Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:32
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vnímá mne, až když zvýším hlas
PříspěvekNapsal: stř 26. zář. 2007 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
Dobrý den, jsem tu nová a tak si pořád čtu dokola dotazy a výborné odpovědi na spoustu otázek které i mě zajímají.A tak pořád hledám do které z těchto sekcí se mám zařadit, asi by jich bylo spousty..bohužel.Mám 3-letou fenku staforda, a každý den zjišťuji kolik chyb jsem od začátku do teď udělala..a i když jsem zkoušela podle vašich rad něco změnit, stále se mi to nějak nedaří.Neříkám, že je vyloženě nevycvičená, ale spoustu chyb tam je.A potřebovala bych na pár otázek odpovědět, teda až budete mít trošku času (je toho určitě dost, kolem stěhování.I tam jsem chtěla přijed pomoct, ale bohužel mi do toho vlezla práce a musím odcestovat).
Takže jestli bych mohla otravovat, tak bych potřebovala poradit s tímhle:
největší problém je asi v tom, že moje fenka při venčení mě až tak nevnímá, nebo spíš ji zajímá všechno okolo, jen ne já.Začne mě vnímat jen v tom případě, že už zvýším hlas, nebo ji nějak pošťouchnu..ale i to není na dlouho dobu.
Další věc je to, že bez vodítka ani ránu, a to už jsme vyzkoušely i stopovačku...ale pořád výrazná změna není..
A bohužel o tahání vodítka, když jde s náma jiný pes ani nemluvím.
Ona je tzv.byťák od malinka ji máme v bytě, a tam je úžasná a poslouchá, ale jak se dostane ven je jak urvaná z řetězu..chodím s ní ven velice často, ale pořád se to nemění..i po několika kilometrech je neúnavná.Chtěla bych ji pustit bez vodítka, ale to je absolutně nemožné, to jde pouze v oplocené ohradě, a i pak když ji zavolám...tak to není na 100% stane se, že se na ní kolikrát čeká i delší dobu, než příjde.
K ostatním psům se chová hezky a je moc hodná, i když je velice dominantní,jen tak se nějakému psu nepodřídí. A s lidima nemá problém už vůbec, kdyby k nám přišel zloděj a něco u nás zapomněl, tak mu to ještě odnese..jediné co mu hrozí je ulízání.Bohužel.
Vím, že toho je dost, ale když by se nějaká odpověď našla, tak bych byla moc ráda.Děkuji icethara


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2007 14:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. črc. 2007 16:12
Příspěvky: 135
Bydliště: Poprad, Slovakia
a skusila si nejakú odmenu počas toho keď si ju mala na stopovačke? Alebo to rovno skús v ohraničenom priestore niekde vonku, kde ju pustíš na voľno, pirvoláš ju...s tým, aby si k tebe sadla, k tvojej nohe, oproti tebe, to je už jedno no a potom jej dala odmenu..všetko sa dá zvládnuť, len treba trpezlivosť a veľa veľa odmien akými sú pohladkanie, hra, maškrta a slovne (niektoré psi podľa intonácií hlasu vedia rozlíšiť náladu majiteľa aj to, či majú radosť a podobne) :wink: a žiadne tresty!! alebo ak sa už neovládneš tak len také mierne, ako zakričanie na ňu (samozrejme iným spôsobom ako keď na ňu kričíš z dialky aby prišla) a iné :-) držím palečky

_________________
avatar Aron, Fergie a Caesar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2007 14:57 
Offline

Registrován: stř 21. čer. 2006 18:44
Příspěvky: 32
Bydliště: Korytná
icethara - o přivolání je v této poradně hodně informací, koukni se na ta témata + si i pročti, jak pracovat se stopovačkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. zář. 2007 20:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
Ahojte, tak tuhle poradnu už mám přečtenou tam i zpátky asi 3x ...snad to není málo :D a fakt se snažím s tím mojim mazlíkem pracovat,ale zatím bez úspěchu..včera jsem s ní byla večer venku a ruky jsem měla pěkně vytahaný..ani nevím jako co??? :oops:
A o pamlskách bych raději moc nemluvila, protože co ta jich sežere, to ani stádo koní ne...fakt ji dávám za každou blbost pamlsek nebo pochvalu (ale tu ona moc nebere, jak ji pochválím tak hned se to otočí, a zase vymýšlí hlouposti)..tak já jdu číst další vaše rady..fakt mě to baví... :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. zář. 2007 10:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. črc. 2007 16:12
Příspěvky: 135
Bydliště: Poprad, Slovakia
tak jej nedávaj maškrtu zakaždú blbosť, to zas nie..nemala by brať maškrtu ako prirodzenosť, samozrejmosť...pochvala v podaní maškrty by nemala byť tak strašne častá, iba pri cviku povelov atď...nie? :-)

