Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:23
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Důvěřivost?
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2007 15:43 
Máme 1,5 letou fenku rotvajlera.Při příchodu návštěvy (vidí je poprvé) hned za nimi přijde a nechá se hladit, jako by to byli staří známí.Vzhledem k předpokládané povaze jsem očekával,že bude větší hlídač a bude alespoň štěkat, ale ona nic.Vím,že je to lepší, než kdyby je měla hned pokousat,ale pořídili jsme si ji proto, aby hlídala a ne aby se s každým cizým hned vítala.Vadí mi ta důvěřivost, aby na ni nedoplatila.To samé platí i s cizími psi venku.Hned se chce hrát a seznamovat a někteří na ni agresivně štěkají,ale ona si z toho nic nedělá.Asi je flegma,nebo tak sebevědomá.Zatím nikdy nikoho nenapadla a je bezproblémová.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2007 17:41 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
no jistě ti spousta lidí řekne,jak je to super,jak máš být rád a jak je takový pes současný trend.Leč já to celkem chápu,moje čuba je taky na můj vkus moc přátelská.Nemluvím ted o psech,to mi super fakt přijde,vadilo by mi ,kdyby se rvala.
Pokud nechceš aby návštěvy vítala,nepouštěj jí k nim,pes určený k hlídání se má po patřičné socializaci od návštěvníků izolovat.Je ještě mladá,můžeš navštěvovat nějaké cvičiště,kde pomocí obran by mohla pochopit co po ní chceš.Já osobně to řeším tak,že pokud by na ní někdo ťuťal,prostě jí odvolám a ke kontaktu nedojde.Doma jí zavírám ,pokud nepřijde někdo jí fakt známej .Myslím,že má prostě takovou povahu a "zlomit" jí by asi šlo jen přes dost negativní zážitky,což zas nechci.Jinak na obranách ale problém fakt není,od mala věděla co má dělat a těžko by se našlo něco co je pro ní větší podnět :wink:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Důvěřivost?
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2007 17:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
georgi1 píše:
Máme 1,5 letou fenku rotvajlera.Při příchodu návštěvy (vidí je poprvé) hned za nimi přijde a nechá se hladit, jako by to byli staří známí.Vzhledem k předpokládané povaze jsem očekával,že bude větší hlídač a bude alespoň štěkat, ale ona nic.Vím,že je to lepší, než kdyby je měla hned pokousat,ale pořídili jsme si ji proto, aby hlídala a ne aby se s každým cizým hned vítala.Vadí mi ta důvěřivost, aby na ni nedoplatila.To samé platí i s cizími psi venku.Hned se chce hrát a seznamovat a někteří na ni agresivně štěkají,ale ona si z toho nic nedělá.Asi je flegma,nebo tak sebevědomá.Zatím nikdy nikoho nenapadla a je bezproblémová.


Hele nejlepsi pes na obranu je pes ktery ma naprostou duveru v lidi na tom se da postavit uplne vsechno a az uplne na konci vycviku se psovi ktery uz je tak narostli ze ma z konfrontace srandu, to ze ten protivnik muze byt i nebezpecny.

Hlidani je neco jineho tam nejvic kravalu nadelaji psy co se boji az serou a proto se snazi zdroj sveho strachu zahnat. (ovsem pokud se ten zdroj sam nebude bat snadno takhle hlidajiciho psa vyzene)

