a podobně ..

tak to vidíš ty, ale doma je doma...
Zkusím to jinak...zavřeš dítě do místnosti nebo ho dáš do školky? :?: (omlouvám se za přirovnání k člověku, nedělám to, ale momentálně mne nic vhodnějšího nenapadlo)

pes bude chrápat klidně na kusu ledu, ale hlavně tam, kde je jeho smečka.

_________________
"vím, že nic nevím"..., proto se stále učím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 12:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
MisaZap píše:



Nám byl ten box doporučenej kvůli výcviku, že si v něm pes pořádně odpočine. Občas ho jdeme doslova probudit když se vracíme z práce ..
Já nevím, ale co je na tom boxu tak strašného, když v něm pes je? Pokud ho necháváme doma (v chodbě) tak na tom není o moc lépe, co se týče nějakého prostoru a podobně ..

Nevím ,vy z toho děláte jako by jsme ho zavírali do přepravky :-( ale ten box má rozměry menšího pokoje, má tam větev na okusování, vodu, vidí ven, čerstvý vzduch ... mě spíš přijde že psy na zahradě nechávají běhat jen ti, co na něj nemají čas, tak ho nechávají, aby se sám venčil i zabavil ..


Nevim na jake urovni cvicis, ale mel jsem psy i na MR a nikdy jsem je nekotcovat takze vycvik asi nebude ten pravej duvod. Vycvikari ti taky klidne reknou ze psa nemusi socializovat ze ho vubec nemusis vychovavat ze tohle na vycvik na place nepotrebujes. ano spousta lidi podle toho i jede znam psy s ucasti na MS ktery kdyz opusti plac tak psovod ani neprivola.

Psovi je v podstate uplne jedno kde je kdyz je v kontaktu se zbytkem smecky. Nikdy te nenapadlo ze kotcovani jednotlive je docela tvrdy socialni tejrani toho zvirete ono potrebuje interakci s dalsimi cleny smecky. Nekteri "vycvikari" ti zase na to reknou ze to je jen dobre, ze se pes tomu aby mohl byt s psovodem na place treba pretrhne ze se vic tesi atd. Zkus chvili premejslet jako ten pes co by si ten pes vybral.

Muj nazor je ze kdyz si uz nekdo poridi psa mel by se prizpusobit on tomu psovi a ne opacne. Kdo na to nema nema si porizovat psa.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2007 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
MisaZap,

pochopila bych, kdyby vám bylo doporučeno psa v průběhu výcvikového dne někam "odložit" (odkládačka, auto, kotec, chatka...), aby si odpočinul.
Od čeho potřebuje pes odpočívat, když vy jste v práci? Máme chatu s malou zahrádkou, psi jsou na ní celodenně, nenapadlo by mě někam je zavírat. Chodím s nimi nejméně na dvě velké procházky denně, k tomu nejméně dvě venčící. Můj názor zase je, že do kotce - když má možnost výběhu na zahradě - zavírá psa ten, kdo se bojí, aby mu pejsek náhodou nevyhrabal sazeničky nebo neočůral keříky, nebo má chatrný plot. Nerozumím tomu, jak ti může někdo doporučit zbytečně omezovat psovi možnosti pohybu a zábavy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 07. zář. 2007 09:19 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
MisaZap, přiznám se, že po přečtení tvého dotazu mi je smutno :(
Proč asi žere svůj pelíšek? Má nervy, nudí se - je mu smutno nebo mu "něco" chybí ve stravě (např.minerálie, vitamíny ). Zřejmě všechno dohromady.
Moc prosím - zkuste se aspoň zamyslet, jak tvému kamarádovi asi je. On by za tebe dýchal...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!