_________________
avatar Aron, Fergie a Caesar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. zář. 2007 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
No, jo ale mě vždycky moc potěší, když udělá něco správně.Ale jo, snažím se být i přísná, ale když už něco udělá, tak ji pochválím... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 28. zář. 2007 21:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
máš přečteno i jak na přivolání z hlavní - domovské stránky webu? jinak mi vaše situace připomíná vztah Freyi a jejího útulkáče co loví - taky se jí nedrží a p. Desenský napsal: "Příliš se psu přizpůsobuješ. On nechápe, že jde s tebou, ale má za to, že ty jdeš s ním." Mohu se samozřejmě mýlit, ale myslim že u vás i platí "čim víc se psu vnucujete, tim víc vás má ...."
jinak jak dlouho má čubik stopku? jak dlouho s ní pracuješ "po novu"?....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 30. zář. 2007 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
jo, asi na tom něco bude...ale když je to fakt hrůza,ty naše vycházky..je to o nervy :rolleyes: jo jo, to z hlavní strany mám taky přečtené.A stopu jak kdy, záleží na náladě..někdy 20m,někdy navážu i vodítka..opravdu jak kdy..a po novém cvičíme asi 1,5 měsíce..není to bůh ví jak dlouho,ale tak snad se to postupem času bude ještě lepšit, a lepšit a lepšit...až budeme úplně nejlepší :jo:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2007 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
Dneska jsme udělali úspěch, byla jsem s Tharou venku, pustila jsem jí na zahradě, celou dobu jsem si s ní hrála.A při odchodu zase začala dělat ty svoje kolečka a utíkat přede mnou.Pak jsem zvýšila hlas a řekla povel :sedni!! A!!! pozor ona si sedla, já pro ni došla a šli jsme spokojeně domů!!Takže pozor, už se dá i ,,ulovit" :hello2: :hura:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2007 13:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
icethara píše:
Dneska jsme udělali úspěch, byla jsem s Tharou venku, pustila jsem jí na zahradě, celou dobu jsem si s ní hrála.A při odchodu zase začala dělat ty svoje kolečka a utíkat přede mnou.Pak jsem zvýšila hlas a řekla povel :sedni!! A!!! pozor ona si sedla, já pro ni došla a šli jsme spokojeně domů!!Takže pozor, už se dá i ,,ulovit" :hello2: :hura:

jestli můžu poradit - tak toto neaplikuj moc často - zvykne si na to a nebude zas k ulovení, ted byla jen překvapená z tvojí reakce, pokud teda nepoužíváš stopku tak si ji jednou zavolej - když nepříde tak se seber a odejdi a nech ji samotnou ať se pěkně potrápí :twisted: to je jen taky nouzovka - něco jako schovávání se při procházce :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2007 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
Tak to, že jí tam nechám to už mám vyzkoušený a tohle ji teda zrovna moc nevadí..Ona sice jde k brance a čeká, ale jak pro ní znovu příjdu, tak zase uteče...tak já už nevím


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2007 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
a nechci ji mít pořád na stopovačce nebo vodítku...taky chci aby se problěhla sama.Ale často to nejde, když je tak tvrdohlavá..Nevím po kom ten pes je :D :D :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2007 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
icethara píše:
a nechci ji mít pořád na stopovačce nebo vodítku...taky chci aby se problěhla sama.:


jenže na té stopovačce jí naučíš/vysvětlíš pravidla, při jejichž dodržování si právě může krásně a navolno běhat sama. Stopovačka není vodítko, stopovačka je tvoje pomůcka, jak psu vysvětlit, že se přichází na zavolání, že se nevzdalujeme dále než těch 10 metrů, že plníme povely....
A pokud tvůj pes nemá přivolání, neměl by běhat navolno, protože je neovladatelný a může způsobit sobě, tobě nebo někomu jinému problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2007 13:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
Tak na úplným volnu není nikdy, nedovolila bych si jí pustit někde na louce nebo v lese..To je vždy v nějaký oploceným pozemku, kde se nemůže nikomu nic stát!Ale já bych si tak přála, aby na přivolání vždycky přišla, už mě to mučí. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2007 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
icethara píše:
Ale já bych si tak přála, aby na přivolání vždycky přišla, už mě to mučí. :cry:

No jo, ale to jí nejdřív musíš naučit - my chodily na stopce rok v kuse, permanentně, nebyla prochajda bez stopovačky. Teď jí na louce vypouštím bez, ale pouze v případě, že mám jistotu, že mi přijde na přivolání a je se známými psy. V lese, po polích a loukách pádí se stopkou stále a dokud nebude pořádné přivolání, se stopkou zůstane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2007 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
a můžu se zeptat,jak starého máš pejska?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2007 13:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Mařenu mám 5 let a může jí být tak 6, nebo možná trošku víc, ani nevim, kolik jí bylo, když sem si jí brala, zapomněla sem se v útulku zeptat, kolik jí je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2007 13:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
a cvičila jsi hned od začátku?nebo až později?říká se, že pes se má cvičit mladý, že pak už se nic nenaučí...tak nevím jestli ve 3 letech máme ještě šanci :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2007 14:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No cvičily jsme agility, ale já jsem dost línej člověk, tak mě to nebavilo, malinko sme cvičili se soukr učitelkou poslušnosti, ale pořádně začínáme až teď, od tý doby, co jezdíme na ovčáry a známe se s lidma z poradny. Pejsek se naučí v každém věku, ale v mládí to jde asi nejsnadněji :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. říj. 2007 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
no, tak snad máme ještě nějakou šanci.Tak jdu mazlíčka :D vzbudit a půjdeme ven..ať si zase trošku pocvičíme..a děkuji moc za rady, moc mi pomáhají [smilie=happy.gif]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2007 16:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
ahojte, tak si dáváme dohromady to přivolání..no, už se nám to celkem na stopovačce daří (teda aspoň občas)..ale teď se mi stává, Thara začíná být agresivní na psi-hlavně na ty, co jsou za plotem..včera jsem šla 3x okolo stejného psa a vždycky na něj vylítla.A vždycky jsem jí za to sejmula, hodila na záda a vynadala jí..ale asi to nepomohlo...tak kdyby jste někdo věděl jak na to, tak napište..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2007 16:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
nevím co se s ní děje, vždycky se ke psům chovala moc hezky a slušně.Začíná dospívat?nebo co?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2007 16:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Icethara - Marie mi taky nerví na psy za plotem, ale učíme se je bez hysteráku míjet. Nejprve cvičíme klidnou chůzi kolem plotů, když je vše OK, děláme i cvičení tak, aby mařka seděla zády k plotu se psem a vnímala mě a cvičila tak, že si psa vůbec nevšimne.
Možná čubina začíná dospívat a probouzí se ten u bullů zmiňovaný nedobrý vztah k jiným psům stejného pohlaví..nevim, možná kecam, asi jen neznám bulla, co by měl rád jedince stejného pohlaví, ale je taky fakt, že bullových psů znám málo, bo se jim vyhýbám (nechci rozpoutat diskusi o bullech to ne, asi jen nemám štěstí na páníky, co je v mém okolí vlastní)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2007 16:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
kdyby to bylo na stejný pohlaví, tak to možná i pochopím...ale ona to dělá i na pejsany a i štěňata.A ať je třeba o hlavu větší, jí je to jedno...to je to


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2007 16:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Asi bych se zaměřila na pilování poslušnosti, netroufám si cokoli poradit, na to jsou tu mnohem zkušenější - co se fakt domluvit na návštěvu Vlčár?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2007 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
asi jo, asi budu muset zavolat panu Desenskému a domluvit se na návštěvě, jen nevím jestli můžu-jestli ještě nemá moc práce ohledně Vlčár. Ani jednou mi ještě na moje dotazy neodepsal, tak ho nechci moc rušit.Určitě má dost práce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2007 18:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
icethara,
naše potvora také trpí "záplotovým syndromem". Na záda ji nehážu, proč, proboha, ale zgustnu si na ní: jakmile zpozoruju, že se chystá "prsit" na nějakého psa za plotem, dostávám chuť cvičit chůzi u nohy. Ale vzorovou, ať má, miláček drahý (bestie chlupatá, to podle situace), o čem přemejšlet :twisted: !

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2007 18:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. zář. 2007 13:06
Příspěvky: 31
Bydliště: Znojmo
:icon_thumleft: tak to se ti povedlo.. :lol: no, já se taky snažím cvičit, ale ona se věnuje pouze tomu pejskovi..tak to už mě dokáže rozzuřit..ale nejsem zlá, jen ji chytnu, přitáhu k plotu a snažím se jí vysvětlit že takhle to teda nepůjde..ale zatím to jde :( je to na infarkt, protože to nikdy nedělala, a začííííná vymýšlet spoustu jiných věcí, které nejsou taky nic moc!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05. říj. 2007 18:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Jj, a moc se bavím, když vidím, jak to s ní cvičí :twisted: . Nevím, jestli mě bude chtít za paničku i v příštím životě. :oops:

_________________
TVRDOHLAVÁ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06. říj. 2007 07:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
icethara píše:
....A vždycky jsem jí za to sejmula, hodila na záda a vynadala jí..ale asi to nepomohlo...
Proč tak neadekvátní, navíc zcela jistě laicky hodně "zvoraný" umravňovací prvek? "Nemůžeš hned vyndavat bouchačku tam, kde stačí pěsti, zvláště pak když neumíš střílet". Přejdi si do sekce agresivní chování, tam se dočteš, že je to všechno založeno na netahání vodítka.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06. říj. 2007 07:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
icethara píše:
asi jo, asi budu muset zavolat panu Desenskému a domluvit se na návštěvě, jen nevím jestli můžu-jestli ještě nemá moc práce ohledně Vlčár. Ani jednou mi ještě na moje dotazy neodepsal, tak ho nechci moc rušit.Určitě má dost práce.
Nemám čas sedět na netu, ale venku při práci zvedám telefony docela běžně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!