Zradit psa aby se zacal bat lidi neni problem (da se to behem nekolika vtarin), ale vratit z5 to je otazka nekolika let (pokud se to vubec povede.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2007 19:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Proč po ní chceš, aby řešila problém, když žádný není? Ty jsi doma, otevřeš návštěvě, přivítáš se s ní, chováš se k nim přátelsky. Proč by se ona měla chovat jinak? Ona tam problém nevidí, tak ho neřeší. Chování, které po ní požaduješ, by - podle mého názoru - byl projev nejistoty, ne "správné"povahy. To, že přivítá návštěvu ve tvé přítomnosti vůbec neznamená, že by stejné lidi nevyhnala, když doma nebudeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 17. lis. 2007 19:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
georgi1 vo veku 1,5 roka je toto správanie u RTW prirodzené, ešte stále je to šteňa, aj keď tak už možno nevyzerá. Ak chceš usmerňovať správanie psa smerom k väčšiemu stráženiu, je treba si uvedomiť pár vecí, ktoré neprispievajú ku komfortu majiteľa a to, čo z toho vypýva. Tlačiť psa bez vedomostí a "amatérsky" do prejavu, ktorý si pravdepodobne praješ ty, je veľkým rizikom a bohužiaľ týchto "obranárov" sú plné dvory, pretože si ľudia neuvedomujú, čo všetko pri týchto požiadavkách na psa treba obetovať a zabezpečiť.
Pozri si prosím toto http://www.psycholog-psu.com/poradna/vi ... EFas#54311
Nie je to úplne presne k tvojmu problému, ale obrázok o vyrovnanom psovi si z toho určite urobíš. To len pre prípad, že by si to chcel trochu "potlačiť".

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Důvěřivost?
PříspěvekNapsal: ned 13. úno. 2011 11:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Hledala jsem vhodné už založené téma a vzhledem k tomu, že Cinda má přesně stejný způsob chování, jako rotvička v prvním příspěvku, dám to sem.

Minulý týden se mi stala taková nepříjemnost. Mám sousedy, se kterými jsem už měla několikrát konflikt (ne mojí vinou), a minulý týden tu zvonili, zase chtěli něco řešit. Šla jsem dovnitř pro telefon a ze zvyku zavřela, aby pes nešel ven, milá dáma začala kopat do dveří, proč zavírám a jak jsem otevřela skočila mi do vlasů. Samozřejmě jsem se bránila, byla to otázka možná 10, 15 vteřin, ale Cinda stála dva metry za mnou, koukala a nijak nezasáhla. Ani neštěkala. Je fakt, že se do konfliktu vložily moje starší děti, ale i tak, mohla by snad pomoct bránit teritorium, ne? Je sice fakt, že za dveřma blafe, kdykoliv je slyší nebo cítí, ale v případě konfliktu nic. Nevím, co si mám myslet. Svoje chování od incidentu nijak nezměnila, jako by se nic nestalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Důvěřivost?
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 08:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Každý pes se nenarodí jako rozený obranář. Moje Romina by se nejspíš zdekovala, Snowee by jen štěkala a pobíhala kolem, Bilík by se cpal na mazlení a Mufka by to vyřešila ve vteřině natržením pozadí dotyčného. Co pes, to originál, proto se neprodávají v Kauflandu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Důvěřivost?
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 08:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
vida.loca píše:
Hledala jsem vhodné už založené téma a vzhledem k tomu, že Cinda má přesně stejný způsob chování, jako rotvička v prvním příspěvku, dám to sem.

Minulý týden se mi stala taková nepříjemnost. Mám sousedy, se kterými jsem už měla několikrát konflikt (ne mojí vinou), a minulý týden tu zvonili, zase chtěli něco řešit. Šla jsem dovnitř pro telefon a ze zvyku zavřela, aby pes nešel ven, milá dáma začala kopat do dveří, proč zavírám a jak jsem otevřela skočila mi do vlasů. Samozřejmě jsem se bránila, byla to otázka možná 10, 15 vteřin, ale Cinda stála dva metry za mnou, koukala a nijak nezasáhla. Ani neštěkala. Je fakt, že se do konfliktu vložily moje starší děti, ale i tak, mohla by snad pomoct bránit teritorium, ne? Je sice fakt, že za dveřma blafe, kdykoliv je slyší nebo cítí, ale v případě konfliktu nic. Nevím, co si mám myslet. Svoje chování od incidentu nijak nezměnila, jako by se nic nestalo.

Bud rada, ze konflikt necha resit tebe, az budes mit nekdy psa ktery ma na to aby konflikty resil sam, zjistis ze je docela fuska to ukocirovat aby si je neresil taky svevolne.

Na ucinnou obranu psovoda ma psychicky jenom zlomek psu a i ty se k tomu musi pripravit.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!